EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Orkid

Orkid ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Orkid haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 214 Orkid haberi bulunmuştur.

Orkid Haberleri

‘Altın’ besteler Hollywood yolunda

‘Altın’ besteler Hollywood yolunda

O adı gibi 'altın' bir genç. Müzik dünyasının 'harika çocuklarından' biri. Rahman Altın, beste yapıyor, arya ve Türk Sanat Müziği söylüyor, piyano çalıyor. Asıl işi görüntü üzerine beste yapmak. Birçok reklam, tanıtım filmi, müzikal, belgesel, dizi ve çizgi filmin müziklerinde imzası var. Süreyya Ayhan'lı Vestel, 'Kurban Bayramı' temalı Tikveşli reklamları bunlardan yalnızca ikisi. ABD'de her yıl düzenlenen ve film müzikleri üzerine dünyada yalnızca 10 yetenekli müzisyenin davet edildiği 'Film Müziği Atölyesi' organizasyonuna geçen yıl katılmış. Besteleri çok beğenildiği için teklif almış. Şimdilerde Holywood filmlerine beste yapmaya hazırlanıyor.

5.09.2003Gündem
Güzin Abla logosu kalacak

Güzin Abla logosu kalacak

Güzin Abla, bir uydurma isim değil. Güzin Sayar (84) yaklaşık 40 yıl önce adını verdiği köşesiyle okurların dertlerini dinlemeye başladı. Fakat zamanla topluma öyle mal oldu ki, bir sembol haline geldi. Son yıllarda kızı Feyza Algan, yazılarında annesine yardım etmeye başlamıştı. Yazı yazamayacak duruma gelince de, köşeyi bizzat üstlendi.

28.06.2003Gündem
Sinan, al sana Adana erkeği

Sinan, al sana Adana erkeği!

Sinan’a (Tanyıldız) bir sözüm vardı. İstanbul’a, hem de Hürriyet’e kadar gelip bana uğramadan kaçmış, dönüşte de “Adanalılar ne kadar mert adamlardır” mealinde bir yazı attırmıştı. “Sinan, ben bu keleğin altında kalmam, karşı-yazı geliyor...” demiştim. Bugün aradı “Bekliyoruz, ne oldu?” diye soruyor. Al sana “Adana erkeği” (www.acibirbucuk.com’dan)

8.05.2003Kelebek
Orkid’den duvar

Orkid’den duvar

İstanbul, ilginç bir uluslararası sergiye evsahipliği yapıyor. 27 Şubat'ta Borusan Sanat Galerisi'nde açılan ‘‘Evrensel Yabancılar’’ adlı sergide Portekiz'den Vasco Araujo, Meksika'dan Daniel Guzman, Finlandiya'dan Tuomo Manninen, Türkiye'den Aydan Murtezaoğlu, Japonya'dan Jun Nguyen-Hatsushiba ve Kosta Rikalı Priscilla Monge'nun eserleri yer alıyor.

28.02.2003Gündem
Evrensel Yabancılar İstanbulda buluşuyor

"Evrensel Yabancılar" İstanbul'da buluşuyor

Dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların yapıtlarını biraraya getiren Evrensel Yabancılar başlıklı sergi 27 Şubat'ta Borusan Sanat Galerisi'nde açılıyor. Günümüz dünyasında görsel sanatlar alanındaki yeni eğilimlere dikkat çekmeyi amaçlayan sergi 12 Nisan tarihine kadar sürecek. Serginin küratörlüğünü İspanyol Rosa Martinez üstleniyor.

25.02.2003Kelebek
20 yılın birincisi

20 yılın birincisi

Selpak, Gilette, Uhu, Orkid, Aygaz, Nescafe... Bir ürün grubunda olan markaların hepsi için aynı ismi kullanıyoruz. Evimize PVC pencere yaptırırken ne diyoruz: Pimapen yaptırdım. Türkiye'de pazara 'ilk' çıkan markalar, o ürün grubundaki diğer markalara da adını veriyor. 20 yıl önce PVC sektörünün ilki olarak ortaya Pimapen, kuruluşundan bugüne pazarın lideri. 20 yılda 700 milyon dolara ulaşan PVC sektöründe 15 bin kişi çalışıyor, 45 firma faaliyet gösteriyor.

15.06.2002Ekonomi
Tüketiciden terörist olur mu

Tüketiciden terörist olur mu?

Avrupa standartlarında bir ülke olabilmek için 1997 yılında çıkardığımız Türk Gıda Kodeksi'ne göre, açıkta gıda maddesi satılmayacak, tüm gıda maddeleri de ambalajlı ve etiketli olacaktı. Nedeni basit. Halkın sağlığını korumak, tüketiciyi bilgilendirmek, aldatılmasının önüne geçmek için.

22.09.2001Ekonomi
Kot, Selpak, Pimapen, İzocam, Aygaz

Kot, Selpak, Pimapen, İzocam, Aygaz

Bakkala, markete veya herhangi bir alışveriş yerne girdiğimizde, alacağımız ürünün ismini söyleriz ve alır gideriz. Markalarla, reklamla, PR ile ilişkisi olmayanların pek dikkat etmediği, çoğu zaman bizim bile yaptığımız bir hata sürekli tekrarlanır. Bir ürün grubunda olan markaların hepsi için aynı ismi kullanırız.
İşte ağzımıza sakız olan markaların bazıları...

8.08.2001Seyahat

Yazar Sonuçları