EKSTRA
MENÜ

Pakolino

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13 haberi bulunmuştur.

Pakolino Haberleri

Kutu kutu gelecek: Pakolino

Kutu kutu gelecek: Pakolino

Kariyer hedefleri doğrultusunda yıllarca birçok farklı sektörde çalışan ve annelikle doğan ihtiyaçlar üzerinden tüm odağını girişimciliğe kaydıracak fikri bulan Pınar Gül Ramsay ile girişimi Pakolino üzerine konuştuk. Girişimcilik Vakfı aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz bu hoş sohbete siz de katılın.

22.10.2018Kampüs
MomTalks için geri sayım başladı

MomTalks için geri sayım başladı

İlham dolu içeriğiyle, birbirinden değerli uzmanları eğitici bir platformda annelerle bir araya getirecek MomTalks 2018’in teması “Bilinçli Ebeveynlik” olarak belirlendi. Hepsiburada’nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan organizasyon, 11 Mayıs 2018 tarihinde Grand Pera’da saat 10:00’da başlayacak ve tüm gün boyunca devam edecek.

8.05.2018Etkinlikler
Pakolinoya 425 bin dolar yatırım

Pakolino'ya 425 bin dolar yatırım

Çocukların zihinsel ve duygusal gelişimini destekleyen bilim kutuları geliştiren Pakolino'ya 425 bin dolar yatırım yapıldı. yatırımın 220 bin doları Keiretsu Forum Türkiye tarafından sağlandı.

17.01.2018Startup
Facebook’un ilham veren Türk kadın girişimcilerinden biri oldu

Facebook’un ilham veren Türk kadın girişimcilerinden biri oldu

Çocukların eğlenirken öğrenmelerini hedefleyen Pakolino Aktivite Kutuları’nın kurucusu Pınar Gül Ramsay, Facebook’un kadın girişimcilere yönelik başlattığı ve Türkiye’de de hayata geçirdiği küresel projesi #SheMeansBusiness kapsamında örnek gösterilen Türk kadın girişimciler arasında yer aldı. Proje lansman toplantısında, aralarında Pınar Gül Ramsay’ın da bulunduğu kadın girişimciler, düzenlenen panelde ilham veren başarı hikayelerini yola yeni çıkan girişimci kadınlarla paylaştı.

15.11.2017Teknoloji
Her çocuğun bir kütüphanesi olacak

Her çocuğun bir kütüphanesi olacak

Pakolino Aktivite Kutuları, Redhouse Kidz yayınevi ile yeni bir iş birliğine gitti. Eylül ayından itibaren her ay, kutulardan o ayın temasına özel seçilerek basılmış bir de hikaye kitabı çıkacak.

2.10.2017Kitap Sanat
Bayram harçlığı harcama rehberi

Bayram harçlığı harcama rehberi

Yarın bayram! Çocuklar eli bol dedelerden ninelerden, ailenin diğer büyüklerinden topladıkları harçlıklarla ne yapacaklar? Elbette keyifle harcayacaklar. İşte bayram harçlığıyla eğlenmenin en iyi 10 yolu...

23.06.2017Keyif
SiM uygulaması kadınlara iyi gelecek

SiM uygulaması kadınlara iyi gelecek

Turkcell, kadınlara özel akıllı telefon uygulaması SiM ile hayatlara ışıltı katmaya hazırlanıyor. Kadınların ihtiyaç duyduğu konularda güvenilir ve faydalı bilgiler içeren SiM uygulamasından, tüm operatör kullanıcıları faydalanabilecek. Tülin Şahin’den sadece uygulamaya özel ipuçları ve sevilen markalardan özel alışveriş fırsatları da sağlayan SiM, çocuk gelişimine dair en çok merak edilen konularda uzmanlardan bilgilerle annelere rehber olmayı hedefliyor. Üstelik Turkcell aboneleri, SiM’de yer alan tüm içerikleri ve videoları internet paketlerinden yemeden özgürce izleyebilecek.

30.05.2017Teknoloji
Anneler Gününü böyle kutluyor

Anneler Günü'nü böyle kutluyor

Mottosu ebeveynleri 3-7 yaş arası çocuklarıyla kaliteli zaman paydasında buluşturmak olan Pakolino, her ay yeni bir temaya ait, pedagog onaylı 3 farklı aktivite ve bir tema dergisi ile aktiviteler için gerekli tüm malzemeleri Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargoyla evlere ulaşıyor. Pakolino oyunlar kurmak üzere ebeveynlerle çocuklar arasında köprü oluşturuyor.

11.05.2017Ekonomi
23 Nisan’ı çocuklarla birlikte kutluyor

23 Nisan’ı çocuklarla birlikte kutluyor

3-7 yaş arası çocuklara yönelik, pedagog onaylı aktivite kutuları hazırlayan Pakolino, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İzmir ve İstanbul’da çocuklarla buluşuyor.

20.04.2017Ekonomi
Merak etseniz dahi Okul nasıldı diye sormayın…

Merak etseniz dahi "Okul nasıldı?" diye sormayın…

Merak etseniz dahi “Okul nasıldı?” diye sormayın…

23.11.2016Cocuk

Yazar Sonuçları

Çocukla yılbaşı geçirme rehberi

Yılbaşı gecesi çocukların da heyecanla beklediği günlerden biri… Kimi televizyon başından kalkmak istemiyor, kimi ise bilgisayar oyunu oynamak istiyor? Oysaki bu gece ailece bir arada kalmak ve sosyalleşmek için oldukça iyi bir fırsat. Peki, çocukla yılbaşı nasıl geçirilir, ne yapılır? Uzman Psikolog ve oyun danışmanı Ayben Ertem 10 adımda açıkladı.

29.12.2017

Bu kutu bütün aileyi bir araya getiriyor

Bu çağın anne-babaları çocuklarla ilgili birçok konudan şikâyetçi! Çocuğun kitap okumadığı, televizyon bağımlısı olduğu, elinden tableti düşürmediği, arkadaşlarıyla vakit geçirmediği, hatta çocuğun yemek yemediği bile bir şikâyet konusu! Peki, ama bütün bunlar çocuğun suçu mu? Uzmanlara sorarsanız, hayır! Anne-baba çocuğuyla ne kadar vakit geçiriyor, onunla bir araya gelip oyun oynuyor mu, sohbet ediyor mu, birlikte eğleniyor mu? Asıl sorulması gerekenler bunlar! Çocukların sorun yaşamasının temelinde de bunlar yatıyor. Günümüz çocuklarının yaşadığı sorunlara oyunlarla çözüm üretmeye çalışan Pınar Gül Ramsay ile bir araya geldik, modern ailelerin sorunlarını ve büyük bir ihtiyaç olarak ortaya çıkan Pakolino’yu konuştuk.

15.08.2017