EKSTRA
MENÜ

Oktay Ekşi

Oktay Ekşi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oktay Ekşi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.507 Oktay Ekşi haberi bulunmuştur.

Oktay Ekşi Haberleri

Çetin Bey’siz 30 yıl

Çetin Bey’siz 30 yıl

Suadiye’deki evinin önünde 7 Mart 1990 günü uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ile şoförü Sinan Ercan, ölümlerinin 30’uncu yılında mezarları başında anıldı.

8.03.2020Gündem
Çetin Emeç mezarı başında anıldı

Çetin Emeç mezarı başında anıldı

7 Mart 1990'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç mezarı başında anıldı.

7.03.2020Gündem
‘Öksüz’ ve ‘yetim’ kitaplara ne olacak

‘Öksüz’ ve ‘yetim’ kitaplara ne olacak?

Birçok tanınmış yazarın kitapları, mirasçısı bulunamadığı için basılmıyor, birçok sanatçının besteleri seslendirilemiyor. Bu konuyu çok işlememize, yazmamıza rağmen yeni telif kanunu bir türlü çıkmıyor.

13.02.2020Kitap Sanat
İş adamı Can Kıraçın eşi İnci Atav Kıraç son yolculuğuna uğurlandı

İş adamı Can Kıraç'ın eşi İnci Atav Kıraç son yolculuğuna uğurlandı

İş adamı Can Kıraç'ın eşi İnci Atav Kıraç (88) son yolculuğuna uğurlandı. Bebek Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde taziyeleri Can Kıraç ile kardeşi İnan Kıraç kabul etti. Cenaze törenine CHP eski Genel Başkanı Altan Öymen, gazeteci Oktay Ekşi ve İlhan Kesici'nin de aralarında bulunuğu bazı CHP'li milletvekilleri katıldı.

12.08.2019Gündem
Çetin Bey’siz 29 yıl

Çetin Bey’siz 29 yıl

SUADİYE’deki evinin önünde 7 Mart 1990 günü uğradığı silahlı saldırıda, henüz 55 yaşındayken hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ile şoförü Sinan Ercan, ölümlerinin 29. yılında mezarları başında anıldı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, “Türkiye’nin boynunun borcu, Çetin Emeç’in de, Uğur Mumcu’nun da, Abdi İpekçi’nin de, diğer basın şehitlerimizin de asıl katillerinin, karanlık güçlerin yüzünü açığa çıkartmak ve hesap sormak. Biz bunu bekliyoruz” dedi.

8.03.2019Gündem
Hürriyet efsanesini uğurladı

Hürriyet efsanesini uğurladı

İş disiplini, mesleki sorumluluğu, haber değerlendirme kalitesi ve en stresli halinde bile insanı kırmayan özellikleriyle gönüllerde taht kuran Hürriyet’in efsane Yazıişleri Müdürü Erol Türegün’ü kaybettik. Türegün’ü Üsküdar Şakirin Camisi’nden eski ve yeni Hürriyet çalışanları uğurladı.

29.06.2018Gündem
İlk Avusturya ziyaretim

İlk Avusturya ziyaretim

Güzel bir müzik programı hazırlamışlardı. Özellikle Strauss’lardan birinin yıldönümüydü, o konsere gitmiştim. Viyanalıların müziğe olan tutkularını burada gördüm.

21.06.2018Kitap Sanat
‘Basın özgürlüğü’ için kanat çırptılar

‘Basın özgürlüğü’ için kanat çırptılar

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle Nişantaşı'ndaki Abdi İpekçi Anıtı önünde bir araya gelen Basın Konseyi üyeleri beyaz güvercinler uçurdu. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Basın Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Eşmen ve gazeteci Oktay Ekşi'nin de aralarında bulunduğu üyeler, “Özgür basın susturulamaz” yazılı pankart açtı.

3.05.2018Gündem
Çetin Emeç ve Sinan Ercan anıldı

Çetin Emeç ve Sinan Ercan anıldı

STANBUL Suadiye’deki evinin önünde 7 Mart 1990 günü uğradığı silahlı saldırıda 55 yaşında hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ile şoförü Sinan Ercan, ölümlerinin 28. yılında anıldı.

