MENÜ

Oteller

Oteller ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oteller haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.312 Oteller haberi bulunmuştur.

Oteller Haberleri

TÜRSABdan turizm sektörü için 8 talep

TÜRSAB'dan turizm sektörü için 8 talep

TÜRSAB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eker "Bizim taleplerimiz almaktan çok bu sene için vergisel konularda muaf tutulmak yönünde" dedi.

3.04.2020Ekonomi
Almanyada hizmet PMI, Kovid-19un etkisiyle 23 yılın en düşüğünde

Almanya'da hizmet PMI, Kovid-19'un etkisiyle 23 yılın en düşüğünde

Ülkede hizmet sektörü PMI, martta 31,7 puana geriledi. IHS Markit Ekonomisti Phil Smith "Ekonomiye verilen zarar ani ve genişti, virüsün yayılmasını önlemek için sosyal mesafe koyma ve diğer tedbirler oteller ve restoranları özellikle etkiliyor" dedi.

3.04.2020Ekonomi
Son dakika... Turizm Bakanı duyurdu... Tam 15 bin yıllık

Son dakika... Turizm Bakanı duyurdu... Tam 15 bin yıllık

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy A Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy, "15 bin yıllık biz kazı bulduk. Karahantepe, Göbeklitepe gibi bir tapınak. Aynı mantıkla yapılmış. Yaş olarak 3 bin yıl daha eski. Bu şehir de gün yüzüne çıkarılıyor" dedi.

2.04.2020Ekonomi
İstanbul Valiliği: Sağlık çalışanlarının dinlenmesi için 3151 kişilik yer tahsis edildi

İstanbul Valiliği: Sağlık çalışanlarının dinlenmesi için 3151 kişilik yer tahsis edildi

İstanbul Valiliği, sağlık çalışanları için 3 bin 151 kişilik yer tahsis edildiği açıkladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "İstanbul'da sağlık çalışanlarımız için 3 bin 151 kişilik yer tahsis ettik. 2 bin 166 çalışanımız şu an bu imkanı kullanıyor" bilgisini verdi.

2.04.2020Gündem

Turizm cennetinde 'virüs' sessizliği  

Antalya'da, her gün on binlerce turisti ağırlayan Türkiye'nin önemli turizm destinasyonu Belek Turizm Merkezi'ndeki ultra lüks oteller, doğal güzelliğiyle bilinen sahiller, dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle sessizliğe büründü.

2.04.2020Seyahat
Turizm cennetinde ’virüs’ sessizliği

Turizm cennetinde ’virüs’ sessizliği

Antalya’da, her gün on binlerce turisti ağırlayan Türkiye’nin önemli turizm destinasyonu Belek Turizm Merkezi’ndeki ultra lüks oteller, doğal güzelliğiyle bilinen sahiller, dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle sessizliğe büründü.

1.04.2020Ekonomi
Antalyada Corona Virüs tedbiri: 12 yaşından küçük çocukların pazar ve marketlere girişi yasaklandı

Antalya'da Corona Virüs tedbiri: 12 yaşından küçük çocukların pazar ve marketlere girişi yasaklandı

Antalya'da, yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, pazar yerleri ile marketlere 12 yaşından küçük çocukların alınmamasına ve pazardaki tezgahların sıra numarasına göre birer hafta dönüşümlü açılmasına karar verildi.

31.03.2020Gündem
Lise öğrencisinden 81 ildeki edebiyat değerlerini anlatan internet sitesi

Lise öğrencisinden 81 ildeki edebiyat değerlerini anlatan internet sitesi

Gaziantep'te lise öğrencisi 17 yaşındaki İbrahim Kaya, Türkiye'nin edebiyata ilişkin birikimini bir bütün içinde vermeyi amaçladığı internet sitesiyle 51. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda Türk Dili ve Edebiyatı alanında bölge birinciliği elde etti.

