EKSTRA
MENÜ

Oruç Reis Gemisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 263 haberi bulunmuştur.

Oruç Reis Gemisi Haberleri

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: İHA ve SİHAlarımız örnek gösteriliyor

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: İHA ve SİHA'larımız örnek gösteriliyor

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye, İHA ve SİHA'larını dünyada fenomen hale getirdi. Artık savaş literatüründe İHA ve SİHA'ların verdiği mücadeleler örnek olarak gösteriliyor." dedi.

2.07.2021Gündem
Amasra 1 kuyusu sigortalandı

Amasra 1 kuyusu sigortalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Amasra 1 kuyusundaki doğal gaz rezervine ilişkin olarak Türkiye Sigorta kuyuyu sigortaladı.

8.06.2021Ekonomi
Çavuşoğlu Yunan basınına konuştu: İlişkilerde düzelme için 3 adım şart

Çavuşoğlu Yunan basınına konuştu: İlişkilerde düzelme için 3 adım şart

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dünkü Atina temasları öncesinde Yunan To Vima gazetesine açıklamalarda bulundu. İki ülke arasında iyi komşuluk ilişkilerinin tesis edilebilmesi için 3 adım atılması gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, bu adımları “samimi ve ciddi diyalog”, “popülist söylem ve tahrikçi eylemlerden kaçınma taahhüdü” ve “tüm anlaşmazlıkların görüşülüp çözülmesi için siyasi irade” şeklinde sıraladı.

31.05.2021Dünya
Oruç Reis gemisi Demre açıklarına demirledi

Oruç Reis gemisi Demre açıklarına demirledi

DOĞU Akdeniz'de sismik araştırmalarına devam eden Oruç Reis gemisi, Antalya'nın Demre ilçesindeki Çayağzı Limanı açıklarına demirledi.

16.02.2021Gündem
Numan Kurtulmuş: Boş dedikodularla Türkiyenin kaybedecek vakti yok

Numan Kurtulmuş: Boş dedikodularla Türkiye'nin kaybedecek vakti yok

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Boş dedikodularla, boş bir takım polemiklerle, siyaseti zehirleyen bir takım tartışmalarla Türkiye'nin kaybedecek vakti yoktur. Biz Türkiye'yi daha ileriye götürmekle yükümlüyüz. Vazifemiz bu ülkeyi bölgesel büyük bir güç ve küresel bir aktör haline getirmek." dedi.

1.02.2021Gündem
İstanbul Avrupadaki girişimcilik ekosisteminin kalbi olacak

İstanbul Avrupa'daki girişimcilik ekosisteminin kalbi olacak

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, yeni kuluçka binasıyla birlikte İstanbul’u Avrupa’daki girişimcilik ekosisteminin kalbi yapacaklarını belirterek, "Teknopark İstanbul'da bugüne kadar 230 milyon doları aşan ihracat geliri elde edilirken 4 milyar liraya yaklaşan Ar-Ge geliri sağladığımızı söyleyebilirim." dedi.

30.01.2021Teknoloji
Oruç Reis, Antalya açıklarına demirledi

Oruç Reis, Antalya açıklarına demirledi

AKDENİZ’de arama çalışmalarına devam eden sismik araştırma gemisi Oruç Reis, Antalya açıklarında demirledi.

29.01.2021Ekonomi
Bakan Dönmezden altın üretim açıklaması

Bakan Dönmez'den altın üretim açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Önümüzdeki 5 yıl içerisinde inşallah Türkiye’de altın üretimini 100 tonun üzerine çıkartmayı hedefliyoruz, bu sene 40 tonu geçeceğiz" dedi.

27.12.2020Ekonomi
2020 sigortasız olmaz dedirten yıldı

2020 sigortasız olmaz dedirten yıldı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, bir taraftan koronavirüs salgını diğer taraftan yaşanan depremler nedeniyle 2020’nin sigortasız olmaz dedirten bir yıl olduğunu söyledi. Benli, bu yıl sigorta pazarının yüzde 21 büyüdüğünü de açıkladı.

25.12.2020Ekonomi
Oruç Reis gemisi limandan ayrıldı

Oruç Reis gemisi limandan ayrıldı

Sismik araştırma gemisi Oruç Reis, Doğu Akdeniz'deki çalışmalarına devam etmek üzere Antalya Limanı'ndan ayrıldı.

