EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ordu Valiliği

Ordu Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ordu Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.136 Ordu Valiliği haberi bulunmuştur.

Ordu Valiliği Haberleri

Kuraklık kuşları da vurdu

Kuraklık kuşları da vurdu

Sulak alanların tarım toprağı kazanmak amacıyla kurutulması ve son yıllarda yaşanan kuraklık kuşları da etkiledi. Barınma, beslenme ve kuluçka alanları daraldığı için başta su kuşları olmak üzere sulak alanlara bağımlı yaşayan tüm yaban hayvanları olumsuz etkilendi.

12.12.2001Gündem
Karadenizde bin 989 köy yolu ulaşıma kapalı

Karadeniz'de bin 989 köy yolu ulaşıma kapalı

Türkiye`yi geçen hafta etkisi altına alan elverişsiz hava koşulların etkileri devam ediyor. Karadeniz'de toplam bin 989 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

11.01.2002Gündem
Sel felaketine 6.5 ton kavurma yardımı

Sel felaketine 6.5 ton kavurma yardımı

Karadenizde meydana gelen sel felaketinde zarar görenlere Türk Hava Kurumu 6.5 tonluk kavurma paketi gönderecek.

4.07.2002Gündem
Temel işi deprem paniği

'Temel işi' deprem paniği

Ordu'da önceki gün meydana gelen Richter ölçeğine göre 3.2 büyüklüğündeki deprem, bir gün sonra Kandilli'den Ordu Valiliği'ne gelen yazıyla duyrulunca, halk paniğe kapıldı.

6.08.2002Gündem
Balık ölümlerinin nedeni metan gazı

Balık ölümlerinin nedeni metan gazı

Ordu'da, bir süre önce Civil Irmağı'nda yaşanan toplu balık ölümlerine, ırmağın deniz ile bağlantısının kesilmesi sonucu çıkan metan gazının neden olduğu bildirildi.

5.09.2002Gündem
Aşkın gücü tineri bile bıraktırdı

Aşkın gücü tineri bile bıraktırdı

Ordu’da 12 yıl sokaklarda yaşayan tiner bağımlısı genç, aşık olup evlenme teklifinde bulunduğu genç kızın ailesinden olumsuz yanıt alınca, tedavi görüp alışkanlığını yendi.

27.04.2005Gündem
Aşkın gücü tineri bile bıraktırdı

Aşkın gücü tineri bile bıraktırdı

Ordu’da 12 yıl sokaklarda yaşayan tiner bağımlısı 22 yaşındaki Ümit Arslan, 20 yaşındaki Serpil İnan’a aşık olup evlenme teklifinde bulundu. Ancak genç kızın ailesi, Arslan’a bağımlılığı yüzünden olumsuz yanıt verdi.

27.04.2005Gündem
Piknikte içki yasağı

Piknikte içki yasağı

Ordu Valiliği, piknik alanı ve sahil yolu gibi umuma açık yerlerde içki içilmesini yasakladı. Yasağa uymayanlara 100 YTL ceza verilecek.

6.10.2005Gündem
Piknikte içki yasağı

Piknikte içki yasağı

Ordu Valiliği, piknik alanı ve sahil yolu gibi umuma açık yerlerde içki içilmesini yasakladı. Yasağa uymayanlara 100 YTL ceza verilecek.

6.10.2005Gündem
İhtiyacı olana ücretsiz estetik

İhtiyacı olana ücretsiz estetik

Ordu Valiliği ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) işbirliğiyle yüz, el ve ayaklarında sorun bulunan ihtiyaç sahibi 88 kişiye, ücretsiz estetik ameliyat yapılacak.

24.01.2006Kelebek
Orduda ücretsiz estetik operasyon

Ordu'da ücretsiz estetik operasyon

Ordu Valiliği ve Çukurova Üniversitesi işbirliği ile doğuştan ve çeşitli nedenlerle yüz, el ve ayaklarında problem bulunan ihtiyaç sahibi 143 kişiye yapılan ücretsiz estetik ameliyatlarla ilgili şu ana kadar herhangi bir olumsuz başvuru olmadığı bildirildi.

3.02.2006Gündem
Üç ile vali ataması yapıldı

Üç ile vali ataması yapıldı

Vali atamalarına ilişkin kararname Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylandı.

28.04.2006Gündem
Ordu, Samsun ve Karamanın yeni valileri resmen atandı

Ordu, Samsun ve Karaman'ın yeni valileri resmen atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre, Merkez Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl Ordu Valiliği’ne, Karaman Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Samsun Valiliğine, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı Fatih Şahin ise Karaman Valiliğine atandı.

29.04.2006Spor Arena
Ünyede heyelan : 4 katlı bina yıkıldı

Ünye'de heyelan : 4 katlı bina yıkıldı

Ordu'nun Ünye ilçesinde sağanak yağış nedeniyle meydana gelen heyelanda, öğleden sonra yıkılan yarısı inşaat halindeki binanın yanındaki 4 katlı bina da yıkıldı. 3 ailenin yaşadığı binanın heyelandan hemen sonra boşaltılması, olası bir can kaybını önledi.

