EKSTRA
MENÜ

Okullar Açılacak Mı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 453 haberi bulunmuştur.

Okullar Açılacak Mı Haberleri

Bilim kurulu üyesinden okullar açılacak mı sorusuna yanıt Dikkat çeken delta varyantı açıklaması

Bilim kurulu üyesinden 'okullar açılacak mı?' sorusuna yanıt! Dikkat çeken delta varyantı açıklaması

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nurettin Yiyit Türkiye’de de görülen delta varyantına karşı başarı için çift doz aşılamanın şart olduğunu belirtti. Yiyit, "Delta varyantı oranı yavaş yavaş artıyor. Şu an aşılarımızı olup yeterli bağışıklığı sağlayıp sonbahara o şekilde girmek zorundayız. Yoksa tekrar en başa, o yasaklı, kısıtlı, işimizden, okulumuzdan ayrı günlere geri döneriz" dedi.

19.07.2021Gündem
Aylar sonra büyük yüz yüze eğitim heyecanı Ve başladı...

Aylar sonra büyük yüz yüze eğitim heyecanı! Ve başladı...

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin beklediği normalleşme adımlarını açıkladı. Bu kapsamda Türkiye genelinde koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında "kademeli normalleşme" sürecine geçilmesiyle ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında yüz yüze eğitim başladı.

1.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Öğrencilerin karne alacağı tarih belli oldu

Son dakika haberi: Öğrencilerin karne alacağı tarih belli oldu

Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alacak, 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına katılabilecek.

31.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Okullar açılacak mı Bakan Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi: Okullar açılacak mı? Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, "Yarın itibarıyla ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi itibarıyla ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

31.05.2021Gündem
Okullar yarın açılacak mı Okullar 1 Haziranda açılacak mı İşte en son bilgiler

Okullar yarın açılacak mı? Okullar 1 Haziran'da açılacak mı? İşte en son bilgiler

2020-2021 eğitim yılının büyük kısmı geride kalmışken, öğrencilerin gözü 1 Haziran tarihine çevrildi. Artan vaka sayıları nedeniyle okulların uzaktan eğitime geçmesinin ardından 1 Haziran'a işaret edilmişti. Bu güne artık kısa bir süre kalması ile araştırmalar hız kazandı. Peki, 1 Haziran'da okullar açılacak mı? Haziran'da okullar açılacak mı?

31.05.2021Gündem
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak 1 Haziranda okullar açılacak mı İşte en son gelişmeler

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? 1 Haziran'da okullar açılacak mı? İşte en son gelişmeler

Hayat boyu öğrenme kurumlarındaki kurslarda yüz yüze eğitim başlıyor. Bunun yanında Haziran ayında telafi eğitimlerinin başlaması da planlanıyor. Öte yandan örgün eğitime devam eden öğrenciler için okulların ne zaman açılacağı merak konusu oldu. Peki, 1 Haziran'da okullar açılacak mı?

27.05.2021Gündem
Haziran ayında okullar açılacak mı 1 Haziranda yüz yüze eğitim başlar mı

Haziran ayında okullar açılacak mı? 1 Haziran'da yüz yüze eğitim başlar mı?

1 Haziran'da okullar açılacak mı sorusu pek çok kişinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Eğitimciler, öğrenciler, veliler için önem arz eden 1 Haziran'da okullar açılacak mı sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından da gündeme alındı. MEB 1 Haziran Salı gününe kadar bazı kademelerde uzaktan eğitime devam edilmesi kararı verdi. Yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar ise vaka sayılarının durumuna göre belli olacak. İşte, haziran ayında okullar açılacak mı sorusuna yönelik bazı detaylar

26.05.2021Gündem
1 Haziranda okullar açılacak mı Canlı dersler ne zaman bitecek İşte son gelişmeler

1 Haziran'da okullar açılacak mı? Canlı dersler ne zaman bitecek? İşte son gelişmeler

"Okullar ne zaman açılacak?" sorusu için vatandaşların güncel haber takibi devam ediyor. Pandemi süreci dolayısıyla kısa süre yüz yüze eğitim veren ve ardından tamamen uzaktan eğitim sürecine geçen okullar, ne zaman açılacağı ile gündemde yer alıyor. Peki, 1 Haziran'da okullar açılacak mı?

