EKSTRA
MENÜ

Otaş

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 56 haberi bulunmuştur.

Otaş Haberleri

Çinlilerin gözü köprü ve yolda

Çinlilerin gözü köprü ve yolda

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul-İzmir otoyolundaki işletmecilerin hisse devrine ilişkin konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Astaldi firması dünya genelinde bir ekonomik sıkıntı yaşıyor ve hisselerini devretmek istiyor. Hisselere talipliler var. Çinliler de ilgileniyor” dedi.

8.02.2019Ekonomi
Son dakika... Türk Telekomda yeni dönem

Son dakika... Türk Telekom'da yeni dönem

Türk Telekom'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) önemli bir açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ojer Telekom'un Türkiye'deki bazı bankalara olan borcu nedeni ile yüzde 55 hissenini devri yapıldı. Türk Telekom'un yeni Yönetim Kurulu Başkanı da Ömer Fatih Sayan oldu.

22.12.2018Ekonomi
Akbank hisseleri sert düştü

Akbank hisseleri sert düştü

Akbank'ın sermayesini yüzde 30 artırarak 4 milyar liradan 5.2 milyar liraya yükseltme kararında sermaye benzeri ihraç yapmak yerine bedelli artırımı tercih etmesi takibe dönüşme riski olan alacaklara karşı önlem şeklinde algılanmasıyla hem bankanın hem de Sabancı Holding'in hisseleri sert düştü.

5.12.2018Ekonomi
Telekom’un devrine Hazine onayı

Telekom’un devrine Hazine onayı

HAZİNE ve Maliye Bakanlığı, Ojer Telekomünikasyon AŞ’nin (OTAŞ), Türk Telekom’daki yüzde 55 oranındaki hisselerinin kredi veren bankalara devrini onayladı.

29.08.2018Ekonomi
Türk Telekomun yüzde 55lik hissesi için flaş gelişme

Türk Telekom'un yüzde 55'lik hissesi için flaş gelişme

Türk Telekom'un OTAŞ'ta bulunan yüzde 55'lik hissesi'nin, alacaklı 3 banka tarafından devralınmasını Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan onay çıktı.

29.08.2018Ekonomi
Türk Telekom ile ilgili çok önemli onay kararı

Türk Telekom ile ilgili çok önemli 'onay' kararı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Ojer Telekomünikasyon'un (OTAŞ), Türk Telekom'da bulunan yüzde 55 paylarının, OTAŞ'a kredi veren bankaların paydaş olacağı bir ortak girişim şirketine (SPV) devrine izin verdi.

17.08.2018Ekonomi
Türk Telekomdan BTKya çok önemli başvuru

Türk Telekom'dan BTK'ya çok önemli başvuru

Ojer Telekomünikasyon'un (OTAŞ) Türk Telekom'daki yüzde 55 payının, OTAŞ'a kredi veren bankalar tarafından bir ortak girişim şirketi (SPV) aracılığıyla devralınması kapsamında bazı kreditör bankalar Türk Telekom'a bildirimde bulundu.

15.08.2018Ekonomi
Üç bankadan Türk Telekomda anlaşma açıklaması

Üç bankadan Türk Telekom'da anlaşma açıklaması

Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank, Türk Telekom'un ana hissedarı olan Ojer Telekomünikasyon AŞ'ye (OTAŞ) kredi sözleşmeleri tahtında sağlanmış borçların yeniden yapılandırılması için kendilerinin de aralarında bulunduğu tüm kredi veren taraflarca bir mutabakata varıldığını duyurdu.

6.07.2018Ekonomi
Son dakika... Türk Telekomla ilgili flaş gelişme

Son dakika... Türk Telekom'la ilgili flaş gelişme

Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası, Türk Telekom'daki yüzde 55 Ojer Telekom hissesini devralması için Rekabet Kurumu'na başvuruldu.

5.07.2018Ekonomi
SPK’nın değişikliği Türk Telekom için mi

SPK’nın değişikliği Türk Telekom için mi?

