EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Orkid

Orkid ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Orkid haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 214 Orkid haberi bulunmuştur.

Orkid Haberleri

20 yılın birincisi

20 yılın birincisi

Selpak, Gilette, Uhu, Orkid, Aygaz, Nescafe... Bir ürün grubunda olan markaların hepsi için aynı ismi kullanıyoruz. Evimize PVC pencere yaptırırken ne diyoruz: Pimapen yaptırdım. Türkiye'de pazara 'ilk' çıkan markalar, o ürün grubundaki diğer markalara da adını veriyor. 20 yıl önce PVC sektörünün ilki olarak ortaya Pimapen, kuruluşundan bugüne pazarın lideri. 20 yılda 700 milyon dolara ulaşan PVC sektöründe 15 bin kişi çalışıyor, 45 firma faaliyet gösteriyor.

15.06.2002Ekonomi
Evrensel Yabancılar İstanbulda buluşuyor

"Evrensel Yabancılar" İstanbul'da buluşuyor

Dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların yapıtlarını biraraya getiren Evrensel Yabancılar başlıklı sergi 27 Şubat'ta Borusan Sanat Galerisi'nde açılıyor. Günümüz dünyasında görsel sanatlar alanındaki yeni eğilimlere dikkat çekmeyi amaçlayan sergi 12 Nisan tarihine kadar sürecek. Serginin küratörlüğünü İspanyol Rosa Martinez üstleniyor.

25.02.2003Kelebek
Orkid’den duvar

Orkid’den duvar

İstanbul, ilginç bir uluslararası sergiye evsahipliği yapıyor. 27 Şubat'ta Borusan Sanat Galerisi'nde açılan ‘‘Evrensel Yabancılar’’ adlı sergide Portekiz'den Vasco Araujo, Meksika'dan Daniel Guzman, Finlandiya'dan Tuomo Manninen, Türkiye'den Aydan Murtezaoğlu, Japonya'dan Jun Nguyen-Hatsushiba ve Kosta Rikalı Priscilla Monge'nun eserleri yer alıyor.

28.02.2003Gündem
Sinan, al sana Adana erkeği

Sinan, al sana Adana erkeği!

Sinan’a (Tanyıldız) bir sözüm vardı. İstanbul’a, hem de Hürriyet’e kadar gelip bana uğramadan kaçmış, dönüşte de “Adanalılar ne kadar mert adamlardır” mealinde bir yazı attırmıştı. “Sinan, ben bu keleğin altında kalmam, karşı-yazı geliyor...” demiştim. Bugün aradı “Bekliyoruz, ne oldu?” diye soruyor. Al sana “Adana erkeği” (www.acibirbucuk.com’dan)

8.05.2003Kelebek
Güzin Abla logosu kalacak

Güzin Abla logosu kalacak

Güzin Abla, bir uydurma isim değil. Güzin Sayar (84) yaklaşık 40 yıl önce adını verdiği köşesiyle okurların dertlerini dinlemeye başladı. Fakat zamanla topluma öyle mal oldu ki, bir sembol haline geldi. Son yıllarda kızı Feyza Algan, yazılarında annesine yardım etmeye başlamıştı. Yazı yazamayacak duruma gelince de, köşeyi bizzat üstlendi.

28.06.2003Gündem
‘Altın’ besteler Hollywood yolunda

‘Altın’ besteler Hollywood yolunda

O adı gibi 'altın' bir genç. Müzik dünyasının 'harika çocuklarından' biri. Rahman Altın, beste yapıyor, arya ve Türk Sanat Müziği söylüyor, piyano çalıyor. Asıl işi görüntü üzerine beste yapmak. Birçok reklam, tanıtım filmi, müzikal, belgesel, dizi ve çizgi filmin müziklerinde imzası var. Süreyya Ayhan'lı Vestel, 'Kurban Bayramı' temalı Tikveşli reklamları bunlardan yalnızca ikisi. ABD'de her yıl düzenlenen ve film müzikleri üzerine dünyada yalnızca 10 yetenekli müzisyenin davet edildiği 'Film Müziği Atölyesi' organizasyonuna geçen yıl katılmış. Besteleri çok beğenildiği için teklif almış. Şimdilerde Holywood filmlerine beste yapmaya hazırlanıyor.

5.09.2003Gündem
Orkid, Milli Bayan Voleybol Takımı’nın sponsoru oldu

Orkid, Milli Bayan Voleybol Takımı’nın sponsoru oldu

Orkid, ‘‘Kadın özgürlüğü 25 yaşında’’ adı altında başlattığı 25. yıl kutlamaları ışığında, (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın ana sponsoru oldu.

17.09.2003Ekonomi
Kısa kısa

Kısa kısa

26.09.2003Spor
Filenin sultanları Japonya yolcusu

'Filenin sultanları' Japonya yolcusu

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nı ikinci olarak tamamlayan (A) Milli Takım, Dünya Kupası'na katılmak için 28 Ekim Salı günü Japonya'ya gidecek. Milli Takım kadrosundan Mesude ve Çiğdem'in çıkartılması takımda kriz yaşanmasına neden oldu. Avrupa Şampiyonasında başarılı olan Voleybol Milli Takımının sponsorluk anlaşması bir yıl daha uzatıldı.

24.10.2003Spor
Dersimiz ergenlik

Dersimiz ergenlik

Procter and Gamble (P&G) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 1993'te bir araya gelerek genç kızlara ergenlik üzerine eğitim vermeye başladı. ERDEP (Ergenlik Dönemi Değişim Projesi) adlı bu eğitim projesi 1999'da genişleyerek erkek öğrencileri de kapsadı. Eğitim bu yıl anne ve babalara da uzanacak.

