EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Orkid

Orkid ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Orkid haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 214 Orkid haberi bulunmuştur.

Orkid Haberleri

Regl ağrısına alternatif çözümler

Regl ağrısına alternatif çözümler

Zihin-Beden Eğitmeni Zeynep Aksoy, Orkid Ultra Comfort tarafından Küre Yaşam Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, kadınların ayak bileğine uygulanan basıncın, regl ağrısını azalttığını söyledi. Hareketin topukların üzerinde ve bacaklar bükülmüş şekilde arkaya doğru uzanarak uygulandığını anlatan Aksoy; ‘Böylece bilek bölgesindeki meridyenlere uygulanan baskı rahim ve yumurtalıklara etki ederek şiddetli ağrıların geçmesini sağlıyor’ dedi.

16.11.2005Kelebek
Sultanlar kapıyı açtı

Sultanlar kapıyı açtı

Akdeniz Oyunları’nda altın madalyanın sahibi olan Bayan Voleybol Milli Takımımız, 2006 Dünya Şampiyonası grup elemelerine Belçika galibiyetiyle başladı. Sultanlar Japonya yolunda avantaj sağladı.

5.08.2005Spor
Bu yaptığımızı görse garanti kızardı

Bu yaptığımızı görse garanti kızardı!

Sarı mizah dergiciliğinin babası "Huysuz İhtiyar" Oğuz Aral'ın ölüm yıldönümünde Cihangir Parkı'nda heykeli dikilecek. Heykelin açılışı 26 Temmuz Salı günü yapılacak.

22.07.2005Kelebek
Bu yaptığımızı görse garanti kızardı

Bu yaptığımızı görse garanti kızardı!

Penguen Dergisi çalışanları, karikatürün üstadı Oğuz Aral’ın ölüm yıldönümünde onun heykelini tasarladı ve yaptı. Hummalı bir dergi çıkartma sabahlamasının ardından, yataktan kaldırıp heykelin dikileceği Cihangir Parkı’na getirdik Bahadır Baruter, Erdil Yaşaroğlu ve Metin Üstündağ’ı (met üst). Heyecanlıydılar.

22.07.2005Kelebek
Bizi hafife alanlara Effie ile cevap verdik

Bizi hafife alanlara Effie ile cevap verdik

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlene ‘Effie Reklam Etkinliği Ödülleri Yarışması’ önceki akşam sonuçlandı. 27 ajansın toplam 95 kampanya ile başvurduğu yarışmada, 11 kategoride 23 kampanya Effie almaya hak kazandı. Kazananlara ödülleri önceki akşam Esma Sultan Yalısı’nda verildi.

1.04.2005Ekonomi
Sosyal projelere 5 milyon dolar harcadık, madalyalarla döndük

Sosyal projelere 5 milyon dolar harcadık, madalyalarla döndük

Sosyal sorumluluk projelerine yılda 5 milyon dolar bütçe ayıran Procter & Gamble, insana yapılan yatırımların başarıyla geri dönmesinden mutlu. Zihinsel engellilerin spor yapabilmesi için 2 yıldır Migros’la birlikte kampanyalar düzenleyen Procter & Gamble (P&G), Japonya’da yapılan 2005 Özel Olimpiyatlar Kış Oyunları’nda 4 Türk gencinin madalya kazanmasıyla gururlandı.

12.03.2005Ekonomi
Rotary’den 100’üncü yıl anısına okul

Rotary’den 100’üncü yıl anısına okul

Rotary, 2005 yılında 100’üncü yılını kutluyor. Rotary 2420’nci Bölgesi de bu kutlamalara 100’üncü yıl anısına inşa ettikleri 1 milyon dolarlık okul projesiyle katılıyor.

7.12.2004Kelebek
P&G: Küstahlığı bıraktık

P&G: Küstahlığı bıraktık

Deterjandan bebek bezine kadar 300 değişik markayla cirosu 50 milyar doları aşan Procter & Gamble'nin CEO'su Alan G. Lafley, "En büyük tehlike, geçmişteki başarının rehavetine kapılmak" dedi. P&G Pazarlama Başkanı Jim Stengel de, "Artık 'en iyi biziz' küstahlığını bıraktık. Patronumuz tüketici" diye konuştu.

17.11.2004Ekonomi
P&G: Yatırımda 200 milyon doları aştık Türkiyeye güç verdik

P&G: Yatırımda 200 milyon doları aştık Türkiye'ye güç verdik

Temizlik ve bakım ürünleri devi P&G'nin Gebze'deki yeni deterjan fabrikası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. P&G'nin Yönetim Kurulu Başkanı Alan G. Lafley, "36 milyon dolarlık yeni yatırımımızla Türkiye'deki yatırım miktarımız 200 milyon doları aştı. Türkiye'ye güç verdik" dedi.

22.10.2004Ekonomi
Migros ve P&G 450 engelliye olimpiyat kapılarını açtı

Migros ve P&G 450 engelliye olimpiyat kapılarını açtı

Onlara Kazanma Şansı Tanıyın sloganıyla Migros ve P&G tarafından başlatılan kampanya sonucu Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu’na 450 zihinsel engellinin katılımı sağlandı. Kampanya 22 Nisan’da sona eriyor.

