EKSTRA
MENÜ

Opera Sanatçısı

Opera Sanatçısı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Opera Sanatçısı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.243 Opera Sanatçısı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Opera, genellikle konusunu tarihten, mitolojiden, efsanelerden veya güncel olaylardan alan, sözlerinin tümü veya bir çoğu müzikle bestelenmiş, içinde görsel sanatların tümünü barındırabilen (Dans, Dekor, Kostüm, Işık vb.) ,teatral formda bir sahne eseridir.

Opera Sanatçısı Haberleri

Dune: Çöl Gezegeni macera tutkunları ile buluştu

Dune: Çöl Gezegeni macera tutkunları ile buluştu

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 5 film vizyona girdi.

22.10.2021Keyif
Bu hafta hangi filmler vizyona girecek İşte sinemalarda haftanın filmleri

Bu hafta hangi filmler vizyona girecek? İşte sinemalarda haftanın filmleri

Hafta sonu tatili öncesi vizyona girecek filmlere dair araştırmalar hız kazandı. Sinemalarda bu hafta yeni yapımların neler olduğunu merak eden filmseverler araştırmalarına hız verdi. Peki, bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

21.10.2021Keyif
Demans hastalığı ile mücadele eden Pakize Sudanın yeğeni Dilara Elagözlü anlattı: Bana her şeyi unutarak ölmek istiyorum dedi

Demans hastalığı ile mücadele eden Pakize Suda'nın yeğeni Dilara Elagözlü anlattı: 'Bana her şeyi unutarak ölmek istiyorum' dedi

İzmir'in Çeşme ilçesinde yaşayan oyuncu, yazar Pakize Suda’ya (71), 'akıl zayıflığı' yaşadığı belirtilerek opera sanatçısı ablası Ayşe Suda tarafından vesayet davası açıldı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, Pakize Suda'ya yeğeni Dilara Elagözlü'nün (46) vasi olarak atanmasına karar verdi. Pakize Suda'nın yeğeni Dilara Elagözlü TV8'de yayınlanan 2. Sayfa programına telefonla bağlandı. Elagözlü, Suda'nın yaşadıklarını canlı yayında anlattı.

6.10.2021Magazin
Opera sanatçısı soprano Özgül Tanyeri vefat etti

Opera sanatçısı soprano Özgül Tanyeri vefat etti

OPERA sanatçısı soprano Özgül Tanyeri, 85 yaşında yaşamını yitirdi. Tanyeri, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

5.10.2021Keyif
Pakize Suda kimdir, kaç yaşında, ne yapıyor Pakize Sudaya yeğeni vasi olarak atandı

Pakize Suda kimdir, kaç yaşında, ne yapıyor? Pakize Suda'ya yeğeni vasi olarak atandı!

Oyuncu, yazar Pakize Suda son zamanlarda zor günler geçiriyor. ‘Akıl zayıflığı’ yaşadığı gerekçesiyle ablası tarafından vesayet davası açılan Pakize Suda’ya Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, Pakize Suda'ya 46 yaşındaki yeğeni Dilara Elagözlü'nün vasi olarak atanmasına karar verdi. Başarılı oyuncu ve yazar Pakize Suda kaç yaşında, kimdir, şimdilerde ne yapıyor? İşte Pakize Suda hakkında merak edilenler…

5.10.2021Hayat
Pakize Sudanın zor günleri...

Pakize Suda'nın zor günleri...

İzmir'in Çeşme ilçesinde yaşayan oyuncu, yazar Pakize Suda’ya (71), 'akıl zayıflığı' yaşadığı belirtilerek opera sanatçısı ablası Ayşe Suda tarafından vesayet davası açıldı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, Pakize Suda'ya yeğeni Dilara Elagözlü'nün (46) vasi olarak atanmasına karar verdi.

5.10.2021Magazin
İpek Açar kimdir, nereli ve kaç yaşında

İpek Açar kimdir, nereli ve kaç yaşında?

