EKSTRA
MENÜ

Özge Yağmur

Özge Yağmur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Özge Yağmur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 379 Özge Yağmur haberi bulunmuştur.

Özge Yağmur Haberleri

Saadet Işıl Aksoy: Cesur seçimler yapmaktan çekinmeyin

Saadet Işıl Aksoy: Cesur seçimler yapmaktan çekinmeyin

Kariyerini hayranlıkla takip ettiğimiz, enerjisiyle başımızı döndüren başarılı oyuncu Saadet Işıl Aksoy, 19 Nisan’da vizyona giren Saf filmindeki performansıyla 122. sayımızın ilham sayfasında. Sinema-TV sektöründeki dijitalleşme akımından Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’ndeki öğrencilik yıllarına uzanan doyurucu bir sohbete ne dersiniz?

22.04.2019Kampüs
Kardeşler vizyonda Caner Şahin ve Yiğit Ege Yazar Kampüste

Kardeşler vizyonda! Caner Şahin ve Yiğit Ege Yazar Kampüs'te

Ömür Atay’ın yeni uzun metrajı Kardeşler 12 Nisan’da vizyona girdi. Film, prömiyerini dünyanın önemli film festivallerinden 53. Karlovy Vary Film Festivali’nde; Türkiye’deki ilk gösterimini ise 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde gerçekleştirmişti. Kardeşler filmindeki performanslarıyla Adana Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu Ödülleri ile dönen Caner Şahin ve Yiğit Ege Yazar ile hem filmi hem kariyer hedeflerini konuştuk.

15.04.2019Kampüs
Sana özel akıllı etkinlik rehberi: Partymag

Sana özel akıllı etkinlik rehberi: Partymag

Yüzlerce etkinlik arasında sana en uygun olanları listeleyen ve tek tıkla çevrendeki etkinlikleri göstererek seni en yakın eğlenceye götüren Partymag uygulamasını, yaratıcı ekipten genç girişimci Ali Döner ile konuştuk.

8.04.2019Kampüs
Alışılmışların en yabancısı: Hedonutopia

Alışılmışların en yabancısı: Hedonutopia

2016 yılında çıkardıkları ilk albümleri Ucube Dizayn’ın ardından, 2017’de Yarı Cennet’i yayınlayan ve şimdi de Yakamoz Sandalı (2018) ile karşımıza çıkan alternatif müziğin yükselişe geçen gruplarından, adını sıklıkla duyduğumuz Hedonutopia ile biçimsel olarak yenilikçi bir döngünün ürünü olarak niteleyebileceğimiz müzik dillerini ve evrendeki yolculuğumuzda bize yalnız olmadığımızı hatırlatan hikayelerini konuştuk.

4.03.2019Kampüs
Rutini dengeleyecek yeşil bir kaçış noktası: Cocodema

Rutini dengeleyecek yeşil bir kaçış noktası: Cocodema 

Kendinizi en huzurlu ve dengede hissettiğiniz anlar doğaya en yakın olduğunuz anlarsa, sizi bu çekim yasasına bir adım daha yaklaştıracak bir girişimle tanıştırmak isteriz: Cocodema. Görmekten mutluluk duyacağınız bitkileri görüş alanınız için tasarlayan Sibel Gürcüoğlu ile ‘plantfluencer’ olarak bilinen ve şimdiden yeni dünyanın gözde meslekleri arasına giren ‘bitki tasarımcılığı’ ve ‘yeşil’in gündelik hayatımıza etkileri üzerine konuştuk.

25.01.2019Kampüs
Tek kişilik oyunda 11 karaktere hayat vermek: Güle Güle Diva ile Selen Uçer Kampüs’te.

Tek kişilik oyunda 11 karaktere hayat vermek: Güle Güle Diva ile Selen Uçer Kampüs’te.

Hastanede bekleyen bir kadın, geri dönüşün, unutuşun, kaçıp gitmenin ve başka kadınların hüzünlü ve komik öyküsünü anlatan tek kişilik bir oyun. Güle Güle Diva, Metropol İstanbul'daki yeni yerine taşınan DasDas'ta seyircisiyle buluştu bile! Oyunda tam 11 karaktere hayat veren Selen Uçer ile tiyatroyla gönül bağını, kariyerini ve böyle güçlü bir hikayenin nasıl doğduğunu konuştuk.

