EKSTRA
MENÜ

Oppo Reno 3

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 258 haberi bulunmuştur.

Oppo Reno 3 Haberleri

Android 11 ne zaman çıkacak İşte, Android 11 güncellemesi alacak telefonlar

Android 11 ne zaman çıkacak? İşte, Android 11 güncellemesi alacak telefonlar

Android 11 dağıtımına başlayan Google, bazı cihazlara öncelik verirken bazı cihazları ise güncelleme sırasına dahil etti. Android 11 alacak olan telefonlar hakkında da bilgi veren Google, geçtiğimiz yılın 8 Eylül itibarıyla dağıtıma başlamıştı. Peki, henüz almayan cihazlar için Android 11 ne zaman çıkacak? İşte, o konu hakkında detaylar

19.02.2021Teknoloji
Oppo Reno 4 serisi Türkiyeye geliyor

Oppo Reno 4 serisi Türkiye'ye geliyor

Oppo, Reno 3 serisinin üzerinden çok geçmeden bu kez Reno 4 serisi akıllı telefonlarıyla Türkiye'ye gelmeye hazırlanıyor. Şirketin bir diğer sürprizi ise Reno 4 ve Reno 4 Pro ile birlikte Reno 4 Lite isimli telefonunu da getiriyor olması...

28.09.2020Teknoloji
Oppo A91 incelemesi

Oppo A91 incelemesi

Son günlerde Türkiye'de adını sıkça duyduğumuz Oppo, geniş bir ekosisteme sahip ve özellikle telefon tarafında etkin bir marka. Bu kapsamda şirketin yeni ürünlerinden Oppo A91'i yakından inceledik.

7.08.2020Teknoloji
Oppo Reno 4 satışa çıkıyor İşte tüm özellikleri

Oppo Reno 4 satışa çıkıyor! İşte tüm özellikleri

Oppo Reno 3 serisinin üzerinden çok vakit geçmeden bu kez Oppo Reno 4 serisi ortaya çıktı. Peki yeni telefonlar hangi özellikleriyle öne çıkıyor? Fiyatlar belli oldu mu?

1.08.2020Teknoloji
Android 11 ne zaman çıkacak Tarih belli oldu

Android 11 ne zaman çıkacak? Tarih belli oldu

Google uzun süredir üzerinde çalıştığı ve milyonlarca telefona pek çok yenilik getirecek yeni mobil işletim sistemi Android 11 için geri sayım sürüyor. Peki Android 11 ne zaman yayınlanacak?

9.07.2020Teknoloji
Oppo Reno 3A duyuruldu: İşte özellikleri

Oppo Reno 3A duyuruldu: İşte özellikleri

Çin merkezli teknoloji üreticisi Oppo, yeni akıllı telefonu Reno 3A'yı görücüye çıkardı. Reno 3 serisinden sonra sürpriz bir hamleyle duyurulan cihazın özellikleri ve fiyatı belli oldu.

24.06.2020Teknoloji
Yapay zeka ırkçı olabilir mi

Yapay zeka ırkçı olabilir mi?

ABD'de siyahi Amerikalı George Floyd'un öldürülmesi ile bütün dünyada ırkçılık karşıtı protestolar artarken, yapay zeka temelli algoritmaların sahip olduğu ırkçı ön yargılar da tekrar dünyanın gündemine geldi.

22.06.2020Teknoloji
Oppo Reno 3 serisi gece çekiminde nasıl sonuçlar veriyor

Oppo Reno 3 serisi gece çekiminde nasıl sonuçlar veriyor?

Oppo'dan gelen açıklamaya göre, Oppo Reno3 ve Reno3 Pro modelinde yer alan Gece Modu özelliği, ışığın düşük olduğu ortamlarda da fotoğraf karelerinin iyi alınabilmesini sağlıyor. Peki bu nasıl oluyor?

9.06.2020Teknoloji
Android 11 güncellemesini alacak telefonlar belli oldu

Android 11 güncellemesini alacak telefonlar belli oldu

Google'ın en yeni mobil işletim sistemi Android 11'in hangi telefonlara yüklenebileceği belli oldu. İşte son güncellemeyi alacak telefonların listesi...

8.06.2020Evdehayat
Oppo Reno 3 incelemesi: İşte öne çıkan özellikleri

Oppo Reno 3 incelemesi: İşte öne çıkan özellikleri

Çin merkezli teknoloji üreticisi Oppo'nun uzun süredir beklenen akıllı telefonlarından Oppo Reno 3, Türkiye'de satışa sunulmuş durumda. Reno 3 Pro modeliyle birlikte vitrinlerdeki yerini alan cihaz, hangi özelliklerle geliyor? Türkiye fiyatı ne oldu? Fiyatını hak ediyor mu?

