EKSTRA
MENÜ

Oteller

Oteller haberleri sayfasında güncel ve son dakika Oteller hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.832 Oteller haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Oteller Haberleri

Saklı cennette gözle görülür mutluluk

Saklı cennette gözle görülür mutluluk

Doğayla baş başa kalmak, el değmemiş kumsalda kilometrelerce yürümenin keyfini yaşamak, çocuklarla sığ denizde dalgalarla oynamak, günbatımında güneşin kızıllığını izlemek... Tüm bunların ve daha fazlasının olduğu saklı bir cennet biliyorum: Sarıgerme...

19.09.2021Seyahat
Mağdurlar mahkemede sordu: Paramızı ödeyecek misin Mehmet Bey

Mağdurlar mahkemede sordu: Paramızı ödeyecek misin Mehmet Bey?

Çiftlikbank üzerinden binlerce kişiyi kâr vaadiyle dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, 75 bin yıla kadar hapisle yargılandığı davanın duruşmasında ilk kez mağdurlarla yüz yüze geldi. Mağdurların ilk sorduğu soru, “Paramızı ödeyecek misin?” oldu.

15.09.2021Ekonomi
Artan fiyatlar mercek altında... Yumurta fiyatları kanatlandı

Artan fiyatlar mercek altında... Yumurta fiyatları kanatlandı

Yumurta fiyatları son dönemlerde tırmanışa geçti. Orta boy yumurtanın fiyatı üreticide 80 kuruşa dayandı. Geçen haftaya kadar 73 kuruş olan yumurtanın adet fiyatı geçen yılın aynı döneminde 43 kuruştu. Üreticiler, “Maliyetlerimiz çok yükseldi. Yem fiyatları bir hayli arttı buna rağmen maliyet artışlarını tam olarak yansıtmadık. Normal şartlar altında üreticide 1 adet yumurtanın 1 TL olması gerekiyor” açıklaması yaptı.

15.09.2021Ekonomi
Son dakika Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın hakim karşısına çıktı 4 sayfalık yazılı savunma

Son dakika! 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın hakim karşısına çıktı! 4 sayfalık yazılı savunma

Brezilya'da yetkili makamlara teslim olmasının ardından ikinci kez hakim karşısına çıkan Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın, mahkemeye 4 sayfalık yazılı savunma sunarak "Eğer bana fırsat verilirse tüm müştekilerin zararlarını, el konulan malvarlığımdan karşılamak isterim. Buraya asıl teslim olma sebebim insanların mağduriyetini giderebilmek. Uruguay'da olsaydım şu an serbest bırakılmıştım" dedi. Duruşmada 23 müşteki dinlendi. Tanju Çetinkaya uygulamayı televizyondan öğrendiğini, 30 bin lira para yatırdığını ve 5 bin lirasını geri aldığını belirterek "25 bin lira zararım var, şikayetçi değilim" dedi. Müşteki Özkan Alkan ise "13 bin 750 lira yatırdım. Hiç para alamadım. Dolandırıldığımda babam bana küstü ve iki hafta önce öldü. Bunun idam edilmesi bile içimi soğutmaz" ifadelerini kullandı. Ara kararını açıklayan mahkeme, Aydın'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

14.09.2021Gündem
Beyaz şehir: Kazablanka

Beyaz şehir: Kazablanka

Fas’ın batısında, Atlas Okyanusu kıyısındaki Kazablanka, 3.5 milyonu aşan nüfusuyla ülkenin de en büyük şehri. Yerel halk tarafından ‘Casa’ olarak kısaltılarak söyleniyor. Sokaklarında kaybolup, tajin yiyip gezeceğiniz kentte modern ve yereli yan yana göreceksiniz.