23.12.2020Gündem
Son dakika...  Önemli açıklamalar: Avrupanın güvenliği Türkiyenin elindedir

Son dakika... Önemli açıklamalar: Avrupa'nın güvenliği Türkiye'nin elindedir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile Ankara’da ortak basın toplantısı düzenledi. "Yunanistan diyaloğa yanaşmadı. NATO'nun bu ayrıştırıcı toplantılarına da son dönemlerde katılmaz oldular. Kim diyalogdan kaçıyor?" diyen Çavuşoğlu, "Böyle bir süreçte AB, Yunanistan ve Rum Kesimini masaya getirebilirdi maalesef olmadı. 20 Ekimden bu yana Yunanistan’ın kışkırtıcı tavırları devam ediyor." ifadelerini kullandı. Szijjarto da "İster beğensinler ister beğenmesinler, Avrupa'nın güvenliği önemli ölçüde Türkiye'nin elindedir." dedi.

8.12.2020Gündem
AB zirvesi öncesi Doğu Akdeniz mesajı: Gelin bu isi beraber çözelim

AB zirvesi öncesi Doğu Akdeniz mesajı: Gelin bu isi beraber çözelim

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uluslararası Üniversiteler Konseyi ve Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen “Doğu Akdeniz Çalıştayı”nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin tüm çağrılarının, Doğu Akdeniz’deki tüm zenginliklerin hakça paylaşılması, bölgenin bir barış, istikrar ve refah bölgesi olmasını sağlamak için olduğunu söyledi.

8.12.2020Dünya
Atina, AB Zirvesi öncesi geriyor

Atina, AB Zirvesi öncesi geriyor

Yunan hükümeti, 10-11 Aralık’taki kritik AB Liderler Zirvesi öncesinde Lozan’a aykırı şekilde Girit adasının güneydoğusunda ‘askeri eğitim’ gerekçesiyle NAVTEX yayınladı. Türkiye, karşı Navtex ile yanıt verdi.

7.12.2020Dünya
Numan Kurtulmuş: Türkiyenin önünü kesmeye çalışıyorlar

Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar

AK Parti Arnavutköy 5. Olağan İlçe Kongresinde konuşan Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin önünü kesmeye, Türkiye'yi yolundan çevirmeye çalışıyor. Türkiye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı ve ferasetli liderliğiyle yoluna devam ediyor" dedi.

14.11.2020Gündem
Kurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyor

Kurtulmuş: Türkiye güçlendikçe Türkiye düşmanları karşımıza geçiyor

AK Parti İstanbul’da kongre heyecanı ilçe kongreleri ile başladı. İlçe başkanları ve yönetimlerinin seçileceği kongrelerin ilki Sultangazi’de gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilerek davetli sayısı kısıtlı tutuldu.

7.11.2020Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, TÜGVA Ödül Töreninde konuştu

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, TÜGVA Ödül Töreni'nde konuştu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki faaliyetleriyle ilgili, "İnşallah şu anda bilinen ya da görünen rezervlerden çok daha güçlüsünü hem oralardan hem de Doğu Akdeniz'den çıkartacağız ve böylece Türkiye maddi olarak da ekonomik olarak da daha güçlü bir hale gelecektir." dedi.

17.10.2020Gündem
Oruç Reis açıldı diye Yunanistan masadan kaçtı

Oruç Reis açıldı diye Yunanistan masadan kaçtı

Yunanistan, Türkiye ile görüşme masasına oturmamak için ‘Oruç Reis’ sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’deki yeni çalışmalarını bahane etti. Yunanistan’da Kiriakos Miçotakis hükümeti, Oruç Reis dönmedikçe istikşafi görüşmelere başlamama kararı aldı.

14.10.2020Dünya
Yeni NAVTEXin ardından Oruç Reis gemisi limandan ayrıldı

Yeni NAVTEX'in ardından Oruç Reis gemisi limandan ayrıldı

Antalya Limanı'na bakım ve ikmal için 1 ay önce demirleyen sismik araştırma gemisi Oruç Reis, yeni NAVTEX yayımlanmasının ardından hareket etti. Limandan ayrılıp, Konyaaltı sahili açığına demirleyen gemi son hazırlıklarını yaparken, sahilde spor yapan vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

12.10.2020Haber
Son dakika: Yunan Dışişleri Bakanı Dendias’tan küstah iddia

Son dakika: Yunan Dışişleri Bakanı Dendias’tan küstah iddia

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’nin, KKTC’de Maraş sahilinin 46 yıl sonra açılması kararı ve Yunan milli bayramının kutlandığı 28 Ekim’de askeri tatbikat için Navtex (denizcilere duyuru) yayımlamasının “ortamı dimanitlediğini” ileri sürdü.

