MENÜ

Overwatch

Overwatch ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Overwatch haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 165 Overwatch haberi bulunmuştur.

Overwatch Haberleri

Overwatch yıldönümü etkinlikleri başladı

Overwatch yıldönümü etkinlikleri başladı

2020 yılı Overwatch'ın dördüncü yıl kutlamalarına sahne olacak ve bu da arkadaşlarınızla gruplar oluşturmak için ideal bir dönem. Bu Yıldönümü etkinliğinde önceki tüm mevsimlik etkinliklerin kapışmaları geri dönerken; tüm mevsimlik kozmetik içerikler açık olacak. Şu andan 9 Haziran tarihine kadar oyuncular PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch'le Overwatch'a giriş yaparak 2020 Overwatch Yıldönümü etkinliğini kutlayabilecek.

20.05.2020Teknoloji
Salgın süresince Twitterın gündemi video oyunları oldu

Salgın süresince Twitter'ın gündemi video oyunları oldu

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle, insanların evde kaldıkları süre boyunca e-spor ve çevrimiçi oyunlara olan ilgisi, görülmemiş bir şekilde arttı. Diğer spor dallarında çeşitli ertelemeler ve iptaller yaşanırken, oyun dünyası ise hiç durmadı.

30.04.2020Teknoloji
Overwatchın yeni kahramanı Echo oyuna giriş yaptı

Overwatch'ın yeni kahramanı Echo oyuna giriş yaptı

Mevcut duruma hızla adapte olabilen ve çarpışmalarda farklı roller üstlenebilen yapay zeka harikası Echo ile düşmanlarınızı tek tek dize getireceksiniz.

15.04.2020Teknoloji
Overwatchta yeni şimşek kostümü ortaya çıktı

Overwatch'ta yeni şimşek kostümü ortaya çıktı

Overwatch League, San Francisco Shock'un 2019 şampiyonluğunu kutlamak için hazırlanan yeni Doomfist kostümünü duyurdu.

26.03.2020Teknoloji
Overwatchun yeni kahramanı Echo göründü

Overwatch'un yeni kahramanı Echo göründü

Overwatch'ın 32. kahramanı Echo şu anda PC üstünden erişilebilen Açık Test Ortamı'nda (PTR) göründü. Çevresine hızla uyum sağlamasına olanak tanıyan yapay zekâsıyla kendini sürekli geliştiren ve böylece birden fazla rolde oynanabilen robot Echo, en son teknolojiyi temsil ediyor. Yeni kahramanımız hasar kategorisinde...

20.03.2020 Teknoloji
Koronavirüs sonrası PC oyun satışlarında patlama yaşanıyor

Koronavirüs sonrası PC oyun satışlarında patlama yaşanıyor

COVID-19 endişesi ile evinde kalanların sayısının artması, oyun başında geçen süreyi ve oyun alışverişlerini artırdı. Şubat ve Mart ayının ilk yarısına bakıldığında, oyun harcamaları %25, ortalama sepet değeri ise %20 artış gösterdi.

19.03.2020Teknoloji
Overwatch Arşivleri 2020 etkinliği resmen başladı

Overwatch Arşivleri 2020 etkinliği resmen başladı

Blizzard'ın popüler oyunu Overwatch'ta arşivler açılıyor. Arşivler 2020 (Overwatch Archives 2020) etkinliği PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch'te başladı. Oyuncular, bu kez Overwatch'ın önemli olaylarına farklı bir pencereden bakacak.

13.03.2020Teknoloji
Overwatchta 9 Marta kadar sürecek karnaval başladı

Overwatch'ta 9 Mart'a kadar sürecek karnaval başladı

An itibarıyla PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch'te devrede olan Ashe'in Mardi Gras görevi 25 Şubat - 9 Mart tarihleri arasında oyunculara sunulmuş durumda. Oyuncular altı sprey, iki oyuncu simgesi ve epik Mardi Gras Ashe (ve Bob) kostümü dahil olmak üzere toplamda dokuz yeni ödül kazanabilecek.

28.02.2020Teknoloji
Overwatchta karnaval başlıyor

Overwatch'ta karnaval başlıyor!

25 Şubat - 9 Mart tarihleri arasında oyuncular bir yandan gönüllerince eğlenirken bir yandan da altı sprey, iki oyuncu simgesi ve epik Mardi Gras Ashe (ve Bob) kostümü dahil olmak üzere toplamda dokuz yeni ödül kazanacak.