25.05.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak, okullar 17 Mayısta yüz yüze açılacak mı MEBden okullarda uzaktan eğitim açıklaması...

Okullar ne zaman açılacak, okullar 17 Mayıs'ta yüz yüze açılacak mı? MEB'den okullarda uzaktan eğitim açıklaması...

Okullar ne zaman açılacak sorusu için beklentiler 17 Mayıs tarihine yönelirken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş açıklama geldi. Tam kapanmanın sona ereceği pazartesi gününe kadar MEB okullarda uzaktan eğitim karar almış, yeni yol haritasının da ilerleyen günlerde açıklanacağını bildirmişti. Milyonlarca veli ve öğrenciyi ilgilendiren okullar ne zaman açılacak? sorusuna yönelik MEB'den gelen açıklamada 17 Mayıs tarihinde ilkokul, lise ve ortaokul dahil tüm kademelerde uzaktan eğitim yapılacağı bildirildi. Peki, pazartesi yüz yüze okullar açılacak mı? Gözler şimdi Kabine Toplantısı'nda ele alınacak kararlarda. İşte, yüz yüze okulların açılacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler...

15.05.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan normalleşme açıklaması: İşte okullar için son durum

Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme açıklaması: İşte okullar için son durum

Okulların açılacağı tarih tam kapanmada verilen sürenin dolmasına kısa bir süre kala gündem oldu. Tam kapanma süreci boyunca tüm kademelerde uzaktan eğitimin süreceği bildirildi. Milyonlarca veli ve öğrenciyi yakından ilgilendiren tüm kademelerde uygulanan online eğitim kararı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak." dedi. Gözler şimdi okulların açılacağı tarihte. İşte, okulların açılış tarihi hakkında bilgiler.

10.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan normalleşme takvimi açıklaması

Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme takvimi açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ilden 560 gençle video konferans yöntemiyle görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sosyal yaşamla ilgili olarak bir süre daha hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor. Bu salgını en kısa zamanda atlatıp normal hayatımıza döneceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Okullar açılacak mı?" sorusuna "17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak" yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan müjdeyi vermek istiyorum Artık gençlerimiz transkript belgelerini istedikleri yerden çift dilli olarak herhangi bir ücret ödemeden alabilecekler" ifadelerini kullandı.

8.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle video konferans ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle video konferans ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ilden 560 gençle video konferans yöntemiyle görüşüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sosyal yaşamla ilgili olarak bir süre daha hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor. Bu salgını en kısa zamanda atlatıp normal hayatımıza döneceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Okullar açılacak mı?" sorusuna "17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak" yanıtını verdi

8.05.2021Haber
MEBden son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayısta uzaktan eğitime ara verecek

MEB'den son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı tüm resmi ve özel okullar, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.

7.05.2021Gündem
Bayramdan sonra okullar açılacak mı İşte son bilgiler

Bayramdan sonra okullar açılacak mı? İşte son bilgiler

Edinilen bilgiye göre, tam kapatma kararının ardından sonuçlar izlenmeye başladı. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve ilgili birimler, 17 günlük sürecin ardından olasılıkları değerlendiriyor. Bu kapsamda en çok merak edilenlerden biri de okulların açılıp açılmayacağı. Peki, bayramdan sonra okullar açılacak mı?

6.05.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı 2021 MEBden yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı 2021? MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması!

Okulların ne zaman açılacağı, online eğitim sürerken merak konusu oldu. Tam kapanma döneminde tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021'e kadar sürecek uzaktan eğitim kararı alınırken, gözler yüz yüze eğitim takvimine çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, karneleri öğrencilere yüz yüze vermek istediklerini vurgulayarak, temmuz ayını işaret gösterdi. Bakan Selçuk, "Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak." dedi. Peki, okullar ne zaman yüz yüze açılacak? İşte, yüz yüze eğitim tarihi ve karnelerin alınacağı tarih ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.05.2021Gündem
Bayramdan sonra okullar açılacak mı 17 Mayıs detayı