SERMAYE Piyasası Kurulu’nun (SPK) dün Resmi Gazete’de çıkan pay alım tebliğindeki değişikliğin Türk Telekom için geçerli olabileceği yorumları yapıldı.

5.06.2018Ekonomi
Bankalar Türk Telekom’da devrede

Bankalar Türk Telekom’da devrede

TÜRK Telekom’da, Otaş’a ait hisseler için formül bulundu.

21.05.2018Ekonomi
‘Türk Telekom’da makyajlama yok el koyma da yok’

‘Türk Telekom’da makyajlama yok el koyma da yok’

CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu’nun Türk Telekom’a devlet tarafından el konulacağı ve şirkete bilanço makyajlaması yapıldığına yönelik iddialarına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan yanıt geldi.

27.02.2018Ekonomi
Bakan Arslandan Türk Telekom açıklaması: Hiçbir şeyi gizleme ve makyajlama durumu yok

Bakan Arslan'dan Türk Telekom açıklaması: 'Hiçbir şeyi gizleme ve makyajlama durumu yok'

CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu'nun Türk Telekom'a devlet tarafından el konulacağı ve şirkete bilanço makyajlaması yapıldığına yönelik iddialarına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan yanıt geldi. Barcelona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde soruları yanıtlayan Arslan, Türk Telekom'un kârlılığının makyajlandığı, temettü dağıtmamasının makyajlandığı yönündeki açıklamalara değinerek, "Türk Telekom'un hiçbir şeyi gizleme ve makyajlama durumu yok. Kusura bakmasınlar, 'Makyajlama ile faklı işlemler yapılıyor.' diyenler aslında biz farklı işlem yaptığımız için değil, Türkiye'nin göz bebeği olan Türk Telekom'un büyümesini, gelişmesini hazmedemeyenler ve bilgileri karıştırarak, yalan yanlış bilgi ile kamuoyunun kafasını karıştırmak isteyenlerin yaptığı bir işlem" dedi..

27.02.2018Ekonomi
Erdoğdu: Telekom’a el konulabilir

Erdoğdu: Telekom’a el konulabilir

CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Türk Telekom’u 21 yıllığına kiralayan Oger Grubu’nun özelleştirme bedeli için aldığı kredileri ödememesi üzerine devlet tarafından el konulacağına ilişkin beklentilerin arttığını belirtti.

25.02.2018Ekonomi
Faizler ilk yarı değişmez

Faizler ilk yarı değişmez

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, yılın ilk yarısında faizlerde değişiklik beklemediğini dile getirerek, şu an itibariyle Merkez Bankası’nın para politikası ve araçlarında normalleşme başladığını belirtti. Erbil, faizle ilgili tüm hareketlerin Türkiye’de serbest piyasa ekonomisinin prensipleri neticesinde oluştuğunu belirtti.

16.02.2018Ekonomi
İki kredi de risk yaratmaz

İki kredi de risk yaratmaz

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, iki sorunlu krediye ilişkin açıklama yaptı.

16.02.2018Ekonomi
Türk Telekom’da bankalar dönemi

Türk Telekom’da bankalar dönemi

Türk Telekom’un yüzde 55’ine sahip Otaş’a kredi veren ve geri alamayan en büyük üç bankanın Ulaştırma Bakanlığı ile anlaştığı ve sürecin hukukileştirilmesine karar verildiği öğrenildi. Bankaların nihai amacının Otaş’ın iflasını isteyerek ya da anlaşarak sahibi olmak, bu yolla alacaklarını tahsil etmek olduğu görülüyor.

