EKSTRA
MENÜ

Özbekistan

Özbekistan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Özbekistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.913 Özbekistan haberi bulunmuştur.

Özbekistan Haberleri

Özbekistanın şehirleri neler Özbekistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Özbekistan'ın şehirleri neler? Özbekistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Özbekistan, sıklıkla merak edilen yerlerin başında gelir. Özelikle, jeopolitik konumu bakımından önem taşıyan ülkeler arasındadır. Siz de Özbekistan hakkında merak edilenleri öğrenebilir ve konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Özbekistan nerededir? Başkenti neresidir, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu gibi bilgileri detaylarıyla derledik.

19.06.2020Seyahat
Kırgızistanın şehirleri neler Kırgızistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Kırgızistan'ın şehirleri neler? Kırgızistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Yedi bağımsız Türk devletlerinden biri olan Kırgızistan Asya'da en çok ziyaret edilen ülkelerden birisidir. Dünya'nın dört bir yanından ata topraklarını görmek isteyen Türkler Kırgızistan'ı ziyaret etmektedirler. Kırgızistan'a gitmek isteyenler ülke hakkında araştırma yapmakta ve bilgi edinmektedirler. Kırgızistan pek çok ünlü meydanı bulunan bir ülkedir. Peki, Kırgızistan'ın şehirleri neler? Kırgızistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü ve telefon kodu bilgileri nedir? İşte yedi bağımsız Türk devletinden biri olan Kırgızistan'a dair bütün detaylar.

18.06.2020Seyahat
Kazakistanın şehirleri neler Kazakistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Kazakistan'ın şehirleri neler? Kazakistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Kazakistan, Orta Asyanın (Avrasya) merkezinde konumlanmış bağımsız bir Türk devletidir. Yüz ölçümü bakımından dünyanın dokuzuncu, Türk ve Müslüman devletlerin en büyüğüdür. Doğal kaynaklar bakımından dünyanın sayılı zengin ülkelerindendir. Kazakistan hakkında bilgiler öğrenip, tatil planı yapabilirsiniz. Kazakistan hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

18.06.2020Seyahat
Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı Kovid-19 sürecinde Türkiyenin dışa açılan ticaret yolu oldu

Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı "Kovid-19 süreci"nde Türkiye'nin dışa açılan ticaret yolu oldu

AK Parti Kars Milletvekili ve eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan "Pandemi süresince BTK Demir Yolu Hattı üzerinden toplamda 138 bin ton yük taşınmıştır" dedi.

17.06.2020Ekonomi
Emine Erdoğan dünya liderlerinin eşlerine Covid-19 mektubu yolladı

Emine Erdoğan dünya liderlerinin eşlerine Covid-19 mektubu yolladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, salgınla mücadele eden dünya liderlerinin eşlerine 28 Nisan'da birer mektup gönderdi.

17.06.2020Gündem
Emine Erdoğandan dünya liderlerinin eşlerine Kovid-19 mektubu

Emine Erdoğan'dan dünya liderlerinin eşlerine 'Kovid-19' mektubu

Emine Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele eden dünya liderlerinin eşlerine 28 Nisan'da birer mektup gönderdi.

16.06.2020Gündem
Türkiyenin çilek fidesi ihtiyacının yarısı Kayseride üretiliyor

Türkiye'nin çilek fidesi ihtiyacının yarısı Kayseri'de üretiliyor

Türkiye'nin çilek fidesinin yaklaşık yüzde 50'sini karşılayan ve ülkenin birçok bölgesine gönderen Kayseri, fidelerin bir kısmını da Kazakistan, Özbekistan, Irak ve KKTC gibi ülkelere ihraç ediyor.

14.06.2020Ekonomi
Kanser haberiyle yıkıldı 2 yıl sonra bebeğini kucağına aldı

Kanser haberiyle yıkıldı 2 yıl sonra bebeğini kucağına aldı

ÖZBEKİSTAN asıllı Medine (35) ve Adil Askarov (31) çifti uzun yıllar çocuk sahibi olmaya çalıştı. Doğal yollarla çocuk sahibi olamayacaklarını öğrenen çift, tüp bebek tedavisi için kolları sıvadıklarında aldıkları kötü haberle sarsıldı.

13.06.2020Gündem
Hindistan, Türk tarım ve gıda ürünlerini sanal ortamda tanıyacak

Hindistan, Türk tarım ve gıda ürünlerini sanal ortamda tanıyacak

Sanal Genel Ticaret Heyeti programlarının üçüncüsü 15-19 Haziran'da dünyanın ve Güney Asya’nın en büyük ekonomilerinden Hindistan’a yönelik gerçekleştirilecek.