İpek Açar, söylemleri ve özel hayatı ile magazin dünyasını yakından takip eden birçok vatandaşın araştırdığı isim olmaya başladı. Merhum sanatçı Kayahan'ın eşi olan İpek Açar, müzik dünyasında boy göstermektedir. Peki, İpek Açar kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, merakla araştırılan o isim hakkında bazı bilgiler

20.09.2021Hayat
Opera sanatçısına saldırıya 2 gözaltı

Opera sanatçısına saldırıya 2 gözaltı

Kadıköy’de opera sanatçısı Güvenç Dağüstün’e 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında verdiği konserin ardından saldıran A.T. ve O.E., Ümraniye’de yakalanıp gözaltına alındı. 2 şüphelinin Emniyet’teki işlemleri ve diğer şüphelileri yakalamaya yönelik çalışmalar devam ediyor.

2.09.2021Gündem
10 Ocak hangi burç ve burcu ne 10 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Ocak hangi burç ve burcu ne? 10 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji geçmişte olduğu gibi bugün de insanların ilgisini çekmektedir. İşte 10 Ocak hangi burç, 10 Ocak tarihindeki olaylar, 10 Ocak tarihinde doğan yabancı ve Türk ünlüler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

2.09.2021Burçlar
Opera sanatçısı Güvenç Dağüstüne saldırdığı iddia edilen 2 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Opera sanatçısı Güvenç Dağüstün'e saldırdığı iddia edilen 2 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Kadıköy'de, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde sahne alan opera sanatçısı Güvenç Dağüstün'e saldırdığı iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

1.09.2021Gündem
3 Nisan hangi burç ve burcu ne 3 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Nisan hangi burç ve burcu ne? 3 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar günümüzde büyük bir öneme sahip olmaktadır. Özellikle 3 Nisan tarihinin hangi burç olduğunu, özelliklerini, yükselenini, 3 Nisan tarihte bugün yaşanan olayları, yine bu tarih içerisinde doğan ünlüleri ve futbolcuları sizler için derledik.

1.09.2021Burçlar
Deniz Uğur kimdir, kaç yaşında Deniz Uğur hangi dizilerde ve filmlerde oynadı

Deniz Uğur kimdir, kaç yaşında? Deniz Uğur hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Deniz Uğur, magazin gündemini yakından takip eden pek çok kişinin araştırdığı isimler arasında yer alıyor. Kırgın Çiçekler, Zalim İstanbul, Umutsuz Ev Kadınları gibi dizilerde rol alan Deniz Uğur, tiyatro geçmişi bulunan da bir isimdir. Peki, Deniz Uğur kimdir, kaç yaşında? İşte, Deniz Uğur'un oynadığı diziler ve filmler

11.06.2021Hayat
Ünlü sopranodan balkonda konser

Ünlü sopranodan balkonda konser

Emekli opera sanatçısı 83 yaşındaki soprano Remziye Alper, pandemi günlerinde, geçen yıl 23 Nisan’da evinin balkonundan verdiği konseri bu kez de öğrencisi Sevinç Yıldız ile birlikte 19 Mayıs’ta tekrarladı.

20.05.2021Gündem
Küçük Semiha geliyor

Küçük Semiha geliyor

Önce koronavirüse yakalanan, ardından üzerine kaynar su dökülen Gonca Vuslateri sağlığına kavuştu.

14.05.2021Keyif
Gonca Vuslateri sağlığına kavuştu

Gonca Vuslateri sağlığına kavuştu

ÖNCE koronavirüse yakalanan, ardından üzerine kaynar su dökülen Gonca Vuslateri sağlığına kavuştu.

13.05.2021Magazin
Hedefimiz gençlik orkestrası da kurmak

Hedefimiz gençlik orkestrası da kurmak

İmkânları kısıtlı çocukları müzikle buluşturmak için çalışan Yorglass Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği’nin yeni başkanı Gülfem Yorgancılar Perçin oldu. Derneğe bağlı orkestranın büyüyeceğini ve daha çok çocuğa ulaşacaklarını belirten Perçin, “Hedefimiz çocuk orkestramızın yanında gençlik orkestrası da kurmak” dedi.

