EKSTRA
MENÜ

Özlem Türeci

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 218 haberi bulunmuştur.

Özlem Türeci Haberleri

Gurbetçiler aşıda ikiye bölündü

Gurbetçiler aşıda ikiye bölündü

Türk göçmenlerin çocukları olan Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci, kurdukları biyoteknoloji firmasıyla koronavirüse karşı geliştirilen küresel aşı yarışında ilk sırada yer alırken, Almanya’daki gurbetçiler aşı olmakta ikiye bölündü.

16.12.2020Avrupa
Yılın Kişisi olarak seçilen Özlem Türeci kimdir Özlem Türecinin biyografisi

'Yılın Kişisi' olarak seçilen Özlem Türeci kimdir? Özlem Türeci'nin biyografisi

Financial Times (FT) gazetesi, Yılın Kişisi olarak koronavirüs aşısını bulan BioNTech'in kurucuları Türk bilim insanları Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'i seçti. Özlem Türeci’nin Yılın Kişisi olarak seçilmesi sosyal medyanın da en çok konuşulan konularından biri oldu. Peki, 'Yılın Kişisi' olarak seçilen Özlem Türeci kimdir?

16.12.2020Gündem
Son dakika... Financial Times, Özlem Türeci ve Uğur Şahini Yılın Kişisi seçti

Son dakika... Financial Times, Özlem Türeci ve Uğur Şahin'i 'Yılın Kişisi' seçti

Financial Times (FT) gazetesi Yılın Kişisi olarak koronavirüs aşısını bulan BioNTech'in kurucuları Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'yi seçti

16.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Önce aşı şimdi de korona ilacında Türk keşfi

Son dakika haberi: Önce aşı şimdi de korona ilacında Türk keşfi

Son dakika haberi.. Koronavirüs aşısını bulan Prof. Dr. Uğur Şahin ile eşi Özlem Türeci’nin ardından bir Türk daha COVID-19’a çare oldu. Almanya merkezli biyoteknoloji şirketi Formycon, Prof. Dr. İbrahim Benter’in keşfettiği ve hastalığa karşı önerdiği yöntemi kullanarak ilk COVID-19 ilacını üretti.

16.12.2020Dünya
Son dakika haberi: DSÖden flaş aşı hamlesi...

Son dakika haberi: DSÖ'den flaş aşı hamlesi...

Dünya Sağlık Örgütü’nden üst düzey bir yetkili salı günü yaptığı açıklamada, Pfizer firmasının yetkilileri ile yaptıkları görüşmede Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin geliştirdiği koronavirüs aşısını mümkün olan en kısa sürede küresel kullanıma sunmak için süreci değerlendirdiklerini söyledi.

15.12.2020Dünya
Dünyanın gözü burada Aşı oldu ve ilk yorumu yaptı

Dünyanın gözü burada! Aşı oldu ve ilk yorumu yaptı

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çiftinin yönettiği Almanya merkezli biyoteknoloji şirketi BioNTech ve Amerikan ilaç devi Pfizer'ın ürettiği koronavirüs aşısı ABD'de bugün uygulanmaya başladı.

14.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Pfizer-Biontechin koronavirüs aşısı için Trumptan flaş açıklama

Son dakika haberi: Pfizer-Biontech'in koronavirüs aşısı için Trump'tan flaş açıklama!

Aşı haberlerinde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), acil kullanım için Pfizer-Biontech ortak yapımı COVID-19 aşısını onayladı. ABD Başkanı Trump, ilk aşının 24 saatten daha kısa sürede yapılacağını duyurdu Böylece 332 milyonluk nüfusu bulunan ABD'de, bu ay sonuna kadar ilk parti olarak 6,4 milyon doz aşının dağıtılması ve iki doz aşılama uygulaması nedeniyle ilk etapta 3 milyon kişiyi kapsaması planlanıyor.