16.02.2004Gündem
Nesrin Topkapıya 8 bin dolar ödedi

Nesrin Topkapı'ya 8 bin dolar ödedi

İlginç şarkıları sayesinde pop müzikte farklı bir yer edinen Nil Karaibrahimgil, şu sıralar danslarıyla da kendisinden söz ettiriyor.

12.03.2004Gündem
Full ekran

Full ekran

14.03.2004Spor
Migros ve P&G 450 engelliye olimpiyat kapılarını açtı

Migros ve P&G 450 engelliye olimpiyat kapılarını açtı

Onlara Kazanma Şansı Tanıyın sloganıyla Migros ve P&G tarafından başlatılan kampanya sonucu Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu’na 450 zihinsel engellinin katılımı sağlandı. Kampanya 22 Nisan’da sona eriyor.

8.04.2004Ekonomi
P&G: Yatırımda 200 milyon doları aştık Türkiyeye güç verdik

P&G: Yatırımda 200 milyon doları aştık Türkiye'ye güç verdik

Temizlik ve bakım ürünleri devi P&G'nin Gebze'deki yeni deterjan fabrikası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. P&G'nin Yönetim Kurulu Başkanı Alan G. Lafley, "36 milyon dolarlık yeni yatırımımızla Türkiye'deki yatırım miktarımız 200 milyon doları aştı. Türkiye'ye güç verdik" dedi.

22.10.2004Ekonomi
P&G: Küstahlığı bıraktık

P&G: Küstahlığı bıraktık

Deterjandan bebek bezine kadar 300 değişik markayla cirosu 50 milyar doları aşan Procter & Gamble'nin CEO'su Alan G. Lafley, "En büyük tehlike, geçmişteki başarının rehavetine kapılmak" dedi. P&G Pazarlama Başkanı Jim Stengel de, "Artık 'en iyi biziz' küstahlığını bıraktık. Patronumuz tüketici" diye konuştu.

17.11.2004Ekonomi
Rotary’den 100’üncü yıl anısına okul

Rotary’den 100’üncü yıl anısına okul

Rotary, 2005 yılında 100’üncü yılını kutluyor. Rotary 2420’nci Bölgesi de bu kutlamalara 100’üncü yıl anısına inşa ettikleri 1 milyon dolarlık okul projesiyle katılıyor.

7.12.2004Kelebek
Sosyal projelere 5 milyon dolar harcadık, madalyalarla döndük

Sosyal projelere 5 milyon dolar harcadık, madalyalarla döndük

Sosyal sorumluluk projelerine yılda 5 milyon dolar bütçe ayıran Procter & Gamble, insana yapılan yatırımların başarıyla geri dönmesinden mutlu. Zihinsel engellilerin spor yapabilmesi için 2 yıldır Migros’la birlikte kampanyalar düzenleyen Procter & Gamble (P&G), Japonya’da yapılan 2005 Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları’nda 4 Türk gencinin madalya kazanmasıyla gururlandı.

12.03.2005Ekonomi

Yazar Sonuçları

Atıl Kurt!

TARKAN'ın Hazır Kart takvimi için çektirdiği resimler oldukça iç gıcıklayıcı.

29.12.2001

Benim ‘Hürriyetim’ var, eleştiririm

‘‘HAYDİ sıkıysa Hürriyet'in reklamını eleştir de görelim’’ dediğinizi duyar gibi oluyorum. Eleştireyim, görün bakalım.

22.12.2002

O gözle bakmayın!

Hollandalı bayan atletlerin, maddi kaynak yaratarak kariyerlerini geliştirmek amacıyla çıplak fotoğraflarını paralı internet sitesinde yayınlamaları, aslında sponsor-sporcu ilişkisinin en güzel örneği.

17.10.2003

Nil FM yayında

Nil Karaibrahimgil'in ikinci albümü 'Nil FM' elimde.

6.02.2004

Hyundai daha ne istiyor?

BİLİYORSUNUZ Hyundai, ‘‘Akbank reklamında risk alan sürücülerin arabası olarak gösteriliyorum, engelleyin’’ diye Reklam Özdenetim Kurulu'na başvurdu.

14.02.2004

Double-up, bottum-up ve marka şizofrenisi

COCA-Cola kendini alkolsüz içecekler kategorisinde görünce, bu konudaki her alana hükmetme isteğini de damarlarındaki Kızılderili kanında hissediyor!

13.03.2004

Evy Lady mi Kanlı Nigar mı?

EVYAP’ın çocuk bezi pazarından sonra kadın pedi pazarına gireceğini duyurmuştuk. Dediğimiz oldu.

23.05.2004

Molped’den hamburger yöntemi

MOLPED, gençlerin anlayacağı dilden mizahi reklamlar yoluyla farklılaşma çabasına devam ediyor. Amaç ürün özellikleri ile yenilmesi pek mümkün olmayan, pazar lideri, yılların Orkid’i karşısında beğenilen, ‘sıcak’ farklı bir marka olarak tutunmak.

4.12.2004

Merkez Bankası uyuma bu halka sahip çık!

MERKEZ Bankası’nın YTL’ye geçiş sürecinde yapması gereken bilgilendirme ve güdüleme kampanyasını hakkıyla yapmadığını defalarca yazdım.

1.01.2005