EKSTRA
MENÜ

Ordu Valiliği

Ordu Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ordu Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.130 Ordu Valiliği haberi bulunmuştur.

Ordu Valiliği Haberleri

Orduda susuzluk can aldı

Ordu'da susuzluk can aldı

Ordu'nun Kabataş ilçesine bağlı 50 hanelik Belen Mahallesi yıllardır susuzluk çilesi yaşarken, bir kişi yağmur sularını toplamak için çıktığı çatıdan düşerek hayatını kaybetti.

22.08.2015Gündem
Orduya gelen tarım işçilerinin sayısı 15 bini buldu

Ordu'ya gelen tarım işçilerinin sayısı 15 bini buldu

Her yıl Doğu ve Güneydoğu illerinden Ordu'ya fındık toplamak için gelen mevsimlik tarım işçi sayısının bu yıl 15 bine ulaştığı bildirildi.

12.08.2015Gündem
Bu proje bal tüketicilerinin güven kaynağı olacak

"Bu proje bal tüketicilerinin güven kaynağı olacak"

Türkiye'de sadece Ordu'da hizmet veren Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce hazırlanan ve Ordu Valiliği tarafından yürütülen "Arım Balım Peteğim Projesi" kapsamında yapımına başlanan tesisler tamamlandı.

30.06.2015Ekonomi
Ordu Valiliği kentte dilenciliği yasakladı

Ordu Valiliği kentte dilenciliği yasakladı

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kentte özellikle Ramazan ayında artış gösteren dilencilik olaylarını Valilik olarak yasakladıklarını belirterek, "Dilencilik suretiyle yardım isteyenlere Ordu’da geçit vermeyeceğiz. Kanunda zaten bu yasak, genelgemiz olacak" dedi.

27.06.2015Gündem
Fındıkta 10 bin mevsimlik işçiye ihtiyaç var

"Fındıkta 10 bin mevsimlik işçiye ihtiyaç var"

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Ordu'da bu yıl fındıkta beklenen yüksek rekolte dolayısıyla fındık toplama döneminde yaklaşık 10 bin mevsimlik işçiye ihtiyaç duyulacağını bildirdi.

24.06.2015Ekonomi
Ordu Valisi: Suriyelilerin fındık toplaması değerlendiriliyor

Ordu Valisi: Suriyelilerin fındık toplaması değerlendiriliyor

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu yaklaşan fındık hasat dönemi öncesinde Suriyeli işçilerin bahçelerde çalışmasının gündeme geldiğini belirterek, "Komisyon olarak bunu değerlendiriyoruz. Acaba mevzuatta bu insanların çalışmasına dönük bir kolaylık var mı araştırılıyor" dedi. Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt ise Ordu’da yaklaşık 10 bin kişilik iş potansiyeli olduğunu, Suriyeli işçilerin ilave olmasıyla bu durumun yerli işçinin yanı sıra Doğu ve Güneydoğu’dan bölgeye gelen fındık işçilerinin alacağı ücreti de etkileyebileceğini söyledi.

20.06.2015Ekonomi
Valinin adını sildiler

Vali'nin adını sildiler

Ordu'da "Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Tesisleri" ve "Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu"nun isimleri, "Durugöl Spor Tesisleri" ve "Durugöl Spor Salonu" olarak değiştirildi.

28.05.2015Diğer
Ordu Tanıtım Günleri başladı

Ordu Tanıtım Günleri başladı

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Valiliği tarafından, İstanbul'daki Orduluları bir araya getirmek, şehrin kültürel ve doğal turistik alanlarının, şehre özel yiyeceklerin tanıtılması amacıyla gerçekleştirilen "Feshane Ordu Tanıtım Günleri" başladı.

7.05.2015Gündem