12.12.2020Dünya
Bilim Kurulu onayladı

Bilim Kurulu onayladı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi danışma kurulu, Türk bilim insanları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin’in yönettiği BioNTech ile Pfizer’ın geliştirdiği koronavirüs aşısına yeşil ışık yaktı.

12.12.2020Dünya
BioNTech’in hisseleri bir yılda 4 kat değerlendi

BioNTech’in hisseleri bir yılda 4 kat değerlendi

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci tarafından kurulan Almanya merkezli BioNTech şirketinin hisseleri, bir yılda 4 kat değerlendi.

12.12.2020Ekonomi
Bir yılda 4 kat değerlendi

Bir yılda 4 kat değerlendi

Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci tarafından kurulan Almanya merkezli BioNTech şirketinin hisseleri, bir yılda 4 kat değerlendi.

11.12.2020Avrupa
Koronavirüs aşısının mucitleri Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeciye bir müjde daha

Koronavirüs aşısının mucitleri Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci'ye bir müjde daha

Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci tarafından kurulan Almanya merkezli BioNTech şirketinin hisseleri, bir yılda 4 kat değerlendi.

11.12.2020Dünya
ABD’deki Türk çiftin test kiti başarısı

ABD’deki Türk çiftin test kiti başarısı

ABD’de yaşayan Pala çiftinin kurduğu Confirm Biosciences, dünyanın en önemli test firmalarından birine satıldı. Çift, kısa sürede sonuç veren korona test kitleri geliştirmişti.

11.12.2020Dünya
Türkiye taviz vermeyecek

Türkiye taviz vermeyecek

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, 11-12 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek AB Zirvesi öncesinde hurriyet.de’ye konuştu. Doğu Akdeniz’den AB ilişkilerine, aşırı sağdan pandemiye kadar birçok konuda değerlendirmede bulunan Aydın, Türkiye’nin haklı olduğu yerlerde taviz vermeyeceğini söyledi.

10.12.2020Avrupa
Son dakika koronavirüs haberi: Kanada, BioNTech ve Pfizerın geliştirdiği aşıyı onayladı

Son dakika koronavirüs haberi: Kanada, BioNTech ve Pfizerın geliştirdiği aşıyı onayladı

BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'nin geliştirmiş olduğu Kovid-19 (koronavirüs) aşısına Kanada'dan da onay geldi. Kanada aşılamanın bu ay başlayabileceğini duyurdu.

9.12.2020Dünya
İlk aşı

İlk aşı

2 Aralık’ta Pfizer/BioNTech aşısının yaygın kullanımına izin verilen İngiltere’de tarihinin en kapsamlı aşılama süreci dün başladı. COVID-19’a karşı dünyada ilk aşıyı olan 90 yaşındaki Margaret Keenan, “İlk olmak bir ayrıcalık” dedi.

9.12.2020Dünya
Pfizer BioNTech koronavirüs aşısını vurulan ilk kişi Margaret Keenan oldu

Pfizer BioNTech koronavirüs aşısını vurulan ilk kişi Margaret Keenan oldu

ünyanın gözü İngiltere'ye çevrildi. İngiltere tarihinin en büyük aşılama kampanyasına bugün itibariyle başladı. Kuzey İrlanlanda'da yaşayan Margaret Keenan (91) Pfizer / BioNTech aşısı, olan ilk kişi oldu.

8.12.2020Haber
Şansölyeden, Prof. Şahin ve Dr. Türeci’ye övgü: Temel bilimsel katkılarından mutlu oldum

Şansölyeden, Prof. Şahin ve Dr. Türeci’ye övgü: Temel bilimsel katkılarından mutlu oldum

Almanya Başbakanı Angela Merkel, BioNTech’in kurucularından Türk göçmenlerin çocukları Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’nin yeni koronavirüse karşı aşıyı bulmalarından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

8.12.2020Avrupa
2020’nin en iyileri

2020’nin en iyileri

GQ Türkiye, 2020 yılının başarılı isimlerini seçti. Derginin “Men of the Year” adlı ödül töreni geçtiğimiz pazar akşamı online olarak yapıldı ve ünlü isimlere ödülleri takdim edildi.

