EKSTRA
MENÜ

Pazarlama

Pazarlama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pazarlama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29.458 Pazarlama haberi bulunmuştur.

Pazarlama Haberleri

Abdullah Kiğılı: Dinamo Bükreş’e sponsor olduk

Abdullah Kiğılı: "Dinamo Bükreş’e sponsor olduk"

Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticisi Abdullah Kiğılı, takım satın alma konusunda açıklama yaptı.

8.12.2020Futbol
TVFden yeni anlaşma İşbir Yatak sponsor oldu...

TVF'den yeni anlaşma! İşbir Yatak sponsor oldu...

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile İşbir Yatak arasında 2 yıllık sponsorluk anlaşması imzalandı.

8.12.2020Voleybol
Demir ve demir dışı metaller sektöründen 11 ayda 7,5 milyar dolar ihracat

Demir ve demir dışı metaller sektöründen 11 ayda 7,5 milyar dolar ihracat

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki "Aralık rakamlarımızda bir sapma olmazsa pandemi yılında 2019'un ihracat rakamını geçmiş olacağız" dedi.

8.12.2020Ekonomi
PTT personel alımı için 55 bin kadro iddiaları doğru mu

PTT personel alımı için 55 bin kadro iddiaları doğru mu?

PTT personel alımı kapsamında bir süredir gündemde yer alan 55 bin personel alımı yapılacağı iddiaları, pek çok vatandaşın yakın takibinde yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yayımladığı kapsamlı personel alımı ilanları ile kadrosunu genişleten PTT için 2020 yılında 55 bin personel alımı yapacağı iddiaları, içinde bulunduğumuz yılın ilk günlerinden bu yana gündemde yer alıyordu. Peki, PTT 55 bin personel alımı iddiaları gerçeği yansıtıyor mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.12.2020Gündem
Son Dakika Haberi | Fenerbahçenin eski yöneticisi Abdullah Kiğılı Dinamo Bükreş’i satın alıyor

Son Dakika Haberi | Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Abdullah Kiğılı Dinamo Bükreş’i satın alıyor

Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Abdullah Kiğılı’nın, Dinamo Bükreş Kulübü’nü satın almak için girişimlere başladığı bildirildi.

8.12.2020Futbol
Üretim Sistemleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üretim Sistemleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üretim sistemleri mühendisliği sistemler oluşturan, bu sistemlerin altyapılarını üreten ve tasarımını hazırlayan kişilerdir. Genel olarak birçok farklı dalda bu meslek grubu iş yapabilmektedir. Teknik, ekonomik veya sosyolojik durumları değerlendirerek proje için araştırma yapmaktadır. Genel olarak firmanın çalışma şeklini ve zaman durumunu ölçerek projelere destek olmaktadır. Sizler için üretim sistemleri mühendisliği hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Kimya Ve Süreç Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kimya Ve Süreç Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kimya ve Süreç Mühendisliği bölümü her işyerinde mutlaka olan bölümlerden biridir. Kimya ve Süreç Mühendisliği bölümü genel olarak temel bilimleri içermektedir. Kişiler eğitim hayatında gördüklerini işyerlerine en iyi şekilde yansıtmak ile görevlidir. Sizler için Kimya ve Süreç Mühendisliği bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kimya - Biyoloji Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kimya-Biyoloji Mühendisliği bölümü her geçen gün gelişmekte ve ilerlemekte olan bir bölümdür. Bölümü tercih etmek isteyen öğrenciler ise bu bölüm ile alakalı olarak bilgi almak istemektedir. Kimya-biyoloji mühendisliği nedir, mezunları ne iş yapar, bölümdeki dersler nelerdir ve iş imkanları nasıldır sorularının cevaplarını derledik.

Son dakika... Ukrayna flaş açıklama: Üretim için Türkiye ile görüşüyoruz

Son dakika... Ukrayna flaş açıklama: Üretim için Türkiye ile görüşüyoruz

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy, Türkiye ile ortak 'roket fırlatma aracı' üretimini görüştüklerini açıkladı.