12.09.2021Seyahat
Birkaç saatte sonbahara kaçış... İstanbul, Ankara ve İzmire yakın 12 adres

Birkaç saatte sonbahara kaçış... İstanbul, Ankara ve İzmir'e yakın 12 adres

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşıyorsanız hafta sonu biraz olsun kafa dinlemeye ihtiyacınız var demektir. Biz de uzmanlarımıza sıcak yaz günlerinden kurtulup sonbahara adım atmaya hazırlandığımız şu günlerde, bu üç şehre yakın nelere gitmeli, neler yapmalı diye sorduk. Günübirlik gidilecek ya da iki gün tatil yapılacak 12 adresi önerdiler.

11.09.2021Gündem
Pavli Panayırı nedir, nerede İşte Pavli Panayırının tarihçesi…

Pavli Panayırı nedir, nerede? İşte Pavli Panayırı'nın tarihçesi…

Pehlivanköy ilçesinde düzenlenen Türkiye'nin en eski panayırlarından biri olan Pavli Panayırı'nın 111'incisi düzenlenen törenle başladı. Osmanlı Padişahlarından II. Abdülhamid dönemine dayanan panayır, Osmanlı döneminde hayvan satışı için başlatılan, sonraki yıllarda eğlencelerin düzenlenip bölge halkının kumaş ve diğer ihtiyaçlarının karşıladığı pazar ve panayır havasına büründü. Peki, Pavli Panayırı nedir, nerede? İşte Pavli Panayırı'nın tarihçesi…

10.09.2021Gündem
Bebiş adını verdiği ayı ile selfie yaptı

'Bebiş' adını verdiği ayı ile selfie yaptı

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde otel yöneticisi Deniz Demir, 10 metre kadar yaklaştığı ve 'Bebiş' adını verdiği bozayı ile tehlikeye aldırmadan selfie yaptı. Demir, ''Birkaç saniyeliğine sırtınızı dönüp selfie çekmek büyük bir heyecan veriyor" diye konuştu.

8.09.2021Haber
Doğal dokusuyla keşfedilmeyi bekleyen kasabalar... 5 bölge, 9 şehir ve 10 güzel kasaba

Doğal dokusuyla keşfedilmeyi bekleyen kasabalar... 5 bölge, 9 şehir ve 10 güzel kasaba

Tarihi dokusu ve doğa manzaralarıyla büyük tatil yörelerinden ayrılan kasabalarda keşfe çıkmanın şimdi tam zamanı... Uzmanlarımıza Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz’de gidilmesi gereken kasabaları sorduk. 5 bölge ve 9 şehirden 10 kasabayı önerdiler. Üstelik gezilecek yerlerden, konaklama yapılacak alanlara kadar da tavsiyeler verdiler...

4.09.2021Gündem
Enflasyon yüzde 19.25’e yükseldi

Enflasyon yüzde 19.25’e yükseldi

Ağustos ayında tüketici enflasyonu beklentilerin üstünde aylık bazda yüzde 1.12 arttı. Yıllık bazda ise politika faizinin üstüne çıkarak yüzde 19.25’e yükseldi. Üretici fiyatları ise aylık bazda yüzde 2.77 oranında artarken, yıllık bazda yüzde 45.52 seviyesine geldi.

4.09.2021Ekonomi
Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı

Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu, Ağustos ayına ilişkin enflasyon rakamlarını duyurdu. Ağustos'ta enflasyon yüzde 19.25 oranında geldi.

3.09.2021Ekonomi
Onun için Bir sonraki Steve Jobs deniyordu... En genç milyarder sahte çıktı

Onun için "Bir sonraki Steve Jobs" deniyordu... En genç milyarder sahte çıktı

Forbes dergisi "dünyanın kendi başına milyarder olan en genç kadını" yazıyordu. Kapağına fotoğrafını koyan bir başka iş dünyası dergisi Inc, onun için "Bir sonraki Steve Jobs" diyordu.