21.01.2019Kampüs
Uzun havalarla büyüyüp Amerika’ya caz öğretmek: Güç Başar Gülle

Uzun havalarla büyüyüp Amerika’ya caz öğretmek: Güç Başar Gülle

Çocukluğu babasının Ağrı’dan getirdiği yerel uzun hava kayıtlarını dinleyerek geçen Güç Başar Gülle, Amerika’da geliştirdiği caz armoni yaklaşımının üçüncü meyvesi “Reverse Perspective” (Tersten Perspektif) albümüyle TMC etiketiyle raflarda ve tüm dijital platformlarda yerini aldı. Türk müziği, caz ve klasik batı müziği hakkındaki birikimini çeşitli projelerinde ortaya koyan besteci, müzik teorisyeni ve performans sanatçısı Güç Başar Gülle ile sanat otoritelerinin ve müzik severlerin dikkatini çeken yenilikçi ve özgün müzik dilini konuştuk.

18.01.2019Kampüs
Yağız Can Konyalı: Tiyatro ölümle dans gibi

Yağız Can Konyalı: Tiyatro ölümle dans gibi

Shameless dizisinin Türkiye uyarlaması olan Bizim Hikaye’de ‘Rahmet’ karakterine hayat veren genç aktör Yağız Can Konyalı’yla dizideki karakterini, tiyatro tutkusunu, kariyerini ve üniversite yıllarını konuştuk.

17.01.2019Kampüs
Komşuları Uyandırmadan: Bir Elif Güngör şarkısı dinlesek ya

Komşuları Uyandırmadan: Bir Elif Güngör şarkısı dinlesek ya?

Geleneksel gitar seslerinin hikayesi olan sözlerle buluştuğu indie tarzı müziğiyle, dinledikçe bağımlısı olacağınız bir isimle tanıştırmak istiyoruz sizi: Elif Güngör.

16.01.2019Kampüs
Milano’dan Türkiye’ye uzanan bir girişimcilik serüveni: Tuğba Kuzdere

Milano’dan Türkiye’ye uzanan bir girişimcilik serüveni: Tuğba Kuzdere

Milano’da aldığı moda eğitiminden sonra ülkesine dönen, yaratıcılığını Tukutukum adlı bir tekstil markasına dönüştüren ve son olarak yaşadığı deneyimleri “Sen Sus! Stilin Konuşsun” adlı bir kitapla bize sunan yeteneklerine hayran kaldığımız Tuğba Kuzdere Yorgancıoğlu ile modanın kalbinden Beyoğlu Tomtom’a uzanan keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

14.01.2019Kampüs
Sabahattin Ali’nin büyük eseri Kürk Mantolu Madonna sahnede, yaratıcı ekip Kampüs’te

Sabahattin Ali’nin büyük eseri Kürk Mantolu Madonna sahnede, yaratıcı ekip Kampüs’te

75 yıldır “çok satanlar listesinden” indirmediğimiz, faili meçhul yazarı Sabahattin Ali’ye vefa borcumuzu belki de bu şekilde ödediğimiz; her bir ifadesiyle kalbimize taht kurmuş bir roman Kürk Mantolu Madonna. Yıllardır sinemaya, televizyona, tiyatroya uyarlama ihtimalleri gündemi meşgul etmiş, en nihayetinde deneyimli tiyatrocu Engin Alkan göz alıcı bir prodüksiyonla sahneye uyarlayıp yöneterek bir hayali gerçekleştirmiş.Tuba Ünsal ve Nisan Ceren Göknel’in "To Be House of Production" çatısı altında yapımcılığını üstlendiği Kürk Mantolu Madonna, prömiyerini 2017 yılının ekim ayında yapmıştı. Popüler kültürde yer edinmiş bu kitabın bugüne dek gerçekleştirdiği temsillerde biletleri yok satmış uyarlamasının yaratıcı ekibiyle 109. sayımızın kapağında sizin için bir araya geldik. Engin Alkan, Alper Saldıran ve Sercan Badur’la oyunla ilgili tüm merak edilenleri konuştuk.

24.12.2018Kampüs
Reklam sektöründe ‘hikayeleştirme’: Yeşim Gürsucu

Reklam sektöründe ‘hikayeleştirme’: Yeşim Gürsucu

Son zamanlarda pazarlama sektöründe sıklıkla karşılaştığımız yeni bir terimden bahsedebiliriz. Genç, dinamik ve yaratıcı ekibiyle kollarını bu iş için sıvayan OtherWorkers ekibinin kurucu ortaklarından Yeşim Gürsucu ile “hikayeleştirme” üzerine söyleştik.