7.12.2020Ekonomi
Ağız ve diş sağlığı teknolojilerindeki son gelişmeler

Ağız ve diş sağlığı teknolojilerindeki son gelişmeler

Dijitalleşmenin faydaları COVID-19 salgını döneminde net bir şekilde karşımıza çıktı. Pek çok sektör dijital dönüşüme girerken, ağız ve diş sağlığı da son teknolojiden üzerine düşeni aldı. Bu kapsamda Align Technology Türkiye Genel Müdürü Evren Köksal, önemli açıklamalarda bulundu.

7.12.2020Teknoloji
Bakan Pakdemirli: Kırsal kalkınmaya bugüne kadar 26,5 milyar liralık hibe verildi

Bakan Pakdemirli: Kırsal kalkınmaya bugüne kadar 26,5 milyar liralık hibe verildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Bu destekler sayesinde, kırsalda reel olarak yaklaşık 48,5 milyar liralık yatırım yapıldı, 350 bin yeni istihdam oluşturuldu. 2023 yılına kadar bakanlık olarak 150 bin hektar alanı modern sulama sistemleri ile buluşturmak için toplam 600 milyon lira destek ödemesi yapılmasını planlıyoruz" dedi.

7.12.2020Ekonomi
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü, insan, teknoloji, sistem teorisi ve bilgi yönetimini bir araya getiren önemli bir bölümdür. Günümüzde bilginin çok önemli olması ile birlikte akademik olarak da bu bölüm önemli bir yer tutuyor. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü, mezunları ne iş yapar? Sizler için derledik.

Yeni Medya Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yeni Medya Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yeni medya, dijital teknolojiyi kullanan tüm medya türlerine verilen genel addır. İnternet ve medya kullanımı ile ön plana çıkan yeni medya, eski medyanın aksine anlık dijital paylaşımları içerir. Yeni medya nedir? Mezunları ne iş yapar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Globalleşen dünyamıza bu evrilmeye ivme kazandıran en önemli katalizör şüphesiz ki ticaret olmaktadır. Artık şirketler ürünlerini sadece kendi pazarlarında değil dünyanın dört bir yanında tanıtmak, pazarlamak ve satışını yapmak istiyorlar. Gittikçe artan bu talep doğrultusunda da uluslararası ticaret ve lojistik bölümü önemi artıyor. Bu bölümün amacı nedir veya mezunları hangi iş kollarında çalışabilir gibi soruları merak ediyorsanız sizler için derledik.

Uluslararası Ticaret Ve İşletmecilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Ticaret Ve İşletmecilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü, temel yönetim disiplini konusunda uluslararası alanda uzmanlaşma gerektirir. Yeni ama çok dikkat çeken bir bölüm olan Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümüne nasıl girilir? Mezunları ne iş yapar? Gibi bu bölümü tercih edecek öğrencilerin en çok merak ettiği soruları bu yazımızda derledik.

Uluslararası Ticaret Ve Finans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Ticaret Ve Finans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü ülkemizde öğrenciler tarafından büyük talep gören bir bölümdür. Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

Uluslararası Lojistik Ve Taşımacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Lojistik Ve Taşımacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası lojistik ve taşımacılık bölümü ülkemizde çok yaygın olarak tercih edilmektedir. Sizler için tercih sebebi olan Uluslararası lojistik ve taşımacılık bölümü nedir? Bu bölümden mezun olanlar ne iş yapar? Bu bölümün dersleri ve iş imkanları nelerdir? Araştırdık ve detaylı olarak derledik.

Uluslararası İşletmecilik Ve Ticaret Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası İşletmecilik Ve Ticaret Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası işletmecilik ve ticaret, sık sık karşımıza çıkan meslekler arasındadır. İlgi çeken Uluslararası İşletmeciliğin tam anlamıyla ne iş yaptığını öğrenerek daha doğru karar verebilirsiniz. Sizler için Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret bölümü nedir? Mezunları ne iş yapar hakkında tüm detayları derledik.

