EKSTRA
MENÜ

Okullar Ne Zaman Aciliyor

Okullar Ne Zaman Aciliyor haberleri sayfasında güncel ve son dakika Okullar Ne Zaman Aciliyor hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 231 Okullar Ne Zaman Aciliyor haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Okullar Ne Zaman Aciliyor Haberleri

Gümrüklerde tayin depremi: Yüzlerce memur isyanda

Gümrüklerde tayin depremi: Yüzlerce memur isyanda

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı Personel Dairesi Başkanlığı’nın daha önce iptal edilen tayin listesi 8 Eylül gecesi son hali ile açıklandı. Bir önceki listede ölen gümrük memuru, emekli memurun yeniden tayinleri yapılırken, son açıklanan liste de gümrük memurları arasında tepkiye yol açtı. Yüzlerce memur tayin listesinin şoku ile ilgili kurumları faks yağmuruna tuttu. Hurriyet.com.tr’ye konuşan memurlar, yapılan tayinler ile ilgili hiçbir tercih haklarının dikkate alınmadığını vurguladı.

14.09.2012Ekonomi
66 aya PKK karşı

66 aya PKK karşı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 66 aya itirazların PKK kaynaklı olduğunu iddia etti. Ömer Dinçer 4+4+4, norm fazlası öğretmenler, eş durumu atamalarıyla ilgili soruları yanıtlarken, 66 aya itirazların PKK kaynaklı olduğunu açıkladı.

3.09.2012Gündem
Şimdi bu albüm iyi gider

Şimdi bu albüm iyi gider

Evet, kabul ediyorum isimleri pek de iç açıcı değil; Flabby. Yani, pörsük ya da yağlı anlamlarında çevrilebilir.

16.03.2012Kelebek
Bozdağ: Gerekirse Öcalan ile görüşülür

Bozdağ: Gerekirse Öcalan ile görüşülür

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, terör örgütü elebaşı ile değişik zamanlarda değişik devlet görevlilerinin görüştüğünü belirterek, “Bu görüşmeler suç da değildir. Ülkenin ihtiyacı, yararı varsa geçmişte görüşüldüğü gibi gelecekte de görüşme ihtiyacı duyduğunda terör örgütü elebaşı Öcalan ile görüşülmesinde herhangi bir sakınca yoktur” dedi.

26.02.2012Gündem
Mesleki eğitimde direksiyon artık işadamlarının elinde olacak

Mesleki eğitimde direksiyon artık işadamlarının elinde olacak

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, mesleki eğitimde köklü değişikliğe gideceklerini belirterek, “İşadamlarının mesleki eğitimin direksiyonuna geçmesini istiyorum. İş dünyası, ihtiyaç duyduğu elemanın eğitiminde söz sahibi olmalı. Biz sadece müfredatı belirleriz” dedi.

6.11.2011Ekonomi
Sadece diziyle bir şey anlatılmıyor

Sadece diziyle bir şey anlatılmıyor

Onun hızına yetişmek mümkün değil. Bir bakıyorsunuz okyanusun ortasında bir adada, bir bakıyorsunuz uçuyor, bir bakıyorsunuz dalıyor, bir bakıyorsunuz tırmanıyor. Nerde mi? www.dogasenicagiriyor.tv de! Oyunculuk, sunuculuk, televizyon programları, radyo programları, reklam seslendirmeleri, sahne klasikleri… Şimdi de bizi doğaya çağırıyor! Adı bile doğadan… Hayatta her şey ‘Toprak’ta başlıyor, ‘Toprak’ta bitiyor. Bu sohbet de Toprak’la başlıyor, doğa ve hayatla devam ediyor. Bildiğiniz kadar bilmediğiniz yönleriyle karşınızda Toprak Sergen!

9.08.2011Kelebek
Karaoğlan okuyor yelkenden kayağa her sporu yapıyor

Karaoğlan okuyor yelkenden kayağa her sporu yapıyor

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) iki dönemdir başkanı. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) başkan yardımcısı.

2.07.2011Kelebek
Arınç: Vakıflara biz sahip çıktık

Arınç: Vakıflara biz sahip çıktık

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Ecdadımızın bizlere bıraktığı binlerce vakıf eseri var. Geçmişte bunlar yıkıldı, yakıldı, satıldı, el değiştirdi. Nice medreseler, camiler, şarap evi haline getirildi, nicesinde dansöz oynatıldı. Ama çok şükür biz bunlara sahip çıktık” dedi.

