EKSTRA
MENÜ

Panik Atak

Panik Atak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Panik Atak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.532 Panik Atak haberi bulunmuştur.

Panik Atak Haberleri

Utandıran Sorunun 5 Önemli Nedeni

Utandıran Sorunun 5 Önemli Nedeni!

Sürekli iç çamaşırı değiştirme zorunluluğu, ped ya da bez kullanma ihtiyacı ve koku yayma gibi sorunlara yol açtığı için yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkiliyor. Erişkin yaşta her 100 kişiden 20’sini tehdit eden bu tablonun adı; dışkı kaçırma! Genellikle de kadınlarda ortaya çıkıyor, bunun nedeni ise en başta doğum travmaları olmak üzere, kadınların pelvik kaslarının daha zayıf olması ve menopozla birlikte kasları güçlü tutan östrojen hormonunun azalması.

Refleksoloji nedir Refleksoloji hakkında tüm detaylar

Refleksoloji nedir? Refleksoloji hakkında tüm detaylar

Refleksoloji çoğunlukla ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan bir alternatif tedavi metodu olarak biliniyor. Basında yer alan haberlerin ardından, daha önce bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan vatandaşlar, refleksolojiye dair bilgi almak adına araştırma yapmaya başladı. Peki, refleksoloji nedir? İşte, refleksoloji hakkında merak edilen tüm detaylar...

24.10.2018Sağlık
Meniere hastalığı nedir Meniere hastalığı nasıl anlaşılır

Meniere hastalığı nedir? Meniere hastalığı nasıl anlaşılır?

Her yaşta ortaya çıkabilen ve nedeni tam olarak bilinmeyen Meniere hastalığı, görüldüğü kişilerin hayatını kabusa çevirebiliyor. Meniere hastalığının en önemli bulgusu; belirli periyodlar halinde gelen baş dönmesi atakları. Peki, Meniere hastalığı tam olarak nedir?

18.10.2018Sağlık
Karısını bıçaklayan sanık bunu deyince duruşma gizli yapıldı

Karısını bıçaklayan sanık bunu deyince duruşma gizli yapıldı

Bursa’da karısını 5 yerinden bıçaklayan sanık 'Panik atak hastasıyım' deyince duruşmaya kimse alınmadı.

11.10.2018Gündem
Whatsapptan gelen fotoğraf hayatlarını kabusa çevirdi

Whatsapp'tan gelen fotoğraf hayatlarını kabusa çevirdi!

Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşayan aile, dolandırıcılar tarafından düzenlenmiş sahte bankalar arası para transferi (EFT) talimatı fotoğrafıyla dolandırıldı. Aile 27 ton zeytini 114 bin lira karşılığında satmak için anlaşmıştı. Dolandırıldıklarını anlayınca gözyaşlarına boğulan Fatma Şahin, "Kendi ellerimizle zeytinlerimizi o kamyonlara sardık, gözümüzün önünde gittiler. Nereden bilirdik böyle olacağını. Biz onları çamurda karda kışta topladık, biriktirdik. Ne olur onları bize geri versinler" dedi

19.09.2018Gündem
Amazondaki kötü çalışma koşulları dünyayı ayağa kaldırdı

Amazon'daki kötü çalışma koşulları dünyayı ayağa kaldırdı

Amazon’un yaşanabilir düzeyin altında maaş ödemesi nedeniyle pek çok çalışanının devlet yardımlarına başvurmak zorunda kaldığı belirtiliyor. Konuya ilişkin hazırlanan bir yasa taslağı, Amazon’daki çalışma koşullarını bir kez daha gündeme getirdi.

15.09.2018Teknoloji
Anıların artık seni acıtmayacak

Anıların artık seni acıtmayacak !

İsmail Bülbül, ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile dünyanın sayılı Reiki öğretmenlerinden biri. İsmail Bülbül ile reiki ve bilinçaltı temizliğini konuştuk…

16.08.2018Keyif
Nur Yerlitaş pazartesi ameliyat olacak

Nur Yerlitaş pazartesi ameliyat olacak

GEÇEN yıl meme küçültme ameliyatı için gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucu meme kanseri teşhisi konan ve acilen ameliyata alınan Nur Yerlitaş’ın hastalığı nüksetti.

