EKSTRA
MENÜ

Özel Öğrenci

Özel Öğrenci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Özel Öğrenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24.139 Özel Öğrenci haberi bulunmuştur.

Özel Öğrenci Haberleri

Zerrin Tekindor kimdir, kaç yaşında Mucize Doktor kadrosuna katıldı

Zerrin Tekindor kimdir, kaç yaşında? Mucize Doktor kadrosuna katıldı

Mucize Doktor dizisi oyuncuları arasına Zerrin Tekindor’da katıldı. Usta oyuncu dizide Ezo karakterinin annesi Vuslat’a hayat verecek. İzleyiciler, Zerrin Tekindor’un kaç yaşında olduğunu ve oynadığı dizileri araştırıyorlar. İşte ünlü isim hakkında bilgiler

14.01.2021Televizyon
Oyun salonuna dönüştürülen öğrenci yurdunda kumara 166 bin lira ceza

Oyun salonuna dönüştürülen öğrenci yurdunda kumara 166 bin lira ceza

TRABZON’da oyun salonuna dönüştürülen öğrenci yurduna düzenlenen baskında kumar oynayan 53 kişiye, 166 bin 850 lira para cezası kesildi.

18.12.2020Gündem
Kafaların içindeki engelleri kaldırmak için buradayız

'Kafaların içindeki engelleri kaldırmak için buradayız'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dünya Engelliler Farkındalık Gününde özel öğrenciler ve aileleriyle bir araya geldi.

3.12.2020Eğitim
Son dakika: Öğrenciler icralık oldu... Üniversitelilerin bavul problemi

Son dakika: Öğrenciler icralık oldu... Üniversitelilerin bavul problemi

Üniversitelilerin barındıkları özel yurtlardaki eşyaları başlarına dert oldu. Yurt sahiplerinin ‘Ya eşyanızı alın ya ödeme yapın’ çağrısına uymayan çok sayıda öğrenci icralık oldu. Eşyalar alınmadığı için yurdu da kapatamadıklarını belirten özel yurt yetkilileri, yurtlar ve öğrenciler arasında yaşanan problemlerin çözülmesini bekliyor.

3.10.2020Ekonomi
‘Karagöz hâlâ yaşıyor’

‘Karagöz hâlâ yaşıyor’

Ramazanda karşılaşmaya alışmıştık! Bu kez ‘aniden’ karşımıza çıktı. Yapı Kredi Kültür Sanat’taki ‘Karagözüm İki Gözüm’ sergisi 350 Karagöz tasvirini bir araya getiriyor. Küratör Cengiz Özek’e göre Karagöz’e her zaman alan açılmalı, zaman yaratılmalı...

Özellere resmi okul ayarı

Özellere resmi okul ayarı

MEB, özel eğitim kurumlarındaki yüz yüze eğitim faaliyetleriyle ilgili illere yazı gönderdi. Buna göre, özel ilkokullarda, okulların açılmasından itibaren resmi okullardaki yüz yüze eğitim programının aynısı uygulanacak. Özel okullarda, resmi okullardaki uygulamaların dışında hiçbir şekilde yüz yüze eğitim veya herhangi bir etkinlik yapılmayacak. Özel okullarda, 8 ve 12’nci sınıf öğrencileri için olanlar dışında hiçbir suretle takviye kurs faaliyeti düzenlenmeyecek. Özel öğretim kursları, sadece kurum açma izinlerinde belirtilen bilim grubunda yüz yüze eğitime devam edebilecek.

25.09.2020Eğitim
Özel eğitim öğrencilerine uyum etkinlikleri

Özel eğitim öğrencilerine uyum etkinlikleri

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için okula uyum etkinliklerine ilişkin rehberi yayımladı.

19.09.2020Eğitim
MEB’den özel çocuklar için eğlenceli etkinlikler

MEB’den 'özel çocuklar' için eğlenceli etkinlikler

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, uzaktan eğitim sürecinde özel çocuklara yönelik yenilikçi ve özgün öğrenme araçları sunmaya devam ediyor. Etkinlikler serisinin yeni 2 ve 3’üncü cildi, ‘orgm.meb.gov.tr’ adresindeki elektronik kütüphanede yerini aldı.

3.09.2020Eğitim
Kronik rahatsızlığı olan öğrenci devamsız sayılmayacak

Kronik rahatsızlığı olan öğrenci devamsız sayılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, kronik rahatsızlığı bulunan öğrencilerin istemeleri halinde okul müdürlüklerine raporlarını götürebilecekleri ve eğitimlerine uzaktan devam edebileceklerini açıkladı. Bu şekilde okula gitmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak.