7.03.2018Gündem
Çetin Emeç mezarı başında anıldı

Çetin Emeç mezarı başında anıldı

SUADİYE’deki evinin önünde 7 Mart 1990 günü uğradığı silahlı saldırıda, henüz 55 yaşındayken hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ile şoförü Sinan Ercan, ölümlerinin 28. yılında mezarları başında anıldı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Çetin Emeç için “Hem gazeteleri yönetirken, hem de yazı yazarken asla kalemini eğip bükmedi ve bizlere çok büyük bir örnek oldu. Bizim yetişmemize de çok büyük katkısı vardır” dedi.

7.03.2018Gündem
‘Osmanlı Devleti, 500 milyar dolar borç bıraktı’

‘Osmanlı Devleti, 500 milyar dolar borç bıraktı’

Münih Atatürkçü Düşünce Derneği’nin konuğu olarak Münih’te bir toplantıya katılan gazeteci-yazar ve eski CHP milletvekili Oktay Ekşi, Cumhuriyetin kuruluşunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünkü durumunu anlattı.

18.12.2017Dünya
Süleyman Soylu 9 klasörle kürsüye geldi

Süleyman Soylu 9 klasörle kürsüye geldi

TBMM'de bütçe görüşmeleri sürerken geceye geceye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kürsüden yaptığı konuşma damga vurdu. Soylu kürsüye 9 klasörle gelirken CHP'ye sert sözlerle yüklendi. Soylu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı gün kendisinin de bırakacağını açıkladı.

16.12.2017Gündem
Ustaya veda

Ustaya veda

Kurucusu Abdi İpekçi’den sonra Milliyet gazetesinin en uzun süre genel yayın müdürlüğünü yürüten Doğan Heper, gazeteci dostları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

12.06.2017Gündem
Seri katillerin parlak dönemi 1990’lardan sonra başlıyor

Seri katillerin parlak dönemi 1990’lardan sonra başlıyor

Ölümle tehdit ediliyor, gazetenin patronuyla akçeli işlere giriyor, ünlü bir şarkıcıyla aşk yaşıyor... Üstelik sol örgütlere dayanan bir geçmişi var. Gazeteciliğin ‘emeritus profesör’ü Haluk Şahin, ilk kez bir roman yazdı ve yarattığı ‘Kahraman’ ile medya eleştirisi yaptı. Kitabın adı: “Babıâli’de Cinayet: Gazeteciyi Kim Öldürdü?” Başlıkta bahsettiği seri katiller de mesleğe ihanet edenler aslında...

5.05.2017Keyif
Genç gazetecilere Emeç mesajı: Ağır bedeli unutma

Genç gazetecilere Emeç mesajı: Ağır bedeli unutma

7 Mart 1990’da öldürülen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ve şoförü Sinan Ercan mezarları başında anıldı. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bilâ, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu ve katledilen diğer gazetecileri hatırlatarak “Genç meslektaşlarımızın ödenen bu ağır bedeli hiç unutmamalarını diliyorum” dedi.

7.03.2017Gündem

Çetin Emeç mezarı başında anıldı

7 Mart 1990’da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

7.03.2017Gündem
Abdi İpekçi, ölümünün 38. yılında mezarı başında anıldı

Abdi İpekçi, ölümünün 38. yılında mezarı başında anıldı

38 yıl önce suikast sonucunda hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki mezarı başında anıldı.

1.02.2017Gündem

Yazar Sonuçları

İki kadeh viski askeri sivil darbeyi önler mi

Madem ışıkları yanan Anayasa Mahkemesi tartışılıyor, ben de tarihimizin gizli kalmış bir darbe önleme hikâyesini anlatayım.

18.10.2020

‘Ordu’nun dereleri...’

Ertuğrul ÖZKÖK’ün dün çıkan “Beni çok şaşırtan Karadeniz şehri” yazısını okudum.

3.07.2020

Korona geçince ilk işim bu meseleye el atmak olacak

İlk defa iki yıl önce Madrid’de Real Madrid-Atletico Madrid maçında farkına vardım.

