EKSTRA
MENÜ

Organ Kaçakçılığı

Organ Kaçakçılığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Organ Kaçakçılığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 129 Organ Kaçakçılığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Organ Kaçakçılığı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan CHPye Demirtaş tepkisi Yetki sahibi olsalar hemen serbest bırakacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye Demirtaş tepkisi! 'Yetki sahibi olsalar hemen serbest bırakacaklar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, AİHM'in eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluğuna yönelik verdiği karar sonrası yapılan açıklamalar nedeniyle CHP'ye sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ülkemizle ilgili bir davada kendi hukuki süreçlerine İspanya ve İtalya gibi ülkelerdeki benzer yargılamalarda verdiği kararlara aykırı bir tavır sergiledi. Biz de bunun üzerine çıktık 'bu çifte standartlı, hukuki değil siyasi saiklerle verilen kararı uygulamayız' dedik. 'Vay efendim sen nasıl böyle bir şey söylersin'. Demek ki kendileri bu işlerde yetki sahibi olsalar elinde onlarca insanın kanı bulunan bu terörist destekçisini hemen serbest bırakacaklar." dedi. Erdoğan ayrıca, Çin'den gelecek olan koronavirüs aşılarıyla ilgili olarak "Yılbaşından önce ülkemize gelmesini ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı

28.12.2020Gündem
‘Muhalefet partisi lideri gibi konuştu’

‘Muhalefet partisi lideri gibi konuştu’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis konuşmasını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “CHP’yi gündemine aldı. Çünkü CHP’den korkuyor. Çünkü CHP toplumun sorunlarıyla ilgilenmeye başladı” dedi. Kılıçdaroğlu suçlarda elde edilen gelirlerin vergilendirilmesi ifadesine de açıklık getirdi.

25.12.2020Gündem
İletişim Başkanı Altundan CHPye tepki: Öneriyi kabul etmiyoruz

İletişim Başkanı Altun'dan CHP'ye tepki: Öneriyi kabul etmiyoruz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CHP’ye tepki göstererek, "CHP’nin önerisini kabul etmiyoruz" dedi.

22.12.2020Gündem
Aralarında doktorların da olduğu 6 kişiye organ kaçaklığından hapis

Aralarında doktorların da olduğu 6 kişiye organ kaçaklığından hapis!

Çin'de aralarında doktorların da bulunduğu 6 kişi, "organ kaçaklığı yaptıkları" gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldı.

27.11.2020Dünya
İstifa eden Kosova Cumhurbaşkanı, Laheyde ilk kez hakim karşısına çıktı

İstifa eden Kosova Cumhurbaşkanı, Lahey'de ilk kez hakim karşısına çıktı

Savaş ve insanlığa karşı suç işlemekle itham edilen eski Kosova cumhurbaşkanı Haşim Taçi, hakkındaki iddianamenin kabul edilmesinin ardından ön duruşma için ilk kez Lahey'de hakim karşısına çıktı.

9.11.2020Dünya
Orhan Kılıç: Bu film benim ilk çocuğum

Orhan Kılıç: Bu film benim ilk çocuğum

 Orhan Kılıç, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve “İlk göz ağrım” dediği “En Uzun Gece-Fırtına Murat” filmini seyirciyle buluşturdu. Filmin hem senaryosunu yazan, hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlenen Kılıç’la ve filmde savcı karakterini canlandıran Eda Erol’la buluştuk, “En Uzun Gece-Fırtına Murat”ı konuştuk.

1.11.2019Magazin
Uluslararası Organ Bağışı Afiş Yarışmasında ikincilik Türkiyenin

Uluslararası Organ Bağışı Afiş Yarışması'nda ikincilik Türkiye'nin

Türkiye Organ Nakli Vakfı (TONV), Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Organ Nakli Koordinatörleri Derneği ve Karaciğer Nakli Derneği tarafından düzenlenen afiş yarışması sonuçlandı. Yarışmanın ikincisi Türkiye'den Sevilay Can oldu.

8.09.2017Dünya
Ukraynada iki Türk tutuklandı

Ukrayna'da iki Türk tutuklandı

Ukrayna Kiev'de organ kaçakçılığı suçuyla tutuklanan iki vatandaş hakim karşısına çıktı. Mahkemede organ ticareti yaptıkları gerekçesiyle zanlılar için tutukluluk kararı verildi. Zanlıların duruşma esnasında yaptıkları savunma ise 'Bu kişiler, hastalarımızın donörleri ve yakınlarıydı' şeklinde oldu.

15.04.2017Haber
Ukraynada iki Türk tutuklandı Suçlama ise...