12.10.2020Dünya
Oruç Reis, Antalya Limanından ayrıldı

Oruç Reis, Antalya Limanı'ndan ayrıldı

ORUÇ Reis sismik araştırma gemisi, bakım ve ikmal için geldiği Antalya Limanı'ndan ayrılarak Antalya açıklarına demirledi.

27.09.2020Gündem
Antalya Valisi Yazıcı, Oruç Reis’i ziyaret etti

Antalya Valisi Yazıcı, Oruç Reis’i ziyaret etti

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, bakım ve ikmal için Antalya Limanı’na demirleyen sismik araştırma gemisi Oruç Reis’i ziyaret etti.

26.09.2020Gündem
Oruç Reis yeniden Antalya Limanında

'Oruç Reis' yeniden Antalya Limanı'nda

Doğu Akdeniz'deki sismik arama faaliyetlerinin ardından bakım ve ikmal için demir attığı Antalya Limanı'ndan dün sabah ayrılan 'Oruç Reis' gemisi, bir süre sonra yeniden limana demirledi.

23.09.2020Gündem
Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı. Macron'un yönettiği dış politikaya tepki gösteren Çelik, "Rafael uçaklarını ilk kez bir AB ülkesine sattılar. Fransa size sahip mi çıkmış oldu? Sadece Rum kesimine ve size silah satmış oldu. Fransa'nın buradaki bölgesel barışa bir katkı sağlamak amacıyla, hatta bir AB vizyonuyla da hareket etmediğini görüyoruz. Macron'un kişisel olarak yürütmeye çalıştığı dış politika çökmüştür" ifadelerini kullandı

22.09.2020Gündem
MTA Oruç Reis gemisinin kaptanı Cankat Uzşen, AAya konuştu

MTA Oruç Reis gemisinin kaptanı Cankat Uzşen, AA'ya konuştu

MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisinin kaptanı Cankat Uzşen, daha önce birçok gemide görev aldığını belirterek, "Farklı ülkelere gidince onların sismik araştırma ve sondaj gemilerini görünce acaba bir gün bizim devletimizin de böyle gemileri olur mu diye düşünürdük. Bunu hayal ederdik. Sonrasında devletimizin 'Milli Enerji ve Maden Politikası' çalışmalarıyla bu gemilere kavuştuk." dedi.

21.09.2020Gündem
Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşetle ilgili peş peşe sert tepkiler

Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşetle ilgili peş peşe sert tepkiler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Yunanistan gazetesinin hakaret içerikli manşeti ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyorum, telin ediyorum, lanetliyorum. Çünkü bu atılan başlığın basın özgürlüğü ile ifade hürriyeti ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Bu bir provokasyondur’ dedi. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da alçak manşetle ilgili yaptığı açıklamasında 'Bu utanç vesikası Yunan basın tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır.  İki ülke arasındaki ilişkileri sabote etmeyi amaçlayan ve kamu vicdanında zaten mahkum olan bu ahlaksızlar hakkında Yunan makamlarınca da gerekli idari ve adli işlemlerin derhal yapılmasını bekliyoruz' dedi.

20.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Türk hücümbotu, Kaş Setur Marinaya demirledi

Son dakika haberler: Türk hücümbotu, Kaş Setur Marina'ya demirledi

ORUÇ Reis sismik araştırma gemisinin yapacağı çalışmalar için 10 Ağustos tarihinde NAVTEX ilan edilmesinin ardından Antalya'nın Kaş ilçesine gelen Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait hücumbot, Kaş Setur Marina'ya demir attı.

