EKSTRA
MENÜ

Otomasyon

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.247 haberi bulunmuştur.

Otomasyon Haberleri

Lisede Endüstri 4.0

Lisede Endüstri 4.0

Bursa'da öğrenciler, yenilenen atölyelerdeki uygulamalı derslerde "Endüstri 4.0" kapsamında insansız fabrika deneyimi yaşıyor.

16.10.2021Eğitim
Merkez Bankası personel alımı yapacak İşte MB personel alımının ayrıntıları

Merkez Bankası personel alımı yapacak! İşte MB personel alımının ayrıntıları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) teknisyen ve mühendislerden oluşacak 52 kişiyi bünyesinde istihdam edecek. Çeşitli sınavlardan puanlar baz alınarak yapılacak alımlar için, başvuru şartları ve diğer detaylar kurumun resmi internet sitesinden ilan edildi. Peki, Merkez Bankası personel alımı başvuru şartları neler?

14.10.2021Gündem
Bakan Pakdemirli, Elektronik Hayvan Takip Sistemini tanıttı

Bakan Pakdemirli, 'Elektronik Hayvan Takip Sistemi'ni tanıttı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Elektronik Hayvan Takip Sistemi'nin kendisine ait bir proje olduğunu belirterek, "Elektronik Hayvan Takip Sistemi, hayvanınızın nerde olduğunu, beslenip beslenmediğini, doğum, gebelik, kızgınlık gibi biyolojik durumlarının ne olduğunu takip eden ve ilgililere bildiren bir sistemdir" dedi.

8.10.2021Ekonomi
Eaton Türkiye Üçay Grup ile Partnerlik Anlaşması İmzaladı

Eaton Türkiye Üçay Grup ile Partnerlik Anlaşması İmzaladı

Güç yönetim firması Eaton, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları çözümlerinin satışında ve servisinde Türkiye’deki faaliyetleri kapsamında Üçay Grup ile parnertlik anlaşması imzaladı.

1.10.2021Ekonomi
SMMM staj başlatma sınavı ne zaman 2021 Yılı TÜRMOB Sınav Takvimi

SMMM staj başlatma sınavı ne zaman? 2021 Yılı TÜRMOB Sınav Takvimi

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği'nin (TÜRMOB), Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM) sınavlarına devam ediyor. 2021 Yılı TÜRMOB Sınav Takvimi ile SMMMA tarihleri paylaşıldı. Peki, bu yılın son SMMM staj başlatma sınavı ne zaman?

29.09.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFESTte

Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFEST'te

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "TEKNOFEST'in; özellikle çocuklarımızın, ilkokul çağındaki çocuklarımızın, ortaokul çağındaki çocuklarımızın ve yükseköğretimde okuyan gençlerimizin bu atmosferde olmaları, onların Türkiye'nin savunma sanayiyle ilgili hedefine odaklanması zihinlerine daha önceden o konular üzerine teksif etmeleri anlamında da çok büyük kazanç sağlayacağına inanıyorum" dedi.

25.09.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFESTte: Türkiye, ürettikçe çok daha güçlü olacaktır

Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFEST'te: 'Türkiye, ürettikçe çok daha güçlü olacaktır'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "TEKNOFEST'in; özellikle çocuklarımızın, ilkokul çağındaki çocuklarımızın, ortaokul çağındaki çocuklarımızın ve yükseköğretimde okuyan gençlerimizin bu atmosferde olmaları, onların Türkiye'nin savunma sanayiyle ilgili hedefine odaklanması zihinlerine daha önceden o konular üzerine teksif etmeleri anlamında da çok büyük kazanç sağlayacağına inanıyorum." dedi.

25.09.2021Gündem
Girişimcilik Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Tür Girişimcilik Vardır

Girişimcilik Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Tür Girişimcilik Vardır?