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Dünyamızın globalleşmeye başladığı bu dönemde artık tüm şirketler yurtdışı bağlantılı işlemler gerçekleştiriyorlar. Dolayısıyla tüm bu süreçlerin yönetimi konusunda istihdam edilecek personellere ihtiyaç duyuluyor. İşte bu personellerin üniversitelerin Uluslararası İşletme Yönetimi bölümlerinde de yetiştiriliyor. Peki Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü okumak için ne gerekli ve mezunlar tam olarak ne iş yapıyor? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler.

Uluslararası Girişimcilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Girişimcilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası girişimcilik bölümü son dönemlerde yaygınlaşmakta olan bir bölümdür. Uluslararası girişimcilik bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

Uluslararası Finans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Finans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kariyer ve eğitimin insan hayatında ki yeri ve önemi oldukça büyüktür. Her birey kariyer, hedef, kazanç, sevilen bir iş ve rahat bir hayat için mücadele etmektedir. Bu mücadele ise kişinin istediği meslek doğrultusunda ilgili üniversite ve bölümlerini seçmesi ile başlamaktadır. Bu üniversite bölümlerinden birisi de Uluslararası Finans bölümüdür. Cevabı çok merak edilen uluslararası finans bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, amacı nedir, iş imkanları nelerdir, dersleri nelerdir gibi soruların cevaplarını detaylı bir şekilde sizler için derledik.

Ulaştırma Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ulaştırma Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ulaştırma ve lojistik, sıklıkla kullanılan kelimeler arasındadır. Özellikle kullanım anlamları bakımından önem taşıyan kelimelerdir. Bu nedenle ulaştırma ve lojistik kelimelerinin ne anlama geldiklerini öğrenerek daha rahat kullanabilirsiniz. Sizin için ulaştırma ve lojistik ne demektir? Ulaştırma ve lojistik bölümü hakkında tüm detayları derledik.

Turizm İşletmeciliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Turizm İşletmeciliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Turizm işletmeciliği, son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Turizm işletmeciliği bölümü nedir? Hangi puan türü ile öğrenci alımı yapıyor? Turizm işletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra iş imkanları nelerdir? Turizm işletmeciliği ile ilgili aklınızdaki tüm soruların cevaplarını sizler için derledik.

Tarım Ekonomisi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gerek ülke gerekse ülkede yaşayan vatandaşlar için tarım vazgeçilmez bir sektör olmaktadır. Bu sebeple tarım ile ilgilenen kişilerin verimliliği arttırma ve sürdürülebilirliği sağlama gibi sorumlulukları bulunmaktadır. Bu sorumlulukları yerine getirebilecek uzman kişilerin yetiştirilmesi ise üniversitelerin tarım ekonomisi bölümleri ile ilgili olmaktadır. Tarımının işletmenlik kısmı ile daha çok ilgili olan bu bölüm hakkında daha detaylı bilgileri sizler için derledik.

Muz ithalatına dönemsel kısıtlama önerisi

Muz ithalatına 'dönemsel kısıtlama' önerisi

Tarım ve Orman Bakanlığınca hazırlanan raporda, özellikle yerli üretimin yoğun olduğu eylül-mayıs aylarında muz ithalatının kısıtlanmasının yerli üretimin desteklenmesi açısından önem arz ettiği bildirildi.

6.12.2020Ekonomi
Kasko ve konutta, ‘Covid yoğun bakım teminatı’

Kasko ve konutta, ‘Covid yoğun bakım teminatı’

Türkiye’yi mart ayından bu yana etkilemeye başlayan Koronavirüs (Covid-19) salgını tüm hızıyla sürüyor. Son günlerde vaka sayıları tavana vururken, her gün 200’e yakın vatandaşımız salgın nedeniyle hayatını kaybediyor.

