EKSTRA
MENÜ

Pastil

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 107 haberi bulunmuştur.

Pastil Haberleri

Kardiyolog Hakan Karpuz: Koronavirüsle birlikte yeni kalp hastaları eklendi

Kardiyolog Hakan Karpuz: Koronavirüsle birlikte yeni kalp hastaları eklendi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Hakan Karpuz, koronavirüse yakalanıp da hayatını kaybeden kişilerin büyük çoğunluğunu kalp hastalarının oluşturduğunu belirtti. Koronavirüs sonrası yeni kalp hastaları eklendi diyen Prof. Dr. Hakan Karpuz, "Özellikle miyokardit dediğimiz kalp kası iltihabı gibi durumları fazla görmeye başladık" ifadelerini kullandı.

16.06.2021Gündem
6 İDDİA 6 GERÇEK  Koronavirüsü yok eden spreyler, gargaralar, pastiller...

6 İDDİA 6 GERÇEK Koronavirüsü yok eden spreyler, gargaralar, pastiller...

Koronavirüsün kolunu bacağını kıran spreyler, gargaralar, adaçayı ve ebegümeci karışımları, kekik yağları ve dahası… Tüm dünyada koronavirüs salgınına karşı aşılama ve yeni aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken bir yandan da virüse karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özellikleri olduğu iddia edilen pek çok ürün ortaya çıkıyor. Peki hangileri gerçekten etkili? Mercek altına aldık...

26.04.2021Gündem
Pandemide gereksiz ilaç kullanımına dikkat Vücuda zarar verebilir

Pandemide gereksiz ilaç kullanımına dikkat! Vücuda zarar verebilir

İnsanların koronavirüs olacağı korkusuyla gereksiz ilaç kullandığını belirterek, bunun yol açtığı tehlikelere dikkat çeken Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, "Koronovirüs korkusuyla en hafif boğaz ağrısında hemen spreyler, baş ağrısında ağrı kesici ilaçlar, gereksiz takviyeler hatta kimyasallar kullanılabiliyor" dedi.

30.11.2020Sağlık
Son dakika haberler: Koronavirüs olacağım korkusu ile gereksiz ilaç kullanımı çok tehlikeli.. ağzınızın içindeki bariyeri bozmayın

Son dakika haberler: Koronavirüs olacağım korkusu ile gereksiz ilaç kullanımı çok tehlikeli.. 'ağzınızın içindeki bariyeri bozmayın'

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, "Koronovirüs korkusuyla en hafif boğaz ağrısında hemen spreyler, baş ağrısında ağrı kesici ilaçlar, gereksiz takviyeler hatta kimyasallar kullanılabiliyor" dedi.

30.11.2020Gündem
Hipogonadizm nedir ve nasıl oluşur Hipogonadizm (Cinsiyet hormonları yetersizliği) belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler

Hipogonadizm nedir ve nasıl oluşur? Hipogonadizm (Cinsiyet hormonları yetersizliği) belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler

Hormonal hastalıklar arasında yer alan hipogonadizm herkes tarafından merak ediliyor. Bu konuda bilgi sahibi olmak için hastalığın ayrıntılarını bilmek gerekir. Hipogonadizm nedir ve nasıl oluşur? Tüm detayları ile sizler için derledik.

2.11.2020Araştırma
Hipogonadizm nedir ve nasıl oluşur Hipogonadizm (Cinsiyet hormonları yetersizliği) belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler

Hipogonadizm nedir ve nasıl oluşur? Hipogonadizm (Cinsiyet hormonları yetersizliği) belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler

Hormonal hastalıklar arasında yer alan hipogonadizm herkes tarafından merak ediliyor. Bu konuda bilgi sahibi olmak için hastalığın ayrıntılarını bilmek gerekir. Hipogonadizm nedir ve nasıl oluşur? Tüm detayları ile sizler için derledik.

2.11.2020Araştırma
Kovid-19a Karşı Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Bitki Özütlü Pastil Önerisi

Kovid-19'a Karşı Bağışıklığı Güçlendirmek İçin 'Bitki Özütlü Pastil' Önerisi

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı öncelikle ağız ve boğaz bölgesinin korunması önem taşıyor. Prof. Dr. Erdem Yeşilada, vücudun bağışıklık sisteminin geliştirilmesi için bitki özütlü pastillerin kullanılması tavsiyesinde bulundu.

