EKSTRA
MENÜ

Oppo Find X2

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 81 haberi bulunmuştur.

Oppo Find X2 Haberleri

Android 11 ne zaman çıkacak İşte, Android 11 güncellemesi alacak telefonlar

Android 11 ne zaman çıkacak? İşte, Android 11 güncellemesi alacak telefonlar

Android 11 dağıtımına başlayan Google, bazı cihazlara öncelik verirken bazı cihazları ise güncelleme sırasına dahil etti. Android 11 alacak olan telefonlar hakkında da bilgi veren Google, geçtiğimiz yılın 8 Eylül itibarıyla dağıtıma başlamıştı. Peki, henüz almayan cihazlar için Android 11 ne zaman çıkacak? İşte, o konu hakkında detaylar

19.02.2021Teknoloji
İşte dünyanın en hızlı Android telefonları

İşte dünyanın en hızlı Android telefonları

Telefonların performansını ölçen AnTuTu testlerine göre Temmuz ayının en hızlı Android telefonları bakın hangi modeller oldu?

6.08.2020Teknoloji
Android 11 ne zaman çıkacak Tarih belli oldu

Android 11 ne zaman çıkacak? Tarih belli oldu

Google uzun süredir üzerinde çalıştığı ve milyonlarca telefona pek çok yenilik getirecek yeni mobil işletim sistemi Android 11 için geri sayım sürüyor. Peki Android 11 ne zaman yayınlanacak?

9.07.2020Teknoloji
Android 11 güncellemesini alacak telefonlar belli oldu

Android 11 güncellemesini alacak telefonlar belli oldu

Google'ın en yeni mobil işletim sistemi Android 11'in hangi telefonlara yüklenebileceği belli oldu. İşte son güncellemeyi alacak telefonların listesi...

8.06.2020Evdehayat
OPPO Find X2nin ekranı nasıl geliştirildi

OPPO Find X2'nin ekranı nasıl geliştirildi?

OPPO'nun amiral telefonu Find X2 modelinin ekranlarının geliştirilmesinde hangi teknolojiler kullanılıyor?

14.05.2020Teknoloji
Meslek lisesinde ultraviyole ışınlarıyla dezenfeksiyon yapan robot geliştirildi

Meslek lisesinde ultraviyole ışınlarıyla dezenfeksiyon yapan robot geliştirildi

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında geliştirilen robotla yoğun bakım odaları, servis odaları, asansör kabinleri, koridorlar gibi hastane ortamları dahil birçok kapalı alan, ultraviyole ışınlarıyla kendi kendine dezenfekte edilebilecek.

14.05.2020Teknoloji
Oppo Reno 3 Pro incelemesi

Oppo Reno 3 Pro incelemesi

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Oppo, Find X2'nin ardından bu kez Reno 3 serisini Türkiye'ye getirdi. Serinin gözde modeli olan Reno 3 Pro'yu yakından inceledik.

13.05.2020Teknoloji
Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler

Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan önlemler kapsamında online eğitimlerine evlerinden devam eden öğrencilerin aileleri ile teknolojiyi kullanarak eğlenceli vakit geçirebilmeleri ve teknolojiyle iç içe olmaları adına Bilfen İlköğretim Kurumları Bilişim Teknolojileri öğretmenleri hazırladıkları örnek çalışmaları duyurdu. Okul, evde ebeveynler ile birlikte yapılabilecek bu çalışmaların çocukların yaratıcılıklarının geliştirmelerine katkısı olacağını duyurdu.

13.05.2020Teknoloji
Çin nesnelerin interneti teknolojisine sahip iki uyduyu uzaya gönderdi

Çin nesnelerin interneti teknolojisine sahip iki uyduyu uzaya gönderdi

Çin, nesnelerin interneti (IOT) teknolojisine sahip iki uyduyu uzaya gönderdiğini açıkladı.

12.05.2020Teknoloji
Google Duoda Chromedan grup görüşmesi yapılabilecek

Google Duo'da Chrome'dan grup görüşmesi yapılabilecek

Google, video konferans uygulaması Duo ile kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Görüntülü arama platformuna, yakında grup görüşmelerini de içeren çeşitli yenilikler getirilecek.

11.05.2020Evdehayat
Gizemini koruyan Tunguska patlamasıyla ilgili yeni tahmin

Gizemini koruyan Tunguska patlamasıyla ilgili yeni tahmin

1908 yılında Sibirya'nın Tunguska bölgesindeki gizemli patlama ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Uzun yıllardır tartışma konusu olan ve gizemi bir türlü aydınlatılamayan olayla ilgili Rus bilim insanları yeni bir tahminde bulundu. Buna göre patlamaya, atmosfere giren bir asteroidin neden olabileceği açıklandı.