4.12.2020Sigorta
Dev şirket 3 bin kişiyi işten çıkaracak

Dev şirket 3 bin kişiyi işten çıkaracak

ABD merkezli 3M, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle işletme modelinde gittiği yeniden yapılanma kapsamında dünya genelinde 2 bin 900 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

3.12.2020Ekonomi
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İş imkanlarının özellikle de gelecek süreçte en geniş sektörlerden bir tanesi de sağlık sektörüdür. Ancak bu durum sağlık sektörünün her bölümü için geçerli olmamakla birlikte seçim yaparken araştırmak önemlidir. Bu araştırmanızda yardımcı olmak üzere, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü nedir? Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü mezunu ne iş yapar? Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü olan üniversiteler, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü dersleri ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü iş imkanları nelerdir sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Reklamcılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Reklamcılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Herkese uygun bir meslek vardır. Önemli olan doğru mesleği seçmektir. Reklamcılık da son yılların en gözde meslekleri arasında yer alıyor. Reklamcılık bölümü nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

Psikoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Psikoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Psikoloji bölümü pek çok kişinin yakından takip ettiği alanlardan biridir. Peki, psikoloji bölümü nedir, psikoloji mezunları ne iş yapar, nerelerde istihdam edilir ve psikoloji kaç yıllıktır? Aradığınız soruların cevaplarını sizler için derledik.

Pazarlama Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Pazarlama Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversitelerin Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve İşletme Fakültesinde yer alan Pazarlama bölümü bir ön lisans programıdır. 2 yıllık eğitimin ardından DGS sınavına girerek birçok lisans bölümüne geçiş yapmak mümkündür. Pazarlama bölümü dersleri neler, mezunu ne iş yapar? Merak edenler içim detaylı bir şekilde derledik.

UEFA Şampiyonlar Ligi ile 2024e kadar

UEFA Şampiyonlar Ligi ile 2024'e kadar

PepsiCo, futbolun seçkin etkinliği UEFA Şampiyonlar Ligi ile olan ortaklığını 2021/22 ve 2023/24 sezonlarını da kapsayacak şekilde uzattığını duyurdu.

2.12.2020Futbol
Nanobilim Ve Nanoteknoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Nanobilim Ve Nanoteknoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Herkes kendine uygun bir mesleği olsun ister. Bunun için de çok çalışır ve emek verir. Nanobilim ve nanoteknoloji ise son yıllarda popüler olan meslekler arasında yer alır. Nanobilim ve nanoteknoloji bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Moda Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Moda Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Moda tasarımı bölümü, son zamanlarda özellikle giyim ve moda sektörünün gelişmesi ile beraber pek çok üniversitede yer alan bölümlerden birisidir. Moda tasarımı bölümünde özellikle son moda ürünler ve elbise stilleri değerlendirilir, araştırılır ve bu ürünlerin üretilir. Moda tasarımı bölümü genellikle kadınların en çok rağbet gösterdiği bölümlerden birisidir. Fakat son zamanlarda erkekler de modaya bakış açılarını değiştirerek, bu bölümü tercih etmektedir. Moda tasarımı bölümünü tercih edecek olan kişiler için moda tasarımı bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, dersleri nelerdir ve iş olanakları nasıldır tüm detayları sizler için derledik.

Mobilya Ve Dekorasyon (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mobilya Ve Dekorasyon (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mobilya ve dekorasyon bölümü her türlü mobilya ve aksesuar sanatı için talep görmekte olan bir bölümdür. Mobilya ve Dekorasyon (MYO) bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için araştırdık ve derledik.

Medya Ve İletişim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Medya Ve İletişim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde medya ve işletişim mezunlarının önemi artıyor. Peki, medya ve iletişim mezunları ne iş yapar, bölüm kaç yıllıktır, çalışma alanları nelerdir? Tüm bu sorular ve çok daha fazlasına sizler için derledik.

Mantarcılık (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mantarcılık (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tarım ile ilgili olan meslekler her zaman tercih ediliyor. Özellikle günümüzde mantarcılık (MYO) bölümüne ilgi de artıyor. Mantarcılık (MYO) bölümü nedir? Tüm detayları ile sizler için derledik.

Lojistik Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Lojistik Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversite sınavları hazırlığı gerçekleştiren tüm öğrenciler araştırma yaparak seçim yapacağı bölümleri tercih etmek için öncelikli tercihlerini belirlemeye çalışırlar. Günümüz koşullarında iş imkanları doğrultusunda seçim yapmak artık çok daha akıllıca olmaktadır. Bu doğrultuda sizler için Lojistik Yönetimi bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir sorularına yanıt aradık. Bölüm tercihleri arasında çok bilinmese de lojistik sektöründeki gelişmelerin oldukça artış göstermesi bölüme olan ilgiyi artışa geçirdi. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türkiye’de birçok üniversite bölümü bulunmaktadır. Bu bölümler arasında Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü de bulunmaktadır. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği nedir? Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü mezunu ne iş yapar? Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü kaç yıllıktır? İşte Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü ile ilgili detaylar.

