EKSTRA
MENÜ

Orgazm Sorunu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 541 haberi bulunmuştur.

Orgazm Sorunu Haberleri

Modern doğum kontrol yöntemi: Vazektomi

Modern doğum kontrol yöntemi: Vazektomi

Erkek doğum kontrol yöntemi olan vazektomi hakkında bilgi veren Üroloji Uzmanı Op. Dr. Doğukan Sökmen, vazektomi hakkında merak edilenleri anlattı.

27.01.2021Sağlık
Cinsel Hayatınız Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

Cinsel Hayatınız Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Uzmanlar, cinselliğin ilişkiler için en önemli konulardan biri olduğunun altını çiziyor. Buna rağmen cinsel hayatı pek de yolunda gitmeyen, orgazm sorunu yaşayan, bazen taklit yapan, partneri mutlu olmadığı için mutlu olamayan çiftler bulunuyor. Peki ya siz? Siz orgazm taklidi yapıyor musunuz? Partnerinizin de zevk almasını önemsiyor musunuz ya da kendinizi yetersiz mi buluyorsunuz? Haydi anketimize katılın, çiftlerin cinsel konularda neler düşündüğünü araştırmamıza yardım edin!

1.12.2020Cinsellik
Orgazm Bozukluğu Evlilikleri Nasıl Etkiliyor

Orgazm Bozukluğu Evlilikleri Nasıl Etkiliyor?

Cinsel doyum, evlilik kalitesinin barometresi olarak görülmektedir. Orgazm bozukluğu yaşayan kadınlar ise çoğu zaman cinsel doyuma ulaşamaz. Evliliğin mihenk taşlarından biri olan cinsel doyum eksikliği ve dolayısıyla orgazm problemleri evlilikleri nasıl etkiliyor bir bakalım…

27.11.2020Cinsellik
Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar Erkekler Orgazmın Taklit Olduğunu Anlar mı

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar? Erkekler Orgazmın Taklit Olduğunu Anlar mı?

Sayısız kadının orgazm bozukluğu yaşadığı günümüzde uzmanlar, kadınların yaklaşık %40’ının orgazm taklidi yaptığını söylüyor. Kadınlar gerçek bir orgazm yaşamak için sorunu çözmek yerine neden taklit yapıyor? Peki ya erkekler orgazmın gerçek ya da taklit olduğunu anlayabiliyor mu?

27.11.2020Cinsellik
Kadınlarda Orgazm Olamama (Anorgazm) Nedenleri

Kadınlarda Orgazm Olamama (Anorgazm) Nedenleri

Orgazm konusu hâlâ pek çok kadın için bir muamma. Özellikle son yıllarda kadınlar kendi bedenlerini tanımaya ve zevk aldıkları noktaları keşfetmeye daha fazla önem verse de orgazm sorunu yaşayan çok fazla kadın var. Orgazm sorunu neden kaynaklanıyor? Kadınlarda orgazm olamama nedenleri neler?

27.11.2020Cinsellik
Mastürbasyon Yapmak Zararlı Mıdır

Mastürbasyon Yapmak Zararlı Mıdır?

Mastürbasyon yapmakla ilgili merak edilen pek çok şey var. Bunlardan en önemlisi de mastürbasyonun zararlı olup olmadığı konus. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, merak edilen soruları cevapladı.

24.06.2020Cinsellik
Orgazm Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

Orgazm Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Orgazm, birçok kadın için hala bir muamma. Şimdilerde kadınlar kendi bedenleri ve zevk aldıkları noktaları tanımaya daha hevesli olsalar da ve bilgi sahibi olmak için araştırsalar da hala orgazm sorunu yaşayan pek çok kadın var. Bazı kişiler ise, kadın-erkek fark etmez, orgazm olup olmadıklarını bilmiyorlar. Orgazmın evreleri nelerdir? Nasıl orgazm olunur? Orgazm olduğunuzu nasıl anlarsınız? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, orgazm hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

10.03.2020Cinsellik
Orgazm Hakkında Pek Bilinmeyen 20 Gerçek

Orgazm Hakkında Pek Bilinmeyen 20 Gerçek

Eğer orgazm olamıyorsanız, belki de bu yazıyı okumanın tam da zamanıdır!