15.03.2020

Bu ölüm maskesi ilk defa sergilenecek

12 Mart günü Ankara’da çok ilginç bir sergi açılıyor.

4.03.2020

Atamalar CHP’de sıkıntı yaratıyor

CHP PM üyesi, eski Ankara Milletvekili ve eski Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Gökhan Günaydın, Ekrem İmamoğlu tarafından İBB şirketlerinden İstanbul Yönetim Yenileme AŞ’nin (İSYÖN) yönetim kurulu başkanlığına atandı. Bu şirketin yönetim kurulu başkanlığına ilk olarak 27 Ağustos’ta Kültür Varlıkları Başkanı Mahir Polat getirilmişti. Günaydın’ın atandığı şirket; balık hali, cankurtaran hizmetleri, buz satışı, kurban satış yerleri ve yeni süt dağıtım hizmetlerini yürütüyor.

1.11.2019

Orhan Birgit, Antalya ve bir kitap

Orhan Birgit  de aramızdan ayrıldı, sonsuzluğa yol alıyor.

17.10.2019

Gençlerimiz mühendislik eğitiminden uzaklaşıyor

Üniversite giriş sınavlarında bir zamanların parlak mesleği mühendislilk kontenjanlarının doldurulamayış sebebi, ülkede yatırımların durmuş olmasıdır. İnşaat sektörünün gerileyişi ve her önüne gelenin “Ben de mühendisim” diye konut inşaatına soyunmasıdır. 1950, 60 ve 70 yılların kuşakları yatırımlarla Türkiye’yi bezemişlerdir. Üstelik tesisleri yaparken, bunların nasıl yapıldığını da öğreniyorduk.

12.09.2019

Eski zamanları yad edelim biraz da

Bugün sıradışı bir şeyler karalamak istedim.

16.03.2019

Ordulu hemşerilerime geçmiş olsun

ÖNCE sevgili dostum Oktay Ekşi’ye geçmiş olsun diye başlayacağım yazıya.

9.08.2018

‘Derinlikçi’ Ahmet Bey siz lütfen karışmayın

ÜÇ Batı ülkesinin müdahalesini işittiğim an sırtımda bir ürperti hissettim...

14.04.2018

Adana, Çukurova’ya nefes aldırdı

PORTAKAL, mandalina, greyfurt, limon ağaçlarının çiçek açtığı bu günlerde, Adana’da hafta sonu yapılan karnavalın çoşkusu karşısında şaşırmamak elde değil.

10.04.2018

Üsküdar Kitap Fuarı ve basın dünyası

İLÇE belediyelerinin kültürel etkinliklerini her zaman destekliyorum.

15.02.2018

Hoppala kırık ayakla bir de bu çıktı başıma

İNTERNET Haber yazarı Süleyman Özışık soruyor:

2.01.2018

Anayasa Mahkemesi çözüm üretemezse ne olur? Ciddi bir tehlike potansiyeli doğar

ANAYASAL düzen, yasama organının ve Anayasa Mahkemesi’nin eşzamanlı ve paralel olarak fonksiyon kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya...

27.12.2017

Pastırma ve Kayserililer

PASTIRMAYI çaldıran Kayserili üzülmüş, feryat ediyormuş: “Pastırmanın çalındığına değil, doğrayamaz araya verirler, ona yanıyorum”

21.12.2017

Bırakın hocam bal gibi onu kastettiniz

YANİ oldu mu şimdi Hayrettin Karaman hocam...

7.08.2017

Adalet çığlığı

ŞU tablo dikkat çekiyor: ‘Adalet Yürüyüşü’ şimdiye kadar Türkiye’de yapılan en büyük ‘organizasyon’; bir siyasi miting gibi değil, spor etkinliği gibi değil.

29.06.2017

Ahlak gri kabul etmez!

ÜLKEMİZİN bugün geldiği noktanın en temel nedeni nedir?

15.12.2016

Kahraman yargıçlara gereksinim var artık

BASIN Konseyi’nin düzenlediği Medya ve Etik Toplantısı’nda konuşan Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk, “Türk yargısı önüne gelen eylemlerle ilgili konularda yargılama dışında kalanların dedikodularından rahatsız” dedi.

14.12.2016

10 Aralık şehitleri anısına

TV’lerde haberler veya diziler fark etmez.

12.12.2016