EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Oy Ve Ötesi

Oy Ve Ötesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oy Ve Ötesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 666 Oy Ve Ötesi haberi bulunmuştur.

Oy Ve Ötesi Haberleri

Emekli imama 2.5 yıl hapis

Emekli imama 2.5 yıl hapis

TÜRK Silahlı Kevvetleri’nin PKK’ya yönelik gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonu protesto etmek amacıyla Diyarbakır'da DTP’nin düzenlediği yürüyüşe katılan ve otobüsün üzerine çıkarak elinde Kuran-ı Kerim ile birlikle, “Allah rızası için bu kanı durdurun. Güney Kürdistan’a operasyonu durdursunlar” diyen emekli imam Muhittin Eryılmaz, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

13.05.2008Gündem
Hamasla görüşen Carter yeniden İsrailde

Hamas'la görüşen Carter yeniden İsrail'de

Barış çabalarına destek amacıyla Orta Doğu ülkelerini gezen eski ABD başkanlarından Jimmy Carter, Hamas'ın İsrail'in komşularıyla barış içinde yaşama hakkını tanıma eğiliminde olduğunu söyledi.

21.04.2008Dünya
Baykal: AKP kendi derin devletini yaratıyor

Baykal: AKP kendi derin devletini yaratıyor

Baykal Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan yeni gözaltılarla ilgili konuştu. İşte Baykal’ın AKP'yi büyük ithamlarda bulunduğu konuşmasından satır başları:

21.03.2008Gündem
O şarkıyı beğenmese Harun hata yapardı

O şarkıyı beğenmese Harun hata yapardı

Eurovision Şarkı Yarışması’nda bu yıl ülkemizi temsil edecek Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin’in bir TV programında "En sevdiğim Eurovision şarkısı Semiha Yankı’nın seslendirdiği ’Seninle Bir Dakika’dır" açıklamasına Semiha Yankı yanıt verdi.

16.03.2008Kelebek
Başörtüsü İslamı yaşamanın tek yolu değil

Başörtüsü İslam'ı yaşamanın tek yolu değil

Başbakan Erdoğan, üniversitelerde başörtü yasağının kaldırılmasını eğitim hakkı ve özgürlüğü, ayrıca din ve vicdan özgürlüğü açısından değerlendirdiklerini söyledi. Erdoğan'ın gazeteye verdiği mülakatta "Başörtüsü İslamiyet'i yaşamanın tek yolu değildir" sözleri dikkati çekti.

13.03.2008Gündem
PKKdan hava indirmeye mayın tuzağı

PKK'dan hava indirmeye mayın tuzağı

TERÖR örgütü PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarında askeri eğitim aldıktan sonra Şırnak’ın Küpeli Dağı’na gönderilen örgütün lojistik sorumlusu ‘Gever’ kod adlı D.Y., etkin pişmanlıktan yararlandırılarak ceza verilmeden serbest bırakıldı. İtirafçı PKK'nın helikopterlerin indirme alanlarının mayınlandığını söyledi.

29.01.2008Gündem
Teslim olan PKKlılardan şok itiraflar

Teslim olan PKK'lılardan şok itiraflar

Terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’taki değişik kamplarında askeri ve siyasi eğitim alan ve 4 ay önce örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan 5 PKK’lı, etkin pişmanlıktan yararlandırılarak ceza verilmeden serbest bırakıldı. Pişman teröristler, PKK'nın içyüzünü anlatan önemli itiraflarda bulundu.

16.01.2008Gündem
Türkiyenin sınır ötesi operasyonuna karşı PKK planı

Türkiye'nin sınır ötesi operasyonuna karşı PKK planı

Terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarında silahlı faaliyetlerde bulunurken, kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan ‘İbrahim’ kod adlı terörist Yılmaz Yıldırım, ilk duruşmada serbest bırakıldı. Yıldırım, Türkiye’nin olası sınır ötesi operasyon gerçekleştirmesi halinde PKK’lıların izleyeceği taktik ve stratejiyi ayrıntılarıyla anlatarak, PKK’nın küçük gruplarla araziye yayıldığını ve sızma şeklinde güvenlik güçlerine saldırmayı planladığını söyledi.