17.05.2011Gündem
Asıl Çılgın Proje seçimden sonra

Asıl 'Çılgın Proje' seçimden sonra

İlk kısmını dün yayımladığımız İstanbul Kültür Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin'le yaptığım röportajın ikinci kısmını aşağıda okuyabilirsiniz. Alkin, röportajın bu bölümünde yine Merkez Bankası'nın politikaları, Başbakan Erdoğan'ın Çılgın Projesi, Ortadoğu'daki gelişmeler gibi hassas konularla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

12.05.2011Ekonomi
Konutta yılın son fırsatları başladı

Konutta yılın son fırsatları başladı!

Konutta fırsatlar devam ediyor, yılsonu kampanyaları başlıyor.

30.11.2010Advertorial
Okulda tek başına

Okulda tek başına

İstanbul'un Rum okullarında sadece 214 öğrenci kaldı. Çözüm için, kapıların 'vatandaş' olmayan Rum çocuklarına da açılması öneriliyor.

15.11.2010Gündem
Kapasite 4 milyar kapsüle çıkıyor Tamiflu, 1.9 milyar doları bulacak

Kapasite 4 milyar kapsüle çıkıyor Tamiflu, 1.9 milyar doları bulacak

İsviçre merkezli ilaç devi Roche, yıl sonuna kadar 1.9 milyar dolarlık Tamiflu satmayı planlıyor. Domuz gribine karşı kullanılan Tamiflu, Roche’nin büyümesini yüzde 4 etkilerken, tüm ilaç satışlarının yüzde 5’ini oluşturuyor. Roche İlaç Bölümü CEO’su William Burns, “Kapasiteyi 4 milyar kapsüle yükselttik. İlacın bizi götürdüğü yere doğru ilerliyoruz” dedi.

9.09.2009Ekonomi
Özel okul seçiminde üç kriter

Özel okul seçiminde üç kriter

Bu yıl OKS’ye giren 915 bin adaydan 19 bin 960’ı ayrıca özel okullar için de başvurdu.

18.07.2008Eğitim
Puanlara DPK eklendi

Puanlara DPK eklendi

Özel okullar sınav sonuçları açıklandı. Tercihler özel okullar sınavında verildiği için sonuçla birlikte hangi okulu kazandığınızı göreceksiniz. Özel okulların ilk anda puanları yüksek gibi görülebilir.

18.07.2007Eğitim
Erdoğan: Türkiyede yatırım patlaması yaşanıyor

Erdoğan: Türkiye'de yatırım patlaması yaşanıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yatırım yapmanın kazanmak, büyümek ve yükselmek anlamına geldiğini söyledi.

11.03.2007Ekonomi
Velilere servis uyarısı

Velilere servis uyarısı

Türk Mühendis ve Mimarlar Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Tevfik Peker, ülke genelinde tüm memurlara aynı oranda ücret artışı yapılmasına karşın, İstanbul'da en kısa mesafe okul servis ücretinin 100 YTL, İzmir'de 57, Ankara'da ise 69 YTL olduğunu söyledi.

30.09.2006Gündem
Utanmaz, arlanmazın biriyim

Utanmaz, arlanmazın biriyim

32 yaşındaki Pınar Altuğ'un 23 yaşındaki sevgilisi Yağmur Atacan, "30 yaş kadınlarıyla olmak çok güzel. 10 numara. Çünkü kişilikleri oturmuş oluyor" dedi.

21.09.2006Kelebek
45 yıllık Bodrumlu

45 yıllık Bodrumlu

Bodrum’un Top 10’u deniz, iklim ve balıkla başlar taponu ise motosikletli, jet-ski’li magandalar şekilsiz giyinen göbekliler, çok açık giyinen kadınlarla

Yıllar önce, sürgün yeriydi. Ceplerinde tohumlar taşıyarak, geçtiği yerlere serpiştirip Bodrum’u Bodrum yapan Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir’in açık cezaeviydi. Şimdi ise Bodrum’da herkes sürgün gönüllüsü. Bodrum’da tatil yapabilmek için servetler harcanıyor, bir bikiniyle günü bitiren adamdan sayılmıyor, pırıltılı taşlı bikinisi olmayana selam verilmiyor. Artık Halikarnas Balıkçısı’nın hikayelerinin yerini tangalar, jet-skiler, şampanyayla yıkanıp plajın ortasına jakuzi koyduranlar aldı.