13.06.2020Ekonomi
Turistlere sağlık güvencesi

Turistlere sağlık güvencesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yurtdışından gelecek turistlerin Türkiye’de hastalanması durumunda tedavinin bedelsiz olarak karşılanacağını açıklarken hazırlıkları, görüştüğü ülke liderlerine de anlattı. Uçuşların Rusya’ya 15 Temmuz’da, İtalya’ya 1 Ağustos'ta başlaması için plan yapılıyor.

12.06.2020Gündem
Ulaştırma Bakanlığı: Risk taşımayan ülkelerle uçuş görüşmeleri devam ediyor

Ulaştırma Bakanlığı: Risk taşımayan ülkelerle uçuş görüşmeleri devam ediyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Bakanlık olarak dış hat uçuşların açılması konusunda Sağlık Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile koordinasyon halinde çalışmalar yürütüldüğü ifade edilerek, "Risk taşımayan ülkelerle uçuşların başlatılmasına yönelik görüşmeler devam etmektedir" denildi.

11.06.2020Gündem
Bakan Pekcan: Haziran ayı geçiş dönemi olacak

Bakan Pekcan: Haziran ayı geçiş dönemi olacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Önümüzdeki dönemde hem en çok ihracatçı olduğumuz Avrupa Birliği ülkelerinin yeniden toparlanmasını bekliyor hem de dünya genelinde kademeli bir normalleşmeye geçişin olacağını düşünüyoruz" dedi.

7.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Bakan Varank canlı yayında tanıttı İşte Yerli Tanı Kiti

Son dakika haberler... Bakan Varank canlı yayında tanıttı! İşte Yerli Tanı Kiti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özel bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. Bakan Varank programda Yerli Tanı Kiti'ni tanıttı. Bakan Varank, "1.5 ay önce Çin'den geldi-gelmedi tartışmaları yapılan ürünü biz artık üretebiliyoruz." ifadelerini kullandı.

5.06.2020Gündem
Aral Gölü nerede ve hangi ülkede Aral Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü

Aral Gölü nerede ve hangi ülkede? Aral Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü

Dünya üzerinde birçok göl bulunmaktadır. Aral gölü de bu göllerden birisidir. Aral gölü hem özellikleri hem de bulunduğu konum itibari ile oldukça merak edilen göllerden birisidir. Aral gölü nerededir? Aral gölü özellikleri, oluşumu, derinliği ve büyüklüğü hakkında bilgileri sizlere detaylıca derledik.

5.06.2020Seyahat
Yurtdışı uçuşları 40 ülkeyle başlıyor

Yurtdışı uçuşları 40 ülkeyle başlıyor

Yurtdışına 40 ülkeye uçak seferlerinin başlayacağı bilgisini veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “10 Haziran’dan itibaren kademeli olarak 40 ülkeye uçak seferlerini başlatmayı planlıyoruz. Yurtdışı uçak seferleri ilk olarak KKTC, Bahreyn, Bulgaristan, Katar ve Yunanistan’a başlatılacak” diye konuştu.

5.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı Yurt dışı uçuşlar başlıyor

Son dakika... Bakan açıkladı! Yurt dışı uçuşlar başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 10 Haziran'dan itibaren kademeli olarak 40 ülkeye uçak seferlerini başlatmayı planladıklarını açıkladı.

4.06.2020Ekonomi
Polis gelene kadar başında bekledi

Polis gelene kadar başında bekledi

İstanbul Kadıköy'de Özbekistan uyruklu Nasiba Mamatklova yine Özbekistan uyruklu olan eşi tarafından boğularak öldürüldü. Eşini öldüren kişi polis gelene kadar cesedin başında bekledi.

3.06.2020Haber
Kadıköyde vahşet Polis gelene kadar başında bekledi

Kadıköy'de vahşet! Polis gelene kadar başında bekledi

İstanbul Kadıköy'de Özbekistan uyruklu Nasiba Mamatklova yine Özbekistan uyruklu olan eşi tarafından boğularak öldürüldü. Eşini öldüren kişi polis gelene kadar cesedin başında bekledi.

3.06.2020Gündem
TİM Başkanı Gülle: İhracatta beklentimiz normalin de ötesinde

TİM Başkanı Gülle: İhracatta beklentimiz normalin de ötesinde

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), mayıs ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türkiye’nin ihracatı 2020 yılı mayıs ayında 9 milyar 964 milyon dolar oldu.

