EKSTRA
MENÜ

Örtü Yangını

Örtü Yangını ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Örtü Yangını haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 134 Örtü Yangını haberi bulunmuştur.

Örtü Yangını Haberleri

Gümüşhane’deki orman yangınına müdahale sürüyor

Gümüşhane’deki orman yangınına müdahale sürüyor

Gümüşhane’de dün tabiat koruma alanı Örümcek Ormanları’nda çıkan yangın kontrol altına alınırken, Üçtaş köyü yakınındaki yangın ise sürüyor. Ekipler, örtü yangını şeklinde rüzgarın etkisiyle yayılan alevleri kontrol etmeye çalışıyor.

29.10.2020Gündem
Artvin’in Murgul ilçesinde örtü yangını

Artvin’in Murgul ilçesinde örtü yangını

Artvin'in Murgul ilçesinde ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle örtü yangını çıktı. Ekiplerin müdahalesi sonucunda yangın kontrol altına alındı.

15.10.2020Gündem
‘Torunlarımızın geleceğini yaktılar’

‘Torunlarımızın geleceğini yaktılar’

Hatay’ı saran alevlerin ardından gözler yangınları üstlenen ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ adlı terör örgütü PKK’nın uzantısında. Adalet Bakanı Gül de dün “Terör örgütü ormanlarımızı, ciğerlerimizi yakıyor” dedi. Alevlerin evlerine dayandığı Hataylılar “Torunlarımızın geleceğini yaktılar” diye isyan etti.

12.10.2020Gündem
Trabzonda son 48 saatte 35 farklı noktada yangın çıktı

Trabzon'da son 48 saatte 35 farklı noktada yangın çıktı!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kentte son 48 saatte 25'i açık alan, 5'i ev ve 5'i de orman yangını olmak üzere 35 farklı noktada yangın çıktığını, herhangi bir can kaybı yaşanmadan yangınlara müdahale edildiğini bildirdi.

11.10.2020Gündem
Trabzonda örtü yangını

Trabzon'da örtü yangını

Trabzon'da çalılık alanda çıkan örtü yangını ekiplerin müdahale çalışmaları sonucu kontrol altına alındı.

10.10.2020Gündem
Samandağ’da örtü yangını korkuttu

Samandağ’da örtü yangını korkuttu

Hatay'ın Samandağ ilçesinde örtü yangını kontrol altına alındı.

9.10.2020Gündem
Sivas İmranlıda örtü yangını

Sivas İmranlı'da örtü yangını

SİVAS'ın İmranlı ilçesine bağlı Gökçebel köyü yakınlarındaki dağlık arazide, örtü yangını çıktı. Yangın, köylüler ve itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla kontrol altına alındı.

27.08.2020Gündem
Boluda orman yangını zarara yol açtı

Bolu'da orman yangını zarara yol açtı

Bolu'da çıkan orman yangınında yaklaşık 500 metrekarelik alan zarar gördü.

5.08.2020Gündem
Orman Genel Müdürlüğü: Bir günde 15 noktada orman yangını çıktı

Orman Genel Müdürlüğü: Bir günde 15 noktada orman yangını çıktı

ORMAN Genel Müdürlüğü (OGM) dün Türkiye genelinde 10 ayrı şehirde 15 farklı noktada orman yangını meydana geldiğini, 508 yangın söndürme ekibinin yoğun mücadelesiyle yangınların kontrol altına alındığını açıkladı.

22.07.2020Gündem
Maden Adasında çıkan yangını, balıkçı teknesiyle bölgeye giden itfaiyeciler söndürdü

Maden Adası'nda çıkan yangını, balıkçı teknesiyle bölgeye giden itfaiyeciler söndürdü

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesi Maden Adası'nda dün çıkan ve söndürülmesinin ardından iddiaya göre soğutma çalışması yapılmaması nedeniyle yeniden başlayan yangını, sorumluluk bölgesi olmamasına rağmen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı 7 kişilik ekip söndürdü. İtfaiyeciler, adaya balıkçı teknesiyle ulaştı.

2.07.2020Gündem
Trabzondaki orman yangınları kontrol altında

Trabzon'daki orman yangınları kontrol altında

TRABZON'un Araklı ilçesinde dün akşam saatlerinde ormanlık alanda 2 ayrı noktada çıkan yangınlar, ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına alındı.