26.02.2020eSpor
2020 Overwatch League sezonu New York ve Dallasta başladı

2020 Overwatch League sezonu New York ve Dallas'ta başladı!

Yirmi Overwatch League takımından on tanesi, bu hafta sonu New York City ve Dallas şehirlerinde gerçekleşen etkinliklerde karşı karşıya geldi. Böylece takımların ev sahipliğinde gerçekleşen şehir tabanlı Overwatch League vizyonu, izleyici kitlesinin önünde hayata geçirilmiş oldu.

11.02.2020Teknoloji
Genel oyun pazarında PC segmenti büyüyor

'Genel oyun pazarında PC segmenti büyüyor'

Türkiye'de binlerce oyuncuyu bir araya getiren Gaming İstanbul, teknoloji üreticilerinin de yeni ürünlerini sergilediği dev bir fuara dönüştü. Oyun bilgisayarı dendiğinde akla gelen isimlerden biri olan HP'nin Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman, Gaming İstanbul'u değerlendirdi ve e-spor dünyasıyla ilgili önemli değerlendirmelerini Hürriyet'le paylaştı.

7.02.2020Teknoloji
Overwatch League yeni istatistik platformuyla oyuncuların karşısına çıktı

Overwatch League yeni istatistik platformuyla oyuncuların karşısına çıktı

Overwatch League, overwatchleague.com üzerinde yeni istatistik platformunu yayınladı. Henüz Betada olan ve State Farm sponsorluğuyla sunulan Overwatch League Stats Lab adlı platform, oyunun hayranlarına hem 2020 sezonu hem de eski sezonlardaki oyuncu, kahraman ve takım savaşı istatistiklerini derinlemesine inceleme ve indirme konusunda özgürlük tanıyor.

7.02.2020Teknoloji
Overwatch için yeni özellikler: Sırada ne var

Overwatch için yeni özellikler: Sırada ne var?

Overwatch’ın Açık Test Sunucusu’na gelen yeni yama önemli özelliklere işaret ediyor. Açık Test Sunucusu’nda (PTR) denenebilen yeni özellikler arasında rekabetçi oyun modunda seçilebilen şampiyonların rotasyona girmesi ve yeni Workshop özellikleri yer alıyor.

7.02.2020Teknoloji
Blizzardın popüler oyunu Overwatch bünyesinde Fare Yılı başladı

Blizzard'ın popüler oyunu Overwatch bünyesinde 'Fare Yılı' başladı

Overwatch, 2020 Yeni Ay Yılı etkinliği kapsamında yepyeni ödüller, Bayrağı Kap modu ve haftalık görevlerle oyuncuların karşısına çıkıyor.

24.01.2020Teknoloji
Twitter’da 2019 oyun yılı oldu, 1 milyardan fazla tweet atıldı

Twitter’da 2019 oyun yılı oldu, 1 milyardan fazla tweet atıldı

Twitter’ın 2019 yılı verilerine göre, geçtiğimiz sene oyunla ilgili 1.2 milyardan fazla Tweet atıldı. Oyun hakkında en çok tweet atan ülke Japonya olurken en çok konuşulan oyun ise Fate/Grand Order oldu.

10.01.2020Teknoloji
CES 2020: AMD Radeon RX 5600 serisi grafik işlemciler tanıtıldı

CES 2020: AMD Radeon RX 5600 serisi grafik işlemciler tanıtıldı

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından CES 2020 kapsamında AMD, Radeon RX 5600 serisi yeni grafik işlemcilerini gün yüzüne çıkardı.

7.01.2020Teknoloji
Türkiyenin 2019 yılı oyun verileri açıklandı

Türkiye'nin 2019 yılı oyun verileri açıklandı

“Oyunun vazgeçilmez adresi” sloganıyla milyonlarca oyuncuya hizmet veren dijital platform Oyunfor.com, 2019 yılında Türkiye’deki oyun severlerin beğenilerini, ilgi alanlarını ve harcama bilgilerini içeren verileri değerlendirdi.

16.12.2019eSpor
AMDnin yeni Radeon RX 5500 XT ekran kartı tanıtıldı

AMD'nin yeni Radeon RX 5500 XT ekran kartı tanıtıldı

AMD, yaptığı açıklamayla birlikte AMD RDNA oyun mimarisinin gücünü kullanan, 8GB’a kadar belleğe sahip, yenilikçi AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition özellikleriyle yeni seviye yüksek performanslı 1080p oynanış sunan AMD Radeon RX 5500 XT grafik kartını duyurdu.

