EKSTRA
MENÜ

Örtü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.027 haberi bulunmuştur.

Örtü Haberleri

Dünya için 2050 alarmı Biz bugünü tartışıyoruz ama...

Dünya için 2050 alarmı! Biz bugünü tartışıyoruz ama...

Koronavirüs salgını yüzünden dünya genelinde yükselen gıda fiyatları, iklim krizine bağlı afetlerle de birleşince alarm vermeye başladı. Yayımlanan bilimsel raporlara göre, iklim krizinin önüne geçilmediği takdirde, 2050 yılında dünya genelinde tarım üretimi verimi üçte bir oranında düşecek. Bu çiftçilerin yüzde 50'den daha fazla üretim yapmak zorunda kalacağı anlamına geliyor. Hindistan, Rusya, ABD “nasıl önlem alırız”ı tartışıyor. Peki, Türkiye'de durum ne? İşte bugünümüzün ve yarınımızın fotoğrafı...

13.10.2021Ekonomi
Sporla Üreme Nedir, Nasıl Olur Ve Hangi Canlılarda Görülür Sporla Üreme Özellikleri Ve Örnekleri

Sporla Üreme Nedir, Nasıl Olur Ve Hangi Canlılarda Görülür? Sporla Üreme Özellikleri Ve Örnekleri

Üreme denilen etkinlik çoğalmayı sağlayarak tüm canlılarda farklı şekillerde görülebilmektedir. Üremenin olması için döllenme özelliğinin olmasına gerek yoktur. İşte sporla üreme de bu türden çoğalma şeklidir. Sporla üreme nedir, nasıl olur ve hangi canlılarda görülür, sporla üreme özellikleri ve örnekleri nasıldır detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Eşeysiz Üreme Nedir, Çeşitleri Nelerdir Ve Hangi Canlılarda Görülür Eşeysiz Üreme Özellikleri Ve Örnekleri

Eşeysiz Üreme Nedir, Çeşitleri Nelerdir Ve Hangi Canlılarda Görülür? Eşeysiz Üreme Özellikleri Ve Örnekleri

Üreme en kısa tanımıyla çoğalma demektir. Üreme insanlar, bitkiler ve hayvanlar olmak üzere canlılarda gerçekleşen doğal bir olaydır. Fakat her canlı türünün kendi has üreme tarzları bulunmaktadır. Eşeysiz üreme de bazı canlılarda görülen üreme çeşididir. Bu bakımdan yazıda sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak eşeysiz üreme nedir, çeşitleri nelerdir ve hangi canlılarda görülmektedir, eşeysiz üreme özellikleri ve örnekleri nelerdir detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Bölünerek Üreme Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Sporla Üreme Yapan Canlılar Hangileri Ve Örnekleri

Bölünerek Üreme Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Sporla Üreme Yapan Canlılar Hangileri Ve Örnekleri

Tek hücreli canlılar ve bakteriler ile ökaryotik canlılar söz konusu olduğunda bölünerek üreme ön plana çıkar. Genetik yapının etkin bir şekilde aktarılması konusunda günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Peki, bölünerek üreme nedir ve özellikleri nelerdir? Sporla üreme yapan canlılar hangileri ve örnekleri hakkında detayları derledik.

11.10.2021Araştırma
Epitel Hücresi Nedir Ve Bölünür Mü Epitel Hücresi Mitoz Ya Da Mayoz Bölünme Geçirir Mi

Epitel Hücresi Nedir Ve Bölünür Mü? Epitel Hücresi Mitoz Ya Da Mayoz Bölünme Geçirir Mi

Epitel kelimesi Yunanca epi ve theleos kelimelerinden meydana gelmektedir. Buradaki epi kelimesi üzerinde veya üstte anlamına gelmektedir. Theleos sözcüğü ise örtü ya da kaplama anlamına gelmektedir. Epitel hücreler ise epitel dokuları oluşturmaktadır. Bu epitel hücreler insan vücudunda bulunmaktadır. Bu bakımdan yazıda sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak epitel hücresi nedir ve bölünür mü, epitel hücresi mitoz ya da mayoz bölünme geçirir mi detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Deri Hücresi Nedir, Haploit Mi Yoksa Diploit Midir Deri Hücresi Mayoz Ya Da Mitoz Bölünme Geçirir Mi

Deri Hücresi Nedir, Haploit Mi Yoksa Diploit Midir? Deri Hücresi Mayoz Ya Da Mitoz Bölünme Geçirir Mi

