EKSTRA
MENÜ

Oturma Eylemi

Oturma Eylemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oturma Eylemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.525 Oturma Eylemi haberi bulunmuştur.

Oturma Eylemi Haberleri

Diyarbakır annelerinin oturma eylemine iki aile daha katıldı

Diyarbakır annelerinin oturma eylemine iki aile daha katıldı

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde sürdürdüğü evlat nöbetine iki aile daha katıldı.

4.03.2021Gündem
Evlat nöbetindeki ailelerden CHP heyetine tepki

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP heyetine tepki

Diyarbakır'da HDP binası önündeki oturma eylemi, 548'inci günde de sürüyor. Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatları için oturma eylemi yapan aileleri, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ziyaret etti. Aileler, ziyarette evlatlarının terör örgütü tarafından kaçırılmasından sorumlu tuttukları HDP'yi şikayet ederken, CHP heyetine de "Geç kaldınız" dedi.

3.03.2021Haber
Evlat nöbetindeki ailelerden CHP heyetine tepki: Geç kaldınız

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP heyetine tepki: 'Geç kaldınız'

Diyarbakır'da HDP binası önündeki oturma eylemi, 548'inci günde de sürüyor. Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatları için oturma eylemi yapan aileleri, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ziyaret etti. Aileler, ziyarette evlatlarının terör örgütü tarafından kaçırılmasından sorumlu tuttukları HDP'yi şikayet ederken, CHP heyetine de "Geç kaldınız" dedi.

3.03.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 547nci gün; aile sayısı 209 oldu

HDP önündeki eylemde 547'nci gün; aile sayısı 209 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 547'nci günde de sürüyor. Aile sayısı, 2014'te Erzurum Atatürk Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 2'nci sınıf öğrencisiyken 20 yaşında, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Burak Ölmez'in Ardahan'dan gelen annesi Gülsen Ölmez ile 209 oldu.

2.03.2021Gündem
Evlat nöbetindeki ailelere, vali ve jandarma komutanı eşlerinden ziyaret

Evlat nöbetindeki ailelere, vali ve jandarma komutanı eşlerinden ziyaret

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 208 ailenin oturma eylemi, 547'nci günde de sürdü. Evlat nöbetindeki ailelere Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'nun eşi Sevim Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Sevilay Yaman ve İl Jandarma Komutanı Mustafa Erdem'in eşi Derya Erdem destek ziyaretinde bulundu.

2.03.2021Gündem
Kılıçdaroğlunun kardeşi, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti: Ben de ağabeyimi HDPden istiyorum

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti: Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 208 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 546'ncı gününe girdi. Aileleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi, Milli Beka Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Celal Kılıçdaroğlu, elinde 'Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum' pankartıyla katılarak ziyaret etti.

1.03.2021Gündem
Şanlıurfa’da etkinlikler bir ay süreyle yasaklandı

Şanlıurfa’da etkinlikler bir ay süreyle yasaklandı

Şanlıurfa’da 26 Şubat ile 27 Mart tarihleri arasında 30 gün süreyle kent merkezi ve ilçelerinde her türlü yürüyüş ve basın açıklaması yasaklandı.

26.02.2021Gündem
İzmirde belediye binası önünde oturma eylemi

İzmir'de belediye binası önünde 'oturma eylemi'

İzmir'in Çiğli ilçesinde, CHP üyesi olmalarına ve uzun süre partiye emek vermelerine rağmen söz verilen işlere giremediklerini öne süren grup, belediye binası önünde oturma eylemi yaptı.

25.02.2021Gündem
Diyarbakır annelerinden çocuklarına Teslim ol çağrısı

Diyarbakır annelerinden çocuklarına "Teslim ol" çağrısı

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti sürüyor.