11.05.2021Keyif
20. yüzyılın dünyaca tanınmış Türk Divası: Leyla Gencer

20. yüzyılın dünyaca tanınmış Türk Divası: Leyla Gencer

Dünyada "Türk Divası" (La Diva Turca) olarak tanınan usta sanatçı, Milano, Roma, Napoli, Venedik, Viyana, Paris, San Francisco, Köln, Buenos Aires, Londra, Rio de Janerio, Bilbao ve Chicago'da birçok kez sahne aldı.

10.05.2021Keyif
Tiyatro sanatçısı Handan Ertuğrul için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesinde tören düzenlendi

Tiyatro sanatçısı Handan Ertuğrul için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenlendi 

Tiyatrosunun duayen ismi Muhsin Ertuğrul'un eşi tiyatro ve opera sanatçısı Handan Uran Ertuğrul için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahne'sinde tören düzenlendi. Ertuğrul, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verildi.

2.04.2021Magazin
Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... Dünyanın dört bir yanından kadın fotoğrafçılar iPhone 12 modellerindeki kamera sistemlerinden yararlanarak cinsiyet konusunu ve 2021’de kadın olmanın çalışmalarını nasıl etkilediğini ele aldı. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan Şili, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya'ya ve daha birçok ülkeye uzanan bu koleksiyon, sonsuz yeteneklere sahip, ilham verici kadınlara ışık tutuyor, kız kardeşlik kavramını tanıtıyor ve insanı kendisi üzerine düşünmeye teşvik ediyor.

8.03.2021Teknoloji
Mesut İktu ya da şarkıcı olmamak

Mesut İktu ya da şarkıcı olmamak

Seyit Yöre’nin hazırladığı ‘Mesut İktu-Cumhuriyet’in 50 Yıllık Aydını’ kitabı uzun bir söyleşinin ötesinde, İktu’yla ilgili çok sayıda belgeyi de bir araya getiriyor. Asıl vurgulanması gereken nokta ise İktu’nun sahneyi paylaştığı arkadaşları değil, A. Adnan Saygun’dan Necil Kâzım Akses’e Cumhuriyet dönemi çoksesli çağdaş Türk müziğine damgasını vuran bestecilerle ilgili anıları...

7.01.2021Kitap Sanat
Şan Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Şan Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Şan, sıklıkla kullanılan kelimeler arasında bulunmaktadır. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan kelimelerden biridir. Bu nedenle şan kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenebilir ve buna göre rahatlıkla kullanılabilir. Sizin için şan ne demektir? Şan kelimesinin anlamı nedir detaylarıyla derledik.

Son Dakika Haberi | İstanbul rüyası başlıyor

Son Dakika Haberi | İstanbul rüyası başlıyor

Formula 1 Türkiye Grand Prix’si bugün 15.00’te sıralama turlarıyla start alıyor.

14.11.2020Motor Sporları
Formula 1 İstanbul GPde İstiklal Marşını Murat Karahan seslendirecek

Formula 1 İstanbul GP'de İstiklal Marşı'nı Murat Karahan seslendirecek!

Intercity İstanbul Park'ta 15 Kasım Pazar günü gerçekleşecek Formula 1 yarışının başlangıç seremonisinde İstiklal Marşı'nı dünyaca ünlü opera sanatçısı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan seslendirecek.

31. Ankara Uluslararası Film Festivali başladı

31. Ankara Uluslararası Film Festivali başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfınca düzenlenen 31. Ankara Uluslararası Film Festivali başladı.

4.09.2020Keyif
Opera sanatçısı Serap Çiftçi’den “Kayıp Hece”

Opera sanatçısı Serap Çiftçi’den “Kayıp Hece”

Uzun yıllar birçok müzikal ve operada başrol oynayan ve konserler veren Serap Çiftçi’nin “Kayıp Hece” adlı şarkısı DMC etiketiyle yayınlandı. Sanatçı ”Dünya Çingene Şarkıları” “Türkülerimle Türkiye” ve “Yunus Emre Aşka Yolculuk” proje konseptlerini sahnelemesi ile tanınıyor.

