EKSTRA
MENÜ

Panik Atak

Panik Atak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Panik Atak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.549 Panik Atak haberi bulunmuştur.

Panik Atak Haberleri

Ruh sağlığı ihmale gelmez

Ruh sağlığı ihmale gelmez

Eskiden 'canım sıkılıyor' diye mızmızlanırdı çocuklar. Artık 'stresliyim' diyorlar. Çok üstlerine giderseniz 'depresyondayım' diye ekliyorlar.

Ölüm korkusundan yalnız yatamıyor

Ölüm korkusundan yalnız yatamıyor

Kurban bayramının 4 gününü de Antalya’da geçiren Ebru Gündeş, önceki gece de Miracle De Lux Hotel’de hayranlarıyla buluştu. Kısa süre önce annesini kaybeden Sibel Can’ın yerine sahneye çıkan Gündeş, "Cenazelere etkilendiğim için gidemiyorum. Sonrasında panik atağım çok fazlalaşıyor. Kendimi çok kötü hissediyorum. Sibel Can’la telefondan konuştuk. Sesi hálá kulağımda çınlıyor" dedi.

15.01.2006Kelebek
Doğmamış bebekleri ile ölümü seçtiler

Doğmamış bebekleri ile ölümü seçtiler

Kaçıp, 7 ay önce evlenen çift, "Verdiğiniz sözü yerine getirmediniz" yazılı not bırakıp fare zehiriyle yaşamlarına son verdi. Kadının 3 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

5.02.2006Gündem
Demrede Hıristiyanlara saygısızlık

Demre'de Hıristiyanlara saygısızlık

Rus gazetesi, Demre’deki aziz heykelinin yerinden oynatılmasının Hıristiyanlara saygısızlık olduğunu yazdı. İngiltere'de kuş gribine karşı önlemler. ABD, İran karşıtı kampanyayı resmen başlatıyor. İşte dünya basınında öne çıkan konular.

16.02.2006Dünya
Kıskançlar daha çok hastalanıyor

Kıskançlar daha çok hastalanıyor

Roma La Sapienza Tıp Fakültesi Psikoloji ve Psikopatoloji Bölümü'nün yaptığı araştırmaya göre kıskanç insanlar, daha fazla hastalanıyor.

27.02.2006Kelebek
Sinsi düşman; panik atak

Sinsi düşman; panik atak

Fiziksel ve ruhsal bakımdan sapasağlam olduğunu bildiğiniz bir yakınınızın ansızın soluk alma sorunları, baygınlık hali, titreme, aşırı terleme, ellerde karıncalanma gibi şikayetlerle yatağa düştüğünü öğrenebilirsiniz.

21.03.2006Kelebek
Elektrikle kalp, sinir, kronik ağrı ve depresyon tedavisi

Elektrikle kalp, sinir, kronik ağrı ve depresyon tedavisi

Elektriksel implant’lerin iyileştirdiği hastalıkların sayısı artmaya başladı. Bu hastalıklar kalp sorunlarından işitme bozukluklarına, idrar tutamamaktan kronik ağrılara dek uzanan geniş bir spektrumu kapsıyor.

7.04.2006Spor
Çocukların dileklerini gerçekleştirdi

Çocukların dileklerini gerçekleştirdi

Karagümrük Yanıyor adlı şiiri ile ilgi odağı olan Deniz Feneri programının sunucusu Uğur Arslan, Deniz Generi Genel Merkezi'nde 10 çocuğun dileğini gerçekleştirdi.

14.04.2006Gündem
Tuğba depresyonda

Tuğba depresyonda

Beş doktor tarafından ayrı ayrı kontrol edilen manken Tuğba Altıntop da başta deprasyon çıkmak üzere yedi ayrı hastalığı çıktı. Uzman doktorlara git gide zayıfladığını belirten Altıntopun uzun bie tedavi olması gerektiği belitildi.

22.04.2006Kelebek
Sakıza kefaletle tahliye

'Sakız'a kefaletle tahliye

23 Nisan törenlerinde sakız çiğnediği iddiasıyla tutuklanan AKP İlçe Başkanı Veysel Dalcı, 5 bin YTL kefaletle serbest bırakıldı.

26.04.2006Gündem
Bu adada bir gün 48 saat sürüyor

Bu adada bir gün 48 saat sürüyor

Okinawa’da yaşam, rölantide işliyor. Her şey, yavaşlatılmış bir film gibi. Tane tane konuşuyor, sakin sakin dinliyorlar. Ağır ağır yiyor, yavaş yavaş içiyorlar. Sokaklarda koşturan, hızlı hızlı yürüyen görmedim. Kimse zamanla yarışmıyor.