29.07.2006Kelebek
Gitmek, görmek keşfetmek için çok fazla nedeni barındıran topraklar SARAYBOSNA

Gitmek, görmek keşfetmek için çok fazla nedeni barındıran topraklar SARAYBOSNA

Ne olursa olsun, ne kadar yıl geçerse geçsin; acıyı küllemek kolay değil. Geçmişi unutmak. Yaşanan dramların üzerini örtmek. Boş verip geçmek. Her yeni gün yeni bir şeye gebe. Doğru. Ama ocağına ateş düşenin gözünden yaş eksik olmuyor. Özellikle de kadınların. Savaş erkek nüfusu o denli azaltmış ki; sokaklarda, caddelerde çoğunlukla kadınlar var. Savaş öncesi 4.5 milyon nüfusu olan Bosna Hersek’in nüfusu bugün 3.5 milyon civarında. Tam sayı bilinmiyor. Resmi sayım 2010 yılında gerçekleşecek.

26.02.2006Seyahat
İmam hatipliye çifte diploma kolaylığı

İmam hatipliye çifte diploma kolaylığı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliği'nin iptali ve yürütmenin durdurulması için yargıya başvuracaklarını açıkladı.

14.12.2005Gündem
Müsteşar dersanecilerle tartıştı

Müsteşar dersanecilerle tartıştı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci, Türkiye'de dershanelerden çok özel okullara ihtiyaç bulunduğunu, dershanelerin Türkiye'nin eğitimini yükselten bir işlev görmediğini söyledi.

24.10.2005Gündem
Erdoğan: Görüşmelerde stratejik ortaklık vurgulandı

Erdoğan: Görüşmelerde stratejik ortaklık vurgulandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Bush ile başta PKK terörü, Kıbrıs, Ortadoğu, AB ve ekonomik ilişkileri değerlendirdiklerini belirterek, “Görüşmemizde özellikle Türkiye ve ABD arasındaki stratejik ortaklık konusunu vurguladık” dedi.

8.06.2005Dünya

Yazar Sonuçları

Sonbahar Ekinoksu

Yaz bitiyor. Okullar açılıyor. Her eylül gibi bir kaos ve heyecan.

12.09.2012

Asıl önemlisi simge’nin içini doldurmaktır…

Türk Lirası’nın simgesini kimi beğendi, kimi Ermeni parasının simgesine benzetti. Asıl önemlisi, Lira' nın güçlü olmasını sağlamak, onu enflasyondan korumaktır. İçi boşalırsa simge ne kadar güzel olursa olsun bir işe yaramaz.

2.03.2012

Aradığınız hafıza, hijyen çalışmaları nedeniyle silinmiştir

‘Eskiden’ Ağa Lokantası’nın olduğu sokağa gir, İstiklal Caddesi’ne çıkınca şimdi AVM olan ‘eski’ Saray Sineması’na doğru devam et, ‘eskiden’ İnci Pastanesi’nin altında olduğu binanın önünde dur.

20.01.2012

Yine buruk bir bayram

GEÇEN sefer çifte bayramdı. Zafer ve Ramazan bayramları çakışmıştı.

7.11.2011

Doğa Koleji, uluslararası kuruluşlarla ortak oldu

Doğa Koleji, tam 9 yıldır eğitim sektöründe. Hakkında sektörde çok şey söylendi ve söylenmeye devam ediyor. Sektöre girişi, izlediği strateji, marka oluşumu çok eleştirildi. Dizilerde çocuklara formalarını giydirdi, alışveriş merkezlerindeki standlarda öğretmenler okulu anlattı, farklı bağlantıları fısıltı gazetesinde hep dolaştı. Sektörün duayen eğitimcileri çoğunlukla burun kıvırdı. Eğitimin bu kural tanımaz haşarı çocuğunu kimi önemsedi, kimi kaygıyla izledi.Ancak, buna rağmen İstanbul'da 10 kampüs, 5 bağımsız anaokulu ve Türkiye'de toplam 18 kampüse ulaştı.