30.03.2020Teknoloji
‘Dört duvar arası’ şiddeti arttı

‘Dört duvar arası’ şiddeti arttı!

Avrupa’da KOVID-19 nedeniyle dört duvar arasında izole bir hayat aile içinde şiddeti artırdı. Konunun uzmanları maddi kayba uğrama ve gelecek kaygısının insanları strese soktuğuna dikkat çekti. Bunun da evde kaldıkça şiddet mağduru çocukların ve kadınların sayısının artırabileceği uyarısında bulunuldu.

29.03.2020Avrupa
Gezilere hayal ve plan molası

Gezilere hayal ve plan molası

Seyahat yazarlarına, gezginlere ve kitapseverlere evde kalmamız gereken bu dönemde okuyabileceğimiz seyahat kitaplarını sorduk. 10 farklı ismin 10 kitap önerisi burada.

29.03.2020Seyahat
Avrupa’da tecrit nasıl uygulanıyor

Avrupa’da tecrit nasıl uygulanıyor

Avrupa’da korona krizi nedeniyle birçok ülkede sokağa çıkmada kısıtlama yaşanıyor. Genelde insanların gıda, ilaç ve sağlık hizmeti gibi durumlar için sokağa çıkmasına izin veriliyor.

29.03.2020Dünya
Tatilde ‘her şey’ değişecek

Tatilde ‘her şey’ değişecek

Koronavirüs turizm sektörünü bir hayli etkiledi. Sürecin sona ermesinin ardından tüketicilerin kalabalık ortamlardan ve açık büfeden uzak durabileceği, ‘her şey dahil’ sisteme ilginin azalabileceği ifade edildi.

29.03.2020Ekonomi
Sağlıkçılar otellere

Sağlıkçılar otellere

Evdeki kronik rahatsızlığı bulunan veya 60 yaş üzeri yakınlarına virüs taşıma riski sağlık çalışanlarını zorunlu göçe yöneltti. Birçok sağlık çalışanı kendileri için hazırlanan kamu tesislerinde ücretsiz olarak kalıyorlar. Ayrıca bazı beş yıldızlı oteller de odalarını sağlıkçılara açtı.

26.03.2020Gündem
Corona virüs olimpiyatı da yaktı

Corona virüs olimpiyatı da yaktı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın bir yıl ertelendiği resmen açıklandı.

25.03.2020Diğer
‘Disiplini elden bırakmayın, tehlike geçmedi’

‘Disiplini elden bırakmayın, tehlike geçmedi’

Almanya, sosyal temas yasağını sıkı biçimde uygulamaya çalışıyor. Koronavirüs salgının hızla yayılmaya devam etmesi üzerine ülkede hastane ve yoğun bakım kapasitelerinin artırılması, maske ve solunum cihazlarının acilen tedariki için eyaletler seferberlik içinde. Rehabilitasyon merkezleri ve oteller hastanelere dönüştürülüyor.

24.03.2020Avrupa
KKTCde Türk rehberlerin yardım istediği otelde son durum

KKTC'de Türk rehberlerin yardım istediği otelde son durum

KKTC'de, bir Alman turistte koronavirüs tespit edilmesi üzerine Türk rehberlerin de aralarında bulunduğu 795 kişinin 5 yıldızlı 3 oteldeki karantina süreleri doldu. Turistler, rehberler ve otel personeli, 14 günlük karantinanın son gününde, odalarının balkonlarına çıkıp veda şarkısı söyledi.

24.03.2020Dünya
Avrupa’da tablo vahim

Avrupa’da tablo vahim

Avrupa’da koronavirüs vaka sayısı ve ölümler artmaya devam ederken yetkililer tedbirleri arttırıyor. Birçok ülkede sahra hastaneleri kuruluyor. Emekli sağlık çalışanları göreve çağrılıyor. Kuralları ihlal edenlere para cezası uygulanıyor.

