MENÜ

Pandemi Nedir?

Pandemi Nedir? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pandemi Nedir? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 104 Pandemi Nedir? haberi bulunmuştur.

Pandemi Nedir? Haberleri

Pandemi nedir Pandemi hastaneleri ne demek Pandemi hastalıkları neler

Pandemi nedir? Pandemi hastaneleri ne demek? Pandemi hastalıkları neler?

Pandemi ve pandemi hastaneleri Corona virüsü ile birlikte hayatımıza giren kavramlardan biri oldu. Dünya Sağlık Örgütü’nün covid-19 için 'pandemik' açıklamasında bulunması ardından birçok ülke harekete geçti. Tarihte daha önce de pandemi ilan edilen hastalıklarla yer alıyor. Peki, Pandemi nedir? Pandemi hastaneleri ne demek? Pandemi hastalıkları neler?

8.05.2020Gündem
Pandemiyi Şekillendirecek Doğru Davranış Biçimleri

Pandemiyi Şekillendirecek Doğru Davranış Biçimleri

Covid-19 pandemisi devam ettikçe her gün yeni bir güne uyanma hissiyatı hepimizi etkiledi, etkilemeye de devam ediyor. Başlangıçta çok daha keyifle yapılan işler artık zevk vermez hale geldi. Tam da bu noktada fiziksel sağlığımız kadar ruh sağlığımızın çok önemli olduğunun altını çizen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Naz Berfu Akbaş, pandemiyi şekillendirecek doğru davranış biçimlerini anlattı.

16.04.2020İyi Yaşam
Kısaca pandemi nedir Pandemi hastaneleri ne demek

Kısaca pandemi nedir? Pandemi hastaneleri ne demek?

Tüm dünyada hızla yayılan Corona Virüsü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından 11 Mart'ta pandemi ilan edilmişti. Türkiye'de de Corona virisü vakalarının artmasıyla birlikte 81 il Valiliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına gönderilen yazıda, pandemi hastanelerinin tanımı ve şartları belirlendi. Bu gelişmeler ardından pandemi ve pandemi hastanesine yönelik araştırmalar başladı. Peki, kısaca pandemi nedir? Pandemi hastaneleri ne demek?

13.04.2020Gündem
Pandemi nedir Pandemi ne demek

Pandemi nedir? Pandemi ne demek?

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan ve daha sonra birçok ülkeye yayılan yeni tip koronavirüsü, Dünya Sağlık Örgütü "pandemi" olarak ilan etti. Pandemi hastaneleri ile ilgili açıklamaların yapılmasının ardından vatandaşlar, “Pandemi nedir, ne demek?” sorularının yanıtlarını öğrenmek istiyorlar.

11.04.2020Gündem

Pandemi nedir? Corona virüsü ile gündeme gelen pandemi ne demek? İstanbul pandemi haritası paylaşıldı

Pandemi ilan edilen Korona virüsü haritası vatandaşlarla paylaşıldı. Pandemi haritasında korona virüsünün yaygın olduğu illerde İstanbul Ankara İzmir Kocaeli Sakarya ve Zonguldak'taki vaka dağılımı görülebiliyor. Peki, pandemi nedir, Corona virüsü ile gündeme gelen pandemi ne demek? İstanbul pandemi haritasına göre korona virüsü en çok hangi İstanbul ilçelerinde görülüyor?

8.04.2020Gündem
Pandemi nedir Pandemi ne demek Kısaca pandemi hakkında bilgiler

Pandemi nedir? Pandemi ne demek? Kısaca pandemi hakkında bilgiler

Pandemi, son günlerde adı sıkça duyulan terimler arasında yer alıyor. Pandemi ne demek sorusu ile konu hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden bu terimin hakkındaki açıklamaları araştırıyor. Uluslararası bir tanım olan pandemi, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından çerçevelendirilmektedir. Bir kıtaya ya da dünya çapına yayılan hastalıkları niteleyen pandemi durumu, küresel önlemler alınmasına olanak tanımaktadır. Peki, pandemi nedir ve ne değildir? İşte genel çerçevesi ile pandemi hakkında detaylı bilgiler

3.04.2020Gündem
Pandemi nedir Hangi hastaneler pandemi hastanesi

Pandemi nedir? Hangi hastaneler pandemi hastanesi?