8.05.2020Teknoloji
Yaşı ilerlemiş akrabalarınızın internette güvende olmasını nasıl sağlarsınız

Yaşı ilerlemiş akrabalarınızın internette güvende olmasını nasıl sağlarsınız?

Son üç hafta içinde yaşantımız büyük ölçüde değişti. İnsanların yalnızca mecbur kaldıklarında, örneğin mutlaka almaları gereken bir şey olduğunda veya tedavi görmeleri gerektiğinde dışarı çıkmaları tavsiye ediliyor. Neyse ki hayatımızın günlük ritmini korumamıza yardımcı olan birçok teknoloji var. Ancak herkes bu hizmetlerden yararlanamıyor.

5.05.2020Teknoloji
ASELSANdan sağlıkta yeni iş birliği

ASELSAN'dan sağlıkta yeni iş birliği

ASELSAN ve Bıçakcılar, teknolojik üretim ve tıbbi cihaz alanındaki deneyimlerini, açık kalp ameliyatlarında kullanılan kalp akciğer makinesini geliştirmek için birleştirdi.

5.05.2020Teknoloji
İş e-postalarını ele geçirme saldırıları 1.7 milyar dolara mâl oldu

İş e-postalarını ele geçirme saldırıları 1.7 milyar dolara mâl oldu

FBI'a göre, iş e-postalarını ele geçirme saldırıları yani BEC'ler, şirketlere 2019’da en çok zarar veren siber suçlardandı. 1,7 milyar dolardan fazla kayıptan sorumlu BEC saldırılarına karşı şirket savunmalarının yetersiz kaldığını aktaran uzmanlar, BEC saldırılarına karşı şirketlerin uygulaması gereken 6 adım bulunuyor.

5.05.2020Teknoloji
İTÜnün uzay sahası aracı ABDden derece getirdi

İTÜ'nün uzay sahası aracı ABD'den derece getirdi

İstanbul Teknik Üniversitesi Rover Takımı, tasarladığı insansız kara aracı ile Mars Society tarafından ABD'de düzenlenen University Rover Challenge yarışmasında 36 takım arasında 3. oldu.

5.05.2020Teknoloji
Salgın sürecinde klavye temizliği nasıl yapılmalı

Salgın sürecinde klavye temizliği nasıl yapılmalı?

Koronavirüs salgını nedeniyle işlerimizi evden yürütüyoruz. Durum böyle olunca yoğun olarak kullandığımız klavyenin temizliği çok daha önemli bir konu haline geldi. Peki klavye temizlerken nelere dikkat etmeli?

4.05.2020Evdehayat
Challenge ile hırsızlara da meydan okumayın

'Challenge' ile hırsızlara da meydan okumayın

Sosyal medyada, "meydan okuma" olarak bilinen "challenge" fotoğraf ve videolarıyla iş yerleri ve evlerin konumunun deşifre edilmesi, kullanıcıları dijital takibe alan hırsızların işlerini kolaylaştırıyor.

4.05.2020Teknoloji
ASELSANın denizdeki gözü Ahtapot göreve hazır

ASELSAN'ın denizdeki gözü Ahtapot göreve hazır

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Elektro-Optik Dayrektör Sistemi ihtiyaçları göz önüne alınarak deniz platformlarına özel geliştirilen Denizgözü-Ahtapot Sistemi'nde seri üretimden çıkan ilk 2 ürünün fabrika kabul testleri tamamlandı.

4.05.2020Teknoloji
Siber suçlular, video konferans sistemlerini hedef almaktan vazgeçmiyor

Siber suçlular, video konferans sistemlerini hedef almaktan vazgeçmiyor

Zoom, Microsoft Teams veya Slack gibi önde gelen video konferans platformlarına yönelik yoğun global ilgi, siber suçluların da iştahını kabartıyor. Bu yüzden çeşitli güvenlik araştırmacıları tarafından belirlenen ve Microsoft Teams’e yönelebilecek bir güvenlik açığına dikkat çekildi. Microsoft, açığı hemen kapattı ancak siber suçluların bu tür açıklara yönelik arayışları devam edecek gibi görünüyor.