19.03.2011

Zamane Hatunu Yonca

Ben Süper Kadın değilim. Süpermişim gibi de yapmıyorum. Çünkü çalışmaktan ve her şeye aynı anda ve aynı enerjiyle yetişmeye uğraşmaktan şapşal olmuş durumdayım. Ama ben de böyleyim. Neden böyleyim bilmiyorum. Anneme sordum o da bilmiyor.

17.10.2010

KPSS

Günlerdir tüm köşe yazarları gibi ben de KPSS mağdurlarından mailler alıyorum.

19.09.2010

Çıktık açık alınla

GIRGIR Dergisinin kapağında dönemin ünlü kadın şarkıcısına ait bir karikatür. Başında hava kuvvetleri askerlerinin giydiği kep.

12 Eylül’ün esip savurduğu günler.

17.09.2010

Yolların fatihi Yonca

Koş İstanbul’a. Git CNNTürk’de Özge Uzun’la Güne Merhaba’ ya konuk ol. Nasıl ve neden koştuğunu anlat. Adım Adım Oluşumu nedir açıkla. U2 konserine git.

7.09.2010

Kızıma bir Türk ismi verdim: Dünya

Cumhurbaşkanlarıyla röportaj serime üçüncüsünü ilave ettim. En neşelisi buydu. Zambiya Cumhurbaşkanı Rupiah Banda. Aklınıza gelebilecek her şeyi konuştuk.

17.07.2010

Deniz Baykal’dan helallik alacak

Başkan Kocaoğlu’nun bilmediği yemek yok. Dansı seviyor. Daha çok vals ve tango. Ama Zeybek oynamakta da başarılı.

26.06.2010

Bu ansiklopediye ihtiyacımız vardı

Çeşitli, dünyanın en önemli genel bilgilerini veren ansiklopediler yayımlandı, hattá bir zamanlar gazeteler bunları vermekte yarışmışlardı. Elbette iyi bir işti. Birçok kimsenin evine bu suretle ansiklopedi girdi.

12.09.2008

Primini erken ödeyene aylık yüzde 4 indirim var

BÖYLE bir indirimi, ilk kez duyuyorsunuz.

Haklısınız... Olay çok yeni de onun için haberiniz yok.

2.09.2008

Bugün okullu olduk sınıfları doldurduk

Ben yine ağladım. Üstelik, domuz gibi sağlam olan ben! Asla duygusal olmayan ben! Çünkü biz pazartesi okullu olduk. Benim küçük danam ilkokula başladı. Dolayısı ile biz de...

22.09.2006

Çocuklar ve gençleri koruyun

Çocuklar ve gençler arasında yanlış beslenme alışkanlıkları hızla yayılıyor. Fazla kilolu, obez veya anorektik gençlerin sayısındaki hızlı artış dikkati çekici boyutlara varıyor.

16.09.2006

Senar o kadar huysuzdu ki ama haksız da sayılmaz

Salı gecesi Çırağan’da atv’nin gecesi, Reina’da NTV’nin basketbol kutlaması var.

6.09.2006

Hali pür melalimiz

OTOYOL ve köprü zammına, AKP'li gazeteler bile tepkili. Zaman "Fahiş zam" diye başlık atıyor.

1.09.2006

En iyisi insan olmayan yerden denize girmek, gece yarısından önce eve dönmek

Bodrum, yeniden...

Yeniden sıcak, yeniden deniz, yeniden telaşsız yaşamak. Uyuşuk günler, terli geceler, yeniden... Geleli üç, belki dört hafta oldu. Kim bilir belki de daha fazla!

29.07.2005

İstanbul ‘Alman’ kaynadı

İSTANBUL dün Almanya’dan gelen önemli işadamlarına ev sahipliği yaptı. Almanya’dan yüzlerce ‘Almanyalı Türk’ işadamı da Türkiye’deki son gelişmeleri ‘kokladılar’, yatırım ve işbirliği yapılabilir mi diye... ‘Türk-Alman Ekonomi’ kongresinde iki tarafın ‘güzel’ konuşmaları dışında

4.05.2005