16.12.2019Teknoloji
Türkiye, Battle Royale tarzı oyunları sevdi

Türkiye, Battle Royale tarzı oyunları sevdi

Milyonlarca kayıtlı kullanıcısı ile çevrimiçi ve çevrimdışı PC, konsol ve mobil oyunlarda “oyuncuyu esas alan” bir dijital platform olan Oyunfor, 2019 yılı için Türkiye’deki oyun dünyasıyla ilgili istatistiklerini paylaştı.

13.12.2019Teknoloji
Overwatch’ta Kış Masalı etkinliği başlıyor

Overwatch’ta Kış Masalı etkinliği başlıyor

Overwatch’ta karla kaplı yük araçlarının ve kış kutlamalarının sezonu açıldı. Kış Masalı 2019 etkinliği şimdi PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch platformlarında.

11.12.2019Teknoloji
Blizzard büyük kış indirimleri başlıyor İşte yeni fiyatlar

Blizzard büyük kış indirimleri başlıyor! İşte yeni fiyatlar

Blizzard’da büyük kış indirimleri başlıyor. Sevilen Blizzard oyunlarında indirimler bugünden başlayarak 2 Aralık’a kadar sürecek.

28.11.2019Teknoloji
Google Stadia kötü başladı: Oyunlardaki gecikme can sıkıyor

Google Stadia kötü başladı: Oyunlardaki gecikme can sıkıyor

Google'ın yeni video oyun platformu Stadia, bugün itibarıyla 14 ülkede hizmete girdi. Şirketin Mart ayında tanıtımını yaptığı ve bulut teknolojisiyle çalışan yeni oyun platformu Stadia, Kuzey Amerika ve Avrupa pazarlarında satışa çıktı.

24.11.2019Teknoloji
Overwach: Yeni görev ve ödüller oyuncuları bekliyor

Overwach: Yeni görev ve ödüller oyuncuları bekliyor

Overwatch’ta 12 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında oyuncular 8 sprey, bir oyuncu simgesi ve efsanevi Dr. Ziegler kostümüne sahip olabilecek.

13.11.2019Teknoloji
Overwatch 2 yeni bir çağ başlatmaya geliyor

Overwatch 2 yeni bir çağ başlatmaya geliyor

Serinin devam oyunu sizi dünya kahramanlarının Null Sector’ın uluslararası saldırısına karşı beraberce direndiği bir Overwatch hikâyesine davet ediyor.

4.11.2019eSpor
Overwatch 2 için geri sayım başladı Yeni oyunda neler var

Overwatch 2 için geri sayım başladı! Yeni oyunda neler var?

Blizzard Entertainment, Overwatch dünyasına ve hikâyesine daha yakından bakan ve orijinal oyunun eleştirmenlerden tam not alan dünya kalitesindeki PvP (oyunculara karşı) rekabetini daha da ileriye taşıyan devam oyunu Overwatch 2'yi duyurdu.

4.11.2019Teknoloji
Warcraft III: Reforged multiplayer betası bu hafta başlıyor

Warcraft III: Reforged multiplayer betası bu hafta başlıyor

Warcraft III: Reforged multiplayer betası için düğmeye basıldı. İlk etapta yalnızca Orc ve insan ırklarıyla 1v1 ve 2v2 eşleşmeli oyunlar oynanabilecekse de gelecek haftalarda Undead ve Night Elf ırklarının da oynanabilir olacağı ayrıca yeni oyun modlarının ekleneceği belirtiliyor.

30.10.2019Teknoloji
Lenovo şirketler arası bilgisayar oyunları şampiyonası düzenliyor

Lenovo şirketler arası bilgisayar oyunları şampiyonası düzenliyor

Teknoloji şirketi Lenovo, Türkiye’de ilk kez şirketler arası bilgisayar oyunları turnuvası düzenliyor. Şirketlerin bireysel ve takım turnuvalarına online olarak katılabilecekleri şampiyonada oyun seçenekleri arasında en popüler oyunlar bulunuyor. 15 Kasım’da başlayacak turnuvanın kayıt süreci başladı. Yarışmanın finali Lenovo’nun Beşiktaş JK ile birlikte hayata geçirdiği 1000 metrekarelik dev oyun alanı Lenovo Game On’da 5 Ocak 2020’de gerçekleşecek.