Girişimcilik kelimesi, günümüzde sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Pek çok kişi bu konu ile ilgili detaylı bilgi edinebilmek için araştırmalar yapmaktadır. Girişimcilik türleri ve özellikleri nelerdir? Kaç tür girişimcilik vardır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
e-ticaretin liderleri İstanbulda düzenlenecek World E-Commerce Forumda buluşacak

e-ticaretin liderleri İstanbul'da düzenlenecek World E-Commerce Forum'da buluşacak

WORLDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Nart "e-ticaretin Davos'u olma yolunda hızla ilerleyen forum, dünyanın önde gelen e-ticaret firmalarını (21 Ekim'de) buluşturarak katılımcılara yeni network imkanı sağlayacak" dedi.

22.09.2021Ekonomi
Facebookun gizli sistemi ifşa oldu Herkes eşit ama bazıları daha eşit...

Facebook'un gizli sistemi ifşa oldu! Herkes eşit ama bazıları daha eşit...

Facebook'un çok takipçili hesapların paylaşımlarına uyguladığı çifte standart mekanizması tüm ayrıntılarıyla ifşa oldu. XCheck adı verilen özel bir program kapsamında korunan sorunlu paylaşımlar arasında aşıyla ilgili yalan haberler de var, Trump'ın lafları da, Neymar'ın 'intikam pornosu' da...

16.09.2021Dünya
Yeminli mali müşavirlik sınavı ne zaman Tarihler belli oldu

Yeminli mali müşavirlik sınavı ne zaman? Tarihler belli oldu

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği, bu yılın 3'üncü dönemine ilişkin yeminli mali müşavirlik (YMM) sınav tarihlerini ve başvuru şartlarını ilan etti. Peki, Yeminli mali müşavirlik sınavı ne zaman?

14.09.2021Gündem
Akaryakıt bayilerinin denetiminde yeni dönem

Akaryakıt bayilerinin denetiminde yeni dönem

Akaryakıt bayileri yeni yıl itibarıyla sadece EPDK'nin yetkilendirdiği otomasyon firmalarıyla çalışabilecek.

9.09.2021Ekonomi
Yeminli mali müşavirlik sınavları 4-13 Aralıkta Ankarada yapılacak

Yeminli mali müşavirlik sınavları 4-13 Aralık'ta Ankara'da yapılacak

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), bu yılın 3'üncü dönemine ilişkin yeminli mali müşavirlik (YMM) sınav tarihlerini ve başvuru şartlarını ilan etti.

9.09.2021Gündem
Nafi Güral: Türkiye’nin potansiyeli yüksek

Nafi Güral: Türkiye’nin potansiyeli yüksek

60 yılı aşkın süredir iş hayatında yer alan ve Türkiye’ye büyük yatırımlar kazandıran NG Topluluğu Kurucu Başkanı Nafi Güral ile Türkiye ekonomisini ve yatırımlarını konuştuk. Türk ekonomisinin geleceğine her zaman güvendiğine dikkat çeken Güral, “Türkiye sanayisi çok güçlü ve yaşadığı tecrübeler sayesinde de hareket kabiliyeti son derece gelişkin. Son dönemdeki yeni yatırımlar da Türkiye’nin Avrupa’nın önde gelen tedarikçilerinden biri olma potansiyelinin çok yüksek olduğunu ortaya koyuyor” diye konuştu. Türkiye’nin hâlâ bazı sorunları çözemediğini vurgulayan Güral, “İki temel sorunumuz halen büyük oranda çözülmüş değil. Bunlardan ilki katma değerli ürün üretimi ve ihracatı. Diğeri ise ölçek ekonomisi. Türkiye sanayisi Ar-Ge yatırımlarına ayırdığı payı arttırdıkça, katma değerli ürün üretimi ve ihracatı artacaktır ve o zaman milli ekonomimiz için daha başka şeyler konuşuyor olacağımıza inanıyorum. Bugün dünyanın en büyük ekonomilerinden biriyiz. Ölçek ekonomisine dair sorunlarımızı da çözdüğümüz zaman daha güçlü bir Türkiye’den bahsedeceğiz” dedi.