18.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sevilla haritasından vazgeçmezlerse bu gerginlik bitmez

Son dakika haberler... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sevilla haritasından vazgeçmezlerse bu gerginlik bitmez

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında açıklamalarda bulundu. "Oruç Reis bakımda olduğu için NAVTEX yayınlanmadı. Gemi bakımdayken NAVTEX yayınlamanın anlamı yok. Bu bir geri çekilme olarak algılandı, muhalefet de böyle algıladı ama doğru değil." diyen Bakan Çavuşoğlu, "Barbaros ve Yavuz gemimiz sondajlarına devam ediyor." ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, "Ön şartlarda diretirse biz de ön şartlarda bulunuruz. Ön şartlar yerine gelmeden de, görüştükten sonra da yerine getirebilirler. Yunanistan Sevilla haritasından vazgeçmediği sürece ve Türkiye kıta sahanlığına saygı göstermedikçe bu gerginlik bitmez." diye konuştu.

14.09.2020Gündem
Yunanistan Cumhurbaskanı Meis’e gitti

Yunanistan Cumhurbaskanı Meis’e gitti

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, Türkiye’nin “Oruç Reis” gemisi için yeni Navtex (denizcilere duyuru) yayınlamamasının “olumlu bir ilk adım” olduğunu belirterek, “Herkesin gayreti sükunet ve normalleşme istikametinde olmalıdır” dedi.

14.09.2020Dünya
Savunma Bakanı Akar Kaştan barış mesajı verdi

Savunma Bakanı Akar Kaş'tan barış mesajı verdi

Yunanistan Cumhurbaşkanı’nın Meis’e gittiği sırada Milli Savunma Bakanı Akar da bu adanın hemen karşısındaki Kaş’a geldi. Akar, “Her şeyin barış içerisinde, istikrar içerisinde, iyi komşuluk ilişkileri içerisinde gelişmesinden yanayız” dedi.

14.09.2020Dünya
Oruç Reis, Antalya açıklarına demirledi

Oruç Reis, Antalya açıklarına demirledi

DOĞU Akdeniz'de sismik araştırmalar yapan Oruç Reis gemisi, Antalya Limanı açıklarına demirledi.

13.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Yunanistana 12 mil tepkisi Bu savaş nedeni

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a 12 mil tepkisi! 'Bu savaş nedeni'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan'a 12 mil mesajı vererek, "Yunanistan kendi hakları olan yerde istediği gibi çalışır. Bizim bir alakamız yok. Ancak Ege'de sınırlarını 12 Mil'e çıkartamazlar. Bu bir savaş nedenidir" dedi.

29.08.2020Gündem
Güneş’ten Oruç Reis’e tam koruma

Güneş’ten Oruç Reis’e tam koruma

Akdeniz'de sismik araştırma yapan milli sismik araştırma gemisi Oruç Reis, gövde sigortasından harp durumunda meydana gelecek zararlara kadar Güneş Sigorta tarafından sigortalandı.

24.08.2020Ekonomi
Son dakika... Emekli Amiral Kutluk, Hürriyetcom.tr’ye değerlendirdi: Türkiye aslanlar masasında…

Son dakika... Emekli Amiral Kutluk, Hürriyetcom.tr’ye değerlendirdi: Türkiye aslanlar masasında…

Türkiye’nin Karadeniz’de keşfettiği doğalgaz rezervini Hürriyetcom.tr’ye değerlendiren emekli Tümamiral Dr. Ali Deniz Kutluk, Türk araştırma ve sondaj gemilerinin teknolojik kapasitesine dikkat çekti.

22.08.2020Gündem
Son dakika... MSB duyurdu: Oruç Reis gemisine refakat ediyorlar

Son dakika... MSB duyurdu: Oruç Reis gemisine refakat ediyorlar

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Deniz Kuvvetlerine ait fırkateyn ve korvetlerin, Oruç Reis gemisine refakat ve koruma görevine kararlılıkla devam ettiğini duyurdu.

20.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Macron Türkiyeye karşı haddini aştı İngilizler böyle dalga geçti

Son dakika haberi: Macron Türkiye'ye karşı haddini aştı! İngilizler böyle dalga geçti

Oruç Reis Doğu Akdeniz'deki ilerleyişini sürdürürken peşi sıra açıklamalar da devam ediyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron Türkiye'ye karşı yine haddini aşan adımlar attı. İngiliz The Times gazetesi Macron'la böyle dalga geçti...