1.06.2020Teknoloji
Razer Gigantus V2 fare matı tanıtıldı

Razer Gigantus V2 fare matı tanıtıldı

Oyun aksesuarlarıyla tanınan Razer, son yaptığı bir duyuru ile Gigantus V2 fare matını duyurdu.

27.05.2020Teknoloji
Airbus, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ile sözleşme imzaladı

Airbus, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ile sözleşme imzaladı

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Amerikan mürettebatlı Orion uzay aracının üçüncü Avrupa Servis Modülünün (ESM) üretimi için Airbus ile yaklaşık 250 milyon Avro değerinde bir sözleşme imzaladı.

27.05.2020Teknoloji
Çocuklar salgın sonrası sosyal medyada zaman geçiriyor

Çocuklar salgın sonrası sosyal medyada zaman geçiriyor

Koronavirüs pandemisinin psikolojik etkilerini görmek amacıyla veli ve öğrencilerle yapılan bir araştırmaya göre çocuklar evde kaldıkları dönemde ebeveynlerinden daha çok sosyal medyada zaman geçiriyor. Çocukların yüzde 12,8inin (260 ergen) ebeveynleriyle hiç zaman geçirmediği, yüzde 71,8inin (1454 ergen) ise 1-4 saat zaman geçirdiği araştırma sonuçlarında yer aldı. Araştırmaya katılan çocukların evde kaldıkları dönemde yüzde 70,8inin sosyal medyada zaman geçirdiği ve yüzde 46,4ünün (939 kişi) ise okula gidememekten dolayı üzgün oldukları da araştırma sonuçlarına yansıdı.

27.05.2020Teknoloji
Hidroksiklorokin ilacı koronavirüse çare mi

Hidroksiklorokin ilacı koronavirüse çare mi?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ABD Başkanı Donald Trump'ın sık sık bahsettiği ve Covid-19'a yakalanmamak için kullandığını söylediği hidroksiklorokin adlı ilacın, klinik denemelerini güvenlik kaygıları nedeniyle durdurduğunu açıkladı.

27.05.2020Teknoloji
Türkiye bir günde elektriğin yüzde 90ını yenilenebilir enerjiden sağladı

Türkiye bir günde elektriğin yüzde 90'ını yenilenebilir enerjiden sağladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de 24 Mayıs'ta üretilen elektriğin yüzde 90'ının yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını bildirdi.

27.05.2020Teknoloji
Enerjide dijitalleşme sayesinde maliyetler düşecek

'Enerjide dijitalleşme sayesinde maliyetler düşecek'

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Elektrik Piyasası Dairesi Başkanı Dr. Refik Tiryaki, enerji sektöründe dijitalleşmenin özellikle elektrik piyasasının düzenlemesinde bir seçenekten ziyade zorunluluk haline geldiğini belirterek, "Dijital bir şebekenin veri tabanının inşa edilmesinde halihazırda birçok aktif teknoloji bulunmasına rağmen, aslında talep tarafı yönetimi, elektrikli araçların sisteme elektrik veriş ve elektrik çekiş yönlü olarak katılması, sistem katılımcılarının hızla artacağı sonucunu doğuruyor." dedi.

27.05.2020Teknoloji
TÜBİTAK 60 personel arıyor, 17 Hazirana kadar başvuru kabul edecek

TÜBİTAK 60 personel arıyor, 17 Haziran'a kadar başvuru kabul edecek

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı, Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsünde (İLTAREN) görev yapmak üzere 60 kişi istihdam edecek.

27.05.2020Teknoloji
1 milyon yerli yazılımcı projesi için düğmeye basıldı

1 milyon yerli yazılımcı projesi için düğmeye basıldı

OSTİM Teknik Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan ve Hazine ve Maliye Bakanlığınca yürütülen "1 milyon yerli yazılımcı" projesi için OTÜSEM'in hazırladığı programlarla yazılımcı yetiştirecek.

27.05.2020Teknoloji
Logitech G915 TKL mekanik oyuncu klavyesini tanıttı

Logitech G915 TKL mekanik oyuncu klavyesini tanıttı

Oyun teknolojileri ve ekipmanları üreticisi Logitech, hem özellikleri hem de kompakt tasarımıyla öne çıkan G915 TKL Mekanik Oyuncu Klavyesini duyurdu.