29.08.2021Ekonomi
Baran Çelik: Dönüşümün parçası olmalıyız

Baran Çelik: Dönüşümün parçası olmalıyız

Katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilerek ihracatın artmasına katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “Otomotiv sanayinin daha yeşil, döngüsel ve dijital olması bir gereklilik halini aldı. Türkiye otomotiv sektörü olarak pasta yaşanan dönüşüme yanıt vermemiz ve dönüşümün bir parçası olmamız gerekiyor” dedi.

27.08.2021Ekonomi
Pandemi sonrası insan kaynakları trendleri değişecek

Pandemi sonrası insan kaynakları trendleri değişecek

Pandemi, hemen her şeyde olduğu gibi insan kaynakları endüstrisini de dönüştürdü. Kovid-19, kişisel ve profesyonel yaşamları dünya genelinde derinden kesintiye uğrattı. 2020 ve 2021de değişen koşulların insan kaynakları yönetiminde de köklü değişikliklere neden olduğunu söyleyen İnsan Kaynakları yöneticisi Ali Rıza Esmen, insan kaynakları alanındaki trendler hakkında açıklamalarda bulundu.

21.08.2021Ekonomi
5G ile hayatımızda ne değişecek

5G ile hayatımızda ne değişecek?

Dünya adım adım 5G teknolojisine geçiyor ve getirdiği yeniliklerle hayatımıza büyük dokunuşlar yapacak bir teknolojiden söz ediyoruz. Bu kapsamda Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

19.08.2021Teknoloji
Mesleki eğitime yoğun ilgi

Mesleki eğitime yoğun ilgi

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, organize sanayi bölgeleri (OSB) içinde sanayiye nitelikli insan kaynağı yetiştirmek amacıyla kurulan mesleki ve teknik Anadolu liselerinin ve öğrenci sayısının arttığını söyledi.

19.08.2021Ekonomi
Transmitter nedir, ne işe yarar Transmitter nasıl çalışır, nasıl ölçülür

Transmitter nedir, ne işe yarar? Transmitter nasıl çalışır, nasıl ölçülür?

Çevresel faktörlerin algılayarak elektrik sinyallerine dönüştürülerek elektrik sinyallerinin gerekli yerlere iletilmesine yardımcı olan cihazlara transmitter adı verilir. Transmitterin kelime anlamı ise, dönüştürücü anlamına gelir. Çeşitli çevresel faktörler de aynı zamanda transmitterların proseslerini ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Basınç, nem ve sıcaklık gibi çeşitli faktörler, prosesleri meydana getirir. Transmitter nedir, ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.08.2021Araştırma
OSB’lerde 60 bin öğrenci okuyor

OSB’lerde 60 bin öğrenci okuyor

Türkiye’nin sanayi üretiminin yüzde 40'ını gerçekleştiren organize sanayi bölgelerindeki Mesleki ve Teknik Liselere ilgi her geçen yıl artıyor. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, organize sanayi bölgeleri içerisinde sanayiye nitelikli insan kaynağı yetiştirmek amacıyla kurulan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin sayısının 77'ye ulaştığını, öğrenci sayısının ise 60 bini geçtiğini söyledi.

18.08.2021Eğitim
Mesai arkadaşım bir robot Otomotiv fabrikasında çalıştım...

Mesai arkadaşım bir robot! Otomotiv fabrikasında çalıştım...

Bu hafta “İşin Peşinde” köşesi için Bursa’daki otomotiv fabrikasında mavi yakalı işçilerle beraber çalıştım. Gövde, boya ve montaj gibi ana hatlarda işçilerin en büyük yardımcısı robotlar. Bu sayede saatte 6 araç üretilebiliyor. Ama robotlara alışkın olmayan biri için bu sistem çok değişik geliyor. Ustalar ise robotların, işlerini çok kolaylaştırdığını belirtiyor. Onlara göre boya ve montaj bölümleri için pek hevesli olmayan Z kuşağının yeri otomasyon olacak. Binlerce parçadan oluşan üretim sürecinde ise her bir parça için ayrı kontrol yapılıyor.

