MENÜ

Oyun Bağımlılığı

Oyun Bağımlılığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oyun Bağımlılığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 468 Oyun Bağımlılığı haberi bulunmuştur.

Oyun Bağımlılığı Haberleri

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Zararlı Alışkanlıklar konu anlatımı

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Zararlı Alışkanlıklar konu anlatımı

Yaşadığımız dünyada birçok zararlı alışkanlık, insan hayatını tehdit etmektedir. Bu alışkanlıklardan birçoğu sağlığa zararlıdır. Bazıları ise insanların psikolojisini ve sosyal ilişkilerini olumsuz etkiler. 6. Sınıflar için ''Zararlı Alışkanlıklar'' konusunu tüm yönleriyle anlattık.

22.09.20206. SINIF
Pandemide çocuklarda ekran süresi yüzde 500 arttı

Pandemide çocuklarda ekran süresi yüzde 500 arttı

Koronavirüs pandemisi çocukların ekran sürelerini önemli ölçüde artırdı. Uzmanlara göre dijital medya kullanımında 12 yaş sınırı çok önemli. Yapılan bir anket, pandemi öncesine göre çocuklarda ekran süresi yüzde 500 arttı diyor.

6.08.2020Teknoloji
Oyun bağımlılığı çocuklara yemek yemeyi unutturuyor

Oyun bağımlılığı çocuklara yemek yemeyi unutturuyor

Beynin haz merkezi ve dopamin ile ilişkili olan bağımlılık, çocuklarda oyunlara yönelik olarak görülebiliyor. Oyunlardaki ışıklar, renkler, sesler ve hızlı geçişler çocuklarda uyaran etkisi yaparken oyun bağımlılığı zamanla çocuğun hayat kalitesini de düşürüyor. Çocuğun çok uzun zaman bilgisayar başında zaman geçirmesi, özbakımını ihmal etmesi halinde bağımlılıktan söz edilebileceğini belirten uzmanlar, oyun oynarken yemek yemeyi unutmanın ve okula geç kalmanın bağımlılık belirtisi olabileceğine dikkat çekiyor.

İzolasyonda sanal bağımlılığa ve aile içi ilişkilere dikkat

İzolasyonda sanal bağımlılığa ve aile içi ilişkilere dikkat!

Salgın nedeniyle evlerde izole bir hayatı yaşadığımız bu günleri, aile içi ilişkilerimizi güçlendirmek ya da problemleri gidermek adına avantaja dönüştürmek mümkün. Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Ender Altıntoprak, dört duvar arasında kalmaktan kaynaklanan aile içi çatışmaların, internet ve özellikle de oyun bağımlığının önüne nasıl geçilebileceğini anlattı.

7.05.2020Avrupa
Video oyunlar bizi nasıl cezbediyor

Video oyunlar bizi nasıl cezbediyor?

Video oyun sektörünün 2025'te 300 milyar ABD Doları olacağı öngörülürken, giderek çoğalan oyuncu sayısı ‘oyun bağımlılığı’ terimini daha sık duymamıza sebep oluyor. Dünya Sağlık Örgütü, kendini oyun oynamak zorunda hissetmenin bir davranış bozukluğu olabileceğini belirtiyor. DSÖ bu durumun çok nadir olduğunu ve tüm oyun oynayanlar arasında çok küçük bir bölümün etkilendiğini söylese de yine de oyuncuları ve ebeveynleri bilinçli olmaları konusunda uyarıyor.

11.11.2019Teknoloji
Hem teknoloji bağımlılığını araştırıyorlar hem de dünyayı dolaşıyorlar

Hem teknoloji bağımlılığını araştırıyorlar hem de dünyayı dolaşıyorlar

Aydın’ın Nazilli ilçesinde hazırladığı proje ile AB’den hibe almaya hak kazanan Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nin öğrencileri hem günümüz gençliğinin teknoloji bağımlılığını araştırıyor hem de AB’den aldığı destekle dünyayı dolaşıyor. Bir yandan projelerini yürütürken diğer yandan da dünyanın değişik ülkelerinde güzel anılar biriktiren öğrenciler projelerinde kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiler.

25.10.2019Teknoloji
Oyun oynarken sohbet ettiğiniz oyunculara aman dikkat

Oyun oynarken sohbet ettiğiniz oyunculara aman dikkat!

Çevrim içi oyunların gençleri pedagojik açıdan olumsuz etkilediğini ifade eden uzmanlar oyunlardaki chat grupları ve klan sistemiyle suistimale açık ve savunmasız bir ortam oluşması nedeniyle ebeveynlere uyarılarda bulundu.