Mayoz ve mitoz bölünme biyolojinin önemli konularından biridir. Bu konu sınavlarda da sıklıkla çıkmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin öğrenmesi gereken konulardan bir tanesidir. Deri hücresi nedir, haploit mi yoksa diploit midir? Deri hücresi mayoz ya da mitoz bölünme geçirir mi detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Ağrının yüksek kesimlerine kar yağdı

Ağrı'nın yüksek kesimlerine kar yağdı

Ağrı'nın yüksek kesimleri kar yağışıyla beyaza büründü. Kar yağışı ile Ağrı-Van sınırındaki 3 bin 500 metre rakımlı Aladağlar beyaz örtü ile kaplandı.

6.10.2021Haber
Nane nasıl kurutulur ve saklanır Fırında ve mikrodalgada kolay nane kurutma ipuçları

Nane nasıl kurutulur ve saklanır? Fırında ve mikrodalgada kolay nane kurutma ipuçları

Nane uzun senelerdir insanlar tarafından hem lezzet hem de şifa amacıyla kullanılan bir bitkidir. Taze ve kuru halde tüketilebilen bu ot, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Peki, nane nasıl kurutulur? Kuru nane nasıl saklanır? Fırında ve mikrodalgada kolay nane kurutma ipuçlarını sizler için derledik.

6.10.2021Lezizz
Dut nasıl kurutulur ve saklanır Evde kara, beyaz ve sarı dutu fırında kurutma yöntemleri

Dut nasıl kurutulur ve saklanır? Evde kara, beyaz ve sarı dutu fırında kurutma yöntemleri

Bazı meyve sebzeler tam bir şifa deposu olarak bilinmektedir. Bu meyvelerin sadece mevsimlerinde değil her zaman tüketilmesi gerekmektedir. Mevsimi dışında da bu ürünlere ulaşmak için meyvelerin bazı işlemlerden geçirilmesi gerekir. Bu yapılan işlemlerinde sağlıklı olması gerekmektedir. Kişilerin sağlıklarına zarar verecek işlemlerden uzak durmak gerekmektedir. Dut pek çok hastalığa iyi gelen tam bir şifa deposudur. Dut kurutularak ta tüketilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.10.2021Lezizz
Toprak nasıl oluşur Toprağın oluşum aşamaları nelerdir

Toprak nasıl oluşur? Toprağın oluşum aşamaları nelerdir?

Yaşamın en önemli ve temel parçaları içerisinde şüphesiz toprak gelir. Hem tüm canlıların yaşam alanıdır hem de besin üretebilmek için en önemli kaynaktır. Bu doğrultuda belirli aşamalarla toprağın oluştuğunu söylemek mümkündür. Peki, toprak nasıl oluşur? Toprağın oluşum aşamaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Hamur nasıl mayalanır Kuru maya ile hamur nasıl yapılır En güzel mayalı hamur yapımı..

Hamur nasıl mayalanır? Kuru maya ile hamur nasıl yapılır? En güzel mayalı hamur yapımı..

Hamur kelimesinin kökeni Arapçadır. Dilimize de buradan geçmiştir. Birçok ev kadını evinde hamur yapmaktadır. Bu hamuru mayalayarak yapmak hamurun daha hacimli ve lezzetli olmasını sağlamaktadır. Hamur unun su veya başka bir sıvıyla ve mayayla kıvamlı hale gelmiş durumudur. Burada maya çeşidi olarak kuru maya ya da yaş maya kullanılabilmektedir. Hamur nasıl mayalanır, kuru maya ile hamur nasıl yapılır, en güzel mayalı hamur yapımı hakkında detayları derledik.

4.10.2021Araştırma
Kavanoz kapağı bozulmadan nasıl açılır, nasıl vakumlanır Cam kavanoz kapağı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler

Kavanoz kapağı bozulmadan nasıl açılır, nasıl vakumlanır? Cam kavanoz kapağı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler

Kış aylarına girmeye hazırlanırken, kışlık konserveler de birer birer yapılmaya hatta kullanılmaya başlandı. Konserve hazırlarken en önemli nokta cam kavanoz kapağını hava almadan kapatmak ve açarken de aynı şekilde kapağı bozmadan, besinlerin etrafa yayılmasını engelleyerek açmaktır. Peki, kavanoz kapağı bozulmadan nasıl açılır, nasıl vakumlanır? İşte, cam kavanoz kapağı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler…

Demiryolunda varılan yer değil, yolun kendisi tatil

Demiryolunda varılan yer değil, yolun kendisi tatil

Oğlumla bebekliğinden beri farklı şehirlere trenle seyahat ettik. Brüksel’den Brugge’e, Londra’dan Oxford’a, İstanbul’dan Eskişehir’e pek çok tren yolculuğu yaptık. Şimdi hayalimiz trenle Kars’a gitmek. Tren yolculukları çocuklar için hem çok eğlenceli hem de oldukça öğretici ama zorlukları da yok değil. İşinize yarayacağını düşündüğüm 10 önerim var!