16.08.2021Ekonomi
Devops nedir, ne iş yapar Devops açılımı nedir

Devops nedir, ne iş yapar? Devops açılımı nedir?

Devops, BT personeli ve yazılım geliştiriciler arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan bir yazılım geliştirme stratejisidir. Devops mühendisi, dijital boru hatları (CI / CD boru hatları) geliştirmek ve yazılım geliştirme yaşam döngüsünü anlamak için çeşitli otomasyon araçlarını tam olarak kullanan kişiye verilen bir isimdir. Devops nedir, ne iş yapar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.08.2021Araştırma
3 milyar Euro’luk dev birleşme

3 milyar Euro’luk dev birleşme

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri, güç çözümleri, otomasyon ve enerji verimliliği alanlarında faaliyet gösteren Danfoss’un, 3.3 milyar dolara Eaton Hydraulics’i satın almasının ardınan Rekabet Kurumu’nun onayıyla birleşme tamamlandı.

7.08.2021Ekonomi
Pandemi meslek seçimini etkiledi

Pandemi meslek seçimini etkiledi

“Hangi mesleği seçmeliyim” sorusuna verilen yanıtlar her dönem çağın şartlarına göre değişim gösteriyor. Ama pandeminin meslek seçiminde denklemi çok daha radikal ve hızlı biçimde değiştirmesi bekleniyor. Pandeminin değiştirdiği dünya koşullarında bazı mesleklerin öneminin artacağı tahmin ediliyor.

1.08.2021Eğitim
Sayısal bölümler taban puanları 2021: YKS 2 ve 4 yıllık sayısal bölümleri, sıralamaları ve taban puanları

Sayısal bölümler taban puanları 2021: YKS 2 ve 4 yıllık sayısal bölümleri, sıralamaları ve taban puanları

Merakla beklenen YKS sonuçları nihayet açıklandı. 2 yıllık (Önlisans) bölümlerin 2021 Üniversite Taban Puanları, üniversite sınavına giren öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. İstedikleri üniversite için tercih yapacak olan üniversite adayların, bölümlerin sıralamaları ve taban puanlarını öğrenmesi gerekiyor. İşte, 2 yıllık, 4 yıllık önlisans üniversite bölümleri taban puanları ve başarı sıralamaları 2021

28.07.2021Eğitim
Dünyanın en zengini uzaya çıktı

Dünyanın en zengini uzaya çıktı

203 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, Richard Branson’dan sonra kendi şirketinin imkânlarıyla uzaya çıkan ikinci milyarder oldu. Bezos’a New Shephard isimli uzay kapsülünde gerçekleştirdiği yolculuğunda kardeşi ve 2 kişi daha eşlik etti.

21.07.2021Dünya
KOBİlere 116 milyon lira destek geliyor

KOBİ'lere 116 milyon lira destek geliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "KOBİGEL'in 3'üncü çağrısına toplamda 1075 firmamız başvurdu. Bu başvurulardan 278'i desteklenmeye hak kazandı. Destek kapsamında işletmelerimize yaklaşık 116 milyon lira katkı sunacağız"

16.07.2021Ekonomi
Akaryakıtta vergi kaçakçılarına 3. dalga silici operasyonu 68 gözaltı

Akaryakıtta vergi kaçakçılarına 3. dalga 'silici' operasyonu 68 gözaltı

Akaryakıtta vergi kaçakçılığına ilişkin yapılan silici operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. 663 milyon litre akaryakıt verisinin otomasyon sisteminden silinmesiyle birlikte 4 milyar liralık rant ortaya çıktı.