Ukrayna'da iki Türk tutuklandı! Suçlama ise...

Ukrayna Kiev'de organ kaçakçılığı suçuyla tutuklanan iki vatandaş hakim karşısına çıktı. Mahkemede organ ticareti yaptıkları gerekçesiyle zanlılar için tutukluluk kararı verildi. Zanlıların duruşma esnasında yaptıkları savunma ise 'Bu kişiler, hastalarımızın donörleri ve yakınlarıydı' şeklinde oldu.

15.04.2017Gündem
13 yaşındaki kızı 10 bin dolara satmakla suçlanan öğretmen gözaltında

13 yaşındaki kızı 10 bin dolara satmakla suçlanan öğretmen gözaltında

Ukrayna polisi, 13 yaşındaki bir kız çoğunu 10 bin dolara satmaya çalışmakla suçlanan bir kadın öğretmeni gözaltına aldı.

23.11.2016Dünya
Dedektif anne

Dedektif anne

İNGİLTERE’de bir anne dedektiflik  yapıp, 12 yıl önce Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da ölen ve aşırı dozda eroin aldığı için hayata veda ettiği iddia edilen oğlunun cinayete kurban gittiğini kanıtlamayı başardı.

28.02.2016Dünya
12 yıl sonra gerçeği ortaya çıkardı

12 yıl sonra gerçeği ortaya çıkardı

İngiltere’de bir anne, 12 yıl önce Sırbistan’ın Belgrad kentinde ölen ve aşırı dozda eroin aldığı için hayata veda ettiği iddia edilen oğlunun cinayete kurban gittiğini kanıtlamayı başardı.

28.02.2016Avrupa
Atatürk Havalimanında yakalanan organ kaçakçısı Boris Volfman tutuklandı

Atatürk Havalimanı'nda yakalanan organ kaçakçısı Boris Volfman tutuklandı

Organ kaçakçılığı suçundan INTERPOL’ün kırmızı bültenle aradığı ve Dr. Frankenstein olarak bilinen Yusuf Sönmez’in yardımcısı İsrail uyruklu Boris Volfman Atatürk Havalimanı’nda yakalanırken çetenin yeni hedefinin mülteciler olduğu ortaya çıktı.

5.12.2015Gündem
Kırmızı bültenle aranan zanlıya Atatürk Havalimanında gözaltı

Kırmızı bültenle aranan zanlıya Atatürk Havalimanı'nda gözaltı

Organ kaçakçılığı ve dolandırıcılık suçlarından INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan şahıs, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı.

4.12.2015Gündem
Kırmızı bültenle aranan İsrailli İstanbulda yakalandı

Kırmızı bültenle aranan İsrailli İstanbul'da yakalandı

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri 'Organ Kaçakçılığı' ve 'Dolandırıcılık' yaptığı gerekçesiyle INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranması bulunan İsrail uyruklu Boris Wolkman, Tayland'ın başkenti Bankok'tan Atatürk Havalimanı'na gece saat 02.40'ta geldiği sırda yakalanarak gözaltına alındı. Wolkman, gözaltına alınarak Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyette işlemleri tamamlanan Wolkman Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Boris Wolkman'ın İstanbul'da iletişimde olduğu kişileri belirlemek için geniş çaplı soruşturma başlattı. Haber: Çağatay KENARLI - Yüksel KOÇ / İSTANBUL DHA 

4.12.2015Haber
Çapkınlığa giderken testislerinden oldu

Çapkınlığa giderken testislerinden oldu

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir organ kaçakçılığı çetesinin, 30 yaşındaki oyuncu Dmitry Nikolaev’in testislerini çaldığı iddia edildi.

26.02.2015Dünya
Şok iddia: Organ mafyası aktör Dmitry Nikolayevin testislerini çaldı

Şok iddia: Organ mafyası aktör Dmitry Nikolayev'in testislerini çaldı

Rusya, aktör Dmitry Nikolayev’in başına gelenleri konuşuyor... Başkent Moskova’da bir organ kaçakçılığı çetesinin aktör 30 yaşındaki oyuncunun testislerini çaldığı iddia edildi.

26.02.2015Dünya
BM Irak Büyükelçisi : IŞİD organ kaçakçılığı yapıyor olabilir

BM Irak Büyükelçisi : IŞİD organ kaçakçılığı yapıyor olabilir

Irak Büyükelçisi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nden, “IŞİD’in eylemlerini finanse etmek için organ kaçakçılığı yaptığı” iddialarının araştırılmasını istedi. Büyükelçi Muhammed el Hakim birkaç haftadır toplu mezarlarda, böbrekleri ve organları çıkarılmış cesetler ve vücut parçaları bulduklarını açıkladı.

