EKSTRA
MENÜ
Arşiv

On Numara

On Numara ile ilgili tüm haberleri ve son dakika On Numara haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.059 On Numara haberi bulunmuştur.

On Numara Haberleri

Milli Piyangodan yeni şans oyunu

Milli Piyango'dan yeni şans oyunu

Milli Piyango İdaresi (MPİ), ''On Numara'' adı verilen yeni bir şans oyununu başlatıyor. Dünyanın birçok ülkesinde ulusal piyango idarelerince oynatılan On Numara, 6 Ağustos 2002 Salı gününden itibaren başlayacak.

26.07.2002Gündem
Bilemeyeni de ödüllendiren ‘On Numara’ başlıyor

Bilemeyeni de ödüllendiren ‘On Numara’ başlıyor

Milli Piyango İdaresi Sayısal Oyunlar Yönetmeliği'ne, 6 Ağustos'ta başlayacak ‘‘On Numara’’ oyunu da eklendi.

29.07.2002Ekonomi
Yeni şans oyunu salı günü başlıyor

Yeni şans oyunu salı günü başlıyor

Milli Piyango İdaresi'nin yeni şans oyunu ''On Numara'', 6 Ağustos Salı günü başlıyor. On-line sayısal oyun olan On Numara, bu tarihten itibaren, sayısaloyun bayilerinde bulunan oyun terminallerinden oynatılmaya başlanacak.

4.08.2002Gündem
On Numara yarın başlıyor

On Numara yarın başlıyor

Milli Piyango İdaresi'nin yeni şans oyunu ‘‘On Numara’’, yarın başlıyor. Kolon ücreti 150 bin lira olarak belirlenen On Numara oyununda, hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenlerin de içinde bulunduğu 6 grup ikramiye dağıtılacak.

4.08.2002Ekonomi
Şans oyunu 10 numara başladı

Şans oyunu 10 numara başladı

Milli Piyango İdaresi'nin yeni şans oyunu "on numara" 80 numara içinden işaretlenen 10 numarayla oynanıyor. Oyunda çıkan 22 numaradan 10, 9, 8, 7 ve 6 bilenler ile hiç numara bilemeyenler ikramiye kazanıyor.

6.08.2002Gündem
Sayısal Loto ve Şans Topu hasılatı 1.8 milyar dolar

Sayısal Loto ve Şans Topu hasılatı 1.8 milyar dolar

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü 11 Kasım 1996'dan bu yana onyatılan Sayısal Loto ile 14 Haziran 2001'den bu yana oynatılan Şans Topu'ndan bu güne kadar 1.8 milyar doların üzerinde hasılat elde edildiğini açıkladı.

6.08.2002Gündem
Mali Milat gidiyor, hayat standardı dönüyor

Mali Milat gidiyor, hayat standardı dönüyor

Mali Milat'ı kaldıran tasarı, sürprizlerle TBMM Komisyonu'ndan geçti. Gelirin tanımında Temizel damgası kalkıyor. ‘Nereden buldun’ biterken, esnafı da kapsayan ‘hayat standardı’na dönülüyor.

17.12.2002Ekonomi
Mali Milat gidiyor, hayat standardı dönüyor

Mali Milat gidiyor, hayat standardı dönüyor

Mali Milat'ı kaldıran tasarı, sürpriz değişikliklerle dün gece TBMM Plan Bütçe Komisyonu'ndan geçti. Gelirin tanımında Zekeriya Temizel damgası tümüyle kalkıyor. Mali Milat, yani ‘nereden buldun’a son verilirken, küçük esnafı da içine alan ‘hayat standardı’ sistemine dönülüyor.

17.12.2002Ekonomi
Mali Milatta Sezere ikinci veto hakkı doğdu

Mali Milat'ta Sezer'e ikinci veto hakkı doğdu

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere 9 maddesini veto ederek TBMM'ye iade ettiği ‘‘Mali Milat ve Nereden Buldun?’’ uygulamasını kaldıran yasa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ‘‘yürürlük maddesi’’ değiştirilerek kabul edildi. Bu da Sezer'e yasayı ikinci kez veto etme olanağı tanıdı.