8.12.2020Televizyon
Merkelden Şahin ve Türeciye övgü Türkiyede aileye ne kadar değer veriliyor biliyorum

Merkel'den Şahin ve Türeci'ye övgü! 'Türkiye'de aileye ne kadar değer veriliyor biliyorum'

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkçe yayın yapan bir radyo programında yaptığı açıklamada, BioNTech'in kurucularından Türk göçmenlerin çocukları Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci'nin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşıyı bulmalarından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Merkel ayrıca Türkiye'de aileye ne kadar değer verildiğini bildiğini belirtip, "Türklerde aile büyüklerine saygı çok yüksek ancak büyükleri özellikle korumak gerekiyor. Türkiye'de aileye ne kadar değer veriliyor biliyorum. Toplumda bağışıklık kazanılsa bile bir süre daha sevdiğimiz insanlarla mesafeyi korumak zorunda kalacağız." diye konuştu.

7.12.2020Dünya
Almanya’da NRW Eyalet Başbakanı Laschet’ten Prof Dr Uğur Şahin’e övgü

Almanya’da NRW Eyalet Başbakanı Laschet’ten Prof Dr Uğur Şahin’e övgü

Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyalet Başbaşkanı Armin Laschet, parlamentoda dünyayı ölümcül salgından kurtarabilecek aşıyı bulan Türk göçmelerin çocukları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin başarısını "Almanya'da okul birinciliği olan bir Türkün bugün salgına karşı aşı bularak bizlere umut olması bizleri mutlu ediyor" sözleriyle övgüler yağdırdı.

7.12.2020Dünya
‘Aşırı sağcılar bunu görsün, iyi ki gelmişler’

‘Aşırı sağcılar bunu görsün, iyi ki gelmişler’

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Başbaşkanı Armin Laschet, parlamentoda dünyayı ölümcül salgından kurtarabilecek aşıyı bulan Türk göçmelerin çocukları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin başarısını, “Almanya’da okul birinciliği olan bir Türk’ün bugün salgına karşı aşı bularak umut olması bizleri mutlu ediyor” sözleriyle övgüler yağdırdı.

7.12.2020Avrupa
Son dakika haber... Koronavirüs aşısını geliştiren Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci neden aşı olmadı İşte merak edilen sorunun cevabı...

Son dakika haber... Koronavirüs aşısını geliştiren Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci neden aşı olmadı? İşte merak edilen sorunun cevabı...

Son dakika haberi.. Koronavirüse karşı Amerikalı Pfizer şirketiyle geliştirdikleri aşı ile dünya gündeminin en üst sıralarına çıkan Alman BioNTech şirketinin kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci'den aşı ile flaş sözler geldi.

5.12.2020Dünya
Son dakika: Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türecinin koronavirüs aşısı olup olmadığı merak ediliyordu.. İşte verdikleri yanıt

Son dakika: Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci'nin koronavirüs aşısı olup olmadığı merak ediliyordu.. İşte verdikleri yanıt

Son dakika haberi... Dünyanın dört gözle beklediği koronavirüs aşısını bulan Prof. Dr. Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci, Amerikan New York Times gazetesinin internet sitesinde yayınlanan 'Sway' adlı podcast programının konuğu oldu. Türeci ve Şahin çifti, aşıya ilişkin kritik bilgiler verirken, ABD Başkanı Donald Trump’ın aşının kasten geciktirildiği yolundaki iddiasına da yanıt verdiler... İşte, ses getiren yayından öne çıkan noktalar…

5.12.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı çok net konuştu Örnek kararlar peş peşe geliyor, liste giderek kabarıyor

Son dakika... Cumhurbaşkanı çok net konuştu! Örnek kararlar peş peşe geliyor, liste giderek kabarıyor!