18.10.2019Teknoloji
Overwatch: Legendary Editionda Cadılar Bayramı sürprizi

Overwatch: Legendary Edition'da Cadılar Bayramı sürprizi

Nintendo Switch’e gelecek Overwatch: Legendary Edition, çıkışıyla birlikte yaklaşan Cadılar Bayramı’nı da pas geçmiyor. Halloween Dehşeti 2019 etkinlikleri PC, Xbox One ve PS4’ün yanında Nintendo Switch’te de oynanabilir olacak.

15.10.2019Teknoloji
Overwatch League Grand Finals’ın şampiyonu belli oldu

Overwatch League Grand Finals’ın şampiyonu belli oldu

Geçtiğimiz hafta sonu San Francisco Shock, Vancouver Titans’ı nefes kesen bir mücadelede yenerek Overwatch League Grand Finals’da kupayı kaldıran takım oldu.

3.10.2019Teknoloji
Blizzcon için sanal biletler satışa sunuldu

Blizzcon için sanal biletler satışa sunuldu

Oyunseverlerin her yıl heyecanla beklediği ve Blizzard Entertainment tarafından düzenlenen BlizzCon 2019 oyun fuarına bir ay kaldı. Dünyanın dört bir yanından gelen Blizzard hayranları ve oyuncuları, 1 Kasım’dan itibaren iki gün boyunca Blizzard oyunları, espor karşılaşmaları, cosplay gösterileri, yarışmalar ve çok daha fazlası için bir araya geliyor. Fiziksel olarak fuara katılamayacak olan oyuncular ise sanal bilet alarak bilgisayarı başında etkinliği takip edebilecek.

2.10.2019Teknoloji
Overwatch liginin finalistleri belli oldu

Overwatch liginin finalistleri belli oldu

Overwatch League’in 2019 playoff maçları sona erdi. The Vancouver Titans ve San Francisco Shock, karşılaşmalarda gösterdikleri performansla şimdiden 29 Eylül’de oynanacak Grand Finals’ın favori takımları arasına girdi.

23.09.2019Teknoloji
Gelirin gerçek olduğu 150 milyar dolarlık sanal dünya

Gelirin gerçek olduğu 150 milyar dolarlık sanal dünya

Dünyada yıllık yaklaşık 150 milyar dolarlık ticari hacmiyle 2,5 milyar insanın iştirak ettiği çevirim içi oyunlar endüstrisi, Türkiye'de de yoğun ilgi görüyor.

8.09.2019Teknoloji
Overwatch Legendary Edition Nintendo Switche ne zaman geliyor

Overwatch Legendary Edition Nintendo Switch'e ne zaman geliyor?

15 Ekim’den itibaren Nintendo Switch sahipleri, Overwatch Legendary Edition’la dünya çapında 40 milyondan fazla oyuncuya katılarak dünyanın geleceği için verilen savaşta takım arkadaşlarıyla omuz omuza çarpışacaklar.

5.09.2019Teknoloji
2020 Overwatch League normal sezon programı açıklandı

2020 Overwatch League normal sezon programı açıklandı

Overwatch League, bugün 20 takımın tamamı için normal sezon programını açıkladı. 2020 normal sezon programı nasıl olacak?

21.08.2019Teknoloji
Overwatch oyuncuları için yeni kostüm

Overwatch oyuncuları için yeni kostüm

Overwatch oyuncuları için yeni bir kostüm raflardaki yerini aldı. Sevilen kahraman Winston için London Spitfire takımının renklerindeki Flying Ace kostümü, 29 Ağustos – 16 Eylül arası oyun içi mağazada bulunacak.

19.08.2019Teknoloji
Overwatch’ın yeni kahramanı Sigma test sunucularında

Overwatch’ın yeni kahramanı Sigma test sunucularında

Yer çekimini dilediğiniz gibi kontrol etme yeteneğiniz olsa ne yapardınız? Blizzard Entertainment’ın aksiyon oyunu Overwatch’a eklenecek 31. kahraman Sigma bu sorunun yanıtını veriyor.

24.07.2019Teknoloji
Overwatch maç sonucunu bilen artık daha çok kazanacak

Overwatch maç sonucunu bilen artık daha çok kazanacak

Bugün itibarıyla Beta sürecine giren “League Picks” özelliği sayesinde Overwatch eSpor ekosistemi izleyicilere daha çok kazandırıyor. Maçın galibini doğru tahmin eden izleyiciler Overwatch League Token’ları kazanacak.

23.07.2019Teknoloji
Overwatch 2019 Summer Games başladı

Overwatch 2019 Summer Games başladı

Efsanevi skinler, emote’lar, oyuncu ikonları, spreyler ve çok daha fazlasını kazanmaya hazır mısınız...

