EKSTRA
MENÜ

Oturma Eylemi

Oturma Eylemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oturma Eylemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.521 Oturma Eylemi haberi bulunmuştur.

Oturma Eylemi Haberleri

HDP önündeki eylemde 313üncü gün; aile sayısı 137 oldu

HDP önündeki eylemde 313'üncü gün; aile sayısı 137 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için, HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin sayısı, 137'ye yükseldi. 5 yıl önce 20 yaşındayken kaçırılan oğulları Doğan için Sur ilçesinden gelen Sultan ve Hacı Güger çifti de eyleme katıldı.

11.07.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 311inci gün

HDP önündeki eylemde 311'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 136 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini koronavirüs nedeniyle sosyal mesafeye uyarak, 311'incı günde de sürdürdü. 2015'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 15 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından kaçırılan zihinsel engelli kardeşi Rahim için oturma eylemini sürdüren Mehmet Sıddık Çiftçi, Cemal Ertaş'ın bugün evladına kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "İnşallah bir gün benim de kardeşim gelir" dedi.

9.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Aylardır süren hasret sona erdi... Evlat nöbetinde 14üncü kavuşma

Son dakika haberi: Aylardır süren hasret sona erdi... Evlat nöbetinde 14'üncü kavuşma

Terör örgütü PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine sığınan genç Diyarbakır’da ailesi ile buluştu. Diyarbakır'da HDP İl Binası'nın önünde oturma eylemi yapan engelli baba Cemal Ertaş, jandarmanın ikna kavuşması sonucu evladına işte böyle kavuştu. 3 Mart'ta oturma eylemine katılan Ertaş Ailesi, jandarmanın ortak çalışmasıyla oğullarına işte böyle kavuştu.

9.07.2020Haber
Son dakika haberi: Aylardır süren hasret sona erdi... Evlat nöbetinde 14üncü kavuşma

Son dakika haberi: Aylardır süren hasret sona erdi... Evlat nöbetinde 14'üncü kavuşma

Terör örgütü PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine sığınan genç Diyarbakır’da ailesi ile buluştu. Diyarbakır'da HDP İl Binası'nın önünde oturma eylemi yapan engelli baba Cemal Ertaş, jandarmanın ikna kavuşması sonucu evladına işte böyle kavuştu. 3 Mart'ta oturma eylemine katılan Ertaş Ailesi, jandarmanın ortak çalışmasıyla oğullarına işte böyle kavuştu.

9.07.2020Gündem
İşkenceyle video çekip bu yalanı attılar İşte PKKnın iki yüzlülüğü

İşkenceyle video çekip bu yalanı attılar! İşte PKK'nın iki yüzlülüğü

Annelerin eyleminden etkilenerek örgütten kaçan 3 PKK’lı, peşlerine düşen örgüt infazcısı tarafından yakalanarak mağaraya kapatıldı. İşkenceyle katledilen 3 PKK’lının ardından örgüt yayın organında yayımlanan videoda, “Yoldaşlar direniş ruhuyla çatışmada öldü” diye sahte ağıtlar yakıldı...

9.07.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 310uncu gün

HDP önündeki eylemde 310'uncu gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 136 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, 310'uncu günde de koronavirüse karşı alınan tedbirlere uyarak sürdürdü. Diyarbakır'da, 6 yıl önce 16 yaşındayken kaçırılan kızı Aysun için oturma eylemini sürdüren Aydan Arslan, "Her gelen evlatla benim umudum daha da artıyor. Bu umutla sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

8.07.2020Gündem
Şanlıurfada flaş karar 30 gün yasaklandı...

Şanlıurfa'da flaş karar! 30 gün yasaklandı...

Şanlıurfa Valiliği, kent genelinde açık hava toplantıları ve gösteri yürüyüşleri gibi etkinliklerin 30 gün yasaklandığını açıkladı.

7.07.2020Gündem
Ankara’nın ardından bir ilde daha önemli karar

Ankara’nın ardından bir ilde daha önemli karar!

Van’dan gelen son dakika haberine göre açık alanlarda düzenlenecek bazı eylem ve etkinlikler 15 gün boyunca yasaklandı. Ankara Valiliği de geçtiğimiz günlerde toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle kısıtlandırıldığını duyurmuştu.