8.04.2004Ekonomi

Full ekran

14.03.2004Spor
Nesrin Topkapıya 8 bin dolar ödedi

Nesrin Topkapı'ya 8 bin dolar ödedi

İlginç şarkıları sayesinde pop müzikte farklı bir yer edinen Nil Karaibrahimgil, şu sıralar danslarıyla da kendisinden söz ettiriyor.

12.03.2004Gündem
Dersimiz ergenlik

Dersimiz ergenlik

Procter and Gamble (P&G) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 1993'te bir araya gelerek genç kızlara ergenlik üzerine eğitim vermeye başladı. ERDEP (Ergenlik Dönemi Değişim Projesi) adlı bu eğitim projesi 1999'da genişleyerek erkek öğrencileri de kapsadı. Eğitim bu yıl anne ve babalara da uzanacak.

16.02.2004Gündem
Filenin sultanları Japonya yolcusu

'Filenin sultanları' Japonya yolcusu

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nı ikinci olarak tamamlayan (A) Milli Takım, Dünya Kupası'na katılmak için 28 Ekim Salı günü Japonya'ya gidecek. Milli Takım kadrosundan Mesude ve Çiğdem'in çıkartılması takımda kriz yaşanmasına neden oldu. Avrupa Şampiyonasında başarılı olan Voleybol Milli Takımının sponsorluk anlaşması bir yıl daha uzatıldı.

24.10.2003Spor
Kısa kısa

Kısa kısa

26.09.2003Spor
Orkid, Milli Bayan Voleybol Takımı’nın sponsoru oldu

Orkid, Milli Bayan Voleybol Takımı’nın sponsoru oldu

Orkid, ‘‘Kadın özgürlüğü 25 yaşında’’ adı altında başlattığı 25. yıl kutlamaları ışığında, (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın ana sponsoru oldu.

17.09.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Evli kadınların yüzde 32’si dayak yiyor

PAZAR pazar pek de iç açıcı olmayan konulardan söz edeceğim ama ne yapayım, Türkiye’de kadına ve çocuğa yönelik şiddetin her türlüsü içimi acıtıyor. Acı veren sadece gördüklerim, duyduklarım değil aynı zamanda hissettiklerim. Türkiye’de kadın ve çocuk ‘erkek kültürünün’ altında çok ağır şekilde eziliyor. Hissediyorum...

12.11.2005

Bakanlık’tan yanıt geldi..

REÇETESİZ İlaç reklamları ile ilgili olarak Sağlık Bakanı’na iki açık mektup göndermiştim. Bakanlıktan geç de olsa bir yanıt geldi.

5.06.2005

P&G: Türkiye’de büyüme motorumuz güzellik olacak

P&G, P&G Beauty çatısı altında topladığı güzellik ürünleriyle Türk pazarında da büyümeyi hedefliyor.

22.05.2005

Hayat, Cezayir’de deterjan çocuk bezi ve ped üretecek

KİĞILI Ailesi’nin hisselerine sahip olduğu Hayat Kimya, bir yandan içerde kağıt temizlik ürünleri için İzmit’te 100 milyon dolarlık yeni bir tesis kurarken, diğer yandan Cezayir’den Kuzey Afrika pazarında lider olmayı planlıyor.

8.05.2005

Merkez Bankası uyuma bu halka sahip çık!

MERKEZ Bankası’nın YTL’ye geçiş sürecinde yapması gereken bilgilendirme ve güdüleme kampanyasını hakkıyla yapmadığını defalarca yazdım.

1.01.2005

Molped’den hamburger yöntemi

MOLPED, gençlerin anlayacağı dilden mizahi reklamlar yoluyla farklılaşma çabasına devam ediyor. Amaç ürün özellikleri ile yenilmesi pek mümkün olmayan, pazar lideri, yılların Orkid’i karşısında beğenilen, ‘sıcak’ farklı bir marka olarak tutunmak.

4.12.2004

Evy Lady mi Kanlı Nigar mı?

EVYAP’ın çocuk bezi pazarından sonra kadın pedi pazarına gireceğini duyurmuştuk. Dediğimiz oldu.

23.05.2004

Double-up, bottum-up ve marka şizofrenisi

COCA-Cola kendini alkolsüz içecekler kategorisinde görünce, bu konudaki her alana hükmetme isteğini de damarlarındaki Kızılderili kanında hissediyor!

13.03.2004

Hyundai daha ne istiyor?

BİLİYORSUNUZ Hyundai, ‘‘Akbank reklamında risk alan sürücülerin arabası olarak gösteriliyorum, engelleyin’’ diye Reklam Özdenetim Kurulu'na başvurdu.

14.02.2004

Nil FM yayında

Nil Karaibrahimgil'in ikinci albümü 'Nil FM' elimde.

6.02.2004

O gözle bakmayın!

Hollandalı bayan atletlerin, maddi kaynak yaratarak kariyerlerini geliştirmek amacıyla çıplak fotoğraflarını paralı internet sitesinde yayınlamaları, aslında sponsor-sporcu ilişkisinin en güzel örneği.

17.10.2003