22.01.2018Ekonomi
Takibe alınacak kredilerle ilgili kritik açıklama

Takibe alınacak kredilerle ilgili kritik açıklama

BBDK Başkanı'ndan takibe alınacak kredilerle ilgili açıklama BDDK Başkanı Akben, "Yeni UFRS ile (Telekom gibi yakın izlemeye alınan kredilerde)takibe dönüşüm için belli bir süre yok; bankalar zarar beklerse takibe alabilirler" dedi

15.01.2018Ekonomi
Telekomun tüm kredisi izlemede

Telekom'un tüm kredisi izlemede

AKBANK’ın bir yıldan uzun süredir geri ödenmeyen OTAŞ kredisini yakın izlemeye aldığını açıklamasının ardından Garanti Bankası ve İş Bankası da krediyi yakın izlemeye aldı.

11.01.2018Ekonomi
Türk Telekomun kredisini bankalar izlemeye aldı

Türk Telekom'un kredisini bankalar izlemeye aldı

Akbank’ın bir yıldan uzun süredir geri ödenmeyen OTAŞ kredisini yakın izlemeye aldığını açıklamasının ardından Garanti Bankası ve İş Bankası da krediyi yakın izlemeye aldı.

11.01.2018Ekonomi
Tek bir kartla Türkiye Ulaşımda çok önemli adım...

Tek bir kartla Türkiye! Ulaşımda çok önemli adım...

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ‘Türkiye Kart’ isimli yeni bir kart çıkaracaklarını belirterek, “PTT’den alınacak bu kartla tüm illerde toplu taşımaya binilebilecek. Müzeler, parklar, para transferleri için tek kart yeterli olacak” dedi. Arslan, Kanal İstanbul için halen 5 güzergah tercihinin masada olduğunu da sözlerine ekledi.

12.12.2017Ekonomi
Ooredoo, Türk Telekomda Otaş hissesine talip

Ooredoo, Türk Telekom'da Otaş hissesine talip

Katarlı telekomünikasyon şirketi Ooredoo, Türk Telekom’un temerrütteki ana hissedarının payını almakla ilgileniyor.

21.11.2017Ekonomi
BDDK’dan 4 saat sonra düzeltme

BDDK’dan 4 saat sonra düzeltme

TÜRK Telekom’un ana ortağı Oger’in ödeyemediği 4.7 milyar dolarlık borcuna yönelik Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben’in demeçleriyle ilgili haberler kafa karıştırdı.

16.11.2017Ekonomi
Türk Telekom ile ilgili flaş gelişme

Türk Telekom ile ilgili flaş gelişme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Oger Telecom'un Türkiye birimi OTAŞ'ın 2013 yılında aldığı ancak geri ödemelerini yapamadığı 4.75 milyar dolar büyüklükteki kredinin takibe almamaları için bankalara talep ilettiklerini söyledi.

16.11.2017Ekonomi
‘Yönetim değişmiyor ama süreci takipteyiz’

‘Yönetim değişmiyor ama süreci takipteyiz’

Türk Telekom’un yönetimine ve icra komitesine atama yapılacağı iddiaları üzerine Ulaştırma Bakanı Arslan, “Şirkete sanki kayyum atanıyormuş, yönetim kurulu atanıyormuş, hisselerine el konuluyormuş, böyle bir şey söz konusu değil. Yürüyen sürece bağlı olarak yönetim kurulu değişikliği yapılması söz konusu olursa, OTAŞ’ın kendi sıkıntısının şirkete zarar vermemesi adına süreçleri takip ediyoruz” dedi.

21.10.2017Ekonomi
Bakan açıkladı: Köprüden çift yönlü ücret mi alınacak

Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden çift taraflı ücret alınacağına dair iddiaları yalanladı: 'Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde serbest geçiş yaptık. Trafik akışını kolaylaştırdık. Ters yönde TAK sistemi kurduk. Güvenlik amacıyla kurduk, 27-28 gün İstanbulluları biraz mağdur ettik. Bu kesinlikle çift yönlü ücretlendirmeye yönelik yapılan bir işlem değildir.'

