EKSTRA
MENÜ

Ölümlü Kazalar

Ölümlü Kazalar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ölümlü Kazalar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 811 Ölümlü Kazalar haberi bulunmuştur.

Ölümlü Kazalar Haberleri

Acı bilanço Bir yılda motokurye ölümleri 10 kat arttı

Acı bilanço! Bir yılda motokurye ölümleri 10 kat arttı

Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu’na göre Türkiye’de ilk koronavirüs vakasından bu yana 190 motokurye trafik kazalarında hayatını kaybetti. Pandemiden önceki sene ise bu rakam 19’du.

5.03.2021Gündem
Korona ölümlü bisiklet kazalarını artırdı

Korona ölümlü bisiklet kazalarını artırdı

Almanya’nın Bavyera eyaletindeki trafik istatistik rakamlarını açıklayan İçişleri Bakanı Joachim Herrmann (CSU), ölümlü bisiklet ve motosiklet kazalarının hissedilir ölçüde artış gösterdiğini söyledi.

19.02.2021Avrupa
Motosikletli kuryeler, duyarlı olunmasını istiyor

Motosikletli kuryeler, 'duyarlı' olunmasını istiyor

Koronavirüs salgın döneminde paket servis hizmetinin artmasıyla motosikletli kuryelerin iş yoğunluğu da arttı. Yemek sipariş sitelerinde kullanılan hız limiti ve puanlama sisteminin kuryeleri hız yapmaya ittiğini öne süren İzmir Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Burhan Akgül, "Her ay en az 3-4 ölümlü kaza haberi alıyoruz. Kazalar hıza bağlı meydana geliyor. Bize karşı duyarlı olunsun, biz de hız limitinin olmadığı bir sistemde çalışalım" dedi.

19.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, trafik kazalarındaki can kaybında yüzde 50 azalış hedefini tutturan iki ülkeden biri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, trafik kazalarındaki can kaybında yüzde 50 azalış hedefini tutturan iki ülkeden biri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen '2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı ile Trafik Medya Yüzlerinin Tanıtımı ve Trafik Medya Ödülleri Programı'na katıldı. Programda konuşan Erdoğan, ''Türkiye, dünyada trafik kazalarındaki can kaybında yüzde 50 azalış hedefini tutturan iki ülkeden biri oldu'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İçimizin soğuması, kalbimizin mutmain olması için görmemiz gereken rakam sıfır kaza, sıfır can kaybı, sıfır acıdır'' ifadelerini de kullandı.

2.02.2021Gündem
Yaya ölümleri yaşanan caddede tel çit çalışması

Yaya ölümleri yaşanan caddede tel çit çalışması

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Etiler Mahalle Muhtarının tel çit talebini çözüme kavuşturdu. Büyükşehir ekipleri, yaya ölümlerinin yaşandığı Evliya Çelebi Caddesi Opera Kavşağı-Mevlana alt geçidi arasında yer alan refüje tel çit uygulaması gerçekleştiriyor.

15.10.2020Gündem
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce: Son 4 yılda ölümlü kazalar yüzde 27 azaldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce: Son 4 yılda ölümlü kazalar yüzde 27 azaldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, son 4 yılda ölümlü kazaların yüzde 27 azaldığını ifade ederek, “2015 ile 2019 yılları arasındaki ölümlü trafik kaza sayımız yüzde 27 azaldı. Bu da aldığımız tedbirlerin sonucunu ortaya koyuyor ama bu yeterli mi? Değil. Tabi ki bunu artırarak devam ettireceğiz. Hedefimiz sıfır kazanın yaşandığı günleri görmek. Bunu vatandaşlarımızla birlikte yapacağız” dedi.

3.08.2020Gündem
Sürücüler dikkat İşte İstanbulda en çok kaza meydana gelen yollar

Sürücüler dikkat! İşte İstanbul'da en çok kaza meydana gelen yollar

İstanbul'da ölümlü ve yaralamalı kazanın meydana geldiği 10 "kaza sıcak noktası’’ tespit edildi.

25.02.2020Gündem
Konyada iki otomobilin çarpışma anı

Konya'da iki otomobilin çarpışma anı

Konya’da sürekli benzer kazaların meydana geldiği ışıksız kavşakta iki otomobilin çarpıştığı anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

2.12.2019Gündem
Minibüs 4 metreden uçtu, sürücü yara almadan kurtuldu

Minibüs 4 metreden uçtu, sürücü yara almadan kurtuldu

Burdur'da kontrolden çıkan minibüs, 4 metre yükseklikten tali yola düştü. Kazada metal yığınına dönen ve sağ tarafı tamamen çöken minibüsün sürücüsü yara almadan kurtuldu. Kaza anı bir iş yerinin güvenlik kameralarınca anbean kaydedildi.