2.06.2020Ekonomi
Yeni normalde ilk ‘Sanal UR-GE’yi geliştirdi

Yeni normalde ilk ‘Sanal UR-GE’yi geliştirdi

Türk Yapı Malzemeleri Sektörü Başkanı Serdar Urfalılar, geçtiğimiz yılı 22,1 milyar dolar ihracatla kapatan sektörün salgın nedeniyle olumsuz etkilendiğini ancak hedeflere ulaşmak için yeni formatlar geliştirdiklerini söyledi.

1.06.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 82 günde liderlerle koronavirüs diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye'de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran'a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

1.06.2020Gündem
Son Dakika | Trabzonspor transferde Masharipovu bitiriyor Şota...

Son Dakika | Trabzonspor transferde Masharipov'u bitiriyor! Şota...

Önümüzdeki sezonun kadro mühendisliği çalışmalarına başlayan Trabzonspor transferde gaza bastı. Son yıllarda yaptığı başarılı transferlerle adından söz ettiren bordo-mavililer, bu sezonda en çok konuşulan takımlardan biri olacağa benziyor. Jaloliddin

25.05.2020Futbol
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları ve ölümleri artmaya devam ediyor

Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları ve ölümleri artmaya devam ediyor

Belarus, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan ve Moldova'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve ölümleri artmaya devam ediyor.

24.05.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan peş peşe önemli görüşmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe önemli görüşmeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Ürdün Kralı II. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü.

23.05.2020Gündem
Seren Serengil kimdir kaç yaşında ve nereli Seren Serengilin biyografisi

Seren Serengil kimdir kaç yaşında ve nereli? Seren Serengil'in biyografisi

Seren Serengil kimdir? sorusunun cevabı magazin takipçileri tarafından sıklıkla araştırılıyor. Sosyal medya paylaşımları ve magazin yorumları ile dikkat çeken Seren Serengil, ünlü oyunucu Öztürk Serengil'in kızıdır. Çocukluğu Nişantaşı'nda geçen Serengil, almış olduğu bale ve piyano dersleri ile sanat camiasına girişinin temellerini atmış oldu. Peki, Seren Serengil kimdir kaç yaşında ve nereli? İşte, Seren Serengil'in biyografisi ve hayatı.

22.05.2020Hayat
‘Eylülde turist patlaması yaşanabilir’

‘Eylülde turist patlaması yaşanabilir’

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, turizm sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

22.05.2020Gündem
Aksa Enerji bilançosunu açıkladı

Aksa Enerji bilançosunu açıkladı

2020 yılının ilk çeyreğinde cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre %60 oranında artırarak 1,8 milyar liraya yükselten Aksa Enerji, Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kâr (FAVÖK) rakamını ise 371 milyon lira seviyesine taşıdı.

21.05.2020Ekonomi
Sağlık turizmine yeni kurallar

Sağlık turizmine yeni kurallar

Sağlık turizmi konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Türkiye, koronavirüsle birlikte sağlık turizmi için yeni tedbirleri devreye alıyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı önlemlere göre gelenlerden 48 saat önce yapılmış PCR testi istenecek. Karayolu ile sınıra gelenlerin araçları yurda alınmayacak. Yolcular aynı anda yemek yiyemeyecek. Transfer aracının penceresi hep kapalı tutulacak.

19.05.2020Ekonomi
DEİK: Sağlıkta dünya markasıyız

DEİK: Sağlıkta dünya markasıyız

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komisyonu Üyesi ve Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, Türkiye’nin 20 Mayıs’ta sağlık turizmi kapsamında 31 ülkeye kapılarını açacağını belirterek, “Bu karar, sağlıkta dünya markası olduğumuzun ispatı. Yabancıların da Türkiye’ye sağlıkta duyduğu güvenin bir göstergesi.” ifadesini kullandı.

17.05.2020Ekonomi
Sanal ticaret heyetleri hız kazandı

"Sanal ticaret heyetleri" hız kazandı

Ticaret Bakanlığının ihracatçılarla birlikte dünyanın dört bir yanına düzenlediği ticaret heyeti organizasyonları, Kovid-19 şartları altında sanal ortamda gerçekleştiriliyor.

16.05.2020Ekonomi
Ramazanın yirmi ikinci gününde iftar menüsü için nefis yemek tarifleri

Ramazanın yirmi ikinci gününde iftar menüsü için nefis yemek tarifleri

İftar menülerinizi renklendirmek için yine çorbadan tatlıya nefis yemek tarifleri hazırladık. Siz de iftar yemeği için farklı alternatifler arıyorsanız aşağıdaki önerilerimize mutlaka bir göz atın. İşte 15 Mayıs Cuma iftar menüsü...