21.10.2017Ekonomi
Hazine, Telekom’a atamaya hazırlanıyor

Hazine, Telekom’a atamaya hazırlanıyor

Reuters’ın haberinde Türk Telekom’un ortağı Oger Telekom’un hissedarı Saudi Telecom’un Hazine’den istediği kasım ayı sonuna kadar ek süre talebinin reddedileceği öne sürüldü. Ayrıca Hazine Müsteşarlığı’nın, Türk Telekom’un yönetimine ve icra komitesine atama yapmayı planladığı iddia edildi.

20.10.2017Ekonomi
Reuterstan Türk Telekom iddiası

Reuters'tan Türk Telekom iddiası

STC'nin Türk Telekom borç müzakerelerinde Kasım'a kadar istediği ek süre verilmeyecek; TT'nin icra komitesine atama planlanıyor.

20.10.2017Ekonomi
Türk Telekom: OTAŞ’ın borcu faaliyeti etkilemiyor

Türk Telekom: OTAŞ’ın borcu faaliyeti etkilemiyor

TÜRK Telekom, 1 Ekim’de Hürriyet’te Jale Özgentürk imzasıyla yayınlanan yazıya ilişkin açıklama yaptı.

3.10.2017Ekonomi
Türk Telekom ile ilgili çok önemli başvuru

Türk Telekom ile ilgili çok önemli başvuru

Saudi Telecom, Oger'in Türk Telekom borç yapılandırma müzakerelerinde, kreditörlerle görüşmelerin sürdüğünü belirterek Hazine'ye mektup yazarak ödeme için Kasım'a kadar ek süre istedi.

2.10.2017Ekonomi
Bankalar Telekom’da ‘devlet’i istiyor

Bankalar Telekom’da ‘devlet’i istiyor

TÜRK Telekomünikasyon’un büyük ortağı Oger Telekom’un iştiraki Otaş’a kredi sağlayan bankalar kredi geri ödemelerine çare arıyor.

28.09.2017Ekonomi
Bankalar, Türk Telekom yönetiminde kamu kontolü istiyor

Bankalar, Türk Telekom yönetiminde kamu kontolü istiyor

Bankalar, 4,75 milyar dolarlık sorunlu Otaş kredisinin çözümünde kamu ile olası bir çözüme daha sıcak bakıyor.

28.09.2017Ekonomi
Türk Telekom’da sahip değişebilir

Türk Telekom’da sahip değişebilir

ULAŞTIRMA Bakanı Ahmet Arslan, ana hissedarı Oger’in borçlarını geri ödemekte zorlandığı Türk Telekom’da, hissedarlık yapısının değişebileceğini; sözleşme kapsamında Hazine’nin gereğini yapacağını, önemli olanın şirketin işleyişinin sürmesi olduğunu söyledi.

20.09.2017Ekonomi
Ya Saudi ya kamu

Ya Saudi ya kamu

İLETİŞİM operatörü Türk Telekom’un yüzde 55 payına sahip olan Dubai merkezli Oger Telecom’un çektiği 4.75 milyar dolarlık kredinin taksitlerini ödeyememesi üzerine potansiyel alıcılar arasına kamu da eklendi. Reuters’ın haberine göre satışında Ojer Telekomünikasyon AŞ (OTAŞ) hisselerinin satışı için Saudi Telecom Company (STC) ile yürütülen görüşmelerin sonuçsuz kalması halinde, kamu yeni bir oyuncu ile alıcı olmayı değerlendiriyor. Habere göre bazı Körfez ülkelerinden de ilginin olduğu Türk Telekom hisselerinin satışında potansiyel en ciddi alıcı olan STC ile görüşmelerin sürdüğünü, ancak bir-iki ay içinde sonuç alınamaması halinde “B planı” olarak kamunun bir kurumu aracılığıyla bu hisseleri alabileceğini belirtiyor.

25.08.2017Ekonomi
Ogerin Türk Telekom hisseleriyle ilgili flaş gelişme

Oger'in Türk Telekom hisseleriyle ilgili flaş gelişme

Reuters'ın kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, Türk Telekom'dan dolayı 4.75 milyar dolar borcu bulunan ve bir süredir bu borcunu ödeyemeyen Oger Telekom'un hisseleri Saudi Telecom'a geçebilir.