Bayramdan sonra okullar açılacak mı? 17 Mayıs detayı

Bayramdan sonra okullar açılacak mı sorusu, şu süreçte okulların uzaktan eğitim sürecine dahil olması dolayısıyla merakla araştırılmaya başlandı. Bayramdan sonra yasakların da sona ermesiyle birlikte okulların açılıp açılmayacağını merak eden öğrenciler, 17 Nisan Pazartesi günü okullar açılacak mı sorusunun cevabını arıyor. Peki, bayramdan sonra okullar açılacak mı? İşte, o konuda bazı bilgiler

30.04.2021Gündem
Hangi illerde okullar açılacak, kaç gün olacak Yüz yüze eğitimin başladığı iller ve detaylar

Hangi illerde okullar açılacak, kaç gün olacak? Yüz yüze eğitimin başladığı iller ve detaylar

Hangi illerde okulların açılacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Okulların açılacağı iller Kabine Toplantısı’nın ardından belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacaktır.’ dedi ve açıklamasının devamında risk grubuna göre hangi illerde ortaokullar ve liseler dahil eğitime başlanılacağını duyurdu. İşte 2 Mart Salı itibarıyla ülke genelinde başlayan kademeli yüz yüze geçiş sürecinin detayları

2.03.2021Gündem
Ankara, Gaziantep ve Hatayda okullar açılacak mı MEB ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

Ankara, Gaziantep ve Hatay'da okullar açılacak mı? MEB ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

Ankara, Hatay ve Gaziantep’te yaşayan vatandaşlar okulların açılıp açılmayacağını araştırmaya başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ‘2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak.’ denildi. Gaziantep, Ankara ve Hatay ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacak iller arasında yer alıyorlar.

2.03.2021Gündem
Denizli, Kahramanmaraş, Kırşehirde okullar açılacak mı İşte yüz yüze eğitimin detayları

Denizli, Kahramanmaraş, Kırşehir'de okullar açılacak mı? İşte yüz yüze eğitimin detayları

Kahramanmaraş, Kırşehir ve Denizli’de yaşayan vatandaşlar okulların açılıp açılmayacağını araştırmaya başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ‘2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak.’ denildi. Kahramanmaraş, Kırşehir ve Denizli ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacak iller arasında yer alıyorlar.

2.03.2021Gündem
Kırklareli Tekirdağ ve Kocaelide okullar açılacak mı İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Kırklareli Tekirdağ ve Kocaeli'de okullar açılacak mı? İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Kırklareli Tekirdağ ve Kocaeli'de okullar açılacak mı sorusu, bu illerde ikamet eden binlerce öğrencinin gündemini oluşturmaya devam ediyor. Çok yüksek riskli ve yüksek riskli iller için benzer kararlar alınan Kabine Toplantısı sonrasında detaylar açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da detaylarını yayımladığı süreçte, bazı kriterler dahilinde işletmeler açık olacak. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge de bu kapsamda önem arz edecek.Peki, Kırklareli Tekirdağ ve Kocaeli'de okullar açılacak mı? İşte, o detaylar

2.03.2021Gündem
Samsun - Ordu ve Giresunda okullar açılacak mı İşte en güncel bilgiler

Samsun - Ordu ve Giresun'da okullar açılacak mı? İşte en güncel bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından okulların açılış tarihi merak konusu oldu. Peki, Samsun - Ordu ve Giresun'a okullar açılacak mı?

2.03.2021Gündem
İstanbulda okullar açılacak mı İlkokullar, ortaokullar ve liseler için önemli adımlar

İstanbul'da okullar açılacak mı? İlkokullar, ortaokullar ve liseler için önemli adımlar

İstanbul'da okullar açılacak mı sorusu yanıt buldu. Kabine Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, risk haritasına göre illerde eğitim durumunun netlik kazanacağı ifade edildi. Bununla birlikte İstanbul'da ilkokullar, ortaokullar ve liseler ne zaman açılacak sorusuna yanıt verildi. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alınan bilgiler neticesinde İstanbul'da okullar açılacak mı sorusunun cevabı

2.03.2021Gündem
Kastamonu, Çankırı ve Çorumda okullar açılacak mı MEBden illere göre yüz yüze eğitim açıklaması

Kastamonu, Çankırı ve Çorum'da okullar açılacak mı? MEB'den illere göre yüz yüze eğitim açıklaması