18.02.2015Dünya
Avrupa Parlamentosu organize suça karşı savaş açtı

Avrupa Parlamentosu organize suça karşı savaş açtı

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde 880 bin kişinin köle koşullarında çalıştırıldığına dikkat çeken rapor, Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından kabul edildi.

24.10.2013Avrupa
Böyle bir mafyaya rastlamadık

'Böyle bir mafyaya rastlamadık'

Sağlık Bakanlığı, bugüne kadar organ kaçakçılığı, organ ticareti ve organ mafyası gibi adli bir olayın yaşanmadığını belirterek, rastgele insan kaçırarak organ ticareti yapmanın tıbbi olarak mümkün olmadığını da bildirdi.

19.11.2012Sağlık
Irkçı pankarta 1 ay hapis

Irkçı pankarta 1 ay hapis

Sırbistan Ligi’nde kendilerine yapılan ırkçı saldırılara cevap veren Novi Pazarlı taraftarlardan 7’si tutuklandı.

6.11.2012Futbol
iPad karşılığı böbrek davası

iPad karşılığı böbrek davası

Çin’de iPad karşılığı bir gencin böbreğini almakla suçlanan 5 kişi organ kaçakçılığı ve kasıtlı yaralamadan mahkemeye çıkarıldı.

10.08.2012Gündem
Türkiye yasadışı nakilde ‘organ üssü’

Türkiye yasadışı nakilde ‘organ üssü’

AVRUPA’da yaşanan mali krizle birlikte yasadışı organ ticareti de arttı.

1.06.2012Gündem
Organ çetesinin firari patronu İsrail’de yakalandı

Organ çetesinin firari patronu İsrail’de yakalandı

Kosovalı yetkililerin yıllardır aradığı “Medicus organ kaçakçılığı çetesi” patronu Moshe Harel, İsrail’de yakalandı.

25.05.2012Gündem
Uluslararası organ kaçakçılığı çetesinin beyni yakalandı

Uluslararası organ kaçakçılığı çetesinin beyni yakalandı

Kosovalı yetkililerin yıllardır aradığı Medicus organ kaçakçılığı çetesi patronu Moşe Harel, İsrail’de yakalandı.

25.05.2012Gündem
Organ kaçakçılığı davasında kritik tanık

Organ kaçakçılığı davasında kritik tanık

Kosova’yı sarsan organ kaçakçılığı davasında dün kliniğin müşterilerinden Kanadalı bir tanık ifade verdi. Tanık, ifadesinde yasadışı organ nakillerini gerçekleştirdiği iddia edilen Türk doktor Yusuf Sönmez’i tanıdığını söyledi.

24.03.2012Gündem
Kosovada organ kaçakçılığı davası başladı

Kosova'da organ kaçakçılığı davası başladı

Kosova’daki Medicus Özel Kliniği'nde organ kaçakçılığı yapıldığı gerekçesiyle başta Türk doktor Yusuf Sönmez olmak üzere İsrailli Moşe Harel ve 7 Kosovalının duruşması Priştine İl Mahkemesi’nde başladı.

5.10.2011Gündem
İşçisine maaş ödemeyen hapis yatacak

İşçisine maaş ödemeyen hapis yatacak

Çin'de yeniden yapılandırılan ceza hukuku çerçevesinde başta mali suçlar olmak üzere birçok suçun cezasında değişiklik yapılırken, yeni düzenlemeye göre işçisine kasıtlı olarak maaş ödemeyen işverenler 3 ila 7 yıl hapis yatacak.

26.02.2011Dünya
Dışişleri Bakanı Davutoğlu Strasbourgda

Dışişleri Bakanı Davutoğlu Strasbourg'da

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde (AKPM) konuşmak üzere Strasbourg'a geldi.

24.01.2011Dünya
Kosova Başbakanı Taçi ve Türk doktor organ kaçakçılığıyla suçlanıyor

Kosova Başbakanı Taçi ve Türk doktor organ kaçakçılığıyla suçlanıyor

Kosova’nın nasıl yasadışı organ ticareti merkezine dönüştüğü başkent Priştine’de yapılan araştırmalarda ortaya çıkıyor. Avrupa Konseyi’nin yürüttüğü davada, Rus, Moldova, Kazak ve Türklerin kente akın ederek 'sahte vaatlerle' böbreklerini sattıkları ortaya çıktı. Organ ticareti hakkındaki iddialar 10 yıl öncesine uzanırken, Kosova Başbakanı Haşim Taçi ve Türk doktor Yusuf Sönmez'in adı Avrupa Konseyi'nde yürütülen soruşturmada en öne çıkan isimler.

