EKSTRA
MENÜ

Öneriler

Öneriler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Öneriler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.066 Öneriler haberi bulunmuştur.

Öneriler Haberleri

ABDden Kuzey Koreye füze yaptırımı tehdidi

ABD'den Kuzey Kore'ye füze yaptırımı tehdidi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kore'nin balistik füze geliştirmede ihtiyaç duyduğu materyallerin listesini paylaşarak, tedarik edenlere yaptırım tehdidinde bulundu.

2.09.2020Dünya
Uzaktan eğitim sürecini verimli geçirmenin yolları

Uzaktan eğitim sürecini verimli geçirmenin yolları

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim yılının 31 Ağustos tarihi itibari ile uzaktan eğitim şeklinde başlayacağını, yüz yüze eğitime ise 21 Eylül’de geçileceğini duyurdu. Uzaktan eğitim ve yeni normal eğitim dönemlerinde öğrencilerin en verimli şekilde eğitim hayatlarına devam edebilmeleri için Eğitimci Yazar Coşkun Bulut özellikle ilkokul ve ortaokul velilerine önerilerde bulundu.

2.09.2020Eğitim
Uzaktan eğitim sistemi için teknoloji önerileri

Uzaktan eğitim sistemi için teknoloji önerileri

ANTALYA Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Teknoloji Çalışma Grubu, eğitim sisteminde teknolojinin kullanımına ilişkin önerilerde bulundu.

1.09.2020Teknoloji
Son Dakika | Galatasarayda son karar verildi Younes Belhanda ve Ryan Babel...

Son Dakika | Galatasaray'da son karar verildi! Younes Belhanda ve Ryan Babel...

Oyuncu satmadan alamayan Galatasaray, transfere başlayan Araplar'a gözü dikti. Güney ülkelerine iş yapan menajerlere teklifler için yetki verildi. Sarı-Kırmızılılar, bu hafta maliyeti yüksek isimlerin başında gelen Younes Belhanda ile Ryan Babel'den kurtulup transfere bütçe açmak için tüm kozları oynayacak.

1.09.2020Futbol
Okullar yeniden açılırken anne babalara öneriler

Okullar yeniden açılırken anne babalara öneriler

Pandemi sürecine kadar çalışan anne-babalar çocuklarının sorumluluğunu önce bakıcılara sonra kreş ve okullara ihale ediyordu. Ama pandemi sürecinde çalışan anne-babalar full-time ebeveynlik artı öğretmenlik görevini üstlendi. Bir yandan da online işlerini yerine getirmeye çalıştılar.

31.08.2020Eğitim
Çıplaklar kampı paylaşımına çok sert tepki gösterdiler

'Çıplaklar kampı' paylaşımına çok sert tepki gösterdiler!

Çanakkale merkeze bağlı, 350 nüfuslu Çıplak köy, adıyla duyanları şaşırtıyor. Köyün adı, meydandaki 'Çıplak Dede' olarak da anılan 'Garip Dede' yatırından geliyor. Bazen köy tabelası önünde tişörtlerini çıkararak yarı çıplak fotoğraf çektirenler dahi olduğunu belirten yöre halkı, son olarak köylerinde çıplaklar kampı varmış gibi sosyal medyada yapılan paylaşıma isyan etti. Çıplak köyü halkı, adı nedeniyle ‘nü’ gibi göstermek isteyenler olsa da köylerinin adını değiştirmeyi düşünmediklerini, yatır dolayısıyla bu ismin maneviyatına inandıklarını söyledi.

30.08.2020Gündem
Evinizi botanik bahçesine dönüştürün

Evinizi botanik bahçesine dönüştürün

Evde yetiştirebileceğimiz bitkiler arasında seçenek çok. Artık sosyal medya da bazılarını daha önce hiç görüp duymadığımız, ilginç çeşitlerle dolu. Hangisini almalı, özellikleri neler, yetiştirirken nelere dikkat etmeli diye merak ediyorsanız alanında uzman isimlerden öneriler topladık...

30.08.2020Hürriyet Pazar
Bu öneriler bazı durumlarda işinizi kolaylaştıracak

Bu öneriler bazı durumlarda işinizi kolaylaştıracak

Evde ya da kişisel olarak yaşanan bazı problemler can sıkıcı olabilir? Ancak hepsinin bir çözümü var.