24.03.2020Dünya
İşletmelerin gözü, kulağı hükümette

İşletmelerin gözü, kulağı hükümette

Koronavirüs, şirketler ve iş yerleri için de ciddi tehlike yaratıyor. Dramatik sonlarla karşılaşmak istemeyen ve tek tek acil yardım çağrısında bulunan meslek birlikleri ile kurulaşlarının gözü de kulağı da şimdi hükümette.

23.03.2020Avrupa
Burcu Biricik: Maceracı bir ruhum var

Burcu Biricik: Maceracı bir ruhum var

Burcu Biricik, doğal güzelliğiyle adından söz ettiren oyunculardan. Birçok farklı dizi ve film projesinde rol alan oyuncu, şu sıralar nadasta olduğunu ve dinlendiğini belirtiyor. MAG dergisine kapak olan Biricik, “Maceracı bir ruhum var. Daha yaşım gençken farklı karakterlerde oynamak istiyorum” diyor.

22.03.2020Magazin
Ette fiyat oyunları

Ette fiyat oyunları

Alışverişlerin yoğunlaşmasıyla ilk akla gelen ürünlerde fiyat artışı olup olmayacağıydı. Bu anlamda ilk fiyat artışı ette yaşandı. Karkas etin kilo-gramı 32’den 37 TL’ye yükseldi. Bu artış vatandaşa yüzde 10 olarak yansıdı. Perakende noktaları et tedarikinde sıkıntı yaşadıklarını söylerken, üreticiler, fiyat artışları ile üretici üzerinde algı yaratılmaya çalışıldığını söyledi.

21.03.2020Ekonomi
İspanyada durum ağırlaşıyor: Ölü sayısı 1000i geçti

İspanya'da durum ağırlaşıyor: Ölü sayısı 1000'i geçti!

İspanya Sağlık Bakanlığı, yeni tip Corona Virüsten ölenlerin sayısının 1002'ye, vaka sayısının da 19 bin 980’e çıktığını duyurdu

20.03.2020Dünya
Otellere korona kanunları

Otellere korona kanunları

Sağlık Bakanlığı tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle otellerin alması gereken önlemleri açıkladı. Buna göre oteller, misafirlerin konaklama sonrası seyahat planlarını da kayıt altına alacak.

20.03.2020Ekonomi
Konaklama vergisi nedir Konaklama vergisi ertelendi mi 2020 Son dakika açıklama geldi

Konaklama vergisi nedir? Konaklama vergisi ertelendi mi 2020? Son dakika açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçeklen Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı sona erdi. Önemli kararların alındığı toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, "Ekonomik İstikrar Kalkanı" adlı paketi açıkladı. Ekonomiyi ilgilendiren birçok alanda değişikliği içeren kararla ilgili bilgiler veren Cumhurbaşkanı konaklama vergisinin en son ödeneceği tarihi de bildirdi. Peki, konaklama vergisi nedir? 2020 konaklama vergisi ertelendi mi? İşte, o konunun detayları.

18.03.2020Ekonomi
Türkiye’nin en iyi çadır alanı sizce hangisi

Türkiye’nin en iyi çadır alanı sizce hangisi?

Yıl boyu süren yorgunluğunuzu oteller, tatil köyleri ya da kalabalık yerlerde geçirmek istemiyorsanız doğayla baş başa kalabileceğiniz en güzel adresler çadır kurulacak alanlar. Deniz, orman ve temiz havanın bol olduğu kamp alanlarını deneyenlerdenseniz size bir sorumuz var. Sizce Türkiye’nin en iyi çadır alanı hangisi?