Son dakika haberi... Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çiftinin yönettiği BioNTech şirketinin geliştirdiği aşı, Çin'de üretilen aşı, Rusya tarafından bulunan aşı, Oxford Üniversitesi'nin aşısı derken aylardır dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisinde tünelin ucundaki ışık göründü. Polonya ve Slovakya gibi ülkelerde aşı zorunlu olacak fakat ABD, Türkiye ve Fransa gibi gibi ülkelerde ise aşı teşvik edilecek fakat şart koşulmayacak... Birçok dünya lideri ve etkili figür, bu aşıyı yaptıracağını açıkladı. İşte o isimler ve konuya ilişkin düşünceleri...

4.12.2020Dünya
BM’ye seslendi, Şahin ve eşini kutladı

BM’ye seslendi, Şahin ve eşini kutladı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu COVID-19’la Mücadele Özel Oturumu’na videolu mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

4.12.2020Gündem
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğandan dünyanın takip ettiği iki isme tebrik

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyanın takip ettiği iki isme tebrik

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu Kovid-19’la Mücadele Özel Oturumu’na video mesaj gönderdi. "Aşı çalışmalarında önemli bir başarıya imza atan oturuma da çevrimiçi iştirak eden BionTech kurucuları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'yi huzurlarınızda şahsım ve milletim adına  tebrik ediyorum." diyen Erdoğan, "Bu zorlu dönemi aşabilmenin anahtarı uluslararası iş birliği ve küresel dayanışmadır." ifadelerini kullandı.

3.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu Kovid-19’la Mücadele Özel Oturumu’na video mesaj gönderdi. "Aşı çalışmalarında önemli bir başarıya imza atan oturuma da çevrimiçi iştirak eden BionTech kurucuları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'yi huzurlarınızda şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum." diyen Erdoğan, "Bu zorlu dönemi aşabilmenin anahtarı uluslararası iş birliği ve küresel dayanışmadır." ifadelerini kullandı.

3.12.2020Haber
Son dakika haberler: Dünyanın umudu bu TIRlarda... Pfizer/ BioNTechin ürettiği aşının İngiltereye sevkiyatı başladı

Son dakika haberler: Dünyanın umudu bu TIR'larda... Pfizer/ BioNTech'in ürettiği aşının İngiltere'ye sevkiyatı başladı!

Son dakika haberi.. Koronavirüs salgınında dünya çapındaki vakalar 65 milyona yaklaşırken tüm insanlığa umut olan aşı haberi dün gündeme bomba gibi düşmüş; Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin geliştirdiği Pfizer/ BioNTech Kovid-19 aşısı İngiltere tarafından resmen onaylanarak kullanımına başlanacağı duyurulmuştu. Bugün ise aşının İngiltere'ye sevkiyatının başlamasıyla salgınla ilgili en kritik dönemeç aşılmış oldu. İşte koronavirüs aşısıyla ilgili en sıcak gelişmeler...

3.12.2020Dünya
BioNTech’in ürettiği aşının İngiltere’ye sevkiyatı başladı

BioNTech’in ürettiği aşının İngiltere’ye sevkiyatı başladı

İngiltere, ABD’li ilaç firması Pfizer ve Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin sahip olduğu BioNTech’in koronaya karşı ürettiği aşının İngiltere’ye sevkiyatı başladı.

3.12.2020Avrupa
İngiltere’de aşılama başlıyor

İngiltere’de aşılama başlıyor

İngiltere, Pfizer ve Türk bilim insanı Prof. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’nin ortak olduğu BioNTech şirketinin korona aşısına onay veren ilk Batılı ülke oldu. İngiltere haftaya aşıya başlıyor.