6.07.2020Gündem
Meclis’te Führer tartışması

Meclis’te Führer tartışması

TBMM Adalet Komisyonu’nda ‘çoklu baro’ tasarısı görüşmeleri dün sabaha kadar sürünce partiler arası gerilimler ve arbedeler yaşandı. Bir ara İsmet İnönü’ye ‘Führer’ benzetmesiyle iyice gerginleşen ortam, İYİ Parti milletvekili Erel’in gruplar arasına pet şişedeki suyla sınır çizmesiyle yatıştı.

5.07.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 305inci gün; aile sayısı 136 oldu

HDP önündeki eylemde 305'inci gün; aile sayısı 136 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için, HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin sayısı, 305'inci gününde, 13 yaşındayken 10 yıl önce kaçırılan oğlu Emrah için İstanbul'dan gelen, Aynur Panay ile 136'ya yükseldi.

3.07.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 302nci gün

HDP önündeki eylemde 302'nci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 135 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, 302'inci günde de koronavirüse karşı alınan tedbirlere uyarak sürdürdü. Geçen yıl 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf Bekdaş için oturma eylemi yapan Celil Bekdaş, oğluna teslim olması için çağrıda bulundu.

30.06.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 301inci gün; aile sayısı 135 oldu

HDP önündeki eylemde 301'inci gün; aile sayısı 135 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin sayısı, 301'inci gününde, 15 yaşındayken 5 yıl önce kaçırılan kızı Sema için Kocaköy ilçesinden gelen Hanım Dalçiçek ile 135'e yükseldi.

29.06.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 297nci gün

HDP önündeki eylemde 297'nci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini koronavirüs nedeniyle sosyal mesafeye uyarak, 297'nci günde de sürdürdü. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden gelip, evlat nöbeti tutan Necibe Çifçi, "Roşat, oğlum; dön, gel. HDP ve PKK bir oldular, senin kardeşini şehit ettiler, senin peşinde dolaşıyordu. Gel, teslim ol" dedi.

25.06.2020Gündem
Önce yürüyüş sonra Anıtkabir

Önce yürüyüş sonra Anıtkabir

Üç büyük ilde çoklu baro sistemini öngören yasal düzenleme çalışmasına tepki olarak Ankara’ya yürüyen, ancak başkente girişleri engellen baro başkanları, 24 saatlik bir beklemenin ardından dün şehre girebildi.

24.06.2020Gündem
Baro başkanlarının yürüyüşü; Ankara’ya izin yok

Baro başkanlarının yürüyüşü; Ankara’ya izin yok

Üç büyük ilde ‘çoklu baro sistemi’ni öngören yasal düzenleme çalışmasına tepki olarak yürüyüş başlatan 60’a yakın baro başkanı dün, Ankara’ya ulaştı. Ancak güvenlik güçleri, “Valilik izni yok” diyerek kente girişlerine izin vermezken arbede çıktı.

23.06.2020Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 291inci gün

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 291'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, 291'inci günde de koronavirüse karşı alınan tedbirlere uyarak sürdürdü. 2015'te 20 yaşındayken vatani görevi için usta birliğine giderken, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde teröristlerce kaçırılan oğlu Müslüm için oturma eylemi yapan Songül Altındaş, "Sizde biraz merhamet varsa bırakın bu çocukları. Kürt'lerin haklarını böyle mi savunuyorsunuz? Ben Kürt'üm. Benim hakkımı böyle mi savunuyorsunuz? Kürtlerden elinizi çekin" dedi.

19.06.2020Gündem
Diyarbakırda ailelerin evlat nöbeti devam ediyor

Diyarbakır'da ailelerin evlat nöbeti devam ediyor

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, 289'uncu günde de koronavirüse karşı alınan tedbirlere uyarak sürdürdü. Terör örgütü PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan oğlu Özkan (15) için eylemini sürdüren Süleyman Aydın, TSK tarafından başlatılan Pençe-Kaplan operasyonunu desteklediklerini belirterek, "Allah'ın izniyle devletimiz çocuklarımızı da bir an önce bu zalimlerin ellerinden kurtarır ve biz de çocuklarımızı alıp evlerimize döneriz" dedi.

17.06.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 288inci gün

HDP önündeki eylemde 288'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, koronavirüs nedeniyle sosyal mesafeye uyarak, 288'inci günde de sürdürdü. 2014 yılında kaçırılan oğlu Hamza (14) için Hakkari'den gelen Zümrüt Salim, evladını almadan eylemine son vermeyeceğini söyledi.

16.06.2020Gündem
Son dakika... Boluda eylem, gösteri ve yürüyüşler yasaklandı

Son dakika... Bolu'da eylem, gösteri ve yürüyüşler yasaklandı

Bolu Valiliği, il genelinde eylem, gösteri ve yürüyüş yapılmasını 29 Haziran’a kadar yasakladı.