Kabine Toplantısı sonrası okullar açılacak mı, sorusunun yanıtı belli oldu. Koronavirüs kısıtlamaları ile ilgili normalleşme takvimini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Yüz yüze eğitimin detayları MEB'den gelen yazılı açıklama ile netleşti. Buna göre 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak. Düşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitim okul öncesi kurumlarda tam zamanlı olacak. İşte, Kastamonu, Çankırı ve Çorum'da okulların durumu ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.03.2021Gündem
Tunceli, Elazığ ve Malatyada okullar açılacak mı  İlkokul, ortaokul ve liseler için detaylar belli oldu

Tunceli, Elazığ ve Malatya'da okullar açılacak mı? İlkokul, ortaokul ve liseler için detaylar belli oldu

Okullar açılacak mı sorusu, Kabine Toplantısı sonrası Tunceli, Elazığ ve Malatya için belli oldu. Koronavirüs kısıtlamalarında alınan yeni kararları duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre düşük ve orta riskli illerde ise yüz yüze eğitime okul öncesi kurumlarda tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün olacak. İşte, Tunceli, Elazığ ve Malatya'da yüz yüze eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.03.2021Gündem
Sivas, Yozgat ve Nevşehirde okullar açılacak mı MEB illere göre yüz yüze açılacak okulları duyurdu

Sivas, Yozgat ve Nevşehir'de okullar açılacak mı? MEB illere göre yüz yüze açılacak okulları duyurdu

Kabine Toplantısı'nın ardından milyonlarca öğrenci, veli ve eğitimcinin beklediği, 'okullar ne zaman açılacak?' sorusu yanıtına kavuştu. Koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Eğitim öğretim takvimi ile ilgili MEB'den de yazılı açıklama geldi. Bu kapsamda, 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim başlayacak. Gözler şimdi Sivas, Yozgat ve Nevşehir'de yüz yüze eğitimin durumunda. İşte, o illerle ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.03.2021Gündem
Kilis, Ardahan ve Artvinde okullar açılacak mı

Kilis, Ardahan ve Artvin'de okullar açılacak mı?

Okullar açılacak mı sorusu, Kilis, Ardahan ve Artvin'de ikamet eden öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Öğrenciler kadar eğitimciler ve ebeveynleri de yakından ilgilendiren Kilis, Ardahan ve Artvin'de okullar açılacak mı sorusu, bu kentlerde ikamet eden pek çok kişi tarafından 1 Mart akşamı itibariyle gündemde yer alıyor. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı açıklamalara göre Kilis, Ardahan ve Artvin'de okullar açılacak mı? İşte, o detaylar

1.03.2021Gündem
Bilecik, Kütahya, Kırıkkalede okullar açılacak mı

Bilecik, Kütahya, Kırıkkale'de okullar açılacak mı?

Bilecik, Kütahya, Kırıkkale'de okullar açılacak mı sorusu, bu illerde ikamet eden binlerce öğrencinin gündemini oluşturmaya devam ediyor. Çok yüksek riskli ve yüksek riskli iller için benzer kararlar alınan Kabine Toplantısı sonrasında detaylar açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da detaylarını yayımladığı süreçte, bazı kriterler dahilinde işletmeler açık olacak. Peki, Bilecik, Kütahya, Kırıkkale'de okullar açılacak mı? İşte, o detaylar

1.03.2021Gündem
Düzce, Bolu ve Zonguldakta okullar açılacak mı İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Düzce, Bolu ve Zonguldak'ta okullar açılacak mı? İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Okullar açılacak mı sorusu, Düzce, Bolu ve Zonguldak'ta ikamet eden öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Öğrenciler kadar eğitimciler ve ebeveynleri de yakından ilgilendiren Düzce, Bolu ve Zonguldak'ta okullar açılacak mı sorusu, bu kentlerde ikamet eden pek çok kişi tarafından 1 Mart akşamı itibariyle gündemde yer alıyor. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı açıklamalara göre Düzce, Bolu ve Zonguldak'ta okullar açılacak mı? İşte, o detaylar

1.03.2021Gündem
Afyon, Aydın ve Manisa’da okullar açılacak mı Ortaokullar ve liseler hakkında açıklama