3.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Koronavirüs aşısında en büyük soru işareti cevap buldu Uğur Şahin ve Özlem Türeciden ilk açıklamalar geldi

Son dakika haberi: Koronavirüs aşısında en büyük soru işareti cevap buldu! Uğur Şahin ve Özlem Türeci'den ilk açıklamalar geldi

Koronavirüs salgınını sonlandıracak aşı çalışmalarıyla ilgili sevindiren son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dünyayı umutlandıran son dakika haberi ise bu sabah haber ajanslarına düştü. İngiltere, koronavirüse karşı geliştirilen ve yüzde 95 etkinlik gösteren Pfizer/BioNTech aşısının kullanımını resmi olarak onayladı. Böylece aşı çalışmalarında sona ne kadar yaklaşıldığı da bir kez daha tescillenmiş oldu. Aşıyla ilgili bu flaş gelişme hakkında Pfizer CEO'su Albert Bourla'dan da ilk açıklamalar geldi. Aşının nakliyle ilgili soru işareti yaratan sıcaklık derecesi konusuna da Biontech'ten cevap geldi. Öte yandan aşının yaratıcıları Uğur Şahin ve Özlem Türeci de basının karşısına çıkıp soruları cevapladı.

2.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Türkiyeden ilk koronavirüs aşısı anlaşması Tarih belli oldu

Son dakika haberler: Türkiye'den ilk koronavirüs aşısı anlaşması! Tarih belli oldu

Son dakika haberi... Türkiye'de aralık-ocak-şubat ayında Çin menşeli 50 milyon doz Covid-19 aşısı gelecek. Aralık ayında 1 milyon doz alınması planlanan Alman aşısının ise devamında 25 milyona kadar alınması konusunda görüşmeler sürüyor. Yerli aşının ise nisan ayından itibaren devreye girmesi planlanıyor. Sağlık çalışanlarından başlanacak ilk uygulamanın 11 Aralık’ta yapılması bekleniyor.

1.12.2020Gündem
İletişim Başkanı Altun: AB ile daha yakın bir ilişki kurmak istiyor ve buna gayret ediyoruz

İletişim Başkanı Altun: AB ile daha yakın bir ilişki kurmak istiyor ve buna gayret ediyoruz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Avrupa Birliği (AB) ile daha yakın bir ilişki kurmak istiyor ve buna gayret ediyoruz. Ortak dayanışma ve iş birliğimiz, Avrupa'daki nefret ve ayrımcılık çağrılarına karşı koyma noktasında kilit önemdedir" dedi.

1.12.2020Gündem
Son Dakika Haber: Dünya merakla bekliyordu... Moderna ve Pfizerin geliştirdiği aşılarda yan etkiler açıklandı

Son Dakika Haber: Dünya merakla bekliyordu... Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşılarda yan etkiler açıklandı

Son dakika haberi... Amerikan Tabipler Birliği'nden uzmanlar, Moderna ile Pfizer'ın geliştirdiği koronavirüs (Covid-19) aşılarının yan etkilerini açıkladı. Prof. Dr. Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci çiftinin yönettiği BioNTech şirketi ile Amerikan ilaç devi Pfizer'in ürettiği aşının zararlı bir yan etkisinin görülmediği tespit edilmişti. Yaklaşık iki hafta önce ise İngiliz medyası BioNTech aşısı için gönüllü olan bazı isimlerin ifadelerine yer vermişti. Gönüllülerden biri aşının yan etkilerini "ağır bir akşamdan kalma" hissiyle kıyaslamıştı.

26.11.2020Dünya
Son dakika haberler: Türk profesör Uğur Şahinin koronavirüs aşısı böyle saklanıyor 72 derecedeki dolapta kilit altında..

Son dakika haberler: Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı böyle saklanıyor! 72 derecedeki dolapta kilit altında..

Türkiye'de gönüllü vatandaş uygulamaları devam eden Çin menşeli Covid-19 aşısı ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in başında olduğu Alman BioNTech firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısı, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kilitli dolaplarda muhafaza ediliyor. Yüzde 90'ının üzerinde etkili olduğu açıklanan Alman ve ABD ortaklığındaki aşı, eksi 72 derecedeki dolapta kilit altına alınırken, Çin aşısı artı 4 derece ısıya sahip dolaplarda bekletiliyor.

