EKSTRA
MENÜ

Okullar Ne Zaman Kapanıyor

Okullar Ne Zaman Kapanıyor haberleri sayfasında güncel ve son dakika Okullar Ne Zaman Kapanıyor hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 86 Okullar Ne Zaman Kapanıyor haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Okullar Ne Zaman Kapanıyor Haberleri

Yaşlılar robot iskeletle yürüyecek

Yaşlılar robot iskeletle yürüyecek

Hürriyet’e geleceğin resmini çizen dünyaca ünlü fütüristlere göre insanın genetik formülü artık çözüldü, bu yüzden de gelecekte tıp alanındaki gelişmelere genetik bilimi damgasını vuracak. Genetik ilaçlarla kanser dahil birçok hastalığa çare bulunacak, insanların yaşam süresi uzayacak, sakat doğumlar ortadan kalkacak, yaşlanma gecikecek.

28.08.2016Hayat
Özeleştiri zamanı

Özeleştiri zamanı

MEDYADA yıllarca ‘Hizmet hareketi’ diye yazılan örgütlenme nasıl oldu da şimdi ‘Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ olarak anılır oldu? ‘Fethullah Gülen Hocaefendi’ diye anılan Fetullah Gülen, niçin ‘terörist başı’na dönüştü?

14.08.2016OkurTemsilcisi
Arınç: Yaşananları takdirle karşıladım

Arınç: "Yaşananları takdirle karşıladım"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 4 milletvekilinin başörtülü olarak TBMM Genel Kurulu çalışmalarına katılmalarına ilişkin, "Bugün herkesin bir kavga, gerginlik, sıkıntı yaşanacağını umduğu Meclisimiz'de böylesine büyük bir olgunluğun gösterilmesini, yıllardır bu parlamentoda olan bir arkadaşınız olarak takdirle karşıladım" dedi.

31.10.2013Gündem
SBS seneye yapılmayacak, dershaneler kapanacak

SBS seneye yapılmayacak, dershaneler kapanacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) kalkacağını, dershanelerin kapanacağını açıkladı.

3.07.2013Eğitim
SBS kalkıyor dershaneler kapanıyor

SBS kalkıyor dershaneler kapanıyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eğitim sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

3.07.2013Gündem
Gündüz iş akşam eylem gece eğlence

Gündüz iş akşam eylem gece eğlence

İktidardaki sosyalist PASOK hükümetinin Başbakan Yardımcısı Teodoros Pangalos, parlamentoda konuşurken bir ara bakışlarını ana muhalefetteki merkez-sağcı Yeni Demokrasi partisi milletvekillerine çevirdi ve Yunanistan’ın neden bu hale düştüğünü iki kelimeyle itiraf etti: “Ta Fagame mazi...” Yani, “Siz ve biz paraları birlikte yedik.”

11.06.2011Kelebek
Kılıçdaroğlu: Biz millet mitingi yapıyoruz

Kılıçdaroğlu: "Biz millet mitingi yapıyoruz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin mitinglerinde devlet imkanlarından yararlanıldığını ileri sürerek, “Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingleri devlet mitingidir. Biz halkın mitingini yapıyoruz” dedi.

7.06.2011Gündem
Okullar cuma günü kapanıyor

Okullar cuma günü kapanıyor

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, 2008-2009 eğitim ve öğretim yılının 12 Haziran Cuma günü sona ereceğini hatırlatarak, “Zayıfı getiren de öğrencidir, zayıfı düzeltecek olan da öğrencidir. Anne ve babalar çocuklarına arkadaşça yaklaşsın, onları hiçbir zaman ezmesin, gücendirecek bir laf söylemesin. Sonra tamiri imkansız olan sonuçlarla karşılaşabilirler” dedi.

10.06.2009Gündem
H1N1 virüsü saptanan ülke sayısı 15 oldu

H1N1 virüsü saptanan ülke sayısı 15 oldu

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünya genelinde domuz giribi vakasının 365’ten 615’e çıktığını duyurdu. Hong Kong’da ise Metropark Oteli, yüzlerce turist ve çalışanlarıyla birlikte karantinaya alındı.

2.05.2009Dünya
Samsonite 15 mağaza açacak

Samsonite 15 mağaza açacak

Samsonite Türkiye Genel Müdürü John Haney, 15’e yakın Samsonite mağazası açmayı planladıklarını söyledi.

6.05.2008Gündem
MEB ve Üniversiteler arasında konservatuvar bilmecesi

MEB ve Üniversiteler arasında konservatuvar bilmecesi

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan Hüseyin Çelik'in, konservatuvarlara bağlı ilköğretim ve liselerin kapatılmasını istediği yönündeki haberlerin asılsız olduğununu savunurken sanatçılar arasında tartışma yaşandı.