31.08.2021Ekonomi
Yüzde 650 artış var... Planlarınızı buna göre yapın En ucuz tarihler açıklandı

Yüzde 650 artış var... Planlarınızı buna göre yapın! En ucuz tarihler açıklandı

Küresel anlamda aşılamayla birlikte koronavirüs pandemisinin etkisi azaldı. Yazın gelmesiyle turizm sezonun açılmasının da normalleşme sürecine denk gelmesi sektörü daha da hareketlendirdi. Tatil anlayışları Covid etkileriyle değişti. Talep normalleşmeyle artarken, sonbaharda tatil yapmak isteyenler için en ucuz ve en tercih edilen yerleri araştırdık.

31.08.2021Ekonomi
Türkiye’nin St. Tropez’si Çeşme

Türkiye’nin St. Tropez’si Çeşme

Dünyaca ünlü rüzgâr sörfü plajları, masmavi denizi, çok konuşulan eğlence mekânları, ünlü simalara rastlayacağınız daracık sokakları, mavi panjurlu, begonvillerle süslü tarihi taş evleri ve şirin bir köy havasıyla Çeşme, Türkiye’nin St. Tropez’si unvanını sonuna kadar hak ediyor. Sokakları kısmen tenhalaşan ve en güzel zamanları başlayan Çeşme’nin meşhur kahvaltıcılarından bu yılın trendi otel-evlere aradığınız her şey burada.

29.08.2021Seyahat
5 yıldızlı katliam

5 yıldızlı katliam

Nesli tehlike altındaki caretta caretta’ların Akdeniz’deki en büyük yaşam alanlarından Antalya Belek’te, yumurtadan çıkan 60 yavru deniz kaplumbağası, bir otelin kumsala koyduğu ahşap yürüme bandının altında sıkışarak can verdi.

28.08.2021Gündem
Caretta sahilinde 5 yıldızlı katliam

Caretta sahilinde '5 yıldızlı' katliam

Nesli tehlike altındaki caretta carettaların Akdeniz'deki en büyük yaşam alanlarından Antalya Belek'te, yumurtadan çıkan 60 yavru deniz kaplumbağası, bir otelin kumsala koyduğu ahşap yürüme bandının altında sıkışarak öldü. Yavru deniz kaplumbağalarının ölmesiyle ilgili 3 ayrı kurum soruşturma başlattı.

27.08.2021Haber
Caretta sahilinde 5 yıldızlı katliam 3 ayrı kurum soruşturma başlattı

Caretta sahilinde '5 yıldızlı' katliam! 3 ayrı kurum soruşturma başlattı

Nesli tehlike altındaki caretta carettaların Akdeniz'deki en büyük yaşam alanlarından Antalya Belek'te, yumurtadan çıkan 60 yavru deniz kaplumbağası, bir otelin kumsala koyduğu ahşap yürüme bandının altında sıkışarak öldü. Yavru deniz kaplumbağalarının ölmesiyle ilgili 3 ayrı kurum soruşturma başlattı.

27.08.2021Gündem
Bir zamanlar bölgenin en büyüğüydü, bugün haritadan silinmek üzere...  Bu haber hepimizi ilgilendiriyor

Bir zamanlar bölgenin en büyüğüydü, bugün haritadan silinmek üzere... Bu haber hepimizi ilgilendiriyor!

Gittikçe artan sıcaklıklar, azalan yağışlar ve yanlış uygulamalarla birkaç yıl içinde Ortadoğu'nun birçok yeri yaşanamaz hale gelecek. Sınırımızın sadece 50 kilometre uzağındaki bir gölün son 20 yıldaki değişimi bu sorunun en net göstergelerinden biri. Tüm detaylar haberimizde...

26.08.2021Dünya
Karadan ulaşılan ve keşfedilmeyi bekleyen gizli koylar…  3 bölge, 4 şehir ve 15 koy

Karadan ulaşılan ve keşfedilmeyi bekleyen gizli koylar… 3 bölge, 4 şehir ve 15 koy

Sahil şeridinde giderken masmavi bir koy gördünüz ve ani bir kararla arabayı kenara çekip denize mi girdiniz? Bu liste tam size göre… Uzmanlarımıza Marmara, Ege ve Akdeniz’de denize girilecek en güzel gizli koyları sorduk. 3 bölge ve 4 şehirden 15 koy önerdiler. Üstelik gezilecek yerlerden, konaklama yapılacak alanlara kadar da tavsiyeler verdiler...