3.08.2018Magazin
Klostrofobi nedir Kapalı ortam korkusu nedir

Klostrofobi nedir? Kapalı ortam korkusu nedir?

Klostrofobi, bir bireyin kapalı yerde kalma korkusunu ifade etmektedir. Yeryüzünde binlerce kişinin yaşamını ilgilendiren konular arasında yer alan Klostrofobi, nefes alamama ve boğulma karşısında ciddi korkuları bünyesinde barındırmaktadır. Peki, Klostrofobi nedir ve kapalı ortam korkusu nasıl oluşur? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

27.07.2018Gündem
Panik atak durumlarında insan dostuna yardımcı olması için eğitilen köpek

Panik atak durumlarında insan dostuna yardımcı olması için eğitilen köpek

İnsanlara panik atak gibi durumlarda yardımcı olabilmesi için özel eğitimli köpekler kullanılıyor. Bu köpekler, insan dostlarının panik atak geçirdiklerini hissedebiliyor ve onlara yardımcı oluyor. Burada da bir polis köpeğinin, aniden ağlayan insan dostuna destek oluşuna tanıklık edeceksiniz.

18.07.2018Haber
Panik atak nedir Panik atak belirtileri neler Panik atak nasıl geçer

Panik atak nedir? Panik atak belirtileri neler? Panik atak nasıl geçer?

Aniden ortaya çıkan, zaman zaman kendini tekrarlayan endişe, korku, sıkıntı gibi duyguları içinde bulunduran panik atak nöbetleri can sıkıcı olabiliyor. Panik atak rahatsızlığının altında yatan nedenleri ve tedavisini merak eden vatandaşlar da konu hakkında bilgi almak için araştırma yapıyor. Peki, panik atak nedir? Panik atak belirtileri neler? Panik atak nasıl geçer?

12.07.2018Gündem
Yetişkinlerde epilepsi hakkında bilmeniz gerekenler

Yetişkinlerde epilepsi hakkında bilmeniz gerekenler

Toplumda yaygın olarak "sara hastalığı" olarak bilinen epilepsi, hemen her yaşta görülebilen ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır. Epilepsinin sadece hastaları değil, hasta yakınlarını da etkileyen bir hastalık olduğunu söyleyen Beyin ve Sinir Hastalıkları / Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Fehim Arman, uzun süren ve düzenli takip gerektiren tedavinin doktor, hasta ve hasta yakınlarının işbirliğini gerektiren bir süreç olduğunu vurguladı.

4.07.2018Sağlık
Sıcak iklim sevenlerin durağı: Birleşik Arap Emirlikleri

Sıcak iklim sevenlerin durağı: Birleşik Arap Emirlikleri

Bir rota çizelim, sıcağı iliklerimize kadar yaşayalım, içimiz ısınsın. Hem alışveriş yapabilelim, hem çok uzak olmasın, hem vizesi bizi çok uğraştırmasın, hem de daha önce gördüğümüz yerlerden farklı bir yer olsun. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizde cevap: Birleşik Arap Emirlikleri. İşte size Birleşik Arap Emirlikleri gezi rehberi...

4.07.2018Seyahat
Atatürk Havalimanında hareketli anlar Tunuslu yolcunun yaptığı şok etti...

Atatürk Havalimanı'nda hareketli anlar! Tunuslu yolcunun yaptığı şok etti...

Tunuslu bir yolcu aprona girince Atatürk Havalimanı'nda hareketli anlar yaşandı. Yolcunun kaçak yollardan girdiği apronda körükte bulunan Katar Havayolları uçağının yanına gelen ve uçağın iniş takımlarının üzerine çıkan yolcu daha sonra polis tarafından yakalandı.

28.06.2018Gündem
Kadın sağlığına feminist bir bakış

Kadın sağlığına feminist bir bakış

Araştırmalara göre, kadınların ağrıları, sağlıklarıyla ilgili şikâyetleri gerektiği kadar ciddiye alınmıyor. Kısa süre önce yayımlanan iki ‘feminist’ kitap, ‘Kadın/Sonsuz Coğrafya’ ve ‘Kadın Sağlığı Hareketinden Sesler’, gözleri kadın bedenine ve kadın sağlığı hareketine çeviriyor.