25.11.2020Gündem
Hacettepede, Türk profesörün aşısı eksi 72, Çin aşısı artı 4te tutuluyor

Hacettepe'de, Türk profesörün aşısı eksi 72, Çin aşısı artı 4'te tutuluyor

Türkiye'de gönüllü vatandaş uygulamaları devam eden Çin menşeli Covid-19 aşısı ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in başında olduğu Alman BioNTech firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısı, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kilitli dolaplarda muhafaza ediliyor. Yüzde 90'ının üzerinde etkili olduğu açıklanan Alman ve ABD ortaklığındaki aşı, eksi 72 derecedeki dolapta kilit altına alınırken, Çin aşısı artı 4 derece ısıya sahip dolaplarda bekletiliyor.

25.11.2020Haber
Son dakika haber... Koronavirüs aşısı için flaş açıklama

Son dakika haber... Koronavirüs aşısı için flaş açıklama

Son dakika haberi... ABD Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanı Alex Azar, Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çiftinin yönettiği biyoteknoloji şirketi BioNTech ile Amerikan ilaç devi Pfizer'in ürettiği koronavirüs aşısı için net tarih verdi.

24.11.2020Dünya
Son Dakika: Koronavirüs aşısında son durum... Dünya Sağlık Örgütünden sevindiren haber...  Tünelin sonunda ışık göründü

Son Dakika: Koronavirüs aşısında son durum... Dünya Sağlık Örgütü'nden sevindiren haber... Tünelin sonunda ışık göründü

Son Dakika Haber... Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Aşı denemelerinden gelen son olumlu haberlerle, bu uzun ve karanlık kanalın (tünelin) sonundaki ışık daha da parlaklaşıyor." dedi.

23.11.2020Dünya
ABDde koronavirüse karşı aşılamanın tarihi belli oldu

ABD'de koronavirüse karşı aşılamanın tarihi belli oldu

Son dakika... Başında Prof. Dr. Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci'nin bulunduğu BioNTech firmasının Amerikan ilaç devi Pfizer'le geliştirdiği aşının denemeler dışındaki ilk uygulamasının ne zaman yapılabileceği ortaya çıktı... ABD'de yeni tip koronavirüse karşı aşılamanın aralık ayında başlaması öngörülüyor.

22.11.2020Dünya
Koronavirüs aşısında son durum: Corona virüs aşısının fiyatı ne kadar ve Türkiyeye ne zaman gelecek

Koronavirüs aşısında son durum: Corona virüs aşısının fiyatı ne kadar ve Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Korona virüs aşısında yeni gelişmeler peş peşe yaşandı. Tüm dünyanın beklediği koronavirüs aşısında olumlu gelişmeler kaydeden Pfizer aşı için harekete geçti. Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çiftinin yönettiği Almanya merkezli BioNTech firmasının Amerikan ilaç devi Pfizer'le ürettiği korona virüs aşısı acil kullanım yetkisi için Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'ne (FDA) resmi başvuru yapıldı. Söz konusu koronavirüs aşısına aralık ayında ruhsat verilebileceğini ve ilk etapta Türkiye'ye 1 milyon doz tedarik edileceği ise Sağlık Bakanı Koca tarafından duyuruldu. Peki, korona virüs aşısının fiyatı ne kadar? İşte, koronavirüs aşısında son durum ve aşıyla ilgili ayrıntılar.

22.11.2020Gündem
Son Dakika: Koronavirüs aşısında yeni gelişme  Ve resmi başvuru yapıldı

Son Dakika: Koronavirüs aşısında yeni gelişme! Ve resmi başvuru yapıldı

Son Dakika Haberi... Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çiftinin yönettiği Almanya merkezli BioNTech firmasının Amerikan ilaç devi Pfizer'le ürettiği koronavirüs aşısının acil kullanım yetkisi için Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'ne (FDA) resmi başvuru yapıldı.