Kıskançlık: Nedir Ne Değildir Sevgi Gösterme Şekli Midir

Kıskançlık: Nedir? Ne Değildir? Sevgi Gösterme Şekli Midir?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de şiddet, özellikle de kadına şiddet çok önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Hemen hemen her seferinde de şiddet uygulayan kişi “Çok seviyorum, çok kıskandım” şeklindeki sözleriyle kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Peki bir kadını döve döve öldürmeye, bıçaklamaya, yakmaya, hatta üzerine beton dökmeye bile neden olan bu kıskançlık nasıl bir “sevgi” gösterisidir? “Sevgi” gösterisi değil de aksine karşı tarafın hayatını zehir eden çok büyük bir saygısızlık mıdır yoksa her türlü kıskançlık?

İklimle uyumlu yerleşilmeli

İklimle uyumlu yerleşilmeli

Giresun’daki sel felaketinin ardından bölgede inceleme yapan CHP heyeti, doğayla ve iklimle uyumlu yerleşim pratiğine geçilmesi gerektiğini vurguladı.

28.08.2020Gündem
Almanya’dan koronavirüs kararı Yıl sonuna kadar yasaklandı

Almanya’dan koronavirüs kararı! Yıl sonuna kadar yasaklandı

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında büyük çaplı etkinliklerin yıl sonunda kadar yapılmayacağı bildirildi.

27.08.2020Dünya
Ege Üniversitesi “26 Ekim” dedi

Ege Üniversitesi “26 Ekim” dedi

Ege Üniversitesinin (EÜ) öğretime 26 Ekim'de başlama kararı aldığı bildirildi.

27.08.2020Eğitim
Kısa Saçlara Nasıl Hacim Katılır İşte Etkili Öneriler...

Kısa Saçlara Nasıl Hacim Katılır? İşte Etkili Öneriler...

Kısa saç kullananlar iyi bilir; bir kere alıştığınız zaman asla vazgeçemezsiniz! Ancak kısa saçlar bazen hacimsiz görünebiliyor. Uygulayabileceğiniz birkaç basit teknik ile hem kısa hem de hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

27.08.2020Saç
TikToktaki evde güzellik uygulamaları önerileri sağlığa zararlı mı

TikTok'taki evde güzellik uygulamaları önerileri sağlığa zararlı mı?

Gençler başta olmak üzere birçok TikTok kullanıcısı, evde diş beyazlatma, dudak büyütme ve benleri yok etme gibi yöntemlerle ilgili videolar paylaşıyor. Uzmanlar ise bunların ne kadar tehlikeli olduğu konusund uyarılarda bulunuyor.

27.08.2020Teknoloji
Çalışma odanızı düzenlerken işinizi kolaylaştıracak öneriler

Çalışma odanızı düzenlerken işinizi kolaylaştıracak öneriler

Çalışma odası bir evdeki en önemli alanlardan biridir. Özellikle de evden çalışanlar için... Bu yüzden odaklanma, verim sağlama ve işe uygun olması da oldukça önemli. Peki çalışma odası nasıl olmalı ve düzenlerken nelere dikkat edilmeli?

26.08.2020Yaşam
Gelinlik seçiminde kararsızlık yaşıyorsanız işte size ipuçları

Gelinlik seçiminde kararsızlık yaşıyorsanız işte size ipuçları

Gelin adaylarının en çok zorlandıkları konu elbette gelinlik seçimi. Doğru görüntüyü elde etmek için altın kural ne? Mekana göre gelinlik nasıl seçilir? Stil Danışmanı ve Moda Tasarımcısı Miray Gündoğdu, gelin adaylarının işlerini kolaylaştıracak öneriler sundu.

25.08.2020Alışveriş
Türk Konseyi Aşı Çalıştayı, İzmir’de başladı

Türk Konseyi Aşı Çalıştayı, İzmir’de başladı

Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Aşı Çalıştayı, üye ülkelerin temsilcileri ve bilim insanlarının katılımıyla İzmir’de başladı. 3 gün sürecek çalıştayda Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Özbekistan, Türkmenistan ve Türkiye’deki farklı üniversitelerden bilim insanları, yürüttükleri bilimsel çalışmalara ilişkin tecrübelerini paylaşacak.

24.08.2020Ekonomi
Uzaktan eğitime bir fikrin mi var

Uzaktan eğitime bir fikrin mi var?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecine ilişkin veli, öğrenci, öğretmenlerin görüşlerini almak üzere "Uzaktan Eğitime Bir Fikrim Var" isimli paylaşım sitesini hayata geçirdiklerini söyledi.

24.08.2020Eğitim
Neşeli ve şık: Hawaii gömlekler

Neşeli ve şık: Hawaii gömlekler

Genellikle orta yaşlı erkeklerle ve turistik stillerle özdeşleştirilen, biraz da demode bulunan ‘bowling’ başka deyişle ‘Hawaii gömlek’ bu yaz genç gardıroplarının en havalı parçalarından biri haline geldi.

