EKSTRA
MENÜ

Otizm Belirtileri

Otizm Belirtileri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Otizm Belirtileri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 164 Otizm Belirtileri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Otizm Belirtileri Haberleri

Otizm engel değil, aşılabilir gelişim bozukluğu

Otizm engel değil, aşılabilir gelişim bozukluğu

Kendisi de bir zamanlar otistik olan ve İngiltere’de halen bakanlık danışmanlığı yapan Pakistan asıllı yazar Kamran Nazeer, son kitabında, iyi eğitim almış otistik çocukların pekálá toplum yaşamına ayak uydurabileceklerini anlatıyor.

23.06.2006Spor
Aklınıza gelmeyen başınıza gelmesin

Aklınıza gelmeyen başınıza gelmesin

Sağlıklı yaşamak için elinizden geleni yaptığınızı söyleyebilirsiniz. Fakat bazen aklınızın köşesinden bile geçmeyen öyle sorunlar gelip sizi bulur ki, şaşırır kalırsınız. Bu tür sorunlara karşı hazırlıklı olmak şart.

11.12.2005Kelebek
Duygu ve zeka kapasiteleri sanılanın çok üzerinde

Duygu ve zeka kapasiteleri sanılanın çok üzerinde

4 aylık bebeklerin olaylardan sonuç çıkarmak gibi bir beceriye sahip oldukları anlaşıldı. Görsel algılamaları güçlü olduğu için karşısındakinin yüzündeki ve mimiklerindeki en küçük değişiklikleri bile fark edebiliyorlar.

10.09.2005Kelebek
Şizofreni gözden anlaşılacak

Şizofreni gözden anlaşılacak

Amerikalı bilim adamları, göz hareketlerindeki küçük anomalilerin, şizofreni ve otizm gibi hastalıkların erken belirtileri olabileceğini bildirdiler.

19.06.2003Gündem
Bu hastalığı John Nash hatırlattı

Bu hastalığı John Nash hatırlattı

Ünlü aktör Russell Crowe'un başrolü oynadığı, sekiz dalda Oscar adayı ‘‘Akıl Oyunları’’ kapalı bir kutu olarak gizemini koruyan, tüm zamanların çözülemeyen hastalığı, deliliği ve dehayı bünyesinde barındıran şizofreniyi gündeme getiriyor.

23.03.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Sinan’ın okulunu nasıl seçtim

Evet, sonunda kafayı yememek gerektiğine inanarak, hiçbir şekilde geç kalmayacağımı bilerek, gerekirse değiştirme şansım olduğuna da güvenerek, Sinan’ı gideceği okulun anaokuluna kaydetmiş bulunuyorum.

21.05.2004