20.11.2020Dünya
Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu

Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu

Avrupa Birliği’nin (AB) BioNTech ve Pfizer ile anlaşması kapsamında 300 milyon doz karşılığında 4.65 milyar euro ödeyeceği açıklandı. AB aşının dozuna 15.5 euro ödeyecek.

20.11.2020Avrupa
Hıristiyan Birlik’in ilk Müslüman başkan vekili

Hıristiyan Birlik’in ilk Müslüman başkan vekili

Almanya’da doğan Aylin Kocabeygirli, 4 yaşından beri yaşadığı Hürth kentinin Belediye Başkan Vekili seçildi. Kocabeygirli, Hıristiyan Demokrat Birlik’in ilk Türkiye kökenli ve Müslüman Başkan Vekili.

20.11.2020Avrupa
Son dakika haberi: Pfizer/BioNTech tarafından yapılan Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu

Son dakika haberi: Pfizer/BioNTech tarafından yapılan Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu!

Reuters'da yer alan son dakika haberine göre Pfizer/BioNTech aşısının fiyatı belli oldu. Avrupa Birliği'nin Pfizer/BioNTech ile anlaşması kapsamında, 300 milyon doz karşılığında ne kadar ödeme yapacağı da belli olan detaylar arasında.

20.11.2020Dünya
Uğur Hocadan yeni yıl hediyesi

Uğur Hoca'dan yeni yıl hediyesi

Koronavirüs salgınına karşı, eşi Prof. Dr. Özlem Türeci ile geliştirdikleri aşıyla dünyaya umut olan Prof. Dr. Uğur Şahin’den bir iyi haber daha geldi. Prof. Şahin aşının onaylanması halinde, yeni yıldan önce piyasada olacağını müjdeledi.

20.11.2020Gündem
Avrupa, Yunanistan’ın kulağını çekti

Avrupa, Yunanistan’ın kulağını çekti

Aldığı milyarlarca Euro’luk desteğe rağmen yıllardır adalarındaki göçmenlere uluslararası standartlardan oldukça uzak bir şekilde ‘ev sahipliği’ yapan Yunanistan’a Avrupa’dan ciddi bir uyarı geldi.

20.11.2020Dünya
Koronavirüs (coronavirüs) aşısı ne zaman gelecek Korona virüs aşısında son durum: Bakan Koca Türkiyeye geliş tarihini duyurdu

Koronavirüs (coronavirüs) aşısı ne zaman gelecek? Korona virüs aşısında son durum: Bakan Koca Türkiye'ye geliş tarihini duyurdu!

Koronavirüs aşısı Türkiye'ye ne zaman gelecek? Koronavirüs aşısında son durum dünyada olduğu gibi ülkemizde de takip ediliyor. Dünya genelinde vaka sayısı artış gösterirken Pfizer'den gelen sevindirici haberlerle beraber gözler koronavirüs aşısında yeni gelişmelere çevrildi. Konuyla ilgili son dakika açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, Prof. Dr. Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci çiftinin aşı çalışmalarında ruhsatın aralık ayında verilmesinin yüksek ihtimal olduğunu belirtti. Koca koronavirüs aşısının Türkiye'ye geliş tarihini de duyurdu. İşte, koronavirüs aşı çalışmalarında son durum.

19.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Dışişleri’nde ‘abi’ jargonu

Bütçe görüşmelerinde sırasında Dışişleri mensupları arasında pek de bilinmeyen ilginç bir ilişki biçimini öğrendik.

5.12.2020

Dünya aşıyı tartışıyor

Dünyada ilk aşılar yola çıktı. Bilim insanları, koronavirüs salgınından çıkış için şimdilik aşıyı tek çare olarak gösterirken kafalarda birçok soru var. Aşı olmalı mı, olmamalı mı? Zorunlu mu olmalı, gönüllü mü? Aşı olmazsam ne olur? İşte bazı ipuçları.

4.12.2020