26.08.2020Eğitim
Son dakika...  MEBden kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Son dakika... MEB'den kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kronik hastalığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bu durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi'nden veya Sağlık Bakanlığı'nca belirlenecek diğer usullerle alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvurmaları halinde eğitimlerini Kovid-19 salgını süresince uzaktan eğitim ile sürdürebileceklerini bildirdi. Devlet okullarında kayıt, özel grup sınıfları, öğretmen seçimi, teknolojik veya fiziki olanaklar, yabancı dil eğitimi gibi sınıf ayrımcılığına sebep olacak ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesini zedeleyecek uygulamalar yapılamayacak.

25.08.2020Gündem
Yurttan ayrılan öğrenciye ‘resmi bildirim’ uyarısı

Yurttan ayrılan öğrenciye ‘resmi bildirim’ uyarısı

Özel Öğrenci Yurtları Birliği Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldızhan, özel yurtlarda kalan yükseköğrenim öğrencilerinin resmi bildirim yapmadan ayrılmaları halinde sorumluluklarının devam ettiğini söyledi.

28.07.2020Eğitim
Bakan Selçuktan ‘özel öğrenciler’le ilgili açıklama

Bakan Selçuk'tan ‘özel öğrenciler’le ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bakanlık olarak eğitimde adalet temelli bir yaklaşımı güçlendirmek için hayata dezavantajlarla devam eden çocuklara sahip çıkmak, önceliklerimiz arasında yer alıyor. Özel çocuklarımız için 2023 Eğitim Vizyonu'nda yapacak olduğumuz çalışmaların her bir bireyin hakkını eşit şekilde koruma ve hakkı sahibine teslim etme bakış açısıyla işe başlamıştık. Bu perspektifle birçok çalışmayı öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim almaları için özveriyle gerçekleştiriyoruz" dedi.

21.07.2020Eğitim
Erol Katırcıoğlu kimdir Erol Katırcıoğlunun biyografisi

Erol Katırcıoğlu kimdir? Erol Katırcıoğlu'nun biyografisi

HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, Meclis Başkanlığı seçimi için aday oldu. Bu gelişmenin ardından Erol Katırcıoğlu'nun kim olduğu ve biyografisi araştırma konusu oldu. Peki, Erol Katırcıoğlu kimdir? İşte, Erol Katırcıoğlu'nun biyografisi...

7.07.2020Gündem
Gedizde öğrenci yurduna ait minibüs ile depo yandı

Gediz'de öğrenci yurduna ait minibüs ile depo yandı

KÜTAHYA'nın Gediz ilçesinde, bir öğrenci yurduna ait minibüs ile depo, çıkan yangında kullanılmaz hale geldi.

7.05.2020Gündem
31 Mayıs’a kadar eğitim ve sınav yok

31 Mayıs’a kadar eğitim ve sınav yok

MEB, okulların açılış tarihinin 31 Mayıs’a ertelendiğini daha önce yapılan açıklamayla duyurmuştu. Bugün yayımlanan resmi yazılarla özel eğitim kurumları için de bu tarihin geçerli olduğu vurgulandı.

6.05.2020Eğitim
Öğrencilerin tablet ve gül isteği drone ile teslim edildi

Öğrencilerin tablet ve gül isteği drone ile teslim edildi

Kayseri’de Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’dan tablet ve gül isteyen iki kız öğrencinin talepleri, drone ile evlerinin balkonundan teslim edildi.

27.04.2020Teknoloji
Mart ayı yurt ücretleri iade edilecek

Mart ayı yurt ücretleri iade edilecek

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, öğrencilerin ödediği mart ayı yurt ücretlerinin iade edileceğini açıkladı.

3.04.2020Gündem
Özel kurslar altyapısı uygunsa uzaktan eğitim yapabilecek

Özel kurslar altyapısı uygunsa uzaktan eğitim yapabilecek

Yabancı dil, bilgisayar, resim ve müzik kurslarının da aralarında bulunduğu çeşitli özel kurslar, hizmet içi eğitim merkezleri ile uzaktan öğretim kurslarının teorik dersleri uzaktan öğretimle yapılabilecek. Uygulama için kursiyerlerin talebi ve yeterli altyapılarının bulunması gerekecek.