4.05.2020Teknoloji
Microsoft 365 uygulama ve hizmetleri tanıtıldı

Microsoft 365 uygulama ve hizmetleri tanıtıldı

Microsoft, içerik oluşturmaya, paylaşmaya ve güvenli işbirliği yapmaya yardımcı olan yeni Microsoft 365 uygulama ve hizmetlerini duyurdu. Evden çalışma ve uzaktan eğitimde daha verimli sonuçlara odaklanan yeniliklerle Office 365’in adı Microsoft 365 olarak değişti. Office, Word, Excel, PowerPoint, Skype, Outlook, OneNote ve OneDrive uygulamaları buluttan güç alan yeni yapay zekâ yetenekleri ve şablonlarla donatıldı. Uygulamaları Windows, macOS, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda ve web’de kullanmak mümkün.

4.05.2020Teknoloji
Evden çalışanların dikkat etmesi gereken önemli noktalar

Evden çalışanların dikkat etmesi gereken önemli noktalar

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çoğu çalışan, salgın sebebiyle işlerini evden takip ediyor. Bu durum işverenler için, dijital platformlar üzerinden uzaktan çalışma süreçlerine geçmeyi ve adapte olabilmeyi zorunlu hale getirdi. Peki evde çalışırken nelere dikkat etmeli?

4.05.2020Teknoloji
Termal kameralar sokağa çıkma kısıtlamalarını azaltabilir mi

Termal kameralar sokağa çıkma kısıtlamalarını azaltabilir mi?

İngiltere'de sokağa çıkma kısıtlamalarını esnetip, ekonomiyi yeniden canlandırmak için 'çıkış planları' konuşulurken koronavirüsün yayılmasının nasıl kontrol altında tutulacağı da merak ediliyor.

4.05.2020Teknoloji
Çocuklar da virüsü yetişkinler kadar bulaştırabiliyor

'Çocuklar da virüsü yetişkinler kadar bulaştırabiliyor'

Almanya'daki bilim insanları, çocukların da koronavirüsü yetişkinler kadar bulaştırabileceğini söyledi ve Avrupa'da okullar ve oyun parkları açılmaya başlanırken, temkinli olma çağırısı yaptı.

4.05.2020Teknoloji
Toyotanın hibrit otomobil satışları 15 milyonu aştı

Toyota'nın hibrit otomobil satışları 15 milyonu aştı

Toyota, 1997 yılında Prius modelini sunmasından bu yana hibrit araç satışlarında 15 milyon adedi aştı.

4.05.2020Teknoloji
e-Devlet içinde yapılan işlem sayısı 4 milyarı aştı

e-Devlet içinde yapılan işlem sayısı 4 milyarı aştı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "‪46 milyonu aşan kullanıcı, yeni eklenenlerle birlikte Dijital Türkiye Portalı'ndaki 5 bini aşkın hizmete evinden tek tıkla ulaşmaya devam ediyor." dedi.

4.05.2020Teknoloji
Modüler Geçici Üs Bölgelerine ASELSAN desteği

Modüler Geçici Üs Bölgeleri'ne ASELSAN desteği

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme doğrultusunda, Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesi kapsamında 2022 sonuna kadar üs bölgelerinde entegre lojistik destek faaliyetleri yürütülecek.

4.05.2020Teknoloji
Dünyanın en büyük yüzen buzdağı ayrılmaya başladı

Dünyanın en büyük yüzen buzdağı ayrılmaya başladı

Koronavirüs salgının gündemde olması nedeniyle küresel ısınma ikinci plana düşmüş durumda. Fakat, elde edilen yeni veriler küresel ısınmanın etkisini ortaya koyuyor.

1.05.2020Teknoloji
Windows Sanal Masaüstü için yeni özellikler yayınlandı

Windows Sanal Masaüstü için yeni özellikler yayınlandı

Koronavirüs salgını nedeniyle işler evlerden yürütülüyor. Durum böyle olunca Microsoft, Windows Sanal Masaüstü için yeni özellikler ekledi.

1.05.2020Evdehayat
Madagaskar’da dinozorlar döneminden kalma bir canlıya ait fosil bulundu

Madagaskar’da dinozorlar döneminden kalma bir canlıya ait fosil bulundu

Doğu Afrika’daki ada ülkesi Madagaskar’da, 66 milyon yıl öncesine ait, "Çılgın yaratık" adı verilen memeli bir canlıya ait fosil keşfedildi.

1.05.2020Teknoloji
Assassins Creed Valhalla resmen duyuruldu

Assassin's Creed Valhalla resmen duyuruldu!

Ubisoft, Assassin's Creed serisinin bir sonraki oyununu açıkladı, Assassin's Creed Valhalla'yı dünya çapında 2020 sonlarında Xbox Series X, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Epic Games Store ve Windows PC için Ubisoft Store'da ve yeni nesil oyun platformu Stadia’da piyasaya süreceğini duyurdu.