YÖK transkript belgesini e-Devlete taşıyacak

YÖK 'transkript belgesi'ni e-Devlet'e taşıyacak

Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK), üniversiteler tarafından verilen öğrenci transkript belgelerinin (not dökümü belgesi) standart bir formda, Türkçe ve İngilizce olarak e-Devlet üzerinden dijital ortamda verilebilmesi için çalışma başlatıldığı açıklandı.

21.08.2020Gündem
YÖK’ten üniversite öğrencilerine ‘e-transkript’ müjdesi

YÖK’ten üniversite öğrencilerine ‘e-transkript’ müjdesi

YÖK, üniversite öğrencilerinin transkript belgelerini e-devlet üzerinden alabilmeleri için kolları sıvadı. Türkçe ve İngilizce olarak tasarlanan e-transkript belgesinin kasım ayı içinde hizmete sunulacak.

21.08.2020Eğitim
Çocuğunuzun dil gelişimine yardımcı olabileceğiniz öneriler

Çocuğunuzun dil gelişimine yardımcı olabileceğiniz öneriler

Çocukların dil gelişiminde ebeveynlerin rolü önemlidir. Yapılan araştırmalara göre çocukluk döneminde bol bol konuşulan ve okuma yapılan çocukların, yapılmayanlara göre daha iyi kelime dağarcığına ve dil bilgisine sahip olabileceği ortaya konmuştur.

21.08.2020Yaşam
Özel okul derneklerinden ücret iadesi açıklaması

Özel okul derneklerinden ücret iadesi açıklaması

Özel okul dernekleri bir araya gelerek, velilerin talep ettiği ücret iadeleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

21.08.2020Eğitim
Bakanlıktan özel okul açıklaması

Bakanlıktan 'özel okul' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), özel öğretim kurumlarının, öğrencilerin eğitim hakkı başta olmak üzere bünyesindeki öğretmen ve çalışanların haklarını da gözeterek velilerin, maddi ve manevi talepleriyle ilgili yapmakla yükümlü oldukları düzenlemelerin yakın takipçisi olunacağı bildirildi.

20.08.2020Gündem
Çıtır çıtır olmasın Balık tüketirken bunlardan kaçının

Çıtır çıtır olmasın! Balık tüketirken bunlardan kaçının

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Sena Binöz balık tüketirken dikkat etmemiz gereken 10 kuralı anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

20.08.2020Sağlık
Transfer haberleri | Göztepe’ye sürpriz öneriler Gbohouo ve Ofoedu...

Transfer haberleri | Göztepe’ye sürpriz öneriler! Gbohouo ve Ofoedu...

Süper Lig’de yeni sezon öncesi acil kaleci ve golcü arayan Göztepe’ye Fildişi Sahilleri Milli Takımı’nın file bekçisi Sylvain Gbohouo ve daha önce Türkiye’de forma giyip halen İsrail’de oynayan Nijeryalı forvet Chikeluba Ofoedu önerildi.

20.08.2020Futbol
Kitaplığınıza ufak dokunuşlar yapmaya ne dersiniz İşte öneriler...

Kitaplığınıza ufak dokunuşlar yapmaya ne dersiniz? İşte öneriler...

Kitaplarımızı düzenli bir şekilde muhafaza etmek için kullandığımız kitaplıklar, aynı zamanda ev dekorasyonu için de önemli detaylardan biri. Ancak, bazen kitaplığınızı ne kadar düzenli tutsanız da tekrar karışabiliyor. Ayrıca dağınık bir kitaplıkta hoş bir görüntü vermeyebilir. Bunun için kitaplığınızın düzenini sağlayarak şık ve düzenli hale getirebileceğiniz birkaç ipucunu sizin için derledik.

Küf lekelerinden kurtulmanın pratik yolları

Küf lekelerinden kurtulmanın pratik yolları

Nemli ortamlarda oluşan küf lekeleri kötü kokuya neden olmanın yanı sıra insan sağlığı için de zararlı. Peki, küf lekelerinden kurtulmak için neler yapılmalı?

Sevişme sahnelerine ‘Kazablanka’ ayarı

Sevişme sahnelerine ‘Kazablanka’ ayarı

İngiltere'de yönetmenlerin meslek birliği Directors UK tarafından hazırlanan kılavuzda, pandemi sürecinde setlerdeki sosyal mesafeyi koruyabilmek için sevişme sahnelerinin çekiminde alternatif yöntemler kullanılması önerildi.