12.08.2020Dünya
Son dakika haberi: Türkiye dediğini yaptı Yunanistanın Oruç Reis senaryoları suya düştü

Son dakika haberi: Türkiye dediğini yaptı! Yunanistan'ın Oruç Reis senaryoları suya düştü

Türkiye geri adım atmadı, Akdeniz’de dediğini yaptı. Oruç Reis, sismik arama yapacağı Kıbrıs’ın güneybatı açığına ulaştı. Oruç Reis’e engel olamayan Yunanistan,Türkiye’ye en yakın kara parçası olan Meis Adası önüne bir firkateyn gönderdi. Oruç Reis gemisi, Doğu Akdeniz’deki çalışmalarını dün de sürdürürken, Yunan Genelkurmayı’nın çekmecesindeki “engelleme” senaryoları suya düştü. Yunan kurmayların hazırladıkları ve daha önce medyaya da sızan bazı senaryolar şunlardı:

12.08.2020Dünya
Çavuşoğlu’ndan Doğu Akdeniz mesajı: Taviz yok, kararlıyız

Çavuşoğlu’ndan Doğu Akdeniz mesajı: Taviz yok, kararlıyız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki haklarından taviz vermesinin söz konusu olmadığını belirtti. Bakan, ağustos sonunda Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin kıta sahanlığının batı sınırlarına da ruhsat verilerek sondaj çalışmalarının süreceğini vurguladı.

12.08.2020Dünya
Bakan Pakdemirliden Oruç Reis paylaşımı

Bakan Pakdemirli'den 'Oruç Reis' paylaşımı 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cebeli Tarık Boğazından Hazar Denizi'ne kadar, dalga yüksekliği ve periyodu ile rüzgarın yönü ve şiddetini, Oruç Reis gemisi ve ona eşlik eden donanma kuvvetlerine anlık bildirdiklerini belirtti.

11.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Türkiyeden çok net Doğu Akdeniz mesajı Az önce ilan edildi

Son dakika haberi: Türkiye'den çok net 'Doğu Akdeniz' mesajı! Az önce ilan edildi

Türkiye, Oruç Reis’in yapacağı sismik araştırma faaliyetleri için Akdeniz’de yeni bir Navtex ilanında bulundu. Navtex ilanının ardından Yunanistan'da Oruç Reis paniği başladı. Yunanistan'ın Meis adası kıyılarına Yunan fırkateyni yanaştırıldı. Yunan basını alarm haline geçildiğini iddia ederken sadece fırkateynlerin değil Yunan jetlerinin de kalkışa hazır bekletildiğini yazdı. Yeni görüntüler ise Meis'in karşısında bulunan Kaş'ta çekildi. Milli savunma Bakanı Akar yaşanan gelişmelerle ilgili sert tepki göstererek, bölgede hiçbir oldubittiye izin verilmeyeceğini ifade etti.

11.08.2020Dünya
Oruç Reis gemisi hangi bölgede faaliyet gösteriyor Dışişleri Bakanlığı, Oruç Reisin faaliyet sahasını gösteren haritayı paylaştı

Oruç Reis gemisi hangi bölgede faaliyet gösteriyor? Dışişleri Bakanlığı, Oruç Reis'in faaliyet sahasını gösteren haritayı paylaştı

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, Birleşmiş Milletlere (BM) bildirdiği Doğu Akdeniz'deki deniz sınırları içinde, Oruç Reis sismik araştırma gemisinin faaliyet yürüttüğü bölgeyi gösteren haritayı paylaştı.

11.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Akdenizde gerilim zirvede... Ağar: Türkiye kaçtı dediler ama Oruç Reis orada

Son dakika haberler... Akdeniz'de gerilim zirvede... Ağar: 'Türkiye kaçtı' dediler ama Oruç Reis orada

Türkiye, Oruç Reis'in yürüteceği sismik araştırmalarla ilgili Doğu Akdeniz'de NAVTEX ilan etti. Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdullah Ağar, CNN TÜRK canlı yayınında bu konuyu değerlendirdi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Şu an diplomatik bir askeri hamlenin yapıldığını düşünüyorum. 'Türkiye geri adım attı' diye algılanmasını istediler. Hayır, Türkiye diplomasiye bir alan bıraktı ama bu istismar edildi." diyen Ağar, "Türkiye'nin ortaya koyduğu bir strateji var. "Türkiye kaçtı" diye cümle kullandılar ya, Türkiye tekrar Oruç Reis'i sahaya sürdü. Yunanistan bence açıkçası topa çok giremeyecek." diye konuştu.

