EKSTRA
MENÜ

Özel Gün

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 121.485 haberi bulunmuştur.

Özel Gün Haberleri

Anneler Günü ne zaman 2021 Anneler Günü için geri sayım

Anneler Günü ne zaman? 2021 Anneler Günü için geri sayım

Dünyada olduğunu gibi ülkemizde de anlam yüklü olan bu değerli gün, her yıl mayıs ayında kutlanıyor. Özel ve değerlerle dolu gün olan Anneler Günü'nün 2021 yılında hangi tarihe denk geleceğini merak edenler internette araştırmalarını yoğunlaştırdı. Peki, Anneler Günü ne zaman?

25.02.2021Gündem
CHP’li Özel: ‘Gün düğün günü değil’

CHP’li Özel: ‘Gün düğün günü değil’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 13 vatandaşın şehit olduğu Gara operasyonunun ardından kongrelerine devam etmesini eleştirerek, “Yas evinde düğün olmaz. Bir ailenin birinci, ikinci derecede yakını vefat ettiğinde, Anadolu’da hazırlığı yapılmış düğünler iptal edilir. Gün düğün günü değil, yas günü” dedi.

19.02.2021Gündem
Sevgililer Günü ne zaman ortaya çıktı 14 Şubat Sevgililer Günü kutlanıyor

Sevgililer Günü ne zaman ortaya çıktı? 14 Şubat Sevgililer Günü kutlanıyor

Her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü'nün 2021 etabı için araştırmalar hız kazandı. Bu yıl pazar gününe denk gelen bu özel gün, yüz binlerce çift tarafından heyecanla kutlanırken, bu günün tarihçesi de merak ediliyor. Peki, Sevgililer Günü ne zaman ortaya çıktı?

13.02.2021Gündem
D-100 Karayolu çiçek bahçesine döndü

D-100 Karayolu çiçek bahçesine döndü

SEVGİLİLER Günü'nün hafta sonu kısıtlamasına denk gelmesi nedeniyle seyyar satıcılar trafiği de fırsat bilerek yollara çıktı. Çok sayıda çiçek satıcısının bulunduğu D-100 Karayolu havadan da görüntülendi.

12.02.2021Gündem
Anneler Günü ne zaman İşte 2021 Anneler Günü tarihi

Anneler Günü ne zaman? İşte 2021 Anneler Günü tarihi

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla bütün dünyada farklı zamanlarda kutlanıyor. Ülkemizde mayıs ayında kutlanan bu değerli günün 2021 yılında hangi tarihe denk geldiği, bu özel günde annesini unutmak istemeyen pek çok evlat tarafından sorgulanıyor. Peki, Anneler Günü ne zaman?

12.02.2021Gündem
14 Şubat aşkına

14 Şubat aşkına

Sevgililer Günü bu yıl koronavirüs gölgesinde kutlanıyor. Pandemi nedeniyle online satışlarda daha büyük artışlar bekleniyor. Daha çok elektronik, kuyum ve hobi ürünlerinin satışlarında artış beklediklerinin altını çizen sektör temsilcileri, hafta sonuna denk gelen sevgililer gününde otel rezervasyonlarının da arttığına dikkat çekiyor.

11.02.2021Ekonomi
Amerikalılar Sevgililer Günü için bu yıl 21,8 milyar dolar harcayacak

Amerikalılar Sevgililer Günü için bu yıl 21,8 milyar dolar harcayacak

ABD'de 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında bu yıl 21,8 milyar dolarlık harcama yapılması bekleniyor.

10.02.2021Ekonomi
ABDde Sevgililer Gününe servet harcanacak

ABD'de Sevgililer Günü'ne servet harcanacak

ABD'de Sevgililer Günü perakende sektörünü hareketlendirirken, bu özel gün için yapılacak harcamaların bu yıl 21,8 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor.

10.02.2021Ekonomi
2021 Anneler Günü ne zaman İşte tarih bilgisi

2021 Anneler Günü ne zaman? İşte tarih bilgisi

Anneler Günü'nün 2021'de ne zaman kutlanacağı çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Anneler Günü'nün bu yıl hangi tarihe denk geldiğini merak eden vatandaşlar, mayıs ayının yaklaşmasıyla birlikte konu hakkındaki araştırmalarını yoğunlaştırdı. Peki, 2021 Anneler Günü ne zaman?