16.10.2019Cinsellik
Orgazm Olamayan Kadınlara 7 Öneri

Orgazm Olamayan Kadınlara 7 Öneri

Orgazm, cinsel hazzın en yoğun şekilde yaşanması ile gerçekleşir. Orgazm esnasında rahim, vajina kontrolsüz ve güçlü bir şekilde kasılır. Orgazm olamayan kadınlar için Psikoterapist Dr. Cem Keçe, tavsiyelerde bulundu!

“Seksten zevk alamıyorum, sorun bende mi”

“Seksten zevk alamıyorum, sorun bende mi?”

Cinsellikle ilgili merak edilen sorular ve yanıtları...

21.10.2016Sağlık
Kadında orgazm bozukluğu nedir

Kadında orgazm bozukluğu nedir?

Orgazm bozukluğu genç kadınlarda daha sık görülüyor!

29.04.2016Sağlık
Bu Yılın Seks Trendleri

Bu Yılın Seks Trendleri

Moda trendleri, güzellik trendleri, dekorasyon trendleri olur da seks trendleri olmaz mı? Peki, 2015 yılında sekste ve yakın ilişkilerde nelerin öne çıktığını biliyor musunuz? İşte, 2015 top 10'da yer alacak seks trendleri...

31.03.2015Cinsellik
Bu sorun üfürükçüyle çözülmüyor

'Bu sorun üfürükçüyle çözülmüyor'

Antalya’da düzenlenen Cinsel Sağlık Kongresi’nde konuşan Tıbbi Seksoloji Danışmanı Dr. Akif Poroy, Türk toplumunun yüzde 70’e yakınının cinsel bozuklukları sağlık sorunu olarak görmediğini belirterek, "Yani üfürükçüye gitmek veya dua etmek gerektiği düşünülüyor" dedi.

26.05.2014Kelebek
Kadınlar Neden Orgazm Olamaz

Kadınlar Neden Orgazm Olamaz?

Yapılan araştırmalara göre kadınlarda en sık görülen cinsel sorunların başında orgazm olamama geliyor...

14.02.2014Cinsellik
Uyarılma sorunları orgazmı engeller mi

Uyarılma sorunları orgazmı engeller mi?

Kadın Cinsel Sağlığı Kliniği Direktörü Dr. Ece Hattat; Kadının duygusal ve psikolojik durumu cinsel isteği, uyarılmayı, orgazmı ve tatmin seviyelerinde rol oynadığını belirtiyor...

4.09.2013Cinsellik
Orgazmın Yolu Duygusallık

Orgazmın Yolu Duygusallık

Kadın Cinsel Sağlığı Kliniği Direktörü Dr. Ece Hattat; kadında duyguların, cinsel cevap olarak gelişmesinin çok önemli olduğunu belirtiyor...

19.08.2013Cinsellik
Günübirlik prostat tedavisi

'Günübirlik' prostat tedavisi

Prostat büyümesi, erkeklerde 40’lı yaşlarla birlikte doğal seyir gösteren bir durumdur. İdrar yapmayı zorlaştıran bu sorun, mesanenin tam olarak boşaltılabilmesi ve böbreklerin zarar görmemesi için mutlaka tedavi edilmelidir.

27.11.2012Sağlık
2 kadından biri cinsel sorun yaşıyor

2 kadından biri cinsel sorun yaşıyor

Yapılan çalışmalar kadınların ortalama kadınların yarısının yaşamları boyunca en az bir cinsel sorun yaşadığını ortaya koyuyor. Öyle ki bu sorunlar cinsel ilişkinin çeşitli aşamalarında görülebiliyor. Cinsel sorunların temelinde ise psikoloji yatıyor. Uzm. Psk. Çiğdem Demirsoy Türk kadınının sorununu vajinismus olduğuna dikkat çekiyor.

9.10.2012Sağlık
Bekâret hâlâ cinsel bir tabu

Bekâret hâlâ cinsel bir tabu

"Kadın; cinsellik, ekonomik, hukuk ve psikolojik yönden ağır bir yara almış durumda. Erkekle eşit konuma gelebilmesi için öncelikle toplumun kadına bakış açısının değişmesi gerekiyor."