17.03.2020Gezi
Marketlerde raflar boşalınca halk birbirine girdi

Marketlerde raflar boşalınca halk birbirine girdi

Almanya’da halkın marketlere hücum etmesi üzerine Federal Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer, “Gıda toptancılarıyla yaptığımız görüşmede depolarda yeteri kadar ürün olduğunu tespit ettik. Kimsenin korkmasına gerek yok. Eğer nakliyede sorun yaşarsak ordu devreye girer” açıklaması yaptı. Berlin’de 50 kişiden fazla katılımın olduğu etkinlikler yasaklanırken, polis, kalabalık bar, restoran ve kafeteryalara giderek müşterilere eve gitmelerini önerdi. Salgınla mücadele kapsamında emekli doktorların da görevlendirilmesi gündemde.

15.03.2020Avrupa
Turizmci pandemiye kilitlendi

Turizmci pandemiye kilitlendi

Turizm sektörü dünü birbiri ardına gelen iptal talepleriyle geçirdi. Tur operatörleri koronavirüsün pandemi, yani küresel salgın ilan edilmesiyle iptal taleplerinin arttığını söylüyor. Bazı hukukçular tüketicinin iade hakkı olduğunu belirtirken, sektör temsilcileri “Pandemi gerekçe gösterilerek iptal yapılmaz, para iade edilmez” diyor.

13.03.2020Ekonomi
Koronavirüs uyarıları: 65 yaş üstü zorunlu değilse dışarı çıkmasın

Koronavirüs uyarıları: 65 yaş üstü zorunlu değilse dışarı çıkmasın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tehdidini anlatırken “65 yaş ve üstü vatandaşlarımız hele diyabet, kalp gibi hastalıkları varsa mümkün mertebe dışarı çıkmamalı” dedi. Bakan, Meclis’teki koronavirüs sunumunda halka önerilerde de bulundu:

12.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: Corona Virüsü toplantısı sonra üç bakandan flaş açıklamalar

Son dakika haberleri: Corona Virüsü toplantısı sonra üç bakandan flaş açıklamalar!

Corona Virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Türkiye'deki ilk Corona Virüs vakasının tespit edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Corona Virüs Bilim Kurulu ilk kez toplandı. Toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katıldı. Saat 13:30'da başlayan toplantı saat 17:00 sıralarında bitti, üç Bakan ortak basın toplantısı düzenledi. Sağlık Bakanı Koca, ''Salgının Avrupa'daki durumu bizi dün akşamki tabloyla karşı karşıya bırakmakla büyük ihtimalle yetinmeyecektir, risk ciddidir'' dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ise ''15 Nisan virüs açısından hassas bir tarih. Mümkünse yurt dışından Türkiye'ye turizm talebinin Nisan sonuna ertelenmesi mantıklı geliyor. Bakanlığımıza bağlı genel müdürlüklerin etkinlik ve organizasyonlarını nisan sonrasına ertelemek gündemde" ifadelerini kullandı.

12.03.2020Gündem
Basmanede oteller boşaldı

Basmane'de oteller boşaldı

TÜRKİYE'nin yurt dışına geçmek isteyen göçmenlere 'açık kapı' politikası uygulamasının ardından deniz ve kara sınırlarından başlayan göçmen akını sürüyor. İzmir'in Konak ilçesine bağlı Basmane semtindeki ucuz otellerde konaklayan göçmenlerin Yunanistan'a gitme umuduyla Edirne'deki kara sınır kapılarına veya denizdeki düzensiz geçiş noktalarına geçmesiyle semtteki otellerin doluluk oranında düşüş oldu.

9.03.2020Gündem
Turizm virüsten sonra tırmanacak

Turizm virüsten sonra tırmanacak

Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) İstanbul’daki merkezinin kapıları ilk kez Hürriyet’e açtı. Türkiye turizmini tanıtmak ve Türkiye’yi markalaştırma hedefiyle kurulan TGA, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da İstanbul’daki üssü konumunda. TGA’da buluşup konuştuğumuz Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Turizmde markalaşma çok önemli bu yüzden Göbeklitepe’yi Türkiye’nin yüzü yaptık. Şimdi koronavirüse odaklandık. Biz önlemlerimizi alıyoruz. Kriz sırasında aldığınız önlemler etkisini kriz sırasında göstermez, daha sonra gösterir. Önlemlerimiz kriz sonrası hızlı çıkış yapmak için. Temmuzda toparlarız” dedi.

