EKSTRA
MENÜ

Özel Hayat

Özel Hayat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Özel Hayat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 27.388 Özel Hayat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Özel Hayat Haberleri

Turan isminin anlamı nedir Turan ne demek Turan adının özellikleri, analizi ve kökeni

Turan isminin anlamı nedir? Turan ne demek? Turan adının özellikleri, analizi ve kökeni

 Anne ve babaların isim koyma süreçlerinde birçok isim karşılarına gelmektedir. Bu isimlerin manaları ve özellikleri hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Araştırılan isimlerden bir tanesi de Turan ismidir. Peki, Turan isminin manaları nelerdir? Turan adı hangi özellik ve analizleri içermektedir? İşte, Turan adı hakkında merak edilen ve araştırılan hususlar hakkında detaylar.

Katie Price estetiğe doyamıyor, eski kocası kızdı: Bari biraz çocuklarını düşün

Katie Price estetiğe doyamıyor, eski kocası kızdı: Bari biraz çocuklarını düşün!

Gösteri dünyasının en çok estetik operasyon geçiren ünlülerinden biri olan Katie Price'ın eski kocası artık dayanamadı. Son olarak geçen ayın sonlarında Türkiye'ye gelip bir klinikte bıçak altına yatan Price, sadece yüzünü değil vücudunun çeşitli yerlerindeki beğenmediği noktaları da düzelttirdi.

19.07.2021Magazin
Pandemi döneminde çalışan ebeveyn olmak

Pandemi döneminde çalışan ebeveyn olmak

Çalışan ebeveyn olmak, pandeminin de etkisiyle, önceki dönemlerde olduğundan daha zorlayıcı bir hal aldı. Uzaktan eğitimle birlikte çocukların evde geçirdikleri sürenin artması, küçük yaş gruplarının bakımı ve ev işleriyle ilgili sorumluluklar, çalışan ebeveynlerin pek çoğunda ciddi bir yorgunluğa neden oldu. Yeni bebeği olan ebeveynler ise bu zorlu dönemi daha büyük stresle geçiriyor. Peki çalışan ebeveynlerin hayatını kolaylaştırmak için şirketler neler yapıyor?

30.06.2021Sağlık
AYM Başkanı Arslan: Hukuk ve adalet açığı her türlü açıktan daha tehlikelidir

AYM Başkanı Arslan: Hukuk ve adalet açığı her türlü açıktan daha tehlikelidir

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, "Hukuk ve adalet açığı bir ülkenin geleceği bakımından her türlü açıktan daha tehlikelidir. Zira bu açık, temeli adalet olması gereken devlete yönelik toplumsal güveni ve inancı zedeleyecektir" dedi.

28.06.2021Gündem
Hukuk Devleti Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Hukuk Devleti Prensipleri Ve İlkeleri

Hukuk Devleti Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Hukuk Devleti Prensipleri Ve İlkeleri

Hukuk devleti, faaliyetlerde hukuk kuralları ile ilişkisi bulunan ve hukuk kurallarına bağlı olan, vatandaşlara hukuk güvenliği sağlayan, kendisini hukukla sınırlamış olan devlet anlamına gelir. Bu kurallara uymak o ülkede yaşayan vatandaşlara değil, devlet için de geçerli olan bir durumdur. Pek çok özelliği ve ilkesi bulunan hukuk devleti konusunda merak edilen tüm detayları derledik.

24.06.2021Araştırma
Bakan Çavuşoğlu: Terör örgütüne inat diplomat olma kararı aldım

Bakan Çavuşoğlu: Terör örgütüne inat diplomat olma kararı aldım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iyi bir futbolcuyken uluslararası ilişkiler okuma kararıyla ilgili, "Lisede öğrenciyken Ermeni terör örgütü diplomatlarımıza saldırıyordu, şehit veriyorduk. Ben de onlara inat diplomat olacağım diye uluslararası ilişkiler okudum." ifadelerini kullandı.