30.07.2020Keyif
Çin lideri Şiye benzeyen sanatçının sosyal medya hesabı kapatıldı

Çin lideri Şi'ye benzeyen sanatçının sosyal medya hesabı kapatıldı

Çinli opera sanatçısı Liu Keqing (63), Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’e benzediği için sosyal medyada sansüre maruz kaldı.

1.07.2020Dünya
Hakan Aysevin 6ncı evliliği de bitiyor

Hakan Aysev'in 6'ncı evliliği de bitiyor

2 yıl önce 6'ıncı evliliğini Evren Aysev ile yapan ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev'den kötü haber.

7.06.2020Magazin
İDOB pandemi döneminde internetle sanatseverlerin evine girdi

İDOB pandemi döneminde internetle sanatseverlerin evine girdi

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı dönemi, sanatçı ve sanatseverlerin katıldığı internet yayınlarıyla tamamladı.

4.06.2020Keyif
100. Yıl Marşı besteleyip çocuklara armağan ettiler

100. Yıl Marşı besteleyip çocuklara armağan ettiler

Keman virtüözü, besteci ve akademisyen Cihat Aşkın ile opera sanatçısı Burak Bilgili, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 100.yılı için 'Yüzyılın Çocukları' isimli bir marş besteledi. Marş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na ithafen çocuklara armağan edildi.

23.04.2020Gündem
100. Yıl Marşı besteleyip çocuklara armağan ettiler

100. Yıl Marşı besteleyip çocuklara armağan ettiler

KEMAN virtüözü, besteci ve akademisyen Cihat Aşkın ile opera sanatçısı Burak Bilgili, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 100.yılı için 'Yüzyılın Çocukları' isimli bir marş besteledi. Marş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na ithafen çocuklara armağan edildi.

23.04.2020Haber
İKSVnin Leyla Gencer belgeseli yayında

İKSV'nin Leyla Gencer belgeseli yayında

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), yapımcılığını üstlendiği 'Leyla Gencer: La Diva Turca' belgeselini dijital platformlar üzerinden ücretsiz olarak erişime açtı. Küresel koronavirüs salgını sebebiyle eve kapanan sanatseverler, 20. yüzyılın en önemli opera sanatçıları arasında gösterilen Leyla Gencer’in yaşam öyküsünü anlatan belgeseli İKSV’nin YouTube kanalı üzerinden izleyebilecek.

28.03.2020Kitap Sanat
Ünlü tenor Placido Domingo da corona virüse yakalandı

Ünlü tenor Placido Domingo da corona virüse yakalandı

Koronavirüs teşhisi konan ünlüler arasına dünyaca ünlü opera sanatçısı Placido Domingo da katıldı. 79 yaşındaki İspanyol tenor COVID-19 testi yaptırdığını ve sonucun pozitif çıktığını açıkladı.

24.03.2020Keyif
Cem Yiğit Üzümoğlu 10 yıl sonrası  için hayalim:Hayatta olmak

Cem Yiğit Üzümoğlu "10 yıl sonrası için hayalim:Hayatta olmak"

‘Evlat’ isimli oyunu kapalı gişe oynuyor; diğer oyunu ‘Kalp’ tam gaz devam ediyor. Yeni neslin parlayan oyuncusu Cem Yiğit Üzümoğlu, şan ve şöhretle işi olmadığını söylüyor: “İşimi, mesleğime âşık olduğum için yapıyorum. Yoksa para kazanmanın da şöhret olmanın da daha kolay yolları var.”

22.03.2020Hürriyet Pazar
Hayat verdikleri karakterler için makyajla değişen yüzler

Hayat verdikleri karakterler için makyajla değişen yüzler

Her oyunda farklı bir karaktere hayat veren ve bazen iki saatlik gösteri için altı saat makyaj yapılan Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, renkli yüzleri ve performanslarıyla seyirciyi etkiliyor.

