EKSTRA
MENÜ

Ölümcül

Ölümcül ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ölümcül haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.321 Ölümcül haberi bulunmuştur.

Ölümcül Haberleri

Koronavirüs korkusu jinekolojik kanserleri tetikleyebilir

Koronavirüs korkusu jinekolojik kanserleri tetikleyebilir

Covid-19 pandemi sürecinde bazı belirtilerin görülmesine rağmen hekime başvurmaktan çekinilmesinin kanser tanısını geciktirdiğini vurgulayan Kadın Hastalıkları, Doğum ve Jinekolojik Kanser Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Boyraz, “Koronavirüs pandemi döneminde evlere kapandığımız bu süreçte hekimler olarak en önemli kaygılarımızdan biri de bazı şikâyetlerin göz ardı edilip, doktora başvuruların gecikmesi nedeniyle kanser için erken tanı ve tedavi şansının kaybedilmesidir” dedi.

4.06.2020Sağlık
Son dakika... İtiraz eden ilk ülkelerden biri Türkiye olmuştu DSÖ kararını geri çekti...

Son dakika... İtiraz eden ilk ülkelerden biri Türkiye olmuştu! DSÖ kararını geri çekti...

DÜNYANIN en saygın tıp dergilerinden Lancet’te 22 Mayıs’ta yayınlanan ve üç gün sonra DSÖ’nün Kovid tedavisinde sıtma ilacı olarak bilinen hidroksiklorokin denemesini durdurma kararını dayandırdığı dünyanın en geniş ölçekli Kovid çalışmasının, sahte verilerle dolu olduğu ortaya çıktı. DSÖ, çalışmayı askıya almasının üzerinden 10 gün geçmeden dün ani bir şekilde bu kararı da geri aldı.

4.06.2020Gündem
Güneşin yeni görüntüleri sosyal medyayı kasıp kavurdu

Güneş'in yeni görüntüleri sosyal medyayı kasıp kavurdu

Güneş, geçtiğimiz aylarda çok daha yakından görüntülendi ve yeni görüntüler bilim insanlarında şaşkınlık yarattı.

4.06.2020Teknoloji
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) nedir, belirtileri neler

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) nedir, belirtileri neler?

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakaları bu yıl erken başladı. Yaz aylarında kene faaliyetlerinde artış olmasına paralel olarak ortaya çıkan ve önemli bir halk sağlığı problemi olan 'Kırım Kongo Kanamalı Ateşi' hastalığı bazı belirtilerle kendisini gösteriyor. Peki, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) nedir, belirtileri neler?

3.06.2020Sağlık
Son dakika haberler: Oyuncu Gamze Topuz: Dehşet içindeyim Yuh olsun bunu yapana...

Son dakika haberler: Oyuncu Gamze Topuz: Dehşet içindeyim! Yuh olsun bunu yapana...

Hayvana şiddet durmak bilmiyor. İstanbul, Manisa ve Düzce’den gelen haberler kan dondurdu. ‘Cango’, ‘Bold Pilot’ adlı köpekleri ve kedileriyle yaşayan oyuncu Gamze Topuz’un bahçesine ölümcül düzenek haline getirilmiş çivili kemik atıldı. Köpeklerinin hedef alındığını söyleyen Topuz, polise başvurarak şikâyetçi oldu.

3.06.2020Gündem
Rusyada şimdi de ölümcül kene alarmı Uzmanlar açıkladı: 428 katı...

Rusya'da şimdi de ölümcül kene alarmı! Uzmanlar açıkladı: 428 katı...

Rusya’da koronavirüs salgınının ardından kene saldırısının baş gösterdiği ifade edildi. Rus uzmanların yaptığı açıklamaya göre, Sibirya’da rapor edilen kene vakasında mevsim normallerinin 428 katı olduğu ifade edildi.