22.09.2019Teknoloji
Yeni bir dijital bağımlı nesil karşımıza çıkıyor

"Yeni bir dijital bağımlı nesil karşımıza çıkıyor"

Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Genel Başkanı ve Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Dilci, dijital bağımlılıktaki artışa işaret ederek, "Her geçen gün bağımlılık oranımız artmaktadır. Yeni bir dijital bağımlı nesil karşımıza çıkmaktadır. Buna karşı önlemlerin ivedi alınması ve sözde değil, özde eylemlerin yapılması gerekmektedir" dedi.

11.09.2019Teknoloji
Dijital bağımlılıkla mücadele için eylem planı hazırlandı

Dijital bağımlılıkla mücadele için eylem planı hazırlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, internet oyunları ve sanal kumar bağımlılığıyla mücadeleye ilişkin 5 yıllık eylem planı hazırladıklarını bildirdi.

19.08.2019Teknoloji
Ailelere yaz tatili için köy hayatı tavsiyesi

Ailelere yaz tatili için 'köy hayatı' tavsiyesi

Yaz tatilinde çocuk ve gençlerin sanal dünyadan mümkün olduğunca uzak tutulmasının önemine işaret eden uzmanlar, tatilde oyun ve doğayla buluşulması tavsiyesinde bulunuyor.

10.07.2019Seyahat
Ergenlik dönemine  ışık tutuyor

Ergenlik dönemine ışık tutuyor

Ömür Kurt'un yazdığı '200 Adımda Ergenlik Rehberi' kitabı ergenlik dönemine ışık tutuyor.

27.06.2019Kitap Sanat
Video oyun bağımlılığı kumar gibi

Video oyun bağımlılığı kumar gibi

Dünya Sağlık Örgütü video oyun bağımlılığını ‘akıl sağlığı bozukluğu’ olarak tanımladı. Bu kararla birlikte hastalık ‘kumar bağımlılığı’ ile aynı kategoride yer alıyor.

30.05.2019Dünya
Hürriyet Kitap’tan, ebeveynler için Ergenlik Rehberi

Hürriyet Kitap’tan, ebeveynler için Ergenlik Rehberi

"200 Adımda Ergenlik Rehberi" kitabı, bir çocuğun okula başlamasından o çocuğun ergenlik sürecini bitirinceye dek geçen süreçteki merak edilen soruların yanıtlarını, uzmanların görüşleriyle bir araya getirdi. Hızla büyüyen çocukların büyüme çağında yaşadığı tüm zorlukların çözüm önerilerini sunan kitap, rehber niteliği taşıyor.

16.05.2019Etkinlikler
MEB’ten o tehditlere siber güvenlik

MEB’ten o tehditlere siber güvenlik

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), çocuklar ve gençleri, son günlerde üzücü olaylarla gündeme gelen ‘Mavi Balina’, ‘Momo’ gibi internet tuzakları ve dijital platformlardaki kötü niyetli kişi ve yazılımlara karşı bilinçlendirmek amacıyla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) çatısı altında hizmet verecek ‘Siber Güvenlik Portalı’ hazırladı.

18.04.2019Eğitim
MEB’den ‘Mavi Balina’ya karşı siber güvenlik portalı

MEB’den ‘Mavi Balina’ya karşı siber güvenlik portalı

MEB, ‘Mavi Balina’, ‘Momo’ gibi internet tuzakları ve dijital platformlardaki kötü niyetli kişi ve yazılımlara karşı bilinçlendirmek amacıyla ‘Siber Güvenlik Portalı’ hazırladı. Eğitim Bilişim Ağı çatısı altında hizmet verecek portalda kişisel bilgilerin korunması için dikkat edilmesi gereken noktalar, virüs ve casus yazılımlara yönelik uyarılar, internetin güvenli ve eğlenceli kalması için alınabilecek önlemler, bir tehdit ortaya çıktığında yapılabilecekler, videolarla eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.

17.04.2019Eğitim
Fuat Oktay: Kazanımları koruyacağız…

Fuat Oktay: Kazanımları koruyacağız…

ilim Yayma Vakfı’nın 48. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “90’larda bu ülkenin evlatlarının yüzlerine üniversite kapılarının nasıl kapatıldığına, ikna odalarında kızlarımıza nasıl baskı uygulandığına hep birlikte şahit olduk. Bunları tecrübe eden kadrolar, 17 yıldır devletin siyasi, idari ve ekonomik düzenini, insan onuru ve temel hakları merkeze alacak şekilde yeniden tasarlamıştır, sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde. Önümüzdeki dönemde de tüm alanlarda sağladığımız kazanımları kararlılıkla korumaya ve sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

10.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Ülkemizi çok daha ilerilere taşıyacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Ülkemizi çok daha ilerilere taşıyacağız

 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sağladığı hız ve dinamizmin tüm avantajlarını kullanarak yerel seçimlerden sonraki dönemi, güçlü icraat dönemi olarak en iyi şekilde değerlendireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 31 Mart öncesinde olduğu gibi 31 Mart sonrasında da yerel yönetimlerimiz ile birlikte ülkemizi çok daha ilerilere taşıyacağız." dedi.