20.08.2020Kitap Sanat
Sıcak Havalarda Kalp Sağlığı İçin Öneriler

Sıcak Havalarda Kalp Sağlığı İçin Öneriler

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte kalp hastalıkları riski de artmakta, buna bağlı olarak kalp krizi vakalarında yaz aylarında artış görülmektedir. bu durumun da, sıvı kaybıyla birlikte kanın pıhtılaşma oranındaki artışa bağlı olduğu düşünülmektedir. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Hamza Duygu, sağlıklı kişilerin dahi yaz aylarında sıvı alımına özen göstermesi gerektiğini belirtti, uyarılarda bulundu.

19.08.2020İyi Yaşam
Zihinsel Odağınızı Geliştirmenin 7 Yolu

Zihinsel Odağınızı Geliştirmenin 7 Yolu

Eğer dikkatiniz kolayca dağılıyorsa zihinsel odaklanmanızı geliştirmek için bazı yollara ihtiyacınız var. Sosyal medyaya girmek gerçekten kolay ancak işinizle ilgili bir sunuma odaklanmak o kadar kolay değil. Neden? Biri eğlenceli, diğeri değil. Zihinsel odaklanma önemlidir. İyi performans göstermek ve hedeflerinize ulaşmak için konsantre olmanız ve zihinsel çabayı yönlendirebilmeniz gerekir.

Zihinsel odaklanma, başarısızlık ve başarı arasındaki fark anlamına gelebilir. Muhteşem bir konsantrasyon elde edeceğinize söz vermiyoruz, ancak bu öneriler zihinsel odaklanmanızı geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Asla 19.03 veya 19.07de transfer açıklamayacağız

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Asla 19.03 veya 19.07'de transfer açıklamayacağız

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 19.03’te veya 19.07’de asla bir transfer açıklaması yapmayacaklarını ifade ederken ezeli rakiplerine göndermelerde bulundu.

19.08.2020Futbol
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengizden Beşiktaş göndermesi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den Beşiktaş göndermesi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Beşiktaş'ın Mensah transferini 19:05'te açıklamasına göndermede bulundu.

18.08.2020Futbol
Gelin Adaylarına Evde Düğün Hazırlığı İçin Öneriler

Gelin Adaylarına Evde Düğün Hazırlığı İçin Öneriler

Koronavirüs gündemi bahar aylarında hareketlenen düğün sezonunu da sekteye uğrattı. Düğünleri ertelenen ya da düğün hazırlık sürecini evlerinde kalarak geçirmek durumundaki birçok çift, kendini daha fazla telaş ve stres içinde buluyor. Geç kalma korkusu, gündemden olumsuz yönde etkilenen ruh hali ve süreçteki kaygı bozuklukları gelin adaylarının ciltlerinin yorgun ve cansız bir hale gelmesine neden olabiliyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ebru Sağlık, düğün günlerinde kendilerini en iyi halinde, ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilt ile görmek isteyen gelinlerin evdeki süreci nasıl daha iyi değerlendirebilecekleri konusundaki tavsiyelerini aktardı.

18.08.2020Evlilik
Pandemide kritik 4 hafta: 21 Eylül milat olacak

Pandemide kritik 4 hafta: 21 Eylül milat olacak

Yaz aylarıyla birlikte vaka sayısında yaşanan artışın kış gelmeden kontrol altına alınması için başlatılan çalışmalarda, 21 Eylül milat olacak. Uzmanlar, okulların açılmasının planlandığı bu tarihe kadar sıkı bir strateji uygulanması uyarısında bulundu ve 3 öneri getirdi...

18.08.2020Gündem
“Çocuğum çok zayıf” diyorsanız… Bu öneriler kilo aldırıyor

“Çocuğum çok zayıf” diyorsanız… Bu öneriler kilo aldırıyor

Çağın salgın hastalığı obezite çocukluk çağında da hızla yaygınlaşırken, bazı ebeveynler ise tam tersine çocuklarının yemek yememesinden, zayıf olmasından şikayetçi. “Ne yapsam yemek yediremiyorum!”, “Yaşına göre olması gereken kilonun çok altında!” türünden serzenişleri birçok anneden duymak mümkün.

Çocuğunuzun bağışıklığını kuvvetlendirecek öneriler

Çocuğunuzun bağışıklığını kuvvetlendirecek öneriler

Uzun süredir kapalı olan okullar eylül ayında açılıyor. Bu süreçte hijyen kurallarını çocuğa öğretmek kadar yapılabilecek en iyi korunmalardan biri de çocukların bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilmek. Bu noktada çocuklara mutlaka yaş grubuna göre beslenme eğitimi verilmesi ve hangi besinlerden neden yemeleri ve yememeleri gerektiği anlatılması gerektiğini belirten Diyetisyen Deniz Zünbülcan, konuyla ilgili önerilerini paylaştı.