Dünyada hızla yayılan corona virüsüne yönelik Dünya Sağlık Örgütü hastalığın küresel salgın haline dönüştüğünü söyleyerek pandemi ilan etti. Ülkemizde de corona virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında Sağlık Bakanlığı Türkiye'deki bazı hastanelerin pandemi hastanesi ilan edildiğini açıklamıştı. Peki, Pandemi nedir? Hangi hastaneler pandemi hastanesi? İşte, Sağlık Bakanlığı pandemi hastaneleri özellikleri ve pandemi ile ilgili merak edilen bazı bilgiler.

2.04.2020Gündem
Pandemi nedir Pandemik hastalık ne demek Pandemi Kurulu hakkında bilgiler

Pandemi nedir? Pandemik hastalık ne demek? Pandemi Kurulu hakkında bilgiler

Pandemi, pandemik hastalık ve pandemi kurulu, Corona virüsü ile birlikte hayatımıza giren kavramlar oldu. Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) corona virüsünü pandemi ilan etmesi ardından pandemi kurulları oluşturuldu ve pandemi hastaneleri belirlendi. Peki, pandemi nedir? Bugüne dek hangi hastalıklar için pandemi ilan edildi? Pandemik hastalık ne demek? İşte pandemi kurulu hakkında bilgiler...

1.04.2020Gündem
Pandemi nedir Sağlık Bakanlığı Pandemi hastanelerinin özelliklerini paylaştı

Pandemi nedir? Sağlık Bakanlığı Pandemi hastanelerinin özelliklerini paylaştı

Sağlık Bakanlığı'nın Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Pandemi hastaneleri hakkında önemli bir genelge yayımladı. YÖK'e ve 81 ilin valiliklerine Pandemi hastaneleri bilgilendirme ve tedbir listesi gönderen bakanlık, hangi hastanelerin pandemi hastanesi olarak sınıflandırılacağını ifade etti. Peki, Pandemi nedir? Sağlık Bakanlığı Pandemi hastanelerinin özelliklerini paylaştı…

27.03.2020Gündem
Pandemi nedir Pandemi hastanesi ne demek

Pandemi nedir? Pandemi hastanesi ne demek?

Sağlık Bakanlığı, bünyesinde enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları uzmanı hekimlerden en az ikisinin bulunduğu 3. seviye erişkin yoğun bakım yatağı bulunan hastaneleri, ‘pandemi hastaneleri’ olarak tanımladı. Haberler ardından pandemi ve pandemi hastanesi terimi gündeme geldi. Peki, pandemi nedir? Pandemi hastanesi ne demek?

22.03.2020Gündem
Pandemi nedir Pandemi hakkında tüm merak edilenler

Pandemi nedir? Pandemi hakkında tüm merak edilenler

Dünya Sağlık Örgütünce pandemi olarak nitelenen corona virüsünün (Kovid-19) ülkemizde de görülmesinin ardından bu kez pandeminin ne olduğu, genel tanımı ve pandemi ilan edildikten sonra izlenmesi gereken yollar ve pandemi sonrası alınan önlemler vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, pandemi nedir? Pandemi hakkında tüm merak edilenler...

17.03.2020Gündem
Pandemi planı nedir Pandemi ne demek ne anlama gelir

Pandemi planı nedir? Pandemi ne demek ne anlama gelir?

Pandemi nedir sorusu, Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptığı açıklamanın ardından, pek çok kişinin yanıt aradığı konulardan biri oldu. İnfluenza A ve B virüsleri insanlarda mevsimsel salgınlara neden olurken sadece influenza A virüslerinin pandemiye neden olduğu bilinmektedir. Peki, Pandemi planı nedir? Pandemi ne demek ne anlama gelir? İşte, dünyada eşzamanlı olarak çok yaygın şekilde etkisini gösteren pandemi ile ilgili merak edilen bazı bilgiler.

12.03.2020Gündem
Pandemi nedir

Pandemi nedir

Pandemi, en basit tanımıyla dünyada eşzamanlı olarak çok yaygın şekilde çok fazla sayıda insanı tehdit eden bulaşıcı hastalıklara verilen isim.