Afyon, Aydın ve Manisa’da okullar açılacak mı? Ortaokullar ve liseler hakkında açıklama

Afyon, Aydın ve Manisa’da okulların ne zaman ve nasıl açılacağı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacaktır.’ dedi. Öte yandan düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacak. İşte detaylar

1.03.2021Gündem
Erzurum, Erzincan ve Karsta okullar açılacak mı MEBden illere göre yüz yüze eğitim açıklaması geldi

Erzurum, Erzincan ve Kars'ta okullar açılacak mı? MEB'den illere göre yüz yüze eğitim açıklaması geldi

Kabine Toplantısı sonrası okullar açılacak mı, sorusunun yanıtı belli oldu. Koronavirüs kısıtlamaları ile ilgili normalleşme takvimini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Yüz yüze eğitimin detayları Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklamayla da netleşti. Buna göre, 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak. Gözler şimdi Erzurum, Erzincan ve Kars'a çevrildi. İşte, yüz yüze eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.03.2021Gündem
Adana, Bursa, Eskişehirde okullar açılacak mı İşte okullarla ilgili son durum

Adana, Bursa, Eskişehir'de okullar açılacak mı? İşte okullarla ilgili son durum

Kabine Toplantısının ardından, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği 'okullar ne zaman açılacak?" sorusu yanıt buldu. Koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan düşük ve orta riskli illerde eğitim öğretime başlanacağını bildirdi. Eğitim öğretim takvimi ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Değerlendirmelerin ardından MEB'den de yazılı açıklama geldi. Karara göre, okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır. Gözler şimdi Adana, Bursa, Eskişehir'de. İşte, ayrıntılar.

1.03.2021Gündem
Niğde Karaman ve Kayseride okullar açılacak mı İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Niğde Karaman ve Kayseri'de okullar açılacak mı? İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Niğde Karaman ve Kayseri'de okullar açılacak mı sorusu, bu illerde ikamet eden binlerce öğrencinin gündemini oluşturmaya devam ediyor. Çok yüksek riskli ve yüksek riskli iller için benzer kararlar alınan Kabine Toplantısı sonrasında detaylar açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da detaylarını yayımladığı süreçte, bazı kriterler dahilinde işletmeler açık olacak. Peki, Niğde Karaman ve Kayseri'de okullar açılacak mı? İşte, o detaylar

1.03.2021Gündem
Muğla, Mersin ve Antalyada okullar açılacak mı

Muğla, Mersin ve Antalya'da okullar açılacak mı?

Okullar açılacak mı sorusu, Muğla, Mersin ve Antalya'da ikamet eden öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Öğrenciler kadar eğitimciler ve ebeveynleri de yakından ilgilendiren Muğla, Antalya ve Mersin'de okullar açılacak mı sorusu, bu kentlerde ikamet eden pek çok kişi tarafından 1 Mart akşamı itibariyle gündemde yer alıyor. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı açıklamalara göre Muğla, Mersin ve Antalya'da okullar açılacak mı? İşte, o detaylar

1.03.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanlığından son dakika açıklaması: 2 gün yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim... İşte tüm detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması: 2 gün yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim... İşte tüm detaylar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin merakla beklediği koronavirüsle mücadelede yeni normalleşme kararlarını duyurdu. Velilerin en çok merak ettiği konuların başında ise okullarda yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağıydı. Yüz yüze eğitimin de detayları Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklamayla netleşti. Buna göre; 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak. Düşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitime okul öncesi kurumlarda tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün olacak...

1.03.2021Gündem
Gümüşhane - Trabzon ve Rizede okullar açılacak mı Ayrıntılar netleşti

Gümüşhane - Trabzon ve Rize'de okullar açılacak mı? Ayrıntılar netleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin merakla beklediği koronavirüsle mücadelede yeni normalleşme kararını açıkladı. Velilerin en çok merak ettiği konuların başında ise okullarda yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağıydı. Bu konuda bilgiler kesinleşti. Peki, Gümüşhane - Trabzon ve Rize'de okullar açılacak mı?

