EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Panik Atak

Panik Atak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Panik Atak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.548 Panik Atak haberi bulunmuştur.

Panik Atak Haberleri

Türkiye’de her yıl 100 kişi şimşek adam oluyor

Türkiye’de her yıl 100 kişi şimşek adam oluyor

Gökgürültülü, fırtınalı, yıldırımlı dönemlerde dünyada bir kaç bin kişi yıldırım çarpması ile ‘şimşek adam’a dönüşerek ölüyor. Türkiye’de tahminen 100’den fazla insan yıldırım kurbanı. Dünyanın şimşek başkenti ise Florida. ABD’de her yıl 800’i aşkın kişi yıldırım çarpması ile hayatını kaybediyor.

5.08.2002Spor
Bizim dizimiz olay olacak

Bizim dizimiz olay olacak

Mehmet Ali Erbil, ekim ayında yayınlanacak ‘‘Hastayım Doktor’’ dizisinde Seda Sayan ve Ceyda Düvenci ile başrolleri paylaşıyor.

18.09.2002Gündem
İş Stresiyle Başa Çıkmanın Yolları

İş Stresiyle Başa Çıkmanın Yolları

Stres düzeyiniz işinizden ötürü yükselirse vücudunuz kanınıza stres hormonu yayar, kaslarınız gerginleşir, kan basıncınız ve nabzınız yükselir. Sizin işiniz de damarınızı çatlatacak kadar stres verici mi? Öyleyse işyerinde en yaygın görülen stres türleriyle başa çıkmanın ipuçlarına göz atın.

10.10.2002İyi Yaşam
Sizin psikoloğunuz kim

Sizin psikoloğunuz kim?

Toplumun ruh sağlığı giderek artan bir ivme ile bozuluyor. Bu gelişme, eskiden, "deli doktoru" dediğimiz psikologları gündeme getiriyor. O zamanlar insanlar deli doktorları'na gitmeye, "Sonra herkes, 'Üşütmüş, deli doktoruna gidiyormuş' der" diye çekinirler, gitseler de saklarlardı. Kısmen hâlâ da öyle.

28.10.2002Kelebek
Param olunca okulu yaparım

Param olunca okulu yaparım

Söz verdiği halde İstanbul'da yaptıracağı okul için herhangi bir girişimde bulunmayınca valiliğin eleştirilerine hedef olan ünlü şovmen M. Ali Erbil, kendini savundu.

12.11.2002Kelebek
Hoşçakal Panik

Hoşçakal Panik

Panik bozukluk ya da panik atak hakkında bir şeyler duydunuz mu hiç?
Eğer duymadıysanız dünyadaki şanslı insanlardansınız demektir. Günümüzde bir çok kişinin 'musdarip' olduğu bu sorun, kişinin yaşam kalitesini, kendine güvenini ve çevresiyle ilişkilerini olumsuz etkileyen bir tür 'hastalık'.

28.11.2002Kelebek
Stres, kronik yorgunluk nedeni

Stres, kronik yorgunluk nedeni

Alman bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, stres nedeniyle yaşanan hormon dengesizliği kronik yorgunluğa yol açabiliyor. Uzmanlar, kronik yorgunluk rahatsızlığı yaşayan insanlarda ACTH adlı hormonun iyi çalışmadığını belirtiyor. ACTH hormonu, vücudun fiziksel ve psikolojik baskıyla başa çıkmasında önemli rol oynuyor.

3.12.2002Gündem
Kafein kuruntu yapıyor

Kafein kuruntu yapıyor

Kafeinin bazı kişilerde kuruntu ve panik atağa yol açabildiği bildirildi. Chicago Üniversitesi ile Almanya'daki Manster ve Würzburgh üniversitelerinde 94 denek üzerinde yapılan araştırmada, A2a reseptör geninin iki ayrı türüne sahip kişilerde, kahvenin içilmesinden sonra kuruntu, endişe ve korkunun artabildiği belirlendi.