17.05.2006Kelebek
Gerginliğe alışmayın başkalarını germeyin

Gerginliğe alışmayın başkalarını germeyin

Karmaşa, koşuşturma, kalabalık, sorumluluklar, hayal kırıklıkları, yorgunluk gibi yüzlerce neden bizi "geriyor." Bu hissi ara sıra yaşamak, "patlamaya hazır" bombaya dönmek olağan. Ancak süreklilik kazanması, kişinin bu duruma alışması, kronikleşmesi gerçek bir sorun. Sadece gerginler için değil, çevrelerindeki herkes için. Kişi çatışmacı, yersiz kavga ve suçlamalara açık hale geliyor.

27.05.2006Kelebek
Dayakçı ve 2 eşli vekilin dokunulmazlığı kalksın

Dayakçı ve 2 eşli vekilin dokunulmazlığı kalksın

Bir kısmı Hürriyet’in Aileiçi Şiddete Son Kampanyası’nın ortağı ve gönüllüsü olan kadın örgütleri, TBMM Başkanı Bülent Arınç’a bir mektup yazarak, Meclis çatısı altındaki bazı milletvekillerinin eşlerine yaşattıkları fiziksel, duygusal, cinsel ve ekonomik şiddetle gündeme gelmelerini kınadı.

27.06.2006Gündem
Aşırı sıcak öfkeye neden oluyor

Aşırı sıcak öfkeye neden oluyor

Türk Psikologlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Bahadır Bilgin, aşırı sıcaklar ve nemin, insanlarda öfke, karamsarlık ve bıkkınlığa sebep olabileceğini kaydetti.

7.08.2006Gündem
Aspartam yeni bir bilimsel saldırı karşısında

Aspartam yeni bir bilimsel saldırı karşısında!

25 yıl önce besinlerde kullanımının onaylanmasından beri, beyindeki urlardan uykusuzluğa ve ruh durumundaki dalgalanmalara dek, sağlıkla ilgili birçok sorunla aspartam arasında bir bağlantı kuruldu. Ancak, her seferinde kanıtlar olayın yakından incelenmesi sonucunda yerle bir oldu. Fakat...

25.08.2006Spor
Dört çocuğunu bıraktı dönmedi

Dört çocuğunu bıraktı dönmedi

2’si zihinsel özürlü 4 çocuk annesi Arife Özsubaşı, 9 Mayıs günü evinden ayrıldı. O günden beri bir daha haber alınamayan Özsubaşı’nın çocukları, "Annemizi özledik" diyerek ağlıyorlar.

2.09.2006Gündem
Bakanlık sezaryeni kısıtlamak istiyor kadınlar bizi özgür bırakın diyor

Bakanlık sezaryeni kısıtlamak istiyor kadınlar bizi özgür bırakın diyor

Sağlık Bakanlığı www.saglik.gov.tr adresindeki sitesinde, "Sezaryenle doğum için annenin talebi yeterli bir neden değildir" diye yazdı. İşte bu görüş çok tartışılacak. Hekimlerin görüşlerine açtığı taslakla bakanlık, sezaryene sınırlama getirmeyi hedefliyor.

30.09.2006Kelebek
Okan tek eşliliğe inanmaz

Okan tek eşliliğe inanmaz

Okan Bayülgen'le yaşadığı ilişkinin noktalanmasının ardından ünlü talk show'cuyla ilgi ilginç açıklamalar yapan Nida Ünsal, ünlü şovmenin tek bir kadınla yapamayacağını iddia etti. Genç şarkıcı, "Hiçbiri ile bağını koparmadan, herkes birbirinden haberdarken kadınlarla birlikte olmak ister. O tek eşliliğe inanmaz" dedi

16.10.2006Kelebek
Gemlik Körfezinde 5.2lik deprem

Gemlik Körfezi'nde 5.2'lik deprem

Saat 17.01'de Gemlik Körfezi'nde 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. sarsıntı İstanbul'da da hissedildi

24.10.2006Gündem
Yine 5.2 paniği

Yine 5.2 paniği

Gemlik Körfezi’nde dün 17.01’de 5.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem, tüm Marmara Bölgesi’nde hissedildi. Çevre illerdeki vatandaşlar panik halinde bulundukları binaları terk etti.