25.02.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 539uncu gün; aile sayısı 207 oldu

HDP önündeki eylemde 539'uncu gün; aile sayısı 207 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 539'uncu günde sürüyor. Aile sayısı, Batman'da 2014 yılında 17 yaşındayken kaçırılan oğlu Eyüp için gelen Medeni Alphan ile 207 oldu. Alphan, oğluna güvenlik güçlerine teslim olması yönünde çağrıda bulunarak, "Çok kişi ailesine kavuştu. Sen ciğerimizi yaktın. Gel güvenlik güçlerine teslim ol, onlar da seni bize teslim edecek. Biz senin arkandayız korkma. Ne olursa olsun çık gel, çekinme. Sana hasret kaldık. Yeter artık annen hastadır, kanser hastası ve tansiyon hastalığı var. Her gün senin için ağlıyor, hasretinden ölecek" dedi.

22.02.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: Şehit aileleri, eylemlerine devam edecek

Evlat nöbetindeki baba: Şehit aileleri, eylemlerine devam edecek

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 204 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 534'üncü günde de sürüyor. Aileler, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristlerin şehit ettiği 13 kişinin yasını tutarken, şehitler için mevlit okutuldu. Diyarbakır'da 2015 yılında 15 yaşındayken, kaçırılan oğlu Özkan için eyleme devam eden Süleyman Aydın, "Şehit aileleri, eylemlerini devam ettireceklerini söylediler. Tekrar Diyarbakır'a gelerek HDP'den ve PKK'dan hesap soracaklar. Biz sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

17.02.2021Gündem
Evlat nöbetindeki anne: Aklınız başına gelsin, teslim olun

Evlat nöbetindeki anne: Aklınız başına gelsin, teslim olun

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 533'üncü günde de sürüyor. Aileler, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristlerin şehit ettiği 13 kişinin yasını tutarken, 2015 yılında Diyarbakır'da 14 yaşındayken kaçırılan kızı Songül için evlat nöbetine devam eden Fatma Akkuş, "Bu çocukları neden öldürdüler? Neden anne ve baba burada beklerken onlara bu haberi verdiler? Bu acıdan daha büyük bir acı yoktur. Yeter artık. Asker ve polisleri neden öldürdünüz? Kızım, seni kime karşı kullandırıyorlar? Aklınız başınıza gelsin. Gelin, güvenlik güçlerine teslim olun" dedi.

16.02.2021Gündem
Diyarbakırdaki evlat nöbetinin 528inci gününde ailelere destek ziyareti

Diyarbakır'daki evlat nöbetinin 528'inci gününde ailelere destek ziyareti

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 202 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 528'inci günde de sürüyor. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, Vali Münir Karaloğlu ve bazı iş insanları ile oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti.

11.02.2021Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 527nci gün; aile sayısı 201 oldu

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 527'nci gün; aile sayısı 201 oldu

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 527'nci günde de sürüyor. Aile sayısı, 2014'te Hakkari'de 14 yaşında lise öğrencisiyken kandırılarak, dağa götürüldüğünü belirttiği kızı Viyan için gelen Nihai Turan ile 201 oldu. Turan, 7 yıldır haber alamadığı kızına, teslim olması yönünde çağrıda bulundu.

10.02.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 525inci gün; aile sayısı 199 oldu

HDP önündeki eylemde 525'inci gün; aile sayısı 199 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 525'inci günde de sürüyor. Aile sayısı, 1999'da 18 yaşındayken kaçırılarak, dağa götürüldüğünü belirttikleri Mahmut Buğan için Kars'tan gelen annesi Aslıhan ile kardeşi Turan Buğan ve 2014'te Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 14 yaşında yatılı okulda öğrenciyken kaçırılıp, dağa götürüldüğünü söylediği ağabeyi Nurullah için Hakkari'den gelen Şahin Salim ile 199 oldu. Aileler, evlatlarına teslim olmaları yönünde çağrıda bulundu.