1.03.2021Gündem
Sinop - Amasya ve Tokatta okullar açılacak mı Detaylar belli oldu

Sinop - Amasya ve Tokat'ta okullar açılacak mı? Detaylar belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin merakla beklediği koronavirüsle mücadelede yeni normalleşme kararını açıkladı. Velilerin en çok merak ettiği konuların başında ise okullarda yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağıydı. Peki, Sinop - Amasya ve Tokat'ta okullar açılacak mı?

1.03.2021Gündem
Burdur - Konya ve Aksarayda okullar açılacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Burdur - Konya ve Aksaray'da okullar açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından okulların açılış tarihi merak konusu oldu. Peki, Burdur - Konya ve Aksaray'da okullar açılacak mı?

1.03.2021Gündem
Edirne, Balıkesir, Sakaryada okullar açılacak mı İşte yüksek risk gruplu illerde okulların durumu

Edirne, Balıkesir, Sakarya'da okullar açılacak mı? İşte yüksek risk gruplu illerde okulların durumu

Kabine Toplantısının ardından milyonlarca velinin gündeminde yer alan 'okullar ne zaman açılacak?" sorusu yanıt buldu. Yapılan açıklamaya göre düşük ve orta riskli illerde eğitim öğretime başlanacak. Peki, Edirne, Balıkesir, Sakarya'da okullar açılacak mı? İşte yüksek risk gruplu illerde okulların durumu...

1.03.2021Gündem
1 Martta okullar açılacak mı Okullar ne zaman açılacak Sağlık Bakanı Koca ve Ziya Selçuktan açıklamalar

1 Mart'ta okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak? Sağlık Bakanı Koca ve Ziya Selçuk'tan açıklamalar

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında eğitime ara verilen okullarda yüz yüze eğitim kademeli olarak başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, ‘Geçen hafta köy okullarımızı açtık, Pazartesi günü de İlkokullarımız ile 8 ve 12. sınıflarımızda yüz yüze eğitime başlıyoruz.’ demişti. Konu ile ilgili son açıklama ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Bakan Koca, ‘Eğitim dahil olmak üzere bütün detaylar pazartesi Kabine'de gündeme alınacak.’ dedi.

26.02.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak 1 Martta açılacak mı Bakan Ziya Selçuktan açıklama

Okullar ne zaman açılacak? 1 Mart'ta açılacak mı? Bakan Ziya Selçuk'tan açıklama

Okulların açılış tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime devam edilen sınıflarda okulların ne zaman açılacağı merak ediliyor. 1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. MEB yaptığı açıklamada liseler ile ilgili de detayları aktardı. Konu ile ilgili son dakika açıklaması ise Bakan Ziya Selçuk’tan geldi.

24.02.2021Gündem
Okullar açılacak mı, ne zaman açılacak MEBden yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar açılacak mı, ne zaman açılacak? MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar açılacak mı sorusu gündemde yer alıyor. Karnelerin alınmasıyla okulların açılış tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Okullarda yüz yüze eğitime geçiş süreci ile ilgili yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, ‘15 Şubat'ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var. 15 Şubat'tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar.’ dedi. Öte yandan bakanlık 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

22.01.2021Gündem
Üniversiteler yüz yüze eğitime ne zaman geçecek Prof. Dr. İlhandan açıklama

Üniversiteler yüz yüze eğitime ne zaman geçecek? Prof. Dr. İlhan'dan açıklama!

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, üniversitelerin yüz yüze eğitime ne zaman geçeceğine ilişkin açıklama yaptı. İlhan, "Rakamların gidişatına bakıp her üniversite kendi olanakları, kendi yeterlilikleri, yürüttükleri eğitim programları dahilinde eğitimin 'çevrimiçi+yüz yüze' ya da sadece 'yüz yüze' olacağına karar vermesi gerekecek" dedi.