2.06.2020Dünya
Nükleer Santral nedir Nükleer enerji santrali nasıl kurulur Nükleer Santral türleri, zararları ve faydaları

Nükleer Santral nedir? Nükleer enerji santrali nasıl kurulur? Nükleer Santral türleri, zararları ve faydaları

İnsan vücudunun çalışabilmesi için enerji gerektiği gibi tüm dünyadaki bütün işlerin yürüyebilmesi için de enerji gerekmektedir. Özellikle sanayi devriminin ardından günümüze kadar giderek artan enerji ihtiyacı mutlaka karşılanmak zorundadır. Enerji ihtiyacı için kullanılan nükleer santral nedir? Nükleer santral nasıl kurulur, yararları ve zararları nelerdir? İşte soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

31.05.2020Gündem
Obezite koronavirüsten ölüm riskini artırıyor

Obezite koronavirüsten ölüm riskini artırıyor

Koronavirüs enfeksiyonunun özellikle de obezite grubundaki genç nüfusta ölümcül seyretme tehlikesinin daha yüksek olduğuna dikkat çeken Genel Cerrahi- Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Samet Yardımcı, “Obezitenin insan sağlığını tehdit eden birçok hastalığa yol açtığını, hayat kalitesini bozduğunu ve ortalama insan ömrünü kısalttığını biliyorduk. Artık Covid- 19 enfeksiyonunun daha ağır geçmesi için bir risk faktörü olduğunu da biliyoruz. İngiltere’de Başbakan Boris Johnson’a mektup yazan Kraliyet Akademisi Cerrahları’nın istatistiğine göre, ülkede vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan hastalarda ölüm oranı yüzde 50’yi geçti” dedi. Doç. Dr. Yardımcı, görüştüğü bazı yoğun bakım uzmanlarının Türkiye’de de obez kişilerde hastalığın daha ağır seyrettiğine dair izlenimleri olduğunu söyledi.

29.05.2020Sağlık
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kreşler açılabilir fakat...

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kreşler açılabilir fakat...

Müge ERIŞIK soruyor: Dört yaşında kreş çağında bir kızım var. Kreşlerin 15 Haziran itibariyle açılacağı açıklandı. Okullar dahi açılamazken, sosyal mesafe erişkinler arasında zor sağlanırken günde 3 öğün yemek yiyip birlikte uyuyan, oyun çağındaki çocuklar arasında bu nasıl sağlanacak? Kreşler açılmalı mıdır ya da nasıl açılmalıdır?

29.05.2020Gündem
Dinozorlar ve canlıların yüzde 75i nasıl yok oldu

Dinozorlar ve canlıların yüzde 75'i nasıl yok oldu?

66 milyon yıl önce Dünya'ya çarpan ve dinozorlar da dahil canlıların yüzde 75'inin yok olmasına neden olan göktaşının, neden bu kadar ağır ve yıkıcı sonuçlara yol açtığı konusunda yeni bulgular elde edildi.

28.05.2020Teknoloji
Dünyaya çarpan gök taşı, dinozorları nasıl yok etti

Dünya'ya çarpan gök taşı, dinozorları nasıl yok etti?

Dinozorlarının neslinin tükenmesine neden olan asteroitin, Dünya'ya "mümkün olan en ölümcül" açıyla isabet ettiği bildirildi.

27.05.2020Teknoloji
DSÖden açıklama: Sıtma ilacı rafa kalktı

DSÖ'den açıklama: Sıtma ilacı rafa kalktı

Dünya Sağlık Örgütü, COVID-19 hastalarında hidroksiklorokinle yapılan klinik deneyi olası negatif yan etkiler nedeniyle durdurdu. Prof. Ateş Kara, Türkiye’de risk grubuna bu ilacın hiç verilmediğini söyledi.

27.05.2020Dünya
Hayvanların inanılmaz özellikleri: Şaşıracaksınız...

Hayvanların inanılmaz özellikleri: Şaşıracaksınız...

Hayvanlar da bizim gibi doğanın vazgeçilmez bir parçası; ancak onları gerçekten ne kadar tanıyoruz? İşte öğrenince şaşıracağınız hayvanların inanılmaz özellikleri...

24.05.2020Teknoloji
Kuduz nedir, belirtileri nelerdir Kuduz nasıl bulaşır

Kuduz nedir, belirtileri nelerdir? Kuduz nasıl bulaşır?

Kuduz, insan ve memeli hayvanların çoğunda beyin dokusunda iltihap meydana getiren, zoonotik (hayvanlardan insanlara bulaşan) bir hastalıktır. Köpek, kedi, keçi, at, eşek, inek gibi evcil hayvanlar ile kurt, tilki, çakal, domuz, ayı, sansar, kokarca, gelincik, kirpi, köstebek gibi yabani hayvanlar kuduza yakalanabilir. Peki, kuduz nedir, belirtileri nelerdir? Kuduz nasıl bulaşır?