16.12.2010Gündem
Kosova Başbakanı Taçi ve Türk doktor organ kaçakçılığıyla suçlanıyor

Kosova Başbakanı Taçi ve Türk doktor organ kaçakçılığıyla suçlanıyor

Kosova’nın nasıl yasadışı organ ticareti merkezine dönüştüğü başkent Priştine’de yapılan araştırmalarda ortaya çıkıyor. Avrupa Konseyi’nin yürüttüğü davada, Rus, Moldova, Kazak ve Türklerin kente akın ederek 'sahte vaatlerle' böbreklerini sattıkları ortaya çıktı. Organ ticareti hakkındaki iddialar 10 yıl öncesine uzanırken, Kosova Başbakanı Haşim Taçi ve Türk doktor Yusuf Sönmez'in adı Avrupa Konseyi'nde yürütülen soruşturmada en öne çıkan isimler.

15.12.2010Gündem
Dünya basınından manşetler - 15 Aralık

Dünya basınından manşetler - 15 Aralık

Dünyada bugün öne çıkan manşetler:

15.12.2010Gündem
Dünya basınından manşetler - 15 Aralık

Dünya basınından manşetler - 15 Aralık

Dünyada bugün öne çıkan manşetler:

15.12.2010Gündem
Dünya basınından manşetler - 15 Aralık

Dünya basınından manşetler - 15 Aralık

Dünyada bugün öne çıkan manşetler:

15.12.2010Gündem
Kosovaya organ kaçakçılığında Türk parmağı

Kosova'ya organ kaçakçılığında Türk parmağı

Associated Press’in ele geçirdiği belgelere göre Avrupa Birliği savcıları, bir uluslararası organ kaçakçılığı ağıyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle yedi kişi hakkında dava açtı. Davalılardan bir tanesinin Türk olduğu bildirildi. Davanın Kosova’nın 2008’de bağımsızlığını ilanından bu yana ülkede gelişen organize suçlar ağının boyutlarını ortaya koyduğu ifade edildi.

13.11.2010Gündem
Kosova’da organ kaçakçılığı

Kosova’da organ kaçakçılığı

Kosova'da Eulex savcılarından Jonathan Ratel, organ kaçakçılığı yaptıkları şüphesiyle 7 kişi hakkında dava açtı.

12.11.2010Gündem
‘Böbrekçi’ Türk’e Interpol kıskacı

‘Böbrekçi’ Türk’e Interpol kıskacı

Türkiye’de de faaliyet gösteren uluslararası bir organ kaçakçılığı çetesi Kosova’ya böbreğini satmaya gelen bir kişinin ifadeleriyle çökertildi. Aralarında Türk doktor Yusuf Erçin Sönmez’in de bulunduğu 7 kişi, yasadışı organ ticaretiyle suçlanıyor. Sönmez Interpol tarafından aranıyor.

12.11.2010Dünya
Uluslararası organ kaçakçılığı şebekesinde Türk parmağı

Uluslararası organ kaçakçılığı şebekesinde Türk parmağı

Associated Press’in ele geçirdiği belgelere göre Avrupa Birliği savcıları, bir uluslararası organ kaçakçılığı ağıyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle yedi kişi hakkında dava açtı. Davalılardan bir tanesinin Türk olduğu bildirildi. Davanın Kosova’nın 2008’de bağımsızlığını ilanından bu yana ülkede gelişen organize suçlar ağının boyutlarını ortaya koyduğu ifade edildi.

12.11.2010Gündem
Kurtlar Vadisi Filistin geliyor

Kurtlar Vadisi Filistin geliyor

'Kurtlar Vadisi Pusu' dizisinin senaristi Bahadır Özdener, İsrail'e inat, 'Kurtlar Vadisi Filistin' ile insanlık dramını beyaz perdeye taşıyacak.

13.01.2010Gündem
Kurtlar Vadisi Filistin geliyor

Kurtlar Vadisi Filistin geliyor!

Fenomen dizi Kurtlar Vadisi Pusu'da yer alan bir sahneyi protesto için planlı olarak diplomatik kriz yaratan İsrail'e, 'Doğruları söylemeye ve yanlışları teşhir etmeye devam edeceğiz' mesajını gönderen Pana Film'den ikinci uyarı 'Kurtlar Vadisi Filistin' filmiyle geldi. Dizi senaristlerinden Bahadır Özdener, '1,5-2 dakikaya hassasiyet gösteriyorlar. 1,5 saatlik Filistin'i anlatalım, bakalım ne tepki verecekler' dedi.