18.12.2018Kampüs
Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Geçirdiği bir trafik kazası sonrası tüm hayatı değişti. Gerçek problemleri olan, senin benim gibi biri ve o pes etmemeyi tercih etti. Yolun henüz başında iki harika girişimin öncüsü olabilmiş, binlerce insana ilham veren hikayesiyle Elif Aleyna Duman Kampüs’te.

4.12.2018Kampüs
Ölmez ağaçların gölgesinde yeni nesil kütüphane: Bodrum Zai

Ölmez ağaçların gölgesinde 'yeni nesil kütüphane': Bodrum Zai

Bitez’de zeytin ağaçlarının görkemli gölgeleri arasına gizlenmiş, özellikle kahve ve kitap kurtları için tasarlanmış bir ‘zevk bahçesi’ desek yeri Bodrum Zai için. Gerek iç mekan gerek peyzaj mimarisiyle eşsiz bir güzelliğe sahip ve film okumalarından yazar buluşmalarına birçok etkinliğe kucak açan ‘yeni nesil kütüphane’ Bodrum Zai’yi kurucusu Derya Büyükkuşoğlu’ndan dinleyelim istedik.

3.12.2018Kampüs
Yoksunluk, erkeklik ve suç üzerine… Bozkır, Kampüs’te

Yoksunluk, erkeklik ve suç üzerine… Bozkır, Kampüs’te!

Son dönemde oldukça başarılı işlere imza atılan dijital platformlardan BluTV’nin yeni fenomeni olmaya aday polisiye dizisi Bozkır’ı, yönetmen Bahadır İnce (B.İ), senarist Levent Cantek (L.C), başrol oyuncuları Yiğit Özşener (Y.Ö) ve Ekin Koç (E.K)’la konuştuk. İlk bölümü 30 Kasım’da yayınlanacak dizi, şimdi Hürriyet Kampüs sayfalarında…

27.11.2018Kampüs
En iyi 10 Woody Allen filmi

En iyi 10 Woody Allen filmi

101. sayımızın SineList köşesinde bu hafta, neredeyse her yıla bir film sığdırması ve kendine has mizahıyla tanınan Woody Allen’ı ağırlıyoruz.

30.10.2018Kampüs
Ofis partilerinde DJlikten Genel Müdürlüğe: Murat Abbas

Ofis partilerinde DJ'likten Genel Müdürlüğe: Murat Abbas

99. sayımızın Tanıyalım köşesinde bu hafta; DJ’lik, müzik yazarlığı, organizatörlük derken merkezinde ‘müzik’ olan kariyer yolculuğunun son noktasında Zorlu PSM’de ‘Genel Müdürlük’ görevini üstlenen Murat Abbas ile eğlence sektörünün nabzını yokladık.

15.10.2018Kampüs
Bir Amerikan rüyası alır mıydınız

Bir Amerikan rüyası alır mıydınız?

Çok çalışarak başarı, şan, şöhret ve elbette olmazsa olmaz mutluluğu kazanabilir ya da öyleymiş gibi davranabiliriz. 98. sayımızın SineList köşesinden bir Amerikan rüyası alır mıydınız? Yalnız uyarıyoruz, bu hikayeler biraz karanlık! 


8.10.2018Kampüs
Arya Kadın Platformundan Duygu Deniz: Girişimcilik bir meslek değil ruhtur

Arya Kadın Platformu'ndan Duygu Deniz: Girişimcilik bir meslek değil ruhtur

Özellikle kadın girişimcilere destek olmalarıyla bilinen ve kurulduğu yıldan bu yana 6 yatırım, birbirinden renkli birçok etkinlik ve eğitime imza atmış Arya Kadın Yatırım Platformu’nun Kurucu Ortaklarından, aynı zamanda Genel Sekreterlik görevini üstlenen Duygu Deniz ile birbirinden yaratıcı, her biri ilham veren projeleri üzerine konuştuk.

8.10.2018Kampüs
17. Filmekiminde izlemeniz gereken 10 film

17. Filmekimi'nde izlemeniz gereken 10 film

İKSV tarafından bu yıl 17. kez düzenlenecek olan Filmekimi için hazır mıyız? 97. sayımızın SineList sayfasında bu muhteşem festival için önerilerimizi derledik.