30.04.2020Teknoloji
Pentagonun görüntülerindeki cisimler askeri casus uydu olabilir

'Pentagon'un görüntülerindeki cisimler askeri casus uydu olabilir'

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Esenoğlu, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) paylaştığı ve UFO'lara ait olduğu öne sürülen görüntülerdeki cisimlerin askeri casus uydu olabileceğini söyledi.

30.04.2020Teknoloji
NASA en iyi dünya fotoğrafını seçti

NASA "en iyi dünya" fotoğrafını seçti

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) düzenlediği yarışma ile en iyi dünya fotoğrafını çekti. Kazanan fotoğraf ise Bahamalar oldu.

30.04.2020Teknoloji
Madagaskar’da dinozorlar döneminden kalma memeliye ait fosil bulundu

Madagaskar’da dinozorlar döneminden kalma memeliye ait fosil bulundu

Doğu Afrika’daki ada ülkesi Madagaskar’da, 66 milyon yıl öncesine ait, "Çılgın yaratık" adı verilen memeli bir canlıya ait fosil keşfedildi.

30.04.2020Teknoloji
Intelden dünyanın en hızlı masaüstü oyun işlemcisi

Intel'den dünyanın en hızlı masaüstü oyun işlemcisi

Masaüstü kişisel bilgisayar dünyada özel amaca yönelik tasarlanmış, uyarlanabilir tek bilgi-işlem platformu olmaya devam ediyor. Oyun tutkunları için tasarlanan 10. Nesil Intel Core masaüstü işlemcileri frekans, çekirdek ve iş parçacığının en doğru dengesinin yanısıra en son teknolojilere destek ve kullanıcıların gerçek zamanlı oyun deneyiminde kontrol sahibi olmaları için de genişletilmiş frekans uyumlaması esnekliği sunuyor.

30.04.2020Teknoloji
Dell Technologies ve Intelden drone ile tohum ekimine destek

Dell Technologies ve Intel'den drone ile tohum ekimine destek

Dell Technologies ve Intel, Türkiye’de drone'lar aracılığıyla 250 bin tohumun toprakla buluşması ile kurulacak Evde Kal Ormanı'nı destek olacak.

30.04.2020Teknoloji
PUBG Mobile için Ramazan ayı güncellemesi

PUBG Mobile için Ramazan ayı güncellemesi

PUBG Mobile, müslüman aleminin mübarek Ramazan ayını kutlamak, aynı zamanda küresel çaptaki “Evde Kal” ve “sosyal mesafeni koru” kampanyalarını desteklemek için dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına Ramazan’dan esinlenen yeni kıyafet ve oyun içi etkinlikler sunuyor.

30.04.2020Teknoloji
Hava kirliliği koronavirüs ölümlerini tetikliyor

Hava kirliliği koronavirüs ölümlerini tetikliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisiyle ilgili bilim insanlarının yaptığı araştırmalar, hastalığı tanımamıza ve önlem almamıza fırsat tanıyor. Harvard Üniversitesi, hava kirliliğinin koronavirüs ölümlerini tetiklediğini ortaya çıkarırken, Bologna Üniversitesi koronavirüsün hava kirliliğine sebep olan katı parçacıklara tutunabildiğini böylece havada uzun süre asılı kalabildiğini ortaya koydu.

30.04.2020Teknoloji
VIVE Sync’in beta sürümü şirketlere ücretsiz oldu

VIVE Sync’in beta sürümü şirketlere ücretsiz oldu

HTC VIVE, uzaktan ortak çalışma ve toplantı uygulaması VIVE Sync’in beta sürümünü şirketler ve uzaktan çalışanlara ücretsiz olarak sunduğunu duyurdu. Şirketlerde iletişimi ve üretkenliği artırmak için özel olarak geliştirilen güvenli ve kullanışlı bir VR ortak çalışma aracı olan Vive Sync, şirket içindeki ve dışındaki ekiplerin sanal bir alanda bir araya gelmesini sağlıyor.

30.04.2020Teknoloji
Dev gök taşının Dünyanın yakınından geçişi görüntülendi

Dev gök taşının Dünya'nın yakınından geçişi görüntülendi

İstanbul Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi, "1998 OR2" isimli dev gök taşının Dünya'nın yakınından geçişini görüntüleyerek kaydetti.

30.04.2020Teknoloji
Office 365 ile evden daha kolay çalışabilmek mümkün

Office 365 ile evden daha kolay çalışabilmek mümkün

Küçük işletme ve girişimcilerin online dünyada başarılı olmasına yardım etmeye odaklanan GoDaddy, Microsoft Office 365 gibi araçların evden çalışmayı daha kolay ve verimli kılabileceğini belirtti.