22.05.2020Sağlık
Kolon kanseri nedir, ne kadar sürer Kolon kanseri belirtileri neler

Kolon kanseri nedir, ne kadar sürer? Kolon kanseri belirtileri neler?

Kolon kanseri, en sık görülen kanser türlerinden biridir. Her yıl dünya genelinde bir milyona yakın kişiye kolon kanseri teşhisi konmaktadır. Oldukça sinsi bir şekilde ilerleyen kalın bağırsak kanserinin teşhisi oldukça zordur. Peki, kolon kanseri nedir, ne kadar sürer? Kolon kanseri belirtileri neler?

22.05.2020Sağlık
Böbrek yetmezliği nedir Böbrek yetmezliği belirtileri neler

Böbrek yetmezliği nedir? Böbrek yetmezliği belirtileri neler?

Böbrek yetmezliği hastalığı bulunanlar hastalığın şiddetine ve yaptığı idrar miktarına bağlı olmak üzere haftada 2-3 kez 4-6 saat süre ile diyaliz makinelerine bağlı olarak tedavi görüyorlar. Peki, böbrek yetmezliği nedir? Böbrek yetmezliği belirtileri neler?

22.05.2020Sağlık
Kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir Löseminin tedavisi mümkün müdür

Kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir? Löseminin tedavisi mümkün müdür?

Lösemiler, vücuttaki kan üretim sistemini (lenfatik sistem ve kemik iliği) etkileyen kanserlerdir. Lösemiler akut veya kronik olarak (mikroskoptaki görünüşlerine göre alt gruplara ayrılırlar) ve tümörün yayılım ve gelişim özelliklerine göre sınıflandırılırlar. Peki, kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir? Löseminin tedavisi mümkün müdür?

22.05.2020Sağlık
Prostat büyümesi neden olur Prostata ne iyi gelir

Prostat büyümesi neden olur? Prostata ne iyi gelir?

Prostat büyümesi, erkeklerin karşılaştığı en tehlikeli rahatsızlıklardan birisidir. Kontrollerin sağlanmaması halinde ileri safhalara taşınabilen prostat büyümesi, çok daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Peki, prostata ne iyi gelir ve prostat büyümesi neden olur? İşte, prostat tedavisi hakkında merak edilen tüm detaylar

22.05.2020Sağlık
Güneş çarpması belirtileri nelerdir Güneş çarpmasına ne iyi gelir

Güneş çarpması belirtileri nelerdir? Güneş çarpmasına ne iyi gelir

Güneş çarpması güneş altında uzun süre vakit geçirerek, vücut ısısını ayarlayan mekanizmaların bozulmasına sebep olan klinik bir sonuçtur. Hava sıcaklarının birden bire yükselmesi ile beraber sıcak çarpması şikayetlerinde de yoğunlaştığı görülür.

22.05.2020Sağlık
Geçmişten kalan...

Geçmişten kalan...

Kanadalı yazar Louise Penny, ‘Müfettiş Armand Gamache Polisiyeleri’ dizisinin altıncı kitabı ‘Sessiz Kalan’da hem uzak hem de yakın tarihe ilişkin olaylar üzerinden değişik bir polisiye hikâye anlatıyor; geçmişe, hatalara, suçluluk duygusuna ve onlarla yaşamayı öğrenmeye, aidiyete, ölüme değil hayata dair bir hikâye...

22.05.2020Kitap Sanat
Dik yakalı ‘Kral’

Dik yakalı ‘Kral’

Yeteneğiyle birlikte öfkeli kişiliği, ani çıkışları, rakip taraftara attığı tekme ve dik yakalı formasıyla tanıdık onu. ‘Cantona-Kral Olacak Asi’ adlı kitap Manchester United formasıyla sayısız başarıya imza attıktan sonra 31 yaşında sahalara veda eden Eric Cantona’nın futbolculuk kariyerinde dolaşırken kişiliği hakkında da son derece derin bir portre sunuyor.

21.05.2020Kitap Sanat
Son dakika... İzmirde çok önemli karar Zorunlu hale getirildi...