8.02.2021Gündem
Hindistanda protestocu çiftçiler kara yollarını trafiğe kapattı

Hindistan'da protestocu çiftçiler kara yollarını trafiğe kapattı

Hindistan'da iki ayı aşkın süredir yeni tarım yasalarının yürürlükten kaldırılması için protesto eylemleri düzenleyen çiftçiler, ulusal ve eyalet kara yollarını trafiğe kapattı.

6.02.2021Dünya
Adanada gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantıları geçici süreliğine yasaklandı

Adana'da gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantıları geçici süreliğine yasaklandı

Adana Valiliği gösteri yürüyüşü, açık hava toplantıları ve basın açıklamaları gibi etkinliklerin 15 gün yasaklandığını bildirdi.

5.02.2021Gündem
Evlat nöbetindeki anne: Doğum gününde beni mutlu et, gel oğlum

Evlat nöbetindeki anne: Doğum gününde beni mutlu et, gel oğlum

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 197 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 522'nci günde de sürüyor. Kaçırılan kalp hastası oğlu Eren Yalçın için eyleme devam eden Fadime Aksu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Aksu, doğum günü yaklaşan oğluna seslenerek, "Ne olursun doğum gününde beni mutlu et, yanıma gel kuzum" dedi.

5.02.2021Gündem
İstanbul Valiliğinden Kadıköydeki olaylara ilişkin açıklama: 58i terör örgütleriyle irtibatlı

İstanbul Valiliği'nden Kadıköy'deki olaylara ilişkin açıklama: 58'i terör örgütleriyle irtibatlı

Kadıköy'de düzenlenen yasa dışı gösteride gözaltına alınan 65 şüpheliden 58'inin farklı silahlı terör örgütleriyle iltisaklı-irtibatlı olduğu ve haklarında daha önce işlem yapıldığı bildirildi.

5.02.2021Gündem
Hatay’da toplantı ve gösteri yürüyüşleri geçici olarak yasaklandı

Hatay’da toplantı ve gösteri yürüyüşleri geçici olarak yasaklandı

Hatay Valiliği, huzur ve güvenliğin sağlanması, milli birlik ve beraberliği zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilebilmesi için il sınırları içerisinde 15 gün süreyle toplantı, gösteri yürüyüşü ve basın açıklaması gibi etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

4.02.2021Gündem
HDP önündeki evlat nöbetinde 23üncü kavuşma

HDP önündeki evlat nöbetinde 23'üncü kavuşma

Diyarbakır'da HDP binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden Selma Han'ın oğlu Onur (29), ikna girişimiyle terör örgütü PKK'nın barınma alanlarından kaçarak, güvenlik güçlerine teslim oldu. Evladına kavuşan ailesi sayısı, 23'e yükseldi.

4.02.2021Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki evlat nöbetinde 518inci gün; aile sayısı 197 oldu

Diyarbakır'da HDP önündeki evlat nöbetinde 518'inci gün; aile sayısı 197 oldu

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 518'inci günde de sürüyor. Aile sayısı, 2015'te 25 yaşındayken kandırılarak götürüldüğünü belirttiği oğlu Süleyman için 8 yaşındaki torunu Mehmet ile birlikte Kilis'ten gelerek, oturma eylemine katılan Selvi Öztürk ile 197 oldu. Oğlunun, internet kafe işletmeciliği yaparken ortadan kaybolduğunu belirten Öztürk, "Beni düşünmüyorsan ciğerini, oğlunu düşün yavrum. Mehmet için gel yavrum. Sen nasıl benim ciğerimsen o da senin ciğerindir. Belki beni düşünmezsin ama evladını düşün. Sen onun okula gittiğini, konuştuğunu görmedin. Çık gel yavrum. Seni bağrıma basıp sarılayım" dedi.

