EKSTRA
MENÜ

Ordu Valiliği

Ordu Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ordu Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.136 Ordu Valiliği haberi bulunmuştur.

Ordu Valiliği Haberleri

Ordulu üçüz nineleri ölüm ayırdı

Ordulu üçüz nineleri ölüm ayırdı

Ordu'nun Perşembe ilçesinde yaşayan üçüz ninelerden Hayriye Sarı, kanser nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

20.11.2016Gündem
İşte Türkiyede en uzun ömürlü insanların yaşadığı ilçe...

İşte Türkiye'de en uzun ömürlü insanların yaşadığı ilçe...

Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı İsmail Tufan ile ekibi tarafından 15 yıldır sürdürülen çalışma sonrasında Türkiye’nin en uzun ömürlü insanların yaşadığı Gölköy ilçesi ulusal ve uluslararası bilim insanlarının ilgi alanına girdi - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu: - “Gölköy’ün her tarafı yeşil ve ormandır. Oksijende bol ve insanlarda doğal besleniyorlar. Bundan dolayı dünyada cazibe merkezlerinden birisi olmaya aday”

9.11.2016Ekonomi
Hayran kaldılar, her yerin fotoğrafını çektiler

Hayran kaldılar, her yerin fotoğrafını çektiler

Körfez ülkelerinden gelen gazeteci ve seyahat acentesi temsilcileri, kentte bulunan turizm sektörünün yetkilileri ile bir araya geldi - Ordu Valisi Balkanlıoğlu: - "Buradaki insanlar da sizleri kucaklamaya hazır. Kıyafetiniz nasıl olursa olsun, hangi lisanı konuşursanız konuşun, hangi dine mensup olursanız olun burada sevgiyle ve ilgiyle karşılanacaksınız"

25.10.2016Ekonomi
Fındık işçilerinin çocukları için ders zili çaldı

Fındık işçilerinin çocukları için "ders zili" çaldı

Karadeniz Bölgesi'ne fındık toplamak için gelen mevsimlik işçilerin çocuklarına, "Çocuk İşçiliğinin Fındıkta Önlenmesi Projesi" kapsamında görevlendirilen öğretmenler tarafından eğitim verilmeye başlandı.

4.08.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Çiftçi kadınların sesi oldu

Ordu kökenli akademisyen Selin Şenocak, Karadeniz Kadınları Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’ni kurdu. Arkasına Fransız Kalkınma Ajansı, Fransa Tarım ve Eğitim bakanlıklarının desteğini alan Şenocak, ektiği fındığı erkeklerin sattığı Karadenizli çiftçi kadınlar için kolları sıvadı. Fransız uzmanları birkaç kez Ordu’ya davet eden Şenocak’ın amacı kadınların emeğini görünür kılmak.

28.04.2016