22.07.2019eSpor
Overwatch’ta roller baştan belirleniyor

Overwatch’ta roller baştan belirleniyor

Oyuna girmeden önce maçtaki rolünüzü belirlemenize olanak sağlayan Role Queue sistemi test sunucularında (PTR) denemeye açıldı

19.07.2019Teknoloji
Overwatch 2019 Summer Games başlıyor

Overwatch 2019 Summer Games başlıyor!

Overwatch’ta yaz, Summer Games (Yaz Oyunları) ile devam ediyor.

17.07.2019Teknoloji
Overwatch’ta hediye yağmuru başlıyor

Overwatch’ta hediye yağmuru başlıyor

“Baptiste Reunion Challenge” etkinliğinde elit sıhhiyecimiz Baptiste, eski silah arkadaşlarıyla yeniden yüzleşirken oyuncular da çeşitli hediyeler kazanacak.

19.06.2019Teknoloji
Google Stadia ne zaman çıkacak İşte fiyatı

Google Stadia ne zaman çıkacak? İşte fiyatı

Google, Mart ayında tanıtımını yaptığı yeni bilgisayar oyunu platformu Stadia'nın Kasım ayından itibaren 14 ülkede hizmete gireceğini duyurdu.

8.06.2019Teknoloji
Son dakika... Google Stadianın çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Son dakika... Google Stadia'nın çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Google, Mart ayında tanıtımını yaptığı yeni bilgisayar oyunu platformu Stadia'nın Kasım ayından itibaren 14 ülkede hizmete gireceğini duyurdu.

7.06.2019Teknoloji
Bilgisayarda oyun oynayıp 1 milyon lira kazandı

Bilgisayarda oyun oynayıp 1 milyon lira kazandı!

Son dönemlerde ilginin hızla arttığı e-spordan 1 milyon lira kazanan sporcular var. E-sporda Türkiye’nin en çok kazanan gençleri Can Dörtkardeş, Ferit Karakaya ve Cem Karakoç, e-sporu sadece oyun, eğlence olarak değil meslek olarak gördüklerini söylüyor.

5.06.2019Ekonomi
Razer Chroma aydınlatma platformunu 500 cihaz destekliyor

Razer Chroma aydınlatma platformunu 500 cihaz destekliyor

Razer, Computex 2019’da, Chroma bağlı cihazlar programında Razer ürünleri ve PC kasaları, anakartlar, soğutma fanları ve daha fazlasını içeren üçüncü taraf cihazlarda birleşik, daha sürükleyici bir Chroma aydınlatma deneyimi sunmak adına MSI, Thermaltake, AMD, ViewSonic, Biostar ve diğerleri dahil olmak üzere 25 ortağı olduğunu duyurdu.

29.05.2019Teknoloji
Overwatchta oyuncular kendi modlarını yapacak

Overwatch'ta oyuncular kendi modlarını yapacak

Oyuncuların kendi oyun modlarını yaratmalarına yarayan Overwatch Workshop, oyuncuların hayal gücünü sonuna kadar zorlayacak.

23.05.2019Teknoloji
Kutlamalar başladı, Overwatch bedava oldu

Kutlamalar başladı, Overwatch bedava oldu

Yepyeni efsanevi ve epik skinler, geçmiş sezonların favori kozmetik eşyaları, efsanevi eşya kazanma şansı bir hafta boyunca ücretsiz.

22.05.2019Teknoloji
Overwatch Ligi All-Stars 2019 detayları belli oldu

Overwatch Ligi All-Stars 2019 detayları belli oldu

Takımlar, Overwatch'ta oyuncuların verdikleri oylarla belirlenen oyun modlarında mücadele edecekler.

3.05.2019Teknoloji
Overwatch League’in ikinci All-Stars etkinliği başlıyor

Overwatch League’in ikinci All-Stars etkinliği başlıyor

Etkinliğin startı 15 Mayıs Çarşamba günü T-Mobile’ın sponsorluğunda yapılacak Widowmaker 1v1 Talent Takedown (Birebir Kapışma) ve State Farm’ın sunduğu All-Star Arcade karşılaşmaları ile verilecek.

26.04.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

'Z Kuşağı' için alternatif basketbol

Koronavirüs salgını sonrası hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Tamam da, nasıl olacak? Basketbol için kırılma noktasına mı geldik? Basketbol bir temas sporudur.

4.05.2020