3.10.2021Seyahat
Tarot falı nasıl bakılır Tarot kartlarıyla aşk falı nasıl bakılır, herkes bakabilir mi

Tarot falı nasıl bakılır? Tarot kartlarıyla aşk falı nasıl bakılır, herkes bakabilir mi?

Türkçeye Farsçadan geçmiş bulunan fal sözcüğünün sözlük anlamı talih veya baht şeklinde ifade edilir. Fal bakmak, bireyin talihi ve geleceği konusunda kehanette bulunmak anlamına gelmektedir. Günümüzde en fazla bakılan fal çeşitleri şu biçimde sıralanabilir: Tarot falı, iskambil falı ve kahve falıdır. Tarihin milattan öncesindeki dönemlerine kadar uzanmakta olan tarot falında her kart bir çeşit karakteri ve aynı zamanda da duyguyu temsil etmektedir. Tarot falı konusunda merak edilenleri sizler için derledik.

23.09.2021Araştırma
Kar nasıl oluşur Kar hangi şartlarda yağar

Kar nasıl oluşur? Kar hangi şartlarda yağar?

Ülkemiz dört mevsimi yaşamasından dolayı pek çok yağış tipi görülmektedir. Bunlardan birisi de kar olmaktadır. Kış mevsimlerinde pek çok yerde görülen bir yağış tipi olan karın nasıl oluştuğu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki, kar nasıl oluşur? Kar hangi şartlarda yağar? Sizlere karın oluşumu hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

23.09.2021Araştırma
Tuncelideki örtü yangını 4üncü günde söndürüldü

Tunceli'deki örtü yangını 4'üncü günde söndürüldü

Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında 4 gün önce başlayan örtü yangını, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucu söndürüldü.

17.09.2021Gündem
Tuncelideki örtü yangını, 3üncü günde kontrol altında

Tunceli'deki örtü yangını, 3'üncü günde kontrol altında

TUNCELİ’nin Ovacık ilçesi kırsalında 3 gündür devam eden örtü yangını, karadan ve havadan yapılan müdahaleler sonucu bugün kontrol altına alındı.

16.09.2021Gündem
Tuncelideki örtü yangını kısmen kontrol altında

Tunceli'deki örtü yangını kısmen kontrol altında

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Otlubahçe köyü kırsalında 2 gündür devam ve havadan 2 yangın söndürme helikopteriyle müdahale edilen örtü yangını, kısmen kontrol altına alındı.

15.09.2021Gündem
Son dakika: Tuncelide örtü yangını Valilikten açıklama geldi

Son dakika: Tunceli'de örtü yangını! Valilikten açıklama geldi

TUNCELİ'de Otlubahçe köyü kırsalında örtü yangını çıktı. Yangına Tarım ve Orman Bakanlığı'nca gönderilen 2 yangın söndürme helikopteri de müdahale ediyor. Tunceli Valiliği, yangının dün öğle saatlerinde başlandığını ve havadan 2 helikopterle yangını kontrol altına almak için müdahale edildiğini bildirdi.

14.09.2021Gündem
Balıkesirde düzenlenen törende tepki çeken görüntüler sonrası harekete geçildi

Balıkesir'de düzenlenen törende tepki çeken görüntüler sonrası harekete geçildi

Balıkesir'in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törende kurtuluşun canlandırıldığı bölümde tepki çeken görüntüler oluşmuştu. Balıkesir Valiliği ise Edremit'te Türk kadınının zincire vurulduğu skandal gösteri ile ilgili soruşturma başlattı

10.09.2021Haber
Kartal Gölü, kuruma tehlikesiyle karşı karşıya

Kartal Gölü, kuruma tehlikesiyle karşı karşıya

Antalya'nın Kaş ilçesindeki Kartal Gölü, kuraklık nedeniyle kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. 6 dekarlık alana sahip gölde, sadece 1 dekar alanda kaldığını belirten Kemer Mahallesi Muhtarı Ramazan Çatılı, "Yüzyılladır bölgeye hayat veren, güzellik katan Kartal Gölü ilk kez kurudu. Etrafındaki yeşil örtü yok oldu" dedi.