9.03.2019Gündem
Oyun bağımlılığı çocukların beyin gelişimini etkiliyor

Oyun bağımlılığı çocukların beyin gelişimini etkiliyor

Psikiyatri Uzmanı Dr. Şaban Karayağız, ailelerin özellikle teknolojik oyunlar oynayan çocuklarını takip etmesi gerektiğini belirterek, "Oyun bağımlılığı çocukların akademik başarısını, beyin gelişimini etkiliyor" dedi.

İnternet Yardım Merkezi iş başında Ne çözümler sunuyor

İnternet Yardım Merkezi iş başında! Ne çözümler sunuyor?

BTK çatısı altında faaliyet gösteren İnternet Yardım Merkezi, kullanıcıların internet kaynaklı problemlerine çözüm üretilmesini ve doğru kanala yönlendirilmesini sağlıyor.

4.03.2019Teknoloji
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan, Karamollaoğluna tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, Karamollaoğlu'na tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik söylediği, "Önceden gördün mü, ders aldın mı?” sözlerine cevap verdi.

16.02.2019Gündem
5 Şubat Güvenli İnternet Günü öncesinde ebeveynlere öneriler

5 Şubat Güvenli İnternet Günü öncesinde ebeveynlere öneriler

Türkiye’de internetle tanışma yaşı ikiye kadar düşerken ebeveynler başta şiddet içerikli ve müstehcen görüntüler, yabancılarla konuşma ve oyun bağımlılığı olmak üzere pek çok neden dolayısıyla endişe yaşıyor. Alternatif telekom sektöründen Millenicom, bu yıl 5 Şubat’a denk gelen Güvenli İnternet Günü (GİG) öncesinde, ebeveynlere çocuklarının internet kullanımına yönelik önerilerde bulundu.

4.02.2019Teknoloji
5 Şubat Güvenli İnternet Günü öncesi bunlara dikkat

5 Şubat Güvenli İnternet Günü öncesi bunlara dikkat

Türkiye’de internetle tanışma yaşı ikiye kadar düşerken ebeveynler başta şiddet içerikli ve müstehcen görüntüler, yabancılarla konuşma ve oyun bağımlılığı olmak üzere pek çok neden dolayısıyla endişe yaşıyor. Millenicom, bu yıl 5 Şubat’a denk gelen Güvenli İnternet Günü (GİG) öncesinde, ebeveynlere çocuklarının internet kullanımına yönelik önerilerde bulundu.

29.01.2019Teknoloji
Türkiye E-Spor Federasyonundan önemli iş birliği

Türkiye E-Spor Federasyonundan önemli iş birliği

Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) yüzde yüz Türk yapımı Zula oyununun sahibi InGame Group ile iş birliği protokolü imzaladı. Feriye Palas'ta gerçekleştirilen imza töreni, Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

18.12.2018Teknoloji
Oyun bağımlılığı kamburlaştırıyor

Oyun bağımlılığı kamburlaştırıyor!

Oyun bağımlılığı gelişme çağındaki çocukları ve gençleri sadece zihinsel olarak değil, ortopedik açıdan da olumsuz etkiliyor. Uzun süreli duruş bozukluklarının kas gücünün azalmasına ve vücudun estetik olarak bozulmasına neden olduğunu belirten uzmanlar, “Yalancı kamburluk” denilen durumun ortaya çıktığına dikkat çekiyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Abdullah Şarlak, oyun bağımlılığının ve uzun süreli elektronik cihazlar kullanmanın omurga sağlığını olumsuz etkilediğine dikkat çekti.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Fortnite bu kez yuva yıkmaya başladı

Fortnite bu kez yuva yıkmaya başladı!

Fortnite hayranları, popüler video oyununu çok seviyor olabilirler ama en azından bazılarının kişisel ilişkileri, bu sevgiden olumsuz etkileniyor.

18.09.2018Teknoloji
Ailelere uyarı:Momo davranış bozukluğuna yol açıyor

Ailelere uyarı:Momo davranış bozukluğuna yol açıyor!

