EKSTRA
MENÜ

Oy Ve Ötesi

Oy Ve Ötesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oy Ve Ötesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 666 Oy Ve Ötesi haberi bulunmuştur.

Oy Ve Ötesi Haberleri

Reşat Petek: Darbe girişiminin haber alınamaması istihbarat zaafı

Reşat Petek: Darbe girişiminin haber alınamaması istihbarat zaafı

Darbe Komisyonu Başkanı Reşat Petek TBMM Araştırma Komisyonu darbe girişimi raporunu açıkladı... Petek, havacı subayın verdiği istihbaratın darbenin öne çekilmesini sağlayarak başarısız olmasına neden olduğunu söylerken, darbe girişiminin önceden haber alınamamasının bir istihbarat zaafı olduğunu belirtti. Yarım asırdan bu yana darbe için hazırlık yapıldığına işaret eden Petek darbe girişiminin başarısız olacağının anlaşılması üzerine örgüt üyelerine "Darbeyi şiddetle kınayan açıklama yapın" talimatı verildiğini aktardı. Darbenin siyasi ayağına ilişkin de açıklamalarda bulunan Petek, örgütün dönemsel olarak siyasi iktidarda bulunan partilere yakın davranıp devlete sızmak için siyaseti kullanma yolunu seçtiklerini söyledi. Darbe Komisyonu Başkanı Petek, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dan istenilen sorulara yanıt alamadıklarını da sözlerine ekledi.

26.05.2017Gündem
Numan Kurtulmuştan üs iddiasıyla ilgili açıklama geldi.

Numan Kurtulmuş'tan 'üs' iddiasıyla ilgili açıklama geldi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar kurulu toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Kurtulmuş, terörden zarar gören Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Hakkarili çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi ile ilgili kararın Bakanlar Kurulu tarafından imzalandığını açıkladı.

20.03.2017Gündem
Biz büyük bir aileyiz ve ailemizin cezaevindeki üyelerini oradan çıkarmak istiyoruz

Biz büyük bir aileyiz ve ailemizin cezaevindeki üyelerini oradan çıkarmak istiyoruz

Uluslararası Yazarlar Birliği PEN, bugüne kadar görülmemiş büyüklükte bir heyetle Türkiye’yi ziyarete geldi. Hükümet ve muhalefet yetkilileriyle görüştüler, Silivri Cezaevi’ni ziyaret ederek 1 Ocak itibariyle cezaevinde bulunan 131 gazeteci-yazarla dayanışma içinde olduklarını açıkladılar. PEN’in ilk kadın başkanı Meksika-ABD’li edebiyatçı Jennifer Clement ile ziyaretin detaylarını, uluslararası kamuoyunun Türkiye hakkında endişelerini konuştuk. Baskı ortamı ve edebiyat ilişkisiyle ilgili olarak “Türkiye zaten cezaevine girmiş, orada eser vermiş büyük edebiyatçılara sahip. Sizinki bir hapishane edebiyatı” dedi.

28.01.2017Gündem
Mor ve Ötesi: Mutsuzuz... Müzik şifa bulmak için bir olasılık

Mor ve Ötesi: 'Mutsuzuz... Müzik şifa bulmak için bir olasılık'

Mor ve Ötesi, yirminci yılını kutluyor. Bu yirmi yılın hemen her anına şahitlik eden Kanat Atkaya, hem arkadaşı hem de hayranı olduğu grup üyeleriyle konuştu: “Captain Hook’ta bir gece çalarken sadece iki kişi gelmişti, sonra biz evlerine bırakmıştık.”

12.11.2016Keyif
Başbakan açıkladı, AK Parti başkanlık için harekete geçiyor

Başbakan açıkladı, AK Parti başkanlık için harekete geçiyor

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu. Yıldırım, AK Parti'nin anayasa değişikliği için teklifini Meclis'e getireceğini açıkladı. Yıldırım, "Sayın Bahçeli’nin beyanatları cesaret verici. Biz hazırız. Bu yolda adımları da atacağız. Kararı ya Meclis verecek ya da millet verecek. Milletin verdiği karar en doğru karardır. Kısa sürede Meclis’e yeni anayasa getireceğiz" dedi.