14.10.2020İyi Yaşam
Aman grip olmayın, bu karışımlarla önleminizi alın

Aman grip olmayın, bu karışımlarla önleminizi alın

Koronavirüste ikinci dalga endişeleri büyürken üzerine bir de grip mevsimi başladı ve grip olanları “Koronavirüse mi yakalandım?” korkusu sardı. Sağlıklı Yaşam ve Fitoterapi Uzmanı Dr. Buyrukçu, bu endişeyi yaşamamak için gribe karşı ev yapımı bitkisel grip savar ve pastil tarifi verdi.

14.09.2020Sağlık
İyonize Çinko İçeren Pastil Virüslere Karşı Kalkan Oluşturuyor

İyonize Çinko İçeren Pastil Virüslere Karşı Kalkan Oluşturuyor

Koronavirüs ile mücadelede her gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. "Çinkonun iyonize halde pastil formu koronavirüse karşı kullanımında etkin olacağını düşünüyoruz" diyen Prof. Dr. Alper Şener, önemli bilgiler verdi.

26.08.2020İyi Yaşam
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Her şey kontrolüm altında

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Her şey kontrolüm altında"

Mustafa Cengiz, ameliyat sonrası 8 gün müşahede altında tutulduğu hastaneden yürüyerek çıktı. Kendisini iyi hissettiğini söyleyen Galatasaray Başkanı, “Komadan çıktığım andan itibaren her şey kontrolüm altında” dedi.

16.05.2020Futbol
Bademcik ağrısına ne iyi gelir Bademcik ağrısı nasıl geçer ve neden olur

Bademcik ağrısına ne iyi gelir? Bademcik ağrısı nasıl geçer ve neden olur?

Bademcik ağrısı, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte çeşitli mikrop etkilerinden dolayı meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bademciğin şişmesiyle meydana gelen bu durum, ilaç tedavisi ve doğal yöntemlerle kontrol altına alınabilir. Bu yazıda bademcik şişmesinin nedenlerini nasıl geçeceğini ve neden meydana geldiğini sizler için açıkladık.

25.03.2020Sağlık
Boğazınızı şekersiz pastiller ile koruyun

Boğazınızı şekersiz pastiller ile koruyun

Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, COVİD 19’a karşı alınacak önlemler konusunda; ağız bölgesinin korunması ve bağışıklık sisteminin desteklenmesinin önemine dikkat çekti, boğazınız için şekersiz pastil kullanın uyarısında bulundu.

24.03.2020Sağlık
Pastil Kullanırken Bunlara Dikkat

Pastil Kullanırken Bunlara Dikkat!

Prof. Dr. Erdem Yeşilada, koronavirüsten korunmak için nar, zerdeçal ve zencefil özütleri içeren pastilleri önerdi, "Pastiller doğru kullanılmadığı için etkisinin azalır. Doğru pastil kullanımı ile virüslerin akciğerlerinize inmesini önleyebilir ve virüsü boğazınızda hapsedebilirsiniz” dedi.

14.03.2020İyi Yaşam
Evde pastil nasıl yapılır

Evde pastil nasıl yapılır?

Boğaz ağrısına karşı evde pastil nasıl yapılır? Ballı pastil tarifi ile boğazınızı yumuşatabilirsiniz. Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak, soğuk havalarda hastalıklardan korunmak için ipuçları verdi ve kendi kendinize yapabileceğiniz bir pastil tarifini bizlerle paylaştı.

6.01.2020Evdehayat
Ses kısıklığına ne iyi gelir Ses kısıklığı nasıl geçer Ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi

Ses kısıklığına ne iyi gelir? Ses kısıklığı nasıl geçer? Ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi

Çevresel ya da bazı hastalıklar ile ortaya çıkan ses kısıklığı, her yaştan kişide görülebilen sağlık sorunlarında biridir. Ses kısıklığı grip nezle gibi hastalıklar ile ortaya çıkabilirken, bazı durumlarda da daha ciddi hastalıkların belirtisi olabiliyor. Peki, ses kısıklığına ne iyi gelir? Ses kısıklığı nasıl geçer? İşte, ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi hakkında merak edilen bilgiler.

8.12.2019Sağlık
Boğaz iltihabına ne iyi gelir Boğaz iltihabı nasıl geçer Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Boğaz iltihabına ne iyi gelir? Boğaz iltihabı nasıl geçer? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Havaların ani soğuması ve kışın kendini hissettirmeye başlaması, boğaz iltihaplarına neden olmaya başladı. Bu sorundan muzdarip vatandaşlar da boğaz iltihabının nasıl geçeceğini araştırıyor. Peki, Boğaz iltihabına ne iyi gelir? Boğaz iltihabı nasıl geçer?