12.03.2020Dünya
Pandemi nedir Tıpta pandemik ne demek, hangi hastalıklar pandemiktir

Pandemi nedir? Tıpta pandemik ne demek, hangi hastalıklar pandemiktir?

Dünyada hızla yaygınlaşan corona virüsü ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) birçok ülkeye ulaştığını belirterek "Pandemi tehdidi çok gerçek oldu." açıklaması yaptı. Pandemik influenza ve pandemi ile ilgili tanımlar açıklama sonrası gündemde yer edindi. Geniş bir alana yayılan hastalıklar için kullanılan pandemi, üç koşul sağlandığında gerçekleşiyor. Peki, pandemi nedir? Tıpta pandemik ne demek, hangi hastalıklar pandemiktir? İşte, kısaca pandemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

11.03.2020Sağlık
Son dakika haberi: Corona Virüs artık salgın değil pandemi

Son dakika haberi: Corona Virüs artık salgın değil pandemi

Tüm dünyanın gündemi haline gelen Corona Virüsle ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) küresel salgın (pandemi) olarak nitelendirilebileceğini duyurdu

11.03.2020Dünya
Pandemi nedir Pandemi ne demek

Pandemi nedir? Pandemi ne demek?

Pandemi, dünyada birden fazla ülkede veya kıtada, çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen genel isimdir. Pandemi durumu virüslerde karşılaşılabilmektedir. Virüsün yayılması ve tutunması pandemik olarak yorumlanmaktadır. Peki, pandemi nedir ve pandemi ne demek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.03.2020Gündem
Pandemi nedir Pandemi ne demek

Pandemi nedir? Pandemi ne demek?

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs şu ana kadar 30'dan fazla ülkede binlerce kişiyi enfekte etti ve hayatını kaybetmesine neden oldu. Komşumuz İran, Yunanistan ve son olarak da Gürcistan'da görülen koronavirüs ülkemizde de vatandaşları endişelendiyor. Virüs kaynaklı hastalığın pandemiye dönüşmesinden korkuluyor. Peki, pandemi nedir? Pandemi ne demek?

27.02.2020Gündem
Pandemi nedir Pandemik hastalıklar hangileri

Pandemi nedir? Pandemik hastalıklar hangileri?

Koronavirüsü ile ilgili gelişmeler ardından pandemik hastalıklar bir kez daha gündeme geldi. Uzmanlar, virüsün mevcut hızıyla yayılması halinde, kısa bir süre içinde pandemi ilan edilebileceğini söylüyor. WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tanımlamasına göre bir pandemik üç koşula bağlı. Peki, pandemi nedir? Pandemik hastalıklar hangileri?

25.02.2020Sağlık
10 soruda kuş gribi

10 soruda kuş gribi

UZAKDOĞU ülkelerinin sorunu gibi görülen kuş gribinin Türkiye’ye kadar geldiği laboratuvar tetkikleriyle kesinleşti. İşte 10 soruda kuş gribi hakkında bilmek istedikleriniz.

14.10.2005Gündem
20 soruda Kuş gribi

20 soruda 'Kuş gribi'

Kuş gribine henüz Türkiye’de rastlanmadı. Ancak, Dünya Sağlık Örgütü, virüsün kolayca insandan insana bulaşma özelliği geliştirip 150 milyon kişiyi öldürebilecek dev bir salgına dönüşmesinden korkuyor. Marmara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Volkan Korten hastalığın özelliklerini anlattı.

1.10.2005Kelebek
Güzel bir gülüş her virüsü öldürür

Güzel bir gülüş her virüsü öldürür

Bu hafta sinema ve televizyonu bir tarafa bırakıp başka bir ışıltılı dünyaya; moda camiasına geçiş yaptım. Çek model Karolina Kurkova ile görüntülü olarak görüştüm. Karantina günlerini Miami’de ailesiyle geçiren Kurkova’yı birçoğumuz 2006 yılında yapılan Victoria’s Secret şovunda, 2 bin pırlantayla süslü, 6.5 milyon dolar değerindeki “Hearts On Fire” adlı sutyeni taşımasıyla tanıdık. Ünlü top model, “Yakın gelecekte moda şovları, defileler çok az kişiyle yapılacak. Defileler film çeker gibi kaydedilecek ve gerekli kişilere, yani satın alma yetkililerine ve editörlere gönderilecek” diyor.

