MENÜ

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey ile ilgili tüm haberleri, son dakika Oprah Winfrey haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Oprah Winfrey haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 823 Oprah Winfrey haberi bulunmuştur.

Oprah Winfrey Haberleri

Japonyanın babası, yılın yöneticisi

Japonya'nın 'babası', yılın yöneticisi

Time ve CNN iş dünyasında bu yılın en etkili 25 yöneticisini belirledi. Piyasaları yeniden şekillendirmedeki ustalıklarıyla adlarından söz ettiren yöneticiler listesinin bir numarası Japonya'da "Yılın Babası" olarak adlandırılan Nissan'ın CEO'su Carlos Ghosn.

5.12.2001Gündem
Japonyanın ‘babası’, yılın yöneticisi

Japonya'nın ‘babası’, yılın yöneticisi

Time ve CNN iş dünyasında bu yılın en etkili 25 yöneticisini belirledi. Piyasaları yeniden şekillendirmedeki ustalıklarıyla adlarından söz ettiren yöneticiler listesinin bir numarası Japonya'da ‘‘Yılın Babası’’ olarak adlandırılan Nissan'ın CEO'su Carlos Ghosn.

5.12.2001Ekonomi
Winfrey ABDnin en çok kazanan TV yıldızı

Winfrey ABD'nin en çok kazanan TV yıldızı

Amerikan televizyonlarının en çok kazanan yıldızları belli oldu. ABC televizyonu ve 7. kanalda talk-show programı yapan Oprah Winfrey açık farkla başı çekiyor. Winfrey`in yıllık kazancı 100 milyon dolar (yaklaşık 132 trilyon TL).

22.01.2002Gündem
Ofranın ekranda son dört yılı

Ofra'nın ekranda son dört yılı

ABD'de, en çok kazanan sohbet programı sunucusu unvanını elinde bulunduran Oprah Winfrey'in 2005-2006 sezonu sonunda ekranlara veda edeceği belirtildi. Oprah Winfrey adına konuşan bir sözcü, şovları gerçekleştiren "Harpo Productions" şirketiyle Amerikan ulusal televizyonları arasında 4 yıllık bir sözleşme daha imzalandığını ve Oprah'ın, bu sürenin sonunda "talk-show" dünyasına veda edeceğini bildirdi.

12.03.2002Gündem
Oscarda siyah oyuncuların zaferi

Oscar'da siyah oyuncuların zaferi

74. kez dağıtılan Oscar ödüllerinde bu yıl ilk kez, hem en iyi kadın, hem de aynı anda en iyi kadın ve erkek oyuncu dallarında Afrika kökenli Amerikalıların kazanması, siyahi oyuncular açısından tam bir zafer olarak nitelendiriliyor.

25.03.2002Gündem
En ünlü 100 kişi

En ünlü 100 kişi

Amerikan FORBES dergisi, son sayısında en ünlü 100 kişiyi içeren listesini yayınladı. Listenin ilk sırasında kısa süre önce eşi Nicole Kidman’dan ayrılan aktör Tom Cruise bulunuyor.

28.04.2002Seyahat
En ünlü 100 kişi

En ünlü 100 kişi

Amerikan FORBES dergisi, son sayısında en ünlü 100 kişiyi içeren listesini yayınladı. Listenin ilk sırasında kısa süre önce eşi Nicole Kidman’dan ayrılan aktör Tom Cruise bulunuyor. Onu, golfte peşpeşe dünya rekorları kıran gelmiş geçmiş en büyük golf oyuncusu Tiger Woods izliyor.

28.04.2002Seyahat
Ünlülerin en ünlüsü Britney

Ünlülerin en ünlüsü Britney

Forbes dergisinin 2002 yılına ait 100 ünlü listesi açıklandı. Pop yıldızı Britney Spears bu yıl birinci sıraya yerleşirken, geçen yılın birincisi Tom Cruise listeye bile giremedi. Cruise'un boşandığı eşi Nicole Kidman ise listede 27'nci sırada yer aldı. Onu bir sıra geriden Jennifer Aniston takip ediyor. Aniston'ın eşi Brad Pitt ise listeye bile giremedi.