22.08.2021Gündem
‘Konsept gereği çocuk almıyoruz’ tartışması

‘Konsept gereği çocuk almıyoruz’ tartışması

Geçtiğimiz günlerde çocuğuyla bir mekana giden anneye, görevlinin “Konsept gereği çocuk almıyoruz” yanıtı, sosyal medyada gündem oldu. Kimileri “Böyle saçmalık olmaz” derken, kimileri de “Çocuk almayan oteller var, restoran niye olmasın” diyor. Kelebek yazarları da, tartışmaya dahil oldu.

19.08.2021Magazin
Son dakika 22 Türk daha Afganistan’dan Türkiyeye getirildi

Son dakika! 22 Türk daha Afganistan’dan Türkiye'ye getirildi

Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesinin ardından ülkede bulunan Türklerin tahliyesi devam ediyor. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait A400 tipi askeri kargo uçağıyla dün Kabil'den Pakistan'a götürülen 22 Türk İstanbul'a getirildi.

18.08.2021Gündem
Türkiyenin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Türkiye'nin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Yazın bitmesine sayılı günler kaldı. Hâlâ deniz, kum ve güneş üçlüsüne kavuşamadıysanız sizin için güzel bir liste hazırladık. Uzmanlarımıza "Türkiye'de denize girilecek en güzel Mavi Bayraklı plajlar hangileri?" diye sorduk. 4 bölgeden 14 ücretsiz plajı önerdiler...

15.08.2021Gündem
Erciyes’te otel sayısı 25’e çıkıyor

Erciyes’te otel sayısı 25’e çıkıyor

Türkiye’nin önemli kış sporları merkezlerinden Erciyes Dağı’na gelen turist sayısında son yıllarda yaşanan artışla daha fazla konaklama yerine ihtiyaç duyulması yatırımcıları bölgeye yönlendirdi.

15.08.2021Ekonomi
KKTCde yeni dönem başlıyor: Adapass sistemi devreye giriyor

KKTC'de yeni dönem başlıyor: 'Adapass' sistemi devreye giriyor

KKTC'de koronavirüs salgınında yeni döneme geçiliyor. KKTC'de Kovid-19 ile mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığının belirlediği işletmelere giriş yapacak kişilerin test ve aşı durumlarını elektronik ortamda sorgulayacak "Adapass" sistemi devreye girecek.

13.08.2021Dünya
Esnaftan turiste tatil çağrısı

Esnaftan turiste tatil çağrısı

Orman yangınlarının ardından Marmaris’in tamamı hayalet şehre döndü. Yangınlar Marmaris’in İçmeler, Bayır, Orhaniye gibi bölgelerini etkilese de şu sıra Marmaris’in tamamı bomboş. Esnaf ise, “Herkes rezervasyonlarını iptal ediyor. Oysa burada her şey normale döndü. Marmaris hâlâ cennet gibi. Tatilinizi iptal etmeyin” çağrısında bulunuyor.

12.08.2021Ekonomi
Maraş’tan dünya devlerine üretim

Maraş’tan dünya devlerine üretim

1986 yılında Kahramanmaraş’ta 4 makine ile tekstil sektörüne adım atan BLC Group, bugün aylık 250 ton kumaş üretip satıyor, 1200 tona kadar da kumaş boyuyor. Tekstil sektöründeki dünya devlerine satış yapan grup ihracatta büyüme hedefliyor. Salgının etkisiyle Çin’e olan talebin azalmasını fırsata çeviren şirket Avrupa ve ABD pazarına odaklandı.