Son dakika... İzmir'de çok önemli karar! Zorunlu hale getirildi...

İZMİR'de, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla il geneli ve 30 ilçede maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

19.05.2020Gündem
Prof. Dr. Taşbakan: Maskeyle spor yapmak ölümcül olabilir

Prof. Dr. Taşbakan: Maskeyle spor yapmak ölümcül olabilir

EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sezai Taşbakan, spor yaparken uzun süre maske takan kişilerin hayati risk taşıdığını söyleyerek, "N95 tipi maskeler, nefes alıp verirken nefese bir miktar engel oluyor. Uzun süre kullanımı sonrası kanda karbondioksit dediğimiz zararlı gazın birikmesi söz konusu. Bu zararlı gazda baygınlığa, ani ölümlere neden olabilir" dedi.

19.05.2020Haber
Dikkat Bir ilde daha maske takmak zorunlu hale getirildi

Dikkat! Bir ilde daha maske takmak zorunlu hale getirildi

Kocaeli’de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla il genelinde maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Böylece maskesiz sokağa çıkma yasağının olduğu il sayısı 28 oldu.

19.05.2020Gündem
Maskeyle spor için ölümcül uyarı

Maskeyle spor için 'ölümcül' uyarı

EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sezai Taşbakan, spor yaparken uzun süre maske takan kişilerin hayati risk taşıdığını söyleyerek, "N95 tipi maskeler, nefes alıp verirken nefese bir miktar engel oluyor. Uzun süre kullanımı sonrası kanda karbondioksit dediğimiz zararlı gazın birikmesi söz konusu. Bu zararlı gazda baygınlığa, ani ölümlere neden olabilir" dedi.

19.05.2020Gündem
Son dakika... DSÖ yıllık toplantısı İnceleme sözü ile başladı

Son dakika... DSÖ yıllık toplantısı 'İnceleme sözü' ile başladı

Tüm dünyanın merak ettiği Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yıllık toplantısı İsviçre’nin Cenevre kentinde başladı.

18.05.2020Dünya
Son dakika haberler... Bahçeliden 19 Mayıs mesajı

Son dakika haberler... Bahçeli'den 19 Mayıs mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Bahçeli mesajında ''Milletvekili transfer borsası kurup korsan siyaset ticaretine bel bağlayanların Gazi Meclisi’mizin saygınlığına gölge düşürme çabaları Türkiye’nin ayak bağı ve ağır yüküdür'' dedi.

18.05.2020Gündem
Covid-19u ağır geçiren hastalarda tehlikeli kan pıhtılaşmaları görülüyor

Covid-19'u ağır geçiren hastalarda tehlikeli kan pıhtılaşmaları görülüyor

Tıp uzmanları, Covid-19'u ağır geçiren hastaların yüzde 30 kadarında, tehlikeli kan pıhtılarının oluştuğunu söyledi.

18.05.2020Teknoloji
Karantina Adasında restorasyon başlıyor

Karantina Adası'nda restorasyon başlıyor

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, 155 yıl önce salgın hastalıklarla mücadele merkezine dönüştürülen, Urla'ya bağlı Karantina Adası'ndaki 16 yapının restorasyonu için ihale açtı. Restorasyon ihalesi 16 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Karantina Adası, 323 bin metrekarelik bir alana sahip.

16.05.2020Ekonomi
Karantina sonrası yaz aylarında sağlıklı beslenme tavsiyeleri

Karantina sonrası yaz aylarında sağlıklı beslenme tavsiyeleri

Dünyayı derinden sarsmaya devam eden yeni tip koronavirüs(COVID-19) sonrası yaz döneminde sağlıklı beslenme için tavsiyelerde bulunan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Fatmagül Yılmaz Öztürk, “Zeytinyağlılar vücudun serin kalmasına destek olur. Günlük 5-8 porsiyon sebze ve meyve tüketmeye dikkat ediniz. Yağlı gıdalardan, hamurlu tatlılardan uzak durulmalı” dedi.

15.05.2020Sağlık
Görenleri şaşkına çeviren balık: 100 yıldan uzun bir süredir...

Görenleri şaşkına çeviren balık: 100 yıldan uzun bir süredir...