10.09.2021Gündem
Kartal Gölü kuraklık nedeniyle can çekişiyor

Kartal Gölü kuraklık nedeniyle can çekişiyor

Antalya'nın Kaş ilçesindeki Kartal Gölü, kuraklık nedeniyle kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. 6 dekarlık alana sahip gölde, sadece 1 dekar alanda kaldığını belirten Kemer Mahallesi Muhtarı Ramazan Çatılı, "Yüzyılladır bölgeye hayat veren, güzellik katan Kartal Gölü ilk kez kurudu. Etrafındaki yeşil örtü yok oldu" dedi.

10.09.2021Gündem
Seralarda yetişen domates ve biber 45 ülkede sofralara taşınıyor

Seralarda yetişen domates ve biber 45 ülkede sofralara taşınıyor

Örtü altı tarımda söz sahibi Antalya, Isparta ve Burdur'un yer aldığı Batı Akdeniz Bölgesi'nde geçen yıla göre yaş sebze ve meyve ihracatında 8 aylık dönemde yüzde 18,49'luk artış gerçekleşti.

9.09.2021Haber
Seralarda yetişen domates ve biber 45 ülkede sofralara taşınıyor

Seralarda yetişen domates ve biber 45 ülkede sofralara taşınıyor

Örtü altı tarımda söz sahibi Antalya, Isparta ve Burdur'un yer aldığı Batı Akdeniz Bölgesi'nde geçen yıla göre yaş sebze ve meyve ihracatında 8 aylık dönemde yüzde 18,49'luk artış gerçekleşti.

9.09.2021Ekonomi
Hürriyetle dünyaya seslendiler Taliban bilmeli ki biz 20 yıl önceki kadınlar değiliz

Hürriyet'le dünyaya seslendiler! Taliban bilmeli ki biz 20 yıl önceki kadınlar değiliz

Dünya Afganistan’da olan biteni uzaktan izlerken, bir avuç Afgan kadını Taliban’a baş kaldırdı. Mor isyan başlatan kadınlar, kendilerine doğrultulan ağır silahlara rağmen eylem yaptı. O kadınları bulup konuştuk. Diyorlar ki, “Taliban bilmeli ki karşısında 20 yıl önceki Afgan kadını yok. Her dediklerini yapacak, burka giyip eve kapanacak kadınlar değiliz, korkmuyoruz!”

8.09.2021Dünya
Bitlis’teki örtü yangını, 4üncü günde kontrol altına alındı

Bitlis’teki örtü yangını, 4'üncü günde kontrol altına alındı

BİTLİS’te 4 gün önce çıkan örtü yangını, ekiplerin yoğun çabası sonucu kontrol altına alındı.

2.09.2021Gündem
Tuncelide örtü yangınına müdahale  sürüyor

Tunceli'de örtü yangınına müdahale sürüyor

Tunceli Valiliği, merkez Aktuluk ile Pülümür Mamudan bölgelerinde yeni örtü yangınlarının başladığını duyurdu. Örtü yangının başlamasıyla birlikte bölgeye karadan ve havadan müdahale edildiği belirtilen açıklamada, "Kıymetli vatandaşlarımız, ormanlarımız yangın tehlikesi altında. Lütfen ormanlık alanlara girmeyelim" uyarısı yapıldı.

1.09.2021Haber
Tuncelide yeni örtü yangını başladı

Tunceli'de yeni örtü yangını başladı

Tunceli Valiliği, merkez Aktuluk ile Pülümür Mamudan bölgelerinde yeni örtü yangınlarının başladığını duyurdu. Örtü yangının başlamasıyla birlikte bölgeye karadan ve havadan müdahale edildiği belirtilen açıklamada, "Kıymetli vatandaşlarımız, ormanlarımız yangın tehlikesi altında. Lütfen ormanlık alanlara girmeyelim" uyarısı yapıldı.

1.09.2021Gündem
Bingöl ve Bitliste orman yangını

Bingöl ve Bitlis'te orman yangını

Bingöl'ün Yayladere ilçesine bağlı Sarıtosun köyünde çıkan orman yangının kontrol altına alınmasının ardından köyün bir başka noktasında daha orman yangını çıktığı öğrenildi. Bitlis'te iki ayrı noktada örtü yangını çıktı, bölgeye çok sayıda söndürme ekibi sevk edildi.