13.01.2010Gündem
İsrailin tepkisi, İsveç gazetesine geri adım attırdı

İsrail'in tepkisi, İsveç gazetesine geri adım attırdı

İsrail askerlerinin organ hırsızlığı için Filistinlileri öldürdüğü iddialarına yer vererek İsrail'in tepkisine neden olan İsveç Aftonbladet gazetesi, geri adım attı ve söz konusu iddiaların kanıtı olmadığını yazdı.

24.08.2009Dünya
ABDde 3 belediye başkanı yolsuzluktan tutuklandı

ABD'de 3 belediye başkanı yolsuzluktan tutuklandı

ABD'nin New Jersey eyaletinde yürütülen bir yolsuzluk soruşturması kapsamında 3'ü belediye başkanı, 44 kişi tutuklandı.

25.07.2009Dünya
ABD’de hahamlarla siyasetçiler kara para akladı, FBI 44 kişiyi tutukladı

ABD’de hahamlarla siyasetçiler kara para akladı, FBI 44 kişiyi tutukladı

ABD’de aralarında 5 haham ile 3 politikacı bulunan 44 kişi kara para aklama suçlamasıyla tuttuklandı. FBI, 2 yıldır sürdürülen soruşturma sonucunda, New Jersey’de eyalet tarihinin en büyük kara para aklama operasyonlarında birine imza attı. Ajanlar, aralarında 5 haham, 3 belediye başkanı ve 2 yargı mensubu bulunan 44 kişiyi tutukladı.

24.07.2009Ekonomi
Korkunç ticaretin hesabı sorulacak

Korkunç ticaretin hesabı sorulacak

'Kosovalı Arnavut mafyası, 300 Sırp sivili kamyona yükleyip Arnavutluk'a kaçıdılar, sonra da iç organlarını çıkardılar'. İşte İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün geçen yıl ortaya attığı bu korkunç iddiayla ilgili soruşturma start alıyor. Soruşturma sonuçlanır sonuçlanmaz yargı süreci başlayacak. Çünkü pek çok Sırp AİHM'ye çoktan başvurdu.

4.05.2009Dünya
Frankeştayn Türk doktor

Frankeştayn Türk doktor

Kosova savaşında Arnavut gerillaların kaçırdığı 300 Sırp askerin organlarının öldürülerek çalındığı BM raporuyla kesinlik kazandı. Çetenin arkasında ’Frankeştayn’ lakaplı Türk doktor Yusuf Erçin Sönmez’in olduğu iddia ediliyor.

26.11.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Depreme hazır olmak

Yeni yıla sıkıntılı girdik. Bir yanda vergi yükünün artışı, hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı diğer yanda deprem.Üstüne üstlük bir de her gün yaşanan sarsıntılar.Bir de deprem korkusu.Nasıl iyi olalım ki…

1.02.2020

Vicdanını yitirmiş bir dünyadan başka nedir ki cehennem?

Yapmış yine yapacağını... Benim gibi Ahmet Ümit hayranıysanız, iddia ediyorum 300 bin basılan bu romana yapışacaksınız, elinizden bırakamayacaksınız! İsmi bile çarpıcı: ‘Kırlangıç Çığlığı’. Ahmet Ümit’in en sevdiğim yanı sinematografik yazması. Bütün satırları, imgelediği her şey karşımda. Konuşur gibi yazıyor. Samimi. Yalın. Gerçekçi... Romanın kurgusu üzerine en az bir yıl çalışıyor. Romanın geçtiği şehirleri geziyor, bir süre orada yaşıyor. Karakterleri oluşturmadan önce hem fiziksel görünümlerini hem ruhsal hallerini ayrıntılarıyla not ediyor. Zaten o yüzden o karakterler bizden biri gibi. Bu son roman çok sıkı. Bir kere zor bilmeceler var. ‘Körebe’, 2012’de 12 cinayet işleyen bir seri katil. Çocuk tacizcilerini öldürmüş ama yakalanamamış. 2017’de bu cinayetler tekrar etmeye başlıyor ve ‘bizim ekip’ de onlarla ilgilenmeye... ‘Bizim ekip’ kim mi? Başkomser Nevzat, yardımcısı Komiser Ali ve kriminolog Zeynep... Sizin için de ailenizden biri gibi olmadılar mı? Çocuk tacizcileri, Suriyeli göçmenler, organ mafyası ve daha neler neler var bu romanda. Bence ‘Kırlangıç Çığlığı’yla yaşadığımız topluma, bu cehenneme fena halde ayna tutuyor Ahmet Ümit. HAMİŞ: Bu fotoğraflar minik bir oyun, romana atıfta bulunmak için yaptık.

10.03.2018