21.06.2002Gündem
Ünlülerin en ünlüsü Britney

Ünlülerin en ünlüsü Britney

Forbes dergisinin 2002'nin 100 ünlüsü listesinin ilk sırasında Britney Spears var. Geçen yılın birincisi Tom Cruise listeye giremedi.

21.06.2002Gündem
Sol elim güzel elim

Sol elim güzel elim

'Acemi elim, zavallı elim' demiş şair Orhan Veli. Son bin yılın en zeki insanı Leonardo Da Vinci'nin 'muhteşem sol eli' bile solakların önemsenmesini sağlayamamış. 'Sol taraf', birçok kültürde ve dinde 'kötülüğün yönü' olmuş. 'Kusur, hata, özür' olarak tanımlanmış. Binlerce aile solak çocuklarını 'normale' döndürmeye çalışmış. Dünyanın yalnızca yüzde 10'u solak. Erkeklerde kadınlardan daha çok görülen bir özellik. Okullarda ve işyerlerinde ‘solaklara özel’ alet ve araçlara yer vermek pek akla gelmiyor. Bilim solaklığın nedenlerini hala araştırıyor. Beyinlerinin sağ yarımküresi baskın olan ve sağdan sola düşünen solaklar 'soldan sağa' işleyen bir dünyada yaşıyorlar. Bu nedenle daha sakar oluyor, sinirsel hastalıklara daha kolay yakalanıyor, daha erken ölüyorlar. 13 Ağustos tüm dünyada ve bu yıl ilk kez Türkiye'de 'Dünya Solaklar Günü olarak kutlanacak. Bu nedenle bu haftaki kapak haberini bir solak yazdı.

10.08.2002Gündem
Yarın solakların günü

Yarın solakların günü

Türkiye, dünyada kutlanan özel bir günü 13 Ağustos'ta ilk kez kutlayacak; 'Dünya Solaklar Günü'... Sağdan sola düşünen ancak 'soldan sağa' işleyen bir dünyada yaşayan solaklar bu özel günde Ankara North Shields'te düzenlenecek partide biraraya gelecek.

12.08.2002Gündem
En popüler Bush

En popüler Bush

ABD'de yapılan 2002 yılının en beğenilenleri anketinde Başkan Bush yılın adamı seçildi. Hillary Clinton, Oprah Winfrey ve Laura Bush ise en beğenilen kadınlar oldu.

30.12.2002Dünya
Düello fantezileri

Düello fantezileri

Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in ABD lideri George W.Bush'u televizyonda canlı yayında sözlü düelloya davet etmesi ABD'de alay konusu oldu. Beyaz Saray, daveti ciddiye almadıklarını açıklarken, Amerikalı uzmanlar liderlere sözde taktik vermeye başladı.

26.02.2003Dünya
Zenginler listesinde ilk siyahi kadın TV’ci

Zenginler listesinde ilk siyahi kadın TV’ci

Amerika'nın dünyaca ünlü talk show'cusu Oprah Winfrey, Forbes Dergisi'nin milyarderler listesine ilk siyahi kadın olarak girmeyi başardı. Ünlü televizyoncu Oprah Winfrey, 1 milyar dolarlık servetiyle listede yer aldı.

28.02.2003Dünya
Ünlü kalp cerrahı başarısını tvye taşıyor

Ünlü kalp cerrahı başarısını tv'ye taşıyor

ABD'nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi Presbytarian Hastanesi'nde çalışan dünyanın sayılı kalp cerrahlarından Dr. Mehmet Öz, başarısını şimdi de televizyon ekranlarına taşımaya hazırlanıyor.

1.04.2003Gündem
Milyarderlerin tercihi New york

Milyarderlerin tercihi New york

Amerikalı dolar milyarderleri, New York'ta yaşamayı tercih ediyor. Forbes'un araştırmasına göre, milyarderlerin listesinde Los Angeles 2., San Francisco ise 3. sırada bulunuyor.

11.05.2003Gündem
Milyarderlerin tercihi New york

Milyarderlerin tercihi New york

Amerikalı dolar milyarderleri, New York'ta yaşamayı tercih ediyor. Forbes'un araştırmasına göre, milyarderlerin listesinde Los Angeles 2., San Francisco ise 3. sırada bulunuyor.