14.08.2007Eğitim
Karakış yurdu teslim aldı

Karakış yurdu teslim aldı

Yoğun kar yağışı sabah saatlerinden itibaren tüm yurdu etkisi altına aldı.

4.01.2002Gündem
Karakış yurdu teslim aldı

Karakış yurdu teslim aldı

Yoğun kar yağışı sabah saatlerinden itibaren tüm yurdu etkisi altına aldı.

4.01.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Yaz tatili yoksul öğrencileri vuruyor!

20 milyon öğrenci önümüzdeki günlerde yaz tatiline giriyor. Her sene bu vakitler neredeyse tek başıma tatilde öğrenme kaybı meselesine dikkat çekiyorum. Bu konuda başarılı olduğumu düşünsem yeniden yazmazdım. Soru-cevapla anlatayım.

4.06.2017

Deniz Seki’yle nişanlısı tatil yüzünden tartıştı

2,5 yıl boyunca medyadan sürekli kaçan, her hafta Deniz Seki’yi görmeye sessiz sedasız giden Faruk Salman’ın, tahliyeye bir hafta kala Deniz’i terk edeceğine gram ihtimal vermemiştim.

31.05.2017

Yoksulun hakkı için savaştan ‘Cihat’a

Eski TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, bir süredir, 29 Mayıs Üniversitesi’nin kurduğu Kuran Araştırmaları Merkezi’nin (KURAMER) Yönetim Kurulu’nda görev yapıyor. 

20.03.2016

Washington’da günün sorusu:Yaz geldi o çocuklar nasıl içeri girecek

Gezi Olayları’nın Washington kulisine gireceğiz şimdi. Dışişleri’nin Türkiye masası Cuma’dan beri fazla mesaide. Ankara’dan gelen telgrafları okuyorlar harıl harıl. Ama Çarşamba günü yaşananlar... Şimdiye kadarki en gergin gün oldu. Binada herkes Davutoğlu’nu konuşuyordu. Ve onun bir gece önce John Kerry’ye söylediklerini... Bir de şu sorunun cevabını arıyorlardı: “Yaz geldi, o çocuklar nasıl eve dönecekler?”

11.06.2013

Çocuklarda obeziteyi azaltmanın 20 yolu

Okullar kapanıyor, yaz tatili başlıyor. Fazla kilolu çocukları fiziksel aktivitelere ve doğru beslenmeye yönlendirmek için en uygun zaman.

1.06.2013

Yetiş Ayşe büyüyor

-5 yaşındaki kızım 3 gündür kayıp, YETİŞ AYŞE!

2.12.2012

‘Tutuklu vekil’ formülleri

MHP dahil muhalefet tutuklu vekil sorununun çözümü hakkında uzlaşınca AKP’nin elinde ‘hayır’ demek için ‘Karayılan’ın milletvekilliği’ tezinden(!) başka çare kalmamıştı.

16.05.2012

Anadolu liseleri devri kapanıyor mu?

KISA süre önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün genel liseleri Anadolu liselerine dönüştüreceğini ve yaklaşık 350 genel lisenin de dönüştürüldüğü bilgisi medyada yer aldı.

26.10.2010

Çin’de doğdu Pekin’de eğitim gördü ve o bir İzmirli

PEKİN’de ekonomi eğitimi alan Çinli Lin Lin, İzmir’de Çince öğretmenliği ve tercümanlık yapıyor. Sadece Çince’yi değil Çin kültürünü de tanıtmak isteyen Lin, çocukların sadece birkaç Çinli pop kültür figürünü bilmesinden, ya da Çin mallarının kalitesiz diye nitelendirilmesinden son derece rahatsız. İzmir’i çok seven Lin, soranlara İzmirliyim diyecek kadar kendini buralı hissediyor.

6.06.2009

Kestim gitti

Ben...

Zor bir çocuktum.

17.06.2008

Parola Atatürk işaret 'Ne mutlu Türküm diyene'dir

KİMİN ipi kimin elinde, kimin eli kimin neresinde?

Herkes bir şeyler söylüyor. Bir daha anlatıyorum.

28.09.2006

Çabalamaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim

Size bir şey söyleyeyim mi, insanın etkilenmemesi mümkün değil. Karşımda duran kadın, günlerdir elimden düşürmediğim o kitabın (Kelimelerin Ötesinde/ Bir Otizm Hikayesi) yazarı. O, Ömer«in annesi.

2.07.2005

Aile planlamasından yana mısınız?

ARTIK hayal değil! Önce dumanı gözüktü vapurun, sonra bacası ve güvertesi... Direğinde ampul amblemli flama taşıyan gemi ilk seferini yapıyor ve 3 Kasım limanına yanaşmaya çalışıyor. Ne var ki, gemi süvarisi yerinde değil. 2. kaptan yüklenecek bu görevi. Fakat rotada bir değişiklik yapacak mı, yapmayacak mı, bilinmiyor.

19.10.2002