27.03.2020Eğitim
Dershaneler, sürücü kursları, rehabilitasyon merkezleri tatil mi İşte MEBin açıklaması

Dershaneler, sürücü kursları, rehabilitasyon merkezleri tatil mi? İşte MEB'in açıklaması

Eğitim öğretime koronavirüsü nedeniyle verilen aranın ardından, Milli Eğitim Bakanı Selçuk bir açıklamada daha bulundu. Bakan Selçuk, koronavirüs önlemleri kapsamında, bazı kararlar aldığını, resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim kurumlarının da iki hafta süreyle tatil edildiğini söyledi. Peki, dershaneler, sürücü kursları, rehabilitasyon merkezleri tatil mi? İşte, o konuyla ilgili yapılan açıklamanın detayları.

13.03.2020Gündem
Yurtdışı yüksek lisansı için aranan ALES puanı 75’e yükseltildi

Yurtdışı yüksek lisansı için aranan ALES puanı 75’e yükseltildi

Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Türk Öğrencilerin Yabancı Ülkelerde Öğrenimleri Hakkında Yönetmelik’e göre, yurtdışında lisansüstü öğrenim görecek öğrencilerin seçimi, yazılı ve sözlü sınavla olacak. Bakanlıkça Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), yazılı sınav yerine kullanılabilecek. Yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen adaylarda başvuru için istenen en az 70 ALES puanı ise 75’e yükseltilecek.

1.03.2020Eğitim
Eğlencenin başkenti İsfanbul Tema Park’ta

Eğlencenin başkenti İsfanbul Tema Park’ta

Türkiye’nin ilk tema parkı İSFANBUL Tema Park, 2019–2020 öğretim yılı sömestr tatiline özel, öğrenci kimliği ve karnesini gösteren 4 – 18 yaş arası öğrenci ve velisine gişeden yüzde 50 indirim fırsatı sunuyor. Sınırsız eğlence olanakları, sıra dışı mimarisiyle ziyaretçilerine renkli bir dünyanın kapılarını aralayan İsfanbul Tema Park, yarı tatilde de eğlencenin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.

16.01.2020Etkinlikler
Kapsayıcı eğitim şart

Kapsayıcı eğitim şart

Lale Hazar, 44 yıldır eğitimin içinde. Dislektik olan oğlunun eğitim sürecinde yaşadıklarından etkilenerek, bu durumda olan çocukların eğitimlerine devam etmesi için uzun yıllar araştırma yaptı, yurtdışına giderek eğitim aldı.

13.01.2020Eğitim
YÖKün tez danışmanlarına ‘öğrenci sınırlaması’ düzenlemesinin gerekçesi belli oldu

YÖK'ün tez danışmanlarına ‘öğrenci sınırlaması’ düzenlemesinin gerekçesi belli oldu

YÖK'ün, tez danışmanı bazı öğretim üyelerine yüzlerce öğrenci düşecek şekilde kayıtlar yapılmaya başlandığı tespitinin ardından bu düzenlemeyi yaptığı belirtildi.

25.11.2019Eğitim
Tez danışmanı öğretim üyelerine ‘öğrenci sınırlaması’ getirildi

Tez danışmanı öğretim üyelerine ‘öğrenci sınırlaması’ getirildi

YÖK tarafından, öğretim üyelerinin belirli sayıda tez danışmanlığı yapabilmesine yönelik düzenleme, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, tezli yüksek lisans doktora programları için kontenjan belirlenirken, öğretim üyesi başına düşen tez danışmanlığı en fazla 14, tezsiz yüksek lisans programları için ise en fazla 16 öğrenci olacak.

22.11.2019Eğitim
400 bin öğrenciye ‘özel’ eğitim

400 bin öğrenciye ‘özel’ eğitim

MEB, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 414 bin 86 özel gereksinimli öğrencinin eğitim hizmetlerine erişimini sağladı. Bu dönemde tam zamanlı kaynaştırma veya bütünleştirme yoluyla 284 bin 224 öğrenci akranlarıyla aynı okulda öğrenim gördü.

18.11.2019Eğitim
Özel öğrencilerin kahramanı

Özel öğrencilerin kahramanı

Down sendromlu kardeşinden etkilendi, köyünde, kendi okulunda ‘özel çocukların’ kahramanı oldu.

2.11.2019Eğitim
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 48 askeri personel alacak - JSGA personel alımı başvuru şartları

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 48 askeri personel alacak - JSGA personel alımı başvuru şartları

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Devlet Personel Başkanlığının resmi sayfası üzerinden askeri personel ilanı yayımladı. Yapılan duyuruya göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde 48 askeri personel istihdam edilecek. Peki, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi askeri personel alımı için başvuru şartları neler?