23.05.2020Magazin
Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak Bakan Koca duyurdu

Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak! Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Hayatı yeniden planlıyoruz. Yeniden planlanan hayattan virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz." dedi. "Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak." diyen Koca, "Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir." ifadelerini kullandı. "Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak." diyen Bakan Koca, "Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz." dedi.

20.05.2020Gündem
Pandeminin kalkanı ‘ilik suyu’ oldu

Pandeminin kalkanı ‘ilik suyu’ oldu

Akademisyen Sevda Köyüstü evinde yaptığı ilik suyundan bir marka yarattı. İlik suyu çeşitleri pandemi dönemi öncesinde sporcular ve tedavi sürecindeki hastalar tarafından ilgi görürken, pandemi döneminde çok daha geniş bir yelpazeden ilgi görmeye başladı.

16.05.2020Ekonomi
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: ‘İkinci dalga’ yanlış, genel dalgalanma bekliyoruz

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: ‘İkinci dalga’ yanlış, genel dalgalanma bekliyoruz

Çetin ÜZEL soruyor: COVID-19 salgını sona erdiğinde, tek bir hasta kişi dahi kalsa o kişiden bulaşmalarla tüm salgın yeniden başlamaz mı? ABD ikinci dalgaya hazırlanıyor diye haberler var. Türkiye’de beklenen bir ikinci dalga var mı?

16.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı 4 gün mü olacak MYKda konuşuldu

Son dakika haberi: Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı 4 gün mü olacak? MYK'da konuşuldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a MYK toplantısında bilgi veren kurmayları yapılan araştırmalarda vatandaşın da bayramda sokağa çıkma yasağını desteklediğini belirttiler. Bilim Kurulu’nun da aynı yönde tavsiyeleri dikkate alınarak 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı bekleniyor.

15.05.2020Gündem
AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu: Türkiye, pandemi sürecini başarıyla yönetti

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu: "Türkiye, pandemi sürecini başarıyla yönetti"

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, "Türkiye, pandemi sürecini başarıyla yönetti. Türkiye'nin yoğun bakım kapasitesi son 2 ayda hiç aşılmadı. Sadece bu parametre bile Türkiye'nin pandemi sürecini başarıyla yönettiğinin ispatıdır." dedi.

13.05.2020Gündem
UEFA ve TFF Sağlık Kurulu üyesi Mete Dürenden Süper Ligin dönüşü hakkında önemli açıklamalar

UEFA ve TFF Sağlık Kurulu üyesi Mete Düren'den Süper Lig'in dönüşü hakkında önemli açıklamalar

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Sağlık Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mete Düren, UEFA'da yaptıkları toplantılarda birçok konuda bilgi alışverişi yaptıklarını ifade ederek, "Futbolun içindeki birtakım konular söz konusu. Örneğin, salgı çıkarmamakla ilgili daha dikkatli davranılması konuşulurken, hakem düdüğünün bile bir problem olduğu ortaya çıktı. Hakemin düdüğünden saçılan tükürüklerinde böyle bir risk oluşturması nedeniyle elektronik düdük olma ihtimali bile var. Meselenin bu kadar ayrıntısına kadar girmek gerekebiliyor" dedi.

13.05.2020Futbol
Sanal fuar ve kongre dönemi başladı

Sanal fuar ve kongre dönemi başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse durma noktasına gelen ticaret, sanal fuarlarla hareketleniyor. Fikir olarak olmasa da uygulama olarak yeni sayılabilecek sanal fuarlar blockchian platformlarının da önemini arttırıyor.

13.05.2020Teknoloji
Büşra Develi: Kendimi mutfağa adadım

Büşra Develi: Kendimi mutfağa adadım

Büşra Develi, L’Officiel dergisinin mayıs sayısına kapak oldu. Oyuncu, dergiye verdiği röportajda karantina günlerini nasıl geçirdiğini ve bu süreçten öğrendiklerini de anlattı.

13.05.2020Magazin
Demet Akalın: Türkiyenin en çok kazananlarındanım ve diyorum ki ben idare edemiyorum

Demet Akalın: Türkiye'nin en çok kazananlarındanım ve diyorum ki ben idare edemiyorum!