12.12.2007Gündem
Bağlar’a bakın

Bağlar’a bakın

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye’nin son günlerde hızla değişen siyasi gündemini, terörle mücadele, Başbakan’ın ABD gezisi ve DTP’lilerin son günlerdeki çıkışlarını değerlendirdi.

11.11.2007Gündem
Önerilerinin içini doldursun

Önerilerinin içini doldursun

CHP Lideri Deniz Baykal’ın, Kuzey Irak açılımına AKP’den destek, MHP ve DTP’den tepki geldi. Baykal uzun vadeli hedefler önermiş, "Iraklı gençleri okutalım. Bölgeye Kürtçe TV-radyo yayını yapalım. Irak’a düzenli su verelim ve Ortaköy Kapısı’nı açalım" demişti. Baykal’a tepkiler şöyle:

10.11.2007Gündem
DTPde yeni parti modeli

DTP'de yeni parti modeli

Demokratik Toplum Partisi’nin 2’nci Olağanüstü Kongresi Ankara Park Otel’de yapılıyor. Kongrede partinin tek Genel Başkan adayı Nurettin Demirtaş, genel başkanlığa seçildi. Demirtaş 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

8.11.2007Gündem
Turizmciler teröre karşı İstanbul’da birleşecek

Turizmciler teröre karşı İstanbul’da birleşecek

TÜRSAB’ın 10 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerinde yeniden aday olan Başaran Ulusoy, seçimlere hazırlanırken, diğer yandan projelerine devam ediyor.

26.10.2007Kelebek
Türkiye çok büyük ama farkındamıyız

Türkiye çok büyük ama farkındamıyız?

Amerikan başkentinde bir kaç gündür ılık rüzgarlar esiyor. Ankara'ya da ulaşmış olmalı. Türkiye'nin gücü ortaya çıktı, dost-düşman tarafından önemi bir kez daha kabullendi.

24.10.2007Dünya
Bakan Şahin: Bu mücadeleden devletimiz galip çıkacak

Bakan Şahin: Bu mücadeleden devletimiz galip çıkacak

ADALET Bakanı Mehmet Ali Şahin, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde çıkan çatışmada şehit düşen askerler için büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Türk Milletinin başı sağolsun” dedi. Terör örgütünün, köşeye sıkıştığını ve can havliyle yaptığını belirten Şahin, “Bu mücadeleden Türkiye Cumhuriyeti devleti galip çıkacaktır” dedi.

21.10.2007Gündem
Kıbrıs’tan sonra en yüksek oyla karar

Kıbrıs’tan sonra en yüksek oyla karar

Kuzey Irak ve mücavir alanında sınırötesi operasyon yapılması tezkeresi dün Meclis’te 526 milletvekilinden 507’sinin oyuyla kabul edildi. 19 kişinin ret oyu kullandığı tezkere 1964, 1967 ve 1974’teki Kıbrıs’a asker gönderme kararlarından da yüksek oyla Meclis’ten çıkmış oldu.

17.10.2007Gündem
İngiliz parlamenterlerle tezkere tartışması

İngiliz parlamenterlerle tezkere tartışması

İngiltere Parlamentosu Avam Kamerası Savunma Komitesi Başkanı James Arbuthnot ve beraberindeki heyetin TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleriyle görüşmesinde, sınır ötesi operasyona ilişkin tezkerenin de gündeme geldiği bildirildi.

17.10.2007Gündem
Dünyanın gözü bugün TBMM’de

Dünyanın gözü bugün TBMM’de

PKK’ya Kuzey Irak’ta dersini vermek için gerekli sınır ötesi harekát tezkeresi bugün Meclis’in tarihi oturumunda açık olarak görüşülüp oylanacak. Başbakan Erdoğan’ın, oylamanın açık yapılacağını açıklamasının altında ise 4 ana neden var. En önemli nedense, tezkereyi 500’ün üzerinde oyla geçirip dünyaya birlik mesajı vermek.