16.06.2020Gündem
Edirnedeki kısıtlamalar kapsamında önlemler artırıldı

Edirne'deki kısıtlamalar kapsamında önlemler artırıldı

EDİRNE Valiliği'nin, HDP'nin yürüyüş kararının ardından önlem amaçlı aldığı kente giriş kısıtlaması kapsamında polis ve jandarma ekipleri, kontrol noktaları oluşturdu. Kontrol noktalarında, Edirne gişelerinden giren araçlar durdurularak kimlik kontrolü yapıldı.

15.06.2020Gündem
Bir ilde daha giriş çıkış kısıtlaması Sayı 9’a yükseldi…

Bir ilde daha giriş çıkış kısıtlaması! Sayı 9’a yükseldi…

Adana, Bitlis, Hakkari, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Van ve Tekirdağ valilikleri şehirlere giriş ve çıkışları kısıtladı. Şehirlere giriş çıkışlarla ilgili kararların HDP'nin "Demokrasi Yürüyüşü" çağrısı yapması ve koronavirüs salgını riski nedeniyle alındığı belirtildi.

14.06.2020Gündem
Tekirdağa girişler yasaklandı mı İşte gelen son dakika haberi ve detaylar

Tekirdağ'a girişler yasaklandı mı? İşte gelen son dakika haberi ve detaylar

Tekirdağ Valiliği, HDP'nin bazı illerde toplanma çağrıları üzerine, bu durumun yeni tip koronavirüsle mücadelede (Kovid-19) zafiyet oluşturabileceği gerekçesiyle il geneline girişlerin 14-17 Haziran'da sınırlandırıldığını bildirdi. İl İdare Kurulu, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında toplandı. Toplantının ardından valilikten yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmaya devam ettiği belirtildi.

13.06.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 285inci gün

HDP önündeki eylemde 285'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, 285'inci günde de koronavirüse karşı alınan tedbir kapsamında sosyal mesafe kuralına uyarak sürdürdü. 2014'te İstanbul'da, 18 yaşındayken kaybolan kızı Şeyma için oturma eylemini sürdüren Türkan Mutlu, oturma eylemini sürdürmeye kararlı olduklarını ifade ederek, kızına teslim olması için çağrıda bulundu.

13.06.2020Gündem
Tekirdağa girişler 14-17 Haziranda sınırlandırıldı

Tekirdağ'a girişler 14-17 Haziran'da sınırlandırıldı

Tekirdağ Valiliği, HDP'nin bazı illerde toplanma çağrıları üzerine, bu durumun yeni tip koronavirüsle mücadelede (Kovid-19) zafiyet oluşturabileceği gerekçesiyle il geneline girişlerin 14-17 Haziran'da sınırlandırıldığını bildirdi.

13.06.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 284üncü gün

HDP önündeki eylemde 284'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini sosyal mesafe kuralına uyarak, 284'üncü günde de sürdürdü.

12.06.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 283üncü gün

HDP önündeki eylemde 283'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, 283'üncü günde de sürdürdü. 2011 yılında 14 yaşındayken kaçırılan oğlu Mehmet için eyleme katılan Ömer Tokay, teröristlerin çocukları kaçırıp ellerine silah verdiğini, Cenevre Anlaşması'na göre bunun suç olduğunu dikkat çekerek, çocuklarına kavuşmalarına yardımcı olmaları için Birleşmiş Milletler'e çağrıda bulundu.

11.06.2020Gündem
Diyarbakırda PKK operasyonu Aralarında HDP ve DBPli yöneticilerin de olduğu 5 kişi gözaltında

Diyarbakır'da PKK operasyonu! Aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de olduğu 5 kişi gözaltında

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda aralarında HDP'li ve DBP'li yöneticilerin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

7.06.2020Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 278inci gün

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 278'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, 278'inci günde de koronavirüse karşı alınan tedbir kapsamında sosyal mesafe kuralına uyarak sürdürdü. 4 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırılan oğlu Özkan (19) için eylemini sürdüren Süleyman Aydın, HDP'nin artık terör örgütü PKK'ya arasına mesafe koyması gerektiğini söyledi.

6.06.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 276ncı gün

HDP önündeki eylemde 276'ncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına göre, 276'ncı günde de sürdürdü. Van'da lise öğrencisi olduğu dönemde kaçırılan oğlu Baran (21) için evlat nöbeti tutan Solmaz Örünç, "Bir çocuğun yeri, ana kucağıdır. Evlatlarımızı ölüme götürmesinler. Evlatları götürülmüş bütün annelere sesleniyorum ve buraya davet ediyorum" dedi.