10.07.2019Gündem
Sağlık Bilimleri Üniversitesine Jandarma için yetiştirilmek üzere 78 öğrenci alınacak Başvuru şartları neler

Sağlık Bilimleri Üniversitesine Jandarma için yetiştirilmek üzere 78 öğrenci alınacak! Başvuru şartları neler?

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf tabip subay, diş tabibi subay ve sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması için 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM yerleştirmesine göre SBÜ'de öğrenim görmek üzere 78 öğrenci alınmasına ilişkin duyuru Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte, söz konusu ilanın tüm detayları...

10.07.2019Gündem
İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun Resmi Gazetede

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun Resmi Gazete'de

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran, sözleşmeli öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gerekli süreyi kısaltan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun yürürlüğe girdi.

5.07.2019Eğitim
İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun yürürlüğe girdi

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran kanun yürürlüğe girdi

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran, sözleşmeli öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gerekli süreyi kısaltan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun yürürlüğe girdi. Yeni düzenleme ile 66 ay olan ilkokula başlama yaşı 69 aya çıkarıldı. Düzenlemeye göre ilkokulların birinci sınıflarına o yılın 31 Aralık tarihinde 72 ayını dolduran çocukların kaydı yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlerin başka bir yere atanmaları için doldurmaları gereken süre 4 yıldan 3 yıla, bu sürenin ardından öğretmen kadrolarına atananların aynı yerdeki görev süresi ise 2 yıldan 1 yıla indirildi.

5.07.2019Gündem
Adana’daki yurt yangını davasında karar çıktı

Adana’daki yurt yangını davasında karar çıktı

ADANA'nın Aladağ ilçesinde, 2016 yılında 10'u öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda öğrencinin yaralandığı yangınla ilgili dernek başkanı ve yurt müdürünün de aralarında bulunduğu 18 sanıktan 12’si, 7 ay 15 gün ile 12 yıl 2 ay 20 gün arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

4.07.2019Gündem
İlkokula başlama yaşı 69 aya çıktı

İlkokula başlama yaşı 69 aya çıktı

Bazı Kanun ve 652 Sayılı KHK'de değişiklik yapan kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. 66 ay olan ilkokula başlama yaşı 69 aya çıkarılacak, ilkokulların birinci sınıflarına, o yılın 31 Aralık tarihinde 72 ayını dolduran çocukların kaydı yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlerin başka bir yere atanmaları için doldurmaları gereken süre dörtten üç yıla, bu sürenin ardından öğretmen kadrolarına atananların aynı yerdeki görev süresi ise ikiden bir 1 yıla indirilecek.

28.06.2019Eğitim
Okula başlama yaşını 69 aya çıkaran teklif Meclisten geçti

Okula başlama yaşını 69 aya çıkaran teklif Meclis'ten geçti

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran, sözleşmeli öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gerekli süreyi kısaltan kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

27.06.2019Gündem
Dünya Mülteciler Günü’nde Suriyeli efsaneleri

Dünya Mülteciler Günü’nde Suriyeli efsaneleri

20 Haziran Dünya Mülteciler Günü kapsamında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Mülteci Hakları Derneği ortak bir çalışmaya imza atarak ‘Ülkemizde Geçici Koruma Kapsamında Bulunan Suriye Uyruklu Yabancılar Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar’ adlı kitapçık hazırladı.

20.06.2019Gündem
Özel yurtta öğrenciye darp iddiası

Özel yurtta öğrenciye darp iddiası

Antalya’da bir özel öğrenci yurdundan kalan ortaokul öğrencisi yurt müdürünün kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek, “Hoca bana ‘Seni tuvalete sokarak kameralar önünde dövmem’ dedi. Tuvalette benim boğazımı sıktı. Boğazımda parmak izleri var. Bana yumruk vurdu, tekme attı.” dedi. Durum üzerine M.E.S. ablasını arayarak durumu anlattı. Okula gelen ablası kardeşini alarak önce hastaneden darp raporu aldı. Daha sonra ise Aksu Polis Karakoluna giderek okulda müdür olarak görev yaptığı iddia edilen öğretmenden şikayetçi oldular.