Dünya üzerinde halen hiç görmediğimiz milyonlarca canlı türü var; yeni keşiflerle birlikte ortaya çıkan canlılar ise görenleri şaşırtacak cinsten...

15.05.2020Teknoloji
Yürüyebilen köpek balığı bilim insanlarını şaşırttı

Yürüyebilen köpek balığı bilim insanlarını şaşırttı

Dünya üzerinde halen hiç görmediğimiz milyonlarca canlı türü var; yeni keşiflerle birlikte ortaya çıkan canlılar ise görenleri şaşırtacak cinsten...

11.05.2020Teknoloji
Covid-19 ile bağlantısı araştırılan yeni hastalıktan ABDde 3 çocuk öldü

Covid-19 ile bağlantısı araştırılan "yeni" hastalıktan ABD'de 3 çocuk öldü

ABD'de Covid-19 ile bağlantılı olduğu düşünülen ve son haftalarda çeşitli ülkelerde görülen bir hastalık nedeniyle 3 çocuğun hayatını kaybettiği açıklandı.

11.05.2020Dünya
ABD’deki Türk ekipten dünyada bir ilk: Gen susturma ile Kovid-19’a çare bulacaklar

ABD’deki Türk ekipten dünyada bir ilk: Gen susturma ile Kovid-19’a çare bulacaklar

Dünyanın en önemli kanser merkezlerinden Teksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi’nde çalışan Prof. Dr. Bülent Özpolat ve ekibi, dünyada ilk kez gen susturma yöntemi ile Kovid-19’a karşı ilaç geliştirecek. Prof. Dr. Özpolat, hem akciğer kanserinde hem Kovid-19'da çığır açacak bu araştırmanın detaylarını ilk kez Demirören Haber Ajansı’na (DHA) anlattı.

11.05.2020Dünya
Hande Ataizi: Mutfakla pek aram yok

Hande Ataizi: Mutfakla pek aram yok!

Hande Ataizi ve sevgilisi Dinç Aydoğdu Nişantaşı’nda görüntülendi. Mutfakla arasının iyi olmadığını belirten Ataizi "Geçen pizza yaptım, onu da elime yüzüme bulaştırdım” dedi.

10.05.2020Magazin
Bizi uyarmışlardı

Bizi uyarmışlardı!

Tüm dünyayı etkisine alan bir salgını konu alan kaç filme, kaç kitaba rastladınız? Vaktiyle seyrettiğimizde ya da okuduğumuzda, “Çok abartmışlar” dediğimiz ama günümüzde yaşananlardan sonra dönüp bakınca gerçeğe yakınlıklarıyla bizi hayrete düşüren eserleri birlikte hatırlayalım...

10.05.2020Hürriyet Pazar
İngiltere’de çarpıcı araştırma: Ölümleri 4 kat daha fazla

İngiltere’de çarpıcı araştırma: Ölümleri 4 kat daha fazla

İngiltere Ulusal İstatistik Dairesi (ONS) koronavirüs (Covid-19) ile ilgili yayınladığı istatiksel bilgilerde, sağlık ve ekonomik şartlar dışında da ırk gibi faktörlerin kişinin virüsten etkilenmesinde etkili olduğunu ortaya koydu. Koronavirüs siyahi kişilerde daha ölümcül etkiye sahip olduğu açıklandı.

7.05.2020Dünya
Mortal Kombat 11: Aftermath duyuruldu

Mortal Kombat 11: Aftermath duyuruldu

Warner Bros, bugün Mortal Kombat 11 için yeni bir genişleme olan Mortal Kombat 11: Aftermath’ı duyurdu.

7.05.2020Teknoloji
İran ekonomisi zorda

İran ekonomisi zorda

İran, ABD'nin nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilmesinin ikinci yıl dönümünde yaptırımların ülke ekonomisine verdiği zararın yanında dünyayı etkisi altına alan ölümcül Kovid-19 salgınının ekonomik boyutlarıyla da başa çıkmaya çalışıyor.

7.05.2020Ekonomi
Koronavirüs yaşlıları mı gençleri mi daha çok etkiliyor

Koronavirüs yaşlıları mı gençleri mi daha çok etkiliyor?