16.10.2007Gündem
Rusyadan Türkiyeye operasyon için itidal çağrısı

Rusya'dan Türkiye'ye operasyon için itidal çağrısı

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma milletvekilleri, Türkiye'ye Irak'ın kuzeyine yönelik sınır ötesi operasyon düzenleme konusunda itidalli davranması çağrısında bulundu.

16.10.2007Gündem
Baykal: Tezkereye evet, referanduma hayır

Baykal: Tezkereye evet, referanduma hayır

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, TBMM’de yarın görüşülecek tezkereye parti olarak destek vereceklerini söyledi. Yüksek Seçim Kurulu’nun 21 Ekim’de yapılacak referandumu iptal etmesini isteyen Baykal, vatandaşları da yapılması halinde referandum da hayır oyu kullanmaya çağırdı.

16.10.2007Gündem
DTPli Türk: Güvercinlere saldırmak için şahinler hazırlandı

DTP'li Türk: Güvercinlere saldırmak için şahinler hazırlandı

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, düşünce ve anlayışlarında hiçbir değişiklik olmadığını belirterek, “farklı düşüncelerimizi dile getirdiğimiz için, büyük tepkiler ortaya çıkıyor. Bir tahammülsüzlükle karşı karşıyayız. Çeteler bize karşı cesaretlendiriliyor. Güvercinlere saldırmak üzere şahinler hazırlandı” dedi. Türk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı “demokratik” davranmamakla suçladı.

16.10.2007Gündem
Bahçeli: Barzani ve PKK çizgisinde milletvekilleri var

Bahçeli: Barzani ve PKK çizgisinde milletvekilleri var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de bazı milletvekillerinin "Barzani ve PKK çizgisinde" olduğunu öne sürdü. Bahçeli, yarın Meclis’te, sınır ötesi harekat için yapılacak tezkere görüşmelerinin, “Barzani ve PKK yanlısı milletvekillerinin bulunması nedeniyle" kamuoyuna açık olarak yapılmasını istedi.

16.10.2007Gündem
DTPli Kaplan: Arkamızda Cudi var

DTP'li Kaplan: Arkamızda Cudi var

Ramazan Bayramı dolayısıyla seçim bölgeleri olan Şırnak'a gelen DTP'li milletvekilleri Sevahir Bayındır ve Hasip Kaplan, Silopi İlçesi'nde partililerle bayramlaştı. Buradan Habur Sınır Kapısı'na giden milletvekilleri, TIR sahasında şoförlerle bayramlaştı, sorunlarını dinledi.

15.10.2007Gündem
’Sen sultan değilsin biz de kölen değiliz’

’Sen sultan değilsin biz de kölen değiliz’

Ramazan Bayramı dolayısıyla seçim bölgeleri olan Şırnak’a gelen DTP’li milletvekilleri Sevahir Bayındır ve Hasip Kaplan, Silopi İlçesi’nde partililerle bayramlaştı. Buradan Habur Sınır Kapısı’na giden milletvekilleri, TIR sahasında şoförlerle bayramlaştı, sorunlarını dinledi.

14.10.2007Gündem
DTPli Kaplan: Bizi TBMMden kovmak istiyorlar

DTP'li Kaplan: Bizi TBMM'den kovmak istiyorlar

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “Bizi, meclisten hiç konuşmadan kovmak istiyorlar” dedi.

14.10.2007Gündem
TBMM Heyeti, ABDden döndü

TBMM Heyeti, ABD'den döndü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinde 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını kabul eden tasarıyla ilgili olarak, “Bundan sonraki çalışmalarımız, bu tasarının genel kurulun gündemine alınmaması, alınırsa da oradan geçmemesi için olacaktır” dedi.

12.10.2007 Gündem
Barzaniden sınır ötesi operasyon tehdidi

Barzani'den sınır ötesi operasyon tehdidi

IRAK Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) lideri Mesut Barzani'nin siyasi ve askeri konularda danışmanlığını yapan Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin, denetimleri altındaki toprakların komşu ülkelere saldırılar için olmasına izin vermeyeceklerini belirtirken, Türkiye'nin olası sınır ötesi operasyonunun her şeyi içinden çıkılmaz hale getireceğini öne sürdü.