12.03.2010Cinsellik
Cinsel istek kaybı normal midir

Cinsel istek kaybı normal midir?

Cinsellikten hoşlanabilmek için kadınların da, erkeklerin de gevşemeleri ve kendilerini iyi hissetmeleri gerekir, dolayısıyla yaşamdaki önemli değişiklikler (evlenme, taşınma, yeni bir bebeğin doğumu, yeni bir işe girmek vb.) cinsel isteği azaltabilir.

5 milyon kadının kabusu bitiyor

5 milyon kadının kabusu bitiyor

Avrupa'da 1 yıldan bu yana kullanılan ve idrar kaçırma sorununa karşı geliştirilen Süper Extt, reçeteyle satılabilecek.

22.11.2009Gündem
Orgazm sorununu çözün

Orgazm sorununu çözün

Hem uyarılmanızı, hem de ilişkinizin kalitesini ve aldığınız zevki arttırabilecek egzersizlerle, orgazm sorununu çözebilirsiniz.

13.01.2009Cinsellik
Doktor Bey bu yaptığınızı kocama da öğretmelisiniz

Doktor Bey bu yaptığınızı kocama da öğretmelisiniz!

Bütün erkekler, hayatta bir kere olsun, Dr. Stuart Meloy’unki gibi bir tesadüfe rast gelmek ister: Bir kadını hiç ter dökmeden, hatta kılını bile kıpırdatmadan zevkin doruklarına ulaştırmak! Anestezi ve kronik ağrı uzmanı Dr. Meloy yanlışlıkla yapay orgazmın yolunu keşfetti. Yöntemi geliştirdi, Orgazmatron cihazını yaptı.

11.08.2007Kelebek
Erken yapılan evlilik, cinsel soruna davetiye çıkarıyor

Erken yapılan evlilik, cinsel soruna davetiye çıkarıyor

Aile Sağlığı Araştırma Derneği'nin düzenlediği ankete göre, Türk kadınının yüzde 14'ü orgazmı tanımıyor.

24.04.2007Sağlık
Kadınların cinsel sorunları

Kadınların cinsel sorunları

Kadınlar da erkekler gibi cinsel birlikteliklerinde sorunlar yaşıyorlar ancak bu sorunlarını dile getirme konusunda çekingen ve utangaç davranıyorlar!

14.03.2007Cinsellik
Orgazm büyük sorun

Orgazm büyük sorun!

Evliliklerin yıkılmasına neden olan orgazm sorunu, daha çok kadınlarda görülüyor.

Kadınların cinsel sorunları için özel hastane

Kadınların cinsel sorunları için özel hastane

Evliliklerin yıkılmasına neden olan orgazm sorunu, daha çok kadınlarda görülmekte. Kadınların birçoğu cinsel ilişki sırasında orgazm olmakta zorlanırken, birçoğu da acı çekiyor. Kadınlardaki cinsel sorunların özel bir uzmanlık alanı olduğuna inanan bir Alman jinekolog, Hamburg’da bir "Orgazm Kliniği" açtı.

26.05.2006Spor
Kadınların gizli seks dünyası

Kadınların gizli seks dünyası

İrem Hattat erkeklerin cinsel fonksiyon sorunlarının büyük oranda tedavisinin geliştiğini, sıranın kadınlarda olduğunu vurguluyor.

Cinsel sorunlarını çözme sırası kadınlarda

Cinsel sorunlarını çözme sırası kadınlarda

İrem Hattat 34 yaşında. Aslında lisans eğitimi ve doktorası işletme üzerine. Ancak Türkiye’de androlojinin kurucularından ve Aile Sorunları Araştırma Derneği-ESDA Türkiye başkanı babası Prof. Dr. Halim Hattat ile birlikte çalışmaya başlayınca bambaşka bir alana yöneldi. Genel sekreterliğini de yürüttüğü dernek için yaptığı ‘Türk Kadınlarının Cinsel Fonksiyon Sorunları ve Tedavisinde Rol Oynayan Sosyo-Kültürel Etkenler’ başlıklı araştırması Avrupa’da birincilik ödülü aldı.