Son günlerde çok konuşulan “Momo” isimli internet zorbalığı, şiddet içerikli oyun ve uygulamaları gündeme getirdi. Şiddet içerikli oyun ve uygulamaların içerdiği yüksek heyecan nedeniyle ilgi gördüğünü belirten uzmanlar, bu tip uygulamaların davranış bozukluklarına yol açtığına dikkat çekiyor. Ailelere çocuklarıyla iyi iletişim kurmalarını öneren uzmanlar, bilgisayar ve cep telefonu kullanımında sınırlama getirilmesini vurguluyor.

Siber zorbalığa karşı ‘siber empati’

Siber zorbalığa karşı ‘siber empati’

Çocuğumu dijital dünyanın neden olabileceği psikolojik ve sosyal tehlikelerden nasıl koruyabilirim? Bu, günümüz yetişkinlerinin en çok sorduğu sorulardan biri olarak öne çıksa da aslında artık Z Kuşağı’na dair korumaya değil, önlemeye davranışsal çözümler bulma vakti geldi de geçiyor. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla siber zorbalıklar sonucu olarak ortaya çıkan olumsuz yaşantıların önüne geçmeyi sağlayacak tek kavram ‘siber empati’ gibi görünüyor. Peki bu nasıl yaygınlaştırılabilir?

26.03.2018Eğitim
Bakanlıktan ‘dijital oyun’ raporu:  Aileler için platform kurulmalı

Bakanlık'tan ‘dijital oyun’ raporu:  Aileler için platform kurulmalı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca düzenlenen Dijital Oyunlar Çalıştayı ve Sempozyumu’nun çalıştay raporu yayımlandı. Raporda, "Dijital oyunlar üzerinden ihmal ve istismarın bildirim ve müdahale mekanizmasının olduğu bir sistem kurulmalı. Dijital dünyanın dinamik yapısı sebebiyle mevcut yasal düzenlemeler bilişim suçlarını da kapsayacak şekilde güncellenmeli ya da bilişim suçlarıyla mücadele konusunda ayrı bir kanun getirilmeli" ifadeleri yer aldı. Ayrıca “Ailelerin, çocukların oynadığı dijital oyunlar ve içerikleri hakkında bilgi edinebileceği, alanında uzman kişilerin ve diğer ailelerin de yer aldığı, filtreleme sisteminin bulunduğu, canlı iletişim ve etkileşim kurabildiği bir 'Dijital Oyunlar Platformu' kurulmalı” önerisine de yer verildi.

30.11.2017Eğitim
Öğretmen ve veliler için ‘bağımlılık’ kitabı hazırlandı

Öğretmen ve veliler için ‘bağımlılık’ kitabı hazırlandı

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve Avrupa'dan ortakların katılım sağlandığı Avrupa Birliği projesiyle ekran, yiyecek ve madde bağımlılığı konusunda öğretmen ve velileri bilgilendirici, özellikle öğrencilerin bağımlılığa yakalanmadan önce tespit edilmesine yönelik hassas noktaların aktarıldığı bir rehber kitap hazırlandı.

22.09.2017Eğitim
Müfredat 2017

Müfredat 2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın önceki gün açıkladığı yeni müfredat 2017 - 2018 döneminde 1, 5 ve 9. sınıflarda, 2018 - 2019’da ise tüm kademelerde uygulanacak. Hürriyet uzmanlarla konuşarak eski ve yeni müfredatı karşılaştırdı:

19.07.2017Eğitim
Liseli mucitler ödüllerini aldı

Liseli mucitler ödüllerini aldı

TÜBİTAK 48’inci Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışması’na katılan 100 öğrencinin projeleri değerlendirildi. GTÜ’de düzenlenen yarışmada dereceye giren liseli mucitler, ödüllerini aldı.

2.04.2017Eğitim
Çocuklarda oyun bağımlılığına karşı 7 öneri

Çocuklarda oyun bağımlılığına karşı 7 öneri

Uzmanlar mobil oyun bağımlılığının şiddet davranışlarını tetiklediği konusunda aileleri uyarıyor.

24.03.2017Cocuk
Şimdi o telefonu yavaşça elinden bırak…

Şimdi o telefonu yavaşça elinden bırak…

Teknoloji bağımlılığı mı?

20.03.2017Kampüs
Hafta sonu ‘Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ var

Hafta sonu ‘Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ var

Eğitim ve teknolojiyi bir araya getiren "Eğitim Teknolojileri Zirvesi" (ETZ), 4 Mart'ta başlayacak.