“Eğlence sektöründeki hızlı normalleşme, Covid-19 salgınında ikinci dalga riskini artırabilir” konulu yazım sonrası sektörün önde gelen isimlerinden itirazlar yükseldi. Ben de bu hafta sözü onlara bırakmak istedim. Cenk Eren, Demet Akalın ve Işın Karaca ile internet üzerinden yaptığımız sohbette zaman zaman kahkahalar yükseldi, zaman zaman tansiyon... Cenk Eren “Tamam bizler 3-5 yıl idare ederiz ama kayıt dışı müzisyenler zorda” deyince Demet Akalın “Ben idare edemiyorum” diye söze girdi. Karaca ise alternatif çözüm yolunu ilan etti: “Madem AVM’ler açılıyor, ben de gider AVM’de konser veririm!”

12.05.2020Magazin
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: 20 yaş altı ve 65 yaş üzerine ‘kontrollü normal’ hala yasak

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: 20 yaş altı ve 65 yaş üzerine ‘kontrollü normal’ hala yasak

Berkay SAVAŞ soruyor: 20 yaşından gencim ve kuaförde çalışıyorum. İşbaşı yapabilecek miyim?

12.05.2020Gündem
Amerikan şirketleri iflasın eşiğinde

Amerikan şirketleri iflasın eşiğinde

Avrupa’dan sonra koronavirüs etkilerinin Amerika’ya sıçraması ve hızla yayılması halkı etkilediği kadar büyük şirketleri de vurdu.

9.05.2020Ekonomi
İTÜ’nün uzay aracı ABD’de 3’üncü oldu

İTÜ’nün uzay aracı ABD’de 3’üncü oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi Rover Takımı, tasarladığı insansız kara aracı ile Mars Society tarafından ABD’de düzenlenen University Rover Challenge yarışmasında 36 takım arasında 3’üncü oldu. Böylece derece elde eden ilk Türk takımı unvanının da sahibi oldu.

7.05.2020Eğitim
Hürriyet Bilim Kurulu uyardı: Kolonyalı mendili burnunuzdan uzak tutun

Hürriyet Bilim Kurulu uyardı: Kolonyalı mendili burnunuzdan uzak tutun

Sorularınızı hurriyetbilim@hurriyet.com.tr ve 0530 054 44 84 numaralı hatta gönderin, Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlasın...

6.05.2020Gündem
Berna Gözbaşı: Maçlar seyircili oynanmalı

Berna Gözbaşı: Maçlar seyircili oynanmalı

İhracat sektörüyle başlayan çalışma hayatında basamakları hızla tırmanan, ilk şirketini 2001 yılında kuran Berna Gözbaşı, Kayseri sevdası yüzünden ağır bir yükün altına girdi. Geçen yıl Hes Kablo Kayserispor takımının başkanlık görevini üstlenen Gözbaşı, böylece iş hayatındaki ödüllerinin yanına bir de “Süper Lig’in ilk kadın başkanı” unvanını ekledi. Tülay Demir'in sorularını yanıtlayan ve ilk aylarda “enkazı kaldırmak” için neredeyse 24 saat çalışan Berna Gözbaşı, tüm zorluklara rağmen bu işi yarıda bırakmayacağını, takımı krizden çıkarmadan pes etmeyeceğini söylüyor. Ama kızlarının aynı yolu takip ederek bu erkek egemen dünyaya girmesine de hiç sıcak bakmıyor: “Bir aileden bir kurban yeter!”

5.05.2020Magazin

Yazar Sonuçları

10 maddede ‘covidiot’larımız

Ölümcül koronavirüsün sebep olduğu COVID-19, ortaya çıkmasıyla önce küresel bir salgına, aynı anda küresel bir paniğe yol açtı. Ve birçok kavramı da gündelik hayatımıza soktu.

23.03.2020

Güzel bir gülüş her virüsü öldürür

Bu hafta sinema ve televizyonu bir tarafa bırakıp başka bir ışıltılı dünyaya; moda camiasına geçiş yaptım. Çek model Karolina Kurkova ile görüntülü olarak görüştüm. Karantina günlerini Miami’de ailesiyle geçiren Kurkova’yı birçoğumuz 2006 yılında yapılan Victoria’s Secret şovunda, 2 bin pırlantayla süslü, 6.5 milyon dolar değerindeki “Hearts On Fire” adlı sutyeni taşımasıyla tanıdık. Ünlü top model, “Yakın gelecekte moda şovları, defileler çok az kişiyle yapılacak. Defileler film çeker gibi kaydedilecek ve gerekli kişilere, yani satın alma yetkililerine ve editörlere gönderilecek” diyor.