1.02.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesi önünde toplanma çağrılarına ilişkin İstanbul Valiliğinden son dakika açıklaması

Boğaziçi Üniversitesi önünde toplanma çağrılarına ilişkin İstanbul Valiliği'nden son dakika açıklaması

İstanbul Valiliği, resmi sitesinden "Bazı sivil toplum kuruluşları ve topluluklar tarafından sosyal medya/basın yoluyla Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önü ve çevresinde 1 Şubat 2021 Pazartesi günü (bugün) toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması yapılması yönünde çağrılarda bulunulmuştur. Bahsi geçen etkinlik çağrıları, hali hazırda devam eden salgınla mücadele önlemlerimizi ihlal ederek, kamu sağlığını tehlikeye atacaktır." açıklamasında bulundu. Açıklamada Beşiktaş ve Sarıyer Umumi Hıfzıssıhha Meclisleri tarafından alınan karara dikkat çekildi ve 5 Şubat 2021 tarihine kadar toplantı, miting, yürüyüş, oturma eylemi, forum, açık hava toplantısı, gösteri, basın açıklaması, konser, bildiri dağıtımı ve benzeri faaliyetlerin yapılmasının yasaklandığı hatırlatıldı.

1.02.2021Gündem
Diyarbakırda evlat nöbetindeki anne: Zafer bizim olacak

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki anne: Zafer bizim olacak

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 196 aile, eylemlerini 517'nci günde, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kaldıkları otelde sürdürdü. 2014 yılında 17 yaşındayken Kocaeli'nin Gebze ilçesinde kaçırılan oğlu için Eren Yalçın için evlat nöbetinde olan Fadime Aksu, "Salgına rağmen, kısıtlamaya rağmen hiç vazgeçmeyeceğiz. PKK'lı teröristler bizi yıldıramaz. Oğlumuzu almadan gitmeyeceğiz. Zafer bizim olacak" dedi.

31.01.2021Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki evlat nöbetinde 514üncü gün

Diyarbakır'da HDP önündeki evlat nöbetinde 514'üncü gün

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 514'üncü günde de sürüyor. Aile sayısı, 2015'te 13 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttiği oğlu Abdulalim için Van'ın İpekyolu ilçesinden gelip, oturma eylemine katılan Eyyüp Baran ile 196 oldu. Oğlunun, 9 yaşındayken de terör örgütü tarafından verilen patlayıcının infilak etmesi sonucu elini kaybettiğini söyleyen Baran, 6 yıldır aradığı evladına kaçıp, teslim olması çağrısında bulundu.

28.01.2021Gündem
HDP önündeki evlat nöbetinde 513üncü gün; aile sayısı 195 oldu

HDP önündeki evlat nöbetinde 513'üncü gün; aile sayısı 195 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 513'üncü günde de sürüyor. Aile sayısı, 2013'te 29 yaşındayken kandırılarak, götürüldüğünü belirttikleri Hüseyin için Kilis'ten gelip, oturma eylemine katılan annesi Fatma Çoban ve kardeşi Mehmet Çoban ile 195 oldu. Oğlunun evli ve 1 çocuğu olduğunu söyleyen Çoban, teslim olması yönünde çağrıda bulundu.

27.01.2021Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki evlat nöbetinde 512nci gün; aile sayısı 194 oldu

Diyarbakır'da HDP önündeki evlat nöbetinde 512'nci gün; aile sayısı 194 oldu

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 512'nci günde de sürüyor. Kars'ta, 2014'te sınıf öğretmenliği okurken, 20 yaşında kaçırılan kızı Büşra için Gaziantep'ten gelip, oturma eylemine katılan Sevil Esendemir ile aile sayısı, 194 oldu. Daha önce de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen evlat nöbetine, kızın kaçırılmasından 10 gün sonra katılan Esendemir, 7 yıldır görmediği Büşra'ya seslenerek, teslim olması çağrısında bulundu.

