MENÜ

Ot Festivali

Ot Festivali ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ot Festivali haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 406 Ot Festivali haberi bulunmuştur.

Ot Festivali Haberleri

Salgın, butik otellere talebi artırdı

Salgın, butik otellere talebi artırdı

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürerken, yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar tatil planlarını yapmaya başladı. Büyük otellere göre daha az kalabalık olan ve ortak kullanım alanları minimize edilen butik otellere olan talep artarken, Çeşme Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir, "Butik oteller ev gibi kullanılabilir, sosyal mesafe sorunu yok. Odalar 8 ile 16 arasında değişiyor, dolayısıyla kalabalık yoğunluğu çok az. Kahvaltıda saat sınırı olmadığı için de kuyruklar oluşmuyor" dedi.

15.05.2020Seyahat
Alaçatı Ot Festivali bu yıl evden yapılacak

Alaçatı Ot Festivali bu yıl evden yapılacak

Koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen Alaçatı Ot Festivali'nin evden hazırlanacak videolarla yapılacağı açıklandı.

3.04.2020Seyahat
Alaçatı Ot Festivali bu yıl evden yapılacak

Alaçatı Ot Festivali bu yıl "evden" yapılacak

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle iptal edilen Alaçatı Ot Festivali'nin evden hazırlanacak videolarla yapılacağı açıklandı.

Baharın habercisi Acı Ot Festivaline geri sayım başladı

Baharın habercisi Acı Ot Festivali'ne geri sayım başladı

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Ortakent Yahşi Güzelleştirme Derneği-OYDER tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Acı Ot Festivali için geri sayım başladı. Bodrum, Muğla ve ilçeleri ile Ege’nin pek çok bölgesinden özel turların düzenlendiği ve milyonları buluşturan Acı Ot Festivali, bu yıl 14-15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Alaçatı 2020 Ot Festivali ne zaman

Alaçatı 2020 Ot Festivali ne zaman?

Ege otları, ot yemekleri ve tıbbi bitkilerin tanıtıldığı Alaçatı Ot Festivali'ne ilgi bu yıl da yoğun olacak. Bu yıl 11'ncisi düzenlenecek Alaçatı Ot Festivali'nin yüz binlerce ziyaretçi çekmesi bekleniyor. Çeşme ve çevresinde yaşayan kadınların doğadan topladıkları otları ve hazırladıkları lezzetleri satışa sundukları pazarın oluşturulduğu, panel, yarışma, tadım ve eğlence organizasyonlarının düzenlendiği festival için geri sayım sürerken, vatandaşlar da tarih araştırması yapıyor. Peki, Alaçatı 2020 Ot Festivali ne zaman?

10.03.2020Gündem
Alaçatı Ot Festivali ne zaman 2020 Alaçatı Ot Festivali tarihi

Alaçatı Ot Festivali ne zaman? 2020 Alaçatı Ot Festivali tarihi

Alaçatı Ot Festivali için geri sayım devam ediyor. Her sene Türkiye’nin her yerinden, çok sayıda ziyaretçinin ilgi gösterdiği Alaçatı Ot Festivali, yurt dışından katılımcılara da ev sahipliği yapacak. Festival süresince yöreye ait lezzetli Ege otları tanıtılacak. Peki, Alaçatı Ot Festivali bu yıl ne zaman gerçekleşecek?

2.03.2020Gündem
Çeşme’ye 23 Nisan akını

Çeşme’ye 23 Nisan akını

HAFTA sonu tatilini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili ile birleştirenler, Çeşme’ye akın etti. Otellerde boş yer kalmazken, esnafın yüzü güldü. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, "Açık otellerin neredeyse hepsi yüzde yüze yakın doluluk yaşadı. Aileler, çocuklarına ödül gibi tatil yaptırdı" dedi.

23.04.2019Ekonomi
Milas Ot Festivali renkli görüntülere sahne oldu

Milas Ot Festivali renkli görüntülere sahne oldu

Muğla’nın Milas ilçesinde yöresel otların tanıtımı amacıyla ‘1. Milas Ot Festivali’ düzenlendi. Milas Kaymakamlığı ve Milas Belediyesi’nin katkılarıyla Kapıkırı Mahallesi’nde düzenlenen festival, kortej yürüyüşüyle başladı.

15.04.2019Seyahat
Yağmura rağmen Alaçatı Ot Festivali büyük coşkuyla sona erdi

Yağmura rağmen Alaçatı Ot Festivali büyük coşkuyla sona erdi

İzmir’in Çeşme ilçesinde düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nin son gününe de ilgi yoğundu. Bin bir çeşit otlar kadar tezgahlara konulan etiketler de dikkat çekti. Özellikle İzmir dışından festivale katılanlar, hangi otları alacağına karar vermezken, isimlerini bilmediklerin otların tatlarına bakanlar ise hayran kaldı.

