EKSTRA
MENÜ

Okul Inşaatı

Okul Inşaatı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Okul Inşaatı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.244 Okul Inşaatı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Okul Inşaatı Haberleri

Belçikada okul inşaatı çöktü: 3 ölü

Belçika'da okul inşaatı çöktü: 3 ölü!

Belçika'da bir okul inşaatının çökmesiyle 3 kişi hayatını kaybetti. Anvers şehrini yasa boğan olayda çok sayıda kişinin de ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

19.06.2021Dünya
Ankarada okul inşaatının iskelesi çöktü, iki kardeş öldü

Ankara'da okul inşaatının iskelesi çöktü, iki kardeş öldü

ANKARA'da inşaat halindeki okulun 5'inci katındaki iskelenin çökmesi sonucu kalıp ustası kardeşler Şaban Tınış (47) ve Mustafa Tınış (51) hayatlarını kaybetti.

16.06.2021Haber
24 derslikli okul inşaatı yaptırılacak

24 derslikli okul inşaatı yaptırılacak

Kocasinan İlçesi Refika Küçükçalık OO Bahçesine 24 Derslikli OO Yap İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.

6.05.2021Ekonomi
Okul inşaatında bekçi ölü bulundu

Okul inşaatında bekçi ölü bulundu

Konya’da inşaat halindeki bir okulda bekçilik yapan Afganistan uyruklu Qudrat Ullah Aslami (31), ölü bulundu.

26.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığda deprem konutları teslim töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'da deprem konutları teslim töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yazıkonak'ta Elazığ depreminin birinci yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek anma ve deprem konutları anahtar teslim töreninde konuştu. Erdoğan, ''Geri kalanları da 6 ay içinde bitireceğiz'' dedi. Erdoğan, ayrıca İstanbul'la ilgili olarak "Hedefimiz acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutu önümüzdeki 5 yılda tamamlamaktır." ifadelerini kullandı.

25.01.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Elazığda deprem konutları teslim töreninde konuştu: Hedefimiz 5 yılda tamamlamak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Elazığ'da deprem konutları teslim töreninde konuştu: Hedefimiz 5 yılda tamamlamak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yazıkonak'ta Elazığ depreminin birinci yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek anma ve deprem konutları anahtar teslim töreninde konuştu. Erdoğan, ''Geri kalanları da 6 ay içinde bitireceğiz'' dedi. Erdoğan, ayrıca İstanbul'la ilgili olarak "Hedefimiz acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutu önümüzdeki 5 yılda tamamlamaktır." ifadelerini kullandı.

25.01.2021Gündem
Ankarada okul inşaatında iskele çöktü: 1 ölü, 1 yaralı

Ankara'da okul inşaatında iskele çöktü: 1 ölü, 1 yaralı

ANKARA'da inşaat halindeki okulun 4'üncü katında iskele çökmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

18.12.2019Gündem
Hürriyet Banda Açe’de... 4 asırlık yardım eli

Hürriyet Banda Açe’de... 4 asırlık yardım eli

- Hürriyet, Türkiye’den 10 bin kilometre uzaklıkta bulunan Endonezya’nın Banda Açe bölgesine uzanan 4 asırlık yardımın izini sürdü. Banda Açe’deki Türk mezarlığı, Türk bayraklı motifli evlerden oluşan Türk köyü ve Osmanlı torunu olduklarını söyleyen Türk mezarlığının gönüllü bakıcılarının hikâyelerini dinledik.

29.05.2019Gündem
Güneydoğuda 5 vilayete TOKİden dev yatırım

Güneydoğu'da 5 vilayete TOKİ'den dev yatırım

Diyarbakır, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt il merkezileri ile Sur, Cizre, Nusaybin, Silvan ve Silopi gibi ilçelerde teröristlerin hendek olayları zamanında yakıp yıktığı binaların yerine TOKİ tarafından yeni konutlar inşa edildi. Tamamlanan konutların hak sahiplerine verilme işlemlerine devam ediliyor. Terörün açtığı izleri kapatmak için başlatılan çalışmalarda Diyarbakır, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt illerinde TOKİ tarafından 6 milyar 500 milyon lira civarında dev yatırım ile 35 bin civarında konut yapıldı.