9.12.2002Gündem
Ayağım kırıldı alkolik dediler

Ayağım kırıldı alkolik dediler

Özlem Savaş, Balıklı Rum Hastanesi'nde alkol tedavisi gördüğü yolundaki haberler yüzünden hayli öfkeli. Evinde merdivenden düşerek dizkapağı kemiğini kıran ve dört haftadır bacağı alçıda olan Özlem Savaş, söz konusu haberin iftiracılar nedeniyle yayıldığını dile getirdi.

18.01.2003Kelebek
Panik atakla mücadele imkansız değil

Panik atakla mücadele imkansız değil!

Son yıllarda sayıları tüm dünyada hızla artan panik atak vakaları, toplum sağlığını tehdit eder duruma geliyor. Ancak ciddi bir rahatsızlık olarak kabul görmeye başlaması, tedavi konusunda önemli adımlar atılacağının göstergesi...

Kadın kiracısının yatak odasına kamera yerleştirdi

Kadın kiracısının yatak odasına kamera yerleştirdi

ABD'de Long İsland'da bir ev sahibi, kadın kiracısının evine gizli kamera yerleştirdi. Olayın ortaya çıkmasından sonra, yargılanan röntgenci ev sahibi William Schultz, 1468 dolar para ve 60 güne kadar hapis cezasına çarptırıldı. Mağdur kiracı Stephanie Fuller, bu cezaya isyan ederek ‘‘Görsel tecavüze bu ceza şaka gibi’’ dedi.

28.02.2003Dünya
700 bin kadın 90 kişilik uzman ordusuna ne anlattı

700 bin kadın 90 kişilik uzman ordusuna ne anlattı?

Omo Kadınlar Kulübü, 18 Nisan 2001'de, Omo'nun tüketici kitlesi olan kadınlarla ilişki kurmak, onlara günlük hayatta yaşadığı sorunlarda yardımcı olabilmek amacıyla kuruldu. Türkiye'nin tüm illerinden kadınların ön koşul olmadan üye olabildiği bir kulüp bu.

7.03.2003Gündem
İzmirde 5.6 büyüklüğünde deprem

İzmir'de 5.6 büyüklüğünde deprem

İzmir'de merkez üssü Urla İlçesi olan 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İzmir Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı, ilk bilgilere göre can kaybı olmadığını bildirdi.

10.04.2003Gündem
İzmir, deprem sınavını geçti

İzmir, deprem sınavını geçti

İzmir, dün sabaha karşı yaşadığı Urla merkezli 5.6 büyüklüğündeki depremden, iyi organizasyon ve hazırlıklar sayesinde alnının akıyla çıktı. Başkan Piriştina, ‘‘Ucuz atlattık, umarım bundan sonraki gelişmeler de bu yönde olur’’ dedi.

10.04.2003Gündem
Depresyona manyetik şok

Depresyona manyetik şok!

Depresyon tedavisinde alternatif arayışlarını sürdüren bilim adamları iki yıl önce Manyetik Uyarı Tedavisi'ni psikiyatri hastalarının hizmetine sundu. Beyne elektrik yerine manyetik uyarı gönderilerek beyindeki elektrik süreçleri harekete geçiriliyor.

Panik atak belirtileri

Panik atak belirtileri

Sık karşılaşılan panik atağın belirtisi genelde terleme ve çarpıntı gibi fiziksel değişiklikler olabilirken, hastalık sebebi çoğu zaman baskıcı, öfkeli, tehdit edici anne-baba olarak gösteriliyor.

Bir Erol Büyükburç röportajı

Bir Erol Büyükburç röportajı

Türk müziğinin kült isimlerinden biridir, Erol Büyükburç. Türk sineması için bir Cüneyt Arkın neyse, Türk popu için odur. İlk gençliğimizde, müzikle tanışmamızda önemli bir yeri vardır. Ajda Pekkan gibi. Yener Süsoy’un yaptığı röportajı keyifle okurken, hakkında herşeyi bildiğimi zannettiğim Erol Büyükburç’u aslında ne kadar az tanıdığımı fark ettim utanarak.