26.01.2021Gündem
Diyarbakırda evlat nöbetindeki babadan zafer işareti yapan HDPli vekile: Zafer onun değil bu çadırındır

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki babadan zafer işareti yapan HDP'li vekile: Zafer onun değil bu çadırındır

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 193 ailenin, HDP il binası önündeki eylemi 508'inci günde soğuk havaya rağmen sürdü. Dün, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu'nun, parti binasından çıkarken ailelerin, "Evladımız nerede?" sorusuna yanıt vermeyerek, zafer işareti yapmasının ardından yaşanan gerginlik sonrası fenalaşan evlat nöbetindeki Celil Begdaş, "Sanki 'senin oğlunu aldım, sen bir şey yapamazsın' der gibi, zafer onunmuş gibi yaptı. Zafer onun değil, bu çadırındır. Bu zaferi biz kazandık. Biz 261 evladımızı getirdik. Zafer bu annelerin, babalarındır. Biz buradan gitmeyeceğiz. Onun hakkında suç duyurusunda bulundum" dedi.

22.01.2021Gündem
Hakkaride gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak

Hakkari'de gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak

Hakkari'de oturma eylemi, basın açıklamaları, gösteri yürüyüşleri, açlık grevi, çadır kurma, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

15.01.2021Gündem
Diyarbakırdaki evlat nöbeti eylemine, 500. günde bir aile daha katıldı

Diyarbakır'daki evlat nöbeti eylemine, 500. günde bir aile daha katıldı

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetine Van'dan gelen bir aile daha katıldı.

14.01.2021Gündem
HDP önündeki eylemde 498inci gün; aile sayısı 186 oldu

HDP önündeki eylemde 498'inci gün; aile sayısı 186 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 498'inci günde de sürüyor. Aile sayısı, 2017 yılında, Van'da 15 yaşındayken, kaçırılan Şaban'ın annesi Begihan ve kardeşi Abubekir Ağa'nın da eyleme katılmasıyla 186 oldu.

12.01.2021Gündem
Diyarbakırda evlat nöbetindeki baba: Nereye kadar Kandile vekillik yapacaksınız

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki baba: Nereye kadar Kandil'e vekillik yapacaksınız?

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 184 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 497'nci günde de sürüyor. Diyarbakır'dan 2015 yılında 15 yaşındayken, kaçırılan oğlu Özkan için eylemini sürdüren Süleyman Aydın, HDP'nin Kürtleri temsil etmediğini belirterek, "HDP milletvekilleri, çocuklarını Avrupa'ya gönderiyor; Kürt ailelerinin çocuklarını da mağaralarda ölüme mahkum ediyor. Artık Kürt ailelere vekillik yapın. Nereye kadar Kandil'e vekillik yapacaksınız?" dedi.

11.01.2021Gündem
Pakistandan flaş Hindistan açıklaması

Pakistan'dan flaş Hindistan açıklaması

Pakistan Başbakanı İmran Han, Belucistan eyaletinde 11 madencinin öldürülmesiyle ilgili isim belirtmeden Hindistan’ı ülkede mezhepçilik terörünü kışkırtmakla suçladı.

6.01.2021Dünya
Evlat nöbetinde 492nci gün; aile sayısı 184 oldu

Evlat nöbetinde 492'nci gün; aile sayısı 184 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 492'nci günde de sürüyor. İstanbul'da 28 yıl önce inşaat işçisiyken 16 yaşında kandırılarak dağa kaçırılan kardeşi Hakan için Kars'ın Kağızman ilçesinden gelen Zeki Parlak'ın oturma eylemine katılmasıyla aile sayısı 184 oldu. Kardeşine seslenen Parlak, "Beni duyuyorsa, gelsin adalete teslim olsun. Çünkü ülkemiz hukuk ülkesi, adalet herkes için geçerlidir. Annem evde sürekli annelerin mücadelesini izliyordu. Hep HDP önüne gideceğim diyordu ama hasta olduğu için bir türlü nasip olmadı. Ben geldim" dedi.