25.05.2019Ekonomi
Mültecilere AB yardımı 2.2 milyar Euro’ya ulaştı

Mültecilere AB yardımı 2.2 milyar Euro’ya ulaştı

TÜRKİYE’nin uygulamasının ve hızının değişmesini istediği Mülteciler İçin Avrupa Birliği Yardım Programı (FRIT) kapsamında 3 milyar Euro’luk (20.3 milyar TL) iki dilim olarak oluşturulan kaynaktan şu ana kadar ödenen tutar 2.2 milyar Euro (14.8 milyar TL) düzeyine ulaştı. 2016-2017 ve 2018-2019 dönemleri için ayrı ayrı planlanan 6 milyar Euro’dan (40.5 milyar TL) 4.2 milyar Euro (28.4 milyar TL) tahsis edildi, bunun 3.45 milyar Euro’su (23.3 milyar TL) ise sözleşmeye bağlandı.

18.05.2019Dünya
MEB: Düzenlemeler hizmet kalitesini aksatmayacak

MEB: Düzenlemeler hizmet kalitesini aksatmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bakanlık bütçesinde yapılan düzenlemelerin öğrencilere sunulan hizmetin kalitesinde aksamaya neden olmayacağı konusunda bir açıklama yaptı.

26.08.2018Eğitim
300 koyun projesi başladı

'300 koyun projesi' başladı

"Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi" kapsamında düzenlenen hayvan dağıtım törenine katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, "2023 yılına kadar hedefimiz, et ithalatını kesinlikle önlemek olacak. Bu damızlık hayvanlarla biz bunu önleyeceğiz inşallah" dedi.

29.04.2018Ekonomi
Erdoğan talimatı vermişti: O projeye start verildi

Erdoğan talimatı vermişti: O projeye start verildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şırnak'ta başlatılan "300 koyun projesine" ilişkin, "2023 yılına kadar hedefimiz, et ithalatını kesinlikle önlemek olacak. Bu damızlık hayvanlarla biz bunu önleyeceğiz inşallah" dedi.

28.04.2018Gündem
Bursada 16 okula yıkım kararı

Bursa'da 16 okula yıkım kararı

Bursa'da MEB’in yaptırdığı deprem incelemesi sonucu 16 ilk ve orta öğretime bağlı okul hakkına yıkım kararı verildi.

7.09.2017Eğitim
Hatayda okul inşaatı çöktü: Ölü ve yaralılar var

Hatay'da okul inşaatı çöktü: Ölü ve yaralılar var

Hatay'da okul inşaatında meydana gelen çökme nedeniyle 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı.

17.08.2017Gündem
Taşeronları sahte çeklerle dolandırdı iddiası

Taşeronları sahte çeklerle dolandırdı iddiası

KAMUNUN ihale ile yaptırdığı okul ve konutların yapım işine giren 10’a yakın şirketin, müteahhit firma tarafından 30 milyon liraya yakın dolandırıldığı iddia ediliyor. Firmanın verdiği çekler ya karşılıksız çıktı ya da sahte. İflasa sürüklenen firma sahipleri ise, alacaklarını tahsil etmek için şantiyeye gittiklerinde ölüm tehdidi aldıklarını öne sürdü. Suçlanan müteahhit ise Hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada “Kimseyi silahla tehdit etmedim. Mali olarak zora girdim” dedi. Savcılık soruşturma başlattı.

29.12.2016Ekonomi
Her gün korkuyla okula gidiyorlar

Her gün korkuyla okula gidiyorlar

Adana’da yaz saati uygulaması nedeniyle sabah ezanında yola çıkan çocuklar, Huzurevleri Mahallesi’ndeki bir okula ulaşabilmek için karanlıkta yollarını görmeden yürüyüp, inşaat sahasından geçerek sınıflarına girebiliyor. Çocuklarının okula bırakmaya gelen veliler, karanlıkta gözleri ile takip edemedikleri çocuklarının sınıflarına ulaştığını ancak ayak seslerinden anlayabildiklerini söylüyorlar.