15.09.2003Kelebek
Artık cici bir kız olmayacağım

Artık cici bir kız olmayacağım

Ümit Cin Güven'in ‘‘Metropol Kabusu’’ filminde eli tabancalı, sert görünümlü, erkeklerden nefret eden bir kadını canlandıran Mine Çayıroğlu, canlandırdığı karakterle ilgili olarak şunları söyledi:

5.10.2003Gündem
Gülümse biraz

Gülümse biraz

Kış yüzünü gösterdi. Günler kısaldı, güneş azaldı. Karanlık, soğuk ve yağmurlu günler, bitmeyen geceler kapıda. Birçok kişi için bu durum 'mevsimsel depresyon'un habercisi. Bugünlerde kendinizi depresif, yorgun, bitkin hissediyorsanız, bir türlü yataktan kalkamıyorsanız, iştahınız arttıysa ve kilo alıyorsanız, iş verimliliğinizde düşüş varsa siz de kış tipi mevsimsel depresyondan muzdarip olabilirsiniz.

7.11.2003Kelebek

Yazar Sonuçları

Aliyev'i izliyoruz, Oran'a ulaşamıyoruz

BUGÜN Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in başında asker kökenli bir Türk doktoru 24 saat hazır bulunuyor.

14.05.2002

Erkek arkadaşım psikolojik tedavi görmüş

23 yaşındaki erkek arkadaşım askere gitmeden önce depresyon ve panik atak gibi rahatsızlıklar nedeniyle psikolojik tedavi görmüş. Hala büyük bir karamsarlık içinde.

11.12.2002

Panik odaları gerçek mi?

Çıldırıyorum, bedenimin kontrolünü kaybediyorum. Soluk alamama, titreme, terleme, kalp çarpıntısı ve göğüs ağrısından söz ediyorum. Kalp krizi veya felç geçireceğimi hissediyorum... Bu yakınmalar sizi ilgilendiriyorsa, panik bozukluğu sorununu tanımanızda fayda var.

26.04.2003

Detokslanmaya hazır mısınız?

Bahara keyifle girdiğimiz bu günler bedeninizde kıştan kalan toksinleri temizlemek için en iyi zamandır. Eğer detoks testini dikkatle yaparsanız size en uygun detoks sürecini daha kolay seçebilirsiniz.

10.05.2003

Sizin de bir fobiniz olmalı!

Fobiler, günlük hayatta en sık karşılaştığımız ruhsal problemlerdir. Dişçi korkusu, kapalı veya açık mekán korkusu ya da yükseklik korkusu, hangisi olursa olsun, hayatımızın tadını da akışını da önemli ölçüde etkiler.

14.06.2003

Kurdeşen

Futbol tuhaf bir oyun. Dün gece maçın 65. dakikasında, yani kaptan Bülent'in oyundan atıldığı o dakikaya kadar sahada futbol oynayan ekip konumundaki G.Antep golü bulduğunda, biri çıkıp da Galatasaray bu maçı kazanır deseydi! önce suratına boş boş bakıp, sonra da, ‘‘Arkadaşı en yakın ruh ve sinir hastalıkları hastanesine kaldıralım lütfen’’ derdim.

17.08.2003

Mizaç itibarıyla erotiğim

Erol Büyükburç'u istediğiniz kadar sevmeyin, nefret edin, dinozor deyin, yine de onun ‘‘Türkiye'nin ilk pop starı’’ olduğu gerçeğini değiştiremezsiniz. Dile kolay, 1960'ların Türkiyesi'nde ‘‘Summertime’’ ile ‘‘Hey Onbeşli’’yi aynı sahnede buluşturacaksın... ‘‘Little Lucy’’ gibi İngilizce sözlü besteler yapacaksın...

14.09.2003

Panik atak için kedi otu karaciğer için deve dikeni

Birçok hastalığın tedavi edilmesinde şifa verici olarak bilinen bitkiler, hayvanlara da hayat veriyor. Avrupa ülkelerindeki veteriner hekimlerin hayvanların tedavisinde sıkça başvurdukları bu yöntem, Türkiye'de yeni yeni yaygınlaşmaya başlıyor.

26.09.2003