30.06.2006Gündem
Valilik talimatıyla tedavi

Valilik talimatıyla tedavi

ORDU’nun merkeze bağlı Cumhuriyet Köyü’ndeki bir ilköğretim okulunda başlayan salgın hastalık, çocukları hastanelik etti. Bunun üzerine okulda sağlık taraması yaptırıldı. 149 öğrenciden 2’si ağır olmak üzere 21 çocuk ‘sarılık’ teşhisiyle hastaneye kaldırıldı.

24.11.2006Gündem
Anavatan İl Başkanlığı yakınında 229 dinamit lokumu bulundu

Anavatan İl Başkanlığı yakınında 229 dinamit lokumu bulundu

ORDU’da Anavatan Partisi İl Başkanlığı'nın bulunduğu binanın arkasındaki çöplükte iki çuval içerisinde toplam 229 adet, 36.67 kilogram ağırlığında dinamit lokumu ele geçirildi. Polis bölgede geniş çaplı araştırma başlattı.

28.11.2006Gündem
Bebek ve ölüler delege gösterilmiş

Bebek ve ölüler delege gösterilmiş

ORDU’da Ziraat Odası’nın 3 Aralık’ta yaptığı seçimler sonrasında AKP Merkez ilçe Başkanı Halit Tomakin, ‘Bebekleri ve ölüleri bile delege yazmışlar’ diye şikayette bulununca, Ziraat Odası Başkanı Onur Şahin basın toplantısı düzenleyerek iddiaları yalanladı.

29.12.2006Gündem
Fındıkçı tepkisine karşı Erdoğana dev koruma

Fındıkçı tepkisine karşı Erdoğan'a dev koruma

KARADENİZ Sahil Yolu'nun açılışını yapmak üzere yarın Ordu'ya gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı 1500 polis ile 1000 jandarma koruyacak.

6.04.2007Gündem
Tuvalet sınıftan kurtuldular

Tuvalet sınıftan kurtuldular

Ordu'nun Akkuş İlçesi'nde fazla kat çıkılmasından dolayı duvarlarında çatlaklar oluşunca okulun tuvaletlerinde eğitim görmeye başlayan öğrenciler, yeni eğitim döneminde ‘tuvalet sınıflardan' kurtulacak. Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun, yeni binanın yapım çalışmalarının devam ettiğini, okulun 2007-2008 eğitim dönemine yetiştirileceğini belirtti.

1.08.2007Eğitim
ORDUDA OKULLAR YARIN DA TATİL

ORDU'DA OKULLAR YARIN DA TATİL

Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Ordu'da eğitime yarın da ara verildi.

18.02.2008Eğitim
Ordu’ya emniyet müdürü dayanmıyor

Ordu’ya emniyet müdürü dayanmıyor

İÇİŞLERİ Bakanlığı talimatıyla, önceki gün Ordu İl Emniyet Müdürü Sezai Boran’ın yerine geçici olarak görevlendirilen 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Cemil Zafer’in görevlendirmesi, yine İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla kente gelmeden iptal edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Strateji Daire Başkanlığı’nda geçici olarak görevlendirilen Ordu İl Emniyet eski Müdürü Sezai Boran da yazılı bir açıklama yaparak, Ankara’ya alınmasının ‘Kömür 52’ operasyonuyla ilgisi olmadığını belirtti.

27.03.2008Gündem
2 bin ’Fındık Kavuran’ satıldı ’100 bin kişiye iş olsun’ istedi

2 bin ’Fındık Kavuran’ satıldı ’100 bin kişiye iş olsun’ istedi

Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl’ün iki yıl önce yaşanan fındık krizi sırasında seyyar satıcılar için geliştirdiği ’Fındık Kavurma Makinesi’ ile Ordu ve diğer illerde en az 100 bin istihdam yaratmayı hedefliyor.

27.04.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Bir valinin sicili

ORDU’da dün, Türkiye’nin öteki illerinden başka bir 27 Şubat 2006 yaşandı. Konuşulan tek konu Ordu Valisi Kemal Yazıcıoğlu’nun yaş haddi nedeniyle emekliye ayrılmasıydı. Ve dün, Yazıcıoğlu’nun devlet hizmetinde "memur" yahut "bürokrat" sıfatıyla görev yaptığı son gün idi.

27.02.2006

Ordu’nun O2’si

BİZİ götürecek özel uçağın havalandırma sisteminde arıza olmasaydı bu yazıyı Karadeniz’in "butik il"lerinden Ordu’da yazacaktık. Felek fırsat vermedi. Doğan Yayın Holding Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Aydın’ın ev sahipliğinde yapılacak olan "Anadolu’daki Avrupa Toplantıları-2007" isimli toplantıyı ertelemek zorunda kaldık.

18.10.2007

Ankara’ya Mehmet Akif’in yeni bir heykeli yapılıyor

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile pazartesi akşamı Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 71. yılında bu iyi şairden söz ettik.

27.12.2007