2.10.2018Kampüs
Ayvalıktan önce Kampüste: Başka Sinema direktörü Azize Tan

Ayvalık'tan önce Kampüs'te: Başka Sinema direktörü Azize Tan

2013 yılından bu yana ulusal ve uluslararası bağımsız filmlere destek veren Başka Sinema, 5-10 Ekim tarihleri arasında Ayvalık Film Festivali’ni düzenliyor. Biz de bu heyecan veren festivalde bizleri neler bekliyor merak ettik ve festival direktörü Azize Tan ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

1.10.2018Kampüs
Türk Sinemasında fantastik izler

Türk Sineması'nda fantastik izler

SineList’in 96. sayısında ‘sosyal gerçekçi’ kimliğiyle öne çıkan ülke sinemamızın fantastik evrende kendine alan açabildiği filmleri Özge Yağmur derledi.

24.09.2018Kampüs
İlham veren hikayeler biriktiren girişimci avcısı: Ceyhun Kuburlu

İlham veren hikayeler biriktiren girişimci avcısı: Ceyhun Kuburlu

96. sayımızın Tanıyalım sayfasını bir girişimci avcısına ayırdık. Kendisi, Türkiye’nin son 20 yılında girişimciliğin en büyük örnekleri arasında yer alan ve başarı hikayeleriyle ekonominin ilham kaynağı olan 10 iş insanıyla yaptığı röportajları tek çatı altında topladı. Son zamanlarda ilk kitabı “Deli Misin Sen?” ile gündemde olan, İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu, ekonomi gazetecisi Ceyhun Kuburlu ile söyleştik.

24.09.2018Kampüs
Harvard’dan ilham veren bir hikaye: Büyük liderlerin 4 niteliği

Harvard’dan ilham veren bir hikaye: Büyük liderlerin 4 niteliği

Peter Bregman’ın Harvard Business Review’de kaleme aldığı ilham veren bir yazı, iş hayatında başarılı olmanın 4 altın kuralını içselleştirmenize yardımcı olacak.

20.09.2018Kampüs
SineList: En iyi 10 caz filmi

SineList: En iyi 10 caz filmi

SineList’in 95. sayısında dünya döndükçe duymak isteyeceğimiz ritmleri, bu ritmlerin hikayelerini, onlara hayat veren muhteşem sesleri ile bütün bir caz dünyasına ucundan kıyısından dokunan filmleri Özge Yağmur derledi.

17.09.2018Kampüs
Bir bitirme projesinden daha fazlası: VIRIDIS

Bir bitirme projesinden daha fazlası: VIRIDIS

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencileri Mutlucan Lokmanoğlu, Nursena Ekinek ve Meral Fındıkçı %100 Türk üretimi, 3D yazıcı ve kontrplak kullanarak tasarladıkları ilk mobilyalarını üretti. İlham veren hikayelerini onlardan dinleyelim.

17.09.2018Kampüs
Berkay Dağlar: Türkiye’nin Holivud’da ne işi var

Berkay Dağlar: Türkiye’nin Holivud’da ne işi var?

Deadpool, Westworld, Captain America gibi birçoğumuzun sıkı takipçisi olduğu yapımlara, son olarak ise Cem Yılmaz’ın Arif V 216 filmine hazırladığı alternatif posterlerle tanındı. 20th Century Fox, HBO gibi sinema ve televizyon dünyası devlerinin tabiri caizse peşinde koştuğu, yetenekleriyle gururumuz olan illüstratör ve poster sanatçısı Berkay Dağlar’ı, 8 Eylül’de Kadıköy – Bina’da gerçekleşecek ilk kişisel sergisi “Holivud” öncesi biraz tanıyalım istedik.

28.08.2018Kampüs
Kolektif House Maslak: Kalbine iyi gelen işine de iyi gelir

Kolektif House Maslak: Kalbine iyi gelen işine de iyi gelir

Mimarisinden yıl boyunca düzenlenen konsept etkinliklerine kadar çalışanların mutluluğunu düşünen, motivasyonunuzun daima yüksek tutulduğu, işe koşar adım gideceğiniz bir iş ortamı hayal edin. Hayali bile güzelse, sizi bu hayali gerçek kılan Kolektif House’un üç kurucu üyesinden biriyle tanıştıralım: Ahmet Onur. Kariyeri, girişimci ruhu, hayalleri ve yakaladığı başarılarla genç girişimci adaylarına ilham vermesini umuyoruz.

7.08.2018Kampüs
Kapısı sokağa açılan sinema: Beyoğlu Sineması

Kapısı sokağa açılan sinema: Beyoğlu Sineması

Beyoğlu Sineması’nı kurtarma mücadelesi üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Tarihimize, kültürümüze, şehrimize sahip çıkma refleksimizin ve tek yumruk olursak neler yapabileceğimizin görkemli bir portresiydi diyebiliriz bu mücadele için. Peki bu süreçte neler yaşandı, hedefe ulaşıldı mı, sinema tekrar kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir mi? Tüm bu soruların cevabını sinemanın iki ortağından biri olan Utku Ögetürk ile konuştuk.