18.01.2021Gündem
Anneler Günü ne zaman kutlanacak İşte 2021 Anneler Günü tarihi

Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte 2021 Anneler Günü tarihi

Anneler Günü için geri sayım başladı. Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü'nün 2021'de hangi tarihe denk geldiğini merak eden vatandaşlar, 2021 Anneler Günü hakkında araştırma yapmaya devam ediyor. Peki, Anneler Günü ne zaman kutlanacak?

14.01.2021Gündem
2021 Sevgililer Günü ne zaman İşte tarih bilgisi

2021 Sevgililer Günü ne zaman? İşte tarih bilgisi

2021'de tarihi en çok merak edilenlerden biri de Sevgililer Günü. Her yıl milyonlarca çift tarafından dünyada ve ülkemizde 14 Şubat'ta kutlanan bu anlamlı günün, 2021'de hangi güne denk geldiği merak ediliyor. Peki, 2021 Sevgililer Günü ne zaman?

13.01.2021Gündem
Sevgililer Günü ne zaman 2021 Sevgililer Günü için geri sayım

Sevgililer Günü ne zaman? 2021 Sevgililer Günü için geri sayım

Sevgililer Günü'nün 2021 kutlama tarihine ilişkin araştırmalar, henüz haftalar olmasına rağmen sorgulanıyor. Şimdiden o özel gün için plan ve hediye seçimi yapmak isteyen kişiler, Sevgililer Günü'nün tarihine odaklandı. Peki, Sevgililer Günü ne zaman?

6.01.2021Gündem

Sevgililer Günü ne zaman? İşte Sevgililer Günü'nün 2021'de kutlanacağı tarih!

Yeni yılın gelmesi ile birlikte özel günler hakkındaki araştırmalar da hız kazandı. 2021'de tarihi en çok merak edilenlerden biri de Sevgililer Günü. Her yıl milyonlarca çift tarafından dünyada ve ülkemizde 14 Şubat'ta kutlanan bu anlamlı günün, 2021'de hangi güne denk geldiği merak ediliyor. İşte, Sevgililer Günü'nün 2021'de kutlanacağı gün...

2.01.2021Gündem
Bir elinde ayna, önündeyse ekran...

Bir elinde ayna, önündeyse ekran...

Güzellik trendlerine her geçen gün yeni bir madde ekleniyor. YouTube’da da bu alanın kanalları çok popüler. Onları takip ederek en güncel bilgilere ulaşabiliyoruz. Pratik makyaj uygulamalarından cilt bakım ritüellerine kadar faydalı bilgiler veriyorlar. En ilgi çekici güzellik ve bakım kanallarını konunun uzmanlarına sorduk...

Buralar hep bostan

Buralar hep bostan

İstanbul’un içinde son kalan bostanlardan biri olan Kuzguncuk Bostanı, 90’lı yıllardan bu yana sivil toplum kuruluşlarının etkili mücadelesiyle yapılaşmadan kurtarıldı.

30.12.2020Gündem
Hidayet Türkoğlu, basketbolun 129. doğum gününü kutladı

Hidayet Türkoğlu, basketbolun 129. doğum gününü kutladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 1891 yılında Kanadalı James Naismith tarafından icat edilen basketbolun 129. doğum gününü kutladı.

21.12.2020Basketbol
Kapınıza kadar gelen küçük mutluluklar

Kapınıza kadar gelen küçük mutluluklar

Bu yıl her zamankinden farklı bir yılbaşı geçireceğiz. Bu demek değil ki sevdiklerimizi hediyelerle mutlu etmekten vazgeçmek zorundayız... Yeni yıl hediyelerini erkenden planlayıp evlerine ulaştırabiliriz. Hatta onları mutlu ederken bir yardım kuruluşuna bağış yapıp başka hayatlara da dokunabiliriz. Seçim işini kolaylaştırmak için alanında uzman ve ünlü isimlere yeni yıl hediyesi önerilerini sorduk.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Şampiyonluk yolundaki iki rakibimizi yenerek neler yapabileceğimizi gösterdik

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Şampiyonluk yolundaki iki rakibimizi yenerek neler yapabileceğimizi gösterdik

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, şampiyonluk yolundaki iki rakiplerini yenerek neler yapabileceklerini gösterdiklerini ve sıranın istikrar yakalamakta olduğunu söyledi. Kulüp dergisinin Aralık sayısında siyah beyazlı taraftarlara seslenen Ahmet Nur Çebi, "Pahalı oyuncu iyi oyuncudur, ücreti düşük olanlar da kötüdür, algısını yıkacak bir kadromuz var" dedi.