23.05.2020

‘Film artizi’ gibi kapıdan kapıya

Tatile gitmek için uçak ve otobüsle seyahat korona nedeniyle hem riskli hem pahalı bulunuyor. Yeni alternatifse VIP transfer. İyi de tam olarak nedir bu ve en önemlisi kaç para?

23.05.2020

İşte küme düşme istemeyen 7 kulüp!

Hiçbir şeyin insan sağlığından önemli olmadığını söylüyorlardı ya? Demek ki bunların hepsi yalanmış... Gördük ki dertleri ‘sağlık’ değil ‘çıkarlarıymış!’ Ve bunu da TFF’ye verdikleri o önerge ‘karşılığı’, ‘oynanamaz’dan ‘oynanabilir’e manevra yaparak (!) cümle âleme göstermiş oldular.

22.05.2020

İnsan-makine işbirliği zamanı

Silikon vadisinde faaliyet gösteren robotik süreç otomasyonu şirketi Buck.Ai Ceo’su Utku Kaynar, pandemi sonrası yeni dünyada otomasyon ve yapay zekâ teknolojilerini entegre edebilen şirketlerin rekabette öne çıkacağını söyledi. Utku Kaynar, iş zekâsı ve yönetişim anlamında makinelerin işin içine daha fazla gireceğini belirterek, “Tarih boyunca hep araç olarak kullandığımız makineler artık işbirliği yapabileceğimiz daha kompleks ortaklar haline geliyorlar” dedi.

22.05.2020

Bundesliga başlayınca alkış, bizde lig başlayınca auuvvv

Almanya ile Türkiye’nin korona durumuna şöyle bir bakalım:

17.05.2020

AVM’ler açılıyor madem, biz de orada şarkı söyleriz

“Eğlence sektöründeki hızlı normalleşme, Covid-19 salgınında ikinci dalga riskini artırabilir” konulu yazım sonrası sektörün önde gelen isimlerinden itirazlar yükseldi. Ben de bu hafta sözü onlara bırakmak istedim. Cenk Eren, Demet Akalın ve Işın Karaca ile internet üzerinden yaptığımız sohbette zaman zaman kahkahalar yükseldi, zaman zaman tansiyon... Cenk Eren “Tamam bizler 3-5 yıl idare ederiz ama kayıt dışı müzisyenler zorda” deyince Demet Akalın “Ben idare edemiyorum” diye söze girdi. Karaca ise alternatif çözüm yolunu ilan etti: “Madem AVM’ler açılıyor, ben de gider AVM’de konser veririm!”

12.05.2020

Primer İmmün Yetmezlik ve COVID-19

Bağışıklık sistemimizi oluşturan elemanlardan herhangi birinin yokluğu ya da fonksiyon bozukluğu immün yetmezlik hastalıkları olarak adlandırılır. Bu hastalıklar kalıtsal ya da genetik nedenlere bağlı geliştiğinde primer immün yetmezlik (bağışıklık sistemi yetmezliği) olarak adlandırılır.

9.05.2020

Erkekler takıma sahip çıkmayınca iş başa düştü

İhracat sektörüyle başlayan çalışma hayatında basamakları hızla tırmanan, ilk şirketini 2001 yılında kuran Berna Gözbaşı, Kayseri sevdası yüzünden ağır bir yükün altına girdi. Geçen yıl Hes Kablo Kayserispor takımının başkanlık görevini üstlenen Gözbaşı, böylece iş hayatındaki ödüllerinin yanına bir de “Süper Lig’in ilk kadın başkanı” unvanını ekledi. İlk aylarda “enkazı kaldırmak” için neredeyse 24 saat çalışan Berna Gözbaşı, tüm zorluklara rağmen bu işi yarıda bırakmayacağını, takımı krizden çıkarmadan pes etmeyeceğini söylüyor. Ama kızlarının aynı yolu takip ederek bu erkek egemen dünyaya girmesine de hiç sıcak bakmıyor: “Bir aileden bir kurban yeter!”

5.05.2020