26.05.2020Teknoloji
Zoomun Çinli rakipleri dünyaya açılıyor

Zoom'un Çinli rakipleri dünyaya açılıyor

Dünya, salgın sonrası "yeni normal" olarak ifade edilen yaşam tarzına uyum sağlamaya çalışırken, video konferans yoluyla iletişimin önemini sürdüreceği bekleniyor.

26.05.2020Teknoloji
Realme Watch tanıtıldı: Özellikleri nasıl

Realme Watch tanıtıldı: Özellikleri nasıl?

Realme, beklendiği gibi telefon dışında yeni aksesuar ürünlerini de ortaya çıkardı. Yeni kablosuz kulaklıklarıyla birlikte şirket, Realme Watch adını verdiği akıllı saatini de görücüye çıkardı.

26.05.2020Teknoloji
Oyun ve gençlik festivali bu yıl internette yapılacak

Oyun ve gençlik festivali bu yıl internette yapılacak

Oyun ve gençlik festivali Chapter, dokuzuncusu ile 29-30-31 Mayıs’ta internette yapılacak. Sosyal medya mecralarının festival alanları olarak kullanılacağı Chapter 2020’de, popüler fenomenler, eğlenceli içerikler ve katılımcı turnuvaları izleyiciler ile buluşacak.

26.05.2020Teknoloji
Yaz ayları için konforlu maskeler geliyor

Yaz ayları için konforlu maskeler geliyor

Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi, Kovid-19'a karşı birçok kez yıkanıp kullanılabilen antibakteriyel özellikli, ısı, nem ve hava geçirgenliğine sahip "konforlu" maskeler geliştirilmesi için firmalara test ve danışmanlık sistemi sunuyor.

26.05.2020Teknoloji
Oppo Band resmen geliyor: İşte ilk görüntüsü

Oppo Band resmen geliyor: İşte ilk görüntüsü

Çin merkezli teknoloji üreticisi Oppo, yeni akıllı bilekliği Oppo Band için kolları sıvadı. Şirket, ilk akıllı bilekliğinin tanıtım posterini paylaştı.

25.05.2020Teknoloji
Zoomu ücretsiz kullananlar için bir dönemin sonu

Zoom'u ücretsiz kullananlar için bir dönemin sonu

Dünyanın önde gelen video konferans uygulamalarından Zoom, ilginç bir karara imza attı ve Çin'de ücretsiz Zoom kullanımını resmen kaldırdı.

25.05.2020Evdehayat
Dünyanın en çok satan oyunları: İlk sırada bakın hangisi var

Dünyanın en çok satan oyunları: İlk sırada bakın hangisi var?

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan GTA 5, pandemi süresince de büyük ilgi gördü ve 90 gün içinde 10 milyondan fazla lisanslı kopya satmayı başardı.

24.05.2020Evdehayat
Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi, tüm testlerden başarıyla geçti

Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi, tüm testlerden başarıyla geçti

Milli imkanlarla geliştirilen ve denizaltıların kalbi olarak da nitelendirilen Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi çalışmaları başarıyla sürdürülüyor.

24.05.2020Teknoloji
Kuyruklu bir asteroit keşfedildi

Kuyruklu bir asteroit keşfedildi

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Hawaii Üniversitesinin ATLAS teleskobuyla keşfedilen Truva asteroitinin, kuyruklu yıldız gibi bir kuyruğa sahip olduğunu duyurdu.

22.05.2020Teknoloji
Bilim insanlarından koronavirüsün etkilerini hafifletecek buluş

Bilim insanlarından koronavirüsün etkilerini hafifletecek buluş

İngiltere'de bilim insanları, Covid-19 hastalığını en ağır geçiren kişilerde koronavirüsün etkilerini hafifleteceğini umdukları bir tedavi üzerinde deneylere başladı.

22.05.2020Teknoloji
90 yaşındaki dünyanın en yaşlı bilgisayar oyuncusu rekor kırdı

90 yaşındaki dünyanın en yaşlı bilgisayar oyuncusu rekor kırdı

Japonya’da yaşayan 90 yaşındaki Hamako Mori, 39 yıldır bilgisayar ve konsollarda oyun oynayan en yaşlı bilgisayar oyuncusu olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

19.05.2020Teknoloji
Japonyada uzay operasyon filosu kuruldu

Japonya'da uzay operasyon filosu kuruldu

Japonya Savunma Bakanlığı, dış uzaydaki Japon uydularını korumak amacıyla Hava Öz Savunma Kuvvetlerine (ASDF) bağlı ilk uzay operasyon birimini kurdu.