9.12.2020Futbol
Akla durgunluk veriyor Ayrıntılar inanılmaz... Tek kelimeyle iğrenç

Akla durgunluk veriyor! Ayrıntılar inanılmaz... 'Tek kelimeyle iğrenç'

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak eğlence düzenleyen 14 kişiye jandarma ekiplerince 3 bin 150’şer TL’den toplam 44 bin 100 TL idari para cezası kesildi. Bir vatandaş olaya tepkisini "Tek kelimeyle iğrenç. Yazık, çok yazık. Maske ve sosyal mesafe hiç yok, düğün salonu gibi" sözleriyle ifade etti.

3.12.2020Gündem
Gözünüze bant takınca kör olmuyorsunuz

Gözünüze bant takınca kör olmuyorsunuz!

Engelliler Günü benim için önemli günlerden. Bu dönemde etkinliklere koşar, konuşmalar yaparız. Halbuki 2 Aralık ya da 4 Aralık’ta da engelliyiz biz. Bu özel günleri kutlamayın, yaratıcı olun, özel hissettirin yeter; bir de yerimize geçmeye çalışmayın...

29.11.2020Hürriyet Pazar
Black Friday geldi çattı... Alışveriş çılgınlığına kapılmayın

Black Friday geldi çattı... Alışveriş çılgınlığına kapılmayın

Tarihte ilk defa 1961’de Black Friday olarak anılan indirim çılgınlığı, günümüzde de devam ediyor. Ünlü mağazaların önünde uzun kuyrukların oluşmasıyla hafızalara kazınan gün insanları ihtiyaçları olmasa da alışveriş yapmaya yönlendiriyor. Böyle özel günler haricinde de ortaya çıkan ve günümüzde pek çok kişide rastlanan alışveriş bağımlılığı nedir ve nasıl anlaşılır? Uzman Klinik Psikolog Dilara Sayar alışveriş bağımlılığı ile başa çıkmanın yollarından bahsederken, Avukat Bilal Çelik bu gibi günlerde dolandırıcılıklara karşı neler yapılabileceğini açıkladı…

Koronavirüsü atlatan okul müdürü Semih Evren: Öğretmenler Gününü buruk geçiyoruz

Koronavirüsü atlatan okul müdürü Semih Evren: Öğretmenler Günü'nü buruk geçiyoruz

BURSA’da yakalandığı koronavirüsü tedavi sürecinin ardından atlatan okul müdürü Semih Evren (50), bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün buruk kutlandığını ifade etti. Süreç boyunca en çok okulunu özlediğini söyleyen Evren, "Bu hastalığın din, dil, ırk ayrımı yok. Hastalık kimseyi tanımıyor. Çember daralıyor. Nefes almak çok önemli" dedi.

24.11.2020Gündem
Öğretmenler Günü için Googledan doodle sürprizi Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıktı İşte tarihi ve önemi

Öğretmenler Günü için Google'dan doodle sürprizi! Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıktı? İşte tarihi ve önemi

24 Kasım Öğretmenler Günü Google tarafından da unutulmadı. Dev arama motoru Google, Öğretmenler Günü dolayısıyla doodle hazırladı. Google'ın ana sayfasında yer alan logoya tıklandığında, 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne ilişkin haberler görülüyor. Pek çok ülkede 1994'ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Ancak bu özel gün ülkemizde 24 Kasım'a denk geliyor. Peki, 24 Kasım Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıktı? İşte, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün tarihi...

24.11.2020Gündem
Gönül eğlenmek ister, günler bahane

Gönül eğlenmek ister, günler bahane

Dünyada her şey için kutlanan bir gün var. Spagetti gününden origami gününe, tornavida gününden homurdanma gününe kadar ne ararsanız... Fakat bazıları o kadar tuhaf ki... 20 Kasım Dünya Absürtlük Günü vesilesiyle en ilginçlerini ve düşündürdüklerini sizlerle de paylaşalım istedik!

22.11.2020Hürriyet Pazar
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahinden Dünya Televizyon Günü mesajı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den "Dünya Televizyon Günü" mesajı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Radyo ve televizyonlarımızın etik yayın ilkelerini uygulayarak toplumumuzun değer yargılarını gözetmesi, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumumuzun bütün kesimlerini zararlı etkenlere karşı koruması son derece önemlidir." ifadesini kullandı.