Koronavirüs enfeksiyonunda risk faktörleri arasında yaşlıların ilk sırada gösterildiğini hatırlatan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Uzun, virüsün gençlerde de ölümcül etkileri olduğuna dikkat çekti. Sokağa çıkma yasağıyla birlikte 65 yaş üstü kişilerin daha kolay korunduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Uzun, "Yaşlılarda altta yatan hastalıklardan dolayı genel durum kötü seyrederken, gençlerde sitokin fırtınasından dolayı virüs ağır görülüyor" dedi.

6.05.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

GOSS ‘Anla’da İlişkilerdeki En Büyük Hatayı Anlatıyor

GOSS mayıs ayı başında yayınladığı yeni single’ı ‘Anla’ ile yeni müzik radarıma girdi ve şarkının klibini de izledikten sonra kendilerini daha çok merak ettim.

4.06.2020

Değişken hava koşullarında köpeklerimize dikkat edelim

Hava sıcaklıklarının ani şekilde yükselmesi ve sonrasında yağışlarla birlikte tekrar ani şekilde düşmesi, tıpkı bizlerde olduğu gibi köpeklerinizde de bazı uyum ve sağlık problemlerine yatkınlık oluşturdu.

28.05.2020

Kritik hedef, günlük vaka sayısının 1.000 eşiğinin altına inmesi

Koronavirüs COVID-19 krizinin patlak vermesinden itibaren Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarında paylaştığı verileri işlediğim bir Excel dosyası üzerinden salgının hareketlerindeki ana yönelişleri izlemeye çalışıyorum. Özellikle her pazartesi günü bir önceki haftanın verilerini daha da önceki haftaların tablolarıyla karşılaştırmalı bir şekilde değerlendirmek, salgınla mücadelenin yönünü, etki gücünü anlayabilmek bakımından fikir verici oluyor.

19.05.2020

Testosteron hormonu erkekleri COVID-19 hastalığına yatkın hale getiriyor

Koronavirüsün neden olduğu COVID-19 hastalığı tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Şu ana kadar yaklaşık olarak 5 milyon kişiye bulaşan virüsün 300.000’den fazla kişinin ölümüne yol açtığı bildiriliyor. Bu hastalığı daha ağır geçiren ve hayatını kaybeden kişilerin sağlık verileri incelendiğinde, erkek hastaların hastalığı daha ağır geçirdikleri ve yaşam riskinin belirgin biçimde daha fazla olduğu görülüyor.

19.05.2020

'Hep Bi Şey Eksik'

Gonca Vuslateri... Oyunculuktan sonra şimdilerde müzikte de adından söz ettiriyor. Sezen Aksu’nun hem müziğini hem sözlerini yazdığı 'Hep Bi Şey Eksik' parçasıyla dinlemeye değer bir sürprize imza attı. Sezen Aksu'nun çizgilerini şarkıyı dinlerken hissedeceksiniz. Kendisi de zaten, "Hayata dair güzel ve esaslı bir konuşmanın ardından verilmiş güzel bir hediye benim için" diyerek usta sanatçıya teşekkür ederek başlıyor söze. Gonca Vuslateri ile yeni single'ını ve karantina günlerini konuştuk.

16.05.2020

Felaket tellalları!

Bütün bir insanlık korkunç bir sınavdan geçiyor. Hızla yayılan ölümcül bir virüs yüzünden hemen herkes evlerine kapanmış, karantina hayatı yaşıyor.

16.05.2020

Türkiye şaşırtıyor!

Korona salgını tüm dünya ülkeleri üzerinde adeta deprem etkisi yaptı. Şu ana kadar 2 milyon 500 bin kişi bu hastalığa yakalandı. Bunlardan 1 milyon 500 bin kişi tedavi edildi, 290 bin kişi ise öldü.

13.05.2020

COVID-19 ile geçen ilk iki ayın dökümü

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiği 10 Mart tarihinden bu yana iki ay geçti.

12.05.2020

Benim annem, güzel annem

Bu haftaki sinema mönümüzde ‘Anneler Günü’ vesilesiyle izlenecek yapımlar var. İşte size konusu anneler etrafında inşa edilen bir dizi film. Kimi kızının, kimi oğlunun acısını yüreğinde taşıyan anaları, kimi de onların yokluğuyla yüzleşmeye çalışan evlatları anlatıyor.Uğur Vardan / uvardan@hurriyet.com.tr

8.05.2020