30.07.2018Kampüs
İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ege Yazgandan tercih dönemi yol haritası

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ege Yazgan'dan tercih dönemi yol haritası

ÖSYM tarafından yurt genelinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın sonuçları 31 Temmuz 2018’de açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından ise tercihler 7-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Biz de tercih dönemi üniversite adaylarını yalnız bırakmayalım dedik ve aklımıza takılan sorularla ilgili Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden Bilgi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ege Yazgan ile söyleştik. Uluslararası girişimcilikten inovasyona kadar birçok detayı barındıran bu söyleşinin, hayata attığınız bu görkemli adımda size yol göstermesini umuyoruz.

27.07.2018Kampüs
Çünkü sanat alan ister: Sanata Bi Yer

Çünkü sanat alan ister: Sanata Bi Yer

Sektörün deneyimli isimlerinden, yatırımcı şirketin bölüm başkanı Bahar Erbengi ile üniversite öğrencilerine çalışmalarını sanatseverlerle buluşturma fırsatı sunan ve sanata gözle görülür bir alan açan Sanata Bi Yer projesini konuştuk.

22.06.2018Kampüs
Telgraftan Tablete kuşaklar arası iletişim: Evrim Kuran

'Telgraftan Tablete' kuşaklar arası iletişim: Evrim Kuran

Kuşak araştırmalarıyla dikkat çeken ve bu konuda ilklere imza atan Evrim Kuran’ın, Türkiye’nin yaşayan 5 kuşağının çarpıcı yönlerini anlattığı kitabı “Telgraftan Tablete” tüm kitapçılarda. Bizim de dahil olduğumuz Y kuşağı başta olmak üzere kuşaklar arası ilişkilere göz kırpan bu kitabın yazarını hep birlikte tanıyalım dedik.

13.06.2018Kampüs
Yeni nesil bir festival organize etmek: Hakan Özdemirci

Yeni nesil bir festival organize etmek: Hakan Özdemirci

Yılın en eğlenceli festivallerinden Parkfest 27-28 Temmuz’da Uniq İstanbul ve Volkswagen Arena’da gerçekleşecek. Bu bahaneyle geçtiğimiz üç sene boyunca yerli ve yabancı birçok sanatçıyı ağırlayan festivalin bu seneki organizatörü, Radyo Eksen’in kurucularından Hakan Özdemirci ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

12.06.2018Kampüs
Dünyayı yürüyerek keşfediyor... Dicle Doğan: Hayalime ortak ol

Dünyayı 'yürüyerek' keşfediyor... Dicle Doğan: Hayalime ortak ol

Dünyayı yürüyerek keşfe çıkma cesareti gösteren, hepimize ilham verecek bir hikâyenin kahramanıyla buluşturmak isteriz sizi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuvarı yüksek lisans öğrencisi, performans sanatçısı, koreograf ve aynı zamanda ‘hareket amiri’ olan Dicle Doğan’ı bir de kendisinden dinleyelim.

8.06.2018Kampüs
Bitkilerle sürdürülebilir yaşam

Bitkilerle sürdürülebilir yaşam

Capcanlı renkleri, nefis kokuları, göze ve ruha hitap eden varlıklarıyla 94. sayımızın 101 sayfasında bitkiler alemine dalalım dedik. Bitkilerle sürdürülebilir yaşamın kapılarını şöyle bir aralayalım hadi…

28.05.2018Kampüs
Tasarım festivaline giriş: Tasarım Tomtom Sokakta

Tasarım festivaline giriş: Tasarım Tomtom Sokakta

Artık herhangi bir şeyin festivalini yapmak çok kolay. Tabii, aynı ölçüde nitelikli bir festival ise kolay bulunmuyor. 10 – 13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen “Tasarım Tomtom Sokakta” festivalini sizler için şöyle bir turlamıştık. Nedir bu tasarım festivali, hadi hep birlikte öğrenelim.