4.06.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 274üncü gün

HDP önündeki eylemde 274'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, 274’üncü gününde de sürdürdü. Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralının uygulandığı eyleme 4 yıl önce kaçırılan oğlu Özkan için katılan Süleyman Aydın, çocuklarını alana kadar eylemlerini sürdürmekte kararlı olduklarını söyledi.

2.06.2020Gündem
Elazığda kapatılan Furkan Vakfı ile ilgili her türlü eylem yasaklandı

Elazığ'da kapatılan Furkan Vakfı ile ilgili her türlü eylem yasaklandı

Elazığ'da kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı ile ilgili her türlü destek eylemi ve etkinliği 15 gün süre ile yasaklandı.

1.06.2020Gündem
Son dakika: Diyarbakırda PKKya yönelik operasyonda 12 şüpheli tutuklandı

Son dakika: Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda 12 şüpheli tutuklandı

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 18 şüpheliden, eski DBP eş genel başkanları Mehmet Arslan ve Gülcihan Şimşek'in de aralarında bulunduğu 12'si tutuklandı.

24.05.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 262nci gün

HDP önündeki eylemde 262'nci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına göre, 262'nci günde de sürdürdü. Adana'dan gelen ve oğlu Engin (20) için eylemine devam eden Kamile Küçükdağ, 11 bayramdır evlat hasretini yaşadığını belirterek, bu bayramda da evladı için eylemine devam edeceğini ve çocuğunu almadan gitmeyeceğini söyledi.

21.05.2020Gündem
Diyarbakırda evlat nöbetindeki baba konuştu

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki baba konuştu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, 257'nci gününde de sürdürdü. Diyarbakır'ın Hani ilçesinden 5 yıl önce kaçırılan oğlu Fatih Demir (22) için evlat nöbeti tutan Abdullah Demir, sıcak havaya rağmen oturma eylemine devam edeceklerini belirterek, "Bizim içimizde acı var, evlat acısı var. Mecbur katlanacağız. Çünkü evlat acısı hiçbir şeye benzemiyor" dedi.

16.05.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 256ncı gün

HDP önündeki eylemde 256'ncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, 256'ncı gününde de sürdürdü. İstanbul Arnavutköy'deki evinden 2014 yılında "Bana iş buldular, işe gidiyorum" diyerek çıkıp, dönmeyen oğlu Tuncay Bingöl için oturma eylemini sürdüren Şevket Bingöl, "256 gündür burada evlat nöbetindeyiz. Değil 256 gün, 256 yıl da geçse çocuklarımızı almadan buradan gitmeyeceğiz" dedi.

15.05.2020Gündem
Diyarbakırda evlat nöbetindeki baba konuştu

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki baba konuştu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, 254'üncü gününde de sürdürdü. 4 yıl önce kaçırılan oğlu Özkan Aydın (19) için oturma eylemi yapan Süleyman Aydın, HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş'ın dün il binasına geldiğini ancak kendileriyle görüşmediğini belirterek, "Bize bir açıklama yapmasını istedik. Arka kapıdan kaçtı, gitti" dedi.

13.05.2020Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 249uncu gün

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 249'uncu gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyarak, 249'uncu gününde de sürdürdü. 5 yıl önce kaybolan oğlu Fatih Demir (22) için evlat nöbeti tutan Sevdet Demir, "Oğlumu HDP götürdü, Oğlumu onlardan istiyorum. Nasıl götürdüyseler öyle de getirsinler. Oğlum gelmeden buradan gitmeyeceğim" dedi.

8.05.2020Gündem
Dünya eğitimde normalleşmeye başladı

Dünya eğitimde normalleşmeye başladı

Koronavirüsün etkileri azaldıkça peş peşe birçok ülke okullarını kontrollü olarak açmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının gidişatına göre bizim de kademeli olarak okulları açabileceğimizi söyledi. Okula dönüşün dünyadaki örneklerini araştırdık.

7.05.2020Eğitim
HDP önündeki eylemde 247nci gün

HDP önündeki eylemde 247'nci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyarak, 247'nci gününde de sürdürdü. 2011'de kaçırılan oğlu Mehmet (23) için oturma eylemini sürdüren Ömer Tokay, oğluna teslim ol çağrısında bulunarak, "Oğlum gelmeden bu eylemime son vermeyeceğim" dedi.