25.08.2017Ekonomi
Türk Telekomun satışı ile ilgili müthiş iddia

Türk Telekom'un satışı ile ilgili müthiş iddia

Türk Telekom hisseleri bankaların OTAŞ'ın Türk Telekom'da sahip olduğu yüzde 55 hissenin olası satışıyla ilgilenen 2 yabancı alıcı ile görüşmeler yürütmesi haberinin ardından kazanımlarını artırdı.

13.07.2017Ekonomi
4.7 milyar dolarlık kredi için danışman aranıyor

4.7 milyar dolarlık kredi için 'danışman' aranıyor

Türk Telekom'un ana ortağı Oger Telecom'a 4.75 milyar dolar kredi veren Türk bankalar, kredinin olası yeniden yapılandırması için danışman belirlemek üzereler.

7.07.2017Ekonomi
Türk Telekomdan önemli borç açıklaması

Türk Telekom'dan önemli 'borç' açıklaması

Türk Telekom tarafından "borçların vaktinde ödenmemesi" konulu haberlere ilişkin önemli bir basın açıklaması geldi!

27.10.2016Teknoloji
Mali sıkıntımız  bulunmuyor

Mali sıkıntımız bulunmuyor

TÜRK Telekomünikasyon AŞ bazı basın yayın organlarında yer alan şirketin borçlarını vaktinde ödeyemediğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

26.10.2016Ekonomi
Canlı bomba saldırılarının bilançosu ağır oldu

Canlı bomba saldırılarının bilançosu ağır oldu

Terör örgütleri tarafından son 19 yılda canlı bombalar kullanılarak gerçekleştirilen 22 saldırıda 276 sivil, 11 polis ve 8 asker hayatını kaybederken, bin 660'ı aşkın sivil ile 58 asker ve 51 polis yaralandı.

20.11.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Başarılı bir dengelenme sürecine girdik

2018’in son haftasının ilk gününde Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil’le sohbet ettik. Söze şu cümleyle girdi:

25.12.2018

Bankaların dar alanda kısa paslaşması

BU yılın altın sorusu şu: Reel kesim mevcut kredileri rahatlıkla döndürmeye, ilave kredi sağlamaya devam edecek mi, bankalar bu olanağa ve ilave kaynaklara sahip mi?

12.02.2018

Gözler Merkez’de

Euro’nun güç kazanmasıyla darbe yiyen dolar, piyasaların da dalgalanmasına neden oldu. Dış piyasalardaki gelişmeler önümüzdeki günlerde takip edilecek konuların başında geliyor. Ancak 18 Ocak’taki Merkez Bankası toplantısı ve faiz kararı gündemin ana maddesi olacak.

13.01.2018

Sorun yoksa ben sıkılırım

TÜRK Telekom CEO’su Paul Doany, sohbete lisans ve imtiyaz konusunda dünyadaki örneklerden girdi:

21.12.2017

Türk Telekom’da kader günü

Hazine’nin Türk Telekom’un yüzde 55 hissesine sahip Hariri Ailesi’nin bankalara olan 4 milyar 750 milyon dolarlık kredi borcunu ödemesi için verdiği 60 günlük süre dün doldu. Hazine’nin geçici olarak şirketin yönetim kurulunu değiştirmesi bekleniyor. Bu arada CEO Paul Doany’nin de gideceği ve yerine Ümit Önal’ın düşünüldüğü iddia ediliyor.

30.09.2017

‘Ucuz internet’e kapıyı ‘geleceğe yatırım’la açtırdı

TÜRK Telekom’u 2006-2011 döneminde yöneten Paul Doany, geçen yıl eylül ayı sonunda kuruma yeniden CEO olarak döndüğünde, 2011-2016 dönemini gözden geçirdi, gruba bağlı TTNet’in “İnternetle Hayat Kolay” projesini inceledi.

15.06.2017