15.05.2020Lezizz Menüler
Mevlananın hocası Seyyid Burhaneddinin türbe ve bahçesi sessizliğe büründü

Mevlana'nın hocası Seyyid Burhaneddin'in türbe ve bahçesi sessizliğe büründü

Kayseri'nin simgelerinden, özellikle ramazan ayında kentteki toplu iftar sofralarının adresi olan Seyyid Burhaneddin Hazretleri Türbesi ve Bahçesi, yeni tip koronavirüs tedbirleri dolayısıyla en sakin günlerini yaşıyor.

15.05.2020Seyahat
Diriliş Ertuğrul dijital mecralarda son 3 ayda 21 milyonu aşkın seyirciye ulaştı

'Diriliş Ertuğrul' dijital mecralarda son 3 ayda 21 milyonu aşkın seyirciye ulaştı

Osmanlı Devleti'nin kuruluş temellerini atan Ertuğrul Gazi'nin hayatını ve liderliğini yaptığı Kayı Boyu'nun mücadelesini ekranlara taşıyan Diriliş Ertuğrul dizisi 71 ülkeye ihraç edildi.

14.05.2020Keyif
Şota Arveladze: Fenerbahçe neden olmasın, düşman takım mı

Şota Arveladze: 'Fenerbahçe neden olmasın, düşman takım mı!'

Türk futbolunun yakından tanıdığı bir isim olan Şota Arveladze; Fenerbahçe'den teklif gelmesi durumunda ne yapacağını açıkladı.

14.05.2020Futbol
Dünya Bankasından Orta Asya ülkelerine Kovid-19 finansmanı

Dünya Bankası'ndan Orta Asya ülkelerine "Kovid-19 finansmanı"

Dünya Bankası Orta Asya Bölgesel Direktörü Liliya Burunçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Orta Asya ülkeleri Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan'a yaklaşık 387 milyon dolar tahsis ettiklerini bildirdi.

14.05.2020Ekonomi
Mevlananın hocası Seyyid Burhaneddinin türbe ve bahçesi sessizliğe büründü

Mevlana'nın hocası Seyyid Burhaneddin'in türbe ve bahçesi sessizliğe büründü

Kayseri'nin simgelerinden, özellikle ramazan ayında kentteki toplu iftar sofralarının adresi olan Seyyid Burhaneddin Hazretleri Türbesi ve Bahçesi, yeni tip koronavirüs tedbirleri dolayısıyla en sakin günlerini yaşıyor.

13.05.2020Keyif
Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattının kapasitesi artırıldı

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattının kapasitesi artırıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Kovid-19 tedbirleri kapsamında dış ticarette talebin arttığı Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattına ilave 3 bin 500 ton kapasite artışı sağlayacak konteyner aktarma sistemi, Türkiye-Gürcistan sınırının Türkiye tarafındaki Canbaz İstasyonu'na kuruldu"

13.05.2020Ekonomi
Aksa Enerji, Özbekistana santral kuracak

Aksa Enerji, Özbekistan'a santral kuracak

Aksa Enerji, Taşkent’te 240 MW kapasiteli Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali kuracak.

12.05.2020Ekonomi
Hanefilik Mezhebi Nedir Kurucusu Kimdir Hanefi Mezhebinin Özellikleri

Hanefilik Mezhebi Nedir? Kurucusu Kimdir? Hanefi Mezhebinin Özellikleri

Hanefi mezhebi, İslam dini içerisinde sünni fıkıh mezheplerinden birisini oluşturmaktadır. Hanefi mezhebi ismini kurucusundan almış bir mezheptir. Hanefi mezhebi, 4 sünni mezhebinin en fazla nüfusa sahip olan mezheplerinden birisidir. İslam aleminin yaklaşık %60'ı hanefi mezhebinden gelmektedir. Sizler için Hanefi mezhebinin tüm özelliklerini ve detaylarını derledik.

10.05.2020Ramazan Özel
TİM, sanal ticaret heyeti ve sanal fuarlara hazırlanıyor

TİM, "sanal ticaret heyeti" ve "sanal fuarlara" hazırlanıyor

Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen genel ticaret heyeti programları yerine Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile sanal ticaret heyeti programlarını devreye sokan TİM, geliştireceği sanal fuar platformuyla da ürün ve hizmetlerin pazarlanmasına olanak sağlayacak.