Alaçatı Ot Festivali’ndeki lezzetlere katılımcılardan yoğun ilgi

Alaçatı Ot Festivali’ndeki lezzetlere katılımcılardan yoğun ilgi

İzmir’in Çeşme ilçesinde 10’uncu kez düzenlenen Alaçatı Ot Festivali, Türkiye’nin birçok kentinden gelen ziyaretçileri ağırladı.

Alaçatı Ot Festivali bin bir çeşit lezzetle başladı

Alaçatı Ot Festivali bin bir çeşit lezzetle başladı

İzmir’in Çeşme ilçesinde düzenlenen 10’uncu Alaçatı Ot Festivali, ilk günden renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye’nin her yerinden, çok sayıda ziyaretçinin gelmesi beklenen festival, yurt dışından katılımcılara da ev sahipliği yapıyor. Doğal otlar ve yöresel yiyeceklerin satıldığı stantları gezen ziyaretçiler, Alaçatı lezzetlerine hayran kaldı.

Alaçatı Ot Festivali yarın başlıyor

Alaçatı Ot Festivali yarın başlıyor

İzmir'in Çeşme ilçesinde, 10'uncu Alaçatı Ot Festivali'nin 4-7 Nisan tarihleri arasında düzenleneceği bildirildi. Festivalde bu yılın temasının 'Pazı' olarak belirlendi.

3.04.2019Seyahat
Alaçatı Ot Festivali 4 Nisanda başlıyor

Alaçatı Ot Festivali 4 Nisan'da başlıyor

Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenecek Alaçatı Ot Festivali, 4-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Alaçatı Ot Festivali'ne, bu yıl da Türkiye'nin her yerinden, yüz binlerce ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

Bu fırsatları kaçırmayın

Bu fırsatları kaçırmayın

Editörlerimiz sizler için kaçırılmaması gereken etkinlik ve seyahat fırsatlarını derledi. İşte detaylar...

24.03.2019Seyahat
Bizi yaza hazırlayacak 75 güzel şey

Bizi yaza hazırlayacak 75 güzel şey

21 Mart’a dört gün kaldı. Yani gün ve gecenin eşitleneceği, sonra da hayatımızda ışığın, karanlıktan daha çok yer tutacağı döneme. Buzlarımız yavaş yavaş çözülecek; kışlık giysilerimizden, kabuklarımızdan çıkacağız ve sıcak günlere hazırlanacağız.Bahar geliyor! Çiçekleriyle, renkleriyle, sesleriyle bizi yaza hazırlayacak bahar... Sadece tabiat mı? Kent hayatı hareketleniyor; sokaklar, semtler, mekânlar şenleniyor; festivaller, konserler, açık havada spor ve yarışlar başlıyor. Sadece biz mi? Doğa uyanıyor, hayvanlar canlanıyor, Anadolu en güzel yeşiline bürünüyor. Sadece Türkiye mi? Seyahat edilecek yerler, keşfedilecek maceralar, tanışılacak yeni insanlar, kültürler de kendilerini bu cümbüşe hazırlıyor.Şimdi uyanma, gerinme ve ciğerlerimizi temiz havayla doldurma vakti.Sadece bedenlerimizi mi? Zihinlerimizi de sanat, yeni fikirler ve yeni umutlarla gençleştirme zamanı.Yaşasın bahar ve kalplerimizi her seferinde aşkla dolduran coşkusu!

17.03.2019Hürriyet Pazar
Bodrum Acı Ot Festivali renkli görüntülere sahne oldu

Bodrum Acı Ot Festivali renkli görüntülere sahne oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, bu yıl ikincisi düzenlenen ’Bodrum Acı Ot Festivali’ renkli görüntülere sahne oldu.

Bodrumda Acı Ot Festivali renkli görüntülerle başladı

Bodrum'da 'Acı Ot Festivali' renkli görüntülerle başladı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 2'ncisi düzenlenen 'Acı Ot Festivali' binlerce kişinin katılımıyla başladı.

9.03.2019Seyahat
Alaçatı Ot Festivali ne zaman

Alaçatı Ot Festivali ne zaman?

Alaçatı Ot Festivali için geri sayım başladı. Bu yıl 10. Kez gerçekleşecek olan Ot Festivali’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden gelen misafirleri ağırlanacak. Peki, Alaçatı Ot Festivali bu yıl ne zaman?

5.03.2019Gündem
Türkiyenin dört bir yanından keyifli festivaller

Türkiye'nin dört bir yanından keyifli festivaller

Ülkemiz doğal güzellikleri, tarihi-kültürel dokusu, misafirperver halkı ve turizmde sunulan servis kalitesiyle ön plana çıkıyor. Tüm bu pozitif özelliklerin yanı sıra, sıra dışı festivalleriyle de hem yerli, hem de yabancı turistleri cezbediyor. İşte Türkiye’nin dört bir yanından sıra dışı ve bir o kadar da keyifli festivaller...