Bebeğinizin öğrenmesini desteklemenin 6 yolu

Bebeğinizin öğrenmesini desteklemenin 6 yolu

Bebeklerin öğrenmelerini ve gelişimini desteklemek için uygun ortamı oluşturmak çok önemli. Bunun için de onların gelişimini destekleyecek birkaç şey yapabilirsiniz.

14.08.2020Yaşam
ABDde Trumpın saçları için yasa değiştiriliyor

ABD'de Trump'ın 'saçları' için yasa değiştiriliyor!

ABD başkanı Donald Trump yine ilginç bir açıklamasıyla gündeme oturdu. Trump 'Banyoda su tazyikli akmıyor. Saçlarım mükemmel olmalı' dedi, bakanlık duş başlığı standartlarını değiştirmek için harekete geçti.

14.08.2020Dünya
YÖK: Üniversiteler 1 Ekimden sonra açılabilecek

YÖK: Üniversiteler 1 Ekim'den sonra açılabilecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversitelerin 1 Ekim'den sonra açılabileceğini söyledi.

13.08.2020Eğitim
Çocukları güneş çarpmasından 8 adımda koruyun İşte öneriler…

Çocukları güneş çarpmasından 8 adımda koruyun! İşte öneriler…

Yaz mevsiminde çocukların en sevdikleri aktiviteler deniz ve havuzda yüzmek, kumsalda kaleler yapmak, parklarda oynamak oluyor. Ancak uzun süre güneş altında kalmak pek çok sağlık problemini de beraberinde getirebiliyor. Bunlardan belki de en tehlikelisi, güneş çarpması!

Yazar Sonuçları

Sınavlara hazırlanan öğrencilere öneriler

Yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Belirsizliklerle dolu ve zor bir yıl olacağı şimdiden belli. Bu durum özellikle sınav grubu öğrencilerinin işini daha da karmaşık hâle getiriyor. Bu sebeple yaklaşık yirmi yıldır YKS, ALES, DGS, LGS gibi farklı sınavlara öğrenci hazırlarken edindiğim tecrübelerden yola çıkarak sınav grubu öğrencilerine, hazır yolun başındayken, önerilerde bulunmak istedim. Bu önerilerin her biri başarılı bir sınav sürecinin olmazsa olmazıdır diyebilirim. O halde başlayalım...

1.09.2020

Yeni okul döneminde ailelere öneriler

İlk ders zili uzaktan da olsa çaldı ve okullar açıldı. Yeni normalin hayatımıza getirdiği bir yeni normal de bu oldu: Uzaktan eğitim. Herkesin kafası karışık, herkes kaygılı ve aslında herkes çaresiz. Peki, şimdi ne olacak?

1.09.2020

Sağlıklı yaşam için öneriler

HAYATINIZIN birkaç yıl daha uzaması mı, yoksa o hayatın size daha çok neşe, keyif, mutluluk vermesi mi önemli? Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Funda Aksu paylaştı:

31.08.2020

Olumlu ebeveyn, öğretmen ve öğrenci ilişkisinin önemi

Öğrencilerin okul başarısına etki eden en önemli konularından biri de öğretmen ve ebeveyn ilişkisidir. İçinde bulunduğumuz salgın süreci korkusu ile birlikte ebeveyn, öğrenci ve aile iletişimi, belirlenen standartları ile gündeme yatırılması ve eğitim dönemi başında planlanması gereken önemli bir detaydır.

25.08.2020

Gözler Riva'da, kaos kapıda: Limit meselesi kördüğüm oldu

TFF Yönetim Kurulu bugün tarihi bir toplantı yapacak. Nihat Özdemir federasyonu, büyük bir krize dönüşen takım harcama limitleri için son sözü bugün söyleyecek. Süper Lig takımları limitler konusunda 7 farklı öneri getirdi, hiçbiri 21 imza toplayamadı.

25.08.2020

Maske bir numaralı mesele

Geçtiğimiz hafta içi İstanbul’un farklı noktalarında; sokakları, AVM’leri, hastane, klinik, restoran ve kafelerinde “maske teftişi” yaptım.

24.08.2020

Deprem gerçeğini hep unutuyoruz

EGE-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan geçenlerde önemli bulduğum bir açıklama yaptı.

22.08.2020

Üniversiteler açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk, orta ve lise dereceli okulların açılmasıyla ilgili tarih verdikten sonra gözler YÖK Başkanı Yekta Saraç’a çevrildi. Özellikle üniversite öğrencileri, bu konuda verilecek kararı merakla bekliyor.

14.08.2020