19.05.2020Teknoloji
Huawei: Hayatta kaldık ve ilerlemeye devam ediyoruz

Huawei: Hayatta kaldık ve ilerlemeye devam ediyoruz

Huawei Dönüşümlü Üst Yöneticisi (CEO) Guo Ping, geçen yıl, birçok teknolojinin kendileri için erişilmez hale geldiğini belirterek, "Buna rağmen, Huawei hayatta kalmak için mücadele etti ve ilerlemesini sürdürüyor." ifadelerini kullandı.

19.05.2020Teknoloji
ABDdeki Kovid-19 aşı çalışmasının ilk etabından olumlu sonuç alındı

ABD'deki Kovid-19 aşı çalışmasının ilk etabından 'olumlu sonuç' alındı

Massachusetts merkezli biyoteknoloji firması Moderna, üzerinde çalıştıkları Kovid-19 aşısının, 1. faz klinik deney aşamasında, insan vücudunda, Kovid-19'u geçiren kişilerin vücudundakine benzer bağışıklık üretmeyi başardıklarını duyurdu.

19.05.2020Teknoloji
Teknoser ve Fujitsu Technologyden önemli işbirliği

Teknoser ve Fujitsu Technology'den önemli işbirliği

Türkiye'nin önde gelen sistem entegratör ve saha hizmetleri firmalarından Teknoser, dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Fujitsu Technology Solution GmbH’nin Türkiye’deki Tier 1 Kanal ve Yetkili Servis İş Ortağı oldu.

18.05.2020Teknoloji
Japonya’dan Türkiye’ye 6,5 milyon liralık yatırım

Japonya’dan Türkiye’ye 6,5 milyon liralık yatırım

Türkiye’nin Bitcoin başta olmak üzere yeni nesil dijital varlıklara gösterdiği ilgi Japon iş dünyasının da dikkatini çekiyor. Japon iş adamlarının yaklaşık 6 buçuk milyon TL yatırımla Türkiye’de kurduğu dijital varlık alım satım platformu Koindex faaliyetlerine başlıyor. Dijital varlık yönetim şirketi Koindex’in kendi platformunda kullanacağı kripto para birimi KOIN Türkiye’de, Türk mühendisler tarafından geliştiriyor.

18.05.2020Teknoloji
Video konferans katılımcılarına dijital iş verimliliği tavsiyeleri

Video konferans katılımcılarına 'dijital iş verimliliği' tavsiyeleri

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sürecinde video konferanslar esnasında sağlıklı bir iş yönetimi ve iletişimi için dikkat edilmesi gereken detayları açıkladı.

18.05.2020Teknoloji
ABD, dev uçağını uzaya yolladı

ABD, dev uçağını uzaya yolladı

ABD Uzay Kuvvetleri, Boeing firması tarafından üretilen X-37B uçağını yeni bir görev için uzaya yolladı.

18.05.2020Teknoloji
Türk teknoloji şirketinden Applea ihracat başarısı

Türk teknoloji şirketinden Apple'a ihracat başarısı

Atomik kuvvet mikroskopları dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, üniversite ve araştırma merkezleri tarafından tercih edilen NanoManyetik Bilimsel Cihazlar, müşterilerine Apple'ı ekledi.

18.05.2020Teknoloji
DDOS saldırılarına karşı şirketlerin düştüğü 5 hata

DDOS saldırılarına karşı şirketlerin düştüğü 5 hata

Hizmet reddi (DDoS) saldırılarının doğası değişiyor ve bazı şirketler DDoS'un geçmişte kaldığına inanıyor olsa da durum böyle değil. Yapılan araştırmaya göre şirketlerin 3’te 1’i DDoS saldırısı yaşarken, şirketlerin hala gelişmiş savunmalara sahip olmadığını aktaran uzmanlar, DDoS saldırıları hakkında en çok dile getirilen ve şirketleri yanlışa sürükleyen 5 efsaneyi açıklıyor.

18.05.2020Teknoloji
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için bilim gönüllüleri projesi

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için 'bilim gönüllüleri' projesi

Young Guru Academy (YGA), 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ‘Bilim Gönüllüleri’ projesini başlattı. Proje kapsamında dört yıl içerisinde dünyada kaynakları kısıtlı 100 milyon çocuğu bilimle buluşturmak hedefleniyor.

18.05.2020Teknoloji
SAP’den herkesin erişimine açık “Dijital Eğitim Platformu”

SAP’den herkesin erişimine açık “Dijital Eğitim Platformu”

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle birçok ülkede okullarda eğitim ve öğretime ara verilirken SAP’den eğitime destek geldi. Şirket, yeni başlattığı inisiyatif ile yenilikçi ve interaktif eğitim içeriklerini herkesin kullanımına açtı. Bu kapsamda openSAP platformu üzerindeki online kurslara öğrenciler, profesyoneller ve bu dönemde öğrenmeye devam etmek isteyen herkes ücretsiz olarak erişebilecek. STEAM alanına ilgi duyanlar ise SAP Genç Düşünürler Programı (SAP Young Thinkers Program) üzerinden eğitimlere ulaşabilecek.