9.12.2016Gündem
Başbakanlık Müsteşarı Oktay: Amacımız Suriyelilerin kendi vatanlarında yaşaması

Başbakanlık Müsteşarı Oktay: Amacımız Suriyeliler'in kendi vatanlarında yaşaması

Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, "Guterres'e Cerablus'a yapılan canladırma faaliyetleri çalışırsa bölgedeki diğer yerleşim yerlerine de uygulama arzumuzu ifade ettik ve burada da BM başta olmak üzere yine donör ülkelerin buraya katkı vermesi gerektiğini ifade ettik. Kendileride buna sıcak baktılar" dedi.

26.10.2016Gündem
İmam hatipe dönüşüme tepki

İmam hatipe dönüşüme tepki

Antalya’da yapımı devam eden ilkokulun imam hatip ortaokuluna dönüştürüldüğünü belirten Kızıltoprak Mahallesi sakinleri, düzenledikleri basın açıklamasında "Okulumuza, çocuklarımızın geleceğine dokunulmasın. Herkes eşit şekilde ulaşabileceği eğitimi alsın" dedi.

6.09.2016Eğitim
FETÖnün okulları kar makinesi gibi çalışıyor

"FETÖ'nün okulları kar makinesi gibi çalışıyor"

FETÖ'nün uluslararası yasadışı faaliyetlerini soruşturan hukukçu Robert Amsterdam, Forbes'a yazdığı makalede "Yakından bakıldığında örgütün yer altında gizli, ileri derecede gelişmiş organizasyonel kabiliyeti bulunduğu gayet açık görülecektir" dedi

12.08.2016Gündem
İnşaat durdu, emekli albay kahrından öldü

İnşaat durdu, emekli albay kahrından öldü

Antalya'da hayırsever 82 yaşındaki Saime Konca ve 4 yıl önce vefat eden eşi Salih Konca tarafından Konyaaltı Siteler Mahallesi'nde yaptırılan okul, kaba inşaatı bittikten sonra arsa krizi nedeniyle mahkemelik olunca çürümeye terk edildi.

11.07.2016Gündem
Bağımsızlık hayalinden çözülmeye

Bağımsızlık hayalinden çözülmeye

3 yıl önce petrolün varili 110 dolarken, ortada bu haliyle IŞİD yokken, Mesud Barzani’nin başkanlığı tartışmasızken ve uluslararası dengeler de uygunken, herkes ‘Bağımsız Kürdistan’dan bahsediyordu. “Kaçınılmaz” deniliyordu. Hatta Barzani, gücünün zirvesinde 2012’de Washington’a indiğinde, ABD Başkanı Barack Obama’nın yüzüne de söylemişti.  Ama sonra öyle şeylere tanık oldu ki bölge... Ortadoğu’nun kumları öyle kaygan ki... Bir zamanlar herkesin olacak dediği proje, bugün can çekişiyor. Ve ‘Kürdistan’  adıyla tek bir bağımsız devlet fikri bugünün koşullarında gittikçe zorlaşırken, bölgenin Kürt şehirleri arasında çözülme yaşanıyor.  3 gün geçirdim Erbil’de. Peşmerge komutanlarıyla, bölgenin önde gelen isimleriyle görüştüm. Kürdistan’ın neden yıldızının söndüğünü anlamaya çalıştım. İşte bölgedeki Kürtleri bu noktaya sürükleyen 5 zorluk.

7.07.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Bu manzara yakışmıyor!

Burası, Çankaya’nın Yukarı Dikmen Mahallesi 635. Sokak...

21.09.2020

Depreme dayanıksız okullar

Bursa Valiliği yarı yıl tatilinin son günlerinde sürpriz bir karar açıkladı.

6.02.2020

Başkent'te dev eğitim seferberliği

YENİ eğitim öğretim yılı başladı. TEOG’un kalkması, üniversite sistemiyle ilgili değişiklik kararıyla birlikte eğitim sisteminde köklü değişiklikler yapılıyor. Bir yandan da tekli eğitime geçiş çalışmaları sürüyor

26.09.2017