EKSTRA
MENÜ

Panik Atak

Panik Atak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Panik Atak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.536 Panik Atak haberi bulunmuştur.

Panik Atak Haberleri

Dünya ağladı sonra herkes işine döndü

Dünya ağladı sonra herkes işine döndü

Aylan bebeğin minik bedeni kıyıya vurduğunda herkes gözyaşı dökmüştü. Aradan 2 yıl geçti. Minik Aylan’ın halası Hürriyet’e konuştu: “Alan’ın (Aylan) Bodrum’da o plajda fotoğrafını gördüğümde Allah’ın bir mesajı olduğunu düşündüm. 2 Eylül 2015’te dünyanın ağladığını gördüm. Ama birkaç ay sonra herkes kendi işine döndü. Oysa o zaman herkes kendini bir parça sorumlu hissetti ve yardımcı olmaya çalıştı.”

1.09.2017Gündem
Aşırı terlemek hastalık belirtisi mi

Aşırı terlemek hastalık belirtisi mi?

Özellikle sıcak yaz günlerinde artış gösteren aşırı terleme sorunu bazı durumlarda hastalık belirtisi olabiliyor.

14.08.2017Sağlık
Caravalın gizemli dünyası

Caraval'ın gizemli dünyası

Sihir dolu bir hikayenin kahramanı olan Scarlett’ın sınır tanımayan bir oyunda kaybolup, hayal ve gerçek arasındaki ince çizgide yürüdüğü Caraval Dex Yayınevi etiketiyle yayınlandı.

21.07.2017Kitap Sanat
Yapay zekanın gözü işimizde

Yapay zekanın gözü işimizde

EN çok tartışılan konulardan biri robotların, insanların işini elinden alıp almayacağı.

Panik atakta ilaçsız tedavi

Panik atakta ilaçsız tedavi

Panik Atak ve Anksiyete Derneği’nde panik atağın ilaçsız tedavisinde başarılı sonuç alındı. Kronik panik atak hastası olan yaklaşık 70 kişide uygulanan tedavide antidepresan, yatıştırıcı ve gevşeticilerden oluşan ilaçlar yavaş yavaş bıraktırıldı.

18.04.2017Gündem
THY uçağında panik atak krizi

THY uçağında panik atak krizi

İstanbul- Köln seferini yapmak için pist başına giden Türk Hava Yolları (THY) uçağında bulunan bir yolcu panik atak geçirdi. Pilot uçağı geri döndürdü ve yolcu doktor kontrolünde uçaktan indirildi.

13.03.2017Gündem
Sınav stresiyle mücadele yolları

Sınav stresiyle mücadele yolları

Okullarda sınav dönemi başladı. Binlerce öğrenci için önemli bir adım olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ise, 12 Mart’ta yapılacak. Bu doğal olarak öğrencileri korkutabiliyor. İngiltere’nin en büyük öğrenci birliklerinden National Union of Students (NUS) bu dönemde özgüveni artırıp, stresi hafifletebilmeniz için size önemli ipuçları sunuyor:

23.02.2017Eğitim
Merdiven altı güzelliğe dikkat

Merdiven altı güzelliğe dikkat!

Ameliyatsız güzellik uygulamaları hakkında açıklamalarda bulunan Highend Clinic Uzmanlarından Dermatolog Dr. Seçil Engin Uysal, bu konuda dermatoloji veya plastik cerrahi hekimlerinin önemine dikkat çekti.

5.02.2017Sağlık
Paniğe kapılmayın, tedavisi var

Paniğe kapılmayın, tedavisi var

Uzman Psikolog Zeynep Melis Suveren, panik atağın tedavi edilebilen bir durum olduğunu söyledi, atak geçirdiğini düşünen kişinin o an neler yapması gerektiğini anlattı.