24.10.2006Gündem
Bedensel hastalıklar ve panik bozukluk karıştırılabilir

Bedensel hastalıklar ve panik bozukluk karıştırılabilir

Dünya sağlık örgütünün yaptığı son çalışmaya göre, dünya nüfusunun yüzde 40’ının ruh sağlığı yerinde. Sağlığı bozuk olup tedavi olanların oranı yüzde 18-21 arasında seyrediyor. Geriye kalanlarınsa ruh sağlığı yerinde değil. Bu tablonun sonucunda bilgi dağarcığımıza her gün yeni bir psikiyatrik hastalık tanımı yerleşiyor. Panik bozukluk da bunlardan biri…

30.10.2006Kelebek
386 kalp krizi geçirdim ama ölmedim

386 kalp krizi geçirdim ama ölmedim!

"386 kere kalp krizi geçirdim. Ama hiçbirinde de ölmedim. Çünkü onlar kalp krizi değil, panik ataktı!" diyen 53 yaşındaki gazeteci Oya Özdilek, 4 yıl boyunca ayda ortalama 15 gece hastanelerin acil servislerine taşındı. Haftada 3-4 kez de tepeden tırnağa check-up’tan geçti.

6.01.2007Kelebek
Yoğun istek üzerine tekrar sahnede

Yoğun istek üzerine tekrar sahnede

Işın Karaca, 6 yıl aradan sonra yoğun istek üzerine Balans'ta tekrar sahneye çıkıyor. Işın Karaca, İstanbul gece hayatına damgasını vuran Panik Atak grubundan ayrıldıktan sonra hiçbir yerde İngilizce parçalar söylemedi. Işın Karaca, 6 yıl aradan sonra yoğun istek üzerine ilk defa sahneye çıktıktan sonra, 2. kere tekrar hayranları ile buluşuyor.

12.01.2007Kelebek
Migreni olanlar ne yapmalı

Migreni olanlar ne yapmalı?

Migren ataklarını tetikleyebilen çikolata gibi yiyeceklerden uzak durmalı ve aşırı çay, kahve tüketmemeli.

Artık panik olmayın

Artık panik olmayın

Çağın en yaygın ruhsal sorunlarından biri olan panik bozukluk gazeteci Füsun Saka ve Prof. Dr. Özcan Köknel'in kitabında tüm yönleriyle ele alınıyor. Gazeteci Füsun Saka’nın üçüncü kitabı İş Bankası Kültür Yayınları’ndan piyasaya çıktı. Füsun Saka’nın, Prof Dr. Özcan Köknel ile birlikte yayına hazırladıkları “Panik Atak” kitabı 99 Sayfada irdelenen soru ve cevaplardan oluşuyor. Kitapta, panik atak tüm yönleriyle ele alınıyor…

19.01.2007Kelebek
Hastalık depresyona sokuyor

Hastalık depresyona sokuyor

Hastalıklara bağlı ruhsal sorunlar, hastalığın kendisi kadar etkili sonuçlar yaratabiliyor.

Rum pilakisi ve manzara şahane

Rum pilakisi ve manzara şahane

Bu hafta oyuncu Dolunay Soysert Hiperaktif nöbeti tuttu ve sevdiği mekanı anlattı. Fasıl ve meyhane keyfi yapmayı seven Soysert, İstanbul’a tepeden bakan bir mekanı, Adalı Meyhane’yi yazdı.

1.02.2007Kelebek
21:00 Işın Karaca konser

21:00 Işın Karaca konser

Türkiye 'nin en önemli bayan vokallerinden Işın Karaca , bugüne kadar piyasaya "Anadilim Aşk" , "İçinde Aşk Var" ve "33/3 Başka " albümleri ile müzik dünyasında bir sürü başarıya imza attı.İstanbul gece hayatına damgasını vuran Panik Atak grubundan sonra hiçbir yerde İngilizce şarkılar söylemeyen Işın Karaca, 6 yıl aradan sonra ilk defa sahneye çıktıktan sonra, yoğun istek üzerine tekrar sevenleri ile buluşuyor.

2.02.2007Kelebek
Panik atak geliyorum derse

Panik atak geliyorum derse

Panik atak, insanı dehşet içinde bırakan yoğun sıkıntı yada korku nöbetleri olarak tanımlanıyor.

18+ Kadın Sağlığı Buluşmasına davetlisiniz

18+ Kadın Sağlığı Buluşması'na davetlisiniz!

18+ Kadın Sağlığı Buluşması, sağlığına önem veren tüm kadınları, korunmaya ve öğrenmeye davet ediyor.