21.06.2018Kitap Sanat
Kılıçla kız arkadaşını öldürdü, hatırlamıyorum dedi

Kılıçla kız arkadaşını öldürdü, 'hatırlamıyorum' dedi

İzmir'de 18 Aralık 2017 tarihinde yaşanan olayda kız arkadaşını kılıçla vahşice katleden şahıs, İzmir Bayraklı Adliyesi 6. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Zanlı, yaşanan olayları hatırlayamadığını söyledi.

15.05.2018Gündem
Uranüs Burç Değiştiriyor İşte Burçlara Etkileri...

Uranüs Burç Değiştiriyor! İşte Burçlara Etkileri...

Uranüs gezegeni, 84 yıl sonra boğa burcuna geçiş yapıyor! Genelde her burçta yaklaşık 7 yıl ilerleyen bu gezegen 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren başlayacak (Kasım – Mart 2019 arasında Koç burcuna geriledikten sonra) 2025 yılına kadar Boğa burcunda ilerleyecek. İşte Uranüs'ün tüm burçlara etkileri...

8.05.2018Astro Gündem
Anksiyete hastası olan 3 ünlü isim

Anksiyete hastası olan 3 ünlü isim

Anksiyete, yemek yemenizi, sosyalleşmenizi ve hatta düzgün nefes almanızı bile engelleyebilen güçlü bir hastalıktır. Bu hastalıkla mücadele eden insanların stress düzeyleri diğer insanlardan oldukça yüksektir ve beraberinde depresyondan obsesif kompulsif bozukluklara bir çok diğer hastalığı da getirebilir. Üstelik bu hastalıkla mücadele eden insan sayısı sandığınızdan çok daha fazladır. Sadece ABD’de nüfusun %18’i anksiyeteyle uğraşmaktadır. Bu insanların içinde ünlülerin de olması şaşırtıcı değildir. Üstelik bu ünlüler hastalıklarıyla ilgili konuşarak, bu hastalıkla mücadele eden diğer insanlara da durumun normalliğini ve utanılacak bir şey olmadığını göstermektedir. İşte anksiyeteyle başa çıkmaya çalışan ve bu konuda insanlara ilham olan ünlü isimler.

25.04.2018Hayat
Münster saldırganı herkesi suçlamış

Münster saldırganı herkesi suçlamış!

Almanya’nın Münster kentinde kullandığı minibüsü kalabalığın üzerine sürerek, 2 kişiyi öldürüp, 20 kişiyi yaraladıktan sonra intihar eden Jens R., saldırıdan önce bir veda mektubu yazmış. Jens R.’nin aile fertleri ve bazı komşularına gönderdiği veda mektubu kendisinin derin psikolojik sorunları olduğunu gösteriyor.

9.04.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

İşini kaybetti, kendini buldu

Murat Bildirici otomotiv sektöründeki işini kaybedince bir süre evde oturmuş.

20.10.2018

'Panik atak'ın nedeni gerginlik

Gülben Ergen bu hafta uzman psikolog Elif Özlük ile bir araya geldi. Özlük; uçuş, yükseklik, kapalı alan gibi korkuları tedavi eden sanal gerçeklik terapisinin detaylarını anlattı.

10.10.2018

Hayatımın anlamını kaybettim

Akademisyen Umut Özkırımlı ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz 5 yaşındaki kanser hastası minik Lucca’nın acı hikâyesi

7.10.2018

Köpekler için kariyerinden vazgeçti

Gülben Ergen, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü öncesinde, uluslararası bir şirkette yönetici olarak çalışırken her şeyi bırakıp köpek eğitmeni olan ve yurtdışında eğitim alan Mustafa Karakoca ile buluştu.

2.10.2018

Ruhsal sorunlar hastalık mıdır?

Hepimizin yaşamında zaman zaman mutsuzluk, korku, kaygı, gibi sorunlar olabilir. Bu şikayetlerin hastalık olabilmesi için belli bir süre ve belli şiddette olması gerekir. Örneğin...

26.09.2018

Panik atak mı kalp krizi mi?

Göğüs ağrısı denince akla direkt muhtemel kalp krizi belirtisi geliyor. Ama bu ağrıların çoğunun kalpten kaynaklanmadığını da bilelim. Önemli bir bölümü kalp ağrısıyla karıştırılan sinirsel ağrılardır.