6.05.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 245inci gün

HDP önündeki eylemde 245'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyarak, 245'inci günde de sürdürdü. Oğlu Engin (20) için oturma eylemine devam eden Kamile Küçükdağ, "Evladım gelmeden eylemime son vermeyeceğim" dedi.

4.05.2020Gündem
Oğluna böyle seslendi: Bak 13 kişi teslim oldu, sen de gel

Oğluna böyle seslendi: Bak 13 kişi teslim oldu, sen de gel

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen aileler, eylemin 242'nci gününde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle HDP il binası önüne gidemedi. Bir yıl önce ortadan kaybolan oğlu Yusuf'un (16) HDP'liler tarafından düğün aracı olarak süslenen minibüsle dağa kaçırıldığını söyleyen Celil Begdaş, "Oğlum gel dayanamıyoruz artık. Bak 13 kişi geldi, teslim oldu, şimdi de sen gel teslim ol" dedi.

1.05.2020Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 241inci gün

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 241'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyarak, 241'inci günde de sürdürdü. 4 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söylediği oğlu Özkan (19) için 9 Eylül'den bu yana oturma eylemi yapan Süleyman Aydın, oğlunu almadan eylemine son vermeyeceğini belirtti.

30.04.2020Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 240ıncı gün

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 240'ıncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına göre, 240'ıncı günde de sürdürdü. 5 yıl önce İstanbul kaçırılan oğlu Tuncay (19) için eşiyle birlikte oturma eylemi yapan Şevket Bingöl, oğlunu HDP'nin götürdüğünü belirterek, evladını HDP'den istediğini söyledi.

29.04.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 228inci gün

HDP önündeki eylemde 228'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyarak, 228'inci günde de sürdürdü. Mehmet (22) için oturma eylemine devam eden Ömer Tokay, oğlunu almadan gitmeyeceğini söyledi.

17.04.2020Gündem
Sudanda hayat pahalılığı protesto edildi

Sudan'da hayat pahalılığı protesto edildi

Sudan’ın başkenti Hartum’da, ulusal para biriminin önemli ölçüde değer kaybetmesi ve hayat pahalılığı nedeniyle gösteri düzenlendi.

17.04.2020Ekonomi
HDP önündeki eylemde 227nci gün

HDP önündeki eylemde 227'nci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyarak, 227'nci günde de sürdürdü. Oğlu Yusuf Bekdaş (17) için oturma eylemi yapan Celil Bekdaş, "227 gündür buradayız. HDP artık insafa gelsin, çocuklarımızı PKK'dan istesin" dedi.

16.04.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 225inci gün

HDP önündeki eylemde 225'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, sosyal mesafe kuralına göre 225'inci günde de devam etti. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde 5 yıl önce fırında çalışırken terör örgütünce dağa kaçırıldığını belirttiği oğlu Fatih (24) için oturma eylemini sürdüren Sevdet Demir, oğlunu almadan gitmeyeceğini belirterek gözyaşları içerisinde oğlundan kaçıp gelmesini istedi.

14.04.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 224üncü gün

HDP önündeki eylemde 224'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini sosyal mesafe kuralına göre 224'üncü günde de sürdürdü. 2015 yılında PKK tarafından kaçırılan oğlu Mahmut (19) için Şırnak'ın İdil ilçesinden gelen Emin Arslan, oğlunu almadan eylemine son vermeyeceğini belirterek, "İçişleri Bakanımız istifasını sunmuştu. Cumhurbaşkanı kabul etmemişti. Biz de milletçe kabul etmiyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendiden memnunuz" dedi.

13.04.2020Gündem
HDP önündeki aileler, oturma eylemini kaldıkları otelde sürdürdü

HDP önündeki aileler, oturma eylemini kaldıkları otelde sürdürdü

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 134 aile, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan sokağa çıkma yasağı nedeniyle HDP il binası önündeki oturma eylemini, 222'nci gününde kaldıkları otelde sürdürdü.

11.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Gösteri özgürlüğünde Anayasa Mahkemesi ölçütleri

Hadiseler Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nın (Eğitim-Sen), 2012 Mart ayında TBMM’de görüşülmekte olan ve kısaca 4+4+4 diye bilinen İlköğretim ve Eğitim Kanunu’nda yapılması tasarlanan değişikliklere itiraz etmek üzere Ankara’da geniş katılımlı bir kitlesel gösteri çağrısında bulunmalarıyla başlar.

26.06.2020