22.05.2018Kampüs
Yeni başlayanlar için elektronik müzik

Yeni başlayanlar için elektronik müzik

Geçtiğimiz yaz uluslararası ve lokal elektronik müzik sahnesinden 100 DJ ve prodüktörü Suma Beach’te ağırlayan Big Burn İstanbul’un 2018 çılgınlığı için geri sayım başladı. 20-21-22 Temmuz’da 3 gün, 3 gece ve tam 5 sahnede gerçekleşecek Türkiye’nin en büyük kamplı elektronik müzik festivali için biz oldukça heyecanlıyız. Ee, o zaman elektronik müzik dünyasına bir parantez de 92. sayımızın 101 sayfasından biz açalım.

14.05.2018Kampüs
Anne ben vegan oldum

Anne ben vegan oldum

91. sayımızın 101 sayfasında çok önemli bir meseleye giriş yapıyoruz: Vegan beslenme.

7.05.2018Kampüs
Caz ve daha fazlası…

Caz ve daha fazlası…

30 Nisan Uluslararası Caz Günü vesilesiyle cazın doğuşuna kapı aralıyoruz. Şehirde öne çıkan etkinlikler için ise size 90. sayımızın 101 sayfasından sesleniyoruz!

30.04.2018Kampüs
Dünya Kitap Günü’nde Kampüsten okuma listesi

Dünya Kitap Günü’nde Kampüs'ten okuma listesi

‘Ne okusam?’ diye düşünüyorsan Hürriyet Kampüs 89. sayının 101 sayfasında öneriyor! 23 Nisan Dünya Kitap Günü vesilesiyle bu hafta sizin için bir okuma listesi hazırladık. Sizlerden gelecek önerileri de heyecanla bekliyoruz.

23.04.2018Kampüs
Bu ritme ayak uydur

Bu ritme ayak uydur

89. sayımızda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı var, daha ne olsun derken yine de sizin için birbirinden neşeli günler derledik!

23.04.2018Kampüs
101: Astronomiye giriş

101: Astronomiye giriş

21 Nisan Astronomi Günü vesilesiyle 88. sayımızın 101 sayfasında gökyüzüne bakmanın lüks olmadığı zamanlara göz kırpıyoruz. Rumi’nin de dediği gibi: “Çünkü evrendeki her şey senin içinde.”

16.04.2018Kampüs
Bir sanat olarak insan: Human Art

Bir sanat olarak insan: Human Art

88. sayımızın Kariyer sayfasında bedenimiz ve zihnimizin evrenle olan ilişkisine dokunan oluşum, Human Art’ın (İnsan Sanatı) yaratıcısı Derya Demir ile enerjimizi tazeleyecek ve nefes aldıracak bir röportaj gerçekleştirdik.

16.04.2018Kampüs
Kişisel verilerin ihlali ve siber güvenlik saldırıları

Kişisel verilerin ihlali ve siber güvenlik saldırıları

86. sayımızın 101 sayfasında internetin kişisel verilerin güvenliği üzerinde oluşturduğu tehdide, son dönemde patlak veren Facebook skandalı üzerinden giriş yapıyoruz.

2.04.2018Kampüs

Doğal yaşam tutkunları için: Ekoköy

85. sayımızın 101 sayfasında başka bir hayatın imkanları üzerine yazdık.

26.03.2018Kampüs
Kendini ödüllendir

Kendini ödüllendir

Gülümsemek için bol bol bahanemizin olduğu bir hafta daha! 85. sayımızın Neşeli Günler sayfasından bahanesi bol bir merhaba!

26.03.2018Kampüs
Kadınların sineması, kadınların festivali

Kadınların sineması, kadınların festivali

Kadınlarla kadınlar için sinema yapmak üzere kurulan Filmmor Kadın Kooperatifi, bu sene Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin 16.’sını düzenliyor. Biz de 84. sayımızın 101 sayfasında bu hafta size bu şahane festivalden bahsettik.

18.03.2018Kampüs
Cazın mutlu dansı: Swing

Cazın mutlu dansı: Swing

83. sayımızın 101 sayfasında bu hafta bir dans türüne giriş yapıyoruz. Baharı kucakladığımız ve ılık bir esintinin rüzgarına kapıldığımız bu günlerde tüm zamanların en muhteşem sokak dansı Swing’i tanımaya ne dersin?

13.03.2018Kampüs
Üretin ve Sorumluluk Alın: Beyond24

Üretin ve Sorumluluk Alın: Beyond24

Sinema endüstrisinin önde gelen profesyonel isimleriyle düzenlenen konferanslar, atölyeler, paneller ve ustalık sınıflarıyla kariyerine bu alanda yön vermek isteyenleri buluşturan Beyond24’ün yaratıcısı Suzan Güverte’yle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

9.03.2018Kampüs