20.06.2021Gündem
Vodafone, hibrit çalışmayı kalıcı hale getiriyor

Vodafone, hibrit çalışmayı kalıcı hale getiriyor

Pandeminin en başında uzaktan çalışma düzenine geçen Vodafone, %100 evden çalışan Müşteri Hizmetleri ekibine ek olarak diğer çalışanları için hibrit çalışma modelini aşı ve normalleşme takvimine bağlı olarak Eylül 2021 itibarıyla kalıcı olarak uygulayacak. Hibrit modelde, toplam çalışma zamanının ortalama %40’ı ofisten, %60’ı ise uzaktan olacak şekilde düzenlenecek.

26.05.2021Teknoloji
Eve kapansanız da içinize kapanmayın

Eve kapansanız da içinize kapanmayın

Geçen bir yılda bozulan iş-yaşam dengesi, belirsizlik hali ve hastalık endişesi çalışanların önemli bir kısmının ‘tükenmişlik sendromu’ yaşamasına sebep oldu. Psikolojik sağlığın ne kadar önemli olduğunu anlayan şirketlerse masaj hizmetinden ‘iyi hissetmiyorum’ iznine pek çok uygulamayla çalışanlarının tükenmelerini engellemeyi amaçlıyor.

Bir evlat acısı, bir kalp ağrısı, bir skandal: Yalnızlıktan korkan bir milyarderin özel hayatı

Bir evlat acısı, bir kalp ağrısı, bir skandal: Yalnızlıktan korkan bir milyarderin özel hayatı

Yıllar önce özel hayatı hakkında konuşması söz konusu olduğunda bu sözleri söylemişti. Ama görünüşe göre "büyük laf" etmiş. Çünkü o dünyanın hayatını çok merak ettiği bir milyarder. Yalnızlıktan korkan bir çocuk, okulda arkadaşlarının tacizlerine maruz kalan bir öğrenci, evlat acısı yaşayan bir baba ve ayrılık acısıyla canı yanan bir aşık.

8.05.2021Magazin
Kompozisyon Nedir Ve Nasıl Yazılır Kompozisyon Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Kompozisyon Nedir Ve Nasıl Yazılır? Kompozisyon Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Bireyler çok sayıda konuda kompozisyon yazabilirler. Elbette ki kompozisyon yazarken nasıl yazıldığı, yazım kurallarının ne olduğu bilinerek doğru bir şekilde yazılmalıdır. Bu amaçla kişiler örnek kompozisyonları inceleyebilir okuyabilir. İlk önce kompozisyonun ne olduğu doğru ve detaylı olarak bilinmelidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
Mutluluğu avuçlarınızın arasında sıkıca tutmanın formülleri var

Mutluluğu avuçlarınızın arasında sıkıca tutmanın formülleri var

Sabahları yataktan kalkacak bir amaç bulmayı öneren ‘ikigai’, hiçbir şey yapmamanın keyfine varmayı öğreten ‘niksen’, evdeki huzura odaklanan ‘hygge’... Farklı kültürlerin mutluluk reçeteleri birkaç yıldır gündemde, kitapları çok satıyor. Kısıtlamaların yeniden sıkılaştığı günlere girmişken bu formülleri yeniden hatırlayalım ve hatta onları pandemi koşullarına uyarlayalım...

Skandallarla gelen değişim Japonyada neler oluyor

Skandallarla gelen değişim! Japonya'da neler oluyor?

Tokyo Olimpiyatları'nın organizasyonundan sorumlu yetkililerin peş peşe karıştığı skandallar, Japonya'nın zayıf cinsiyetçilik karnesini gündeme getirdi. Bu olgunun kökenleri hem ekonomik hem de sosyal anlamda çok derinlerde yatıyor ama son dönemde duyulan değişimin ayak sesleri dikkat çekici...

25.03.2021Dünya
Hayaldi gerçek oldu… İspanya başlıyor, dünya dört gün çalışma düzenini konuşuyor

Hayaldi gerçek oldu… İspanya başlıyor, dünya dört gün çalışma düzenini konuşuyor!

İspanya'da bir süredir tartışılan "4 günlük hafta" uygulamasının sonbaharda hayata geçmesi bekleniyor. Bu gelişme sadece İspanyolları değil tüm dünyayı heyecanlandırdı. Uygulamayı savunanlar çalışanların verimliliğinden psikolojisine kadar her şeyin olumlu etkileneceğini belirtiyor. Gerçekten öyle mi? Uzmanına sorduk...