21.11.2020Gündem
Anadolu’da farklı boyutlarıyla Atatürk’ü hissedebileceğiniz yerler

Anadolu’da farklı boyutlarıyla Atatürk’ü hissedebileceğiniz yerler

10-16 Kasım tarihleri arası Atatürk Haftası olarak kabul ediliyor. Biz de bu özel gün için Atatürk'ün yaşamı boyunca iz bıraktığı yerlerden bazılarını derledik.

9.11.2020Seyahat
Ebru Şallı, kolunda servet taşıyor

Ebru Şallı, kolunda servet taşıyor

Uğur Akkuş, Ebru Şallı’yla evlilik yıldönümleri için kesenin ağzını açtı.

25.10.2020Magazin
Gençlerimiz artık mutsuz olmasın

Gençlerimiz artık mutsuz olmasın!

UNICEF, Türkiye’nin de aralarında olduğu 41 ülkede 15 yaşındaki çocukların hayatından ne oranda memnun ve mutlu olduğunu inceledi. Raporda ülkemiz sonuncu. Mutsuzluklarının sebebini gençlere ve ailelere sorduk: Kavgalı evler, zorba arkadaşlar, sınav üstüne sınav stresi... Uzmanlar yorumladı: “Bu kuşağı kaybetmek yüzyılı kaybetmek demek.” Aynı araştırmada birinci olan Hollanda’daki Türk aileler de farkı deneyimleriyle anlattı.

27.09.2020Hürriyet Pazar
Tarlada ‘Kolay gelsin’ sözüyle başladı

Tarlada ‘Kolay gelsin’ sözüyle başladı

Aile Meclisi bu hafta CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer ve öğretmen eşi Fulya Tuncer’in evine konuk oluyor. Çiftin evlilik yolculuğu, İstanbul’da yaşayan Fulya Hanım’ın yaz tatilinde geldiği köylerinde, tarlada tütün kıran Mustafa Bey’e “Kolay gelsin” demesiyle başlamış. Tuncer çiftinin üniversite sınavına hazırlanan ikiz çocukları Nazlı ve Umut da bizimle. Evlerinde sohbet ediyor, evlilik yolculuklarının başladığı köye gidiyoruz.

21.09.2020Gündem
Emine Erdoğan güzel haberi Twitterdan duyurdu: Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabı geliyor

Emine Erdoğan güzel haberi Twitter'dan duyurdu: 'Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı' kitabı geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin asırlık yemek kültürünün tanıtılması için hazırlanan "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabına katkı sunan akademisyen, uzman ve şeflerle bir araya geldi.

Özel Günleri, Hürriyet Arşivleri ile unutulmaz kılın

Özel Günleri, Hürriyet Arşivleri ile unutulmaz kılın

Türkiye’nin köklü gazetesi Hürriyet, özel günlerde sevdiklerine tarihin unutulmaz sayfalarını vermek isteyenlere seçenekler sunuyor. Tarihte istenilen gün yayımlanan haberleri ve içerikleri barındıran Hürriyet’in ilk sayfası, anılara özel bir anlam katıyor.

15.09.2020Alışveriş
Özel Günleri Hürriyet Arşivleri ile Unutulmaz Kılın

Özel Günleri Hürriyet Arşivleri ile Unutulmaz Kılın

Türkiye’nin köklü gazetesi Hürriyet, özel günlerde sevdiklerine tarihin unutulmaz sayfalarını vermek isteyenlere seçenekler sunuyor. Tarihte istenilen gün yayımlanan haberleri ve içerikleri barındıran Hürriyet’in ilk sayfası, anılara özel bir anlam katıyor.

14.09.2020Alışveriş
Pırlanta kadar parlak bir mutluluk için

Pırlanta kadar parlak bir mutluluk için

Özel günlerde sevdiklerinize hediye ettiğiniz bir pırlanta yüzük, nesiller boyu taşınabilen bir aile yadigarı haline gelebilir. Bu sebeple de kaliteli bir yüzük tercihi çok önemlidir. Bir markanın kaliteli olmasını sağlayan en büyük unsur modern ve özgün tasarımlara sahip olmasıdır. Craft Pırlanta, günümüz gelişmelerini ve trendlerini takip ederek çağa uygun tasarımlara imza atan ve hâlihazırda var olan, klasikleşmiş tasarımları ise yenileyerek içinde bulunduğumuz çağın trendlerine yaklaştırır.