18.05.2020Teknoloji
GTA 5: Hesabın şu anda daha fazla ücretsiz oyun indiremez hatası ve çözümü

GTA 5: Hesabın şu anda daha fazla ücretsiz oyun indiremez hatası ve çözümü

Epic Games Store tarafından Rockstar oyun şirketinin popüler oyunu Grand Theft Auto 5 (GTA 5) adlı oyunun bir hafta boyunca bedava yüklenmeye açılması, internet sitesinin kilitlenmesine sebep oldu.

18.05.2020Teknoloji
Covid-19u ağır geçiren hastalarda tehlikeli kan pıhtılaşmaları görülüyor

Covid-19'u ağır geçiren hastalarda tehlikeli kan pıhtılaşmaları görülüyor

Tıp uzmanları, Covid-19'u ağır geçiren hastaların yüzde 30 kadarında, tehlikeli kan pıhtılarının oluştuğunu söyledi.

18.05.2020Teknoloji
Köpekler virüsün kokusunu alabilir mi

Köpekler virüsün kokusunu alabilir mi?

Köpeklerin koku yoluyla insanda koronavirüsü tespit edip edemeyeceğine dair araştırmalar İngiltere'de başladı.

18.05.2020Teknoloji
Türk şirketi nanolif yapılı maske üreten makine geliştirdi

Türk şirketi nanolif yapılı maske üreten makine geliştirdi

İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent şirketlerinden Areka Filtrasyon Genel Müdürü ve Medikal Tekstiller Ar-Ge Merkezi (Mediteks) Koordinatörü Doç. Dr. Ali Kılıç, nano teknolojiyle kumaş üretimi yapan makineler geliştirdiklerini ifade ederek, "Günlük en az 30 bin FFP3 standardında koruyucu maske üretim kapasiteli 150 cm eninde Nanolif Üretim Makinesi'nin imalatı devam ediyor. Haziran ayında seri üretime geçilmiş olacak." dedi.

18.05.2020Teknoloji
Robotlar, fiziksel katılım zorunluluğunu ortadan kaldıracak

Robotlar, fiziksel katılım zorunluluğunu ortadan kaldıracak

Uzaktan kontrol edilebilen ve sisteme bağlanan kullanıcının görüntüsüne üzerindeki ekranda yer veren telebulunma robotları, fiziksel katılım zorunluluğunu ortadan kaldırarak uzaktaki işlerin yapılmasına olanak tanıyor.

18.05.2020Teknoloji
Kamu Bilişim Dijital Zirvesi 20 Mayısta yapılacak

Kamu Bilişim Dijital Zirvesi 20 Mayıs'ta yapılacak

Kamu Bilişim Derneği (KBD) tarafından dijital ortamda düzenlecek Kamu Bilişim Zirvesi 20 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.

18.05.2020Teknoloji
Çinden ABDye Huaweiye kısıtlama konusunda yeni suçlama

Çin'den ABD'ye Huawei'ye kısıtlama konusunda yeni suçlama

Pekin yönetimi, yabancı firmaların Çin teknoloji şirketi Huawei'ye teknoloji transfer etmesine getirdiği kısıtlamalar nedeniyle ABD'yi ''devlet gücünü suistimal'' etmekle suçladı.

18.05.2020Teknoloji
Facebook Afrikaya 37 bin kilometre internet altyapısı kuracak

Facebook Afrika'ya 37 bin kilometre internet altyapısı kuracak

Sosyal medya platformu Facebook'un, Afrika'nın internet altyapısını oluşturmak için 6 telekomünikasyon şirketi ile ortak bir proje yürüteceği duyuruldu.

18.05.2020Teknoloji
Sahte haber ve içerikler infodemiyle koronavirüsten daha hızlı yayılıyor

Sahte haber ve içerikler infodemiyle koronavirüsten daha hızlı yayılıyor

"Yeni Dünya Düzeni Bağlamında Sosyal Medya ve Yeni Koronavirüs (Kovid-19) Pandemisi" araştırmasında, halk sağlığı için sorun oluşturan yanlış bilgilendirme nedeniyle Kovid-19 ile birlikte infodemi ile de savaşıldığı kaydedildi.

18.05.2020Teknoloji