27.07.2019Gündem
Ölümlü kazalar yüzde 56 azaldı

'Ölümlü kazalar yüzde 56 azaldı'

İÇİŞLERİ Bakanı Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Yalova'da bayram tatili dönüşü dolayısıyla sıklaştırılan yol kontrollerine katıldı. Sürücüleri trafik kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyaran Erdil, "Bayram sürecindeki istatistikler diğer yıla oranla ölümlü kazalarda yüzde 56'ya yakın azalma olduğunu gösterdi" dedi.

8.06.2019Gündem
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: 100 milyon turist ağırlayabiliriz

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: 100 milyon turist ağırlayabiliriz

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye'nin 100 milyon turisti ağırlayacak kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

5.03.2019Ekonomi
İçinde bulunduğumuz dönem, bir Shakespeare oyununun son perdesindeymişiz hissi yaratıyor

İçinde bulunduğumuz dönem, bir Shakespeare oyununun son perdesindeymişiz hissi yaratıyor

Çocukluğu Bursa’da, kalecilik yaparak geçti. Futbolu çok seviyordu, çok mutluydu. Dümeni oyunculuğa kırdı, ilk kez çıktığı tiyatro sahnesini Ayşen Gruda’yla paylaştı. Bugün, Türkiye’de canlandırdığı her karakter fenomen olan nadir oyunculardan. Çok izlenen dizi ve filmlerde yer almakla kalmadı, tiyatro oyunları yazdı, oynadı; hatta Türkiye’nin ilk internet dizisini çekti. Çünkü kendi deyişiyle, kavgayı başkasıyla değil, kendisiyle verince bütün bunları yapacak zamanı oldu. Erkan Kolçakköstendil, unvanlarına bir de ‘yazar’ı ekledi. Kitabı ‘Mukadderat’ raflarda, son filmi ‘Sibel’ hâlâ vizyonda…

Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya’da uzmanlardan oluşan 20 kişilik komisyonun, 2030 yılına kadar sera gazı salınımını yüzde 55 düşürmek için hükümete tavsiye edeceği iddia edilen ‘sürücülere daha fazla vergi ve otobana 130 km hız limiti’ haberleri, kamuoyunda bomba etkisi yarattı. Bakanlar, parti liderleri, çevre örgütleri, polis sendikası, otomobil kulüpleri ve sürücüler karşı karşıya geldi.

23.01.2019Avrupa
Motosiklet kullanıcıları katil bariyer istemiyoruz dedi

Motosiklet kullanıcıları "katil bariyer istemiyoruz" dedi

Motosiklet kullanıcıları kazalarda çok sayıda ölümlere neden olan ve bıçak etkisi gösteren demir bariyerlere dikkat çekmek için "Katil bariyer istemiyoruz" sloganıyla bir araya geldi. Ölümlerin engellemesi için farklı bir bariyer sistemi kurulmasını isteyen motosiklet sürücülerine sosyal medya üzerinden de bir çok ünlü isim destek verdi.

8.12.2018Gündem
Kenan Sofuoğlu devreye girdi kampanya ses getirdi

Kenan Sofuoğlu devreye girdi kampanya ses getirdi

TÜRKİYE genelindeki motosiklet kullanıcıları kaza sonrası bıçak etkisi gösteren bariyerlere dikkat çekmek için "Katil bariyer istemiyoruz" kampanyası başlattı. Kenan Sofuoğlu da sosyal medya hesabından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile bir görüşme yapıp olayın takipçisi olacaklarını belirten bir yazı paylaştı.

7.12.2018Gündem
Tarım işçilerinin sorunlarına çözüm bulunmalı

'Tarım işçilerinin sorunlarına çözüm bulunmalı'

CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, çalışma ve yaşam koşulları nedeniyle büyük zorluklarla karşılaşan tarım işçileri için Meclis Araştırması istedi.

25.10.2018Ekonomi
Go-Kartçı uyarmış ama bindirmiş

'Go-Kart'çı uyarmış ama bindirmiş

Tekerleğe dolanan fuları nedeniyle liseli Havvanur’un ağır yaralandığı go-kart pistinin işletmecisinin genç kızı üç kez uyardığı ancak araca binmesine izin verdiği ortaya çıktı. İşletmeci, ifadesi alınıp serbest bırakıldı.