30.04.2020Teknoloji
Türk bilim insanları aşı için 3 yeni hücre besiyeri geliştirdi

Türk bilim insanları aşı için 3 yeni hücre besiyeri geliştirdi

Geliştirdikleri "Lale" isimli hücre besiyeri (hücreler için besin ortamı) 200 ülkede aşı çalışmalarında kullanılan Cem Erdem ve Dr. Aziz Çaylı, 3 yeni hücre besiyeri daha geliştirdi.

30.04.2020Teknoloji
Turkcell Dergilik, toplam okur sayısını ikiye katladı

Turkcell Dergilik, toplam okur sayısını ikiye katladı

Turkcell Dergilik, toplam okur sayısını ikiye katladı. Uygulamayı bu süreçte en çok Hollanda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Almanya'da yaşayan vatandaşlar takip ediyor.

30.04.2020Teknoloji
Kovid-19un A2a mutasyonu dünya genelinde daha baskın

Kovid-19'un A2a mutasyonu dünya genelinde daha baskın

Hint bilim insanlarının, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyonları üzerine yaptığı araştırma, özellikle bir mutasyonun dünyada çok sayıda kişiyi enfekte ettiğini ortaya koydu.

30.04.2020Teknoloji
ASELSANdan droneları etkisiz hale getirecek teknoloji

ASELSAN'dan drone'ları etkisiz hale getirecek teknoloji

ASELSAN, drone-mini/mikro insansız hava aracı (İHA) ve el yapımı patlayıcı gibi tehditleri etkisiz hale getirecek KANGAL Karıştırma/Köreltme Sistemi'nin teslimatlarına başladı.

30.04.2020Teknoloji
Siber hırsızlardan 13 milyon dolarlık dolandırıcılık

Siber hırsızlardan 13 milyon dolarlık dolandırıcılık

Rakamlar Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi. ABD Federal Ticaret Komisyonu, COVID-19 ile ilgili dolandırıcılık eylemleri yüzünden ülkede tüketicilerin 13 milyon dolardan fazla kayba uğradığını duyurdu.

30.04.2020Teknoloji
Sony PS Plus için Mayıs ayında hangi oyunlar ücretsiz

Sony PS Plus için Mayıs ayında hangi oyunlar ücretsiz?

Sony, her ay olduğu gibi Mayıs ayı için de bir dizi oyununu ücretsiz dağıtmaya başlıyor. PS Plus abonesi olanların yararlanabildiği kampanya kapsamında bakın Mayıs ayında hangi oyunlar bedava oldu?

30.04.2020Teknoloji
Xiaomi Redmi Note 9S Türkiye fiyatı ortaya çıktı

Xiaomi Redmi Note 9S Türkiye fiyatı ortaya çıktı

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi'nin beklenen akıllı telefonlarından Redmi Note 9S'in Türkiye fiyatı belli oldu.

30.04.2020Teknoloji
Telefonunuz koronavirüslü birine yaklaştığınızda sizi uyaracak

Telefonunuz koronavirüslü birine yaklaştığınızda sizi uyaracak

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok kişi evine kapanmış durumda. Dışarı önemli durumlar olduğunda çıkan vatandaşlar, şimdi de son teknolojinin önemli bir avantajından faydalanacak: Telefonunuz virüslü olan birine yaklaştığında sizi uyaracak. Peki bu nasıl olacak?

30.04.2020Teknoloji
PlayStation oyun fiyatlarında büyük indirim

PlayStation oyun fiyatlarında büyük indirim

Sony, Türkiye genelinde yeni bir kampanyayı hayata geçirdi. Popüler oyunların birçoğunun fiyatlarında önemli oranda indirimler yapılırken, fiyatların 90 TL'nin altına düştüğü dikkat çekti. Peki hangi oyunlar indirime girdi?

30.04.2020Evdehayat
LG, 2020 ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

LG, 2020 ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

LG, 2020 ilk çeyrekteki konsolide gelirini 14.73 trilyon KRW (12.45 milyar dolar) ve faaliyet karını 1.09 trilyon KRW (921.47 milyon dolar) olarak açıkladı. Gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yumuşak bir şekilde düşmüş olsa da, faaliyet geliri 2019’un ilk çeyreğine göre yüzde 21,1 oranında iyileşti ve çeyrek faaliyet karı 1 trilyon KRW'yi aştı. Bu durum şirket tarihinde ikinci kez gerçekleşmiş oldu. Yüzde 7,4'lük faaliyet marjı, LG’nin ilk çeyrek tarihindeki en yüksek seviyesindeydi.

30.04.2020Teknoloji