7.12.2019Sağlık
Boğaz tahrişi nasıl geçer Boğaz tahrişine ne iyi gelir Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Boğaz tahrişi nasıl geçer? Boğaz tahrişine ne iyi gelir? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Kış aylarının gelmesi ve soğukların başlaması ile birlike yaşanan rahatsızlıkların başında soğuk algınlığı geliyor. Bu hastalığın en belirgin özelliği ise boğazların tahriş olması. Tabi ki boğaz sıkıntıları ile ilgili tek sorun sadece soğuk algınlığı ile ilgili değil. Peki Boğaz tahrişi nasıl geçer? Boğaz tahrişine ne iyi gelir

6.12.2019Sağlık
Boğaz Gıcıklanması Neden Olur Boğaz Gıcıklanmasına Ne İyi Gelir Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Boğaz Gıcıklanması Neden Olur? Boğaz Gıcıklanmasına Ne İyi Gelir? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Boğaz ağrıları ve halk arasında boğaz gıcıklanması olarak adlandırılan boğaz sorunları ile ilgili internette bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Peki boğaz gıcıklanması neden olur, boğaz gıcıklanmasına ne iyi gelir?

4.12.2019Sağlık
Bebeklerde ve çocuklarda tıkalı burun nasıl açılır

Bebeklerde ve çocuklarda tıkalı burun nasıl açılır?

Burun tıkanıklığı yaşamın her döneminde görülen sebebine, süresine ve şiddetine göre yaşam kalitesini etkileyen bir şikayettir. Peki, sümkürme eylemini gerçekleştiremeyen bebekler ve çocuklarda tıkalı burun nasıl açılır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? KBB Baş ve Boyun cerrahisi Prof. Dr. Metin Yılmaz, konu hakkında bilgilerini aktardı.

Faranjit nedir Faranjit tedavisi nasıl olur

Faranjit nedir? Faranjit tedavisi nasıl olur?

Mevsime bağlı hastalıklardan biri olarak nitelendirilebilecek farenjit, boğazın farinks ve farenks adı verilen kısımlarının iltihaplanması sonucu oluşur ve genellikle kış mevsiminde yaygın olarak görülür. Havaların soğuması ve bu tarz hastalıkların artmasıyla birlikte, faranjitin ne olduğu ve nasıl geçtiği vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, faranjit nedir? Faranjit tedavisi nasıl olur?

16.11.2018Sağlık
Faranjit nedir Faranjit nasıl anlaşılır

Faranjit nedir? Faranjit nasıl anlaşılır?

Özellikle 4-7 yaş arasında sıklıkla rastlanan farenjit, bir yaşın altındakilerde nadiren görülürken, semptomatik belirtileri hastalığın sebebine göre değişir. Akut ve kronik olmak üzere iki tür farenjit görülür ve ikisi birbirinden farklıdır. Peki, faranjit nasıl anlaşılır?

19.07.2018Gündem
Faranjit nedir Faranjit nasıl geçer

Faranjit nedir? Faranjit nasıl geçer?

Boğazın farinks ve farenks adı verilen kısımlarının iltihaplanması sonucu oluşan ve genellikle kış mevsiminde daha sık görülen bir hastalık olan Faranjitin ne olduğu ve nasıl geçtiği vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bulaşıcı bir boğaz enfeksiyonu olan bu hastalık, kapalı ortamlarda çalışanlarda daha çok rastlanır. Peki, faranjit nedir? Faranjit nasıl geçer?

1.06.2018Sağlık
Meyan kökü nedir, faydaları nelerdir

Meyan kökü nedir, faydaları nelerdir?

Karmaşık tombul köklü (teknik ifadesiyle rizomlu) meyan kökünün bu kadar hoş bir tatlılığa sahip olduğunu ilk olarak kimin keşfettiği bilinmez. Ancak meyan kökünün antik kültürlerde kullanımına dair kanıtlar vardır. Peki Meyan Kökü nedir faydaları nelerdir?