5.09.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yazlık havadislere devam

Bu yaz Bodrum’da çok fazla proje var. İlk Bodrum havadislerini hafta içi yazmıştım. Bugün hem Bodrum hem Çeşme-Alaçatı yenilikleriyle yaza yavaş yavaş selam çakma zamanı...

7.03.2021

Mavi mavi masmavi...

SALGIN illeti sürerken aylardır beklenen oldu, olağan yaşama bir adım atıldı. Önce memleket virüs belasına yakalananların sayısına göre belirlenen risk oranlarına göre dört renge bölündü. Mavi (düşük), sarı (orta), turuncu (yüksek) ve kırmızı (çok yüksek) olarak adlandırıldı. Elbette tüm illerde hedef mavi boncuğu takıp bir daha çıkarmamak. İlk aşamada kırmızılar turuncuya, turuncular sarıya, sarılar da maviye dönüşmeye çabalayacak. Ama dedim ya son hedef mavi.

6.03.2021

Seyyarın derdi huzurlu ekmek

AÇIK söyleyeyim, geçen yıl ilk kez duydum... 14 Kasım Dünya Sokak Satıcıları Günü’ymüş, 2012’den beri kutlanırmış. Ve altı ay önce kurulmuş olan İzmir Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Evren Laçin, bu özel gün dolayısıyla bir açıklama yapmıştı. İzmir’deki seyyar satıcılara düşman gibi yaklaşılmaması gerektiğini vurgulamış, bazı istekler sıralamış:

16.02.2021

14 Şubat Sevgililer Günü araştırması

NG bilgi ve araştırma şirketi, Sevgililer Günü ile ilgili çok dikkat çekici bir araştırma yapmış. Pek fazla Sevgililer Günü meraklısı olduğum söylenemez. Ancak karşı da değilim. Türk toplumunda Sevgililer Günü’nün nasıl kabullenildiğini, nasıl karşılandığını ve benimsendiğini göstermek amacıyla sizlerle paylaşmak istedim...

13.02.2021

HİTİTLER VE ÇORUM MUTFAĞI

Gurme bir Hitit kralı oğluna yazdığı mektupta “Ekmeği yiyecek, suyu içeceksin” der. Binlerce yıl önce bu muhteşem yemek kültürünün yaşandığı topraklar, bugün yine çok zengin Çorum mutfağına eşlik ediyor...

21.01.2021

Zeytin ve zeytinyağının izinde Akhisar...

Geçen hafta her bir zeytin ağacına gözü gibi bakılan Akhisar’da hasada katıldım. Şehrin karmaşasından uzaklaşıp, doğayla iç içe harika bir gün geçirdim, Zeytin ağaçlarıyla sohbet ettik. Avrupa, Amerika dünyayı gezmeyi seviyoruz ama ülkemiz bu mevsimde tam bir cennet. Doğa, tarlalar muhteşemdi. Kasalarca zeytin topladık. Bu yıl çok bereketli…

16.01.2021

LAHANAYA KUVVET BAMYAYA LEZZET

Osmanlı döneminde Merzifon’dan gelen askeri birliklere lahanası çok meşhur olduğu için “Lahanacılar”, Amasya’dan gelenlere ise “Bamyacılar” adı verilmiş. En iyi çiçek bamyası ise hâlâ Amasya’dadır.

13.12.2020

‘Engelli dostu’ Troya Müzesi

‘3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü’ 1992 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 47/3 sayılı kararı ile ilan edildi. Toplumun her alanında engelli bireylerin haklarını ve refahını teşvik etmeyi ve engelli bireylerin durumuna dair politik, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamın her alanında farkındalık arttırmayı amaçlamakta… Ben de bu özel gün için ‘engelli dostu’ Troya Müzesi’ni kaleme aldım. İşte size Troya Müzesi gezi rehberi…

2.12.2020

El yapımı Öğretmenler Günü hediyesi

Bugün biraz uzun yazacağım... Çünkü benim için en özel bir gün. Ulu Önder Atatürk'ün aydınlık gelecekleri yetiştiren öğretmenlere armağan ettiği en anlamlı gün...

23.11.2020

Arka penceredeki kadının ilk icraatı

Hikayenin başlangıcını muhtemelen çoğunuz biliyorsunuz...

27.10.2020

Bir küçük Bambam meselesi

Turuncu sevdamı bilmeyen yoktur. Bir kıyafet alacaksam turuncu seçerim, bir yakınım tarafından hediye alacaksam mutlaka gelen hediye turuncu olur...

8.09.2020