9.08.2021Ekonomi
Zamanda yolculuğa çıkaran oteller

Zamanda yolculuğa çıkaran oteller

Ülkemizde Roma döneminden Osmanlı’ya, Bizans’tan Cumhuriyet’in ilk yıllarına kadar farklı dönemlere ait kalıntılara ev sahipliği yapan pek çok otel var. Tarihten izler taşıyan bu otellerin her köşesinde bir hikâye bulabilirsiniz. Yaşanmışlıkların zenginliğini misafirlerine taşıyan bu tarihi mekânlar adeta geçmişe bir pencere açıyor. Jürimize sorduk, nostalji dolu bir tatil vaat eden en güzel otelleri sıraladık.

8.08.2021Seyahat
‘Üşümeyi’ ve huzuru özleyenlere...

‘Üşümeyi’ ve huzuru özleyenlere...

Şehrin kaosundan, sıcağından bunalanlar için ideal kaçış noktaları yaylalar... Özellikle de Karadeniz’in yemyeşil, oksijeni bol ve teknolojiden uzak yaylaları... İster ağaçların ortasına kurduğunuz çadırınızda yıldızların altında uyuyun, ister dağ evlerinden nefes kesen manzarayı izleyin... Kocaeli’nden Artvin’e Karadeniz’in en güzel yaylaları size huzur vaat ediyor.

8.08.2021Seyahat
Uzmanlar açıkladı: Orman yangınlarında olağan şüpheliler

Uzmanlar açıkladı: Orman yangınlarında 'olağan şüpheliler'

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınlarının söndürülmesinin ardından yangınların neden çıktığı geniş kapsamlı biçimde araştırılmaya devam ediyor. Uzmanlar ise orman yangınlarının birden fazla nedenle çıkmış olabileceğini vurguluyor.

7.08.2021Gündem
Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı

Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu, Temmuz ayına ilişkin enflasyon rakamlarını duyurdu. Temmuzda enflasyon 18.95 olarak gerçekleşti.

3.08.2021Ekonomi
Klima kullanımının püf noktaları

Klima kullanımının püf noktaları

Hava sıcaklıklarının tırmanması ile birlikte enerji tüketimi de rekor düzeye ulaştı. Bu dönemde tasarruflu klima kullanımı bireysel olduğu kadar toplum için de büyük önem taşıyor. İşte tasarruflu klima kullanımı için tavsiyeler...

3.08.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Son demlere kulaç atalım

Havası, suyu, toprağıyla her yerinden bereket fışkıran; tarih boyunca sahnede olmuş, büyük olaylar görmüş bir coğrafya Anadolu... Değeri biliniyor mu tartışılır ama bence hiçbir şey için geç değil. Kendi çevremizden başlayarak yaşadığımız toprakları öğrendikçe etkilenmemek ve gelişmemek mümkün değil. Gelin, sonbaharın ılık havalarını bahane edip en güzel ve en sakin mevsiminde Ege ve Akdeniz sahillerine uzanalım.

19.09.2021

İyileri ve hayal kırıklıklarıyla Corfu

İtalya’ya çok benzettiğim Yunanistan’ın rengârenk Corfu Adası’na bu gidişimde fark ettim ki maalesef kitle turizmini tercih etmişler. Daha önce sevdiğim ama bu kez hayal kırıklığı yaşatan mekânlar da oldu, çok beğendiklerim de...

11.09.2021

Trabzon’dan Rize’ye 34 adım

Geçen haftalarda Karadeniz’e bir destek gezisi yaptık. Sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Karadeniz’in hem morale hem de turizm ekonomisini canlı tutmaya ihtiyacı var. Bir Karadeniz keşfi için en güzel mevsimin eylül-ekim olduğunun altını çizerek size 34 adımlık bir Trabzon-Rize rotası hazırladım. Neden 34 diye sormayın; o da benim İstanbul aşkımın imzası olsun. Ne de olsa bu yazı İstanbul’a dönünce hazırlandı...