6.03.2019Haber
Antalya’da özel öğrenci yurdunda öğrenciye darp iddiası

Antalya’da özel öğrenci yurdunda öğrenciye darp iddiası

Antalya’da bir özel öğrenci yurdunda kalan ortaokul öğrencisinin yurt müdürü tarafından darp edildiği iddia edildi. Öğrenci, "Hoca bana ‘Seni tuvalete sokarak kameralar önünde dövmem’ dedi. Tuvalette benim boğazımı sıktı. Boğazımda parmak izleri var. Bana yumruk vurdu, tekme attı" dedi.

6.03.2019Gündem
Özel öğrenci yurdunda skandal iddia ‘Kameralar önünde yapmam’ diyerek…

Özel öğrenci yurdunda skandal iddia! ‘Kameralar önünde yapmam’ diyerek…

Antalya’da bir özel öğrenci yurdunda kalan ortaokul öğrencisinin yurt müdürü tarafından darp edildiği iddia edildi. Öğrenci, "Hoca bana ‘Seni tuvalete sokarak kameralar önünde dövmem’ dedi. Tuvalette benim boğazımı sıktı. Boğazımda parmak izleri var. Bana yumruk vurdu, tekme attı" dedi.

6.03.2019Gündem
Özel öğrencilere ‘özel’ karne

Özel öğrencilere ‘özel’ karne

İzmir'de özel eğitim merkezinde eğitim öğretim gören öğrencilere, doğada daha hızlı dönüşen kağıtla hazırlanan karneleri verildi.

18.01.2019Eğitim
Zerrin Tekindor kimdir Zerrin Tekindorun biyografisi

Zerrin Tekindor kimdir? Zerrin Tekindor'un biyografisi

Kariyeri boyunca pek çok sinema filmi, dizi projesi ve tiyatro oyununda rol alan Zerrin Tekindor'un kim olduğu, özel yaşamı ve kariyeri merak konusu oldu. Son olarak Müslüm Gürses'in yaşam hikayesinin sinemaya uyarlandığı 'Müslüm' filminde rol alan Zerrin Tekindor, yayın hayatına yeni başlayan Şahin Tepesi dizisinde de rol alıyor. Peki, Zerrin Tekindor kimdir? İşte, Zerrin Tekindor'un biyografisi...

30.11.2018Televizyon
YÖK’ten şehit yakınlarına ‘özel öğrenci statüsü’ hakkı

YÖK’ten şehit yakınlarına ‘özel öğrenci statüsü’ hakkı

YÖK tarafından yapılan açıklamada, şehit yakınlarına özel öğrenci statüsü hakkı verileceği belirtilerek, "3713 sayılı kanun kapsamında özel öğrenci statüsünde eğitim alacak öğrenciler, yükseköğretim kurumlarındaki kayıtlı diğer öğrencilerle aynı haklara sahip olup diğer öğrenciler gibi yemek, sosyal tesisler, kütüphane, yurt ve benzeri olanaklardan aynı şekilde yararlanacaklar. Bu öğrencilerden farklı ücret alınamayacağı gibi diğer öğrencilerin yararlandığı olanaklar için kısıtlama getirilemeyecek" denildi.

14.09.2018Eğitim
38 Filistinli öğrenciye YÖK bursu

38 Filistinli öğrenciye YÖK bursu

YÖK, Filistinli öğrencilere, ülkelerindeki akademik personel ihtiyacının karşılanması amacıyla Türkiye'de 20 lisans ve 18 doktora öğrencisine, burs verme kararı aldı. Öğrencilerin lisans ve doktora eğitimi alacağı alanlar, Filistin'in ihtiyaçları doğrultusunda, bu ülkeyle koordineli şekilde belirlendi. Burstan yararlanacak Filistinli öğrenciler, El Aksa, Filistin Teknik ve El Kudüs üniversitelerinde mecburi hizmetlerini yerine getirecek.

14.09.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Deprem yaraları sarılırken salgın belasına aman dikkat

BÜYÜK Atatürk, ne de güzel vurgulamış, felaketlerden önce önlem alınması gerektiğini...

10.11.2020

Melen’deki çatlaklar korkutuyor

Kuraklık haberimizde dün altı senedir bir su kanunu hazırlanamadığını, Meriç-Ergene’de ne zaman temiz su göreceğimizi, baraj seviyelerinin aşırı derecede düşüyor olduğunu ve en önemlisi de Melen Barajı’nın ne zaman biteceği sorusunu gündeme getirmiştik.

9.09.2020

Tiraje Dikmen’in mirasına ne oldu?

Son birkaç gündür ressam Tiraje Dikmen’in evrak-ı metrukesinin sahaflarda ve müzayedelerde satıldığına yönelik haberler dolaşmaya başladı sosyal medyada.

5.08.2020