1.03.2018Gündem
Sardunya neye iyi geliyor Sinüzit ağrısı doğal yolla tedavi edilebiliyor

Sardunya neye iyi geliyor? Sinüzit ağrısı doğal yolla tedavi edilebiliyor

Sardunya, faydaları ile modern tıbbın da kullandığı bitki türleri arasında yer alıyor. Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelen Sardunya, eski zamanlarda bağırsak problemleri, ateş ve yorgunluk gibi rahatsızlıklarda da kullanılmıştır. Peki, Sardunya'nın faydaları arasında neler yer almaktadır? Sardunya neye iyi gelir? İşte, sinüzit ve bronşit gibi rahatsızlıklara derman olan Sardunya çiçeği hakkında detaylı bilgiler

28.02.2018Gündem
Mürver Ağacı nedir

Mürver Ağacı nedir?

Yüzyıllar önce mürvere yönelik çatışmalı batıl inançlar söz konusuydu. Bazı yerlerde insanlar mürver ağaçlarını kesmenin ya da onlara zarar vermenin ağaçların içinde yaşayan doğa üstü varlıkları kızdırabileceğine inanırlardı. Peki Mürver Ağacı'nın bitkisindeki fayda nedir?

28.02.2018Gündem
Öksürüğe ne iyi gelir İşte, Nane’nin faydaları

Öksürüğe ne iyi gelir? İşte, Nane’nin faydaları

Nane ya da diğer adıyla bahçe nanesi, alternatif tıptaki faydalarının yanı sıra sofraların da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Verdiği ferahlık ile bilinen nane, hazırlanan bitki çayı ile öksürüğe de iyi gelebilmektedir. Sindirim sorunları, hassas bağırsak sendromu ve baş ağrısı için kullanılan bu bitki, çok kolay bir şekilde yetiştirilebilmektedir. Peki, öksürüğe iyi gelen bitkiler arasında yer alan nanenin faydaları arasında başka neler yer almaktadır? İşte, nane yağı olarak da kullanılabilen bu bitkinin kullanımı hakkında detaylı bilgiler

24.02.2018Sağlık
Kaygan Karaağaç bitkisi nedir, faydası nelerdir

Kaygan Karaağaç bitkisi nedir, faydası nelerdir?

Bu bitki, adı gibi hem tat hem de yapı açısından kaygandır. Kaynağı, anavatanı Kuzey Amerika olan orta büyüklükteki Ulmusrubra bitkisinin güzel kokulu iç kabuğudur. Peki Kaygan Karaağaç bitkisi nedir hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

24.02.2018Gündem
İstanbulda genelinde kış lastiği operasyonu

İstanbul'da genelinde kış lastiği operasyonu

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri kent genelinde toplu taşıma ve ticari araçlarda kış lastiği uygulaması yaptı. Kış lastiği olmayan ve lastiğinin ebadı standartlara uymayan sürücülere para cezası kesildi. Ceza kesilen bir toplu taşıma aracındaki bazı yolcular ise aracın bekletilmesine tepki göstererek araçtan inerek, işe yürüyerek gitti.

11.01.2018Gündem
Boğaz ağrısından çabucak kurtulmanın 5 yolu

Boğaz ağrısından çabucak kurtulmanın 5 yolu

Boğaz ağrısı soğuk algınlığının ilk belirtisidir ve gergin ses telleri daha ciddi bir hastalığın da göstergesi olabilir. Neden her ne olursa olsun, acı verici bir durum olduğundan ilk yapılması gereken şey boğazı rahatlatmaktır. Bunun için basit ilaçlardan evde hemen bulabileceğiniz doğal yöntemlere birçok şeyi deneyebilirsiniz. İşte sizi kısa sürede rahatlatabilecek birkaç tavsiye.

27.11.2017Sağlık
Limonun bilmediğiniz 11 kullanım alanı

Limonun bilmediğiniz 11 kullanım alanı

Vitamin deposu limonu sadece salatalarınıza sıkmak için kullanmayın!

25.05.2017Sağlık
Dünyanın tanıdığı Türk: Mustafa Özbenden müthiş itiraf...

Dünyanın tanıdığı Türk: Mustafa Özben'den müthiş itiraf...

Türkiye onu sesinden tanıyor. Anadolu Efes’in Sesi Mustafa Özben, Hürriyet Gazetesi Basketbol Muhabiri Fatih Saboviç’in sorularını içtenlikle yanıtladı. FIBA nezdinde de görev yapan ve dünyaca tanınan Özben, daha önce hiç duymadığınız anılarını anlattı.

21.04.2017Basketbol
OTACI Ortadoğu ve Uzakdoğu’ya yöneldi

OTACI Ortadoğu ve Uzakdoğu’ya yöneldi 

Bitkisel ürünler alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından olan OTACI, 25 ülkeye yaptığı ihracatında şimdi de Ortadoğu ve Uzakdoğu’ya da ekledi.