6.02.2019Seyahat
‘Turizmde farklılaşma için Karadeniz en avantajlı lokasyon’

‘Turizmde farklılaşma için Karadeniz en avantajlı lokasyon’

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, turizmde farklılaşma için Karadeniz’in en avantajlı lokasyon olduğunu belirterek, "Orta Karadeniz Bölgesi’ni Trabzon taşıyor. Bu hattı genişletmek zorundayız. Karadeniz’in odak noktası Orta Doğu ve Körfez turizmidir. Bölgeden gelen turistin yüzde 80’i bu lokasyonu tercih ediyor. O zaman Karadeniz özelinde yüzde 15’lik Avrupalı turist yerine, yüzde 80’lik dilimi artırmak üzere çalışmalar yapmalı, konsantrasyonumuzu buraya vermeliyiz." dedi.

19.11.2018Ekonomi
İzmir’den Japonya’ya ihracat hamlesi

İzmir’den Japonya’ya ihracat hamlesi

Japon Tarım, Ormancılık ve Balıkçılık Bakanlığı yetkilileri ile bir araya gelen İzmir Ticaret Odası Başkanı Özgener, Japonya’ya yapılan mevcut ihracatı artıracaklarını belirtirken, yatırım potansiyelinde de işbirliği kararı alındı.

10.10.2018Ekonomi
Çeşme’de yelkenlerin dansı...

Çeşme’de yelkenlerin dansı...

Geçen hafta Hürriyet’in medya sponsoru olduğu Arkas Aegean Link Regatta’ya gittim. Ege’nin iki yakasını biraraya getiren organizasyona 50’den fazla tekne ve 500’e yakın yarışçı katıldı. Çeşme yat ve yelken yarışları bakımından dünyanın en iyi birkaç parkuru arasında yer alıyor. Türk ve Yunan sahilleri arasında yarışan yelkenliler Ege’ye de apayrı bir renk kattılar, ben de bu vesileyle yeni keşiflerde bulundum.

11.09.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Lütfen evde kalın Çeşme de çok soğuk

PAZAR günü Karşıyaka’dan Urla’ya iki saatte gidemedim.

19.03.2020

Bu sefer krizi iyi yönetiyoruz

DÜNYANIN birçok yerinden fotoğraflar paylaşılıyor.

12.03.2020

Mart kapıdan baktırır festival ateşi yaktırır!

Mart festivallerle geliyor. Fethiye’den İrlanda’ya uzanan geniş bir coğrafyada danstan yemeğe çok sayıda organizasyon seçeneği var. Baharın habercisi ve bahar bereketinin getirdiği lezzetlerle damaklara da hitap eden yerel festivaller çoğunlukta. İşte yurtiçi ve yurtdışından birkaç öneri…

8.03.2020

İlçe festivalleri yerelden ulusala nasıl büyür?

“Elmanın hasını Amasya’da yiyeceksin… Tarhana esas Uşak’ta olur…”

26.11.2019

Festival aşkı

Son dönemde şehirler, hatta ilçeler kendi şehir turizmini yaratmak ve ‘markalaşmak’ için festivaller yapmaya başladı.

20.08.2019

Seçim bitti şimdi icraat zamanı

BUGÜN 1 Mayıs; işçinin, emekçinin bayramı...

1.05.2019

Festival ekonomisi

TARİH boyunca insanlar kışın bitip doğanın uyanışını festivallerle karşılamışlardır. Büyük emeklerle yetiştirilen ürünler hasat edildiğinde eğlenceler düzenlenip şenlikler yapılarak yorgunluklar atılır.

30.04.2019

Bu hafta sonu bir festival havası alın

İstanbul’da bu hafta iki mini festival var. İki gün sürecek Sokak Festivali ile pazar gününe yayılan 101 İstanbul Lezzet Festivali. Alaçatı’da ise bu yıl ikinci kez yapılacak Tasting Alaçatı. İşte o festivallerle ilgili detaylar...

27.04.2019

Ege’nin otantik güzeli lezzet düşkünlerini bekliyor

Arnavut kaldırımlı yollara, kesme taş evlere, muhteşem güzellikteki beach’lere ve Türkiye’nin sörfe en uygun sahillerine ev sahipliği yapan Çeşme’nin otantik beldesi Alaçatı, yakın zamanda gerçekleşen Ot Festivali’nin ardından bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan lezzet yüklü bir festivale daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor: Tasting Alaçatı… “Tat, Hisset, Keşfet” mottosuyla 26 Nisan Cuma günü başlayacak olan festival, üç gün boyunca ziyaretçilerini birbirinden keyifli ve lezzetli aktivitelerle ağırlayacak.