9.03.2020Ekonomi
Türkiyedeki turistik tesislerde konaklama oranları arttı

Türkiye'deki turistik tesislerde konaklama oranları arttı

Türkiye'deki konaklama tesislerine geliş sayı geçen yıl 80,87 milyona, geceleme sayısı ise 211,29 milyona ulaştı.

4.03.2020Ekonomi
İMZA RESTORAN: SHANG PALACE

İMZA RESTORAN: SHANG PALACE

UZAK DOĞU MUTFAĞI’NIN İZİNİ SÜRENLER İÇİN ŞEHRİN EN İYİ “ÇİN-KANTON” MUTFAĞI SHANG PALACE 4 İNCİ İLE LEZZETİNİ TAÇLANDIRDI

3.03.2020Keyif
Uzak Doğu Rüyası: Singapur

Uzak Doğu Rüyası: Singapur

Singapur yolculuğunuz adanın doğusunda uçaktan indiğiniz anda başlıyor. Changi Havalimanı başlı başına bir destinasyonu andırıyor; bazen gezginlerin şehirle tek temas noktası olan Changi’nin dünya çapındaki ününe şaşırmamak gerek. Sonuçta kaç havalimanında bahçeler, bedava bir sinema salonu ve hatta yüzme havuzu bulunur ki? Bu masalsı dünyadan çıkmak gerçekten zor.

Kadir Doğulu kamp maceralarını anlattı: İpsala’dan yola çıkıp İsviçre’ye kadar gittik

Kadir Doğulu kamp maceralarını anlattı: İpsala’dan yola çıkıp İsviçre’ye kadar gittik

Lüks oteller yerine doğal hayatı tercih eden Neslihan Atagül ile Kadir Doğulu, karavanlarını yenilemiş 150 bin liralık aracın iç dizaynı için 300 bin lira harcamışlardı.

25.02.2020Magazin
Dünyanın her yerinde eviniz hazır

Dünyanın her yerinde eviniz hazır!

Yurtdışında yaşadıkları zorluklardan yola çıkan 2 girişimci ev kiralama sektörüne girdi. İlk yurtdışı açılımını İstanbul’da yapan Blueground, geçen ay itibarıyla Londra, Paris ve Seattle’a açıldı. Bugün 12 şehirde kurumsal şirketlere ve bireysel kullanıcılara bir aydan başlayan sürelerle eşyalı konut kiralama hizmeti sunan şirket, 50 şehirde 50 bin daireye ulaşmayı hedefliyor.

25.02.2020Ekonomi
Oteller Ocak ayında yüzde 61.9 doluluğa ulaştı

Oteller Ocak ayında yüzde 61.9 doluluğa ulaştı

Türkiye'nin Ocak 2020 otel dolulukları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,4 artarak yüzde 61,9 olarak gerçekleşti - İstanbul'da otel doluluk oranı, ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,7 artarak yüzde 69'a yükseldi.

24.02.2020Ekonomi
Kayak tutkunlarının gizli favorisi: Niseko

Kayak tutkunlarının gizli favorisi: Niseko

Japonya’da şubat, kar festivallerinin zamanı. Şehirler dev buz heykellerle donatılıyor. Ülkenin önde gelen kayak merkezlerinden Niseko, kuzeydeki Hokkaido Adası’nda. Sibirya’dan esen rüzgârlar kış boyunca buraya ortalama 15 metre yüksekliğinde toz kar yığıyor. Bölgedeki dört kayak köyü yemekten kültüre, kayaktan saunalarına her açıdan Japon kültürünün izini taşıyor.

23.02.2020Seyahat
Bu yılın popüler rotası Daha bahar gelmeden oteller yüzde 100 doluluğa yaklaştı...