3.02.2017Sağlık
Sahnede tek başına: 3 kadın, 3 oyun

Sahnede tek başına: 3 kadın, 3 oyun

Nihal Yalçın, Şebnem Bozoklu, İpek Türktan Kaynak... Sahnelerin üç sıkı oyuncusundan, kaçırılmaması gereken çarpıcı oyunlar

3.02.2017Kitap Sanat
Terör ve şiddet ruhlarımızı yaralıyor

Terör ve şiddet ruhlarımızı yaralıyor

Son birkaç yıldır ve özellikle de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından farklı terör örgütlerinin saldırılarıyla art arda sarsılan Türkiye’de insanlar ciddi bir depresyon ve travmaya da maruz kalıyor. Uzman doktorlar, ruhsal açıdan bu süreci en kolay biçimde nasıl atlatabileceğimizi anlattılar. Depresyon konulu yazı dizisi yarın ve perşembe Hürriyet Gazetesi'nde devam edecek.

16.01.2017Gündem
THY uçağında kriz Yolcuları dövüp koltuğu kırdı

THY uçağında kriz! Yolcuları dövüp koltuğu kırdı

Slovenya vatandaşı Anton Cestnik İstanbul’dan Klimanjaro’ya giderken kriz geçirip yolcuları rahatsız edince Pilot Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Cestnik’in polise verdiği ifadesinde panik atak hastası olduğunu söylediği, yanında da bu rahatsızlığa yönelik ilaçlar bulunduğu öğrenilirken THY'den yapılan açıklamada, şahsın önündeki yolcuları hedef alarak koltuğu ayaklarıyla tekmelediği, uçağın kumandasını ve koltuğun yan kısımlarına kırdığı belirtildi.

13.01.2017Gündem
Dikkat Kış depresyonuna yakalanmış olabilirsiniz

Dikkat! Kış depresyonuna yakalanmış olabilirsiniz

Yılın tam da bu zamanlarında halsizlik, isteksizlik gibi belirtilerle ortaya çıkan kış depresyonuna karşı uzmanlar uyarıyor.

10.01.2017Sağlık
Dilgeye çarpıp tamire gitmiş

Dilge'ye çarpıp tamire gitmiş

Kartal’da 5 gün önce arkadaşıyla yoldan karşıya geçmeye çalışan 29 yaşındaki Kimyager Dilge Şen’e çarparak ölümüne neden olup kaçan taksici, MOBESE kameralarından tespit edildi. Aracındaki hasarı tamir ettirmek için gittiği kaportacıda yakalanan taksici, dün tutuklandı.

22.12.2016Gündem
Sizi rahatsız eden kötü anılardan kurtulmanız mümkün

Sizi rahatsız eden kötü anılardan kurtulmanız mümkün!

Geçmişi tamamen silip unutamazsınız ama olumsuz etkilerini azaltabilirsiniz.

24.11.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Küçük çocukları kurban kesimi sürecine dahil etmeyin!

Kurban kesimine şahit olan, anlına kurban kanı sürülen çocuklarda...

31.08.2017
Mobbing nedir

Mobbing nedir?

Eğer siz de iş yerinizde mobbinge uğruyorsanız mutlaka destek almalısınız.

31.08.2017

Lütfen biraz sakinleşin

Tamam, biliyorum kafanız karışık. Farkındayım, adeta gerilmiş bir yay gibisiniz. Ve tamam biliyorum ufacık bir uyarıya bile ölçüsüz tepkiler içindesiniz. Ama bilin ki yanlış yapıyorsunuz. Yanlış yolda ilerliyorsunuz. Gelin biraz SAKİNLEŞİN!

28.06.2017

Ve Batı geldi…

Sezaryen isteğiyle başlayan hamilelik yolculuğum, normal doğumla bitti. İyi ki de öyle oldu.

6.05.2017
Panik bozukluk nedir, nasıl anlaşılır

Panik bozukluk nedir, nasıl anlaşılır?