18.03.2021Dünya
Neymar eski sevgilisi Natalia Barulichi unutamıyor

Neymar eski sevgilisi Natalia Barulich'i unutamıyor

Dünya futbolunun en önemli isimlerinden Neymar, eski sevgilisi Natalia Barulich'i bir türlü unutamıyor. Brezilyalı yıldız, bir dönem birlikte olduğu güzel şarkıcının sosyal medyadaki fotoğrafını beğendi ve kısa sürede gündem olmayı başardı.

13.03.2021Avrupa
Kadın Çalışanlarının Hayatlarına ve Kariyerlerine Dokunan Uygulamalar

Kadın Çalışanlarının Hayatlarına ve Kariyerlerine Dokunan Uygulamalar

Türkiye’de 61 yıldır hayatın ‘her anında iyilik, sağlık’ için çalışan GSK Türkiye, kadın çalışanlarına verdiği değerle öne çıkıyor. Her kademede kadınlara çok güvendiklerini ve önemli görevler teslim ettiklerini belirten GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kuyucu; “GSK Türkiye Yönetim Ekibi’nin yüzde 50’sini kadınlar oluşturuyor. 2018 yılından bu yana GSK Türkiye’de 20’den fazla kadın lider global ve bölgesel görevlere terfi etti.” dedi.

5.03.2021Sağlık
GSK Türkiye’ye en iyi işveren ödülü

GSK Türkiye’ye en iyi işveren ödülü

GSK Türkiye, modern işveren olarak hayata geçirdiği uygulamalarla üst üste 5. kez zirvede!

19.02.2021Kelebek
Kocanla parası için evlendin diyen takipçisine tokat gibi yanıt

'Kocanla parası için evlendin' diyen takipçisine tokat gibi yanıt

ABD'li şarkıcı ve oyuncu Katharine McPhee, Instagram hesabından kendisine "kocanla sadece parası için evlendin" diyen takipçisine beklenmedik bir yanıt verdi.

16.02.2021Magazin
Ayça Ayşin Turan: Altın Kelebek heyecan verici bir deneyimdi

Ayça Ayşin Turan: Altın Kelebek heyecan verici bir deneyimdi

Ayça Ayşin Turan, BeStyle Magazine’in şubat sayısına kapak oldu. Dergiye röportaj da veren güzel oyuncu, hakkında merak edilenleri anlattı.

5.02.2021Magazin
Adalet Bakanı Gül: Hâkim ve savcılarımıza kimse militan diyemez

Adalet Bakanı Gül: Hâkim ve savcılarımıza kimse militan diyemez

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “28 Ocak Veri Koruma Günü” nedeniyle dün katıldığı toplantıda WhatsApp’ın zorunlu güncelleme kararının çifte standart olduğunu söyledi.

29.01.2021Gündem
Son dakika... Adalet Bakanı Gülden militan tepkisi

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den 'militan' tepkisi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'militan' tartışması hakkında "Valiye, kaymakama, hakime, savcıya 'militan' diyen, mahremiyet ifşasını, kaset tezgahlarını yaşam tarzı haline getirenlere baksın" dedi.

28.01.2021Gündem
Tükenmişlik Sendromu Nasıl Ortadan Kaldırılır

Tükenmişlik Sendromu Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Araştırmalara göre pandemi sürecinde pek çok şirketin kalıcı olarak benimsediği uzaktan çalışma yöntemi, çalışanlarda tükenmişlik hissine neden oluyor. Lider Koçu Fatih Elibol, erkek çalışanların yüzde 67’sinin, kadın çalışanların ise yüzde 70’inin muzdarip olduğu bu durumun çözümü için profesyonel koçların desteğini işaret etti.

Murat Dalkılıç canı yanan bir ergen gibi...Savaş Özbey yazdı

Murat Dalkılıç canı yanan bir ergen gibi...Savaş Özbey yazdı

Murat Dalkılıç delirip, geçen hafta eski sevgilisi Hande Erçel’i, bu hafta da aralarında Acun Ilıcalı gibi çok önemli ismin bulunduğu dostlarını takipten çıkardı, köprüleri attı. Canı yanan bir ergen gibi. Neden bir süre bir yerlerde ruhunu ve markasını dinlendirmiyor?