12.10.2016Gündem
Bir ‘rock’n roll tatili’nden manzaralar: Zeytinli Rock Festivali

Bir ‘rock’n roll tatili’nden manzaralar: Zeytinli Rock Festivali

Olaylar 24-28 Ağustos arasında beş geceye yayılarak Edremit Körfezi’nin mütevazı tatil beldesi Zeytinli’de gelişti sevgili okuyucu... Memleketin dört bir köşesinden akıp gelen, çoğu siyah tişörtlü, hatırı sayılır bölümü uzun saçlı, yaşları büyük ölçüde 18-25 arasında değişen onbinlerce genç insan, Kazdağları’nın gölgesinde kilometrelerce uzanan sahilde, ‘rock’n roll bir tatil’e koştu. 2016 model Zeytinli Rock Festivali, nam-ı diğer ‘Törkiş Woodstock’ böyle başladı...

3.09.2016Keyif
Bahçeliden grup toplantısında başkanlık açıklaması

Bahçeli'den grup toplantısında 'başkanlık' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Başkanlık tartışmalarına değinen Bahçeli, "Bizim AKP hükümetine desteğimiz terörle mücadeleyle sınırlıdır. Başkanlık sistemi ve partili cumhurbaşkanlığı konusunda vereceğimiz destek, sunacağımız herhangi bir katkı zamanın ve şartların ruhuna uygun olacak şekilde yoktur" dedi.

24.05.2016Gündem
YSK’dan ‘sızma’ çelişkisi

YSK’dan ‘sızma’ çelişkisi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven kimlik bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili dün ilk kez konuştu.

8.04.2016Ekonomi
2 bindik 2 milyon olduk

2 bindik 2 milyon olduk

Son dönemde Osmanlı Ocakları’nın adını çok sık duyduk. ‘Erdoğan Namusumuzdur’ sloganıyla ses getirdiler. 7 Haziran sonrasında, HDP ve CHP binalarına yapılan saldırılar, Hürriyet gazetesine ve Ahmet Hakan’a yapılan saldırılar Osmanlı Ocakları’yla ilişkilendirildi. MHP’liler ‘sahte ülkücü’ olmakla suçladı, Kılıçdaroğlu IŞİD’le bağlantılarının araştırılmasını istedi. Osmanlı Ocakları’nın Ankara’da modern bir plazadaki genel merkezinde, başkanları Kadir Canpolat’la buluştuk. Bütün iddiaları cevaplamakla kalmadı. Konu evrim teorisinden John Lennon’a kadar uzandı.

14.11.2015Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Şu aşamadan sonra at bari

Kemal Kılıçdaroğlu: Şu aşamadan sonra at bari

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın’ın Hürriyet’e saldırıyı itiraf etmesiyle ilgili, “Eğer Başbakan Davutoğlu samimiyse, özgür medyaya inanıyorsa bu kişiyi hemen partiden bari şu aşamadan sonra atmalı. Yoksa hükümet de parti de destekliyor demektir” dedi.

22.10.2015Gündem
Suriyedeki savaşı durdurun

'Suriye'deki savaşı durdurun'

1 Kasım seçim çalışmalarını Almanya'da sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye'deki savaşın durdurulması için Frankfurt'tan Avrupa ülkelerine çağrıda bulundu

26.09.2015Avrupa
CHPnin +1 adayları

CHP'nin +1 adayları

CHP’nin, sabah 04.00’te biten 6.5 saatlik Parti Meclisi toplantısında belirlenen milletvekili aday listesi, ‘7 Haziran’da çıkan milletvekili sayısını her ilde en az bir aşma (+1)’ hedefiyle şekillendi. Öncelik HDP’ye giden oyların geri alınmasına verildi. Listelerde Alevi önderleri ve Karadeniz kökenli isimler de +1 adayları olarak dikkat çekti.

19.09.2015Gündem
Demirtaştan PKKnın Diyarbakırda doktoru öldürmesine tepki

Demirtaş'tan PKK'nın Diyarbakır'da doktoru öldürmesine tepki

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK'nın Diyarbakır'da bir doktoru öldürmesiyle ilgili olarak, "En ahlaksız savaş koşullarında bile kabul edilemez. Kimse sağlık çalışanlarına ne elini ne de dilini uzatmalı" dedi.

2.09.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Büyükerşen hep haklı mı çıkar

ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi binasına girdiğinizde karşınıza çıkan, Atatürk’ün 15 Ocak 1927’de söylediği şu satırlar dikkat çekiyor:

2.08.2017

Maazallah eğlenecekti çocuklar!