10.05.2020Ekonomi
Özbekistan dönüşü Kayseride karantinaya alınan 289 kişi, evlerine gönderildi

Özbekistan dönüşü Kayseri'de karantinaya alınan 289 kişi, evlerine gönderildi

ÖZBEKİSTAN'dan Kayseri'ye getirilen 289 Türk vatandaşı, yurtlardaki 14 günlük karantina sürecinin ardından memleketlerine uğurlandı.

7.05.2020Gündem
Türk Konseyi, salgının ekonomik etkisini azaltmak için iş birliğini güçlendirecek

Türk Konseyi, salgının ekonomik etkisini azaltmak için iş birliğini güçlendirecek

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) üyelerinin ekonomi ve ticaretten sorumlu bakanları ile gümrük idareleri başkanları, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomiler üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmeye yönelik kararlar aldı.

6.05.2020Ekonomi
Gülle: İhracat hedeflerimiz koronavirüsten büyük

Gülle: İhracat hedeflerimiz koronavirüsten büyük

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), nisan ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türkiye’nin ihracatı 2020 yılı nisan ayında 8 milyar 993 milyon dolar oldu.

4.05.2020Ekonomi
Özbekistanda baraj duvarı çöktü, felaketi yaşadılar

Özbekistan'da baraj duvarı çöktü, felaketi yaşadılar

Özbekistan’da, şiddetli yağışların etkisiyle Sirderya vilayetinde baraj duvarı kısmen çökerken yüzlerce ev su altında kaldı, 70 bin kişi bölgeden tahliye edildi.

2.05.2020Dünya
Kovid-19a karşı yeşil koridor ve görev gücü önerisi

Kovid-19'a karşı "yeşil koridor" ve "görev gücü" önerisi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun video konferansla katıldığı Türk Konseyi Ulaştırma Bakanları Toplantısı'nda, gıda, tıbbi ürünler ve diğer temel malların taşınması için "yeşil koridor" kurulması, ulaştırma ve lojistiğin etkin şekilde koordine edimesi amacıyla "görev gücü" oluşturulması ele alındı.

30.04.2020Ekonomi
Koronavirüs dünya liderlerinin Facebook popülaritesini artırıyor

Koronavirüs dünya liderlerinin Facebook popülaritesini artırıyor

Yürütülen “Facebook’ta Dünya Liderleri” araştırmasının sonuçlarına göre, insanların koronavirüs pandemisi sürecindeki rehberlik arayışı, Mart 2020 itibarıyla dünya liderlerinin sosyal medyadaki takipçi sayılarının doruk noktasına ulaşmasını sağladı.

29.04.2020Teknoloji
Bakan Koca, Türk Konseyi Sağlık Bakanları Toplantında önemli açıklamalarda bulundu

Bakan Koca, Türk Konseyi Sağlık Bakanları Toplantı'nda önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla 10 Nisan'da gerçekleştirilen 'Türk Konseyi Liderler Zirvesi'nde alınan karar gereği, 'Türk Konseyi Sağlık Bakanları Toplantısı' düzenlendi. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda, üyeler arasında iş birliğini güçlendirme konusunda mutabakata varıldı.

28.04.2020Gündem
İslahiyede 7 evde karantina uygulaması sona erdi

İslahiye'de 7 evde karantina uygulaması sona erdi

GAZİANTEP’in İslahiye ilçesinde, 24 kişinin yaşadığı 7 evde başlatılan karantina uygulaması sona erdi.

28.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

30 günlük devrialem

Pasifik’ten Atlantik’e uzanan 1.8 milyarlık Müslüman âleminde ‘on bir ayın sultanı’ için çok farklı gelenekler var. İşte Endonezya, Fas, Kırgızistan, Tunus, Mısır, Çin, Senegal ve Balkanlar’dan renkli ramazan adetleri...

12.05.2020

Futbol mu, AVM mi?

Liglere devam kararı ‘erken’ olurken bir sürü sıkıntıyı gündeme getirdi. Virüsten ötürü 1.5 aydır maç ve sponsor gelirinden yoksun kalan takımlar ekonomik anlamda zorlanınca, oyunculardan ücret indirimi talep etti. Yayıncı kuruluşun ödeyeceği 588 milyon lira da gelmeyince sorun büyüdü. Bu koşullar altında Süper Lig’in 14 takımı maçların oynanmasından yana tavır koydu. Sonuçta futbolun ağır ağabeylerinin dedikleri oldu. Bir kuşku var: 2., 3. ve Bölgesel Amatör Lig takımlarının oynadığı stadyumların çoğunluğu standartlardan uzak... İlkel ortamda oyuncu, teknik heyet, hakem, federasyon görevlileri, medya görevlileri ve top toplayan çocuklar virüse karşı nasıl korunur?

8.05.2020