26.04.2019

Çevreci projeleri destekliyorum

KÖRFEZ geçiş projesini en başından beri destekliyorum.

25.04.2019

Her yer doldu yüzler güldü

 BİR Alaçatı Ot Festivali daha geride kaldı.

16.04.2019

İzmirce bir siyaset dili

TUNÇ Soyer; dün önce mazbatasını aldı, sonra da devir teslim töreniyle İzmir’in yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olarak resmen görevine başladı.

9.04.2019

Kıpır Kıpır Alaçatı

Yaza ramak kala Alaçatı’ya gidip sezon hazırlıkları nasıl diye bir göz attım ve neler gördüm neler. Evet Alaçatı yaza bomba gibi hazırlanıyor.

3.04.2019

Nisan bereketiyle geliyor

Doğayla birlikte içimizin de kıpır kıpır olduğu günlerdeyiz. Nisan ayı renkleri ve güzelliği kadar etkinlik bereketiyle de kapımızda. Yemek, müzik, dans, karnaval, hareket… Seyahate çıkmak için bahane yaratmak isterseniz, bu ayın takvimini gözden geçirin.

2.04.2019

Geldi bahar ayları, göründü festival yolları

Bu haberi okumadan program yapmayın! Karşınızda Türkiye’nin dört bir yanından, gün gün nisan ayının festival ajandası...

30.03.2019

Hangi fotoğraf büyük mü, küçük mü

ADAYLARIN projelerini değerlendirirken şahsen iki farklı detaya bakıyorum.

14.03.2019

Moda Haftası’nın klişelerine hazır mıyız

Haftaya salı Moda Haftası, resmi adıyla Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul başlıyor. Yani önümüzdeki hafta İstanbul modayla yatıp kalkacak. Peki moda haftamızın olmazsa olmaz klişelerine hazır mıyız?

13.03.2019

Ege'nin mart ajandası

Martla beraber kışa veda, bahara selam olsun... Heyecanla beklenen festivaller yolda, Ege’den size müjde olsun...

2.03.2019

Ey kendim, elma dersem çık!

Yaşam koçları, kitap yazıp popüler olan hemen herkes aşırı bir şefkatle şöyle buyuruyor artık: Kendinizi çok sevin, kendinizle sevgili olun... 10 yıl önce “enerji” lafı nasıl dilden düşmediyse, şimdi de “kendi değerini bilmek” bu dönemin yükseleni. Azra Kohen’in bir videosundan yola çıkarak çarşamba günü bu dipsiz kuyuya dalmıştım. Şimdi bu mesele üzerine sizden gelenler var, buyurunuz.

23.02.2019

Evlenen çiftlerin yeni dış çekim platosu: Alaçatı

Kayahan’ın bir şarkısı şöyle başlar: El ayak çekilince, sohbetler tükenince… Tatil dönemi bitmiş olsa da şarkıdaki gibi el ayak çekilse de daha sohbetler tükenmedi Alaçatı sokaklarında. Rüzgar sörfünü sevenlerin keşfettiği Alaçatı; tarihi dokusu, butik otelleri, taş evleri ve artık geleneksel hale gelen ‘Ot Festivali’yle yaz aylarında yoğun ziyaretçi akınına uğrayan turistik bir beldemiz. Şu sıralar ise yeni evlenen çiftlerin akınına uğruyor.

27.11.2018

Çeşme’de yelkenlerin dansı...

Geçen hafta Hürriyet’in medya sponsoru olduğu Arkas Aegean Link Regatta’ya gittim. Ege’nin iki yakasını biraraya getiren organizasyona 50’den fazla tekne ve 500’e yakın yarışçı katıldı. Çeşme yat ve yelken yarışları bakımından dünyanın en iyi birkaç parkuru arasında yer alıyor. Türk ve Yunan sahilleri arasında yarışan yelkenliler Ege’ye de apayrı bir renk kattılar, ben de bu vesileyle yeni keşiflerde bulundum.

9.09.2018

ATIŞMALI 10 MADDEDE BODRUM-ÇEŞME 2018 KIYASLAMASI! Az Bodrumlaşsanız hiç fena olmayacak!

Yan komşum Aynur, 35’inden buçuğuna kadar İzmirli. Doğal olarak da “Siz geldiniz de kirlendi dünya” dili ve edebiyatı mezunu. Bir İstanbullu olarak Çeşme-Bodrum kıyaslaması bana düşmez. İkisi de canımız. Ama madem konuyu siz açtınız; Bodrum’u savunmak bana düştü, bu da sizin çuvaldızınız...

3.08.2018