EKSTRA
MENÜ

Pazaryeri

Pazaryeri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pazaryeri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.622 Pazaryeri haberi bulunmuştur.

Pazaryeri Haberleri

Üç kuşaktır boza ve helva tattırıyorlar

Üç kuşaktır "boza" ve "helva" tattırıyorlar

Bilecik'te, susamların özel taş değirmenlerde ezilip tahin ve beyaz şekerin karıştırılmasıyla hazırlanan "Pazaryeri helvası" ile bozayı 3 kuşaktır üreten göçmen aile, 82 yıldır kiracı oldukları dükkanda faaliyet gösteriyor. İşletme sahiplerinden Muhittin Soydan:"Dükkan sahibine, 'Burayı bize satar mısınız, dedemiz dünya gözüyle yaşarken mülküm oldu desin istiyoruz' dedik. Bize 'kirası için tutuyorum' cevabını verince, 'Bozüyük'e gidelim ve bunun karşılığında size bir dükkan alalım, buranın üç beş katı kira getirir' dedik. Gitti annesine sordu ve vermedi.Dedemin vasiyetine onlar da sahip çıktı." açıklamalarında bulundu.

28.11.2018Ekonomi
Dikkat O ödemelerde son 3 gün

Dikkat! O ödemelerde son 3 gün

Belediyelere ödenmesi gereken 2018 yılı emlak ve çevre temizlik vergisi 2. taksit ödemelerinin son günü 30 Kasım. Çankaya Belediyesi, vatandaşların faiz yüküyle karşılaşmaması için vergilerini zamanında ödemeleri çağrısında bulundu.

27.11.2018Ekonomi
Paylaştıkça kazan

Paylaştıkça kazan

Türk kültürünün önemli özelliklerinden paylaşım, dijital dünyada da kendini gösteriyor. Paylaşım ekonomisinde birçok ülkeyi geride bırakan Türkiye’den çıkan girişimler, ek istihdama ve gelire destek oluyor.

Doğum gününde 3. kattan düşerek hayatını kaybetti

Doğum gününde 3. kattan düşerek hayatını kaybetti

Batman’da 13 yaşındaki bir kız çocuğu, doğum gününde 3’üncü kattan düşerek hayatını kaybetti.

1.11.2018Gündem
Evlenmek üzere olduğu kadını başka biriyle gören adam cinnet getirdi

Evlenmek üzere olduğu kadını başka biriyle gören adam cinnet getirdi

Afyonkarahisar’da evlenmek üzere olduğu kadını başka biriyle gören şahıs cinnet getirerek iki kişiyi bıçakladı. Bıçaklanan kadın hayatını kaybederken, yanındaki adamın ise durumu ciddiyetini koruyor.

21.10.2018Gündem
Aylan Bebek’in anısına, saygıyla...

Aylan Bebek’in anısına, saygıyla...

2 Eylül 2015’te ailesiyle birlikte Yunanistan’a geçmeye çalışırken bindikleri botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum’da kıyıya vuran üç yaşındaki Aylan Kurdi’yi unutmak mümkün değil. ‘Uçurtma Avcısı’ romanıyla dünya çapında bir üne kavuşan Afgan yazar Halit Hüseyni de unutmadı. Aylan Bebek’in hikâyesinden esinlenerek bir metin kaleme aldı. Çizer Dan Williams, bu metin için çizimler yaptı. ‘Deniz Duası’, savaştan ve zulümden kaçarken denizlerde kaybolan binlerce mülteciye adandı. İşte kitaptan bir bölüm...

Bakan Dönmezden üretim müjdesi

Bakan Dönmez'den üretim müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin hedeflerinin ve hayallerinin sadece Türkiye ile sınırlı olmadığını belirterek, "Yeni dönemde yerli üretim ve teknolojinin geliştirilmesi başlıca hedeflerimizden birisi olacağız. Ağırlıklı olarak ithal edilen ürünler Türkiye’de üretilmeye başlanacak. İleri teknoloji geliştiren yazılım, iletişim, haberleşme, sağlık, enerji gibi pek çok alanda Ar-Ge ve inovasyon odaklı bir dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

1.10.2018Ekonomi
Yerli üretimleri e-ihracatla 192 ülkeye ulaştıracak

Yerli üretimleri e-ihracatla 192 ülkeye ulaştıracak

GittiGidiyor, Türkiye markalarını dünyayla buluşturacak e-ihracat hamlesine hız verdi. Derimod’un ürünlerini eBay üzerinden 192 ülkede 175 milyon aktif alıcıya ulaştıracak platformun 2019 hedefi ise, Türkiye'de üretilen en az 200 markayı e-ihracatla buluşturmak...

28.09.2018Ekonomi
Anamur pazarında zam şampiyonu domates

Anamur pazarında zam şampiyonu domates

Anamur’da Cumartesi günü kurulan semt pazarında bu hafta fiyatlar adeta uçtu. Şehit Atanur Bal Pazaryeri’nde bu hafta fiyatlar vatandaşları adeta şok etti.

22.09.2018Ekonomi
10 bin kadın üyesini 3 bine yakın işverenle buluşturdu

10 bin kadın üyesini 3 bine yakın işverenle buluşturdu

25 bin üyeye ulaşan kariyer platformu Pariyer, kadın istihdamını artırmak için 10 bin kadın üyesini 3 bine yakın işverenle buluşturdu.

6.09.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bravo gençler, bravo

İslam Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Barış Turhan, Rasim Yalçıntaş, Muhammet Caner, Emre Pekduru, Yunus Emre Aydemir ve Furkan Önkol’a sahiplenme kültürlerinden ötürü teşekkür ediyorum.

22.11.2018

Balçova Termal eski günlerine döner mi

İZMİR Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Dilek Gappi’nin 9 Eylül Gazetesi’ndeki “Yazık Bu Tesislere” başlıklı yazısını anımsayıp özetleyelim:

21.11.2018

Para bu, çınar yaprağı mı sanmıştınız?

Yürüyoruz. Yolumuzun önüne ne çıkarsa çıksın, aşarak devam ediyoruz.

15.11.2018