11.05.2003Ekonomi
Sinema yıldızlarının ilginç diyet sırları

Sinema yıldızlarının ilginç diyet sırları

Ünlülerin diyeti olarak bilinen Atkins diyetinin, geleneksel düşük kalorili, yüksek karbonhidratlı diyetlere göre iki kat daha etkili olduğu ortaya çıktı. İşte ünlülerin diyet sırları:

İşte züğürdün çenesini yoran zenginler

İşte züğürdün çenesini yoran zenginler

Hollywood'un tanınmış çifti Brad Pitt ile Jennifer Aniston, şov dünyasının en müsrif ünlüleri seçildi. İnternetteki ''eonline'' sitesi, adeta mali polis gibi ünlülerin harcamalarını inceleyerek en müsrif 12 ismi seçti. Sitenin araştırmasına göre, ''Zenginin malı, züğürdün çenesini yorar'' sözü adeta Pitt-Aniston çifti için söylenmiş gibi. Müsrifler listesinde daha kimler yok ki; Steven Spieberg, yapımcı Oaron Spelling, Ophray Winfrey, Kim Basinger ve tabi ki Jennifer Lopez.

30.05.2003Gündem
ABDnin en etkili kadını Winfrey

ABD'nin en etkili kadını Winfrey

''People'' dergisi tarafından yapılan bir değerlendirme, ABD'nin en etkili kadınının TV sunucusu Oprah Winfrey olduğunu ortaya çıkardı. Dergi, son sayısında Amerika'nın en etkili 30 kadınını belirledi. Listenin başında yer alan Oprah Winfrey o derece etkili ki, başkanlık seçimleri öncesinde TV kameraları önünde öptüğü adaylardan şimdiki Başkan George Bush'un popülaritesi bir anda büyük sıçrama yapmıştı.

3.06.2003Gündem
En popüler ünlü Jennifer Aniston

En popüler ünlü Jennifer Aniston

Amerikan finans çevrelerinin dergisi Forbes, yılın en popüler 100 ünlüsü arasında ‘‘Friends’’ dizisi oyuncularından Jennifer Aniston'ın 1. sırada gösterdi.

20.06.2003Gündem
En zengin çift

En zengin çift

Ünlü yıldız Jennifer Lopez ile nişanlısı aktör Ben Affleck, şov dünyasının ''en zengin'' çifti oldu. Forbes Dergisi'nin en zengin ünlülere yer verdiği ve çok sayıda yıldızın yakınından bile geçemediği ''Ünlü 100'' listesinde Lopez 5, Affleck 7. sırada yer buldu.

21.06.2003Gündem
Spiker kendi hissesini sordu CNBC ‘bizde serbest’ dedi

Spiker kendi hissesini sordu CNBC ‘bizde serbest’ dedi

Portföyünde 45 bin dolarlık CitiGroup hisesi bulunan ve canlı yayında CitiGroup Başkanı'na hisselerin geleceği hakkında soru soran CNBC spikeri Maria Bartiromo'ya CNBC yönetiminden destek geldi. CNBC sözcüsü Amy Zelvin, ‘‘Bartiromo'nun yaptığı ilkelerimize aykırı değil’’ dedi.

29.07.2003Ekonomi
Erotik liderlik (Erotic leadership) (2)

Erotik liderlik (Erotic leadership) (2)

Dünyanın İlk Canlı Siyaset Açıkoturumu... Liderlik konseptinde, kişisel cazibe unsurunu ön plana alan bu çalışmamla, dünya literatürüne yeni bir kavram kazandırmanın mutluluğu yanında, iş dünyasından siyasete, spordan sanata kadar geniş bir yelpazedeki kişisel ve kurumsal liderlere de yeni bir bakış açısı sunuyorum.

27.10.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Ölümüne sevinenler cumhuriyeti

Savaşa girip girmeyeceğimiz yüzde yüz kesinlik kazanmış değilse de memleket muharebe alanına döneli çok oluyor.

5.04.2003