30.08.2021Haber
Son dakika Bingöl ve Bitliste orman yangını

Son dakika! Bingöl ve Bitlis'te orman yangını

Bingöl'ün Yayladere ilçesine bağlı Sarıtosun köyünde çıkan orman yangının kontrol altına alınmasının ardından köyün bir başka noktasında daha orman yangını çıktığı öğrenildi. Bitlis'te iki ayrı noktada örtü yangını çıktı, bölgeye çok sayıda söndürme ekibi sevk edildi.

30.08.2021Gündem
Kötü boyaya çifte mesai

Kötü boyaya çifte mesai

Bu hafta “İşin Peşinde” sayfası için boya ustalarının mesaisini yakından inceledik. Pandemi döneminde çok büyük bir gelir kaybı yaşayan ustalar, normalleşme sonrası bekledikleri hareketliliği yakalayamamış. Malzeme fiyatları 3 kat artınca ev sahipleri boya işlerine mesafeli yaklaşıyor. Eğer ev sahibi kalitesiz boya aldırmışsa ustalar iki kat daha fazla çalışmak zorunda kalıyor. Zira daha fazla kat atmak gerekiyor. Günlük yevmiye 250 lira. Çalışanların çoğu sigortasını yaptıramıyor. İşin en zor tarafı kapı ve pencere kenarları ile diğer duvar dipleri. Ev sahipleri ilk önce oralara bakıyor. Duvarlara boyayı eşit şekilde dağıtmak ise ince işçilik istiyor.

30.08.2021Ekonomi
Tunceli’deki yangınlar kontrol altında

Tunceli’deki yangınlar kontrol altında

Tunceli’deki özel güvenlik bölgesinde 18 Ağustos saat 13.45’te 4 ayrı noktada başlayan orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale edildi. Yangınlar akşam saatlerinde kontrol altına alındı.

30.08.2021Gündem
OGM son durumu açıkladı: Tuncelide tek noktada yangın sürüyor

OGM son durumu açıkladı: Tunceli'de tek noktada yangın sürüyor

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ülke genelindeki 6 orman yangınının kontrol altına alındığı, Tunceli'de tek bir noktada çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

29.08.2021Gündem
OGM ülke genelindeki orman yangınlarında son durumu açıkladı

OGM ülke genelindeki orman yangınlarında son durumu açıkladı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ülke genelindeki 6 orman yangınının kontrol altına alındığı, Tunceli’de tek bir noktada çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

29.08.2021Gündem
Tunceli kırsalındaki 4 ayrı noktada çıkan örtü yangınlarından üçü söndürüldü

Tunceli kırsalındaki 4 ayrı noktada çıkan örtü yangınlarından üçü söndürüldü

Tunceli'nin Hozat ve Ovacık ilçe kırsalında 4 farklı noktada çıkan örtü yangınından üçünün söndürüldüğü, bir noktada ise yangının kısmi olarak devam ettiği bildirildi.

28.08.2021Gündem
Tuncelide, aynı bölgede yine örtü yangını çıktı

Tunceli'de, aynı bölgede yine örtü yangını çıktı

Tunceli'de Ovacık ve Hozat ilçeleri arasında kalan Buzlutepe mevkisinde önceki gün örtü yangını çıkan, ekiplerin müdahalesiyle söndürülen bölgede yine yangın çıktı. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

27.08.2021Haber
Tunceli’de aynı bölgede yine örtü yangını çıktı

Tunceli’de aynı bölgede yine örtü yangını çıktı

Tunceli'de Ovacık ve Hozat ilçeleri arasında kalan Buzlutepe mevkisinde önceki gün örtü yangını çıkan, ekiplerin müdahalesiyle söndürülen bölgede yine yangın çıktı. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

27.08.2021Gündem
Tuncelide örtü yangını

Tunceli'de örtü yangını

Tunceli'de Hozat ve Ovacık ilçeleri arasındaki Buzlutepe mevkisinde örtü yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen ekiplerin yangına müdahale ettiği belirtildi.

26.08.2021Haber
Tuncelide örtü yangını Çok sayıda ekip sevk edildi

Tunceli'de örtü yangını! Çok sayıda ekip sevk edildi

Tunceli'de Hozat ve Ovacık ilçeleri arasındaki Buzlutepe mevkisinde örtü yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen ekiplerin yangına müdahale ettiği belirtildi.