22.01.2021Gündem
Okullar açılacak mı, ne zaman açılacak MEBden yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar açılacak mı, ne zaman açılacak? MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

Okulların açılış tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Okullarda yüz yüze eğitime geçiş süreci ile ilgili yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, ‘15 Şubat'ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var. 15 Şubat'tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar.’ dedi. Öte yandan bakanlık 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

21.01.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Okullar açılacak mı MEB’den uzaktan eğitim açıklaması

Okullar ne zaman açılacak? Okullar açılacak mı? MEB’den uzaktan eğitim açıklaması

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında okulların uzaktan eğitime geçmesinin ardından gözler yüz yüze eğitim tarihine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ilkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitimin hangi tarihe kadar devam edeceği ve tatil süreleri açıklandı. Peki okullar açılacak mı? İşte detaylar

22.12.2020Gündem
Okullar yüz yüze açılacak mı Okullar ne zaman açılacak İşte MEB açıklaması

Okullar yüz yüze açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak? İşte MEB açıklaması

Okulların ne zaman açılacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ‘. İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak'a kadar devam edecek. 25 Ocak Pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir.’ denildi.

18.12.2020Gündem
Okullar açılacak mı Okullar ne zaman açılacak MEB’ten uzaktan eğitim açıklaması

Okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak? MEB’ten uzaktan eğitim açıklaması

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Okullar ara tatilin ardından koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitimin yoluyla öğrenime devam etmeye başladılar. Ara tatilin ardından eğitimin uzaktan devam edeceği ile ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Bakan Selçuk açıklamasında 20 Kasım Cuma gününden itibaren hangi tarihe kadar okulların eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğini duyurdu. Peki okullar açılacak mı? İşte detaylar

25.11.2020Gündem
Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı Sınavlar iptal mi oldu MEBten sınav ve online eğitim açıklaması

Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı? Sınavlar iptal mi oldu? MEB'ten sınav ve online eğitim açıklaması

Okullar açılacak mı? Koronavirüs önlemleri kapsamında okullarda yıl sonuna kadar uzaktan eğitim kararı alındı. Kabine Toplantısı'nda kararlaştırılan yeni koronavirüs önlemlerini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, okulların yıl sonuna kadar online eğitim sistemi ile devam edeceğini aktardı. 4 Ocak’a kadar sürecek olan online eğitim açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı okullarda sınavlar için yeni yol haritasını belirledi. Bakan Selçuk sınavlarla ilgili yaptığı açıklamada, yıl sonunu işaret ederek, "Unutmayın, iptal olmadı, sadece ertelendi. Okumaya, çalışmaya devam'' dedi. İşte, okulların açılış tarihi ve sınavlarla ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.11.2020Eğitim
Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı MEB’ten yüz yüze eğitime ara verilmesi hakkında açıklama

Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı? MEB’ten yüz yüze eğitime ara verilmesi hakkında açıklama

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni kararlar ile ilgili açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu uzaktan eğitimin detayları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından duyuruldu. Peki, okullar yeniden yüz yüze eğitim ile ne zaman açılacak? İşte MEB tarafından yapılan son açıklama

19.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak Ortaokul 6. 7. sınıflar ve lise 10. 11. sınıflarda okullar açılacak mı Bakan Kocadan açıklama

Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? Ortaokul 6. 7. sınıflar ve lise 10. 11. sınıflarda okullar açılacak mı? Bakan Koca'dan açıklama!

Okullar ne zaman açılacak? sorusu son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. Online eğitime devam eden 6. 7.10. ve 11. sınıflarda okulların açılacağı tarih gündemde yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre, daha önce kademeli olarak başlayan sınıflarda haftanın belli günlerinde eğitim öğretim sürerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama geldi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki haftalar Bilim Kurulu'nun kademelendirmeyi devam ettirme şeklinde bir önerisi yok." dedi. İşte, 6.7.10. ve 11. sınıflarda okulların durumuyla ilgili ayrıntılar...

29.10.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Eyvah! 3 haftalık ara tatil geldi

Başlığa bakıp beni yargılamayın, çünkü 1 yıllık pandemi sürecinde çocuklarının anne-babası oldukları kadar öğretmeni de olanlar ne demek istediğimi daha iyi anlıyor. Cuma günü 3 haftalık ara tatil başlıyor. Akıllarda “Tatil dönüşü okullar açılacak mı?” sorusunun yanı sıra, online eğitimin günlük akıştan çıkmasıyla, “3 haftayı çocuklarla nasıl verimli geçireceğiz?” sorusu da var. Uzmanlara sordum. İşte önerileri...

19.01.2021