8.01.2021Magazin
Özge Ulusoy: Farukla saklanmıyoruz

Özge Ulusoy: Faruk'la saklanmıyoruz

Ünlü model Özge Ulusoy, Snob Magazin Dergisi’nin yeni sayısına kapak oldu. İşadamı Faruk Çolakoğlu’yla birlikte olan Ulusoy, “Aşk, bulması çok zor olan ama kıymetli bir his” dedi.

6.01.2021Magazin
Esnek çalışma modeli yeni standart haline gelecek

Esnek çalışma modeli yeni standart haline gelecek

Citrix, 2021 için çalışma hayatına dair öngörülerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre; esnek çalışma modelleri bu yıl yeni standart haline gelerek dünyanın ilk sanayi devriminden itibaren benzerini görmediği düzeyde çalışan bağlılığı, üretkenlik ve ekonomik etki getirecek.

4.01.2021Teknoloji
İşletmeler akıllı çalışma girişimleri başlatacak

İşletmeler akıllı çalışma girişimleri başlatacak

2020 krizi işletmeleri günlük faaliyetleri sürdürme konusuna odaklanmaya zorladı, ama 2021 her şeye daha geniş bir açıdan bakmayı gerektirecek bir yıl olacak. Uzmanlara göre iş sürekliliği önemini korumaya devam etse de işletmeler gelecek yıl, yeni çalışma döneminde üretkenliği ve çalışan bağlılığını artırmak için akıllı çalışma girişimleri başlatacak ya da var olan girişimleri yaygınlaştıracak. Aynı zamanda, karbon ayak izinin azaltılması ve genel olarak sürdürülebilirlik alanındaki gayretlerini artırmak zorunda kalacaklar.

29.12.2020Teknoloji
Erdoğan’dan Özgür Özel’e ‘diktatör’ davası

Erdoğan’dan Özgür Özel’e ‘diktatör’ davası

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisi için ‘diktatör’ diyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

22.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan CHPli Özgür Özele dava

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özgür Özel'e dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e 250 bin TL'lik tazminat davası açtı.

21.12.2020Gündem
Cildin pH Seviyesi Nedir ve Nasıl Korunur

Cildin pH Seviyesi Nedir ve Nasıl Korunur?

Hayatımızın içinde yer alan birçok şey için çok fazla enerji harcıyoruz. İş ve özel hayat arasında denge kurmaya çabalıyor, toplantıların yanında ailemizle zaman geçirmeye çalışıyoruz. Tüm bunların yanında cildimizin de pH seviyesini dengelemeye ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz?

19.11.2020Kişisel Bakım
Falda Gül görmek nedir Kahve falında gül görmenin anlamı

Falda Gül görmek nedir? Kahve falında gül görmenin anlamı

Bir sevgiliye ya da bir eşe verilebilecek en güzel çiçeklerden biri şüphesiz güldür. Kırmızı rengi ve ayrıca birçok değişik rengi üzerinden gül, insanların arasındaki sevgiyi anlatan en güzel şeylerden biridir. Bu yüzden fal üzerinde de en çok görülen çiçek türleri içerisinde gelir. Peki, falda gül görmek nedir? Kahve falında gül görmenin anlamı.

19.11.2020Kahve Falı
Abdullah Avcıdan hükmen yenilgi açıklaması

Abdullah Avcı'dan 'hükmen yenilgi' açıklaması

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Abdullah Avcı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. "Kaybetmeyi sevmeyen bir takım izlettireceğiz" diyen Avcı, hedefleri ve transfer konusuyla ilgili konuştu. Abdullah Avcı ayrıca "hükmen yenilgi" sorusuna da cevap verdi.

17.11.2020Futbol
Post-pandemik ofise hoş geldiniz

Post-pandemik ofise hoş geldiniz!

Koronavirüsün milyonlarca insanı evden çalışmaya zorlamasıyla ‘ofis’in geleceği herkes için merak konusu oldu. Salgın sona erdiğinde çalışanlar plazalara geri mi dönecek, yoksa işverenler uzaktan çalışma sayesinde azalan giderleri göz önünde bulundurup bu işi kalıcı hale mi getirecek? Yöneticiler, çalışanlar ve insan kaynakları uzmanlarını dinledik...