5.09.2021

Kundakçı PKK’nın ‘temizlikçisi’ Demirtaş

Terör örgütü PKK’nın siyasi sözcülüğünden ileri gitmeyen HDP’nin eski eş başkanlarından Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından şu utanmazca mesajları attı:

1.09.2021

‘Masada yer açın ben geldim’

Ferhan Şensoy meslektaşı Rasim Öztekin’i bekletmedi, yaklaşık beş buçuk ay sonra veda mektubunda bahsettiği neşeli bir meyhanedeki yerini aldı. Dün aramızdan ayrılan Şensoy artık nesli tükenen bir profilin en özgün, en çalışkan temsilcilerindendi. Kitap yazdı, oyun yazdı, sahneye koydu, oynadı, dizilerde, filmlerde rol aldı. 70 yıllık ömrüne sığdırdığı onca sanatsal izin yanında ‘muhalif’, başkaldıran bir ses ve ruhtu.

1.09.2021

Mavinin cazibesini arttıran mekânlar

Bir süredir hem ‘Butik Oteller Türkiye’ kitabımı, hem aplikasyonumu güncel tutmak ayrıca da turizme destek olmak için yollardaydım. Geçen hafta gezdiğim Doğu Karadeniz’den sonra şimdi sıra yeniden güney sahillerinde, Göcek’teyiz. Türkiye’nin en güzel koylarının olduğu bölge güzelliği kadar yeme-içme ve konaklama adresleriyle de ziyaret etmeye değer bir yer.

29.08.2021

İki havalimanı Zakaradze’ye emanet

Tea Zakaradze, Batum ve Tiflis Uluslararası Havalimanı’nın en tepesindeki isim. TAV Havalimanları Holding’e bağlı Gürcistan’daki iki havalimanını da bir kadın idare ediyor. Kuleler hariç her şeyden sorumlu. 1.380 çalışan onu her fırsatta alkışlıyor. Gürcistan’a gelen-giden havayolu yolcuları onu çok sık apronlarda görüyor.

25.08.2021

Azerbaycan turizminde yeni dönem

Karabağ zaferinden sonra turizmde de büyük ve yeni atılımlar yapan Azerbaycan, sonbaharın yaklaşmasıyla ideal destinasyonlar arasında. İşte kardeş ülkenin keşfetmeye değer ziyaret noktaları...

23.08.2021

Çocuksuz mekân ayrımcılık mı?

Kişisel cevabımı hemen baştan vereyim: Değildir. Ama mademki sosyal medya yine bir kısırdöngü halinde kafayı bu konuya taktı. Ben de karışmadan edemeyeceğim.

22.08.2021

Yıldız Tilbe artık sahneye çıkamayacak

Şarkılarına bayılıyoruz.Enerjisinin hastasıyız.

21.08.2021

Bursa kafası

Bu hafta Kafa Radyo’da sevgili dostum Deniz Dikkaya’nın programı Turizm Kafası’nın konuğu oldum.

15.08.2021

Sabotaj mabotaj...

21 Şubat 1993 tarihinde terör örgütünün yayın organı Serxwebun dergisinde PKK elebaşı Öcalan’ın “Türkiye’deki tüm turizm sahalarına eylem kararı aldık” başlıklı yazısı yayınlandı.

11.08.2021

“Serin” 2021’in sıcaklık derecesi ürkütücü

Aşırı sıcaklar, seller ve yangınlar sebebiyle son zamanlarda hepimiz en az bir kez şu cümleyi kurmuşuzdur, “Doğa bizden intikam alıyor.”

7.08.2021

Enflasyon yüzde 18.95 oldu

Temmuz ayında tüketici enflasyonu aylık bazda yüzde 1.8 artarken, yıllık bazda yüzde 18.95’e yükseldi. Tüketici enflasyonu politika faizi olan yüzde 19 sınırına yaklaşmış oldu. Dış dünyada da durum pek farklı değil, enflasyon önemli bir sorun. Bilindiği üzere ABD’de haziran ayında yıllık enflasyon yüzde 5.4 seviyesine ulaşmıştı.

4.08.2021