10.03.2020Gündem
Trabzondaki örtü yangınları söndürüldü Valilikten açıklama geldi

Trabzon'daki örtü yangınları söndürüldü! Valilikten açıklama geldi

Trabzon'un 15 ilçesinde 68 farklı noktada çıkan örtü yangınlarının tamamen söndürüldüğü bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada "İlimizde 23 Aralık 2019 Pazartesi günü Arsin ilçemizde başlayan ve üç gün boyunca 15 ilçemizde 68 farklı noktada devam eden örtü yangınları, kurumlarımızın koordineli ve fedakarca çalışması neticesinde tamamen söndürülmüştür. Yangınların çıkış sebebiyle ilgili de bugüne kadar 20 şahıs hakkında adli işlem yapıldı" denildi.

27.12.2019Gündem
Karadeniz’de olağan şüpheli: Fön

Karadeniz’de olağan şüpheli: Fön

Karadeniz bölgesinde önceki gün 71 ayrı noktada başlayan orman yangınlarıyla ilgili Hürriyet’e konuşan uzmanlar bölgede son bir aydır etkili olan ‘fön’ rüzgârlarına dikkat çekti.

26.12.2019Gündem
Son dakika: Bakan Pakdemirliden Karadenizdeki orman yangınları ile ilgili açıklama

Son dakika: Bakan Pakdemirli'den Karadeniz'deki orman yangınları ile ilgili açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Karadeniz'deki orman yangınları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

25.12.2019Gündem
Son Dakika: Ordu ve Giresundaki yangınlar söndürüldü

Son Dakika: Ordu ve Giresun'daki yangınlar söndürüldü

Karadeniz Bölgesi'nde Ordu ile Giresun'daki orman ve örtü yangınları söndürülürken, Trabzon, Rize ve Samsun'da toplam 10 noktada devam eden yangınların da söndürülmesi için çalışma yürütülüyor. Trabzon'da 4, Rize'de 4 ve Samsun'da 2 noktadaki yangınlara müdahale ediliyor. Karadeniz Bölgesi'nde 71 noktadaki orman ve örtü yangınlarının 61'inin söndürüldüğü belirtildi.

25.12.2019Gündem
Son dakika.. Bakanlık: Trabzonda 55 orman yangınından 38i söndürüldü

Son dakika.. Bakanlık: Trabzon'da 55 orman yangınından 38'i söndürüldü

Tarım  ve Orman Bakanlığı, pazartesiden bu yana farklı zamanlarda Trabzon'da çıkan toplam 55 orman yangınından 38'inin söndürüldüğünü, 13'ünün kontrol altına alındığını ve 4 yangına ise müdahalenin sürdüğünü açıkladı. Zarar gören alanlardaki hasar tespit çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

25.12.2019Gündem
Trabzondaki örtü yangınlarıyla ilgili 7 kişiye soruşturma

Trabzon'daki örtü yangınlarıyla ilgili 7 kişiye soruşturma

Trabzon'da iki gündür etkili olan örtü yangınlarıyla ilgili 7 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

25.12.2019Gündem
Giresun Valiliğinden örtü yangınlarıyla ilgili açıklama

Giresun Valiliği'nden örtü yangınlarıyla ilgili açıklama

Giresun Valiliği, örtü yangınlarının, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, nem düşüklüğü ve hızı 149 kilometreyi bulan rüzgarın enerji iletim hatlarında oluşturduğu tahribat ve bahçe temizliği sonrası yakılan ateşten kaynaklandığını bildirdi.

25.12.2019Gündem
Trabzonda örtü yangınları

Trabzon'da örtü yangınları

Trabzon'da dün akşam saatlerinde 11 ayrı ilçede başlayan örtü yangınları 6 ilçe ve 8 noktada devam ederken, Dernekpazarı ilçesi Akköse mahallesinde de yeni bir örtü yangını başladı. Giresun merkez ve 7 ilçede meydana gelen 15 örtü yangınından da 14'ünün söndürüldüğü, birinin ise devam ettiği bildirildi.

24.12.2019Haber
Son dakika haberi... Karadenizdeki yangınlarda son durum...

Son dakika haberi... Karadeniz'deki yangınlarda son durum...