11.10.2020 Hürriyet Pazar
Uzaktan çalışmayı kolaylaştıran araçlar

Uzaktan çalışmayı kolaylaştıran araçlar

Zorunlu olarak evden çalışmaya geçişin yapıldığı pandemi döneminde, çalışanların yeni dijital araçlarla tanışmasını sağladı. Fiziksel iş ortamını dijitale aktaran bu araçlar, çalışanların verimliliğini artırarak şirketlerin çalışmalarının sürdürülebilirliğini sağlıyor.

7.09.2020Teknoloji
Dijital çalışma döneminde esnek ekipler oluşturmanın püf noktaları

Dijital çalışma döneminde esnek ekipler oluşturmanın püf noktaları

Koronavirüs salgını sonrasında hayatımıza iyiden iyiye yerleşmeye başlayan dijital çalışma döneminde esnek ekipler oluşturmak için hangi noktalara dikkat etmek gerekiyor?

27.08.2020Teknoloji
Son Dakika | Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil açıkladı: Yayıncı kuruluş, harcama limiti...

Son Dakika | Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil açıkladı: 'Yayıncı kuruluş, harcama limiti...'

Kulüpler Birliği'nde yeniden başkan seçilen Mehmet Sepil, harcama limiti ve yayıncı kuruluş hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

12.08.2020Futbol
Cumhurbaşkanlığı güvenlik ve temizlik personel alımı başvurusu nasıl yapılır

Cumhurbaşkanlığı güvenlik ve temizlik personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yer alan Devlet Arşivleri Başkanlığı'na gerçekleştirilecek temizlik ve güvenlik personeli alımı için beklenen güne girildi. Toplam 45 personel alımı gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanlığı, güvenlik ve temizlik personel alımı sürecini İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirecek. Alımı tamamlanacak olan personeller kadrolu olarak göreve başlayacak. Peki, Cumhurbaşkanlığı güvenlik ve temizlik personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

22.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Siz istediğiniz gibi yazın

Ünlülerle duygusal ilişki, bütün toplumun gözü önünde cambazlık gerektiren zor bir şey. Her babayiğidin altından kalkabileceği bir baskı değil, besleyici olduğu kadar tüketici de olabiliyor. Mehmet Dinçerler, Hadise ile oynadığı oyuna, kurallarına ve rolüne uygun başlamış görünüyor: Mesafeli, ketum, umursamaz...

16.07.2021

Yengeç yeniayında sezgiler keskinleşiyor

Bu hafta gündemimize ev, yuva, aile, duygusal meseleler, taşınmak, yer değiştirmek gibi konular girmeye başlıyor. Duygusal kararlar ve tepkiler vermeye eğilimli olacağız. Özel hayatta koparıcı etkilere dikkat! Zayıf ilişkiler bitebilir.

4.07.2021

Kenevirde 5 yılda ne yaptık

Kenevir bitkisi ve üretiminin ‘keşfi’, 4 Mayıs 2018 yılında Samsun Vezirköprü’de kenevir ekimi ile ilgili törenle gündeme girmişti  bizce. Kenevir konusunda birçok toplantıya katıldık, bu tarımın ekonomimizi nereye götüreceği konusunda birçok yazı yazdık. Belki bugüne kadar bu tür yazıların sayısı 50’yi bulmuştur.

5.05.2021

Aktif, dinamik, heyecanlı...

Hedeflerimize doğru cesurca koşacağımız, libidonun artacağı, aşkta ve ilişkilerde mutlu olacağımız bir haftaya giriyoruz. Perşembe günü finansal şanslar olabilir. Cuma günüyse otorite figürleriyle restleşmemekte fayda var...