23.02.2017Ekonomi
Herkesin aklındaki soru: Hamileyim, gribim, bebeğime geçer mi

Herkesin aklındaki soru: Hamileyim, gribim, bebeğime geçer mi?

Kış gebeliklerinde sık rastlanan bir durum olan grip konusunda açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Coşkun Şimşir, hamilelikte gribi daha hafif atlatmak için dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı.

26.01.2017Sağlık
Boğaz ağrısına iyi gelen 4 doğal yöntem

Boğaz ağrısına iyi gelen 4 doğal yöntem

Öksürük ve boğaz ağrısı şikayetleriyle sıklıkla karşılaşıyor musunuz? Herhangi bir ilaç kullanmadan önce evde doğal yöntemlerle de boğaz ağrısından kurtulabilirsiniz.

26.04.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Virüslere karşı bariyer görevi görüyor… İşte ev yapımı doğal boğaz pastili

Yapılan araştırmalar, boğaz pastillerinin bariyer görevi görerek, virüslerin çoğalmasını engellediğini ve bu hastalıklara karşı etkili olduklarını gösteriyor. Siz de üst solunum yolu hastalıklarına karşı savunma noktası olan ağız ve boğaz bölgenizi evinizde yapabileceğiniz bitkisel pastillerle koruyabilir, virüsün çoğalarak akciğerlere inmesini önleyebilirsiniz.

23.12.2020

‘Barış, özgürlük, demokrasi projesi’ Kürt sorunu ve CHP

GEÇMİŞ dönem CHP’de MYK üyeliği ve İzmir milletvekilliği görevlerinde bulunmuş insan hakları savunucusu avukat Sabri Ergül, bir süreden beri bir grup arkadaşıyla birlikte ‘Kürt sorunu’ konusunda yaptıkları çalışmayı CHP’nin 37. kurultayının gündemine taşıyarak, ‘Türkiye’nin en önemli sorunu’ olarak nitelendirdikleri bu sorunun çözümü konusunda CHP’nin inisiyatif almasını, bir ‘barış, özgürlük, demokrasi projesi’ geliştirmesini sağlamaya çalışacaklarını ifade ediyor.

17.03.2020

Metilasyon bozulunca neler oluyor

MUHTEŞEM, mükemmel, benzersiz bir metabolik yapılanmamız var.

16.01.2020

Sağlıklı bitkiler ve otlar- Ekinezya

'Sağlıklı Bitkiler ve Otlar' yazı serim başlıyor. Bundan sonra her hafta farklı bitki ve otlarla ilgili size bilgi vereceğim. Diyette nasıl kullanılabilir ve sağlığa olan olumlu etkileri neler olduğundan bahsedeceğim. Yazı serisine kış aylarında olduğumuz için ekinezya ile başlamak istiyorum.

6.12.2019

Gebelikte soğuk algınlığı ve grip tehlikeli mi?

Bir anne adayı, hamile kaldığı andan itibaren immün sistemi giderek zayıflayacaktır. Bu durum annenin vücudunun savunma hücrelerinin, bebeğe saldırmasını engelleyerek gebeliğin devamlılığını sağlaması için doğal bir süreçtir. Ancak bu süreçle beraber direnci azalan gebe vücudu, soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara karşı savunmasız kalacaktır.

13.12.2018
Kendi pastilinizi yapmaya ne dersiniz

Kendi pastilinizi yapmaya ne dersiniz?

Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak, soğuk havalarda hastalıklardan korunmak için ipuçları verdi ve kendi kendinize yapabileceğiniz bir pastil tarifini bizlerle paylaştı.

14.11.2018
Bebeğinize çilek yedirmeyin

Bebeğinize çilek yedirmeyin!

İlk 6 ay anne sütüyle beslenen bebeğiniz artık ek besinlere geçiyor. Peki, hangi besinler bebeğiniz için zararlı biliyor musunuz? Diyetisyen Esra Gültekin, 1 yaşından önce bebeklere verilmemesi gereken besinleri sıraladı.

9.08.2018

Binali Bey de bizi görecek mi?

NÂZIM Hikmet’ten girdi, Ahmed Arif’ten çıktı...

9.08.2016
Hamileler kış hastalıklarından nasıl korunmalıdır

Hamileler kış hastalıklarından nasıl korunmalıdır?

İşte anne adaylarının dikkat etmesi gerekenler...

3.12.2015