Bu yılın popüler rotası! Daha bahar gelmeden oteller yüzde 100 doluluğa yaklaştı...

Tarihi mekanları, inanç turizmindeki değerleri, eşsiz lezzet duraklarıyla yerli ve yabancı turistlerin gözde durakları arasında yer alan Şanlıurfa'da, özellikle bahar dönemi için rezervasyonlardaki doluluk oranı şimdiden yüzde 100'e yaklaştı.

21.02.2020Seyahat
Uludağda nefes kesen anlar

Uludağ'da nefes kesen anlar

Bursa'nın ünlü kayak merkezi Uludağ'da, Jandarma Arama Kurtarma timleri, kayıp arama tatbikatı gerçekleştirdi. JAK timleri, senaryo gereği kendisinden haber alınamayan bir dağcının yerini drone ile tespit edip, kurtardı.

20.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Tarih Bu Coronavirus Günlerini Yazacak

Tüm dünyayı derinden etkileyen coronavirus salgını ile tarihi günler yaşıyoruz.

3.04.2020

Salgın döneminde yolcu hakları ve sağlığımızı koruma yolları

Milyonlarca insan evlerine kapanmış bile olsa kimi iş gereği zorunluluktan, kimi salgından uzaklaşma umuduyla yollara düşüyor. Peki bu olağanüstü dönemde bizi her türlü riskten ve kayıptan koruyacak haklarımız neler? En önemlisi, bu süreçte yaptığımız yolculuklarda sağlığımızı nasıl koruyabiliriz?

30.03.2020

Antalya turizmde ve seracılıkta eriyor

ANTALYALILAR yaşadıkları büyük ‘afet’i anlatamıyorlar; otellerin yüzde 90’ı kapalı, haklı olarak turist yok.

26.03.2020

Nisanı hep birlikte atlatalım

SAĞLIK, insan yaşamının sürdürülmesinde, yaşam kalitesinin yükseltilmesinde ve korunmasında özel bir öneme sahip. Sağlığın korunması ve geliştirilmesinin kişinin öncelikle kendi sağlığına sahip çıkması ve sağlık bilincini geliştirmesi ile mümkün olduğu unutulmamalıdır.

22.03.2020

Baharda Gezilecek En Güzel Yerler

Baharda gezmek çok güzeldir, fazla uzaklara gitmeden farklı gezi rotaları arıyorsanız size çok güzel önerilerim olacak. Geçtiğimiz perşembe - pazar gezdiğim Yedigöller, Bolu, Safranbolu, Sapanca ve Maşukiye gezimi detaylarıyla aktaracağım.

14.03.2020

Kış turizmi iyi yaz turizmi sıkıntılı

3-4 yıldır Kartalkaya’ya yolum düşmüyordu. Çocuklar İstanbul’da kar görmeyince cuma günü arabaya atladık, dağın yolunu tuttuk.

10.03.2020

Bahar tatillerine lezzet katın

Havalar ısındıkça hafta sonu tatili programları hız kazanıyor. Kışın kasvetini üzerinizden atmak, temiz havada güzel yemeklerle kendinizi şımartmak istiyorsanız rota önerilerime kulak verin. Gurme dokunuşlarıyla öne çıkan bu oteller sadece bölgelerinde değil yurtdışında da tanınıyor ve bir anlamda gastronomi dünyamızın ufkunu açıyorlar.

2.03.2020

Kalbimiz Mehmetçik’le

Esad rejiminin alçak ve kalleş saldırısı sonucu maalesef 33 şehit verdik.

28.02.2020

Bakan’la Doğu Ekspresi’nde

Hafta sonu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la Erzurum’dan Kars’a 3.5 saatlik bir tren yolculuğu yaptık, cumartesi gecesi Sarıkamış’ta konakladık, daha sonra Kars’tan İstanbul’a döndük.

25.02.2020