İstatistik Ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İstatistik Ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde artık bilgisayarın girmediği bir alan yok. Dolayısıyla bilgisayarla ilgili her alanda çalışabilen personeller için iş imkanları da çoğaldı. Üniversitelerde bilgisayarla ilgili pek çok bölüm açıldı ve açılmaya da devam ediyor. İşte bu bölümlerden biri de İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü. Peki İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü nedir ve bu bölümden mezun olan öğrenciler ne iş yapar? İşte bu konuda tüm merak edilenler.

Yazar Sonuçları

En güçlü tecavüzcüden son kare ve son haberler

1) Fotoğraftaki bu adamı hatırladınız mı...

9.12.2020

Pandemide uzun uçuş

Böyle bir dönemde 11 saat 30 dakika uçmak. Üstelik Amerika’ya. Günde 2 bine yakın insan COVID-19’un pençesinde ölüyor. Sadece Florida eyaletinde günlük can kaybı bazen 200’ü geçiyor. Uçakta sorun yaşamayacağımı biliyordum. Ama sonrası... O güzelim kentin kara bulutlu kargaşasında nasıl duracaktım. Denedik, şimdilik sorun görünmüyor. Ama henüz 14 günün başındayız.

9.12.2020

Restoranların odaklanması gereken stratejiler

Kovid-19’un beklenen 2. dalgasının negatif etkilediği işletmelerin başında restoranlar geliyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle, ülkemizde de başlayan yeni kısıtlamalar doğrultusunda, restoranlar sadece paket servis ve gel-al hizmeti vermeye başladı.

7.12.2020

Turizm sektörü 2021'de nasıl olacak?

Turizm sadece Türkiye’nin değil tüm dünya ülkelerinin bacasız sanayisi ve sektörün her alanında milyonlarca insan ekmek yiyor, aile geçindiriyor. Yaklaşık bir senedir içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreç tüm turizm camiasını yormuş durumda. Yılın son günle-rinde umutlar 2021’e taşınırken herkesin merakla cevap aradığı soru yeni yılda turizm sektörünün nasıl olacağı?

6.12.2020

Aramızda kalsın

 Çocukluğundan itibaren ‘bir karavan alıp, kahve ya da ekmeğin üzerine şunu koyup satabiliriz’ diyerek, fikirler üretir.

6.12.2020

Otel restoranları dönemi...

Yıllar önce yurtdışında okurken yaz tatillerinde arabayla gider gelirdik.

5.12.2020

Şimdi moda Retro Pazarlama

Aylar sonra karantina günlerine tekrar geri döndük. Gündemimizde yine kısıtlamalar ve sosyal mesafe var… Hepimizi evde uzun bir hafta sonu bekliyor.

4.12.2020

Bölge için bulunmaz fırsat

Orhangazi, Marmara’nın göbeğinde, İstanbul’a bir adım, Bursa’ya yarım adım, İzmir’e iki adım mesafede.

2.12.2020

Hedefimiz çok güçlü bir marka oluşturmak

Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı’nın hedefi Türkiye’yi ziyaretçi sayısı ve turizm gelirleri bakımından daha yukarılara taşıyarak güçlü bir marka oluşturmak... Sektörün içinden gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bugüne dek birçok önemli projeye imza attı. Bunlardan biri de bir buçuk yıl önce kurulan Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı.Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü olarak iki yıldır görev yapan, Türkiye’nin yurtdışı tanıtım faaliyetlerinin yürüten önemli isimlerden biri olan ve aynı zamanda ajansın hem Yönetim Kurulu hem de İcra Kurulu üyesi Timuçin Güler’le geçen hafta buluşup maskeli-mesafeli bir söyleşi gerçekleştirdik.

2.12.2020