6.01.2021Gündem
Diyarbakırda evlat nöbetinde 485inci gün; aile sayısı 182 oldu

Diyarbakır'da evlat nöbetinde 485'inci gün; aile sayısı 182 oldu

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 485'inci günde de sürüyor. Muş'un Kızılağaç ilçesinde çobanlık yaparken, 2015 yılında 15 yaşındayken kaçırılan Recep için babası Bayram Yetkin'in oturma eylemine katılmasıyla aile sayısı, 182 oldu. Oğluna seslenen Yetkin, teslim olması yönünde çağrıda bulundu. Öte yandan evlat nöbetini sürdüren aileler, HDP il binasına giren partililere tepki göstererek, içeri girmek istedi. Polis, ailelerin bulunduğu çadır ile bina arasına demir bariyerler yerleştirdi. Bariyerleri aşıp, içeri girmek isteyen ailelere izin verilmedi.

30.12.2020Gündem
Diyarbakırda evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 181 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 484'üncü günde de sürüyor. 9 yıl önce 13 yaşındayken kaçırılan kızı Şeyma için evlat nöbetini sürdüren Nazlı Sancar, kızına seslenerek, "Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Benim evimi yıktılar. Şeyma, kızım ben kapıyı kapatmışım buraya gelmişim. Senin kardeşin de 20 gün sonra askere gidecek. Onun karşısına geçip kardeşini mi öldüreceksin? Gel devlet güçlerimize teslim ol" dedi.

28.12.2020Gündem
Evlat nöbetindeki aile sayısı 181 oldu

Evlat nöbetindeki aile sayısı 181 oldu

DİYARBAKIR'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 480'inci günde sürüyor. İnşaat işçisi olarak çalıştığı İstanbul'dan 3 ay önce kaçırılan 17 yaşındaki oğlu Ferhat için Siirt'in Kurtalan ilçesinden gelen Ziver Çelik ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden 10 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan Muhammed için gelen annesi Nadire ile ağabeyi Kerem Çakan'ın oturma eylemine katılmasıyla evlat nöbetindeki aile sayısı 181 oldu.

24.12.2020Gündem
Evlat nöbetindeki baba: Dedesinin, halasının intikamını alsın diye oğlumu korucu yapacaktım

Evlat nöbetindeki baba: Dedesinin, halasının intikamını alsın diye oğlumu korucu yapacaktım

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 179 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 479'uncu günde de devam ediyor. Siirt'in Şirvan ilçesinden 2014 yılında, 17 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf için eylemini sürdüren Nurettin Dürümlü, "Eğer benim çocuğumu dağa götürmeselerdi mesleğim devam etsin, diye dedesinin, halasının intikamını alsın, diye onu güvenlik korucusu yapacaktım" dedi.

23.12.2020Gündem
MasterChefler, AA Yılın Fotoğrafları Oylamasına katıldı

"MasterChef"ler, AA Yılın Fotoğrafları Oylamasına katıldı

TV8'in 7'den 70'e ilgiyle izlenen yemek yarışması MasterChef'in yapımcısı İrem Kanan ile ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna, AA'nın Yılın Fotoğrafları Oylaması'na katılarak "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki fotoğraflara oy verdi

21.12.2020Magazin
HDP önündeki eylemde 474’üncü gün: Aile sayısı 179 oldu

HDP önündeki eylemde 474’üncü gün: Aile sayısı 179 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen aile sayısı, 2015 yılında Bingöl'ün Yedisu ilçesinde 16 yaşında köyde çobanlık yaparken kaçırılan kızı Yasemin için gelen Baci Göze'nin eyleme katılmasıyla 474'üncü gününde 179'a yükseldi.

18.12.2020Gündem
Evlatlarına kavuşan ailelerden nöbetteki ailelere destek

Evlatlarına kavuşan ailelerden nöbetteki ailelere destek

DİYARBAKIR'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 178 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 473'üncü günde de sürüyor. HDP önündeki eylemleri sonucu teslim olan çocuklarına kavuşan Fahrettin Akkuş ve Mehmet Yalçın, nöbeti sürdüren ailelere destek ziyaretinde bulundu. Akkuş, evlat nöbetindeki aileler çocuklarına kavuşuncaya kadar onlarla birlikte olacaklarını belirterek, anne babalara çocuklarına sahip çıkması çağrısında bulundu.