1.03.2017Eğitim
Hem oynatıyor hem geliştiriyor

Hem oynatıyor hem geliştiriyor

Çocuklar bilgisayar, tablet ve cep telefonu oyunların başından ayrılamıyor. Hatta paylaşılan rakamlara göre çocukların yüzde 40’ı oyun bağımlısı olmuş durumda. Çocuklara zarar da veren bu sorunu çözmek için harekete geçen MentalUP, geliştirilen özel egzersizlerle çocukların dikkat, hafıza, problem çözebilme gibi zihinsel becerilerinin gelişmesini amaçlıyor.

8.02.2017Ekonomi
12 kişi, cepteki oyun yüzünden ölmüş

12 kişi, cepteki oyun yüzünden ölmüş

Almanya’da cep telefonunda oyuna dalarak, geç kalan trene geçiş sinyali veren ve iki trenin kafa kafaya çarpışması sonucu 12 kişinin ölümüne, 89 kişinin yaralanmasına yol açan hareket memuru yargılanıyor.

10.11.2016Dünya
Pokemon Go, bu kişileri bağımlı hale getiriyor

Pokemon Go, bu kişileri bağımlı hale getiriyor!

Oyun bağımlılığı önlem alınmazsa kişinin yaşamını alt üst edebiliyor!

4.08.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Aileleri dehşete düşürüyor… Yeni tehlike ‘Gangster’ oyunu

Mavi Balina, Momo, Mavi Bebek ve şimdi de Gangster… Çeşitli talimatlarla çocuk ve gençleri intihara, suça sürükleyen oyunlara bir yenisi daha eklendi ne yazık ki…

8.08.2020

Dijitalleşmekten değil iletişimsizlikten korkun!

İletişimci ve yazar Dr.Umut Kısa, dijital oyun bağımlılığından endişe duyan ebeveynlere seslenerek, “Kötü olan oyun değil, çocukların ilişki kurma becerilerinin gelişmemesi ve dijital yetkinliklerini ilerletememesidir. Dijital oyunların çocuklara neler kazandırdığını 1980’den önce doğan ebeveynler hayal bile edemez. Onlar sadece kendilerini sokağa çıkma konusunda yasaklayan ebeveynlerini bilir ve aynı şeyi yaptıklarını fark etmezler” dedi.

12.06.2020

Çocuğunuz bilgisayar oyunları bağımlısı mı?

Bilgisayar oyunları oynayan çocuklar heyecana o kadar bağımlı olurlar ki, oyuna da bağımlı hale gelirler.

20.08.2019

Ebeveynlerin yeni belası: FORTNITE

Bu kadar spesifik, herkese hitap etmeyen bir yazıyı neden mi yazıyorum? ‘Fortnite ne arkadaş, hayırdır?’ diyenler çıkacaktır ama yazıya buyurun; kesinlikle ne olduğunu biliyor, hatta her gün görüyorsunuz.

13.01.2019

Dikkat: Çocuğunuz oyun bağımlısı olabilir!

Oyun bağımlılığı, “aşırı ve sağlıksız ölçüde oyun oynamak” olarak tanımlanmakta ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte hızla yaygınlaşmaktadır. Oyun bağımlısı olan çocuklar kendi sorumluluklarını göz ardı etmiş ve hayattan soyutlanmış davranışlar sergileyebilir. Psikolog M.Berk Karaoğlu, çocukların oyun bağımlılığı konusunda aileleri uyardı.

11.07.2018
Ailelerin dikkatineUzmanlardan ‘Mavi Balina’ uyarısı

Ailelerin dikkatine!Uzmanlardan ‘Mavi Balina’ uyarısı

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz bir oyun var. Fakat bu oyuna, oyun demek yanlış bir kelime. Çocuklar için oyun oynamanın sayısız yararı var iken, öncelikle internet ortamında oynanan oyunları kastetmemek gerekiyor. Maalesef tüm internet oyunları da oyun olarak adlandırılıyor. Mavi Balina, bu internet oyunlarının geldiği son facia durağı...

19.09.2017

Rutinde kaybolmak

“Boğulma” hissiyle nasıl başa çıkıyorsunuz? Sağa sola bağırarak, çalışanlarınızdan kendi mutsuzluğunuzun acısını çıkararak mı mesela? Etrafınızdakilere hayatı zindan ederek mi? Yoksa “Ben ne yaptım da böyle hissediyorum, davranıyorum?” sorusunu mu soruyorsunuz? Öyle ise sizi tebrik ederim. Derdinizi çözmeye bir adım yaklaştınız.

4.08.2017