13.03.2020Seyahat
Hayat verdikleri karakterler için makyajla değişen yüzler

Hayat verdikleri karakterler için makyajla değişen yüzler

Her oyunda farklı bir karaktere hayat veren ve bazen iki saatlik gösteri için altı saat makyaj yapılan Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, renkli yüzleri ve performanslarıyla seyirciyi etkiliyor.

10.03.2020Keyif
Bu çorba lezzetini yaparken söylenen opera şarkılarından alıyor

Bu çorba lezzetini yaparken söylenen opera şarkılarından alıyor

Rusya ve Ukrayna sofralarının vazgeçilmezi borş çorbasının ünü sınırları aştı. Poltava semtinde eski bir Ukrayna köyünde söylediği şarkılarla borş çorbası yapan Opera Sanatçısı Alona Grebenyuk, İhlas Haber Ajansı muhabirine çorbanın yapılışındaki incelikleri anlattı.

Yazar Sonuçları

Bir ada masalı: Gelincik şerbeti ve orijinal bademli kurabiye

Son yılların gözdesi olmasında güzelliği kadar, lezzetli yemeklerinin de payı var. Kimi yıllara meydan okuyan tarifler, kimiyse yeni dokunuşlarla ortaya çıkmış lezzetler. Bu hafta Bozcaada’nın birbirinden güzel insanları ve onların ellerinde hayat bulan lezzetleri arasında gastronomik bir gezintiye çıkalım.

1.08.2021

15’inde dünyanın en güzel çocuğu 66’sında Gandalf

Dünya sinemasının en önemli eserlerinden biri İtalyan yönetmen Visconti’nin “Venedik’te Ölüm” filmiydi...

21.07.2021

Şefkat çınarları

Darüşşafaka’nın Maltepe rezidansında 10 yıldır eşi Atifet ile birlikte kalan Prof. İlhan Usmanbaş, bu yıl 100’üncü yaşını kutlayacak. 80 yıllık evli Usmanbaş çifti, mal varlıklarını Darüşşafaka’ya bağışlayarak, ‘Bizi sıfırdan yetiştirdi’ dedikleri Cumhuriyet’e vefa borçlarını ödemek istediklerini söyledi...

3.04.2021

Masal diyarı fethi kutluyor

Alanya’nın yeri çocukluğumdan beri bir başkadır benim için...

26.02.2021

Bırakalım sadece denizimiz olmasın

Ankara’nın soğuk kışları yavaş yavaş hatıralarımızda kalmaya başladı.

5.01.2021

Bir opera sanatçısının yaşamı

Müzisyenlerin hayatı, sanatı üzerine kitaplar iki açıdan önemlidir.

18.10.2020

CD’nin kapağında Kennedy’nin fotoğrafı var

Bir CD kapağı, Kennedy’nin öldürülmeden önce üstü açık otomobildeki son fotoğrafı.

19.07.2020

Opera sahnesinde bordo mavi notalar

Ankara’da başladıkları müzik eğitimlerini Avusturya’da sürdüren piyanist Nazlı Hacıalioğlu ve opera sanatçısı Defne Aydın, bu sefer tutkunu oldukları Trabzonspor için özel bir beste kaydetti. Viyana’da kaydedilen opera bestesi sosyal medya üzerinden büyük beğeni topladı. Nazlı ve Defne ile müzik kariyerlerini ve gelecek planlarını konuştuk...

12.07.2020

Mesut İktu’nun 50’nci sanat yılı

Opera sanatçısı, öğretim üyesi, bariton Mesut İktu için ellinci sanat yılında özel bir etkinlik düzenlenecekti.

8.05.2020

Uzun İhsan Efendi sokak röportajında

SON iki gündür verdiği bir sokak röportajıyla sosyal medyanın gündeminde ilk sıralara çıktı yazar İhsan Oktay Anar.

12.02.2020