9.04.2018Gündem
Uyarmış ama binemezsin dememiş

Uyarmış ama 'binemezsin' dememiş

Sarıyer İstinye’de lise öğrencisi Havvanur Yalçın’ın boynunda şalla bindiği go-kart aracında ağır yaralanmasıyla sonuçlanan olayda işletme sahibi ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. İşletme sahibi S.S., Yalçın'ı 3 kez uyardığını kaydetti.

9.04.2018Gündem
Üniversite öğrencilerinin kartopu savaşından renkli görüntüler

Üniversite öğrencilerinin kartopu savaşından renkli görüntüler

Zonguldak’ta gece saatlerinde itibaren başlayan kar yağışının keyfini, üniversite öğrencileri kartopu savaşı yaparak çıkarttı.

1.03.2018Kampüs
Hafriyatta kaybolan hayatlar

Hafriyatta kaybolan hayatlar

Son yıllarda başta İstanbul olmak üzere kentlerin kâbusu haline gelen hafriyat kamyonları ile beton mikserleri tehlike saçmaya devam ediyor. Bu araçların neden olduğu ölümlerin sayısı her geçen gün artıyor.

17.02.2018Gündem
Her araca bu sistemler takılsa facialar engellenebilir

Her araca bu sistemler takılsa facialar engellenebilir

Ankara’dan yarıyıl tatilinde çocuklarıyla birlikte güzel bir hafta sonu gezisi için Uludağ’a gidenleri taşıyan tur otobüsü Eskişehir’de yol kenarındaki ağaçlara çarptı. 11 kişi öldü, 44 kişi yaralandı. Çok sayıda yolcu şoförün uyuyakaldığını söylerken, şoför "Köpeğe çarpmamak için yoldan çıktım" dedi. Uzmanlar, Türkiye'de eski model şehirlerarası otobüslerde de güvenlik paketinin zorunlu kılınması halinde bu tür kazaların azalacağı fikrinde.

20.01.2018Gündem
2 ayrı iş kazasında 2 işçi feci şekilde can verdi

2 ayrı iş kazasında 2 işçi feci şekilde can verdi

Kocaeli'de çalıştığı kauçuk fabrikasında parçalama mikserine temizlemek için giren 27 yaşındaki işçi, mikserin çalıştırılması sonucunda feci şekilde can verdi. Burdur'da ise yem karma makinesine düşen 28 yaşındaki çiftçi yaşamını yitirdi.

15.12.2017Gündem
Bodrumda tehlike saçıyorlar... Yaşları çok küçük

Bodrum'da tehlike saçıyorlar... Yaşları çok küçük

BODRUM’da lüks motoryatların uğrak yeri Göltürkbükü, Yalıkavak, Gümbet, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis gibi cennet koylarda, çocukların kullandığı hız tekneleri tehlike saçıyor. Güçleri 30- 70 beygir arasında değişen hız teknelerinin, yanlarında aileleri olsa bile, çocuklara kullandırılmasının tehlikeli olduğunu hatırlatan Bodrum Cankurtarma ve Su Sporları Derneği Başkanı Arif Yılmaz, herhangi bir facia meydana gelmeden önlem alınmasını istedi.

6.09.2017Gündem
7. gün sonunda acı bilanço: 70 ölü, 368 yaralı

7. gün sonunda acı bilanço: 70 ölü, 368 yaralı

Kurban Bayramı tatilinin ilk 7 gününde alınan tedbirlere rağmen meydana gelen 121 kazada, 70 kişi öldü, 368 kişi de yaralandı.

1.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

‘Asfalt katılım bedeli’ borcu olanlar ödemesinler, beklesinler

Geçen çarşamba Hürriyet Ankara Bürosu’nu ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a şu soruyu sordum: “Asfalt katılım bedeli konusunda son durum nedir?”

27.01.2020

Simitçi sait!

Sait Karatay... Evli, 54 yaşında... Engelli bir çocuğu var...

22.06.2018

Ah şu motorcular

Son günlerde gazetelerde motosiklet kazaları ile alakalı bazı yazılar okuyorum. Motorcuları her türlü kazaya sebebiyet vermekle suçlayandan trafikte başımıza gelen her hadisenin müsebbibi motorcularmış gibi gösterenlere kadar neler neler yazılmış.

8.08.2017

Tire - Belevi yoluna bir el atılsın artık

GEÇEN yılın son günlerindeki bir yazımı anımsadım. Neden mi? Tire - Belevi yolunda yine kaza oldu ve bir kişi daha yaşamını yitirdi de ondan. Ne mi demiştim o yazıda? Özetleyeyim:

3.02.2017

Tire - Belevi yolu artık kabus olmaktan çıksın

O yol var ya... Kapkara bir yaradır bende.

27.12.2016