MEMLEKETİN köklü eğitim kurumlarından Kadıköy Anadolu Lisesi’nin düzenleyeceği festival “yine” iptal edildi.

24.04.2017

CHP bastırıyor, YSK bocalıyor, gözler Erdoğan’da

CHP dün Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) giderek 16 Nisan’da başkanlık sisteminin kabulüyle sonuçlanan halk oylamasının iptalini istedi.

18.04.2017

Sandığa giderken ne giymeli

Ayşe’nin Renkli Dünyası’na hoş geldiniz! Öncelikle mailleriniz için teşekkür etmek istiyorum. Harikasınız! Bu hafta sizin için neler hazırladık göz atalım isterseniz.

11.04.2017

Aman Gürcistan, aman Azerbaycan!

GÜRCİSTAN ve Azerbaycan bence şu sıralar her zamankinden daha fazla dikkatli olmalı, çünkü komşularımız arasında kafaya “Eyy!” yemeyen yalnızca onlar kaldı.

27.03.2017

Dolmuşa gelmeyin

ACABA sosyal medyada hararetli siyasi yazışmalar ülkedeki atmosferi doğru yansıtıyor mu?

12.03.2017

Popülizm çıkmazı

CUMHURBAŞKANLIĞI Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın bir süredir “popülizm” eleştirisi yapıyor. Daily Sabah’ta son makalesindeki şu satırlar popülizmin tarifidir:

27.02.2017

Seçilmiş gelmiş zaten, Meclis’le mi uğraşsın?  

Yukarıdaki soruda “Meclis” sözcüğü yerine “Kongre” koyarsanız, mesela ABD Başkanı seçilen Donald Trump için de geçerli olabilir.

21.02.2017

Avrupa’nın Türkiye’yle ne derdi var?

Belki de başlıktaki soruyu şöyle değiştirmek daha doğru: Avrupa’nın kendisiyle ne derdi var?

3.12.2016

2016’yı açıklayan kelime: Post hakikat

DÜNYADAKİ sözlükler ve dil dernekleri her yıl, o yıla damga vuran sözcükleri seçiyor.

28.11.2016

Trump Sonrası Aydınlık

2016 yılının en popüler kelimesi, “hakikat ötesi” seçilmiş. Oxford Sözlüğü’nün yalancısıyım. Sözlük’e göre bu kelime geçen yıla göre 2 bin kat daha fazla kullanılmış. Anlamı ise kısaca: Duygularımızın algılarımızı, nesnel verilerden daha çok etkilemesi. Ve nesnel gerçeklerin önemsiz hale gelmesi.

18.11.2016

Mutsuzuz... Müzik şifa bulmak için bir olasılık

Kadıköy’de devam eden kentsel dönüşümün hayalet kasabaya çevirdiği Yeldeğirmeni’nde, bir düğün salonunun zemin katındaki efsane stüdyodayız...

12.11.2016

Erdoğan 2017’de başkan mı

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklaması ile birlikte başkanlık sistemi bir anda gündemi belirledi.

12.10.2016

Bir ‘rock’n roll tatili’nden manzaralar

Olaylar 24-28 Ağustos arasında beş geceye yayılarak Edremit Körfezi’nin mütevazı tatil beldesi Zeytinli’de gelişti sevgili okuyucu... Memleketin dört bir köşesinden akıp gelen, çoğu siyah tişörtlü, hatırı sayılır bölümü uzun saçlı, yaşları büyük ölçüde 18-25 arasında değişen onbinlerce genç insan, Kazdağları’nın gölgesinde kilometrelerce uzanan sahilde, ‘rock’n roll bir tatil’e koştu. 2016 model Zeytinli Rock Festivali, nam-ı diğer ‘Törkiş Woodstock’ böyle başladı...

3.09.2016

Hoca’nın türbe kilidi sanki

‘ANAYASA Mahkemesi, yürüyen davalarla ilgili şikâyetleri görüşemez’ diyebilir manşetiniz.

11.03.2016

Güvenlik meseleleri ve lunapark

ANKARA’daki tuzak ve sonucunda meydana gelen kayıplar, güvenlik zaafları konusunu -doğal olarak- gündeme getirdi.

22.02.2016

Seçmenin ezici çoğunluğu ne istiyor?

SAYIN Başbakan, kısa bir açık mektubum var. Çok vaktinizi almayacağı için okumanızı dilerim.

3.11.2015