TRABZON’un Dernekpazarı ilçesinde 5 farklı noktada ve Rize’nin merkeze bağlı Kurtuluş köyü ile Tunca beldesinde örtü yangını çıktı. Şiddetli rüzgarın etkili olduğu bölgede, itfaiye ekipleri ve vatandaşlar, yangınlara güçlükle müdahale ediyor.

24.12.2019Gündem
Orman Genel Müdürlüğü: Karadenizdeki yangınların 38i söndürüldü

Orman Genel Müdürlüğü: Karadeniz'deki yangınların 38'i söndürüldü

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, Karadeniz bölgesinde 4 ilde çıkan 58 orman yangınından 38'inin söndürüldüğünü, 7'sinin kontrol altına alındığını, devam eden 13 yangına ise ekiplerin müdahalesinin devam ettiğini açıkladı.

24.12.2019Gündem
Örtü yangını nedir

Örtü yangını nedir?

Örtü yangını, genellikle kırsal alanda oluşan yangın türlerinden birisidir. Örtü yangını, orman toprağını örten ölü ve diri örtüyü yakan yangındır. Bunlar, ot, çayır, funda, fide, fidan, yaprak, yosun, humus, kuru dal, kütük, devrik kesim artıkları vs. gibi birikintilerden oluşmaktadır. İşte, örtü yangını hakkında detaylı bilgiler

24.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Kriz masası oluşturuldu 10 ilçede 22 yangın

Son dakika haberi... Kriz masası oluşturuldu! 10 ilçede 22 yangın

TRABZON’un Arsin ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Şiddetli rüzgarın etkili olduğu bölgede, itfaiye ekipleri yangına güçlükle müdahale etti. Bölgeye ekipler sevk edilirken 10 ilçede çıkan 22 örtü yangını nedeniyle kriz masası oluşturuldu. Arsin Belediye Başkanı bölgede 5 evin boşaltıldığını söyledi. Trabzon Valiliği yangınlara müdahale edildiğini belirterek meteorolojik verilere göre rüzgarın şiddetinde ve hava sıcaklığında artış beklendiğini ve ilerleyen saatler için dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini açıkladı.

23.12.2019Gündem
10 maddede orman yangınıyla mücadele Yaşatmak bir ömür sürer, yakmak bir dakika...

10 maddede orman yangınıyla mücadele! Yaşatmak bir ömür sürer, yakmak bir dakika...

Geçen hafta gündemin ana maddelerinden biri orman yangınlarıydı. Son yıllarda tarihin en büyük yangınlarını yaşayan Türkiye’nin ormanlarının yüzde 60’ına yakını büyük risk taşıyor. Bu da herkesin sırtına bir sorumluluk yüklüyor. Yangın çıktığındaysa ne yapmamız gerektiğini bilmemiz şart. Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye Ormancılar Derneği ve Orman Mühendisleri Odası’ndan edindiğimiz bilgilerle ‘orman yangınına doğru müdahale rehberi’ hazırladık.

25.08.2019Hürriyet Pazar
Korkunç iddia...  İkisi de siyah giyimliydi

Korkunç iddia... İkisi de siyah giyimliydi

Erzurum’da 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için yapılan ve 15 Temmuz 2014'te heyelanla göçen, ardından yeniden inşa edilen Atlama Kuleleri'nin bulunduğu Kiremitlik Tepe’de çıkan yangında yaklaşık 50 dönümlük otluk alan kül oldu.

8.10.2018Gündem
Tuncelide Sahte fotoğraflarla Dersim Yanıyor yalanı

Tunceli'de 'Sahte fotoğraflarla Dersim Yanıyor' yalanı

Tunceli'nin Aliboğazı mevkiinde meydana gelen örtü altı yangınına ekipler gerekli müdahaleyi yaparken, Vali Tuncay Sonel'de, kente ait olmayan yangın fotoğrafları ile bazı kesimlerin kasıtlı olarak "Dersim Yanıyor" paylaşımı yapıp huzura gölge düşürmeye çalıştığını söyledi.

16.08.2018Gündem
Karsta 17 asker hastanelik oldu

Kars'ta 17 asker hastanelik oldu

Kars'ta bir kışladaki ağaçlık alanda çıkan yangında 17 askeri personel dumandan etkilendi.

1.09.2017Gündem