10.10.2007Dünya
Bir günde altı oklu rozetleri çıkarıp ampulleri yakalarına taktılar

Bir günde altı oklu rozetleri çıkarıp ampulleri yakalarına taktılar

AKP Batman Milletvekili Avukat Mehmet Emin Ekmen (32), Gercüş’ün on bin kişilik meşhur Ekmen Ailesi’nden. Ekmenler, Cumhuriyet’in kuruluşundan sonra CHP’liydi. Çok partili döneme geçilince ailenin bir bölümü Demokrat Partili oldu. Zaman içinde de Adalet Partisi’ni, Refah Partisi’ni ve AKP’yi tercih ettiler.

11.08.2007Gündem
Dünya Basınından

Dünya Basınından

Dünya basın organları Türkiyedeki seçimlere ilgisini sürdürüyor . Hemen hemen tüm önde gelen günlük gazetelerde haber analiz veya yorumlara yer veriliyor.

24.07.2007Dünya
PKKdan kurtarın feryadı

PKK'dan kurtarın feryadı

Kandil Dağı’na giden İngiliz Independent gazetesi muhabiri, çocuklarını PKK’dan kurtarmak için kamp kamp gezen bir ailenin “bize yardım edin” çağrısı ile karşılaştı. İngiliz gazeteci üç kişilik aileye “yapacak birşey yok” yanıtı verdi.

19.07.2007Dünya
Ahmet Türk: Kürt sorunu olmasa DTP ve PKK olmazdı

Ahmet Türk: Kürt sorunu olmasa DTP ve PKK olmazdı

DTP eski Genel Başkanı ve Mardin bağımsız milletvekili adayı Ahmet Türk, daha önce Türkiye'de Kürtlerin inkar edildiğini, ama günümüz koşullarında artık kimsenin Kürtleri inkar edemediğini söyledi. Kürt sorunu olmasa DTP ve PKK'nın olmayacağı görüşünü savunan Ahmet Türk, sorunun çözümü konusunda diyalog için muhatabın kendileri olduğunu belirtti.

18.07.2007Gündem
Ahmet Türk: Genel af istiyoruz

Ahmet Türk: Genel af istiyoruz

DTP eski Genel Başkanı ve Mardin bağımsız milletvekili adayı Ahmet Türk, operasyonların hiçbir faydası olmayacağını, Türkiye’de anti demokratik gelişmelere neden olacağını söyledi. Türk, “Geçmişteki politikalarda ısrar etmek Türkiye’nin zararınadır. Eski tarz Türkiye’yi daha fazla bir gerginliğe kaosa iter. Bu kaosu önlemek için Meclis'e gireceğiz” dedi.

16.07.2007Gündem
DTPli Tuğluk: Kürtlerin gururuyla oynamayın

DTP'li Tuğluk: Kürtlerin gururuyla oynamayın

DTP eski Genel Başkanı ve Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Aysel Tuğluk, "Başbakan il il dolaşıp bağımsız adaylara oy vermeyin diyor. Bahçeli elindeki iple şov yaparak, ‘Öcalan’ı neden asmıyorsunuz' diyor. Baykal, sınır ötesi operasyon çağrısı yapıyor. Sizlere soruyorum: Kan, gözyaşı ve inkardan başka Kürtler için ne yaptınız? Kürt halkının gururuyla oynamayın" şeklinde konuştu.

5.07.2007Gündem
DPli Erhan: 1 milyar dolarlık hibeyi gündeme ilk ben getirdim

DP'li Erhan: 1 milyar dolarlık hibeyi gündeme ilk ben getirdim

DP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara milletvekili adayı Çağrı Erhan, CHP lideri Deniz Baykal'ın gündeme getirdiği, “ABD ile 8.5 milyar dolarlık krediye çevrilebilir 1 milyar dolarlık hibe anlaşmasını” ilk gündeme getirenin kendisi olduğunu belirterek, “2005 yılında çıkardığım kitapta da yer verdim” dedi.

5.07.2007Gündem
DTPden tezkere tepkisi

DTP'den tezkere tepkisi

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sınır ötesi operasyon izni verilmesi için TBMM’nin toplantıya çağrılacağı tartışmalarına, DTP ve bağımsız milletvekillerinden tepki geldi.