16.12.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Neden orgazm sorunlarını yaşıyoruz

Neden orgazm sorunlarını yaşıyoruz?

Orgazm olamama, kadın ve erkek için yetişkin yaşamında seçilen eşlerle sık karşılaşılan bir sorundur. Bizim toplumumuzda kadın bu sorununu dile getirmekte hayli zorlanır.

21.06.2018
Kadın ve cinsellik

Kadın ve cinsellik

Aşk ve cinsellik; duygusal, düşünsel ve davranışsal boyutta iki kişi arasındaki etkileşim alanıdır. Yakınlık kurma bireyin kendisini karşındakine duygusal, düşünsel ve bedensel olarak açmasıdır. Kadın ve erkek olma hallerinin onayıdır, dokunmak ve cinselliği yaşamak değerli olma duygusunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

29.11.2017

Orgazm olmak öğrenilir mi?

Orgazm problem yaşayan pek çok kişinin kafasında aynı soru dolanıp durur. “Orgazm olmayı öğrenebilir miyim?” Bu sorunun yanıtını Psikolojik Danışman ve Cinsel Terapist Dolunay Kadıoğlu veriyor ve orgazm olamama problemi yaşayan kadınlara tavsiyelerde bulunuyor.

10.10.2017
Cinsel sağlık hakkındaki sorular yanıt buluyor

Cinsel sağlık hakkındaki sorular yanıt buluyor!

Kadın cinselliğinde sorun ne, bu sorunları aşmak için neler yapılmalı?

13.12.2016

İşte cinselliğin en büyük düşmanları!

Her çift, hayatının bir döneminde cinsel işlev bozukluğu sorunu yaşıyor.

14.11.2016

Cinselliğin düşmanları

Yaşanan pek çok cinsel sorunun altında cinsel bilgi azlığı, yanlış inançlar ve kayıtlar ve iletişim sorunları yatmaktadır.

27.10.2016
Kadınlar neden orgazm olamaz

Kadınlar neden orgazm olamaz?

Sonuç odaklı seks, kadınlarda orgazm olamama problemine neden oluyor.

13.02.2014

Orgazm olmak kim için daha kolay?

Kadın için orgazm olmak kolaydır çünkü...

4.11.2013

Kimse aşktan ölmemiş, ölmez de!

Lütfen önce kendi değerinizi bilin. Kimse sizden daha değerli değil. Kimse aşktan ölmemiş, ölmez de... Hayatta hiç kimse vazgeçilmez değildir. Gerçek aşk değer bilen, mutlu edendir.

15.09.2013

Cinsel mutluluğunuz sizin elinizde!

We-Wibe nedir ve cinsel hayatı nasıl etkiler?

1.07.2013

Erkekler sonuç, kadınlar süreç odaklı!

Orgazm sorunlarının kökeninde abartılı beklentiler var.

24.09.2012

Cinselliğin düşmanları

Cinsel yaşamla ilgili sorunların giderek çoğaldığı ve daha da artacağı dönemlerdeyiz. Vajinismus, orgazm sorunları, erken boşalma, ereksiyon sorunları, cinsel isteksizlik, infertilite gibi sorunlar, günümüz dünyasında çığ gibi artmakta...

8.05.2012

Orgazm Olmak Ya da Olamamak!

Kadın orgazmı; bazı kadınlar için hayal, bazı kadınlar için zar zor olan, bazı kadınlar için kaf dağının ardında, bazıları için mecburen taklidi yapılan, bazıları için ise adı bile bilinmeyen, cinsel keyif de yaşanan en üst düzey duygu, cinsel rahatlamanı

11.10.2011

Başarmak sizin elinizde

Eğer daha önce gösterdiğiniz onca çabanın boşa gittiğini düşünüyorsanız...

30.04.2008

Bu bildiğiniz diyetlerden değil

Yediğiniz her besinin vücudunuzda gerçekten ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz? Ya da verdiği zevki...

14.09.2007

Gizli hipertansiyona dikkat

Pek çok sağlık sorununun olduğu gibi hipertansiyonun da "ben geliyorum" dediği bir ön dönem çoğu kez vardır.

13.03.2007