13.07.2021Haber
Son dakika... Silici-3 operasyonu 4 milyar liralık veri silindi

Son dakika... Silici-3 operasyonu! 4 milyar liralık veri silindi

Akaryakıtta vergi kaçakçılığına ilişkin yapılan silici operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. 663 milyon litre akaryakıt verisinin otomasyon sisteminden silinmesiyle birlikte 4 milyar liralık rant ortaya çıktı.

13.07.2021Ekonomi
Turkcell, iş teklifini yapay zeka aracılığıyla yaptı

Turkcell, iş teklifini yapay zeka aracılığıyla yaptı

Turkcell’in gençlerin daha iyi bir geleceğe sahip olması hedefiyle yola çıktığı yeni mezun işe alım programı GNÇYTNK’in 2021 yılı işe alım süreçleri tamamlandı. Sadece bir ayda 66 binden fazla başvuruyla katılım rekoru kırılan yetenek programını başarıyla tamamlayan 150 genç yetenek, iş hayatına Turkcell’de adım atacak. Programın video mülakat aşamasında yaklaşık 2 bin adayın değerlendirmesinde yapay zeka algoritması kullanıldı. Program sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi de yapay zeka aracılığıyla yapıldı.

9.07.2021Teknoloji
Penta Teknoloji büyümesini sürdürüyor

Penta Teknoloji büyümesini sürdürüyor

Tüm dünyayla birlikte ülkemizde de büyük bir gelişim gösteren bilgi teknolojileri sektörü, geçen yıl özellikle uzaktan çalışma ve uzaktan eğitimin yaygınlaşmasının da etkisiyle 2021 yılının ilk çeyreğinde de büyümeye devam etti. Penta Teknoloji de 2021 yılında ‘dijitalleşme’ rüzgarını arkasına alarak büyümesini sürdürüyor.

7.07.2021Teknoloji
Bakan Dönmez: 6 milyar liralık yatırım hayata geçirilecek

Bakan Dönmez: 6 milyar liralık yatırım hayata geçirilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, YEKA GES-3 yarışması sonunda ağırlıklı ortalama fiyatın kilovatsaat başına 21,5 kuruş olduğunu belirterek, "Santrallerin kurulumuyla yaklaşık 6 milyar liralık yatırım hayata geçirilecek." dedi.

1.07.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: 6 milyar liralık yatırım hayata geçecek

Bakan Dönmez: 6 milyar liralık yatırım hayata geçecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "(YEKA GES-3) Santrallerin kurulumuyla birlikte yaklaşık 6 milyar liralık bir yatırım hayata geçirilecek" dedi.

1.07.2021Ekonomi
Otomobil sahiplerine önemli uyarı Yapmayana para cezası var

Otomobil sahiplerine önemli uyarı! Yapmayana para cezası var

Bugün itibarıyla şehirler arası seyahat kısıtlamasının kaldırılması ve Kurban Bayramı'nın yaklaşması dolayısıyla özel araçlarıyla seyahate çıkacak vatandaşların, yetersiz bakiyeyle yaptıkları geçiş ihlali ve 15 günlük yasal süreç sonunda uygulanacak idari para cezalarının önüne geçebilmek için Hızlı Geçiş Sistemi bakiyelerini kontrol etmeleri gerekiyor.

1.07.2021Ekonomi
Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru: Pandemi döneminde hızlı aksiyon aldık

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru: Pandemi döneminde hızlı aksiyon aldık

Pandemi süreci dijital dönüşüm sürecini zorunlu kıldı ve Türkiye'de pek çok şirket dijital dönüşüm yolculuğuna başlayıp bu sürece hızlıca adapte oldu. Bu açıdan sunduğu geniş yelpazedeki çözümleriyle işletmelerin yanında olan ve sektöre yön veren teknoloji devi Cisco'nun Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