26.08.2021Gündem
Hakkari Valiliği: Goman Tepe çevresindeki yangın kontrol altında

Hakkari Valiliği: Goman Tepe çevresindeki yangın kontrol altında

Hakkari Valiliği, Goman Tepe çevresinde iki gün önce çıkan yangının kontrol altına alındığını duyurdu.

20.08.2021Gündem

Karadeniz'de 'mikroplastik' tehlikesi! 14 kat arttı

Adana'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, geçen yıllarda Adana ve Mersin'de meydana gelen selin ardından Mersin Körfezi'nde kilometre karede 500 bin adet olan mikroplastik sayısının 14 kat artarak, 7 milyona kadar çıktığını tespit ettiklerini söyledi. Selin, Karadeniz için de benzer tehlikeye yol açacağını belirten Gündoğdu, "Sel felaketiyle beraber yetersiz atık yönetimi altyapısının Karadeniz'deki mikroplastik kirliliği boyutunu düşünülenden çok çok daha şiddetli hale getirdiğini tahmin ediyoruz" dedi.

20.08.2021Gündem
Son dakika Orman Genel Müdürlüğü: Şemdinli’de çıkan yangın kontrol altına alınmak üzere

Son dakika! Orman Genel Müdürlüğü: Şemdinli’de çıkan yangın kontrol altına alınmak üzere

Son dakika haberine göre, Orman Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Hakkâri/Şemdinli’de çıkan örtü yangını ile mücadelemiz devam ediyor. Yangın kontrol altına alınmak üzere" denildi.

18.08.2021Gündem
Masif arazi nedir, nerelerde görülür Masif arazi örnekleri ve özellikleri..

Masif arazi nedir, nerelerde görülür? Masif arazi örnekleri ve özellikleri..

Masif arazi, kısaca şu şekilde ifade edilebilir: Jeolojik dönem içinde meydana gelmiş olan ve yıkıcı yapıdaki deprem riskini bünyesinde barındırmayan bölgelere verilen addır. Diğer bir deyiş ile deprem riskinin bulunmadığı araziye masif arazi adı verilir. Masif arazilerinin ne demek olduğunu, yapılarını ve özelliklerini sizin için derledik.

17.08.2021Araştırma
Orman mühendisi iki kardeş, hayallerindeki modern çiftliği kurarak üretime başladı

Orman mühendisi iki kardeş, hayallerindeki modern çiftliği kurarak üretime başladı

Orman mühendisi kardeşler Eyüp ile Hamza Gülseven de çiftliğe dönüştürdükleri bahçelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı, Valilik ile İl Özel İdaresince, tarımla uğraşan nüfusun gençleşmesi, tarım alanında istihdamın artırılması ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla yürütülen projeler kapsamında kentte geçen yıl örtü altı (sera) sebze yetiştiriciliğine yönelik yüzde 75 hibe destekli projeden faydalanarak sera oluşturdu.

16.08.2021Haber
Evde kışlık domates konservesi nasıl, ne zaman yapılır Domates konservesi tarifi için püf noktaları

Evde kışlık domates konservesi nasıl, ne zaman yapılır? Domates konservesi tarifi için püf noktaları

Domateslerin tam olgunlaşma dönemi olan ağustos ayıyla birlikte kış için konserve hazırlıkları hız kazanmaya başladı. Hemen her yemekte kullanılan domates konserveleri, yemeklere ayrı bir tat verirken aynı zamanda katkısız ve organik olması nedeniyle mutfaklarda her yıl kışlık domates adıyla hazırlanıyor. Peki evde kışlık domates konservesi nasıl yapılır? Domates konservesi tarifi için püf noktaları…

Yazar Sonuçları

Bisiklet yollarının devamı ne oldu da yapılmıyor?

Tarih: 26 Kasım 2019. Yer: Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) Konferans Salonu. ABB, 6 etaptan oluşan 53.6 kilometre uzunluğundaki “Bisiklet Yolu Projesi” için lansman yapmış... ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Üç ay içinde başlayarak bir yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz” demişti.

18.10.2021

TURİZM YOKKEN ‘TARIM’ VARDI

Doğal afetler, salgınlar derken her şeyin yapısı değişmeye başladı. Ekonomi de bu değişimden payını aldı. Hem de fazlasıyla.

4.10.2021

Eylül Bursa'ya iyi geldi

Eylül ayı Bursa’ya iyi gelir. Nasıl gelmesin ki? 11 Eylül Bursa’nın kurtuluş yıl dönümü.

26.09.2021