Ama o benim aşık olduğum Honda CR-V değil ki

Ama o benim aşık olduğum Honda CR-V değil ki

Emre (Özpeynirci), "8 Mart kadınlar gününde Otoyaşam size ait olacak" dedi. "Nasıl yani" dedim. "Kadınlar" dedi, "hangi modellerden hoşlanır, pazarda kadınların seçimleri neleri değiştirir vs....."

6.03.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

Panik atak

SON iki hatfa içinde döviz fiyatları yüksek bir oranda arttı. Pazartesi akşamı Euro fiyatları, 1.90 YTL seviyesine geldi. Euro’daki artışın bu kadar yüksek olmasında, YTL’nin değer kaybının yanında, Amerikan Doları’nın Euro karşısında zayıflamasının da etkisi oldu.

16.05.2006

Sağlık harcamalarını kısarak hayatımızla oynuyorlar

İşte yine dayanamayıp yazıyorum. Kendi kendime dertleniyorum. Ama artık hayatımızla oynanıyor, yazmak zorundaydım.

30.05.2006

Bir gün herkes menopoza girecek ama işyerleri uygun değil

Nedense menopoz semptomlarının çiçek sularken ya da soğan doğrarken sökün edeceği düşünülür.

2.06.2006

Sizin fobiniz hangisi?

Fobiler hayatımızın bir parçası haline geldi! Bir hobimizin olması ne kadar gerekli ve önemliyse herhangi bir fobiye yakalanmak da en az o kadar gereksiz ve tatsızdır.

3.06.2006

Yer çekimi mi, o da ne?

Yerçekimsiz havuzumuzu mutlaka görmelisiniz, dediler. Gördüm. Hatta içinde uyudum!

30.07.2006

İtinayla oyuncu yetiştirilir

Levent’te toprak rengi bir villa. Yemyeşil bir bahçe içinde. Kutu gibi, sevimli bir yer. Kapıda Haldun Dormen yönetiminde Medyapım Akademi yazıyor.

1.09.2006

Şehitler ölmez diyorlar ama her gün ölüyorlar

Maalesef insanların o kadar gereksiz dertleri var ki, sizin köşenizde bile şehitlere yer kalmamış. Farkında mısınız; ölüyorlar, her gün birkaçı ve bir yenisi...

4.09.2006

Özgür ve mutlu iki kadın

Pek çok tekniğin uygulayıcısı olan Güneş Tan Akdoğan ve kızı Ebru Feyizoğlu, ekimde Sırp psikolog Slavanski’nin geliştirdiği Deep Peat adlı semineri İstanbul’da düzenleyecekler. Kendileriyle anne-kız-enerji sohbeti yaptım...

2.10.2006

Bir boşanma hikayesi

"Ben yapmam asla" diye düşünebilirsiniz, bu öyküyü okuduğunuzda. "Ne kadar da çirkin davranmış; kadınlığın asaletine yakışır mı?" diye kaşlarınızı çatabilirsiniz.

3.11.2006

Bir tren’d’ir gidiyor

Bünyeye mani geldi yine... Senenin bu dönemleri hep aynı şey oluyor. Yılbaşı yaklaştı ya; yok ofis partileri, yok mekán kutlamaları...

13.12.2006

2007’de neler olacak

Bakın şuraya yazıyorum, bu dediklerimin hepsi olacak!

29.12.2006

Kariyer mi önemli olmalı, sevgi mi?

Merhaba ablacığım, çok düşündüm ve fikirlerinize ihtiyaç duyduğumu fark edip size yazmaya karar verdim.

10.01.2007

Lösemili arkadaşımıza nasıl yardım edebiliriz

Sevgili Güzin Abla; ben 15 yaşındayım. Sana akıl danışmak istediğim konu maalesef pek de iç açıcı değil. Ama senin bizlere yardım edeceğini, en azından yol göstereceğini umuyorum.

4.02.2007

Ruhun gıdası; MASAJ

Masaj, kadın cinsine nasip olmuş en canlandırıcı, en rahatlatıcı terapilerden biri. Siz de geri kalmayın, kendinize bir masaj ikram edin.

11.02.2007

Sağlığa zarar

CUMA akşamı Denizlispor maçından çıkanlar "Bir daha bu kadar sıkıcı, bu kadar kötü, bu kadar amaçsız bir Galatasaray görmeyiz" diye düşünüyordu. Maalesef bunun için fazla beklemek gerekmedi; takım dün akşam yeniden sahadaydı!

27.02.2007