28.06.2021Teknoloji
Telgraf Nedir, Ne İşe Yarar Ve Ne Zaman İcat Edilmiştir Telgraf Nasıl Çekilir Ve Kullanılır

Telgraf Nedir, Ne İşe Yarar Ve Ne Zaman İcat Edilmiştir? Telgraf Nasıl Çekilir Ve Kullanılır

Telgraf kelimesinin kökeni Fransızcadır. Dilimize de Fransızcadan geçmiştir. Telgraf mekanik ve elektromanyetik bir sistemdir. PTT posta ve telgraf teşkilatı olarak geçmektedir. Fakat telgraf sistemi artık PTT sektöründe online sisteme dönüşmüştür. Sizler için telgraf nedir, ne işe yarar, ne zaman icat edilmiştir, nasıl çekilir ve nasıl kullanılır detayları derledik.

27.06.2021Araştırma
Bakan Soyludan Özel Güvenlik Görevlileri Günü mesajı

Bakan Soylu'dan 'Özel Güvenlik Görevlileri Günü' mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, 698 bin 344 kişinin yeni nesil özel güvenlik görevlisi kimlik kartı sahibi olduğu, bunlardan 332 bin 796'sının aktif görev başında bulunduğunu söyledi.

26.06.2021Gündem
Islak İmza Nedir Ve Nasıl Atılır Islak İmza Nasıl Alınır Ve Taratılır

Islak İmza Nedir Ve Nasıl Atılır? Islak İmza Nasıl Alınır Ve Taratılır

Dokümanlar üzerindeki imzalar, yüzyıllardır yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler oluşturmanın anahtarı olmuştur. Her ne kadar otomasyon ve web tabanlı teknolojinin kullanımındaki artış, yönümüzü dijital imzaya çevirse de, bugün hala Islak İmzanın önemi büyüktür. Peki, Islak İmza nedir? İşte, tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Siemens BioNTech işbirliği büyüyor

Siemens BioNTech işbirliği büyüyor

Almanya’nın sanayi devi Siemens ile koronavirüse karşı aşı geliştiren BioNTech ilaç şirketinin Singapur’da ortaklaşa yeni bir aşı üretim merkezi kuracağı açıklandı.

24.06.2021Avrupa
Üretimde dönüşüm hedefi teknoloji hamlesiyle gerçekleştirilecek

Üretimde dönüşüm hedefi teknoloji hamlesiyle gerçekleştirilecek

Türkiye açısından stratejik öneme sahip ürünlerin yerli ve milli imkanlarla üretilmesini amaçlayan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında, "Üretimde Yapısal Dönüşüm" başlıklı üçüncü çağrı başvuruya açıldı.

23.06.2021Ekonomi
HPE GreenLake’in kapsamı genişledi

HPE GreenLake’in kapsamı genişledi

Hewlett Packard Enterprise, Microsoft Azure Stack HCI ve Microsoft SQL Server için bulut hizmetleri desteğiyle HPE GreenLake’in kapsamını genişletti.

23.06.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Ezber bozan liseler

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, gelecekte yıldızı parlayacak 5 alanda öğrenci yetiştirmek için farklı bir model uyguluyor. Fabrikada, havalimanında, savunma sanayi bölgesinde, teknopark içinde açılan 5 mesleki ve teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

17.07.2021

Korona sonrasında da kalıcı olacak uygulamalar

Aşılanmanın artması ile Dünya genelinde etkisi azalmaya başlasa da Kovid-19 salgınının yaşamımızı kökten değiştirdiği bir gerçek. Pandemi sürecinde, adapte olduğumuz pek çok yeni teknolojiyi ve uygulamayı Korona sonrasına da taşıyacağız. Bu yazımda, önde gelen danışmalık şirketlerinden McKinsey’nin deyimi ile “sonraki normale” hazırlanırken, Kovid-19 sonrasında da kalıcı olacak uygulamaları analiz ettim.

10.07.2021