11.04.2021

KORONAYI BOŞVEREMEYİZ

Salgının ilk zamanlarını hatırlayın; ayakkabıların altını dezenfektanla silip eve giriyorduk. Sonra ne oldu? Yavaş yavaş biz virüse virüs bize alıştı. En yakınlarımızda yaşanan ölümler bile sıradan gelmeye başladı…

29.03.2021

KORONAYI BOŞVEREMEYİZ

Salgının ilk zamanlarını hatırlayın; ayakkabıların altını dezenfektanla silip eve giriyorduk. Sonra ne oldu? Yavaş yavaş biz virüse virüs bize alıştı. En yakınlarımızda yaşanan ölümler bile sıradan gelmeye başladı…

29.03.2021

Pandemi, eğitim de olmak üzere pek çok şeyi değiştirdi

Küreselleşmiş günümüz dünyasında toplumlar birbirlerine ekonomik, sosyal, siyasal ve teknolojik sebeplerle bağlanmış durumdadır. Bu sıkı sıkıya bağlanma durumunun bir sonucu olarak, ülkeler arası her türlü maddi ve kültürel alışveriş artmıştır. Bu alışveriş ve ulusal sınırların ötesine taşma durumu her zaman olumlu yönde gerçekleşmemektedir. Son günlerde yaşanılan Covid-19 salgını buna bir örnektir.

18.01.2021

Beni gözetleyenlerin olmadığı bir adaya gidiyorum

"Eğer başka gelirleriniz varsa, vergi kaçırıyorsunuz demektir” sözünü işitiyor telefonun diğer ucundaki pizzacıdan. Adamın tepesi atıyor tabii. Sipariş vermek için pizzacıyı arayan müşteriye söylenebilecek bir söz mü bu?

12.01.2021

Sosyal medyadan kendisi çıksa daha iyi

Murat Dalkılıç delirip, geçen hafta eski sevgilisi Hande Erçel’i, bu hafta da aralarında Acun Ilıcalı gibi çok önemli ismin bulunduğu dostlarını takipten çıkardı, köprüleri attı. Canı yanan bir ergen gibi. Neden bir süre bir yerlerde ruhunu ve markasını dinlendirmiyor?

8.01.2021

Bora Duran’dan Dansa Davet Var

Bora Duran şarkılarını çok seviyorum. Bunu en baştan belirteyim. Kendisi, ‘Başgan’, ‘Sana Doğru’ gibi dans ettiren, hareketli şarkılarının yanı sıra ‘Sen de Gidersen’, ‘İnsan’ gibi duygusal, yavaş şarkılarıyla da dinleme listelerimizin vazgeçilmezi.

23.12.2020

Evlere Kapananların Kaçış Yolu Otomobilleri Oldu

Pandemi sebebiyle dünya çapında her kuşağı etkileyen ciddi dönüşümler yaşamaktayız. Araç kullanım alışkanlıklarımız da bunlardan bir tanesi oldu. Artık, otomobiller sadece iş ve seyahat amaçlı değil rahatlamak için de kullanılıyor.

21.12.2020

Tecavüzcünün ‘unutulma hakkı’ olabilir mi

2008’de Antalya’da 23 yaşındaki G.C.’ye tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklanan ve 23 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan milli güreşçi Recep Çakır, hakkında çıkan haberlere ‘unutulma hakkı’nı kullanarak erişim engeli koydurdu. Şimdi aklımda 3 kritik soru var: “Unutulma hakkı nedir? Böylesi ağır bir suçu ‘unutmak’ mümkün mü? Kamu yararı nerede başlar?” Avukat ve insan hakları savunucularına sordum.

21.08.2020

İstanbul Sözleşmesi’nin hukuki önemi

Son zamanlarda ülkemizi oldukça sarsan Pınar Gültekin’in cinayeti; İstanbul Sözleşmesi’nin hukuki önemini tekrar gündeme getirdi. Peki, İstanbul sözleşmesi nedir, maddeleri nelerdir?

23.07.2020

HAFTANIN TESTİ

Magazin sözlüsüne kaldırmak ne haddimize... Soruları bu kez duayen yorumcu Hakan Ural’a sordum, tatlı yorumlarını dinledim.

20.07.2020

Güvenlik mi gözetleme mi?

Bundan sekiz yıl önce, TBMM’de yeni halkla ilişkiler binasının yapımı aşamasında, hem içeriye hem dışarıya yerleştirilen güvenlik kameraları uzun süre tartışma konusu oldu. O dönem mevcut projede bulunan 126 güvenlik kamerasına ilaveten, Meclis yönetiminin kararıyla, 214 yeni kamera ile toplam 340 kamera yerleştirildi binaya.

11.07.2020