10.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Türkiyenin kararından sonra Atina alarmda ‘Acil’ koduyla toplandılar

Son dakika haberler... Türkiye'nin kararından sonra Atina alarm'da! ‘Acil’ koduyla toplandılar

Oruç Reis sismik araştırma gemisinin yapacağı sondaj faaliyetleri kapsamında, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki yeni bir NAVTEX ilan etmesi Yunan ordusunu panikletti. Alarma geçen Yunanistan, Ulusal Güvenlik Konseyi Başbakan Kiryakos Miçotakis başkanlığında acil toplantı gerçekleştireceğini duyurdu.

10.08.2020Gündem
Mehmetçik bir saniye düşünmeden denize atlayıp böyle kurtardı

Mehmetçik bir saniye düşünmeden denize atlayıp böyle kurtardı

Eskihisar - Topçular seferini yapan seyir halindeki feribottan denize atlayan adam, 2 saatlik aramanın ardından sahil güvenlik ekiplerinin nefes kesen operasyonu ile kurtarıldı. 2 saat suda kalan baygın haldeki adamı gecenin karanlığında fark eden Mehmetçik hiç düşünmeden suya atlayıp kurtardı. Boğulmak üzere olan adamı nefes kesen kurtarma operasyonu kameralara yansıdı.

10.08.2020Gündem
Akdenizde Oruç Reis gemisi için 23 Ağustosa kadar Navtex ilan edildi

Akdeniz'de Oruç Reis gemisi için 23 Ağustos'a kadar Navtex ilan edildi

Türkiye Cumhuriyeti Oruç Reis araştırma gemisinin faaliyetlerine ilişkin olarak Doğu Akdeniz’de yeni NAVTEX (Denizcilere Duyuru) ilan etti. NAVTEX kapsamında 10-23 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek faaliyetler için yapılan ilan, Türk Deniz Kuvvetleri Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı tarafından duyuruldu.

10.08.2020Haber
Son dakika haberi: Oruç Reis gemisi için NAVTEX ilan edildi

Son dakika haberi: Oruç Reis gemisi için NAVTEX ilan edildi

Oruç Reis sismik araştırma gemisi, Doğu Akdeniz'deki çalışmalarını sürdürecek. Geminin, Kıbrıs açıklarında çalışma yürüteceği alan için 23 Ağustos'a kadar devam edecek yeni Navtex ilan edildi. Peki Türkiye'nin bu hamlesi ne anlama geliyor? Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ CNN Türk yayınında anlattı...

10.08.2020Dünya
Akar’dan Doğu Akdeniz uyarısı: Hakkımızı kullanacağız

Akar’dan Doğu Akdeniz uyarısı: Hakkımızı kullanacağız

Türkiye’nin iyi niyet göstergesi olarak Oruç Reis Gemisi’nin sismik araştırmalarını bir ay süreyle durdurmasına rağmen, özellikle Kıbrıs Rum Kesimi’nden tehdit ve tahrik içerikli açıklamaların devam etmesine, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar sert tepki gösterdi.

31.07.2020Dünya

Yazar Sonuçları

2020’den 2021’e dış politika (3) - AB ile ilişkilerde yeni bir başlangıç mümkün mü?

“Avrupa entegrasyonunun arkasındaki itici güç, devletler arasındaki çatışma dinamiklerinin ortadan kaldırılması hedefi olmuştur. Evrilen sosyal ve siyasi süreçler üzerinden yüzyıllar boyunca Avrupa tarihini şekillendiren de bu çatışma dinamikleridir.”

31.12.2020

Doğu Akdeniz’de gerilim döneminin muhasebesi

Herhalde 2020 yazı ileride hatırlanmak istendiğinde zihinlerdeki ilk çağrışımları, TV programlarında fonu kaplayan muhtelif renklerde çizgilerle bölünmüş Doğu Akdeniz haritaları, birbirini izleyen NAVTEX duyuruları, Oruç Reis gemisi, Meis Adası, Türk ve Yunan savaş gemileri arasındaki karşılıklı meydan okumalar ve hava sahasında savaş uçakları arasındaki it dalaşları olacaktır.

22.09.2020

Akşener ile Demirtaş kahvaltı masasını kurdu mu?

İYİ Parti, koronavirüs önlemlerine dikkat eden bir kongre yaptı.

22.09.2020

Kıyılarımızdaki savaş gemilerinin verdiği mesaj...

Marmaris-Kaş  arasında seyreden amatör denizciler son 1 aydır görüyor.

15.08.2020