4.07.2007Gündem
AKP’de tezkere kafa karıştırdı

AKP’de tezkere kafa karıştırdı

Kuzey Irak’ta PKK'ya yönelik askeri operasyonu da içeren olası tezkere, siyasi kulisleri seçimler öncesi bir kez daha hareketlendirmesine karşın, AKP’lilerin tezkere konusunda düşünceleri net değil.

4.07.2007Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul’da Pasifik Zirvesi

VANUATU, Kribati, Palau, Tonga, Tuvalu, Fiji, Cook Adaları, Nauru, Solomon Adaları, Niue, Marshall Adaları, Papua Yeni Gine, Samua, Micronezia ile Avustralya ve Yeni Zelanda.

7.04.2008

Dış konjonktür hesap edilmeden içeride siyaset yapmak akla ziyandır

Erdoğan hükümeti sınır ötesi askeri harekata yetki veren TBMM yazısına dayanarak Silahlı Kuvvetler’i Irak’ta kara harekatına gönderseydi, bugün “türban” dolayısıyla karşısında olan medyanın da desteğini alırdı.

13.02.2008

Merak etmeyin idam olmayacak

DÜNYA çapında bir kampanya... Bir yanda Independent Gazetesi, diğer yanda hurriyet.com.tr...

10.02.2008

MHP ilk kez askere fiilen saldırdı

KURT işaretiyle ülkücülerin biri çıkıyor, "tekbiiiiir" diye bağırıyor, yanındaki tayfa aldığı emir üzerine, "Allah-ü Ekber, ya Allah Bismillah Allah-ü Ekber" nidalarıyla düşman siperlerine saldırıyor.

6.02.2008

Talankara Yılankara Yalankara

TBMM’sinde bir araya gelen siyasetin tanınmış simaları, önce ayrı ayrı giriyorlar havaya sonra milyon izleyicilerin önünde başlıyorlar kavgaya...

7.12.2007

Büyükşehir sıkıntıda

DOLAR düşerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi zamları peş peşe gündeme getiriyor. ’Melen’ diye tanıtılan ama aslında Düzce’deki Yeşilçay suyunun İstanbul’a getirilmesinin bedeli (İSKİ, DSİ’ye 400 milyon YTL aktardı) İstanbullulardan çıkarılmaya başlandı; % 134’e varan orandaki zamlarla...

26.10.2007

Koyun can derdinde kasap et derdinde

YÜCE Allah, Kur-an’da "İsraf haramdır" diye buyuruyor.

25.10.2007

Sansür değil, yayın yasağı

Hükümetin radyo ve televizyonların terör haberleriyle ilgili yayın yasağı getirmesi sansür olarak değerlendirildi, ben öyle düşünmüyorum...

24.10.2007

Artık hiçbiri yaşlanmayacak

GAZETELERDE şehit askerlerin küçük fotoğrafları yayımlanıyor, ölümle sonuçlanan her saldırıdan sonra olduğu gibi.

22.10.2007

PKK stratejisi, “sınır ötesi” ve “Sözün başladığı yer”...

PKK’nın silahlı mücadeleyi başlattığı 1984’den bu yana 23 yıl geçti. Özellikle, 1990’lı yıllarda, bir seferde çok sayıda şehit verildiği olmuştu.

9.10.2007

Açılmış numarası yapan alışveriş merkezi

Geçen yıl Kanyon’un açılışındaki rezaletten beri yeminliyim. İnşaatı tam olarak bitmeden halka açılma saygısızlığı yapan alışveriş merkezlerine inşaatları bitene kadar gitmiyorum.

4.10.2007

Siyasetin gözlemcileri sevginin ve nefretin ölçüsünü kaçırmamalıdır

Siyaset konuşurken kesin yargıları her an seslendirmek, insanı her an hata çukuruna düşürebilir.

23.08.2007

Yeni dönemden beklentiler ile bazı gerçekler karşı karşıya…

Yeni TBMM’nin yemin töreni ile açılışından akıllarda kalanlar çok fazla değil.

6.08.2007