17.12.2020Gündem
Hakkaride gösteri ve yürüyüşler geçici süreyle yasaklandı

Hakkari'de gösteri ve yürüyüşler geçici süreyle yasaklandı

Hakkari'de oturma eylemi, basın açıklamaları, gösteri yürüyüşleri, açlık grevi, çadır kurma, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

16.12.2020Gündem
Diyarbakırda HDP il binası önünde gerginlik

Diyarbakır'da HDP il binası önünde gerginlik

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerle, HDP'liler arasında gerginlik yaşandı.

16.12.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 467inci gün; aile sayısı 178 oldu

HDP önündeki eylemde 467'inci gün; aile sayısı 178 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen aile sayısı, 2015 yılında Ağrı'nın Patnos ilçesinde 18 yaşındayken götürülen Tuncer Cengiz için annesi Zinnet ve kardeşi Adem Cengiz'in eyleme katılmasıyla 467'inci gününde 178'e yükseldi.

11.12.2020Gündem
Diyarbakırda evlat nöbetindeki anne: HDP, oğlumu PKKya verdi

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki anne: HDP, oğlumu PKK'ya verdi

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 177 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 464'üncü günde de sürüyor. Usta birliğine giderken, 2015'te Tunceli- Pülümür yolunda PKK'lı teröristlerce kaçırılan oğlu Adil (20) için evlat nöbeti tutan Cennet Kabaklı, "HDP, oğlumu alıp PKK'ya verdi. 464 gündür buradayım ve evladımı almadan gitmeyeceğim" dedi.

8.12.2020Gündem
Terör örgütü PKKda tepeden tırnağa korku ve panik havası hakim

Terör örgütü PKK'da tepeden tırnağa korku ve panik havası hakim

Terör örgütü PKK'nın elebaşıları Murat Karayılan ve Duran Kalkan, Türk istihbarat faaliyetleri ile silahsız ve silahlı insansız hava araçları ile insanlı keşif uçaklarının örgüte verdiği zararı itiraf etti.

6.12.2020Gündem
Evlat nöbetindeki anne: Oğlumu HDPden de PKKdan da istiyorum

Evlat nöbetindeki anne: Oğlumu HDP'den de PKK'dan da istiyorum

DİYARBAKIR'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 177 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 457'nci günde de sürüyor. Usta birliğine giderken, 2015'te Tunceli-Pülümür yolunda PKK'lı teröristlerce kaçırılan oğlu Adil (20) için eylem yapan Cennet Kabaklı, "HDP de bu işin içerisindedir. Ben oğlumu HDP'den de PKK'dan da istiyorum" dedi.

2.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Koronaya meydan okuyan okuyana

Çok ilginç bir hafta sonuydu. İrem Derici parkta piknik yaparken yakalanınca bir ‘yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ edasıyla utanmadan, sıkılmadan gazetecilere tepki gösterdi. Derici’ye destek vermek isteyen ‘sözde astrolog’ kendine güldürdü. Murat Dalkılıç koronaya meydan okudu, partici gençler yine Rumeli Hisarı’nda toplandı.

16.02.2021

Ben de Gergerlioğlu’dan bir şey talep ediyorum

HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, benim “çıplak arama” konusunda bir şeyler yazmamı istiyor.

26.01.2021

PKK terörünün ‘çözüm süreci’ devam ediyor

CHP ve İYİ Parti’nin (İP) başını çektiği ‘millet ittifakı’nın doğrudan ve dolaylı ortaklarının ağzından ‘Kürt Sorunu’ lafı eksik olmuyor. Bunu böyle bir soruna inandıklarından değil, onları yüzde 50 artı 1 oy oranına ulaştıracağını umdukları HDP’nin oylarını almak için yapıyorlar.

25.12.2020