7.01.2003Ekonomi

"Nereden Buldun" sona erdi

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından yeniden görüşülmek üzere Meclis'e geri gönderilen ve ''Mali Milat ile Nereden Buldun?'' uygulamasını kaldıran yasa, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

7.01.2003Ekonomi
Aptestimden şüphem yok

Aptestimden şüphem yok

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, vergi affı tasarısıyla kendisinin üç yıla kadar yargılandığı davanın düşeceğinin gündeme gelmesi üzerine, ‘‘Aptestimden şüphem yok. Kendime yönelik birşey yapmadım’’ dedi.

7.01.2003Ekonomi
Sezer Mali Milatı onayladı

Sezer Mali Milat'ı onayladı

Cumhurbaşkanı Sezer, kamuoyunda "Mali Milat ile Nereden Buldun?" olarak bilinen yasayı onaylayarak Başbakanlık'a gönderdi.

8.01.2003Ekonomi
Özel iletişim vergisi yarın yürürlükte

Özel iletişim vergisi yarın yürürlükte

Mali Milat ile ''Nereden buldun'' uygulamasını kaldıran yasanın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, yasa kapsamındaki Özel işlem vergileri ile özel iletişim vergisi yarın yeniden yürürlüğe giriyor.

9.01.2003Ekonomi
Milli Piyango iştah kabartıyor

Milli Piyango iştah kabartıyor

Hükümetin özelleştirmeye hazırlandığı Milli Piyango İdaresi, şimdiden yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi oldu. Milli Piyango Genel Müdürü İlham Küsmenoğlu, ''Bana göre bu kuruluşa paha biçilmez'' dedi.

17.01.2003Ekonomi
Talih Kuşu kime uçacak

Talih Kuşu kime uçacak?

Kırk yıllık gazeteci, bir haberin ucunu yakaladı mı, artık peşini bırakmaz. Sezai Bayar, Ankara'dan, Millî Piyango İdaresi'nin özelleştirilmesiyle ilgili, yarım yamalak haberlere doğrusuyla cevap veriyor:

17.01.2003Gündem
Kriz piyangoyu da vurdu

Kriz piyangoyu da vurdu

Yılın üç ayında vatandaşın doldurduğu sayısal loto kuponu geçen yılın aynı dönemine göre 133 milyon, şans topu ise 102 milyon azaldı. Milli piyango bilet satışı 68 bin 879, hemen kazan ise 13.5 milyon adet düştü.

7.04.2003Ekonomi
Sayısal Lotonun büyük ikramiyesi 2 trilyon

Sayısal Loto'nun büyük ikramiyesi 2 trilyon

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde en büyük ikramiyenin 2 trilyona ulaşmasının beklendiği bildirildi.

3.10.2003Gündem
Piyangoda büyük ikramiye devlete

Piyango'da büyük ikramiye devlete

Yılbaşı Özel Çekilişi ile toplam 94 trilyon 630 milyar lira ikramiye dağıtacak Milli Piyango, kamuya da yaklaşık 44.4 trilyon lira kaynak sağlayacak.

24.12.2003Ekonomi
Sezer Vergi Yasasını onayladı

Sezer Vergi Yasası'nı onayladı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, motorlu taşıtlar vergisinin de aralarında olduğu yeni vergi düzenlemelerini içeren 5035 sayılı ''Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun''u onayladı.

2.01.2004Ekonomi
Sezer Vergi Yasasını onayladı

Sezer Vergi Yasası'nı onayladı

Cumhurbaşkanı Sezer, motorlu taşıtlar vergisinin de aralarında olduğu yeni vergi düzenlemelerini içeren yasayı onayladı.

2.01.2004Ekonomi
On Numara talihlisi Karstan

"On Numara" talihlisi Kars'tan

Milli Piyango İdaresi'nin düzenlediği ''On Numara Oyunu''nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen tek talihli, Kars'ın Sarıkamış İlçesi'nden çıktı.

14.01.2004Gündem