Panik ataklar aniden ortaya çıkan çok şiddetli kaygı nöbetleridir. Peki, panik bozukluk nasıl teşhis edilir, tedavisi nasıl yapılır? Psikolog ve Aile Terapisti Merve Savaşkan anlatıyor...

21.04.2017

Ankara’da festival vakti

28. Ankara Uluslararası Film Festivali, “Körleşme” temasıyla dün açılış yaptı. 30 Nisan’a kadar devam edecek olan festivaldeki filmler Kızılay Büyülü Fener Sineması, Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe Enstitüsü’nde sinemaseverleri bekliyor.

20.04.2017

Ayağınızın altındaki sağlık sigortaları

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan, doğu kaynaklı geleneksel bir tedavi yöntemi ‘refleksoloji’...

12.03.2017

Ben onu seviyorum ama o bana “kardeşim’ diyor

18 yaşındayım. 8 senedir tanıdığım bir kız var. İşin aslı ben onu çok seviyorum ama o bana “kardeşim” diyor. Ne yapacağımı bilmiyor, onu aklımdan çıkaramıyorum.

8.03.2017

Kendi düşen ağlamaz

ZİRVE için yarıştığı rakiplerinin puan kaybettiği haftada fırsat tepmesini nasıl açıklamak gerekiyor Galatasaray’ın?

12.02.2017

Eşimin tavırlarına anlam veremiyorum

10 yıldır evliyim. 8 yaşında bir oğlum var. Eşimi de çok seviyorum. Son 2 yılda birilerinden borç aldım ve eşime maddi durumumuz hakkında yalanlar söyledim.

12.02.2017

Hipoglisemi mi panik atak mı?

Sağlık sorunları bazen birbirine benzer belirtilerle ortaya çıkabiliyor. Bu da ciddi karışıklıklara yol açıyor. “Panik atak” işaretleriyle “hipoglisemi” belirtileri arasında da böyle bir benzerlik var.

1.02.2017
Vajinismus yaşayan kadınların ortak özellikleri

Vajinismus yaşayan kadınların ortak özellikleri

Vajinismusun bir süre sonra cinsellikten uzaklaştırdığını söyleyen Uzman Klinik Psikolog / Psikoterapist Şanver Yerebakan, vajinismus yaşayan kadınların ortak özelliklerini açıkladı.

1.02.2017

Panik yok!

Şiddetli fiziksel şikayetler ve ölüm korkusu şeklinde gelişen “panik atak” rahatsızlığı, pek çok kişiyi etkiliyor. Uzmanlar, bu sorunda sanılanın aksine ilaç kullanımını tavsiye etmiyor.

13.01.2017

Sosyal medyadaki bilgi kirliliğiyle baş etme rehberi

Ekranda her gün asılsız bir felaket tablosu, aslı astarı olmayan uyarılar... Tüm bunlar, zaten pamuk ipliğine bağlı moralimizi hepten çökertiyor. Sağlıklı bir ruh ve beden sağlığı için... Kirli haberden korunun, koruyun! Ama nasıl? Uzmanlarına sorduk.

7.01.2017

Bütün gözler Las Vegas’ta

Son 50 yıldır her sene Ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleşen CES (Consumer Electronics Show) fuarı, bu hafta dünyanın gündemine oturdu. Ultra lüks arabalar, robotlar, duvar kağıdı kalınlığında televizyonlar, havada uçuşan hoparlörler… Daha neler neler!

7.01.2017

Paranoyağa bağladım

HEPSİNDE çok mahvoldum.

2.01.2017

Eli yananlar için uyarı: 'Neresinden dönerseniz kâr'

DAHA ilk gün Başbakan Yıldırım’ın ağzından yazmıştım:

8.12.2016
Fobileri tedavi etmek mümkün

Fobileri tedavi etmek mümkün!

Kaygı insanların yaşadığı en rahatsız edici duygulardan bir tanesidir.

7.12.2016