10.09.2018

Sosyal medya sağlığa sabotaj

Muazzam boyutlara varan yeni bir medya kavramı ve aynı zamanda enteresan bir sağlık sabotajcısı ile karşı karşıyayız: SOSYAL MEDYA!

9.09.2018

Kilo alıp vere vere sağlığımı mahvetmişim!

DÜNYA şahanesi, zekisi, komiği, cesuru bir kadın o...

4.09.2018

Bağımlılıklardan kurtulmanın yolu

Bu konu bana biraz ilginç geldi çünkü o kadar çok şey öğrendim ki... Kişi neden kilo alır? Bağımlıklarından bir cihaz ile kurtulabilir mi? Bağımlısı olduğu yiyeceklerin dahi ardında bir psikolojik sebebin olması gibi bir dolu şey konuştuk Yasemin Kutlu Varan ile…

3.09.2018

Aile içi kavgalar psikolojimi bozdu

Anne babamın bitmek bilmeyen kavgalarının ortasında büyüdüm. Bundan dolayı birtakım psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. Sosyal anksiyete bozukluğu nedeniyle kalabalık ortamlara giremiyor, akrabalarımla bile iletişim kuramıyorum.

9.07.2018

Sıcak iklim sevenlerin durağı: Birleşik Arap Emirlikleri

Bir rota çizelim, sıcağı iliklerimize kadar yaşayalım, içimiz ısınsın. Hem alışveriş yapabilelim, hem çok uzak olmasın, hem vizesi bizi çok uğraştırmasın, hem de daha önce gördüğümüz yerlerden farklı bir yer olsun. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizde cevap: Birleşik Arap Emirlikleri. İşte size Birleşik Arap Emirlikleri gezi rehberi...

2.07.2018

Panik atak mı kalp krizi mi?

Göğüs ağrılarının çoğu zannedildiği gibi kalpten filan kaynaklanmaz. Kalp krizi ile karışan göğüs ağrılarının başında panik ataklar gelir. İkisi arasındaki farkı anlayabilmek için bilmeniz gereken bazı noktalar var...

20.06.2018

“Çocukları sakın korkutmayın!!!”

Dış dünya ile uyumlu olursanız “Başarılı olursunuz…” Dış dünya ile uyumsuz olursanız “Kaygı” başlar dedi ve devam etti… İç dünya ile uyumlu olursanız “Huzurlu” olursunuz… Dış dünya ile uyumsuz, iç dünya ile de uyumsuzluk olursa “Depresyon”dur

4.06.2018

Probiyotik fakiriyiz

Yeni hayatın beslenme modeli, bizi gıdalarla kazandığımız probiyotiklerden mahrum kılıyor. Neticede de bedenlerimiz probiyotik fakiri yapılara dönüşüyor. Peki çare probiyotik hapları mı?

24.05.2018

Faizden korkma geç kalmaktan kork

ÇARŞAMBA günü, döviz kuruna baş döndürücü bir hareket getirecek “olağanüstü” bir gün değildi.

24.05.2018

Uzayda en zoru ayakkabı giymek!

Pazar günü başlayan Chris Hadfield röportajı bugün de devam ediyor.

21.05.2018
Uranüsün Koç ve yükselen Koç burcuna etkileri

Uranüs'ün Koç ve yükselen Koç burcuna etkileri

Astrolog Aygül Aydın, Uranüs'ün burçlar üzerindeki etkisini anlattı.

8.05.2018

Nefes nefese...

GALATASARAY düğüm düğüm ilerleyen sezonun belki de en büyük düğümünü çözmek üzere Akhisar’daydı.

6.05.2018

‘Sevda Gibi’nin Hikayesi

İlk stüdyo albümü ‘Sevda Gibi’yi yayınlayan Ufuk Beydemir ile geçtiğimiz hafta Beşiktaş’ta buluştuk ve az sonra okuyacağınız nefis röportajı gerçekleştirdik.

17.04.2018

Hasar büyük, yol kısa

EVİNDE parlayan, dış sahada donuklaşan bir takım Galatasaray... Bunu bir kez daha gördük Gençlerbirliği karşısında...

9.04.2018